HiwSa KARSOTE AGENDA. BINNENLAND. Dr.H.NANNlNG's INGEZONDEN. TELEGRAMMEN. heden: Nutsgebouw: Ver. tot Bev. der Bouw kunst, 241e Vergadering. 8 uur. Prediker: Phebe-bazaar. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 29 Mrt. tot en met Zondag 3 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoo- gewoerd 171. Telef. 502 en D. J. v. Driesum Mare 76, Telef. 406. JAARVERGADERING CHRIST. HIST. UNIE. OPENINGSREDE VAN MR. SCHOKKING. Het beginsel als waarborg voor vrijheid. Te Arnhem is gisteren de jaarvergade ring begonnen van de Chr. Historische Unie. Deze bijeenkomst werd voor de laat ste maal gepresideerd door Staatsraad, mr. J. Schokking, oud-burgemeester van Katwijk. Na gewezen te hebben op de toestanden in Duitschland in verband met de aan wezigheid van een Christelijk afgevaar digde zeide spr. dat het hem wil voorko men, dat naarmate de strijd om de religie en niet het minst om de christelijke religie in de wereld toeneemt, dit een terugslag moet hebben op de politieke verhoudin gen. De aandacht moet daar voortdurend op gevestigd blijven. De vraag omtrent den juisten samen hang; tusschen de christelijke religie en de politiek is zoo eenvoudig niet. Wanneer het gaat om enkele bepaalde vragen of een voornaam onderdeel als de school b.v. is dit reeds niet gemakelijk; maar anders wordt dit nog, wanneer het gaat over de politiek in het algemeen. Wanneer zij thans zou kunnen worden gemist, of erger nog, als ballast ter zijde moest worden geschoven, dan werd zij in beginsel prijsgegeven. Doch het staat an ders en in die mate, dat zij juist in tijd van nood haar deugdelijkheid moet be wijzen. Hiermee heb ik aldus spreker nu intusschen aangeduid waarop het in beginsel aankomt, wanneer antwoord moet gegeven worden op de vraag naar de eigenlijke beteekenis van christelijke poli tiek. Die aanduiding kan een phrase schij nen, zooals zij, dat helaas worden kan maar is het niet, wanneer maarop den inhoud wordt ingegaan die nietgereed ligt, maar voortdurend moet worden uit gewerkt, Op dit laatste legt spr. voor dit maal bijzonderen nadruk, omdat het een punt raakt .waarop te weinig wordt ge let en waaruit menige misvatting in de beoordeeling van de christelijke politiek verklaard kan worden. Bij vernieuwing wordt door spr. uitgespro ken, dat in verband juist met de feiten, de christelijke politiek een ernstige en verantwoordelijke taak heeft. Die feiten zijn niet moedgevend, wel het tegendeel. Het anders te zeggen zou misleidend zijn. Na het vraagstuk van de ontwapening, in verband met de ontwapenings-confe- rentie te Geneve, te hebben besproken kwam spreker tot de democratie. Tegen de democratie zoo zeide hij in den zin van een deelneming van het volk aan het staatsbestuur, hebben wij op zich zelf geen bezwaar, maar op een voor waarde dat hieraan vastgehouden wordt, dat het bestuur als zoodanig eigen ver antwoordelijkheid draagt, die niet op an deren mag worden afgewenteld. Wanneer dit gebeurt en die deelneming bovendien ontaardt in een voortdurenden strijd van belangengroepen, waarbij ten slotte elke verantwoordelijkheid zoek is en er alleen gesproken kan worden van een band tusschen die belangengroepen en hun committenten, dan moet men zich niet beklagen over een verzwakken van de democratie. Wanneer de regeering op die wijze verlaagd is geworden tot een middel om de wenschen en verlangens van een enkele, desnoods talrijke groep, te bevre digen, dan is het niet te verwonderen, dat men tegen de gestelde orde zelve in verzet komt. Dit mag dan met een verlaten van den legalen weg worden aangeduid; of dit al dan niet gebeuren zal is een kwestie van opportuniteit geworden. In dit op zicht is hetgeen het Paaschcongres van de S.DAP. gedurende de laatste dagen te zien en te hooren heeft gegeven wel heel leerzaam. We verheugen ons geens zins over de splitsing, die het einde is ge weest van de beraadslagingen over het reeds langen tijd in den boezem dier partij werkende verschil, dat tot een geor ganiseerde oppositie had geleid. Maar het zou ons liever zijn geweest, wanneer bij dat Partijbestuur zelf en de meerderheid, die aan dat bestuur in het gerezen con flict haar sanctie heeft gegeven, van een andere, van die der oppositie principieel afwijkende opvatting omtrent het wettig gezag gebleken was. Maar dit legt dan ook te ernstiger de plicht op, om zelf toe te zien en den eisch van ons beginsel niet te laten verzwakken dat zich tegen elk geroepsegoisme verzet. Wij hebben er altijd tegen gewaakt, dat onze Unie een anti-sociaal-democratische partij zou worden, en er ons tegen verzet, wanneer men ons in dit opzicht in den een of anderen hoek wilde dringen. Zijn we in het algemeen geen voorstanders van het ingrijpen door de Overheid in het maat schappelijk leven, in tijden van crisis of zal ik zeggen van overgang, zooals het mij met anderen wil toeschijnen kan dat noodig zijn; sterker nog. kan het door dezelfde beginselen geboden zijn. Tegenover de geweldige revolutionaire actie die onder ons volk wordt gevoerd, mag de actie, die het Evangelie in haar vaan voert, niet ontbreken, maar moet zoo mogelijk van sterker energie getuigen. Wel zal zij van gansch anderen aard zijn en verre blijven van ieder pogen, zelfs om te willen wedijveren in de wijze waarop de revolutionaire actie zich van de massa poogt meester te maken. Spr. eindigde zijn rede met de woorden: Wij leven als politieke partij niet van het doen van beloften, en wenschen daarvan niet te leven: maar wel meenen wij in onze beginselen den besten waarborg te hebben voor het kostelijkste goed van een volk: vrijheid. Vrijheid, niet als een ledig begrip, maar eene die positieven inhoud heeft, omdat zij gedragen wordt door ge zag. NAAR HET EINDE VAN HET TEXTI EL-CONFLICT. overeenstemming tusschen patroons en christelijke arbeiders. Dc arbeid zal worden hervat. Te Arnhem zijn. onder leiding van den heer A. C. de Bruyn, voorzitter van het R.K. Werklieden Verbond in Nederland, de onderhandelingen over het Twentsche Textielconflict voortgezet, welke onder leiding van burgemeester Edo Bergsma een aanvang genomen hadden, maar ge strand waren door de houding van den modernen textielarbeidersbond „De Een dracht". Het R.K. Werklieden Verbond, het Chr. Nationaal Vakverbond, de textielarbei dersbond St. Lambertus en de textielar beidersorganisatie Unitas, benevens de Enschedesche en Twentsch-Geldersche fabrikantenvereenigingen waren verte genwoordigd. Zij kwamen tot een over eenkomst, gebaseerd op den brief der fa brikanten van 18 Februari, welke inder tijd gepubliceerd is. De leden der bovengenoemde organi saties zullen het werk hervatten tegen loonen, waarop voorloopig alleen de ver laging van 5°/o, welke op 16 November 1931 werd aanvaard, is toegepast. Zes weken na beëindiging van het conflict zal een tweede verlaging van 5°/o in werking tre den. Deze verlaging zal echter niet toe past worden op de kostwinners in uur loon, welke voor de eerste verlaging een loon van f. 18.- of minder hadden, ter wijl zij, wier loon toen tusschen f. 1820 bedroeg, een tweeden aftrek zullen krij gen, die naar evenredigheid van het vroe gere loon. tusschen nul en vijf ligt. Deze limieten van 18 en 20 gulden gelden voor de kostwinners, werkzaam in de ge meenten Enschede, Lonneker, Hengelo, Almelo en Borne; voor de arbeiders in andere gemeenten zijn zij f. 2 - lager. De arbitrage over het loon der geratio naliseerde wevers bij Jannink, zooals die in de afgebroken onderhandelingen op gezet was. gaat door, onder voorwaarde dat het conflict op een behoorlijke wijze tot een oplossing komt. Weliswaar waren zoowel de firma G. Jannink en Zonen zelf, als de andere leden van de betrok ken werkgeversvereenigingen principieel tegenstander van arbitrage in looncon- flicten, maar waar het hier een arbitrage betreft van zuiver incidenteel karakter, zijn zij bereid om der wille van het alge meen belang en den vrede in de industrie, aan deze arbitrage mede te werken. Verder hebben partijen een regeling ge maakt, waardoor in den vervolge het on derling contact verbeterd zal worden. De beide Christelijke organisaties tellen tezamen ongeveer zesduizend leden. De moderne bond „De Eendracht", die blijft staken, telt 7500 stakende textielarbeiders. BURGEMEESTERS. Herbenoemd zijn tot burgemeester van Willemstad H. van der Veen; van Ermelo C. W. F. baron Mackay; van Callants- oog mr. D. Breebaart; van Obdam N. Dek ker; van St. Annaland C. M. P. W. Hans- sens; van Eikerzee en Ellemeet A. J. de Bruyn; van Goor W. van der Sluys; van Coevorden A. Gautier; van Beesel W. H. A. Meuter; van Klimmen jhr. H. E. M. van Nispen tot Pannerden; van Neder- weert J. L. M. van Uden en van Berken- woude M. Gautier. h. j. van der borg zeventig jaar. Morgen viert de heer H. J. van der Borg te Amsterdam zijn zeventigsten verjaar dag. Vooral in handelskringen is de heer van der Borg bekend als de honoraire ver tegenwoordiger van de Leipziger Messe in Nederland, die reeds langer dan een kwart eeuw tweemaal jaarlijks de Nederlandsche belangen tijdens de wereld jaarbeurs te Leipzig behartigt. Ook op ander gebied heeft de heer van der Borg zich verdienstelijk gemaakt. Hij is o.a. bestuurslid en oud-voorzitter van de Vereeniging van Nederlandsche handels agenten, bestuurslid van de R.K. Vereeni ging van Werkgevers, lid van den Raad van Arbeid, lid van het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging te Amsterdam en oud-voorzitter van de vereeniging „Onder ling Verzorgd." h. POLLEMA Te Heemstede is in den ouderdom van 81 jaar overleden de heer H. Pollema. oud-burgemeester van Lemsterland. De heer Pollema. die de anti-revolutionaire beginselen was toegedaan, is meer dan 25 jaren lid van de Prov. Staten van Fries land geweest en van 1901 tot 1918 lid van Ged. Staten van dat gewest. Ook heeft hij deel uitgemaakt van de Tweede Ka mer. DE POSTVLUCHTEN. De Ekster (heenreis) vertrok gisteren om 7.17 uur uit Jodphur en arriveerde na een tusschenlanding van 11.12 tot 12.09 u. te Allahabad om 16.28 in Calcutta. De Duif (thuisreis) vertrok gisteren om 5.50 uur uit Djask en landde om 8.45 uur in Bushir. Het toestel vloog niet verder wegens slecht weer en zandstorm. VERSPREIDE BERICHTEN Bij Kon. Besluit is benoemd tot no taris binnen het arrondissement Zutphen, ter standplaats Apeldoorn. J. G. A. Kuhl- mann, candidaat-notaris te 's Graven- hage. Te IJmuiden is, 64 jaar oud, over leden de heer M B. Osendarp. De over ledene was één der grootste reeders en visch-exporteurs. Wegens ziekte moest hij zich eenlgen tijd geleden uit zaken terug trekken. Hbld. Ook te Leeuwarden en Dordrecht zijn afdeelingen van de Onafhankelijke Socialistische Partij opgericht. Volgens een mededeeling van de Rev. Soc. Partij zal de heer G. van Burink, te Rotterdam, zich uit de politiek terug trekken. UIT NED. OOST-INDIE. DIJK DOORGEBROKEN. BATAVIA, 30 Maart. (Aneta). Tusschen Batoedjaja en Tandjoengan is de dijk van TJitoroem doorgebroken naar de Kra- wang-zijde over een lengte van 100 M. Door deze doorbraak werden dezelfde terreinen onder water gezet als bij de laatste doorbraak in December 1931. De aanplant is slechts eenige maanden oud, zoodat een groot deel wellicht zal kunnen worden gered. Het water zakt reeds. Ook de dijk van Tjikaran is op 2 plaat sen doorgebroken waardoor woningen en een aanplant van 25 bahoe-padi verloren zijn gegaan. De overige schade is nog niet te schatten. RAMPOK-PARTIJEN. BATAVIA, 30 Maart. (Aneta). In Tji karan en Bekasi hebben ernstige rampok- S art ij en plaats gehad door afzonderlijke enden. In Tjikaran maakten de bandie ten gebruik van revolvers. Een jongen kreeg een schot in de maag, een huis eigenaar een schot in het been. In Bekasi werd een hadji door een houw met een golok gewond, terwijl een vrouw werd neergeslagen. De veldpolitie is uitgerukt. RECLAME. PFR 1 75c jPER TUBE peiniqt mond en tanden ^mmmt££^rrt£d£rimosch fabrikaat 75c\ eel 6854 (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Toevlucht van de vereeniging voor chr. jeugdhulp. Ondanks de moeilijke tijden, ziet het be stuur van bovengenoemde inrichting zich genoodzaakt, de actie tot verkrijging van een grooter en beter geschikt gebouw, voort te zetten: al zal dat niet zoo spoedig gelukken als men aanvankelijk hoopte. El- is ruim f.3000 verzameld; het is mogelijk dat uit een ander fonds flinke steun zal worden verleend: verschillende bijdragen zijn nog toegezegd, o.a. één van f. 1000. maai- aan deze laatste gift is de voor waarde verbonden, dat de plannen in 1933 een begin van uitvoering krijgen. Het be stuur denkt nu eind Mei een paar ver koopdagen te houden en vraagt dringend steun van allen, die de inrichting een goed hart toedragen. Veel is nog noodig. zal het doel bereikt worden. Daarom wordt deze aanvrage geplaatst, opdat het plan van het bestuur in ruimen kring bekend zal worden en de medewerking van velen ver kregen. Giften, zoowel in geld als in natura, worden gaarne ontvangen door het be stuur: Mej. H. M. EIGEMAN, Pres., Endegeesterstr. 13. Oegstgeest. Mevr. RAUWS—LAATS, Secr., Leidsche Straatweg 13. Oegstgeest. Mevr. CORTS—DE HEUS, Penn., Plantsoen 1. Mej. M. J. v. ELDIK. HeerengTacht 2a. Mevr. v. NESv. d. POL. Vreewijkstr. 8. Mevr. GATHIER—BLANKE, Rijnsburgersingel fl. Mevr. SNIJDERS-DE WAAL MALEFIJT, Oegstgeesterlaan 33 Zuster N. M. LEGET. Directrice, Utr. Jaagpad 20. DE ALGEMEENE TOESTAND. Tardieu's reis naar Engeland. De Memelkwestie. Officieel is gisteravond te Londen be kend gemaakt, dat de Fransche minister president Tardieu in gezelschap van Flan- din. den Franschen minister van Finan ciën. Zondagavond te Londen zal aanko men en Maandagmorgen een onderhoud met Mae Donald zal hebben in diens ambtswoning, waarbij ook Sir John Simons tegenwoordig zal zijn. In bevoegde kringen te Londen is men overtuigd, dat de gedachtenwisseling niet alleen tot het vraagstuk der Donaulanden en hun economischen nood beperkt zal blijven. In Italië heerscht ontstemming over dit voor-bezoek, dat geen resultaat kan af werpen. daar Italië en Duitschland toch onmisbare schakels zijn voor het slagen der plannen. Lithauen gaat in Memel rustig zijn gang, de garantmogendheden ten spijt. De voorzitter van het directorium van Memel. Simaitis, die onderwijzer van be roep is, heeft 20 onderwijzers, die Duit- :;ehe onderdanen of optanten zijn, ontsla gen. Eenige weken geleden reeds wilde de directeur Toüschus, toen hij beiast werd met de waarneming der zaken van het directorium, na de afzetting van Boett- cher, een reeks Rijks-Duitsche onderwij zers in het gebied van Memel ontslaan. Toen werd het plan echter verhinderd door het ingrijpen der meerderheidspar tijen. Simaitis heeft het voornemen nu uitgevoerd. ENGELAND. De Valera in moeilijkheden. Het belicht van de „Daily Express" om trent het voornemen De Valera van de Rijksconferentie te Ottawa te weren, wordt bevestigd door een telegram uit Dublin van den volgenden inhoud: De Valera bevindt zich tegenover een nieuwe moeilijkheid, want hij heeft door een bericht uit Canada vernomen, dat, indien hij uitvoering geeft aan zijn voor nemen. om den eed van trouw af te schaffen en aldus een breuk met de Brit- sche regeering tot stand brengt, hij of zijn vertegenwoordigers niet zullen worden toegelaten op de conferentie te Ottawa, hetgeen, zegt men. De Valera en zijn ka binet er toe gebracht zou hebben den toe stand opnieuw te overwegen. Het Iersche antwoord is daarom nog niet verzonden! RECLAME. EEN NIEUW MIDDEL TEGEN GRIEP EN INFLUENZA. GRIEKENLAND. De betrekkingen met de sovjets. Een groot deel der Grieksche pers eischt dat de betrekkingen met de sovjets zullen worden afgebroken. Aanleiding hiertoe heeft het geval van Eesadakys gegeven, een der bekendste Grieksche communisten. Toen men hem in hechtenis wilde nemen, verzette hij zich; er ontwikkelde zich een handgemeen, waarbij een politieagent werd gedood. Be- sadakys werd nu, onder beschuldiging, den agent om het leven te hebben gebracht, voorloopig opgesloten. Hij slaagde erin te ontsnappen, en weldra had de politie de zekerheid, dat hij toevlucht had gezocht op het Sovjetgezantschap, waar men hem verborgen hield met de bedoeling, hem la ter met valsche papieren over de grens te helpen. Het bericht, dat de politie hieromtrent j aan de Grieksche pers verstrekte, is door i het gezantschap niet tegengesproken. De stukken, die op het geval betrekking heb ben zijn den minister van buitenlandsche zaken in handen gesteld. Men dringt er bij hem op aan. dat hij een einde zal maken aan de propagandistische werkzaamheid van de sovjetvertegenwoordiging te Athene door den sovjetgezant mitsgaders zijn staf de passen terug te zenden en de betrek kingen pas te hervatten, wanneer van Moskou waarborgen zullen zijn verkregen, I dat van propaganda zal worden afgezien. Bekijkt U eens aandachtig bovenstaande diagrammen, en U zult zien, hoe snel Karsote (de nieuwe wetenschappelijke uit vinding) de griep- en influenza-veroor- zakende bacteriën doodt. Fig. 1 toont de ont wikkeling der bacte riën bij 't begin van de ziekte. - Fig. 2 laat de groote toename der bacteriën zien na 24 uur Fig. 3 hoe in nog géén 10 minuten de Karsote- damp alle bacteriën vernietigd heeft. Karsote is een aan genaam, nieuw, bacte- riën-doodend middel dat tweemaal zoo snel werkt als elk ander inhalatie-systeem. Karsote is een voorbehoedmiddel tegen elke epidemie! Het omgeeft den gebruiker met een beschermende atmosfeer, waardoor bacteriën verdreven worden. U sprenkelt 10 tot 15 druppels Karsote op een zakdoek en ademt den aangenamen damp in. In een paar minuten reeds voelt U een won derlijke verlichting na een paar dagen zullen griep of influenza verdwijnen! Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a f. 0.90 PER FLACON (ZAKFORMAAT) en f. 1.50 per flacon (2 x de kleine maat). Imp.: N.V. Rowntree Handels Mij., Hee rengracht 209, Amsterdam-C. 6828 TSJECHO-SLOWAKIJE. Staat van beleg: in het stakingsgebied. Gisteren is het ook in het stakingsgebied Maehrisch Ostrau tot bloedige botsingen gekomen tusschen de gendarmerie en de stakers. Toen een vrij groote menigte optrok naar de schacht te Neder Suchau (bi.Ostrau) ten einde de werkwilligen te bewegen eveneens in staking te gaan, werd zii door een detachement agenten bij de schacht opgewacht. Nadat met stee- ncn was gegooid, gingen de stakers met stokken en latten gewapend tot den aan val op de politie over. Er werd uit de menigte ook geschoten. Een poliiie-beambte werd ernstig gewond. De politie beant woordde het vuur met het gevolg dat vijf arbeiders min of meer ernstig werden ge wond. Ook te Karwin is het tot botsingen ge komen tusschen gendarmerie en de stakers. Er werden talrijke personen gearresteerd. In de middaguren was de kalmte weer gekeerd. Gendarmeriepatrouilles doorkruisen het geheele industriegebied. De door de com munisten voor verspreiding gereed ge maakte pamfletten, zijn in beslag genomen. De staat van beleg is afgekondigd voor het geheele mfjngebied van Maehrisch Ostrau en Karwin. Het is verboden al coholische dranken te schenken. Na negen uur des avonds mogen zich geen personen meer op straat bevinden. De stakingsbeweging heeft ernstiger vor men aangenomen. In de mijnstreek van Brux hebben de arbeiders zich bij de stakers aangesloten. Ook in het kolengebied van Kladnoe wordt gestaakt, waarbij het eveneens tot bot singen is gekomen tusschen gendarmerie en mijnwerkers. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. NOG GEEN OVEREENSTEMMING. Te Sjanghai is officieel nog geen over eenstemming bereikt. De vertegenwoordigers der Chineesche regeering hebben tegenover de Volken bondscommissie verklaard dat het in het belang van den vrede zal zijn, indien de commissie naar verblijf te Nanking en Peking zal bekorten en zich zoo spoedig mogelijk naar Mandsjoerije zal begeven, waar de toestand uiterst gespannen is. Het antwoord der commissie is nog niet bekend. Te Washington zijn 18 deelnemers aan de demonstratie voor het Japansche ge zantschap veroordeeld tot boete van 100 300 dollar resp. 3060 dagen gevangenis straf. DE DUITSCHE RIJKSDAG. BERLIJN, 31 Maart (V.D.). Het Senioren convent van den Rijksdag is bijeen geroe pen op Maandag 11 April om 5 uur dus direct na de verkiezing van de Rijkspresi dent teneinde besprekingen te voeren over het bijeenroepen van den Rijksdag. de tarieven der scheepvaartmaatschappijen. NEW YORK, 31 Maart. (Reuter). Vol gens officieele mededeeling heeft de U.S. Line de passagierstarieven met ongeveer 20 procent verlaagd voor alle klassen der mailbooten. De tarieven der Leviathan zijn voor de eerste klasse met 20, voor de 2e klasse met 10 procent verlaagd. De nieuwe tarieven zullen het geheele jaar van kracht zijn. In de zomermaanden blijven de gewone verhoogingen achter wege en de tegenwoordige toeslag van 15 procent wordt afgeschaft. Het schijnt dat de Europeesche maat schappijen zich blijven verzetten tegen het voorstel der Amerikaansche, om de tarieven met 20 procent te verlagen. Zij zijn namelijk van meening, dat de toeneming van het passagiersvervoer geen voldoende tegenwicht zal vormen voor deze verlaging. De besprekingen hieromtrent, die te Brussel worden gehouden, zullen heden worden voortgezet en men hoopt in den avond tot overeenstemming te zullen komen. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. LONDEN. 31 Maart (Reuter). De Times meldt uit Sjanghai. De vooruitzichten dat een schikking zal kunnen worden bereikt, weike tot het vertrek van de Ja pansche troepen zal leiden, zijn nagenoeg geheel verdwenen, daar de Chineezen be slist weigeren iets meer te bespreken dan de voorwaarden van een wapenstilstand, welke aan een onvoorwaardelijke terug trekking van de Japansche troepen zal voorafgaan. Zij wijze elke onderhandeling over de de Japansche bezetting van de hand, op grond van het feit, dat zij hun zaak in handen van den Volkenbond hebben ge geven van welke zij verwachten, dat hij een billijke regeling van alle geschilpunten zal weten te treffen. Verder hebben de Japanners zeer duide lijk hun voornemen te kennen gegeven, niet te zullen vertrekken, alvorens de door hen gevraagde waarborgen gegeven worden. o OVERSCHOT OP DE ENGELSCHE BEGROOTING. LONDEN, 31 Maart (Reuter). Naar ver wacht wordt zal het financieele jaar, dat hedenavond eindigt, een overschot aan wijzen van tusschen vier en tien millioen pond sterling. Dit gunstige resultaat is een gevolg van de bezuinigingsmaatregelen der regeering maar niet minder van de gewilligheid waarmede de belastingbetalers aan de hooge eischen, welke hen werden gesteld, hebben voldaan. VERHOOGING DER AMERIKAANSCHE BELASTINGEN. WASHINGTON, 31 Maart. (V.D.). Het beroep dat de speaker in het Amerikaan sche Huis van Afgevaardigden. Garner, Dinsdag op de leden heeft gedaan om er voor te zorgen, dat de begrooting in even wicht wordt gebracht, heeft succes gehad. Het Huis heeft besloten de belastingen te verhoogen met 286 millioen dollar, waardoor het totaal bedrag 443 millioen dollar wordt. De verhooging wordt bereikt door ver hooging van het zegelrecht, door vermin dering van het grondbedrag waarvan supertax wordt geheven van 10.000 tot 6000 dollar en verlaging van vrijstellings- bases van 2000 tot 1000 dollar. Voorts zul len speciale tarieven worden ingevoerd op bepaalde dranken, bepaald theaterbezoek en op telefonische en telegrafische mede- deelingen. Het wetsontwerp gaat Don derdag naar den Senaat. ROOFOVERVAL. BRESLAU, 31 Maart. (V.D.) Gisteravond werd een ambtenaar van een crisisbureau alhier, die een groot bedrag aan geld bij zich had om als crisissteun uit te reiken, door de inzittenden van een voorbijrijden den auto overvallen. Op een afgelegen plaats dwong men den ambtenaar onder bedreiging van een revolver zijn acte-tasch met 2400 M. achter te laten. De politie stelt een onderzoek in. o DOODELIJK ONGELUK GEILENKIRCHEN, 31 Maart (VX>.) Tus schen Randerath en Lindern is in den af- geloopen nacht een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto uit Llnnich reed met een snelheid van meer dan 60 K.M tegen een boom en werd geheel vernield. De eigenaar werd levensgevaarlijk gewond, en twee inzittenden werden gedood, terwijl de vierde inzittende lichte verwondingen opliepen. 2-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2