LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. RECHTZAKEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. .WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 749. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. vii. Kon. Ned. Meteorol. Instituut. De Bildt Hoogste stand 764.9 te Akureyri. Laagste stand 741.4 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 1 April. Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Re genbuien. Kouder. IJT" KOLENDAMPVERSTIKKING. Aan boord van de sleepboot „Leonardus" van kapitein van Riemsdijk uit Amsterdam liggende te Vreeswijk heeft een geval van kolendampvergiftiging plaats gehad. He denmorgen werden de beide zoons van den kapitein bewusteloos in hun kooien gevon den. Door kolendamp waren zij bewuste loos geraakt. Dr. B. kon bij een van hen niet anders dan de dood constateeren De andere zoon is in zorgwekkenden toestand naar het Ziekenhuis te Utrecht overge bracht. o BRAND. Vannacht omstreeks drie uur werd brand ontdekt in het schoenenmagazijn der fir ma Reijgers in de Haverstr. te Enschede. De brand, welke in de keuken is ontstaan, breidde zich uit naar de bovenverdieping. Deze is, evenals de achterzijde van 't pand geheel uitgebrand. De winkel bekwam veel waterschade. De brandweer heeft het vuur met vijf stralen op twee motorspuiten ge- bluscht. De aangerichte schade is aanzien lijk. Een groote partij schoenen is dooi de waterschade waardeloos geworden. De schade wordt door verzekering gedekt. o HET KORTINGSYVETJE. NAAK HET EINDE VAN HET TEXTIEL-CONFLICT. Dinsdag worden de fabriekspoorten weer geopend. Heden had de ledenvergadering plaats van de afdeeling Enschedé van den Ned. Chr. Textiel-Arbeidersbond „Unitas". Om trent de vergadering welke door duizend personen was bezocht en ongeveer 3 uur duurde, vernamen wij het volgende: Het bestuur was van oordeel, dat de vergadering uitsluitend een informatorisch karakter droeg. In de vorige ledevergadering was het be stuur de opdracht gegeven om het daar heen te leiden dat de staking op een behoorlijke wijze zou kunnen worden be ëindigd. Het bestuur heeft daartoe in de te Arnhem gehouden conferentie besloten. Vanuit de vergadering werd op stemming over ae al- of niet-opheffing van de sta king aangedrongen, doch daartoe wilde het bestuur met overgaan, daar het van meening was. dat het besluit reeds is gevallen. De werknemers moeten zich schriftelijk aanmelden en zullen van de werkgevers mededeeling ontvangen, wanneer zij weer aan het werk zullen kunnen gaan. Dinsdag a.s. worden de fabriekspoorten weer geopend. De R.K Arbeidersbond St. Lambertus zal aan de ieden schriftelijk berichten hoe zij dienen te handelen. Aan deze leden zal worden geadviseerd zich voor het werk aan te melden. Er zal zeer waarschijnlijk daaromtrent niet met de leden worden vergaderd. HET DRAMA OP DEN MAJELLATOREN. Verdachte tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Het Amsterdamsche Gerechtshof wees heden arrest in de zaak tegen den leidfek- kerspatroon M.. wegens moord op zijn compagnon A.. gepleegd den 29en Maart 1929 op den Maielia-toren te Amsterdam. Opnieuw rechtdoende veroordeelde het Hof verdachte bot levenslange gevangenisstraf. De president mr. Jolles deelde, alvorens het arrest in zijn geheel voor te lezen, mede, dat verdachte wederom tot levens lange gevangenisstraf is veroordeeld we gens moord. „Dit". aldus mr. Jolles „om u niet langer in spanning te laten". Verdachte riep uit: „Ik ben onschuldig edelachtbare." Uiterlijk kalm ging hij weer in de bank zitten. Hierop las de pre sident het geheele arrest voor Op formeele gronden werd het vonnis van de Rechtbank vernietigd. Een doopsgezind dokter heeft voor de rechtbank n.l. als getuige de belofte en als deskundige den eed afgelegd. In het arrest overwoog het Hof aller eerst. dat Arkenbout is overleden tenge volge van hem met een stomp voorwerp toegebrachte slagen op het hoofd. Ver dachte heeft met voorbedachten rade ge handeld. Reeds bij het aangaan van de zeer hooge compagnonsverzekering liepihij rond met de gedachte dat hij A. van het leven zou berooven. wanneer dp gelegen heid zich zou voordoen. In Maart 1929 nam het plan om te dooden vasten vorm aan. Hij zuiverde de achterstallige premies aan op een oogenblik. dat dit voor hem zeer bezwaarlijk was, hij moest zijn klee- ren zelfs beleenen. Kort voor het gebeurde het hij Arkenbout een schuldbekentenis van f. 9600 teekenen. Tijdens het onderzoek is verd. gebleken ie zijn een buitengewoon misdadig en so ciaal gevaarlijk persoon. HU is er niet voor teruggeschrokken een medemensch. die zijn vriend was en met wien hü samenwerkte, van het leven te berooven en zich daar door te verrijken. Na diens dood heeft hU een nieuw slachtoffer gezocht. Het Hof achtte op deze gronden den moord bewezen en veroordeelde verd. tot levenslange gevangenisstraf. De president deelde hem hierop mede. dat hü acht dagen tiid heeft om van het vonnis in cassatie te komen, waarop M. antwoordde: .Ik heb het gehoord, maar 't is een misverstand en ik hoop. dat 't spoedig zal worden opgehelderd. Zoo waar als ik hier sta. mijn geweten is zuiver. Als ik voor God's rechtsstoel verschijn zal het blijken, dat u -zich vergist hebt. maar vergissen is menscheiijk. Ik ben onschuldig," M werd hierop door de veldwachters weggeleid Verdachte zal van het vonnis in cassatie gaan. HET DOODELIJK ONGEVAL OP DEN BOULEVARD TE SCIIEVENINGEN. De Haagsche Rechtbank behandelde he den de zaak tegen de 38-jarige candidaat- notaris mej A. M. van W. te Amsterdam, die ais autobestuurster op Zondagmiddag 11 October j.i. op den Strandboulevard te Scheveningen, tegenover het Wiener Café in volle vaart tegen het trottoir opreed en tegen een bank botste, waarop drie dames en een kind zaten. De schok was zóó hevig, dat de bank werd medegenomen en de daarop zitten- den over het trottoir werden geslingerd. Het gevolg is geweest, dat een zekere mevrouw Van der Z. uit Rotterdam op slag werd gedood en de andere dame, me vrouw Frederiks, uit Overschie, zoo zwaar gewond weid. dat zij na 2 dagen hevig lijden in het Ziekenhuis is overleden. De derde» dame. mevrouw P. H. uit Den Haag. bleek een heupfractuur te hebben bekomen en moest geruimen tijd in het Ziekenhuis worden verpleegd, terwijl het kind niet den schrik vrijkwam. Door het O. M. waren elf getuigen ge dagvaard, onder wie de deskundigen dr. Rochat en dr. Ebbinge, terwijl van de zijde van den verdediger, mr. J. Elshout, uit Rotterdam, 2 getuigen, onder wie de des kundige ir. H. Zoetelief Norman, uit Oos- terbeeK. waren opgeroepen. Volgens de verklaringen van de beide ge neeskundigen. die de slachtoffers hebben onderzocht, heeft mevr. Van der Z„ zeer zware verwondingen aan lever en borstkas bekomen, waarbij bjina allo ribben waren gebroken terwijl mevr Fr. is overleden tengevolge van thrombose, welke naar het oordcel van deze deskundigen indirect is ontstaan door grof mechanisch geweld Bij mevr. II. werd een bekkenfractuur, een gebroken elleboog en een gebroken sleutelbeen geconstateerd. Het is zeer te verwonderen dat dit slachtoffer het leven er niet bji ingeschoten is. Volgens de verklaringen van ooggetui gen reed de auto met voile vaart het trot toir op. waar op dat oogenblik een zeer groot aantal menschen dicht opeen liep. Ware het niet. dat de auto tegen de bank was gebotst, dan zou naar de meening van deze getuigen het aantal slachtoffers veel grooter zijn geweest. De agent van politie v. d. v., heeft od korten afstand het ongeluk waargenomen, doch hü kon niet zien wie de auto be stuurde. De handelsagent M uit Rotterdam, die zich bevond in oen defecte wagen, welke langs liet trottoir stond, en het ongeluk van nabü zag aankomen, gaf een omstan- cige verklaring van het ongeval. Aanvan kelijk stond de outc bijna stil achter de auto van gci-iige; daarop werd vol ves gegeven en schoot de wagen voorbij Ge tuige heeft waargenomen dat een andere hand naar het stuur greep. Mevr. A. F. Hemmes, het hierboven ge noemde slachtoffer, verklaarde omstreeks drie uur cp dc tc Pk tegenover het Wiener café te hebben plaats genomen met een nichtje, waar cok twee andere dames ge zeten waren Get. heeft plotseling een sc :ok gevoeld en is toen gevallen, waarna zü het brwust- zün verleer. Ceouiende tien wenn is ge tuide het 7-ek.enhuts verpleegd terwijl zü nog eenige maanden na dien 'laar be roepsbezigheden niet. heeft kunnen uit oefenen De autohandelaar E. H. F. P. uit Lei den, die naast verdachte aan het stuur gezeten was, verklaarde dat Mej. van W. dien dag bij hem een auto heeft besteld om te rijden, zooais zü voorheen meer malen deed. Mej. v. W., die in het bezit van een rijbewüs was. stuurde zelf, terwijl getuige naast haar plaats nam, zoo reden zij naar Scheveningen. Get. verklaarde, dat. verdachte achter de stilstaande auto bleef staan, doch daarna op zpn advies wilde passeeren. Daar zulks links bezwaarlük was, poogde zij den wagen rechts te passeeren. Daar- bü raakte de wagen het trottoir. Getuige voelde een schok en zag dat de auto in volle vaart vooruitschoot. Hü greep daarop naar liet stuur, doch de wagen maakte een zwenking en reed het trot toir op. Hoe dat precies gebeurde weet getuige niet. Zoover getuige zich herin nert stond de auto op de eerste versnel ling. (De zitting duurt voort.) VOETBAL. DE LEIDER VAN SPARTA (PRAAG) PLOTSELING OVERLEDEN. Hedenmorgen vroeg is in Hotel Polen, te Amsterdam waar hij logeerde, plotseling overleden de heer Sikl, de leider van de Voetbalclub Sparta uit Praag, welke, naar men weet, op het oogenblik een tournee maakt door ons land. De club heeft door het overlijden van den heer Sikl een buitengewoon zwaar ver lies geleden. De overledene die den leeftijd van 56 jaar bereikte, was reeds twintig jaar leider van Sparta en heeft zeer veel voor de club gedaan. In Antwerpen was zyn gezondheidstoestand reeds minder goed, en ook gisteren, toen hü den wed strijd in Rotterdam bijwoonde, voelde hij zich onwel. Het stoffelyk overschot van den heer Sikl is naar het Binnengasthuis overgebracht en zal Zaterdag naar Praag worden vervoerd. De vastgestelde wedstrijden van Sparta zullen gewoon doorgaan. AMSTERDAM, 31 Maart. Een vastere markt. Kon. Olies en Suikerwaarden vast. Tabakken en Rubbers goed prijshoudend. Industrieelen weinig veranderd. Mpnwaar- den vast. Amerik. fondsen verdeeld. Obii- gatiemarkt prüshoudend. De Beurs had heden een iets vaster voor komen, maar de handel bleef zeer beperkt. De grootere weerstand die in Wallstreet en Stockholm aan den dag werd gelegd, vormde voor de Beurs een flinken steur, evenals de berichten dat vele Cubaansch© suikerfabrieken niet zullen malen. Dit leidde voor Suikerwaarden tot een vaste tendenz. H.V.A.'s liepen 3 a 4 pCt. op. In de Petroleum ging iets om in Koninklüke die vast gestemd waren. Eenige vraag voor Fransche rekening was hieraan niet vreemd. Amerikaansche soorten bleven op peil. Unilevers openden vast. maar konden zich niet geheel hand haven. Aku's bleven op peil. Philips waren weinig veranderd. Rubbers waren slechts weinig gewijzigd. Tabakken konden zich iets herstellen van de verliezen der vorige dagen. Scheep vaarten trokken iets aan terwül van de Mpnwaarden Alg. Expioratie's iets ver beterden. Amerikanen verdeeld, terwij 1 de obligatiemarkt ook verdeeld was. WISSELKOERSEN. Engeland 940'/.-; Duitschland 58.91: Frankrijk 9.74: België 34.60; Zwitserland 48.00; Oostenrijk 35.25: Denemarken 51.75; Zweden 50.75; Noorwegen 49.75; New York 2.47 13/16. Prolongatie 1%. LEIDEN, 30 Maart. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken" Roode kool f. 1.80—5.40: Savoye kool f. 1.904.80 Pieterselie f.2.904.40: Prei f. 2.003.50. Radijs f. 1.804.50: Kropsalade f. 0.90— 7.60: Selderie f. 1.40—2.50; Knolseiderie f. 8.509.00; Rabarber 710, per 100 stuks. Kroten f. 2.003.10; idem, gek. f. 68; Witloof f.28—26; Boerenkool f.48: Pos telein f. 3640; Spinazie f. 8—13; Uien f. 12—14: Wortelen f. 58; Spruiten I f. 10—21; idem II f. 4—11. BARNEVELD 31 Maart. Eiermarkt. Aan gevoerd 1.740.000 stuks eieren. Prijs 2.00 2.80 per 100 stuks. Handel kalm. HAZERSWOUDE, 29 Maart. Aangevoerd 13683 eieren. Prijs Kippeneieren f. 2.10 3.15 p. 100 stuks. Eendeneieren f 22.50. GOUDA. 31 Maart. Aangevoerd in totaal 2084 stuks, waarvan: 326 slachtvarkens, vette van 11—12 et. p. pond ,lev. met- 20 korting, Londensche van 910 et. p. pond levend met 2 °/o korting, zouters van 1011 et. p. pond, levend met 2»/o korting; 495 magere varkens 8—14; 772 biggen 2—5: 11 runderen 150—210; 472 nucht. kalveren 2.504.50; 6 bokken en geiten 14 per stuk. Handel alle soorten stug. Algemeene markt: 215 partijen kaas: le kw. m. rijksmerk 2224. 2e kw. m. rijks- merk 1921. Handel matig. 2048 ponden boter: Goeboter 4550 et-, p. pond. Wei- boter 4045 ct. per pond. Handel vlug. 109.750 partijen eieren: kipeieren 2.002.50 eendeieren 1.752.25 per 100 stuks. Han del matig. Coöp. Zuid-Holl. F.ierenveiling. Aanvoer 142.700 kipeieren. Prijzen: 56/58 K.G. 1.90 2.00; 58/60 K.G. 2.00—2.10: 60/62 K.G. 2.10 —2.20; 62/64 K.G. 2.20—2.90: bruine 60/65 K.G. 2.00—3.00: kleine eieren 1.70—1.90 per 100 stuks. Aanvoer 900 eendeieren. Prijzen: 1.902.50 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Maart. Tuin- bouwvereen. „Katwük en Omstreken" Roode kool f. 3.90—5.60; Gele kool f. 2.00 —2.80: Boerenkool f. 0.80—1.10. per 100 stuks; Uien f. 11.9013.50, per 100 K.G; Peen f. 0.70—1.25. per kist van 20 K.G. VEUR. 29 Maart. Krcnsla le soort f. 5.C0 —8, 2e soort f. 2.40—4.90 Stoofsla f.015— 0.20 per K.G Andijvie f. 2.604.10 Der 100. Spinazie f. 0.430 60 per 4 K.G. Rabarber f. 1214 oer 100 bos. Sniiboonen f. 2 90 3in w inn Rs-uic t i so 2 90 poT innbos. VOORSCHOTEN. 30 Maart 1932. Kippen eieren f. 2.80, f. 3 40 Der 100; Eendeneieren f 2.30—3.30 per 100; Ganzeneieren f. 0 08 011 per stuk; Eenden 0.75 Der stuk WADDINXVFEN, 30 Maart. Eierenveiling Aangevoerd 5341 kippeneieren f. 2.20 2.30; eenige partüen eendenieren f. 2.40 2.80, per 100 stuks. 3-1 BUITENLANDSCH WEERBERICHT. (Medegedeeld door het KoninkL Ned. Meteorol. Inst.. De Bildt.). De depressie blijft stationair op de Noordzee en vormt met een secundaire kem op de Noorsche Zee en in de Golf van Biscaye een lang gerekt strookvormig gebied van lagen luchtdruk. Aan de West zijde stügt de luchtdruk en beweegt zich een strooming van koude polaire lucht naar het Zuiden, die heden ook merkbaar is in Schotland; aan de Oostzüde is het daarentegen nog zeer warm en worden in midden-Duitschland temperaturen ver bo ven normaal gevonden. In onze omgeving werd het weer wat koeler. Daar de as van het lage drukgebied zich langzaam naar het Oosten beweegt, is het te voorzien, dat de koude strooming zich eveneens Oostwaarts zal verleggen en de kustlan den zal bereiken. Het weer zal dan zün buiig karakter behouden met geleidelijk dalende temperatuur en langzaam rui- menden wind. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 3 gr. C. (37 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 3 uur nam.: 4 gr. C. (39 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. V.m. te 11 u. 43 min., n.m. te 12 u. 10 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 7.02 n.m. tot 5.06 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 31 Maart: op: 4 u. 15: onder: 12 u. 08. LINDBERGH'S BABY. NORFOLK, 31 Maart (V. D.). De aanwü- zingen van den geestelüke Dobson Peacock omtrent de ontvoering van baby Lind bergh hebben tot nog toe geen enkel posi tief resultaat opgeleverd. Het onderzoek is echter nog niet geheel afgeloopen. TARDIEU'S BEZOEK AAN LONDEN. PARIJS, 31 Maart. 'V. D.) In de Parij- sche bladen beoordeelt men de vooruit zichten van de Londensche reis van den Franschen minister-president vrij pessi mistisch. Voor zoover de bladen niet, zoo als de socialistische „Populaire" de reis direct veroordeelen en Tardieu verwijten, dat hü opdringerig doet, wüzen zij op de koele houding van de publieke opinie in Engeland, waardoor een resultaat der te houden besprekingen zeer twijfelachtig schijnt. In de „Echo de Paris" geeft Pertinax uiting aan de vrees, dat Engeland ondanks den troosteloozen toestand der midden- Europeesche staten het tijdstip om te han delen nog niet gekomen acht. Het zal voor- namelyk de taak van Tardieu en van Flandin zijn. hun Engeische collega's er van te overtuigen dat de door Frankrijk voorgestelde maatregelen tot opheffing van de crisis geen verder uitstel gedogen. De „Figaro" vreest, dat Engeland van zijn bemiddelaarsrol tusschen Frankrijk eenerzijds en Doitschland en Italië ander zijds reeds gebruik heeft gemaakt om zich ten gunste van de beide laatste staten uit te spreken. Wanneer de Engeische uitnoo- diging beteekent, dat de Duitsch-Italiaan- sche politiek op den voorgrond wordt ge steld in een Kwestie die slechts op econo misch gebied kan worden opgelost, dan kan men thans reeds van tevoren zeggen dat de plannen tot economische samen werking tusschen de Donau-staten tot mislukking zijn gedoemd. Men kan dan slechts betreuren, dat een Engelsch-Fran- sche samenwerking onmogelük wordt op een oogenblik, waarop zij belangrijker en gewichtiger is dan ooit De socialistische „Populaire" veroordeelt de houding van Tardieu. Het zou overdre ven zün te willen beweren, dat de Engei sche ministers buitengewoon in huil schik zyn met het bezoek van Tardieu. Tardieu's plan dat oorsprokelijk bedoelde de Do- naustaten bij hun herstel behulpzaam te zün verschünt thans meer en meer als een wapen tegen Duitschland en een middel om de Duitsch-Oostenrijksche aaneenslui ting voor goed te verhinderen. Engeland, dat in het geheel niet gediend is van de opdringerigheid van Tardieu, heeft te recht voorgesteld, de verschillende stroo mingen onder de vier groote mogendhe den te neutraliseeren in een leiders confe rentie. Het heeft daarbij echter geen re kening gehouden met de bijzondere eigenschap van den Franschen minister president. die er van houdt de wereld in verbazing te brengen. Hij zal nooit toe geven, een bok te hebben geschoten doch geeft er de voorkeur aan, van de uitvoe ring van zün plan af te zien, liever dan er een vorm aan te geven, die ook voor Duitschland en Italië aanvaardbaar is. Volgens de „Populaire" zou Tardieu er niet voor terugschrikken, Frankrijk geheel te isoleeren wanneer hü daardoor zijn eigen eer kan redden, In het Staatsblad is thans opgenomen de Wet van 18 Maart 1932 houdende tpde- lüke korting on de uitkeeringen, bedoeld in art. 3 onder b van de wet van 15 Juli 1929 en in art. 72 van de wet van 17 Juni 1905 (het z.g. kortingswetje). o DE NEDERLANDSCH-BELGISCHE ONDERHANDELINGEN. Reuter meldt uit Brussel: In verband met geruchten omtrent de Nederlandsch-Belgische onderhandelingen wordt officieel medegedeeld, dat men nog niet tot een definitieve overeenkomst is geraakt. o DE POSTY'LUCHTEN. Hedenmorgen om 6.35 uur vertrok liet K.L.M.-vliegtuig de „Reiger" van Schip hol naar Indië. De bemanning bestaat uit P. Soer, eerste bestuurder. S. J. de Nes, tweede bestuurder, L. D. Stolk, boord werktuigkundige en C. H. van Beukering, radio-telegrafist. Het toestel vervoert 195 K.G post en 39.72 K.G. goederen. Een passagier, de heer Saunder maakt de reis mede tot Athene. o CONTINGENTEERIN'G VAN SCHOENWERK. Naar wij vernemen zal de Staatscourant hedenavond een Koninklük Besluit bevat ten. waarby de contingenteering van den invoer van schoenwerk welke op 1 April zou geëindigd zün voor den tijd van 6 maanden wordt verlengd op dezelfde basis als voor de afgeloopen 3 maanden gegol den heeft. o NEDERLANDSCHE BIOSCOOPBOND. Te Amsterdam werd de jaarlüksche ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoopbond gehouden. In het jaarverslag, door den admini strateur, den heer A. de Hoop. uitgebracht wordt met voldoening vastgesteld, dat ondanks de malaise het film- en bios coopbedrijf in Nederland zich staande heeft weten te houden en in het alge meen gelukkig gespaard is gebleven voor finaneieele debacles, welke men in tal van andere bedrijven heeft zien voltrek ken. Het jaarverslag werd na een korte dis cussie goedgekeurd. Eveneens werden goedgekeurd de rekening en verantwoor ding over het jaar 1931, sluitende in ont vangsten en uitgaven met een bedrag van f. 52.336.32. De begrooting van ontvangsten en uit gaven voor 1932 werd overeenkomstig 't door het hoofdbestuur voorgestelde con cept vastgesteld. Besloten werd om aan de stichting „Bio- vacantieoord" voor het jaar 1932 wederom een subsidie ten bedrage van f. 250 - te verleenen. Bij de verkiezing van bestuursleden werden de periodiek aftredende leden, de heeren D. Hamburger Jr. te Utrecht, Ch. van Biene te Amsterdam en J. Veerman te Amsterdam herbenoemd, resp. tot voor zitter. vice-voorzitter en commissaris. De heeren P. Vermeer Jr. te Amsterdam en C. S. Roeru te Rotterdam werden her benoemd tot ieden der Commissie van Ge schillen Teil slotte werd unaniem goedgekeurd een voorstel van het hoofdbestuur om op een door het hoofdbestuur nader te be palen datum de stopzetting af te kondi gen van het bioscoopbedrijf in de ge meente Venray wegens abnormaal hooge vermakelükheidsbelasting. welke daar ge heven wordt (25°'i> der bruto ontvangsten met een minimum van f. 20.- per bios coopvoorstelling. DE INDISCHE VORSTEN EN DE AL-INDISCHE FEDERATIE. BOMBAY. 31 Maart (V. Dj. Gisteren heeft een conferentie van Indische vor sten een resolutie aangenomen, die zal worden voorgelegd aan de Vorstenkamer en waarin de volgende voorwaarden aan de Indische regeering worden gesteld voor de deelneming der Indische staten aan de Al-Indische Federatie: 1. Het opnemen van de noodige garan ties in de grondwet. 2. De op verdragen of andere overeen komsten berustende rechten zullen onder de nieuwe grondwet onaangetast en on aantastbaar blijven. 3. De souvereiniteit en interne onafnan- kelükheid der Indische staten zullen on aangetast blüven en ten volle worden er kend. Voorts zullen alle verplichtingen van de Kroon tegenover de staten blijven bestaan. De resolutie machtigt de vertegenwoor digers der Vorstenkamer tot het voeren van de noodige onderhandelingen met de regeering op voorwaarde, dat de defini tieve ratificatie der verkregen resultaten zal geschieden door de Kamer en door elk der betrokken staten afzonderlijk. CHR. HISTORISCHE UNIE. Na de openingsrede van mr. Seliokkmg werd besloten een commissie üi het leven te roepen, die zal onderzoeken, welke mid delen kunnen worden aangewend om groote gezinnen in den huidigen nood te helpen. Voorts weid besloten een commissie te benoemen, die de vraag zal bestudeeren of de indirecte belastingen te hoog zün in verhouding tot de duurte. Als hoofdbestuurslid werd herkozen dr. A. A. van Rhün. o DE WERKLOOSHEIDSRAAD. Het rapport der commissie van onderzoek. De Commissie, ingesteld door-den Neder landschen Werkloosheidsraad op 19 Dec. 1931 met de opdracht advies uit te brengen over de vraag: „of er aanleiding is de werkzaamheden van den Raad over te dragen aan den Hoogen Raad van Arbeid en of er geen andere mogelijkheden be staan om versnippering in adviezen ter zake de werkloosheid te voorkomen", heeft haar rapport met algemeene stemmen vastgesteld. De Commissie stelt voor o.m. gelet op het feit, dat de Hooge Raad van Arbeid aan het Ministerie van Economische Za ken en Arbeid verbonden blijft, terwül de regeeringsbenipeiïng met de werkloozen- zorg aan het Ministerie van Binnenland- sche Zaken geconcentreerd wordt, den Werkloosheidsraad niet op te heffen, doch aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, de erkenning 'VSIi deri Werkloos heidsraad te verzoeken, naar analogie van de erkenning van den Nijverhëidsraad en den Middenstandsraad. Voorts wordt voorgesteld de basis van den Raad te verbreeden. door de centrale middenstandsorganisaties en de centrale land- en tuinbouworganisaties uit te noodigen vertegenwoordigers in den Raad te benoemen Ook wordt voorgesteld de Voorzitters van Rijkscommissie van Advies voor de Werkloosheidsverzekering, van de Centrale Commissie van Bijstand voor de Arbeidsbemiddeling en aan de Rykscom- missie Werkverruiming uit te noodigen. deel te willen uitmaken van den Raad Fen beperkte herziening der Statuten ral worden de voorstellen aangenomen, dan noodig zün. Een vergadering van den "Nederland schen Werkloosheidsraad is geconvoceerd om deze hoofdpunten te behandelen. Gaat deze vergadering er mede accoord. dan is het de bedoeling zich tot dertegeering te wenden, alvorens aan een en ander uit voering te geven. AFLOSSING 6'/. STAATSLEENING 1922 B De minister van Financiën maakt be kend dat op 1 Juli 1932 zal worden over gegaan tot'aflossing van de 6Staats- ieening 1922 B DE BEHOOVING TE HAZERSWOUDE. De verdachten B. W., G. J. v. H. en J. W H die terecht hebben gestaan wegens berooving van een Belgischen schipper uit Gent, geoleegd onder dé gemeente Hazers- woude en deswege door de Haagsche recht bank zün veroordeeld tot 9 maanden en de beide anderen ieder tot 6 maanden ge vangenisstraf. hebben tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend. Verdachte W die bü de behandeling voor de rechtbank geen raadsman had. zal thans worden bügestaan door mr Schaap terwül als raadsman van de beide andere verdachten, evenais in eerste instantie, zal optreden mr L. Weij] uit Leiden. o DE POSTROOF BIJ DE YVITTEBRUG. Het Haagsche Gerechtshof zal op Woensdag 20 April in hooger beroep be handelen de zaak betreffende den overval op een postauto aan de van Lennepwegte 's Gravenhage. De verdachte Kdie deswege door de Haagsche rechtbank is veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, zal worden büge- ste.au door mrs Huijgens en Nathans o DE KON VER. HET NEDERL. TOONEEL. Naar wü vernemen is in de heden ge houden alg. ledenvergadering van de Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel met algemeene stemmen besloten tot ontbinding der ver- eeniging. o De minister van Justitie heeft in een circulaire aan de procureurs-generaal, fun- geerend directeuren van politie medege deeld. dat er zünerzijds geen bezwaar be staat tegen het in en buiten dienst dra gen ook in uniform van de onder scheidingsteekenen. verleend aan Rijks veldwachters-deelnemers der internatio nale afstandsmarschen en van het Neder- landsch Olympisch Comité.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3