DELTA DASSEN PRIJS f. 2.75 RADIO-PROGRAMMA. matie onder applaus herkozen, waarvoor deze de vergadering dank bracht. Door de vergadering werden de heeren A. Koppenaal en H. van Voorst Czn. als bestuursleden gekozen. Den scheidenden secretaris J. Noorlandt werd een tot weer- i ziens toegeroepen. Eenige vragen betreffende de Gemeente- j politiek werden voorgelezen. De vraag van den heer van der Meulen over de Wo- •mgpolitick werd kort besproken, doch in deze verwezen naar de e.v. vergadering, omrede dit punt van alle zijden nader be- I sludeerd zal kunnen worden. Hierna volgde sluiting der vergadering. Doop der Bevolking. Gevestigd: G. G. KrOsschell-Spaans, van Haarlemmermeer, Emmastraat 16, Mej. H. M. J. Tolido, van Leiden, Koningstraat 6. Vertrokken: D. Bouwman en eclitgen., raar Hillegom: Mej. B. Eisenga, naar 's Gravenhage; D. v. d. Bij, naar Ferwerde- ladeel; J. H. M. de Graaf, naar A'dam: J. Langendam, naar Zeist: J. W. v. Eijk en gezin, naar Hillegom; E. Flipse, en echtgen., naar Hanrlemmerliede c.a.; Mej. i V W. in 't Veld. naar Haarlem: Ch. j. Daggers, naar Onstwedde. Burgerlijke stand. Geboren: Antonius Comelis, zoon van G. J. v. d. Voort en L. v. d. Aart Taeken, zoon van T. v. Werkhoven en A. v. Bruggen Geertruida Cornelia, dochter van H. v. d. Voort en J. M. v. d. Lans Cornelis Jozef, zoon van P. M. Witsenburg en W. W. Weijers Gerrit, zoon van A. Griffioen en J. v. Dam. Overleden: Pietje de Jager, eehtgenoote van F. R. J. Knetsch, oud 62 jaren Ondertrouwd: J. Boerema en E Mulder. NOORDWITK. Aangehouden. Door de directie van het geslicht „En- degeest" te Oegstgeest werd bij de politie kennis gegeven van ontvluchting van een verpleegde. Bij onderzoek bleek deze al hier te vertoeven. Door bemiddeling van de politie is hij weder ter beschikking van de directie van genoemd gesticht gesteld. De bestuurder van een vierwielig motorrijtuig, zekere v. L. te Katwijk, die zijn auto voor het café van den heer S. alhier had geplaatst en zelf in het café was, bleek bij zijn vertrek zoodanig onder drankinvloed te verkeeren. dat hij ter voorkoming van ongelukken door de Politie naar het Politie-bureau te Noord- wijk-binnen is overgebracht, alwaar hij ter ontnuchtering is ingesloten. o NOORDWITK-BINNEN. De heer W. alhier deed bij de politie aangifte van vermissing van zijn rijwiel, dat hij voor zijn woning in de Kerkstraat had geplaatst. Onderzoek wordt ingesteld. o OEGSTGEEST. FEESTVERGADERING ALG. VEREEN. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Herdenking van het 50-jarig heslaan der Afdeeling - Huldiging van den heer Vlieland. Ter herdenking van het 50-jarig beslaan kwam gisteravond de afdeeling Oegstgeest en omstreken van de Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur in feestver- gadering bijeen in de groote zaal van ..Zomerzorg". De opkomst der leden was groot. Toen allen bijeen waren, werd de secre taris, de heer T. F. Vlieland, door de feest commissie binnengeleid, terwijl allen van hun zetel opstonden en de muziek hem verwelkomde. De voorzitter, de heer T. van Egmond, riep allen een welkom toe en zeide. dat het bestuur zich zeer verheugde, zoo velen in intiemen kring bijeen te zien bij de herdenking van het 50-jarig bestaan der afdeeling. En het is niet alleen dit feit, dat wij willen herdenken, aldus spr. Wij hebben het genoegen thans in ons midden te zien de heer Vlieland, die sedert 40 jaar lid is. waarvan 35 jaar secretaris, zoodat ons samenzijn zeker allen een dub bel genoegen is. Vervolgens schetste spr. de vele wijzi gingen, welke in de afdeeling zijn voorge komen tijdens de afgeloopen 50 jaar. zoo wel in de cultuur als van de technische zijde bezien. Was de beteelde opper/lakte aan het begin circa 20 H_A. groot, thans is dit pl.m. 300 H.A. In gelijke mate is ook het ledental gestegen van 20 tot 250. Be stond de afdeeling ln den beginne hoofd zakelijk uit bloembollenkweekers, in den loop der jaren zijn ook vele exporteurs toegetreden en beide categorieën werken nu als één lichaam te zamen ter behar tiging van beider belangen, waarbij spr. herinnerde aan de grondgedachte: ..het snij verbod". In 1332 werd als één der hoofdzaken aangetroffen in de notulen, een bespre king over den handel met het buitenland, waarbij ten eerste België genoemd werd. Hoe ver heeft zich sedert dien de handel uitgebreid. Het is daarom zulk een ver blijdend teeken, dat door groote saam- hoorigheid zooveel is tot stand gekomen. Hierna herinnerde spr. aan de verschil lende bestuursfuncties, w.o. die van voor zitter en secretaris en richtte zich daartoe tot den heer T. F. Vlieland. Het sedert 35 jaren waarnemen van de functie van secretaris eener afdeeling noemde spr. een bijzonder groote prestatie. Een goede secretaris mag het genoegen smaken zich belast te zien met 't meeste en nauwkeurigste werk eener vereeni- ging. Dit hebt u verricht met een bijzondere mate van ernstige toewijding, waarvoor wij u allen zeer dankbaar zijn. Spr. wenschte den heer Vlieland toe, dat hij deze functie nog vele jaren met onver flauwde lust en ijver voor de afdeeling zou mogen blijven vervullen. RECLAME. 00K U MOET ZICH BESCHERMEN tegen griep, keelontsteking en verkoudheid. Dagenlange ongeschiktheid tot werken, spierpijnen, koorts enz. zijn gevreesde ge volgen van onachtzaamheid. Iedereen is in dezelfde mate aan het griep- en besmettingsgevaar blootgesteld. Beschermt U zich door .Panflavin-Pas- tilles". Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. 6845 Dat uw werk op prijs wordt gesteld, moge blijken uit de groote genegenheid der leden tot het schenken eener bijdrage voor de aanbieding van een stoffelijk blijk van waardeering. Namens allen werd den jubilaris een prachtig serre-ameublement aangeboden. In treffende woorden herdacht spr. daarna de groote verdiensten van den heer G. F. Hemerik Sr., die evenals de se cretaris, de belangen der afdeeling zoo serieus heeft behartigd en thans het ge noegen mag beleven, aanwezig te zijn bij deze herdenking. Aan het einde van zijn rede wenschte spr. allen een genoeglijken avond. Voorlezing werd dan gedaan van een aantal ingekomen gelukwenschen van af- deelingen uit de omgeving. Als eerste spreker trad dan op de heer Kriest, die namens de afd. Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde de afdeeling van harte geluk- wenschte met dit jubileum. Vooral de laatste jaren is de saamhoo- righeid van beide afdeelingen van zoo- danigèn aard geweest, dat wij elkander zeker als zusterverenigingen kunnen be schouwen, zeide spr. Daardoor is voor bei der belang zeer veel goeds tot stand ge komen. Hij hoopte, dat deze verhouding nog tal van jaren moge bestendigd blijven. Mede wenschte spr. den heer Vlieland van harte geluk met zijn jubileum als secretaris. Namens de afdeeling Sassenheim sprak de heer Vlasveld. Hoewel de afd Sassenheim iets ouder is. zijn wij toch permanent aan elkander verbonden. Spr. wenschte de afd. Oegst geest. hoewel levende aan de grens van de bollenstreek, vanuit het hart geluk en sprak de beste wenschen voor de toe komst uit. Een zeldzaam feit noemde spr. de her denking van het jubileum van den secre taris. Zulk een feit is voor een afd. een groot bewijs van saamhoorigheid.. Hij wenschte den heer Vlieland van harte geluk. De heer G. Lubbe Thzn. richtte zich namens den Bond van Zaadhandelaren in Z.-H. in zeer waardeerende woorden tot den secretaris en wenschte hem nog vele jaren van geluk toe. Namens de afd. Voorschoten sprak de heer Lindberg woorden van hulde en ge- lukwensch en overhandigde daarbij een prachtige bloemenmand. De heer Bos huldigde de afd. namens de afd. Katwijk a. d. Rijn voor de goede samenwerking in het groote belang van de Algemeene Vereeniging. Hij sprak daarbij hartelijke woorden van hulde tot den heer Vlieland. Na deze rij sprekers dankte de heer Vlieland den voorzitter voor de hem ge brachte hulde en mede namens zijn kin deren de leden voor het prachtige ge schenk hem bij deze gelegenheid aange boden en voorts de verschillende afge vaardigden voor hun gelukwenschen. De eere-voorzitter. de heer Hemerik. dankte daarna den heer Vlieland voor zijn aangename samenwerking in het bestuur en huldigde hem als actief secretaris. Tot slot van het officieele gedeelte richtte de voorzitter zich in zeer waar deerende woorden tot den heer A. van Varik, die sedert 40 jaar lid is van de af deeling, hem schetsende als één van de werkelijk oude garde, die zeer zelden een vergadering verzuimde. De heer v. Varik dankte den voorzitter voor zijn woorden en herinnerde als een der oudste leden aan een moment, dat er scheuring zou zijn gekomen in de afdee ling Oegstgeest. Hij gewaagde daarbij van het eendrach tig standhouden der leden, waarbij de afd. Oegstgeest zegevierde. Het was hem dan ook een groot genoe gen dezen avond te mogen beleven. Een daverend applaus volgde hierop. De voorzitter heeft de resp. sprekers ten slotte allen hartelijk dank gebracht voor hun gelukwenschen. Een en ander werd afgewisseld door de vroolijke muziek van de Jazzband „Aufge past", onder leiding van den heer Gerrit sen, waarna allen nog langen tijd bijeen bleven en menig dansje maakten onder leiding van den heer Derogee. De afd. Oegstgeest kan op een welge slaagd herdenkingsfeest terugzien; de feestcommissie tot eer! Loop der bevolking. Gevestigd: S. A. Bartstra, Rijngeester- straatweg 153, v. Vreeland H. J. Roest, tepkenaar. Koninginnelaan 1. v. Alphen a. d. Rijn H. Scheffer. caféhouder, v. As- sendelftstr. 3. v. Leiden M. W. Jongsma. arts. Fred. Hendriklaan 10. v. Leiden P. A. Hoogstraten d.b., Leidschestraatweg 16. v. Voorhout, Vertrokken: P. G. O. A. v. d. Speek Obreen en gez. v. Terweeweg 41. n. Amers foort. Bilderdijklaan 6 J .G. Goes v. Rijngeesterstraatweg 116. n. Leiden, Mee- zenstraat 5 G. Leegwater, verpleegster, v. Oranjelaan 2, n. Leiden. Kaarsenm^tr. 7 B. Th. A. Alofs, winkelbed. v. De Kem- penaerstr. 23a. n. Den Haag, Altingstr. 125. Burgerlijke Stand. Geboren: Greta Dirkje, d. v. D. Breedijk De Roode. Bernardus Ignatius Maria d. v. A. J. PotDior.et Merit, d. v. H. A. JelgersmaVan Foreest Theodorus Phi- lippus Laurentius Cornelis. z. v. A. H. M. Menkenv. d. Drift. Overleden: Cornelia Glasbergen, wed. v. M. de Best, 88 j. Collecte Crisis-comité. 1 De buscollecte ten bate van het Crisis comité, welke de vorige week in onze gemeente is gehouden, heeft f. 115.- op gebracht. Het comité bedankt allen, die bijdragen schonken en beveelt zich van harte in den offerzin der ingezetenen aan. -o VEURLEIDSCHENDAM. De motorrijder G. alhier had het ongeluk in botsing te komen met den wiel rijder K. welke laatste plotseling den weg overstak. K. is met hoofdwonden en inwendige kneuzingen naar St. Antonius Hove ver voerd, G. bekwam geen kwetsuren. o VOORHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Vrijdag 1 April a.s. in openbare vergadering bijeen ter behandeling der volgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Stemming omtrent het voorstel van B. en W. tot invoering van 't bonnenstelsel bij steun verleening '2de stem ming, na staking der stemmen in de vo rige vergadering). 4. Salarisverlaging >van het gemeentepersoneel. (Eveneens 2de stemming, na staking der stemmen in de vorige vergadering). 5. Voorstel B. en W. tot afrekening der exploitatie-vergoeding ingevolge art, 101 der L.O. wet over 1929. 6. Vaststelling nieuw reglement van orde voor de raadsvergaderingen. 7. Vaststelling van eenige pensioengrondslagen. 8. Bespre king en bepaling van de steunregelingen voor de werkloozen. 9. Nota van aanmer kingen op de gemeentebegrooting 1902 van het provinciaal bestuur. 10. Wijziging ge meente-begrooting 1931. 11. Schoolgeldre clame. 12. Rondvraag en sluiting. o VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Politietoezicht en -hulp Rijndijk Voort aan gemeente-veldwachters Afwijzing beschikbaarstelling gelden R.K. Jongens school Steunregeling Wcgracers en kerkgangers. De raad kwam in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der zitting werden de notulen der "orige vergadering door den w.n. secretaris voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Aan de orde is punt 1. Ingekomen stukken Ingekomen zijn ehkele missiven van Ged. Staten en van den voorzitter van dat college, waarbij goedgekeurd teruggezon den worden, raadsbesluiten. Deze missiven worden voor kennisgeving aangenomen evenals een adres van het bestuur „Ned. Instituut van Architecten" waarin gevraagd wordt ambtenaren in dienst van de gemeente te verbieden, werk voor particulieren uit te voeren. Voor zoover dit adres betrekking heeft, deelt de voorzitter mede, dat aan den gemeente» opzichter verboden is andere werkzaam heden te verrichten. Een ingekomen adres van verschillende vakorganisaties zal behandeld worden bii punt 6 en een adres van den heer Schras- sert Bert kan niet in behandeling komen omdat het ongezelgd is ingezonden. 2. Waar in een vorige vergadering de stemmer staakten moet eéii herstemming plaats hebben over het voorstel van B. cn W. om de behandeling van het voorstel van de heeren Dijkman en Duynisveld, afschaffing opcenten grondbelasting, uit te stellen, tot de begrooting 1933. Het voor stel wordt verworpen met 5 tegen 6 st. 'voor: J. A. Mens, D. Limburg, C. Eggink Sr., J. Braggaar en W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye). De heer W. G. Duynisveld was van meeninp dat liet voorstel van adressanten nu was aangenomen. Neen, aldus de voor zitter. dan zoudt gij een verordening moe ten hebben. Goedgevonden wordt dat B. en W. met een concept zullen komen. 3. Reeds meermalen zijn door de be woners van den Rijndijk wenschen geuit voor beter politietoezicht. B. en W. vinden st gewenscht dat een nieuw te benoemen „rijksveldwachter aao/_Aden Rijndijk gaat wonen. De eenige woning aan of nabii den Rijndijk voor' een rijksveldwachter geschikt doet een huur van ruim f. 8 per week. Daar hij in een ander gedeelte der gemeente wel een goedkoopere woning kan krijgen geven B. en W. in overweging een toelage van f. 100 per jaar te ver strekken. Vroeger had Witternan f. 100 voor zijn woning en f. 25 voor zijn rijwiel. Dit laatste is niet meer noodig, aangezien een rijwiel wordt verstrekt door het Rijk. De heer J. J. Dijkman zou dit bedrag aan een gemeente veldwachter willen geven en hem aan den Rijndijk laten wonen. De voorzitter vindt dit bedrag een middel om voor weinig geld aan of nabij den Rïindijk rei rijksveldwachter gestationeerd te krijgen. Hij acht het bezwaarlijk om gemeenteveldwachters te noodzaken daar te gaan wonen. De heer A. Verboom vraagt om er iemand te plaatsen wdarover een vorige zitting is gesproken, hef veranderen van een tijdelijke in een vaste aanstelling. Nadat de heer J. A. Mens, wethouder, heelt verklaard dat hij rde technische moeilijkheden niet kan beoortieolen en ook niet weet of deze bezwaren groot zijn en de voorzitter beeft meegedeeld dat misschien in de toekomst gemeentepolitie aan den Rijndijk geplaatst kan worden en aar. of nabij den Rijndijk geen goed koopere woning dan voor f.8 is te huren, wordt deze vergoeding a f. 100 per jaar goedgevonden. 4. Volgens art. 224 der Gemeente-wet worden in de, door de Kroon aan te wijzen gemeenten, een, na overleg met den burge meester. door den commissaris der Koningin in de Provincie, vast te stellen getal veldwachters aangesteld. De Minister van Binn. Zaken en Landbouw neemt het stand punt in dat in aangewezen gemeenten geen dienaren van po'itie zul en zijn, behouders dat reeds vóór het in werking treden der gewijzigde Gemeentewet in functie zijnde dienaren van politie kunnen aanblijven. Voorschot :n behoort nu onder de gemeenten die bij Kon. Besluit van 12 Jan. 1932 no. 8 zijn aangewezen als gemeenten, waar in door den Comm. der Koningin veld wachters kunnen worden aangesteld. Der halve behoort volgens art. 223 der ge noemde wet door den raad een verordening te v/orden vastgesteld regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der veldwachters welke aan de goedkeuring der Kroon is onderworpen. B. en W. bieden den raad een concept-verordening ter vast stelling aan. De jaarwedden zijn hierin aangegeven voor een chef-veldwachter van f. 1700—2200, voor een veldwachter van 1500—2000, vrij gebruik van uniform- kleeding. schoeisel en bewapening, hetgeen eigendom der gemeente blijft. Voor vrije woning wordt aangegeven een vergoeding van f.312 per jaar voor een chef-veldwachter en f. 260 per jaar voor een veldwachter. De lieer J. Braggaar wil enkele vragen stellen, o.a. vraagt hij naar het verschil in veldwachters en dienaren der politie. Er staat door den Commissaris der Koningin „kunnen" veldwachters worden aangesteld en vroeger? De voorzitter verklaart het verschil in de benoeming cn het ontslag veldwachters wordep door den Commissaris der Koningin benoemd, hunne bevoegdheid is grooter, dienaren der politie door den burgemeester. De verordening wordt aldus vastgesteld. 5. Gezien het verzoek van- het R.R. Par. Kerkbestuur van den H. Laurentius van 4 Jan. 1932 om gelden beschikbaar te stellen voc bijbouw van een lokaal aan de R.K. Jongensschool, noemen B. en W. in een uitvoerig prae-advies, het eerste motief, het stijgen van het aantal leer lingen boven het maximum onjuist; dat de eisch dat elk van de leerkrachten, welke aan de school behooren verbonden te zijn een eigen les-lokaal heeft niet uit gaat boven de normale eischen aan het geven van lager onderwijs te stellen, dat rekening dient worden gehouden met de mogelijkheid dat de léerlingenscl.aal van art. 2S der wet een verhooging zal ondergaan, in dezen crisistijd uiterste zuinigheid noodig is, zoodat al die uit gaven, waardoor geen vitale onderwij's- belangen worden geschaad, zooals de onderhavige, vermeden dienen te wor>.n en dus de gelden niet moeten worden beschikbaar gesteld. Wethouder J. A. Mens deelt mede dat dit een prae-advies is van de meerderheid van B. en W. Hij kan zich er i Vt mee vereenigen, cle vergelijking met de ge meente Duiven gaat niet op. Deze school heeft een sterkeren groei dan in Duiven. Zii is verplicht geworden een 5e leerkracht aan te stellen. Het prae-advies is ge baseerd op een wetsontwerp dat nog moet komen. Spr. gelooft dat 't hoogstens een uitstel kan worden van 1 of 2 iaar en anders moet de school zich behelpen ten koste van het onderwijs. Hij adviseert het voorstel niet aan te nemen en betwijfelt of de Kroon deze afwijzing goed zal vinden. De voorzitter beduidt dat de meer derheid van B. en W. 't ook aangenamer zou zijn geweest dit toe te staan. Wij kunnen niet anders handelen, er moet gelet worden op de moeilijke toestanden. Er komt een stijging van de uitgaven voor werkloozenzorg enz. Ged. Staten gaan ook buitengewone uitgaven tegen en indien wii niet streng aan dezen regel vast houden kan beiastingverhooging niet uit blijven en dit is niet gewenscht. De wet eisclrl voor een lcerlingenschaal boven 160 een leerkracht maar geen lokaal. Spr. schetst de toestand vroeger in de school aan den Rijndijk, 2 leerkrachten, 2 lokalen met 6 leerjaren en nooit klachten. Wanneer het schoolbestuur en school hoofd zich willen behelpen, getuigt 't dan niet van burgerzin om te wachten 2 3 jaren voor een uitgaaf van f. 7200? Spr. geeft den raad in ernstige over weging dit bedrag niet toe te staan. De heer J. Braggaar wenscht kenbaar te maken dat hijgaarne in een prae-advies zou zien'met een meerderheid en een min derheid te doen te hebben. Hiï krijgt den indruk dat men denkt, „haalt binnen wat nog kan, straks gaat het niet meer". Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren L. J. v. Leeuwen, W. G. Duy nisveld. P. Koot en wethouder J. A. Mens. Het is B. en W. gebleken dat, nu de werkverschaffing is geëindigd er nog ver scheidene werkloozen zijn en komt 't B. en W. voor dat 't wenschelijk is een steunregeling in te voeren. Het is de be doeling om te trachten van het Rijk een subsidie te verkrijgen en daarom hebben zij gemeend de bepalingen betreffende werkloozensteun, die door het Rijk zijn vastgesteld te moeten volgen. Alleen de landarbeiders vallen in deze gemeente onder dc crisis-regeling, zoodat voor hen Rijksbijdragen worden verleend. B. en W. willen ook de overige arbeiders niet van stèun ontbloot laten, doch deze steun kan niet hooger gesteld worden dan volgens art, S en 19 aan de landarbeiders kan worden uitgekeerd. Deze steun zal dus maximaal bedragen voor de uitgetrokken, voor gehuwde en ongehuwde kostwinners f. 13.65 of voor gezinnen van 6 en meer personen f. 14.70, zijnde resp. 65 en 70 pet. van f. 21 hetgeen het standaardloon is van de landarbeiders. Verder willen B. en W voor nog niet uitgetrokken werkloozen de uitkeering uit de werkloozenkas aanvullen tot de genoemde bedragen. Voor wat be treft dé reglementair nog niet rechtheb benden, dubbel uitgetrokken en ongeorga niseerden verwijzen zij naar de artikelen 18 en 19 van de Rijkssteunregeling. B. en W. willen deze regeling voorlöopig tot 1 Juni a.s. doen gelden en ramen dat hiervoor noodig zal zijn zonder de bij drage van bet Rijk ongeveer f. 3000, het geen kan worden gevonden door over schrijving uit de post onvoorziene uitgaven. De heer J. Braggaar had in een vorige zitting den indruk dat B. en W. de toe stand ernstig onder de oogen zouden zien en verheugt 't hem dat er een voorstel is gekomen. De werkloosheid is nog steeds stijgende. Hii kan zich met de regeling verecnigen maar vraagt een enkele wijzi- ziging o.a. om de norm te verhoogen met f.1 en te brengen op f.11, het bedrag inkomsten van huisgenooten dat verwaar loosd zal worden te verhoogen tot f. 4 en georganiseerde kostgangers f.1 te ver hoogen tegenover ongeorganiseerden. Dc voorzitter zegt dat wanneer er een beroep wordt gedaan om subsidie, de Rijksregeling gevolgd moet worden. Het grondloon is niet f.22 maar f.21. Hij ge looft ook niet dat de bedragen groot zijn, maar menschen met bijzondere groote ge zinnen kunnen door het crisis-comité wor den geholpen. Wethouder J. A. Mens beweert dat men schen met 3 kinderen meer hebben aan kindertoeslag van f. 3.60 als gehuwden zon der kinderen aan de verhooging, hetgeen de heer J. Braggaar doet opmerken dat vuur, licht en huur voor menschen zonder kinderen precies zoo zwaar is als menschen met kinderen. De heer D. Limburg is dankbaar dat de steunregeling is gekomen. De norm is laag. Als er iets aan te doen is voor een gezin zonder kinderen laten wij liet dan doen. Aanvullende steun is geboden en zal ook wel gegeven worden. Wij kunnen niet hooger gaan en spr. uit de wensch dat men kan blijven geven. Het voorstel van den lieer J. Braggaar om de norm van f.10 op f.11 te brengen en voor georganiseerden kostgangers van f.6 op f. 7 wordt door den raad goedgekeurd. Besloten wordt dat de geörganiseerden eenmaal per dag bij de organisaties en eenmaal op het raadhuis zullen laten stempelen de overigen tweemaal per dag op het raadhuis tusschen 11 en 12 uur en tusschen 2 en 3 uur. Nadat enkele besluiten comptabiliteit zijn genomen vraagt de heer J. Braggaar naar een aanplakbord bij de R.K. Kerk, de heer D. Limburg vraagt naar meer toezicht op wegracers des Zondags. Enkele Zondagen geleden is» een neer aangereden op den Leidsclieweg. Het verzoek zal worden ge richt de wedstrijden vroeger te doen aan vangen, waardoor de kerkgangers geen hinder zullen ondervinden. De heer J. J. Dijkman vraagt naar de verlaging der electriciteitsprijzen; hij hoort maar niets. De voorzitter deelt hem mede dat hij nog wat geduld moet hebben. De winst kan nu best worden gebruikt. RECLAME. ZUIVERE ZIJDE UIT EEN STUK TE LEIDEN VERKRIJGBAAR 6829 VISCHMAKKT 7 ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Anna Maria van der Meer, d. v. L. van der Meer en J. Hassing. 4 d. Volgens het werkloosheidsbesluit moet deze gemeente over 1931 ruim f. 250 aan het Rijk bijdragen, terwijl in het voorjaar van 1931 aan de landarbeidersbonden reeds f.349 werd uitgekeerd. Een in de Geref. Kerk voor de zen ding gehouden collecte heeft f. 25 opge bracht. Wij maken u attent op de driemaandc- lijksche golflengte-wisseling van Hilversum cn nuizen, aanvangende 1 April. Huizen zendt vanaf dien datum op 1875 M., Hil versum op 298 M. VOOR VRIJDAG 1 APRIL. Hilversum. 298 M. 645—12.00 VARA. 12.00—4.00: AVRO. 4.00—8.00 VARA. 8.00—11.00 VPRO. 11.00—12.00: VARA. 6.457.00 en 7.30—7.45: Gymnastiekles. 3.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen wijding. 10.15: Voordracht door Minny Erfmann. 10.30: VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 11.00: Vrouwenkwartiertje. 11.15: Vervolg VARA-septet en Gramofoonpl. 12.00: Gramofoonpl. 12.30: AVRO-Ka- mer-orkest o.l.v. L. Schmidt. 2.00: J. H Kruyff Jr.: Wenken voor kampeerders. 2.30: AVRO lein Orkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonpl. 4.00: Piano-recital Joh. Jong. 4.30: Voor de kinderen 5.00: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en Gramo foonpl. 6.45: L. H. Mansholt: Beginsel program der SDAP. 7.00: VARA-orkest (Vervolg). 7.15: „Inneming van den Briel". hoorspel van Huib Wouters. VARA- tooneel oJ.v. W. van Capellen. 7.45: VARA-orkest (Vervolg). 8.00: Religïeuse voordracht. 8.30: Concert. A'damsch Vocaalkwartet (Sopraan, alt. tenor, bas en piano). Haydn-cyclus. O.a. Stabat Mater, 9.0Ü: Beginselverklaring v. h. Vrijz. Pro testantisme. 9.30: Vervolg concert. O-a. Die Harmonie in der Ehe, J. Haydn. 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05: Vaz Dias. 10.15: Herman Rutters spreekt over Joseph Haydn. 10.45: Gramofoonpl. 11.00—12.00: Gramofoonplaten (VARA). Huizen, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de NCRV. 8.00: Schriftle zing 8.159.30: Gramofoonpl. 10,30: Ziekendienst. 11.00: Gramofoonpl. 12.15: Concert. H. Hermann (vioal). T. G. v. d. Haar (viool). H. v. d. Horst Jr. (cello) en mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano). 2.002.30: Wenken omtrent Baby-verzorging. 3.00: Concert. Mej. A. Hermes (alt). B. Misset (bas-bariton), G. Beths (vlooi) en P. Halsema (piano). 5.00: Postzegel-halfuurtje. 5.30: Half uurtje voor amateur-fotografen. 6.00: Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30: Radio-dokter 7.00: Causerie door A. J. Herwig 7.45: Causerie over Reizen in Duitschland. 8.00: Concert door de HOV o.l.v. F. Schuurman. Haydn-programma. O.a. Symphonie d-dur. Nr. 104. 9.00: W. van Rijswijk: Smaragd, saffier en robijn. 9.3010.30: Vervolg concert. Oa. Ochsen menuet en Symphonie concertante. Ca. 10.00: Vaz Dias. 10.3011.30: Gramo foonplaten. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgenwij ding. 10 50Tijdsein. Berichten 11.05 Lezing. 12.20: E. Starkey en zijn orkest 1.05: Orgelconcert H. Dawson. 1.50— 2.50: Gramofoonpl. 4.20': Moschetto's orkest. 5.35: Kinderuur. 6 20: Berich ten. 6.50: Fr. Merrick speelt Haydn's Piano-sonates. 7.10, 7.25 en 7.50: Lezin gen. 3.20: Operetteconcert. Revue-koor. Theater-orkest en solisten o.l.v. Woodgate. O.a. operettes van Sullivan en Jones 9.20: Berichte en lezing. 9.55: ..To any Husband", hoorspel van Anne Parlane. 10.35: Victor Olof sextet. O.a. Suite „Le roi s'amuse". Délibes en Menut. Boccherini. 11.2012.20: Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Paris" 1725 M. 8.05, 12.50: Gramofoonpl. 8.20: Haydn-con- cert. M.m.v. koor en orkest o.l.v. Eugène Bigot. O.a. Oxfcrd-Symphor.ie en .Die Jahreszeiten". Kalundborg. 1153 M. 250—4.20: Con cert uit Rest. „Wivex" 7.209.20: Van uit het Old Fellow Huis: Radio Symphonie Orkest o.l.v. Egisto Tango nun.v. koor en solisten. „Requiem" van Verdi. 9.40 11.50: Moderne Dansmuziek vanuit Rest. „Ritz". Langenberg, 473 M. 6.25—7.20; 10.40 1120: Gramofoonpl. 12.201.50: Con cert o.I.v. Eysoldt. 4.20520: Concert uit Frankfurt. 725: Variété voor orkest M. m.v. orkest van werklooze musici uit Dort mund o.l.v. P. van Kempen. Hierna tot 10.20: Concert o.l.v. Wolf. 10.20—11.20: Concert uit Café Schwerthof. Brussel 508 en 338 M. 508 m.: 12.35— 2.05: Gramofoonpl. 520: Concert o.l.v. Meuiemans. 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert o.l.v. Kumps. O.a. Fant. ..Mignon", Thomas: Les Erynnies. ballet. Massenet 338 M.: 12.352.05: Gramo foonpl. 5.20: Concert o.l.v. Kumps 6.20 en 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Con cert o.l.v. Fr. André. O.a. Fant. „Hansel und Gretel". Humperdinck; Coin d'Enfants Debussy. Rome. 441 M. 7.10: Gramofoonpl. 8.05: Operette ,J1 paese dei campanelli" v. Lombardo en Ranzato. Orkestleiding: Al berto Paoletti. Zeesen, 1635 M. 7.35: Opera .Rode- llnda" van G. F Handel 8.20: Das Bleiche Sterben", hoorspel van Gregor Jarcho. 9.50: Berichten 10.05' Ged. uitzending v. d. .Scblesier-Kundgebung", Hierna Vroolijk uurtje. (Tooneel en zang). 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7