KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. s LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Voor de eerste klasse der Zaterdagmid dagcompetitie had ARC. I het tegen S.C.O. i niet gemakkelijk. De Alphenaren wisten ten slotte op het kantje af, met 32 de puntjes binnen te halen. LR.C. I voelt er olijkoaar weinig voor om de com petitie op de onderste plaats te eindigen. Althans beet zij thuis tegen Ter Leede I geweldig van zich af en won met 3—0. In de tweeae klasse bleel A.R.C. n met 41 de meerdere over S.C.O. II. 3 A bracht een 4l overwinning voor Rijnsburgscne Boys III tegen SL.F. III. In 3 B behaalde S.L.F. IX ^en klinkende 90 zege op L.R.C. V. Ook Fides Pacta II liet het niet onder zich en klopte Rijnsb. Boys IV met 60. Voor de Zondagcompetitie stond de eerste klasse stil. De extra competitie bracht een 21 overwinning voor Alphia III tegen R C.L. II. T.O.N./i. I won van Leidscne Boys II met 43. 2B bracht voor Alphen IV twee kost bare puntjes door een 10 overwinning op Sportman I. In 3 A behaalde Alphen V een kleine 2—1 zege op R.CL. III. Voor 3B moest T.O.N.A. II door een l5 nederlaag beide puntjes aan Alphia V laten. L.F.C. V klopte Leidsche Boys IV met 52. In de 4e klasse A eindigde Alphen VI Sportman II ln een 31 overwinning voor de thuisclub. U.V.S. VI bleef nog steeds aan de winnende hand. LF.C. VIII moest er tegen de blauw-witten met 70 aan gelooven. In 4B werden belde wedstrijden uitge steld. Voor de Juniores-afdeeling bleef Alphen •op het goede pad voortgaan. Met een 5—0 zege tegen L.F.C. (ai bleef de lei ding aan haar. L.F.C. (b) werd door Roo- denourg met 60 geklopt. Voor de derde bekerronde werden de volgende uitslagen verkregen: U.V.S. Ill—L.D.WB. I, 2—1. L.F.C. II—D.V.S. I, 1—2. U.V.S. IILeidsche Boys I, 52. L.F.C. Ill—L.D.W.S. II, 6—0. o BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd P.v. Cleef 1- D.O.S. 2 voor de extra comp. L3.B. luidt: pnt. brt. h..s gem. H. Rietbergen (109) D.OB. 109 31 20 3.51 B. Tegelaar (380) P. v. Cl. 284 30 102 9.46 J. Chrispijn (104) 76 23 16 330 L. A. v. Iterson (109) 109 23 29 4.73 C. P. Fasel (102) 102 44 16 2.31 A. L. v. Iterson (95) 91 43 8 2.11 N. N. (96) 96 36 11 2.66 G. Tegelaar (89) 57 35 11 1.62 D. O. S. 2 punten. P. v. Cleef 0 punten. B. Tegelaar maakt een serie van 102. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Rotterdam (vac. J. C. H. Scholten) V. A. Zeydner te Dedemsvaart. Aangenomen: Naar Emmer-Compas- cuum. D. Siemelink te Roswinkel. Bedankt: Voor Vught: W C. Reddingius, em. pred. te Den Haag; voor Oud-Alblas: S. Goverts, te Gameren, voor Veenendaal, B. N. B. Bouthoorn te Renkum. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Westerlee (Gr.) Ph. J. Huyser, cand. te Assen. GEREF. KERKEN IN H. V. Beroepen: Te Nijemirdum en Zandvoort, E. C. B. Kok, cand. te Ipskenhuizen. o HOOGLEERAARS-BENOEMING. De gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot gewoon hoogleeraar in de anthropologic en de prae-historie dr. J. P. Kleiweg de Zwaan, thans buitengewoon hoogleeraar. o HET WETSONTWERP-TERPSTRA De lichamelijke opvoeding in het gedrang. In een gistermiddag te Utrecht gehou den vergadering van de z.g. contact-com missie, waarin vertegenwoordigers van alle gymnastiekbonden in ons land zitting hebben is een adres aan den minister van Onderwijs goedgekeurd inzake het bekende ontwerp-Terpstra. In dit adres betoogen de leden van de Contact-commissie dat zij het onderwijs in de lich. opvoe ding op de lagere school als bedoeld in artikel 2 der L.O.-wet van 1920 voor de ontwikkeling van ons Nederl. volk van het hoogste belang achten; dat tal van Gemeentebesturen in ge breke zijn gebleven geleidelijk te voldoen aan het hier bedoelde wettelijke voor schrift, waartoe vanaf het Jaar 1920 tot het jaar 1936 gelegenheid werd geboden; dat zoowel de regeering als de volksver tegenwoordiging na jarenlang beraad zich in genoemd jaar niet onduidelijk heeft uitgesproken inzake het onderwijs in lich. oefening als onderdeel van het lager on derwijs; dat de huidige crisis en de algemeen voorkomende werkloosheid een gereede aanleiding kan zijn om door bouwen van gymnastieklokalen en het inrichten van terreinen voor het onderwijs in de klein- terreinspelen nuttigen en productieven ar beid te doen verrichten; redenen waarom zij verzoeken het daar heen te leiden dat in het belang van het tegenwoordig geslacht van de hierboven bedoelde wettelijke voorschriften niet worde afgeweken en het onderwijs in lichamelijke opvoeding op de lagere school inderdaad volledig wordt ingevoerd zooals zulks in de L.O.-wet 1920 is vastgesteld. In den aanhef van het adres wordt medegedeeld, dat de Contact-commissie vertegenwoordigt en handelt in opdracht van 8 gymnastiekbonden met een totaal aantal leden van 78900, en bovendien han delt met instemming van een aantal an dere organisaties met een totaal aantal leden van 661067. ALPHEN. Ledenvergadering Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis". Door de afd. Alphen a. d. Rijn van den Natlonalen Bond „Het Mobilisatiekruis" werd onder presidium van den voorzitter den heer L. van Beek in de vergaderzaal van Mandersloostraat de jaarlij ksche alg. ledenverg. gehouden, die gelet op de tijds omstandigheden ditmaal geen feestelijk karakter droeg, doch zich tot het zake lijke bepaalde De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom, doch be treurde de geringe opkomst der leden. Wat het ledenaantal betrof kon hij tot zijn vreugde mededeelen dat dit op peil was gebleven, evenals het aantal dona teurs. Wat het financieele gedeelte betreft deelde spr. mede dat, niettegenstaande de geringe contributie de afd. militair uitgedrukt goed te paard zit. Doch een zuinig beheer Is gewenscht. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering door den secretaris de heer J. G. v. Schalk werden deze onveranderd vastgesteld. We gens ontstentenis van den penningmeester den heer C Koren kon de rekening en verantwoording niet plaats hebben. De voorzitter deelde echter mede, dat het kassaldo der afd. momenteel f. 201.79'/2 be draagt. Tot leden der kascommissie wer den benoemd de, heeren P. Koren en A. Vermeulen. Ook het jaarverslag van den secretaris werd onveranderd goedgekeurd, waaraan wij o.a. ontleenen dat het leden aantal der afd thans 340 en van de do nateurs 60 telt. Wat de werkloosheid be treft heeft de afd. geen bijzondere reden tot klagen daar slechts 17 leden tot voor 14 dagen werkloos waren. In het afgeloo- pen jaar werd o.a. aan 1 der leden steun verleend voor een kind een t.b.c.-pa- tiënte voor uitzending naar een sana torium. Na voorlezing van eenige ingekomen stukken, bracht de voorzitter verslag uit van de alg. verg. te Utrecht, in welke ver gadering door de afd. Alphen aan het hoofdbestuur was aangeboden een fraaie tegel waarop het Mobilisatiekruis was af gebeeld. De periodiek aftredende bestuurs leden de heeren J. G. v. Schalk, C. Koren en C. v. Egmond werden bij acclamatie herkozen. Het punt verkiezing van 2 le den afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Utrecht gaf aanleiding tot een langdurige bespreking. Ten slotte werd besloten de afgevaardigden de heeren L. van Beek en C. Koren hiervoor evenals de vorige jaren aan te wijzen, terwijl het bestuur op voorstel der vergadering zal overwegen in het vervolg 1 der oude en een lid uit de vergadering hiervoor aan te wijzen. Hierna volgde bespreking le jubi leum der afd. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur had gemeend met het oog op de tijdsomstandigheden een en ander zonder feestelijkheid te laten voorbijgaan. Gelet echter op het aanzoek van de afd. v. d. Vrijw. landstorm en burgerwacht om gezamenlijk een landdag te organiseeren ter gelegenheid van hun resp. jubilea werd na eenige overwegingen besloten het be stuur volmacht te verleenen om hierom trent met deze corporaties nader overleg te plegen. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake het verstrekken van een reglement aan ieder lid, welke zaak ook het bestuur nader zal overwegen. Hierop volgde de ge bruikelijke sluiting. VERHOOGING GAS- EN ELECTRICITEITSTARIEVEN. Respectievelijk met 2 en 5 cent. Omtrent de voorgestelde verhooging van deze tarieven, welk voorstel a.s. Maan dag in de raadsvergadering een belangrijk punt van bespreking zal uitmaken, schrij ven B. en W. aan den raad het volgende: De bedragen, welke op de gemeentebe- grooting voor 1932 geraamd zijn voor werkverschaffing en steunuitkeering. n.l. resp. f. 20.000 en f. 10.000, blijken bij lange na niet voldoende te zijn om de daarvoor noodige uitgaven te bestrijden. Dit zal u duidelijk zijn, wanneer wij u mededeelen, dat over 1932 voor de werkverschaffing de uitgaven tot 10 Maart j.l. bedroegen f. 27.478,46 en voor de steunuitkeering tot 12 Maart jI. f. 10.293,96. Daarnaast zal het algemeen armbestuur een belangrijk hoo- ger subsidie noodig hebben dan is uitge trokken, terwijl de bijdrage van de ge meente aan het Rijk als aandeel ln den steun aan de werkloozenkassen, eveneens belangrijk zal uitgaan boven het daarvoor gevoteerde bedrag. Zelfs wanneer ten aan zien van de werkverschaffing en de steun regeling belangrijke inkrimping zal plaats hebben waartoe het naar wij meenen onvoorwaardelijk zal moeten komen, al thans in den zomer dan nog is er, na aftrek van de Rijkssubsidie en de afschrij ving van een belangrijk deel der werkver schaffing op den kapitaaldienst. doch netto te rekenen, naar matige raming op een bedrag van f. 45.000 a f. 55.000 het welk meer noodig is dan waarop bij de ge- meentebegrooting is gerekend. B. en W. achten zich niet verantwoord en zouden naar goed financieel en ad ministratief beheer ook de uitgaven niet kunnen doen wanneer in de dekking van deze hoogere uitgaven niet tijdig zou worden voorzien. Als middelen tot dek king komt B. en W. het meest gewenscht voor een extra-uitkeering uit het gas- en uit het electriciteitsbedrjjf. Tot verhoo ging van het opcentenbedrag op de be lastingen vinden zij daarom geen reden, omdat: a. voor de pers. belasting het be lastingjaar reeds inging en de tijd voor verandering van het opcentencijfer dus voorbij is; b. voor de gemeentefondsbelas ting het aantal opcenten reeds 60 be draagt. waarom het gewenscht is om ver hooging daarvan te sparen met het oog op den terugval van de inkomens, waar door stelselmatig bij een volgende vast stelling dat cijfer zal moeten stijgen. Voor de opcenten van de andere belastingen is het wettelijk maximum bereikt. De extra- uitkeering uit genoemde bedrijven moet volgens de meening van B. en W. gevon den worden in de verhooging der ge noemde tarieven. Het grootverbruik, waarvoor bijzondere contracten worden afgesloten, wordt daarin niet betrokken. Wanneer het gas met 2 ct. per kub. M en de electriciteit met 4 ct. per K.W.U. zou worden verhoogd, is daarvan over 1932, wanneer de verhooging 1 April wordt in gevoerd, een hoogere inkomst te wachten van rond f. 40.000. Alvorens met definitieve voorstellen tot den raad te komen, is door B. en W. omtrent de toepassing van de voren-omschreven middelen tot dekking de commissie van bijstand voor de water en lichtbedrijven geraadpleegd. Haar min derheid is tegen verhooging van de gas- en electriciteitsprijzen en tegen onttrek king van middelen aan de bedrijven in het algemeen voor de door B. en W. bedoelde dekking. Zij wil deze verkrijgen door be zuinigingsmaatregelen. De meerderheid van de commissie gaat met dekking uit de inkomsten der bedrijven wel accoord. B. en W gaan accoord met de gedachte van de meerderheid der commissie, om voor de groote gezinnen op de tarieven eenige reductie toe te passen. Daarvoor is in het algemeen genomen wel reden, om dat zeker, generaal genomen, de groote gezinnen het zwaarst onder den nood der tijdsomstandigheden te lijden hebben. Bij de toepassing van den norm der reductie meenen B. en W. ook om administratieve reden te moeten beperken tot den leeftijd beneden 15 Jaar. Het zou groote bezwaren geven om haar uit te breiden tot de min derjarigheid, waarbij dan zou moeten wor den rekening gehouden met eigen inkom sten der minderjarigen. Wanneer de door B. en W. voorgestelde reductie wordt toe gepast, zou dit een verlies beteeker.en op de boven geraamde f. 40.000 van rond f. 5000, waarom zij voorstellen den prijs van de electriciteit niet met 4 maar met 5 ct. te verhoogen. B. en W. meenen dat hun voorstellen tot deze verhooging te eerder aanvaardbaar zijn, omdat de tarie ven hier, vergeleken met die van andere gemeenten van dezelfde grootte en ook grootere, laag waren en zij ook na de voorgestelde verhooging nog, vergelijken derwijze gesproken, matig zijn. Weshalve B. en W. bij den raad er met klem op aandringen deze voorstellen aan te nemen. Afschrijvingstabel voor de bezittingen der Water- en Lichtbedrijven. De bestaande tabel hieromtrent is vast gesteld bij raadsbesluit van 18 Juli 1922. Vanwege de Provinciale Griffie is, nu een nieuwe beheersverordening is vastgesteld, er op aangedrongen dat tevens een nieuwe afschrijvingstabel wordt vastgesteld. Hier omtrent is door B. en W. advies ingewon nen van de commissie van bijstand dier bedrijven. Deze commissie geeft in over weging enkele afschrijvingsobjecten te verhoogen en wel: Bij de Gasfabriek: Gebouwen van 2 pCt. op 3 pCt.; machines, toestellen, enz. van 5 pCt. op 7'/: pCt.; fabrieksleidingen van 2'/s pCt. op 5 pCt.; gashouders van 3 pCt. op 4 pCt.; hoofdleidingen van 3 pCt. op 5 pCt.; straatleidingen enz. van 5 pCt. op 10 pCt. Bij de Waterleiding: Buizennet van 3 pCt. op 5 pCt.; gebouwen van 2 pCt. op 3 pCt.; bronnen van 6 pCt. en 8 pCt. Voor 't electriciteitsbedrijf worden geen wijzingen voorgesteld. Tegen de aangege ven wijzingen hebben B. en W. geen be zwaar. weshalve zij den raad voorstellen den afschrijvingstabel opnieuw vast te stellen met bovengenoemde wijzigingen. In de ledenvergadering van de Ver. scholen met den Bijbel aan de Hooft- straat werd bij de bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van den heer J. G. Baart gekozen de heeren S. Visser, en wegens aftreding van den heer C. v. Galen de heer KI. v. Donk. Tot leden van de commissie der bewaarschool werden herkozen de heeren A. Ketel, en B. A. Wille terwijl in de vacature van den heer D. v. Leeuwen werd gekozen de heer M. de Kleer. Onze plaatsgenoot de heer Jac. West maas slaagde gisteren te Leiden voor het examen godsdienstonderwijzer. o BODEGRAVEN. „Onderling Fonds voor Ziekenverpleging" Bodegraven's grootste vereeniging „Het Onderling Fonds voor Ziekenhuisverple- ging" vergaderde onder leiding van den heer A. Verlooij. De secretaris, de heer W. Hoogendoorn, bracht een uitgebreid jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging 1117 leden telt. met 4764 gezinsleden. 118 Patiënten werden voor rekening der vereeniging verpleegd. Uit het financieele verslag van den penningmeester, den heer G. v. d. Wilt, bleek, dat ontvangen was aan contributies e.d. f. 8112.05. Uitgegeven werd aan ver- pleegkosten f. 5212.50. ruim f. 1000 aan vervoerkosten en ruim f. 1000 aan admini stratiekosten. Er was tenslotte een saldo van f. 332.13. De heeren G. A. van Kruijll en W. Roerhorst werden herkozen. Tot leden der financieele commissie werden gekozen de heeren Hoornstra. A. de Vos en Ghesel Grothe. Een commissie werd benoemd om te onderzoeken de mogelijkheid van verzeke ring der operatiekosten. Gekozen werden de heeren K. Steijn. B. J. Suringar, E. A. Bogaart, G. A. van Kruijll en W. Hoogen doorn. Waarborgfonds Koninginnefcesten. De financieele commissie van de op 31 Augustus gehouden Koninginnefeesten ziet zich thans verplicht een beroep te doen op degenen, die het waarborgfonds voor deze feesten hebben gevormd. Voor 70 der gewaarborgde bedragen wordt realisatie gevraagd. AR. Kiesvereeniging. De Antirevolutionaire Kiesvereeniging vergaderde, onder presidium van den heer Baan Batelaan. Door den heer P. M. Smit werd gesproken over „Geen belangenpoli- tiek". Spr. was tot dit onderwerp gekomen door de in Bodegraven druk gevoerde actie van het z.g. „Groene Front" dat drijft tot aparte organisatie der boeren. Reeds thans wekte spr. op tot actie tegen dit voorne men. dat zooals zoo dikwijls is gebleken tot niets kan voeren. De vergadering was matig bezocht. o BOSKOOP. Voor Zondag 3 April zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. HAZERSWOUDE. Ledenverg. Chr. Oranjevereeniging. De Chr. Oranje-Vereeniging hield in de bovenzaal van „Het oude Raadhuis" haar ledenvergadering, welke zeer matig was bezocht. Na opening met gebed door den heer D. de Bruijn. las de heer B. Offringa Ps. 23, en spreekt naar aanleiding daar van een openingswoord. Het overlijden van de heeren G. Maaskant en Jac. Vos werden in herinnering gebracht, en het vertrek van den heer C. Hoogendoorn. Daarop las de heer B. van Elswijk de notulen, en bracht het jaarverslag uit. Het ledental is van 184 tot-197 geklommen. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat de kas sloot met een batig saldo van f. 31.75 De financiën en boeken wa ren door een commissie nagezien, en bi) monde van den heer W. Slootweg werd verklaard alles in de beste orde bevonden te hebben. Daarna had de bestuursverkiezing plaats wegens vertrek van den heer C. Hoogen doorn en a.s. vertrek van den heer B. van Elswijk Gekozen werden de heeren H. Pels en W. J. Dekker. Voor de periodieke aftreding werden de heeren B. Offringa en ds. P. L. Kiehl herkozen. Als afgevaardigden naar den Bondsdag werden aangewezen de heeren W. Sloot weg en W. Tom en tot plaatsvervangers de heeren B. van Wieringen en A. van den Bosch. Besloten werd om op 30 April a.s. een spreker uit te noodigen en op 31 Aug. een film te vertoonen. Verzocht zal worden om medewerking van het kinderkoor „Looft den Heer". In het slotwoord zegt de heer Offringa als voorzitter der Oranje-vereeniging de heer B. van Elswijk dank voor al den ar beid die deze verricht heeft in het be lang der vereeniging, en wenscht hem op zijn nieuwe standplaats Gods zegen toe. De heer van Elswijk dankt voor de waar- deerende woorden tot hem gericht, en sluit daarop het samenzijn met dank gebed. Ringvergadering van het N. J. V. In het gebouw „Salvatori" werd een Ringvergadering gehouden van den Ring Alphen en Omstreken van het N. J. V. Aanwezig waren 76 jongelingen. De ring-voorzitter, de heer Westmaas van Alphen opent de vergadering op gebruike lijke wijze, leest voor uit Jes. 53, en heet daarna alle aanwezigen hartelijk welkom, zijn blijdschap betuigende over de goede opkomst. De heer Schellingerhout van Koudekerk las vervolgens de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Daarna gaf de heer Joh. de Kort een inleiding over Joh. 14 115, waarop een leerzame bespreking volgde, waaraan ver schillende personen deelnamen. Na de pauze wordt een memorisatiewedstrijd ge houden, waarvoor 10 deelnemers waren. Er mocht 5 minuten worden gesproken. Het oordeel der jury ging over den in houd en de voordracht der memorisatle. Na afloop deed de jury bij monde van den heer Drexhage uitspraak en kende de eer ste prijs toe aan L. C. van der Vliet van Alphen a d. Rijn, de tweede aan de Rui ter van Alphen, de derde aan Ph. Wijdom en de vierde aan F. van Zalingen even eens uit Alphen a, d. Rijn. Na de gebruikelijke rondvraag bracht de voorzitter aan het einde der vergadering woorden van dank voor de werkzaamhe den en voor de gastvrije ontvangst te Hazerswoude. Na het zingen van Ps. 133 3 sloot de heer G. Drexhage de vergadering mèt dankgebed. Burgerlijke Stand. Bevallen: S, M. van den Berg geb. Wort- man, d. J. van Gorkum geb. den Her tog, z. Ondertrouwd: H. A. van Santen, 25 j. en M. M. v. d. Poel, 21 jaar B. P. Boers 26 jaar en M. Clarijs 26 jaar C. de Boer 57 jaar en M. de Vogel 49 jaar OverledenC. J. Kerkvliet, wedr 'van J. M. van Fluit, oud 82 jaar. O KOUDEKERK. Diamanten Bruidspaar. Op den llen April a.s. hoopt het echt paar P. de Bruin en K. de Bruin- van den Akker, wonende aan den Rijndijk, zijn 60-jarige echtvereeniging te herdenken. Onder groote belangstelling had in de Geref. Kerk de jaarlijksche uitvoering plaats van de Zangvereen. „Soli Deo Gloria". Het welverzorgde programma werd onder leiding van den directeur, den heer G. de Wolff van Leiden, op uitnemende wijze afgewerkt. Ds. Haspers sprak een openingswoord en een slotwoord. O LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Gevestigd: A. H. Buhrs, pastoor. A, Run derkamp, huishoudster, M. Runderkamp, dienstbode, v. Monnickendam, Heerenweg 350. F. J de Prle slager, v. Uithoorn, Heerenweg 62 A. van Dijk, arbeider, v. Sassenhelm, Dorpsstraat 221. A. Visser en gezin, v. Alphen a. d. Rijn, arbeider. Tol huis 411. G. J. Aerts. coiffeur, v. Venlo, Nieuweweg 209. M. v. Zanten, schipper, v. Haarlem, Nieuweweg 182 G. de Raadt, landbouwer, v. Warmond. Friezeweg 359. Vertrokken: A. Slijkerman, pastoor, n. Purmerend, St. Ludwinagesticht. J. M. A. Alkemade en gezin, arbeider, n. Bode graven, Melje 2 J. H. Droog, besteller, n. Alkemade, Oud-Ade. A, Bek en gezin, arbeider, n. Nieuwveen, Moleneinde 192. H. A. J. Heuzen, monteur, n. Wijk en Zee en Duin. Rijksstraatweg 39. J. Bijker en gezin, arbeider, n. Mijdrecht, Kwakel aan den Amstel 2. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Elisabeth, d. v. G. P. Ver donk en A. van Velzen. Anthonie, z. v. Anthonie van Lienden en Adriana Wittebol Ondertrouwd: Aart van Breemen 23 j. te Aalsmeer en Maria Christina Muijs 26 j. Johannes Nicolaas Helderman 31 j. te Wa teringen en Anna Alphonsa Molkenboer 26 j, Door den keurmeester van den Keu ringsdienst van vee en vleesch in het district Lelden is in den slagerswinkel van de wed. Van G. alhier een varken in be slag genomen hetwejk aan de keuring was onttrokken en niet van de vereischte keu- ringsmerken was voorzien. Het varken is naar Leiden vervoerd om aldaar gesterili seerd te worden. o NIEUWKOOP. Benoeming. Zuster Kaverio, sedert 1929 Hoofd van de R.K. Meisjesschool alhier, is in gelijke functie benoemd te Neerasselt. Aanbesteding. Door den heer Fr. Pieterse werd voor rekening van den heer D. de Rooij alhier aanbesteed den heropbouw v. zijn onlangs afgebrand woonhuis. Het werk werd ge gund aan de laagste inschrijvers en wel het timmerwerk aan M. A. van der Tol voor f. 1685.het metselwerk aan Ant. Kwakkenbos voor f. 1229.29; het verf-, glas- en behangwerk aan G. de Haan voor f. 298.75; het lood- en zinkwerk aan G. Stadsvoort voor f. 115.70 en de electrische aanleg aan H. Schellingerhout voor f. 74.30. Tezamen f. 3403.04. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. A. Dudink, winkeljuffrouw uit Velsen, S. Adema, veehoudersknecht, uit Ferwerderadeel L. E. de Preter, lief dezuster, uit 's-Hertogenbosch B. Le Roij, bouwkundige, uit Nieuwer-Amstel Ch. Llgdat, boerendienstbode. uit Alphen a.d. Rijn M. H. M. van Zuijlen, veehou dersknecht, uit Oudewater J. van Kuijen, zonder beroep, uit Wassenaar F. van den Brand, zonder beroep uit Didam G. de Vries en gezin, zuivelbereider, uit Zevenaar J. M. Duls, zonder beroep, uit Nieuwer-Amstel G. M. Bresser, zonder beroep, uit 's-Gravenhage M. Noteboom. zonder beroep uit 's-Gravenhage. Vertrokken: C. Zimmerman, dienstbode, naar Amsterdam C. A. Jansen, dienst bode, naar Aalsmeer P. A. Th. van der Weijden en echtgenoote, zonder beroep, naar Soest C. T. R. Hetterscheid, hoofd onderwijzeres, naar Neder-Asselt J. W. Woelders, en gezin, zonder beroep, naar Utrecht, J. H. Wendel en gezin, boomkwee- ker, naar Wilnis M. H. M. van Zuijlen, veehoudersknecht, naar Utrecht P. Brouwer en gezin, veehoudersknecht, naar Ter Aar. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Adriana, dochter van A. Kwakkenbos en P. H. van der Laan. Ondertrouwd: L. Hoek. oud 39 jaren en M. J. C. van Niekrek, oud 36 jaren, wonen de te Mijdrecht. o NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Teuntje, D. van Adriana Riet dijk en Gerritje van Ewijk. Overleden: Trijntje Anna Morzink, 7 maanden. D. van G. L. Morzink en Antje de Waal. wonende te Koudekerk Pieter Meima 75 j. Wilhelmina Hoebeek 62 j. Johannes Harteveld 78 j. Cornelia Clazina v. d. Vis 65 j. Margaretha van Vliet 61 j. Johannes Wetter 58 j„ echt genoot van AUda Elisabeth v. d. Meer. ■o WADDINXVEEN. Verslag vereeniging „Eigen Haard". Aan het verslag betreffende den toe stand der vereeniging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Eigen Haard" alhier over het jaar 1931 ontleenen wij het volgende: In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Ter algemeene ledenvergadering van Februari 1931 werd de voorzitter, de heer C. J. Fafianie, herkozen, zoodat het be stuur thans gevormd wordt door: J. Rou- bos, aftreding 1932, in functie sedert de oprichting op 12 Maart 1924. A. van Nie- len, aftreding 1933, in functie sedert 2 April 1925. A. Kreupeling, aftreding 1934. in functie sedert 6 Maart 1928. P. Magré, aftreding 1935. in functie sedert 8 Juli 1930. C. J Fafianie, aftreding 1936, in functie sedert 2 April 1925. De functie van voorzitter, vice-voorzit- ter, secretaris en penningmeester werden waargenomen respectievelijk door de be stuursleden de heeren Fafianie, Roubos, Kreupeling en Magré. Een drietal leden heeft bedankt, name lijk Abr. van Hoven, D. Monster en A. G. de Zwart. Nieuwe leden werden niet in geschreven. ondanks de gevoerde propa ganda en de contributie-verlaging. De jaarlijksche bijdrage van de leden is bij besluit van 3 Februari 1931 teruggebracht, en nader bepaald op vijftig cents. Is men bij de oprichting 12 Maart 1924 be gonnen met een contributie van f.2 per jaar, deze werd ln 1928 verminderd tot f. 1 om in 1931 te dalen tot f. 0.50. Gemeend werd. dat de contributie op zulk een gering bedrag moest worden be paald, dat deze voor niemand een belet sel zou kunnen zijn voor de toetreding tot deze mooie vereeniging. De kasgelden wer den ook gedurende 1931 onmiddellijk rentegevend belegd bij de alhier gevestig de coöperatieve boerenleenbank. Over 1931 werd hiermede een rente gekweekt van f. 30.52. De door den penningmeester op gemaakte balans en nota van verlies en winst toonen aan, dat de ontvangsten over 1931 beliepen f. 35.03 terwijl er geen uit gaven waren, zoodat het totaal der ont vangsten als winst is te boeken. Het batig saldo over voorgaande jaren bedraagt f. 183.05. zoodat de vereeniging naar den toestand op 1 Januari 1932 be zit f. 218.08 In 1931 zijn geen plaatsjes in den zin der wet uitgegeven. Aanvragen kwamen niet in. zoodat het aantal plaatsjes beperkt bleef tot zes. RECLAME. Als U tandzeep of een tandenborstel noodig heeft, denkt dan vooral aan den naam GIBBS 6852 2—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10