LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. UIT DE BONTE WAERELD. INDIE IN ONS MIDDEN. SPREEKCEL. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barome terstand. telegrafisch weerbericht. lii. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand: 758.7 te Isafjord. Laagste stand 735.6 te Nordöyan. Verwachting tot den avond van 2 April: Zwakke tot matige wind uit Westel. rich- ün»en Aanvankelijk opklarend, later weer toenemende bewolking. Aanvankelijk wei nig of geen neerslag. Later weer tijdelijk regen. Weinig verandering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht. (Medegedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt.). In het depressiegebied op de Noorsche Zee vormde zich een nieuwe kern tusschen IJsland en Schotland. Terwijl 't minimum op de Noordzee zich naar Scandinavië verplaatste, vult dat in de Golf van Bis- caje op. Zeer warme luchtstroom aan de Oost zijde van het depressiegebied heeft thans het Noorden van Scandinavië bereikt en hpeft aldaar en in Finland alle vorst ver dreven; daarentegen heeft de koude aan de Westzijde zich thans over geheel Enge land uitgebreid en zijn de ochtendtempe- raturen in Schotland onder het vriespunt. Door het afnemen van den luchtdruk in het Noord-Westen is de snelheid van voortgang der koude-inval geringer ge worden. Hoewel het weer guur zal blijven, kan toch gerekend worden op weer lang zaam stijgen der temperatuur in 't Westen en Noord-Westen. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 3 gr C. (37 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 5 gr. C. (41 gr. F.) 3 uur nam.: 5 gr. C. (41 gr. F.) HOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zaterdag. Voorm. te 12 u. 49 min.; nam. te 1 u. 11 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 7.03 nam. tot 5.03 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 1 April: op: 4 u. 33; onder: 13 u. 17. Het bestuur van het R.-K. Operette- Zangkoor „Ruim Baan" deelt ons mede, dat aan de St. Eilisabeth-Vereeniging werd afgedragen het batig saldo van de uitvoe ring „Het Gouden Fluitje", groot f. 264. AUTO TE WATER. De bestuurder verdronken. Gisteravond tusschen half negen en ne gen uur hoorde de brugwachter van de Oostwolderdraai bij Oostwold (gem. Leek) een plons in het water van het Hoendiep. Hij schonk er echter geen aandacht aan. Vanmorgen te pl.m. half zes zag hij een auto in het Hoendiep, waarvan de kap eenige centimeters boven water uitstak. Hij waarschuwde de politie van Oostwold. die met behulp van een kapitein van een juist passeerenden boot den auto op het droge wist te krijgen. De bestuurder van den auto, de ongeveer zestigjarige reiziger s Giezen uit Hoogkerk zat dood achter "et stuur Zijn horloge was op 9 uur blij den stilstaan Vermoedelijk heeft de auto ui) vee! vaart gehad, daar hij nog twintig "•eter onder water moet zijn doorgereden. o VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN MAART 1932. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Gemiddeld over de vijf hoofdstations de ochtendtemperatuur 2Vs gTaad be neden normaal. Zij was in de eerste decade 2'/. graad; in de tweede 3'/t en in de derde l graad beneden normaal. Slechts vijf dagen was de temperatuur boven normaal, namelijk op den 8en en de laat- vier dagen der maand De grootste af dringen kwamen voor op den 12en en j™. respectievelijk 9graad beneden en .draad boven normaal. De gemiddelde oS?um temperatuur was 1 graad, het 2 ™ddelde minimum 2graad beneden onnaal. Het aantal dagen met een mini em temperatuur beneden het vriespunt mi5i t?e Bi"- met 23 dagen 11 boven nor- «1. Het bedroeg bijna het dubbele van SJ tormale aantal en is het hoogste, dat reek?» 1897 het beSin der waarnemings- liik Be B"t. is voorgekomen; een ge- boBierian'a' wer<* in Maart 1929 waarge- benLneerslag was over het geheele land het v normaal, het tekort bedroeg in 50 oorden en Noord-Westen ongeveer Te n overi?ens ongeveer 40 pet. veiar» Bilt werden 162 uren zonneschijn tenomen, tegen 114 normaal. JlBH-ElMNUMMER „DE STANDAARD." vate'h5ieIe.senlleód van het 60-jarig bestaan et0 ia A -R Dagblad .De Standaard- is eej K jubileumnummer uitgegeven dat nu'staari 'evenswaardie overzicht van het bsrV-m. ?n de ontwikkeling dezer courant tal van jubileum-artikelen bevat. DE NEDERL. BELGISCHE ONDERHANDELINGEN. Verklaring van minister Bcelaerts in de Eerste Kamer. In de heden gehouden vergadering der Eerste Kamer zeide minister Beelaerts van Blokland over de Nederlandsch-Belgische onderhandelingen, dat men zich beklaagd heeft over de zwijgzaamheid der regee ring. Spr. waardeert de waarschuwingen, maar acht die overbodig. Het heeft niet ontbroken aan overleg binnenslands. Te dien aanzien kan spr. de Kamer gerust stellen. Meermalen is een beroep gedaan op de welwillendheid van specialisten. Bij herhaling is overleg gepleegd met be- stuurs-organen. Voor spr. zou hel bijzonder aangenaam zijn, als hij voor uitvoerige mededeelingen misverstanden uit den weg kon ruimen. Mededeeling en discussies over onderhan delingen kunnen soms nuttig zijn wan neer het complex kan worden overzien. De voorbereiding van tractaten berust uitsluitend bij de regeering, die geen mandataris is van één der Kamers. Han gende het internationaal overleg kan de regeering niet treden in discussies. Alleen de regeering beschikt over de gegevens om te beoordeelen wanneer mededeelingen kunnen worden gedaan. Het publiek bui ten de Kamer zij gewaarschuwd tegen het afgaan van allerlei onjuiste berichten. Zoowel de Belgische als de Nederland- sche regeering had gehoopt het vraagstuk tot oplossing te brengen in de huidige parlementaire periode. Bij de onderhande lingen zijn echter moeilijke punten naar voren gekomen, die nader overwogen moeten worden. Meer op den voorgrond komen nu de economische omstandig heden en het zou van groot belang zijn als een nieuw handelsverdrag zou tot stand komen, dat de zeer vriendschappelijke verhoudingen tusschen Nederland en Bel gië nog zou versterken. De heer De Savornin Lohman (C.H.) repliceerde. De kern van de kwestie is niet, dat. allerlei mededeelingen zouden worden gedaan. Spr. had slechts gewezen op de ongerustheid, die in het land be staat en gevraagd om deze ongerustheid als ongemotiveerd te stempelen. De mi nister heeft zelf aanleiding gegeven tot die ongerustheid door het antwoord, dat de minister gaf op sprekers interpellatie. Voor de verkiezing van 1933 zal er nu niets decisiefs gebeuren. Spr. was daardoor in zoover gerust gesteld, dat het gevaar tot na de verkiezingen van '33 van de lucht is. De heer v. d. Bergh (lib.) verheugde zich over de mededeelingen van den mi nister. dat er sterk gestreefd wordt naar economische toenadering met België. Dit is heel wat verstandiger dan politieke kwesties op den voorgrond te stellen die de volken scheiden. De Minister verzekerde aan den heer De Savornin Lohman nog dat hij nimmer een verwijt gemaakt heeft om het vragen van inlichtingen door Kamerleden, maar aan den anderen kant is spr. bevoegd in 's lands belang inlichtingen te weigeren. De begrooting van buiten], zaken werd daarna z. h. st. goedgekeurd. 0 Mr FREDERIKS GEHULDIGD. Mr. dr. K. J. Frederiks, Secretaris-Gene raal van het Departement van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, die heden den dag herdenkt waarop hij voor 25- jaren ais adjunct-commies bij het Depar tement werkzaam werd gesteld. 'Men zie onder Binnenland) mocht bij gelegenheid van dit jubileum tallooze gelukwenschen waaronder een reeks van telegrammen, ontvangen. Bij zijn binnenkomst hedenochtend op het departement, vond hij op zijn kamer een bloemenhulde van alle ambtenaren, en bedienend personeel, zoomede van het Nationaal Crisis-Comité, waarvan Mr. Frederiks algemeen secretaris is. Tal van ambtenaren kwamen den jubi laris de hand drukken. In den loop van den ochtend kwam ook het dagelijksch bestuur van het Nationale Crisis-Comité den heer Frederiks gelukwenschen. zoo mede de Secretaris-Generaal van het De partement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, jhr. mr. Feith. 0 STEUN AAN DE MELKVEEHOUDERIJ. Mededeeling van de regcering. Het bestuur van de Melkfederatie te Rotterdam had zich dezer dagen telegra fisch tot H. M. de Koningin gewend, in verband met den slechten toestand in de melkveehouderij. Heden heeft het bestuur van den Mi nister v. Binnenlandsche Zaken en Land bouw de mededeeling ontvangen, dat de regeering besloten heeft de melkveehou derij steun te verleenen. 0 DE POSTVLUCHTEN. De „Reiger" is heden om 5 uur uit Mar seille vertrokken en om 11 uur 35 te Rome aangekomen. De „Ekster" heenreis vertrok van morgen om 6 20 uit Bangkok cn arriveerde na een tussclicnlanding te Alorstar, om 13.53 te Medan. Het toestel de „Raaf" is vanmorgen 0111 0111 6.28 uit Batavia vertrokken en na een tusschenlanding te Palembang om 15.30 te Medan aangekomen. 0 PATER ALBERT OVERLEDEN. Te Maastricht is op 75-jarigen leeftijd overleden Patel Albert S.J In 1880 kwam de overledene bij de Paters Jezuieten. De laatste 25 jaar was hij werkzaam aan net College der Jezuieten te Maastricht. Pater Albert heeft een Europeesche vermaard heid gekregen door zijn groote deskundig- beid op het gebied der kerkgeschiedenis. Zijn handboek der algemeene kerkgeschie denis is in verschillende talen gedrukt. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De rijwielhersteller H. J. Zwienenberg, die gisteren in de stoomzulvelfabriek Wegdan van de weduwe A. H. Drummei huis te Hengevelde het ongeluk had van een filter te vallen, men zie onder Ge mengd Nieuws, is vanmorgen jn het R.K. Ziekenhuis te Hengelo aan de gevolgen •verleden. De man was 40 jaar oud, ge huwd en vader van 5 kinderen. AUTO TEGEN HUIS OPGEREDEN. Een vrachtauto, op de terugreis van Zwammerdam naar Barneveld. reed tot groote schrik der bewoners des avonds om streeks 10 uur tegen de woningen van B. en H. in de Schoolstraat te Zwammerdam, om ten slotte tegen de benzinepomp van P. v. d. A. zijn vaart te stuiten Aan de ge noemde woningen werd belangrijke schade aangericht, terwijl bedoelde pomp geheel werd ontwricht. De 23-jarige chauffeur A. P.. uit Barneveld kon zich geen rekenschap geven omtrent de oorzaak van dit ongeval. Hij behoafde op dat moment niet uit te wijken, terwijl de weg daar behoorlijk breed is. Vermoedelijk was hii door over vermoeidheid door den slaap bevangen. Door de politie Is proces-verbaal hiervan opgemaakt. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De rijwielhersteller K. F„ heeft op 5 De cember j.l. te Voorschoten, bij den over weg van de spoorlijn met zijn motorrijwiel een der afsluitboomen vernield, waardoor een schade van tien gulden is ontstaan. Daar F. deze schade niet had vergoed, werd hij door het O M te dezer zake ver volgd. De eisch luidde f. 30 boete, subs. 30 dagen. Het vonnis van den politierechter was f. 15 boete subs. 15 dagen. De niet verschenen J. J. van B„ uit Oegstgeest moest terecht staan wegens eenvoudige beleediging van den agent van politie K. aldaar. Daar v. B„ reeds eerder wegens een dergelijk feit is veroordeeld, luidden thans eisch en vonnis bij verstek f. 50 boete subs. 30 dagen hechtenis. De 24-jarige varensgezel R. V. te Kat wijk aan Zee heeft eenigeu tijd geleden deelgenomen aan een wert lozen-demon- stratie aldaar De politie gelastte tot door- loopen. doch verdachte voldeed hieraan niet en toen hij deswege geverbaliseerd werd heeft hii zich verzet Eisch wegens wedersoannigheid 6 weken gevangenisstral Mr. Van den Berg deed een goed woordje voor V. waarna de politierechter verdachte veroordeelde tot 1 maand gevangenisstral voorwaardelijk. POGING TOT MOORD. Voor de rechtbank te Assen stond hcrlen terecht Jacob K. te Hoogeveen, thans ge detineerd, die op 4 Januari 1932 te Meppel opzettelijk en met voorbedachte rade ge poogd heeft zijn vroegere verloofde Jaantje Stakelbeek van het leven te berooven. Doordat K. Hazelaar haar te hulp kwam, werden doodelijke verwondingen voorko men. Verd. verklaarde dat hij niet het voornemen had het meisje te dooden. Het O. M. eischte wegens poging tot moord 3 jaar gevangenisstraf. 0 MISHANDELING DOOR EEN OFFICIER. Het Hoog Militair Gerechtshof zal Vrij dag 15 April a.s. in hooger beroep behan delen de zaak van de officier, die te 's-Gravenbage in een roes een agent van politie heeft mishandeld en die dezer da gen door den Krijgsraad te 's-Hertogen- bosch is vrijgesproken. AMSTERDAM, 1 April. Gedrukte markt. Koninklijke en Industrieele fond sen flauw. Suikers zwak Tabakken, Rub bers en Mijnen onveranderd. Scheepvaar ten prijshoudend. Amerik. fondsen zwak. Obligatie-markt stil. De fondsenmarkt bood hedenmorgen goed weerstand aan de reactie in Wall- street voornamelijk als gevolg van eenige vraag naar aandeelen Koninklijke, in de verwachting dat Parijs een gunstig ver loop zou hebben Dit bleek niet op te gaan, met het gevolg dat het opgenomen mate riaal hier weer moest worden geplaatst en de koers 5 oCt. terugliep De Amerik. fondsen golden lager. Van de Industrieele fondsen verkeerden Unilevers scherp in reactie, terwijl ook Aku's enkele pet. terugliepen. Philips en Accoustieken liepen eveneens iets terug. Rubbers waren weinig veranderd even als Mijnwaarden en Tabakken. Suiker waarden lagen zwak in de markt. Vooral H.V.A.'s leden zeer sterk en daalden tot meer dan 5"/» onder de prijzen van gis teren. Scheepvaarten bleven goed op peil. De Amerik. fondsenmarkt was zwakker. De opening lag boven Amerikaansche pari teit, doch in het verder verloop voltrok zich een algemeene reactie. De obligatie- markt was stil en iets verdeeld. o WISSELKOERSEN. Engeland 9.40Vs, Duitscliland 58.S0, Frankrijk 9 74'L. België 34 32Va, Zwitser land 48 10 Oostenrijk 35.25, Denemarken 51.75, Zweden 50.75, Noorwegen 49.75. New York 2.47','2. Prolongatie 1 pet. IJSLAND GAAT ZIJN IIEETE BRONNEN VOOR HET KWEEKEN GEBRUIKEN. Reikjavik, Februari. Op het eiland IJs land worden, zooals bekend is, talrijke bronnen aangetroffen, die heet water aan deaardoppervlakte brengen. Dit zijn de zoogenaamde geysers, waaruit het watei soms tot zestig meter hoog spuit. Deze bfonnen werden reeds eenige honderden jaren voor technische doeleinden gebruikt 0.a. werden zij aangewend om de huizen in de hoofdstad Reikjavik te verwarmen Toch speelde deze door moeder natuur geleverde warmtebron practisch niet zulk een groote rol als men wellicht zou denken. Maar nu heelt de regeering plannen ge maakt en doen uitwerken waarbij het heete water geleid zou worden naar een honderdtal broeikassen. In deze kassen zouden dan groenten en fruit kunnen ge- de gekweekt, Door buizen, die vele hon- MINERALEN EN MIJNBOUW. Nu en dan werd de meening uitgespro ken. dat de mijnbouw in Ned.-Indiè min der omvangrijk is dan de rijkdom aan mi neralen zou wettigen. De particuliere mijnbouw vooral zou zich met grooter naarstigheid moeten bezig houden met de ertsen, die in vele deelen van het eilan denrijk voorkomen en van enkele zijden wordt wel betreurd, dat juist de Neder- landsche ondernemingsgeest zich in den mijnbouw niet vaardig genoeg betoont. En vooral wanneer buitenlandsch kapi taal zijn belangstelling in daden van mijn bouw uitspreekt, vindt men het jammer dat wij zelf niet tot die daden zijn ge komen. Nog onlangs is dat gebleken, toen er bericht werd dat Japansch kapitaal met Japansche mijnbouwkunde zich in mld- den-Java, namelijk in het rijk Soerakarta, zal bezighouden met de winning van ko pererts. Hadden wij zelf daaraan niet eer der onze krachten kunnen geven om er ook de baten zelf van te winnen? Aldus luidt dan de vraag, waarin eenig verwijt ligt opgesloten. In vele gevallen is evenwel het verwijt misplaatst Het toe laten van buitenlandsch kapitaal voor de ontwikkeling van het land door ontgin ning van bodemrijkdom is geenszins uit den booze, wanneer daarbij geen eenzijdig heid wordt toegelaten. Nederland bezit waardeerbare kracht aan mijnbouwkunde, maar zij zou niet genoeg zijn om allen mijnbouw in Indië zelf te ondernemen. Bovendien werpt ook de mijnbouw met vreemd kapitaal allerlei voordeel voor de Indische gemeenschap af en het is over bekend dat in allen mijnbouw een per centage kansspel ligt. Het mijnbouwkundig onderzoek heeft sedert het midden van de vorige eeuw zich genoeg toegelegd op het voorkomen van ertsen in het zuidelijk gebergte van Java om te weten, dat.o.a. in Soerakarta en Madioen kopererts is te winnen Maar de mijnbouwer, die beoogt een ond 'ne ming tot winning te vestigen, moet met tal van omstandigheden rekenen, want indien daaronder vele ongunstige voc. .0- men, zal de onderneming niet kunnen sla gen, zelfs wanneer de ertsen rijk zijn en omvangrijk. Een kwart eeuw geleden werd in den Goenoeng Koeion (Zuidergebergte) be zuiden Madioen gewerkt aan het deiven van kopererts. Eenige handelsmenschen van Socrabaija hadden de concessie en lieten er onder opzicht van een Austra- iischen mijnbouwkundige werken; het erts werd naar Londen gezonden en be haalde er behoorlijken prijs. Toch heelt de koperwinning bezuiden Madioen geen voortgang gehad. Stellig bestonden er redenen tot staking van het bedrijf, rede nen die ik niet ken. Maar wel is bekend, dat in het zuidelijk gebergte van Java op zeer vele plaatsen ertsen aanwezig zijn, welker winning echter geen bedrijf rechtvaardigt omdat zij te verspreid lig gen. Inlandsche winning kan daar dan reden van bestaan vinden, een grooter bedrijf op westerschen voet niet overal en steeds. Aanwezigheid van erts en mijn- bouwbedrijf zijn er twee en zij kunnen niet altijd samengaan, althans niet in de Oost. Of nu een Japansche koperwinning in Soerakarta zooveel vrucht zal dragen als men er voor een bedrijf van verwacht, moet de tijd ieeren. Men mag hopen, dat de onderneming slaagt, eerder en beter dan een ander Japansch mijn- bouwbedrijf, dat bezig is in het oosten van Borneo, in de afdeeling Samarinda. Daar zijn Japanners al enkele jaren bezig te boren naar petroleum op concessie terrein van de Oost-Borneo-Mij. Het werk werd er ferm aangepakt, maar de uit komst loonde de inspanning nog niet. Echter gaf de onderneming den moed niet op; zij boort verder en bereikte een aanmerkelijke diepte. Dc arbeid staat ge heel onder Japansche leiding en, naar ik vernam, wordt hij deskundig verricht. Er is wel eens bedenking uitgesproken ten aanzien van het feit, dat in dat olie- gebied, waar de B.P.M. belangrijke velden heeft en bewerkt, terwijl ook de Ned. Kol. retr.-Mij. in die streken zoekt, een Japan sche onderneming vasten voet kreeg. Er is nog altijd wat over van de vrees voor 'n Japansche binnendringing in onzen archi pel met bedrijven en nederzettingen. Voor hen die de vrees behielden kan het ge ruststellend zijn; dat de belooning in Ja pansche bedrijven in Indië wel heel ma tig bleef of zelfs achterwege. In het algemeen gesproken is elke mis lukking van het ondernemen in Indië, uit welk land het kapitaal ook herkomstig zij, voor Indië zelf nadeelig. Er is zeer veel kapitaal in den mijnbouw in Indië verloren, voornamelijk doordat de opleve ring niet toereikend bleek om winst te laten. Eer men klaagt over een gebrek aan ondernemingsgeest, moge men dat wel bedenken. De groote rijkdommen van den bodem worden ontgonnen en meer- endeels met Nederlandsch kapitaal en on der Nederlandsche leiding, en heugelijk feit dat men niet mag miskennen zoo dra er een buitenlandsche onderneming zich opdoet om ergens haar geluk te be proeven. Wenscheliik is het ook. dat zij slaagt, omdat op die wijze de beteekenis wordt verhoogd van het groote rijk daar ginds, dat zijn bijdrage tot de wereld huishouding onder Nederlandsche leiding opbrengt en tracht te verhoogen. DENGAN HORMAT. derden meters lang zouden zijn, en zoo geïsoleerd, dat er geen warmte verloren zou gaan, zou het water dan naar kassen kunnen worden gevoerd. Het zou inderdaad heel mooi zijn, wanneer deze plannen uit voerbaar zouden blijken te zijn. want daar IJsland in den Poolcirkel ligt, kon men er tot nu toe geen groenten verbouwen of fruit kweeken. Het zou dus een belang rijke economische vooruitgang voor het eiland beteekenen. wanneer men dit bin nen afzienbaren tijd wel zou kunnen doen. Hierbij komt nog, dat men geen kosten zou hebben wat het water zelf betreft, daar het van nature warm genoeg is, om voor het beoogde doel te worden gebruikt. Dc eenige financieele offers, die de uit voering der plannen met zich zouden bren gen zouden bestaan uit de kosten, noodig voor den bouw der kassen en den aanleg van den watertoevoer. Toch heeft men alle hoop, dat die kosten alleszins waard zijn te worden gemaakt, omdat de trans portkosten, die tot nu toe op de groenten en het fruit moesten worden betaald, deze beide arikelen op IJsland buitensporig duur maakten. Wel eigenaardig, dat er misschien nog eens perziken zullen groeien op IJsland. VERGIFTIGING VAN KATTEN. Bij de katten van eenige dierenvrienden in den omtrek van de Sophiastraat doen zich herhaaldelijk gevallen voor van ver giftiging. De eigenaars verzoeken dringend dit laf bedrijf te staken. LEIDEN. 1 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 1053 runderen, 319 kalveren, 732 schapen, 34 stieren, f.80 230, matig; 283 kalf- en melkkoeien f.120 275;, stug; 419 varekoeien f.100175; 279 vette ossen en koeien f. 140285, schoon a. d. haak 35 tot 73 ets., stug; 38 pinken. 26 vette kalveren f. 4075, schoon a. d. haak 37 tot 100 ets.; 293 nuchtere kalveren f.36, matig; 557 vette schapen f.1820. traag; 175 weideschapen f. 1517, traag. 89 lammeren; 872 mestvarkens, f.720; Londensche varkens per KG. levend ge wicht 18 tot 20 ets.; zouters per K.G. levend gewicht 20 tot 23 ets.; 1146 biggen, f.24. zeer traag; 5 paarden f.95230; 5 veulens en 3 bokken en geiten f. 25. Aan de kaasmarkt werden aangevoerd 56 partijen kaas, waarvan 40 partijen Goudsche en 16 partijen Leidsohe. Besteed werd voor 1ste soort Goudsche kaas f. 22 f.'24, 2de soort f. 18f 21; 1ste soort Leld- sche kaas f. 2124, 2de soort f. 1720, alles per 50 K.G. Handel flauw. RIJNZATERWOUDE, 31 Maart. Aange voerd 7644 kippeneieren, prijs f. 22.50 p. 100. 533 eendeneieren, f. 1.752. 19 gan zeneieren, 9 ct. per stuk. WOUBRUGGE, 31 Maart. Aanvoer 8000 eieren. Middenprijs kippeneieren f. .10 en eendeneieren f. 2 per 100 stuks. Weiboter f. 0.54—0.64 Melkboter f. 0.66—0.70 p. K.G. Hoofddorp. 31 Maart. Rogge f. 5.506. Gerst (chevalier) f 6.256.75. Witte Dulve boonen f. 910. Paardeboonen f. 6.256.75. Groene Erwten f. 9.5011. Karwij f.2021. Geel Mosterd f. 13—15. Blauwmaanzaad f. 25.50—26.50. Alles per 100 K.G. ZEVENHOVEN. 31 Maart. Aanvoer 8560 stuks eieren. Kippeneieren f.22.60 per 100 stuks. Eendeneieren f 1.401.70. Boter f.0.410.45 p. pond. Kaas f.0.220.30. Aardappelen f. 1.80—1.90 p. 70 pond. Appe len f. 0.21—0.27 p. K.G Radijs f. 0.20—0.25 per 8 bos. Sinaasappelen f. 0.220.24 per 10 stuks. Heden overleed in vollen vrede tot onze diepe droef heid. onze innig geliefde Zoon en Broeder JOHANNES ABRAHAM VERHOOG, Predikant der Ned. Herv. Gem. te Kerkrade. Leiden J. A. VERHOOG S. VERHOOG— BOOM Rumpe: ABR. L. VERHOOG J. P. VERHOOG— FONTEIN 30 Maart 1932. 6981 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden nam de Heere van onze zijde weg na een langdurig doch geduldig gedragen lijden onze lieve Man en onze zorgzame Vader. Behuwd- en Groot vader, Behuwdbroeder en Oom JAN VAN DER KAAIJ in den ouderdom van bijna 69 jaar. Namens de Familie: Wed. J. VAN DER KAAIJ - KRAMER. M. VAN OOSTEN- VAN DER KAAIJ. S. VAN OOSTEN. M. VAN ITERSON— VAN DER KAAIJ J. VAN ITERSON. J. RUSMAN— VAN DER KAAIJ C RUSMAN. E. NIEUWENBURG— VAN DER KAAIJ W. J. NIEUWENBURG. J. VAN DER KAAIJ. D. VAN DER KAAIJ. F. E. VAN DER KAAIJ— STADTMÜLLER C. J VAN DER KAAIJ. J. LENS-VAN DER KAAIJ I LENS. W. H VAN DER KAAIJ. M. VAN DER KAAIJ— POLANE. CATH. VAN DER KAAIJ en Kleinkinderen Leiden, 1 April 1932. ,1e Gortestraat No. 39. De teraardebestelling zal plaats hebbeD Dinsdag a.s. te circa 11.20 uur op de begraafplaats Rhijnhof. Eenige en algemeene kennisgeving. 6964 3-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3