FORMA VERTOONING INGEZONDEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. FAILLISSEMENTEN. FINANCIEN. VRAGENRUBRIEK. KUNST EN LETTEREN. RAPI0-PR0GRAMMA. EEN NOODSEIN VOOR DUIKBOOTEN. Een Praagsch ingenieur, F. Kasj par, heeft allen Europeeschen staten, die een zeemacht bezitten, een uitvinding aange boden, welke het mogelijk maakt, veron gelukte duikbooten te vinden en zoo mo gelijk tijdig te hulp te komen. De uitvin ding is door militaire deskundigen zeer gunstig beoordeeld. In geval van nood wordt door het over halen van een hefboom in de duikboot een langgerekte drijver losgemaakt, die verti caal naar boven schiet en met een stalen tros met de boot verbonden blijft. Wan neer de drijver de oppervlakte heeft be reikt. begint hij vuurpijlen af te schieten, aie een hoogte van 120 meter kunnen be reiken. Ieder half uur gaat een vuurpijl met een geweldigen knal de lucht in. Daar er 64 zulke pijlen op den drijver zijn aan gebracht. wordt de positie van den onder zeeër gedurende 32 uur kenbaar gemaakt aan schepen ,die zich in de buurt bevin den, De stalen tros kan als telefoonleiding naar den onderzeeër worden gebruikt. TWEE KINDEREN VERBRAND. Uit Bremen wordt gemeld: Tijdens afwezigheid van de ouders wa ren twee kinderen van 3 en 4 jaar in een huis te Ganderkese in bed met lucifers gaan spelen. Toen de ouders terugkeerden, stond de kamer in lichter laaie. De twee kinderen, een jongen en een meisje, waren verbrand. (Vad.) o PAASCHSLACHTOFFERS. De gewoonte in Polen om op Paaschzon- dag voor de kerken en op de pleinen in de lucht te schieten en vuurwerk af te ste ken. heeft ook dit jaar talrijke slachtoffers geêischt. Te Warschau werden een per soon gedood en drie ernstig gewond, ter wijl meer dan honderd personen licht ge wond werden. WEER EEN ONDERZEETOCHT NAAR DE NOORDPOOL? Volgens een bericht uit Londen is Sir Herbert Wilkins. die in September een mislukte poging ondernomen heeft, om met de duikboot „Nautilus" de Noordpool te be reiken, voornemens deze poging binnen kort met een anderen onderzeeër te her halen. VLIEGTUIGONGELUK. Nagoya. een van de beide Japansche of ficieren. die van de Vereenigde Staten naar Tokio wilden vliegen, is bij een proef vlucht gevallen en gedood. EIGENAARDIG VLIEGTUIGONGELUK. Een eigenaardig toeval heeft een vlieg tuigongeluk veroorzaakt aan de kust van Nieuw-Zuid-Wales. Een roofvogel vloog daar n.l. tegen den propeller van een vlieg tuig. dat van Brisbane naar Sydney onder weg was. Tengevolge hiervan stortte de machine op ongeveer een mijl buiten Crowdy Head in zee. De drie inzittenden slaagden er in zich zwemmend in veilig heid te brengen. Volkomen uitgeput be reikten zij het land. Het wrak van het vliegtuig werd kort daarop, volkomen ver nield. aan land gespoeld. DE ZEPP WEER THUIS. De „Graf Zeppelin" is gistermiddag om 4 uur 37 vlot te Friedrichshafen geland. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Voor melkkoeien is op het oogenblik haast geen belangstelling. De prijzen blij ven dan ook voortdurend nog zakken. De weersgesteldheid is voor den gras- groei zeer ten goede gekeerd en wat mal- sche regen deed de weilanden in een paar dagen tijds aardig op kleur komen. Niettegenstaande was het geheel verloop van den handel in gebruiksbeesten op alle markten van gisteren zeer lusteloos. Alleen voor weidevee toonde men meer belangstelling. De prijzen hiervoor waren clan ook in geen geval lager. Men besteed de voor goede soorten weidekoeien van f. 130f. 170 per stuk. Voor zeer goede nog tot omstreeks f. 200 per stuk. Voor kalf- en melkkoeien werd van f. 140—f. 240 per stuk besteed. Vaarzen f. 120—f. 200 en pinken f. 60 f. 80 per stuk. De vooroorlogsche prijzen zijn dus nu wel bereikt en aan de nog altijd weinige kooplust te oordeelen, zouden we zeker nog lagere prijzen kunnen verwachten. Het ziet er werkelijk naar uit. Inkrim ping van de veebeslagen veroorzaken deze situatie. Op de afdeelingen van het slachtvee, was gisteren evenmin een florisante handel. Groote aanvoeren waren er niet, doch niettemin gingen de prijzen nog wat achteruit. De goede kwaliteiten deden in prijs van f. 0.60—f. 0.70 per K.G. geslacht gewicht. Vette en nuchtere kalveren mime aan voeren, zoo zelfs dat men de behoefte verre overtrof. Voor het buitenland kon men zoo goed als niets gebruiken. Vette kalveren brachten van 1630 cents op per pond levend gewicht en nuchtere slachtkalveren f. 2.50f. 5.50 per stuk. De schapenhandel staat tengevolge van de uitputting van uitvoercertificaten naar Frankrijk voor geslachte export op het oogenblik volkomen stil. Er was gisteren wéinig aanbod, zoodat de prijzen nog niet zoo zeer terugliepen; goede jaarlingen brachten nog van f 19 1.23 per stuk op. Men voert thans weer wat schapen levend uit naar Frankrijk, doch zooals we dat uit vroegere ervaring weten brengt dit groote kosten en moeilijkheden mee. Omtrent de nieuwe uitgaven van con senten, wordt nog het groote stilzwijgen bewaard. Officieel is nog niets bekend. Varkens werden gisteren over de ge- heele linie prijshoudend verkocht, 1213 cent per pond en zouters 11 cent per pond. VAN DER S. VOETBAL. r SERIEWEDSTRIJDEN D. V. V. Bij de seriewedstrijden van D.V.V. zijn de volgende uitslagen verkregen: D.V.V.—Roda II 4—1; D.A.L.—Roda I 4—3; D.V.V.DAL. 5—4. Uitslag; 1. D.V.V., 2. DAL. 3. Roda I 4. Roda II. o— V. C. S. T.—G. S. V. TE LEIDEN. Op het AB.C-terrein alhier wordt Zon dag de beslissingswedstrijd V.CS.T. iDen Haag)G.S.V. (Gouda) gespeeld. Gelijk bekend hebben beide ploegen voor de promotie- en degradatie-competitie één wedstrijd gewonnen. TRA'.UBOYSBAKKERSGEZELLEN. Morgenmiddag te half vier spelen de bakkersgezellen een vriendschappelijken wedstrijd tegen Tramboys I en II op het terrein aan het Nieuwe Kanaal. ROEIEN. TRITON NAAR LOS ANGELES. De stuurmanlooze twee afgevaardigd naar de Olympische Spelen, Naar de „Utr, Ct." verneemt, heeft het Olympisch Comité besloten de stuurman looze twee van Triton, die in het vorig seizoen het Europeesche kampioenschap behaalde, uit te zenden naar Los Angeles. De bemanning bestaat uit de heeren jhr. Röell en Roelofsen. Als trainer is hun de heer Wehlburg toe gewezen. die hen ook naar Los Angeles zal vergezellen. Door Triton is een nieuwe boot besteld, welke in den loop van de volgende maand nit Engeland verwacht wordt. DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De standen der Pioniers-bekerwedstrij- oen luiden op heden: lste Klasse. gsp. gew. rem. ver] pnt. J. A. Bemsen 4 2 2 —6 J. C. den Dekker 4 13 5 H. de Water 3 12 4 I. Teleng 4 12 14 B. Slegtenhorst 2 2 2 Joh. Klinkenberg 2 2 2 S. v. Duyn 2 2 2 Maks Sweris 21—12 S. v. d. Wijngaard 2 111 J. A. Lammers 2 111 W. Kleijn 2 1 1 1 J. Vermeulen 1 1 Opvallend is hier het groot aantal re mise-partijen dat tot heden werd verkre gen. wat wel wijst op een niet groot onder ling krachtsverschil! 2de Klasse. gsp. gew. rem. verl. pnt. C. Klinkenberg 5 5 10 J. Huisman 4 2 115 A. Sladek 4 2 24 C. Tennissen 41123 K. v. d. Kleij 3 1 2 2 D. A. Eppenga 1 1 J. Zaalberg 3 3 B de Kier Klinkenberg gaat hier ongeslagen aan het hoofd, en met nog 2 partijen voor de boeg. maakt hij derhalve een fraaie kans om als eerste te eindigen. Klasse (Nieuwelingen), gsp. gew. rem. verl. pnt. H. Teleng 8 4 3 1 11 A. J. Jordaans 8 4 2 2 10 J. W. Schüss 5 3 2 —8 P. Marck 3 2 1 5 Jac. Sladek 5 2 12 5 A. J. v. Heeringen 7 2 5 4 P. Lepelaar 5 3 2 3 W. Hoogstraten 3 1—22 Jo. Sladek 5 5 MAS>SAKAMP TUSSCHEN DE DAMCLUB LEIDEN EN P.D.VL. (LISSE). Alhier vond een wedstrijd plaats schen bovengenoemde Vereenigingen. De uitslag is als volgt; Leiden Lisse P. v. d. StelC Gastelaars M. OptendreesP Kooy M. OptendreesG. Balkenende A. G. de JeuJ. Algera A. G. de JeuS Boeyen G. van Zwieten SrI. Vermeulen G. van Zwieten Sr.J. var. der Lee G. van Zwieten Jr.D Vergunst T. D. v. d. BoschA. Wynhout C. MeinemaK. v. Etten C. Laven—A. de Nijs Gzn. J. B. v. d. Wijngaard—G. v. d. Voet J. H. v. d. WijngaardC. v. d. Voet SchüssJ. Overduin TeunissenH, Vergunst LigtvoetD Ringelstein WassenaarD. Algera A. Belt—G. v. d. Stelt tus- 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 0—2 2—0 2—0 2—0 1—1 2—0 1—1 1—1 2—0 1—1 0—2 1—1 0—2 Totaal uitslag 25—11 voor D. c L De returnwedstrijd heeft plaats op 21 April te Lisse. De Clubbekerwedstrijden zijn beëindigd met als uitslag dat de prijzen ten deel vie len aan de volgende personen. Eerste prijs (Clubbeker). P van der Stel. 2e prijs, me daille C. Gastelaars. 3de prijs, medaille. M. Optendrees. Uitgesproken; W. van Strien, koopman. Leiden. Papegr. 11. R.-c. mr. H. Haga. cur. mur. P. J. Tee- baal. M. J. Ouwerkerk, koopman. Leiden. Ma- resingel 73. R.-c. mr. F. L. L. Wery. cur. mr. E. J. Spier. J. H. Wieringa, gesch. huisvrouw van H. S. de Roode. Wassenaar. Rijsstr 310. R.-c. mr. G. Scholten. cur. mr. A. J. Blits. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HUISVESTING VAN DE LEDEN DER „ENGLISH FOLK DANCE AND SONG SOCIETY" Ons werd verzocht voor huisvesting te zorgen voor de „Staff of the English Folk Dance and Song Society", welks komst a.s. Dinsdag 5 April hier ter stede wordt verwacht. Over dit zeer bijzondere gezel schap en haar opvoering dienzelfden avond in de Stadszaal werd reeds bericht. Wij wenden ons dus direct tot de Leidsche Burgerij met het vriendelijk verzoek, ook nu weer gastvrijheid te willen verleenen aan de jonge Buitenlanders en wel 17 jonge Engelschen, 9 dames en 8 heeren. Naar ons verzekerd werd zyn deze in elk opzicht beschaafd en prettig in den om gang, zoodat wel niemand berouw zal heb ben, die op deze wijze én aan het Crisis- Comité én aan de beweging ter bevorde ring van volksdansen steun gaat ver leenen. Om 41/; uur wordt de Engelsche staf officieel 111 de Lakenhal ontvangen door onzen Burgemeester. De gastheeren en hun dames worden uitgenoodigd tot bij woning van deze ontvangst. Na afloop nemen zij hun gasten mee naar huis of deze worden met de autobus naar hun woning gebracht. De gastvrijheid verleenende families ontvangen 2 vrijbiljetten voor de uitvoe ring 's avonds. Den volgenden ochtend om ongeveer 10 uur vertrekt het gezelschap weer per auto bus naar Den Haag. Aanmeldingen voor huisvesting worden gaarne verwacht op het Secretariaat der Vereeniging voor Internationaal Jeugd- verkeer. Jan van Goyenkade 44, tel. 945. DE NOOD DER ZUIVELINDUSTRIE. M. de R.i Naar aanleiding van het in de bladen voorkomende verslag van de Crisisverga- dermg van de Hollandsche Mij. voor Landbouw op 22 dezer, gehouden te Rot terdam, zij het mij vergund u te verzoeken onderstaande regeien in uw geacht blad te willen opnemen. Dat de tijd van vrijhandel voorbij is, is niet waar en is ook niet te hopen. Enge land heeft b.v. onder meer zijn inkomende rechten verhoogd om een gelegenheid te hebben met andere landen te kunnen marchandeeren om de inkomende rechten van hun producten te verlagen. Het eenige gezonde middel om aan de tegenwoordige crisis een eind te maken is en blijft natuurlijk: uitzieken. De consequentie van alle regeerings- maatregelen te dezen opzichte is en blijft: het brood uit den mond van Jan te nemen, om het in den mond van Piet te stoppen. Dat de regeering door het indertijd heffen van een maximumprijs een schuld heeft tegenover de boeren, staat onom- stootelijk vast. Dat het buitenland gedurende de laatste jaren onze plaats inneemt, is een gevolg van het slappe optreden van onze Regee ring. Waarom heeft de Regeering zoo slecht haar plicht begrepen tegenover de zuivel- boeren, toen Zuid-Afnka de import van Hollandsche kaas verbood, terwijl terzelf- dertijd een Commissaris van Handel van Zuid-Afrika in Holland aanwezig was, om te trachten de zaken met Holland uit te breiden? Sindsdien wordt de Zuid-Afri- kaansche markt natuurlijk alleen bediend door haar eigen productie. Waarom is er nooit iets gehoord van eenig optreden der Jtegeering, tegenover Cuba, toen de inkomende rechten verdub beld werden tot 8 doll, per 50 K.G? Uit Cuba ontvangen wij nu ook bericht, dat de markt daar overstroomd wordt met haar eigen fabrikaat. Ten opzichte van Duitschland: hoe is het mogelijk, dat als er een handelstrac- taat bestaat. Duitschland eensklaps, zon der dat het tractaat is opgezegd, zijn inkomende rechten met 2 pCt. der fac- tuurwaarde verhoogt, en hoe is het mo gelijk, dat de Regeering geen blijk heeft gegeven daartegen stappen te hebben ge nomen? Met betreirking tot de Devisenverorde- r.ing is er eind 1931 over gesproken, dat de Regeering de exporteurs van Zuivel- en Landbouwproducten zou beschermen door het oprichten van een clearing-house, aangezien Duitschland circa 2-maal zoo veel naar ons land uitvoert als wij in Duitschland invoeren. Tenslotte is het resultaat geweest, dat begin 1932 in de bladen geschreven werd, dat er een wets ontwerp zou ingediend worden, waarbij de clearing zou plaats hebben via de Neder- landsche Bank, doch blijkbaar hebben zij, die deze wet gemaakt hebben, de portee niet begrepen, of niet willen begrijpen, althans is gebleken, dat men van plan was die clearing alleen aan te gaan met staten, die daartegen geen bezwaar heb ben, terwijl Duitschland, waarom het fei telijk begonnen was. natuurlijk hiertegen wel bezwaar zou maken, zoodat die wet ge heel waardeloos is. Nu zitten de houders van zuivelproducten met oude voorraden, die zij in Duitschland slecht of in het ge heel niet liquideeren kunnen. Wij staan nu volgens de berichten weer aan den vooravond van het indienen van een wetsontwerp bij de Tweede Kamer, waaromtrent niemand, zelfs niet de heer dr. Lovink, van den inhoud op de hoogte is. Volgens de heer dr. Lovink zijn voor dit ontwerp alleen commissies en organisa ties gehoord. Beteekent dit. dat alleen de hoofden der coöperaties daarin gekend zijn? Waarom wordt in dergelijke gevallen altijd zoo mysterieus gehandeld? Waarom worden de meest importante binnen- en buitenlandsche handelaren daarin ook niet gehoord, en als het heet, dat de han delaren zich nooit los kunnen maken van hun eigen voordeel, desnoods aan een kruisverhoor onderworpen? Dit is toch het beste middel om tot de kern van de zaak door te dringen! Wat zal dit ontwerp nu weer voor een chaos brengen? Wie zullen ervan profiteeren. en wie zullen het loodje moeten leggen? Wanneer wij zien, dat de uitvoer van Hollandsche kaas over 1931 bedroeg 93.775.000 KG., en van Hollandsche boter 41.909.000 K.G.. zou het dan niet mogelijk zijn, dat de Regeering een ultvoerpremie betaalt? Voor het geval de Regeering de zuivelboeren gaat beschermen, zou het wellicht aanbeveling verdienen om het Zuid-Afrikaansche systeem toe te passen, en dus eveneens uitvoerpremies te ver leenen, of de geheven rechten in het bui tenland terug te betalen. Wanneer de Regeering b.v. een uitvoer- premie zou geven van f. 10 per 100 K.G. op 90.000.000 KG. kaas. dan zou dit een be drag kosten van f. 9.000.000. Voor de boter zou dit bij een uitvoer van 40.000.000 KG. komen op f. 4.000.000. De consequentie van het uitgeven van deze betrekkelijk kleine som zou toch zijn, dat de boeren een hoogeren prijs voor hun producten ontvangen, aangezien de con currentie bij het inkoopen der kaas toch reeds groot genoeg is, voorzoover dit nog niet lam gelegd is door de coöperaties, die verlangen, dat hun aangesloten leden 100 procent aan hen afstaan, en dit tegen taxatie verrekenen. Wanneer de inkomende rechten van Cuba. zooals vroeger, 2 doll, zouden be dragen per 50 K.G., dan zou de kaas bij den tegenwoordigen prijs in Cuba komen op 16 doll, per 50 KG., terwijl deze sinds alle verhoogingen nu komt op 24 doll, per 50 KG„ zoodat, terwijl de prijs van alle artikelen zooveel lager is geworden, de kaas voor de consumenten veel te duur is, en het zich Iaat aanzien, dat de handel in Hollandsche kaas daar absoluut te niet zal gaan. Over dit onderwerp zouden natuurlijk nog kolommen gevuld kunnen worden, maar ik wil volstaan met deze kleine en zoo beknopt mogelijke toelichting. Het is mijn bedoeling niet iemand te grieven, maar alleen te trachten een weg tot op lossing te vinden, in de hoop dit nog niet te laat zal zijn. U beleefd dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, J. TH. L. WITHOF—KEUS. Alphen a. d. Rijn, 233'32. RECLAME. Leiden, Dreeslraai 99-101Tel. 1770 VAN Schnifcorsetten, Schuifcorselets ra et beweegbaren rug, door speciale pasdarae, Donderdag 31 Maart, 's morgens 1012 uur en 's middags 25 uur. Alle dames worden vriendelijk tot een bezoek nitgenoodigd, VRIJE TOEGANG 6810 NED. FORD AUTOMOBIEL-FABRIEKEN. Groote winst'maar geen dividend. ••f Te Rotterdam heeft de iaarlijksche alge- meene vergadering van de Nederlandsche Ford Automobiel Fabrieken plaats gehad onder leiding van mr. R. J. H. Patijn. Aanwezig waren 17 aandeelhouders, ver tegenwoordigende 30526 aandeelen. Naar aanleiding van de balans werden aanmerkingen gemaakt op het deposito van bijna vier millioen bij de Société d'Inves- tissements Ford te Luxemburg. De voorzitter deelt mede, dat deze Société is opgericht door de gezamenlijke Europee sche Fordondernemingen met het doel het geld der ondernemingen dat beschikbaar is, te beheeren. Zij is dus de bankier. Het geld is bi' haar gestort, omdat zij de hoogste rente gaf. Bepaald is, dat het geld moet terugbetaald worden in de muntsoort, waarin het gestort is. Het valuta risico is hierdoor tot een minimum beperkt. Voorts werd opgemerkt dat het nogal gek is als er 48 procent van het kapitaal verdiend is en er wordt geen winst uit gekeerd. De voorzitter zegt, dat het bestuur tot dit voorstel gebracht is door de onzeker heid van dezen tijd. In de eerste plaats is er een wereldcrisis, in de tweede plaats is er de onzekerheid die ligt in de nieuwe modellen, de 8-, de 4-cylinder en de baby-Ford. Er wordt groot succes van de nieuwe modellen verwacht, maar het is niet te zeggen, wanneer dit komt. Sinds Januari zit men 2onder personenwagens. De derde, de doorslaggevende factor is, dat de Nederlandsche Ford-fabricage vervangen zal worden door een geheel nieuwe wijze van werken. De Nederlandsche wagen is gedeeltelijk Nederlandsch fabrikaat; voor onderdeelen is men echter op het buiten land aangewezen. Tot dusver kwamen deze uit Detroit, doch thans is medegedeeld, dat door een verandering in de bedrijf s- politiek in Amerika de onderdeelen niet langer kunnen wordei geleverd. Nederland is nu vrii die te halen, waar het wil, maar het moet eerst een anderen leveran cier hebben. Alle Europeesche Ford fabrieken staan thans voor de vraag hoe goedkoope onderdeelen te krijgen. Daar voor is nog geen definitieve oplossing te vinden. Deze onzekerheid noopte het Be stuur tot het betreffende voorstel. Groote zuinigheid is ook bij de Neder landsche Ford geboden. Daarom zijn alle salarissen, inbegrepen bet honorarium van commissarissen, met 10 procent verminderd. Zooals de toestand thans is, is de kans op winstuitkeering over 1931 zeer gering. Aangenomen werd een voorstel tot over brenging van één millioen van de winst op een speciale reserve-rekening. - De aftredende commissarissen, Sir Per- cival Perry (K.B.E.), mr. A. Philips en C. E. Sorcusen werden bij acclamatie herkozen. A. E„ te L, Of u gehouden is iets terug te geven, hangt af van de overeen komst met uw patroon. Als de bepaling van het eventueel terugzenden van de goederen door u alleen werd gemaakt, is er wel iets voor te zeggen, dat u nu iets terugbetaalt. Mevr. v. d. M. Ja, er moeten ook voor een Dultsche dienstbode zegels ge plakt worden. TIJDSCHRIFTEN. Astra. Het April-nummer van Astra opent met een verhaal van Mata Boeka. Indische Wreedheid, getiteld: ..Probleem", dat van het bekende sentiment getuigt. Van H. Bartels is er het geestige verhaal „De erf- j genamen", met teekeningen van H. 3ate- man. Zürcher schetst ditmaal den Fietser in zijn: Kent U het type?" en zegt j eenige rake waarheden, die inderdaad wel eens door bevoegden onder de oogen mogen worden gezien. „Vreekamp heeft een film geschreven", is het geestige, maar teleurstellende relaas over pogingen van I een on-ingewijde, die in zijn film-oeuvre een gouden dollar-toekomst zag en „Po litiebericht Nr. 27" is een schrijnend ge geven, dat zich in de sneeuw van het kou de Noorden afspeelt. Dit verhaal is van A. van Tarthorst. Het loopende feuilleton' l „Vervulde Droomen" ontwikkelt zich meer I en meer, terwijl „Uit Filmland" als naar gewoonte weer zeer interessant is. De verdere inhoud wordt gevuld met voor het meerendeel uit het Engelsch ver taalde korte en langere verhalen, waar onder wij in de eerste plaats opmerken van den grooten Engelschen schrijver Is rael Zangwill, diens Fantast" .terwijl als aangename onderbreking een menigte geestige plaatjes en gedichtjes aanwezig zijn, afgezien van de rijke illustraties. VOOR DONDERDAG 31 MAART. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uit- zending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Concert. Toos van Veen (zang), Leo Wolfsbergen (zang), Egb. Veen (piano) 11.00: Voordracht door Rolien Numan 11.30: Vervolg concert 12.00: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep 2.00: J. Combrink: Handweven 2.20: Pauze 2.45: Max Tak: De groote symphonie- orkesten en hun leiders -* 3.30: Zang door Geertruida van Vladeracken. Jan Poor tenaar (piano) 4.00: Ziekenuur 5.00: AVRO-Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt. Intermezzo: Zang door Charlotte Jaeckel Piano: Egb. Veen 6.30: Sportpraatje door H. Hollander 7.00: Kamer-orkest (Vervolg) 720: J. Peper: Causerie over Handels-Onderwijs 8.00: Gramofoonpl. 8.15: Concertgebouw-orkest o. 1. v. Dr. W. Mengelberg. Maria Ivogün (zang). O.a. Londensche Symphonie. Haydn; Mozart- arla's; Salomé's Tanz, R. Strausz. In de pauze: Kon. 's-Hertogenbosch's Mannen koor o.l.v. P. Kallenbach 10.30: Vaz Dias 10.40: Gramofoonpl. 11.00: Uit Rest. „Haeck", Den Haag: Orkesten o. 1. v. Pali Tot en Cornelius Codolban Huizen, 298 M. 8.00—9.15: KRO 10.00: NCRV 11.00—2.00: KRO. Hierna NCRV 8.009.15: en 10.00: Gramofoon- platen 10.15: Ziekendienst 10.45: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. Halfuurtje 12.15: KRO-Orkest o.l.v. J. Gerritsen 2.00: Handwerkcursus 3.00—3.30: Vrou wenhalfuurtje 4.00: Ziekenuurtje 5.00: Cursus Handenarbeid v. d. jeugd 5.45: Cello-recital door H. R. Franke. Vleugel: Mej. A. Hendriks 6.45:' Knip cursus 7.00: Vragenhalfuurtje 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: Zangvereen. ..Weesper Mannenkoor" o.l.v. J. Boon. Oa. Wiegenlied. Brahms 9.00: Causerie over Jeugd-Werk 9.30: Vervolg concert. O.a. 3 Vlaamsche liederen. De Clercq; Solda- tenkoor, Chr. Gounod. 10.00: Vaz Dias 10.30—11.30: Gramofoonpl. Daventry 1554 M. 10.35: Morgenwijding 10.5011.05: Tijdsein, Berichten 12.20: Orgelconcert door Reg. Foort. 1.20: Shepherd's Bush Paviljoen-orkest o.l.v. Harry Fryer 2.05: Lezing 2.20 2.50: Gramofoonpl. 3.20: Kerkdienst vanuit de Westminster 4.05: BBC-Dans- erkest o.l.v. Henry Hall 4.50: Grosvenor House-orkest oJ.v. J. Meeus 5.35: Kin deruur 6.20: Berichten 6.50: Frank Merrick speelt Haydn's Piano-sonates 7.10—7.40: Lezing 7.50: „Der Zigeuner baron", operette van Joh. Strausz. BBC- orkest. koor en solisten oJ.v. Adrian Boult. Regie: Gordon McConnell en John. Watt 9.20: Berichten en lezing 9.55: Con cert: Winifred Small (viool) en Maurice Cole (piano). O.a. Prélude uit de „Suite Bergamasque", Debussy. 10.50: Kerk dienst 11.0512.20: BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. Parijs ((Radio Paris" 1725 M. 8.05; 12.50 en 7.50: Gramofoonpl. 9.05: dito 920' Vanuit het Ambigu-Theater: „La Retrai te" van Bayerlein. (Tooneel). Kalundborg 1153 M. 1120—120: Con cert uit Rest. „Wivex" 2.204.20: L. Preil's orkest. Mm.v. B. Heilmann (zang) en F. Jensen (piano) 7.308.40: Haydn- concert m.m.v. Strijkkwartet. vocale solisten en F. Jensen (piano). O.a. Schot - sche liederen en Strijkkwartet op. 76, Nr. 4, B-dur 9.3510.15: Deensche muziek o.l.v. Gröndahl. 0.a. Suite voor strijkorkest A- moll, Nielsen 10.1511.50' Moderne dansmuziek. Langen berg 473 M. 6.257.20; 10.40—11.20 Gramofoonpl. 11.2012.35: Haydn- Herdenking 12.45—1.50: Concert oJ.v. Eysoldt 4.205.20: Concert door het Werag-orkest 7.20: Concert o.l.v. Wolf. O.a. Fragm. uit .De Tooverfluit". Mozart 7.50: Uit de operettes van Suppé^Sted. orkest van Munster oJ.v. Wolf m.m.v. solisten 9.20: Berichten en hierna tot. 1020 Concert o.l.v. Wolf 1020—11.20: Concert uit café Corso. Brussel 508 en 338 M. 5.08 M.: 12.35—2.05: Gramofoonpl. 5.20: Concert o.l.v. Meule- mans 6.05 en 6.50: Gramofoonpl. 820: Concert o.l.v. André. M.m.v. Mej. Gravis (zang) en G Valentin (tenor). 0.a. Out. Sommemachtstraum. Mendelssohn: fierv nade Toselli en Pas des Fleurs. Délibes - 338 M.: 12.352.05: Gramofoonpl. 529: Concert door het Omroeporkest 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert door het Om roeporkest m.m.v. het koor „Pogen". O.a. Vie Parisienne, Offenbach. Rome 441 M. 7.20: Gramofoonpl. 8.05: Beethovenconcert o.l.v. Santarelli. M.m.v. Arrigo Serato (viool). O.a. 2de Leonore- Ouverture en fragm. uit de 9de Sympho nie 9.05: Radio-tooneel. Hierna vervolg Concert. O.a. Vioolconcert D-dur. Zeesen 1635 M. 7.20: Concert door het Leipziger Symphonie-orkest oJ.v. J- Fritzsche 820: Haydn-herdenklng m.m.v orkest, strijkkwartet en solisten 9.50: Berichten en hierna Concert. (Dansen en marschen van Tschaikowsky) 2—a

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6