L' 73gte Jaargang VRIJDAG 1 APRIL 1932 No. 22095 4 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH f DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën alt Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:; Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35, per weekƒ.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post ƒ.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER BladM EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Hielden brengen ter algemeene kennis, dat Th. H. Haas. te Lelden, een verzoek heeft inge diend. ter bekoming van verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank In bet klein, ln het perceel Lage Rijndijk Ko. 64, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Lelden, 1 April 1932 6974 o AFSLUITING PASSAGE LANGS DE MIDDELSTEGRACHT. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat in verband met het vernieuwen van de Mid delstegracht-brug en het uitvoeren van andere werken aan de Middelstegracht, de passage langs het gedeelte Middelstegracht (Westzijde en Oostzijde), gelegen tusschen den Ouden Rijn en de Groenesteeg, tijde lijk zal zijn afgesloten voor onbevoegden, d.w.z. voor personen, die daar niet nood zakelijk moeten zlin. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Lelden, 1 April 1932. 7002 GRONDBELASTING. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de opgave der uit komsten van de meting en de schatting, bedoeld in artikel 15 der wet op de grond belasting, gedurende dertig dagen ter Ge meente-Secretarie (Rapenburg 12) voor belanghebbenden ter inzage is neder- gelegd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Leiden, 1 April 1932. 6973 PROF. D.R H. M. VAN NES. Onder buitengewoon groote belangstel ling heeft prof. dr. H. M. van Nes gisteren zijn 70sten verjaardag gevierd. Den ge- heelen dag zijn er overtalrijk veel bezoe kers geweest, velen uit Leiden, doch ook een groot aantal van elders, vooral uit Rotterdam en Den Haag. Bovendien zijn er honderden schrifte lijke en telegrafische gelukwenschen ont vangen, o.a een brief van den senaat der Leidsche Universiteit. Van de hoogleeraren van de theologi sche faculteit te Leiden waren vrijwel allen aanwezig. Wegens verblijf buitenslands van den decaan, prof. dr. A. Eekhof, heeft de nestor dezer faculteit, prof. dr. B. D. Eerdmans, den jubilaris toegesproken. Onder de aanwezigen waren verder nog mr. P. J. Idenburg secretaris van cura toren, de hoogleeraar Van Wijk en Krabbe, vele studenten en tal van belang stellenden. Van de zeer vele bloemstukken, den jubilaris gezonden, vermelden wij die van bestuur en zusters van het Diaconessen- huis, van de Zendingsschool, van het Bijbelgenootschap, van het Wijkgebouw Staalwijk en van de theologische faculteit van Leidsche studenten. L. H. B. S.-V. „EMTEGEËS". Gisteravond organiseerde bovengenoemde vereeniging voor de leden van haar bridge- afdeeling een bridge-drive, welke den vol genden uitslag had: le pr. J. W. Demenint A. J. Ensink 4865 pnt., 2e pr. A. Parmen- tierP. v. d. Zanden 2870 nnt., 3e pr. L. Kohier—B. v. d. Zanden, 4e pr. B. Hansen J. F. Meijeraan. ZILVEREN JUBILEUM, HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Firma Scheerder. Hazeveld 3, Alphen a. d. Rijn. Fabriceeren en verkoopen van verfwaren en lakken. Vennooten: L. J. J. Scheerder, Alphen a. d. Rijn en J. M. J. Scheerder. Alphen a. d. Rijn. Opheffing: Commanditaire Uitgeversvennootschap „Elck Wat Wils", Weddesteeg 5a, Leiden. Wijzigingen Electrische Drukkerij voorheen Taconis, Maredijk 17, Leiden. Uittredend directeur: H. Hovingh, Leiden, dd. 1 April 1932. De Leidsche Sleepstoombootmaatschappij Lelden. Stoomsleepdienst door Nederland. Bovengenoemde N.V. is met ingang van 14 Maart 1932 in liquidatie getreden. Ver effenaren: H, Schmidt. Amsterdam. J. H. van Waveren, Leiden. H. Pol, Oegstgeest en A. M. van Waveren. Amsterdam. Tegelhandel .Leiden". Oude Vest 9, Lei den. Handel in tegels en aanverw. artike len. Eigenaresse: Mej. E. Könlg, Lelden. Gevolmachtigde: F. J. F. M. Proot, Leiden. Boerderij en Veehandelmaatschappii „Oegstgeest", Emmalaan 10. Oegstgeest. Bovengenoemde N.V. Is met ingang van 8 Februari 1932 in liquidatie getreden. Ver effenaar: C. de Graaf, Oegstgeest. Van den heer Brinks. Heden was het 21 jaar geleden, dat de heer A. Brinks, seinhuiswachter le klasse dienstdoende aan den overweg Rijnsbur- gerweg alhier, in dienst trad bij Je H.1.1. S.M. Ir verband hiermede werd de jubilaris met zijn echtgenoote hedenmorgen dooi de commissie per auto van huis gehaald, en in de le klasse wachtkamer die hiervoor gereserveerd was binnengeleid. Allereerst nam de Insecteur der Ned. Spoorwegen, de heer van Viersen het woord die den jubilaris namens de directie der Ned. Spoorwegen met zijn 25-jarig dienst- jubileum in hartelijke bewoordingen geluk wenschte, en hem het gebruikelijke ge schenk onder couvert aanbood, benevens een oorkonde van 25-jarigen trouwen dienst. Aangezien de stationschef, de heer Van Grin, in het buitenland vertoeft, nam ver volgens de waarnemende stationschef de heer Pfündt. 't woord, die den heer Brinks eveneens gelukwenschte en hem namens 't stations- en treinpersoneel een fraai dres soir met kleedje en vaas aanbood. Het ge schenk ging vergezeld van een fraai al bum, geteekend door den heer Wijnnobel, dat behalve de namen der gevers, aardige teekeningen uit het leven van jubilaris en de overwegmisère bevatte. Nadat aan de echtgenoote van den jubi laris nog bloemen waren aangeboden, dankte de heer Brinks den inspecteur, den waarnemend stationschef, en het andere personeel voor de hartelijke toespraken en mooie cadeaux. Ten zijne huize ontving de heer Brinks nog veel blijken van belang stelling, vergezeld van bloemstukken o N.V. KON. NED. FABRIEK VAN WOLLEN DEKENS v.h. J. C. ZAALBERG EN ZN. De voorstellen ongewijzigd goedgekeurd. Onder presidium van den heer J. van Hall als vertegenwoordiger van de N.V. Amsterdamsch Trustee's Kantoor, werd hedenmorgen in de bovenzaal van café restaurant „In den Vergulden Turk" een vergadering gehouden van 6°/n 1ste hyooth. obligatiehouders van opgemelde N.V. Gelijk bekend kon in een vorige verga dering over de voorstellen betreffende de wijziging in de bepaling omtrent de aflos sing geen bindend besluit worden genomen aangezien het vereischte twee derde deel der obligaties niet vertegenwoordigd was. Thans was aanwezig een obligatiekapi taal van f. 172.000, vertegenwoordigend 171 stemmen. Zonder hoofdelijke stemming werd thans met algemeene stemmen besloten, dat. aan gezien in het verleden is gebleken, dat de verplichte jaarlijksche aflossing ten be- loope van f. 25.000 nom. op de obligatie- leening een te zware belasting van de liqui diteit der vennootschap beteekent. de eerstvolgende periodieke aflossing per 1 Febr. 1933 zal komen te vervallen en dat voor de daarop volgende jaren bepaald zal worden, dat jaarlijks minstens f. 15.000 ge bruikt zal worden, hetzij voor inkoop van obligatiën bij openbare inschrijving hetzij voor uitloting a pari (de premie a 10°/o bij aflossing zou komen te vervallen), zulks ter beoordeeling van den raad van com missarissen. Het ligt echter niet in de bedoeling dat de uiteindelijke datum van aflossing der leening zijnde 1 Februari 1946. door deze verandering van aflossing uitgesteld zal worden. Voor de f. 75.000 nieuw gestort kapitaal, zullen gewone aandeelen worden uitgereikt in het onder den nieuwen toestand tot f. 150.000 gereduceerd gewoon kapitaal. Na goedkeuring van deze en enkele an dere voorstellen van ondergeschikt belang werd namens de geldgevers een verklaring afgelegd zulks naar aanleiding van een in enkele financieele bladen verspreid ge rucht dat het onjuist is. dat de ge storte f. 75.000 direct of Indirect afkomstig is van een der afnemers der N.V. De heer Zaalberg verklaarde daarop uit naam van de vennootschap dat zij nimmer gelden van afnemers als aandeelenkapi taal of deposito ter beschikking heeft gehad. De heer Van Hall wenschte vervolgems directie en commissarissen geluk met den gang van zaken en sprak de hoop uit. dat de N. V. thans een tijdperk van herstq'men bloei moge tegemoet gaan De heer Zaalberg gaf daarop de verze kering. dat allen, die thans in de NA^ werk zaam zijn, alles zullen doen om i"e °ude roem vaa het bedrijf te handhaven- VERGADERING VAN 6OBLIGATIE HOUDERS N.V. L.E.M.V. O. G. Maandag a.s. wordt over het verleenen van een moratorium beslist. Ten kantore der N.V. L. E.M. V. O. G. aan den Stationsweg alhier had gistermid dag een vergadering plaats van houders van obligaties der 6 leening van die Maatschappij. Deze vergadering was een voortzetting van de Dinsdag gehouden vergadering. Aanwezig was een obiigatiekapitaal van f. 34500. Mr. Nord Thomson (comm. uit de obliga tiehouders) herinnerde aan de vergade ringen van Dinsdag te Leiden en te Am sterdam. In beide vergaderingen werden spr. en de heer Kort aangewezen de belan gen der obiigatiehouders te behartigen. De 5'/j°/ii-obligatiehouders wezen daarenboven den heer Paardekooper aan. Genoemd was ook de naam van mr Reisenbach de Haan. De Amsterdamsche vergadering was ech ter van meening. dat men aan iemand, die het faillissement van de LE.M.V.O.G. had aangevraagd voor een achterstallige renteschuld van ruim f 400. niet de behar tiging van aller belangen kon opdragen. Spr. zegt vervolgens .dat de te Amsterdam benoemde commissie in het belang van alle crediteuren wenscht op te treden, maar dan moet er gewerkt worden en niet meer gepraat. Zoo zal er al dadelijk met de Robaver onderhandeld moeten worden De commissi eheeft daarvoor echter de zeker heid noodig, dat ook de 6 °/n-obligatiehou- ders toestemmen in een moratorium tot 1 Januari 1933. Staat men dit toe. dan blijft er bij de marge van f. 660.000 overschot de kans, dat obligatiehouders aan de volle 100 "/o komen. Verleent men geen morato rium. dan is de L.E.M.V.O.G kapot en krij gen de ohlieptiehnudars vrijwel geen cent. Mr Reisenbach de Haan vraagt het woord voor een persoonlijk feit Hij heeft het faillissement van de L.EM" OG. aan gevraagd. omdat zijn cliënt eerst na de be taling van f450 achterstallige rente op gelijken voet kwam met de overige obliga tiehouders. Er ontspon zich daarna een verwarde en rumoerige gedachtenwisseling. waaruit bleek dat meerdere obligatiehouders de faillissementsaanvrage afkeurden. Er was geld geleend moeten worden om voor een luttel bedrag van f. 450.het faillissement te voorkomen. Mr De Haan: „Als er nog geen f.450 is moet. de LE.M.V.O.G maar kapot. Mr. Nord Thomson' .Het gaat niet over het bedrag, maar over de liquiditeit Ter wille van een zoo k'ein bedrag heeft u de belangen van allen in gevaar gebracht Uit de verdere gedachtenwisseling blijkt dan. dat er geen geld geleend is om het faillissement te voorkomen. De heer Kort, adviseur van commissarissen, was echter naar het buitenland vertrokken in de meening. dat mr. De Haan uitstel ver leende en er derhalve geen gevaar voor een faillissement dreigde. Opnieuw wordt daarna gepraat over de vraag of mr. De Haan al of niet deel uit maakt van de commissie der 6"/o obligatie houders. Mr. De Haan: „Ik stel er onder deze om standigheden zelfs geen prijs meer op." Mr. Nord Thomson dringt dan nog eens aan op een moratorium. Er kan geen dag en geen uur meer worden gewacht. Laten wij toch verstandige menschen zijn en een faillissement voorkomen. De heer De Cler: „Als het moratorium niet wordt verleend is er toch geen enkele advocaat, die het faillissement durft aan te vragen. Mr. De Haan vraagt vervolgens inlich tingen over de positie van de commissie uit de obligatiehouders, welke zich nu als een commissie van beheer ontpopt. Als deze commissie zich niet volkomen onafhan kelijk maakt van directie en commissaris sen zal zij niets in het belang van de cre diteuren kunnen doen. Mr. Nord Thomson zet uiteen, dat de commissie alle onderhandelingen zal voe ren, maar voor het uitvoeren van trans acties overeenkomstig de statuten de sanctie van directie en commissarissen noodig heeft. De commissie zal het bestuur niet sparen, maar eerst dan zal zij directie en commissarissen aanpakken als blijkt, dat de obligatiehouders niet aan de 100"/o zullen komen. De heer De Cler verklaart dan in deze vergadering behalve als obligatiehouder tevens op te treden als raadsman en als adviseur van den directeur. Spr. zal zich verzetten tegen elke poging van de com missie om de plaats in te nemen van com missarissen en directie. Met nadruk wil spr. vastgelegd zien, dat elke bevoorrech ting moet zijn uitgesloten. Ook vraagt hij van de aanwezige pers vertegenwoordigers de erkenning, dat niet hij degene isgeweest, die aan de pers het verslag heeft toegezonden of doen toezen den van de te Amsterdam gehouden ver gadering, welke verklaring wordt afge legd. Mr. Nord.Thomson vraagt zich af. of een directeur, die een adviseur noodig heeft wel kan worden gehandhaafd. De heer De Cler: „Commissarissen heb ben ook een adviseur benoemd". Mr. Nord Thomson zegt nogmaals, dat de commissie ongestoord wil werken aan het liquide maken der mij. De heer De Cler ..Dat is niet de taak van obligatiehouders. Dat is het werk van de directie". Mr. De Haan stelt met nadruk vast, dat hij de commissie geen enkele opdracht verleent. Er wordt dan bepaald dat de heer De Cler, als adviseur van de directie, alle transacties zal moeten goedkeuren. Bij verschil van meening tusschen de commissie van beheer en den heer De Cler zullen obligatiehouders opnieuw bijeen worden geroepen. Ook onder deze voorwaarde gaan de heeren mr. De Haan en Van der Spek niet accoord met het moratorium. Zij behou den zich volledige vrijheid van handelen voor en wenschen eerst inzage van het accountantsrapport. Mr. Nord Thomson: „Wij moeten nu toch eens eindelijk weten waar wij aan toe zijn". De l.eer Kort (comm. v. beheer en advi seur van commissarissen). „Wij vergade ren de heele boel kapot. Als de L.E.M. V.O.G. over den kop gaat is al dat gepraat daarvan schuld." Na veel heen-en-weer gepraat, verleent de vergadering tenslotte haar sanctie aan de voorgestelde transactie met de N.V. „Gemeenschappelijk Eigendom", inzake het overnemen van het Haagsche bezit van de L.E.M.V.O.G. Over het voorgestelde moratorium wordt geen beslissing geno men, daar de heeren mr. De Haan en Van der Spek (samen vertegenwoordigend f.31 000 van het obligatiekapitaal) Maan dag a.s. hun besluit zullen kenbaar maken na kennis te hebben genomen van het accountants-rapport. VER. TOT BEV. DER BOUWKUNST. Lezing van Oscar Tijdgat. De 241e vergadering werd met een woord van welkom geopend dooi den voorzitter den heer C. Kiljan. Nadat de notulen waren goedgekeurd, was het woord aan den spreker voor dezen avond: den heer Oscar Tijdgat, meer be kend onder den naam van ..Lode van Gent", die tot onderwerp had gekozen: „Bretagne het Sprookjesland". Spreker begon er op te wijzen dat hij uit een groote keuze van onderwerpen juist dit er uit had genomen, omdat hij zulk een groote bewondering heeft voor dat land daar aan den Noordwesthoek van Frankrijk, dat zich diep in de golven boort van den Atlantischen Oceaan. Het lag niet in sprekers bedoeling lang stil te staan bii de architectonische bijzonderheden om dat Bretagne Bretagne is en geen Vlaan deren. Ook wilde hij zich niet verlagen tot een kudde-toerist die in een touring-car het land doorvliegt, doch hij wilde meer ingaan tot de ziel van dat brave volk die diep is als de zee die zich tegen de rotsen te pletter slaat. Bretagne. zoo schrijft ons de heer Fred. A. Wempe, is een land in Frankrijk, dat eigenlijk geen Frankrijk is. Wat hebben de Bretonners hun taai. hun gewoonten, hun ceremoniën goed bewaard en waar zoo hier als elders de folklore langzamerhand ge heel verdwijnt, daar is de Bretonner sterk blijven staan in het handhaven van zijn oude keltische taai en zijn oude gebruiken, dagteekenende van duizenden jaren her. Hun godsdienst, mythen en legenden, heb ben alle een historischen ondergrond Spreker gaf een historisch overzich van het ontstaan van die Keltische nederzet ting daar aan die uitloopende punt van Frankrijk en hoe ten slotte de Bretonners zelfs nog president Wilson gesmeekt heb ben. het zelfbestemmingsrecht der volken ook toe te passen op hun oude vaderland. Ja. wel hebben de Bretonners de oude tradities weten te bewaren en vol ver eering knielen zij nog voor de oude hei- densche steenen die in grooten getale over Bretagne zijn verspreid en die, door de intreding van het Christendom door de latere bewoners zijn gekerstend en voor zien van tal van kruisen en afbeeldingen uit Jezus' leven en werken. t Wat houden zij ook hun Pardons (de processies) in groote eere en wat zijn er langs den weg. op het land. op markten en begraafplaatsen een groot aantal Cal- varl's vaak voorzien van honderden beel den waar de bevolking in heilige devotie haar gebeden opzendt. Wat de lichtbeelden schitterend naar vo ren brachten, was de Bretonsche kleeding. Dat Bretagne geen woest land is, bewe zen qpk de afbeeldingen van tal van ker ken 'en monumenten, zooals de pracht- kathedraal van Rennes e.a. Bij ieder plaatje had de spreker een praatje en zoo vormden al die praatjes, waartusschen door nog enkele oude legen den werden verhaald, een voordracht van hooge waarde. Een luid applaus viel spreker ten deel wat nog onderstreept werd door een woord van dank van den voorzitter. Nadat wederom een nieuw lid was aan genomen. deed de voorzitter mededeeling dat de Vereeniging betrekkelijk weinig kan doen aan het verval, waarin de molen „de Stier" aan de Oude-Heerengracht verkeert. De molen is niet van de gemeente. De eigenaar heeft er ook geen belang bii. om dat hij mechanisch draait en de Vereeni ging ..de Molen" heeft blijkbaar geen geld. Zoo staat daar die molen, totdat mogelijk Bouw- en Woningtoezicht moet ingrijpen om gevaar te keeren. Besloten werd de zomerexcursie te doen plaats hebben naar de fabrieken van de fa Bruynzeel te Zaandam waarna de voor zitter de heer C. Kiljan deze laatste ver gadering in den cursus 19311932 sloot, met een tot ziens bij de excursie. BINNENLAND. De crisis en de kleinhandelprijzen voor vieesch. (Binnenland, 3e Blad). De voortgezette vergadering der Chr. Historische Unie. (Binnenland, 3e Blad). Ons Parlementair Overzicht. (3e Blad). Te Oosterhesselen is een vier-jarig meisje levend verbrand. (Gemengd, 2e Bi.) Jaarverslagen van de Kon. Ned. Stoom boot-Maatschappij en de HollandAme- rika-Lijn. (Financiën, 4e Blad). De regeering heeft besloten tot steun aan de melkveehouders (Laatste Berichten lste Blad). Een verklaring van minister Beelaerts van Blokland over de Nederlandsch-Bei- gische besprekingen (Laatste Berichten, lste Blad). BUITENLAND. De Donau-confcrcntie begint volgende week te Londen. (Buitenl. le Blad). De Valera zal zich matigen in zijn ant woord aan Engeland. (Buitenl. le Blad). Nog drie eandidaten over voor het Duit- sche presidentschap. (Buitenl. le Blad). LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Vergadering van het geheele Comité In de kleine Stadszaal kwamen gister avond de leden van het plaatselijk Crisis comité bijeen. De voorzitter, mr. A. J. Romijn heette allen welkom en sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst. Het bestuur heeft de behoefte gevoeld om nog eens met het geheele comité samen te komen, niet alleen om allen dank te zeggen voor de in dit eerste kwar taal ondervonden groote medewerking maar ook om door het uitspreken van de wederzijdsche desiderata de onderlinge waardeering der verschillende onderafdee- lingen en daardoor tevens het eenheids besef te versterken. Hetgeen spr. twee weken geleden verno men heeft in een vergadering van afge vaardigden van de crisiscomité's der pro vinciale hoofdsteden en de gemeenten boven de 50.000 inwoners, heeft hem de overtuiging geschonken, dat het Leidsch comité op den goeden weg is. De wekelijksche collectes vormen een vaste basis, waarop het comité kan voort bouwen, al vervult de onrustbarende da ling van de opbrengst het bestuur dan ook met groote ongerustheid. Spr. betreurt het. dat zoo weinig plaats vervangers en plaatsvervangsters voor deze collecte beschikbaar zijn en hij doet een dringend beroep op de dames en heeren, die hiervoor hun medewerking willen verleenen, om zich te willen aan melden bij mevr. S. de Vriesde Vries, Rapenburg 38. Over de wijze, waarop het huisbezoek wordt verricht, is het comité in het alge meen zeer tevreden De sub-commissie voor ontwikkeling en ontspanning streeft steeds naar vervol making van haar taak en heeft o.m. con tact gezocht met de sportvereenigingen teneinde wedstrijden voor werkloozen te organiseeren. Ook de organisatie van cur sussen vormt een onderdeel van haar werkprogramma. Met dankbaarheid memoreert spr. de stichting van een waarborgcrisisfonds voor het verleenen van crisissteun. Tenslotte demonstreerde spr. aan de hand van eenige cijfers de werkzaamheid van het comité. Voor de B-gevallen werden 958 aanvra gen Ingediend, waarvan 820 werden be slist en 614 toegewezen. Intotaai werd voor deze categorie aan goederen f. 7016.92 uitgegeven. In de A-groep werden 772 aanvragen ingediend, waarvan 739 werden behandeld en 652 toegewezen. Aan geldelijken steun werd een bedrag van f4750 besteed. Hierna gaf spr. de gelegenheid tot het maken van op- en aanmerkingen, waar van een druk gebruik werd gemaakt. Van verschillende zijden werd o. m. ge wezen op de dringende behoefte aan meer collectrices en collectanten voor de Woens dag-collecte; ook werd geklaagd over te groote wijken. Een ander lid stelde voor om kleine middenstanders niet onmiddellijk te ver wijzen naar Maatschappelijk Hulpbetoon, doch naar een speciaal voor dit doel in het leven te roepen kleine commissie. Ver scheidene leden drongen er op aan om meerdere bekendheid te geven aan de be staande ontwikkelingscursussen en be pleitten uitbreiding daarvan. Een ander lid verzocht het comité er bij de vakorganisaties op aan te dringen, dat de bij haar aangesloten leden de inkoopen op afbetaling tot het hoogst noodige be perken. Waar een ander lid verzocht collecte- busjes beschikbaar te stellen voor de werk gevers en deze busjes in de werkplaatsen op te hangen. Nadat de voorzitter alle vragen en op merkingen had beantweord, sloot hij de vergadering, nadat nog de heer de Ren het bestuur had dank gebracht voor de toewijding, waarmede het zijn taak ver richt.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1