A. S. C RHENANIA 1—3. Een teleurstellende wedstrijd. Het bezoek van Rhenania, uit Würselen, de kampioen van het Rijnland, heeft niet gebracht wat menigeen er zich van voor gesteld had. De gasten speelden het typi sche Duitsche spel, dat voor enkele oogen- blikken een lust is voor het oog, maar al spoedig dor en monotoon gaat? worden doordat het te ver doorgevoerd wordt en meestal hopeloos onproductief is! Vooral ge durende de tweede helft was Rhenania gis teren volkomen de baas, maar er werd ge combineerd tot op de doellijn en zelfs dan werden nog de meest opgelegde kansen op onvergeeflijke wijze gemist. Dat centeren tot in het oneindige gaf bovendien de rood-zwarte verdedigers telkens gelegen heid zich te herstellen en Welzenes en Thé hebben daar een zeer dankbaar gebruik van gemaakt Heel jammer was het dat Josson op het laatste moment verhinderd was mee te spelen, terwijl ook Van der Putten wegens een blessuur zijn plaats had moeten af staan. Hun afwezigheid voornamelijk dan die van Josson kon door de mede werking van den Hillinen-speler Van En gelen en den eerste-klasser N. N. hoogstens worden geneutraliseerd en het ware oi. dan ook onjuist in de gegeven omstandigheden van een versterkt A.S.C. te spreken. Wij zouden de zaak zelfs scherper durven stel len en willen concludeeren dat het Duit sche spel niet opgewassen geweest zou zijn tegen een backstel: JossonWelzenes! Laatstgenoemde heeft gisteren bergen werk verzet (z'n spel was overigens te ruw) maar de hard werkende Thé vermocht hem niet voldoende te assisteeren om op den duur die altijd terugkeerende aanvallen der geel-zwarte Duitschers het hoofd te kun nen bieden. Na heftigen tegenstand voor de pauze moest hij tenslotte al vrij SRoe- dig na de hervatting de vlag strijken en de gasten hebben toen ontelbare kansen gekregen. Dat zij er daar slechts twee van hebben benut, bewijst hoe triest het met de schotvaardigheid hunner voorhoede is ge steld! AjS.C. had trouwens een tactische fout begaan door Brouwer en N. N. na rust van plaats te doen verwisselen. Eerstge noemde kon het daar op de spilplaats niet bijloopen en vanuit deze opening in het midden konden de gasten onafgebroken hun aanvallen op de rood-zwarte veste op touw zetten Rhenania had den vorigen dag in Am sterdam tegen de 2de klasser D.W.S. ge speeld en daar met 3—2 verloren maar eenigszins zal dat toch ook wel aan de voorbereiding van dezen toer hebben gele gen. Per autobus was het gezelschap des nachts om drie uur uit Würselen vertrok ken en het was ongeveer één uur toen men in Amsterdam arriveerde. Onder deze om standigheden moet het spel der gasten toch wel een weinig beneden het normale zijn geweest. Ook verder is trouwens ge bleken, dat dit uitstapje organisatorisch niet zoo heel goed was voorbereid, want gisteren arriveerden de heeren zóó laat in de Sleutelstad dat zij geen tijd meer had den om eerst te eten. 't Was zelfs bijkans halfdrie toen de wedstrijd een aanvang kon nemen, nadat er namens beide ploe gen eenige vriendelijke woorden waren ge sproken. A. S. C. verscheen in de volgende samen stelling: doel: Westen; achter: Thé en Welzenes: midden: Han, N. N. en Parjatmo voor: Van der Leeden, Van Goor. Van En gelen. Brouwer en Janssen. Scheidsrechter was de heer Hoek. Na een wat aarzelend begin kwamen de Duitschers al spoedig in het offensief, maar vooral Welzenes was uitstekend op dreef en Westen kreeg dientengevolge wei nig moeilijk werk te verrichten. A.S.C. scheen wat onder den indruk van het in ternationale karakter van den wedstrijd, doch toen zij daaraan wat meer begon te wennen, kwam er ook meer leven in het rood-zwarte aanvalsspel. En toen Van der Leeden in de 24ste minuut hoog voorzette en de Duitsche doelman misgreep haalde Janssen den bal weer voor doel, waar Brou wer het vonnis voltrok en onhoudbaar scoorde. 10. De Duitschers reageerden met een snellen en feilen aanval waarbij Westen uitstekend redde maar zelf danig in het gedrang kwam, met het gevolg dat hij daarna slechts op halve kracht heeft kunnen spelen. Veel fraais ging er tot dus ver van het spel der gasten niet uit. on danks betere techniek en sterker ploegver- band. Het gevaarlijkst was de linkervleugel en van den linksbinnen kwam tenslotte dan ook den gelijkmaker uit een doelwor- steling. 11. Na de pauze was het elftal der rood zwarten omgezet en de gasten voelden di rect hun kans. Onstuimig kwamen zij nu opzetten en waar Welzenes vermoeid ge raakte kregen zij kans op kans Eenmaal scoorde de linksbinnen (12) maar deze goede prestatie werd later weer geheel te niet gedaan door de lachwekkende wijze, waarop hij van zeer dichtbij keer op keer naast of over schoot. De rest schoot in het geheel niet. dreef het samenspel door tot op de outlijn en talmde dan wel zoo lang dat hun den bal ontnomen werd! Pas na 21 minuten wist A.S.C. den schitterenden midhalf van Rhenania eens te passeeren, de keeper liep uit en.... Janssen schoot naast open doel! Van dat moment af lukte het bij A.S.C. iets beter maar vlotten deed het toch al lerminst. Met twee vreemde spelers in de voorhoede, begreep men elkaar absoluut niet en met zelfs geheel vrije ballen wist men geen raad. De Duitsche linksbinnen maakte er eindelijk met een kopbal 13 van en met die zege was de schotvaardig heid der gasten waarlijk heel ruim be loond. Technisch moge dit Duitsche spel gelijkwaardig of misschien zelfs beter zijn dan dat van vele Nederlandsche 2e klas- sers, tactisch staat het stukken lager en veel succes zou deze ploeg in onze tweede klasse dan ongetwijfeld ook niet hebben! o U.V.S. Ill—L.D.W.S. I 2—1. Ook U.VS III bereikte de volgende ronde door een kleine maar verdiende overwin ning op den LV.B.-kampioen L.D.W.S. Voor de rust waren de partijen aan elkaar gewaagd en de rust kwam dan ook met dubbel blank. Na de hervatting van het spel ging het er vinniger aan toe. Een kwartier voor het einde namen de gasten de leiding, doch even later maakte U.V.S. gelijk, om ten slotte uit een penalty de leiding te nemen, welke niet meer werd afgestaan. De leiding van den heer Plantfeber was uitstekend, LUGDUNUM-PAASCHTOURNOOI. „The Rising Hope" wint den Pomona-beker Eersten Paaschdag vond op het Lugdu- num-terrein het door deze vereeniging uit geschreven Paaschtournooi plaats. Om 11 uur vind de wedstrijd Lugdunum-Delft aan. Voor de rust wist Delft één maal te doelpunten. Rust 01. Na de pauze bracht de Roo de partijen op gelijken voet (11). waarna v. Weerlee, met een prachtschot z'n club de zege bracht. 21. Door deze overwinning plaatste Lugdu- num zich in den eindstrijd. Vervolgens speelden The Rising Hope tegen Leerdam. Voor de rust werd de Leerdamsche reus, tusschen de palen, drie maal door het keurig spelende Rotterdamsche elftal ge passeerd Rust 30. Na de rust ging de strijd meer gelijk op en zonder verdere doelpunten brak het einde aan. The Rising HopeLugdunum zou dus de eindstrijd worden. Als tusschen- wedstrijd werd een alleraardigste wed strijd gespeeld tusschen de Lugdunum en de A. S. C. jeugd, welke in een 20 zege voor de kleine groen witten eindigde. Daarna ving de verliezers wedstrijd LeeddamDelft aan. Een goed gespeelde wedstrijd die door Leerdam met 2—1 werd gewonnen. Rust 10 voor Delft. Tot slot werd de finale gespeeld tusschen Lugdu num en The Rising Hope. Voor de rust was het een alleszins aantrekkelijke wed strijd, met tal van spannende momenten. De Rotterdammers namen de leiding, doch spoedig maakte Vermond met een schitte rend doelpunt gelijk. Rust 11. Na de rust gaf The Rising Hope zich geheel, en daar het bij de thuisclub geducht rammelde stond het spoedig 14, voor dat v. d. Laan uit een strafschop tegen scoorde (24). De technisch zeer goed spelende blauw- witten, drongen de groen-witten daarna geheel op eigen helft terug en ondanks het goede keepen van Van den Berg zag hij zich nog twee maal gepasseerd. Einde 62. De prijzen werden door den Lugd. voorzitter, do heer v. Well, na afloop onder een toepasselijk woord aan de vol gende vereeniglngen uitgereikt. lste prijs: Pomona-beker: The Rising Hope; 2de prijs: zilveren lauwerkrans: Lugdunum: 3de prijs: zilveren lauwertak: Leerdam; 4de prijs: zilveren kruis: Delft; zilveren bekertje: Lugdunum juniores. Het tournooi had een zeer sportief ver loop. Ei' was voor goede leiding gezorgd, en er was vrij veel belangstelling. FIDES PACTA. De Tweede Paaschdag is voor Fides Pacta 'n goeden dag geweest. De juniores wonnen 's morgens met 31 van D. V. S. Het twee de elftal moest echter met 43 de vlag strijken. Hst geluk was hen echter niet mee; een gelijk spel was zeker verdiend ge weest. Het eerste elftal speelde in topvorm dien middag. Met niet minder dan een 5—0 ne derlaag werd de derde klasser Rijswijk 1 naar huis gestuurd. Over den wedstrijd het volgende: Rijswijk wint den toss. zoodat F. P. met den wind mee aftrapt. Reeds direct is F. P. sterker en moet de Rijswijksche keeper handelend optreden. Het duurt dan ook niet lang. of F. P. weet door Pont te sco ren. Kort daarop krijgs Rijswijk 'n penalty te nemen, welke door haar niet benut wordt. F. P. blijft sterker en weet voor de rust door C. Rameau de score te verhoo- gen. Ofschoon F. P. na de rust windnadeel krijgt, blijft ze toch veel sterker. Vooral de midhalf Bronsgeest van F. P. speelde een uitstekenden wedstrijd. Door v. d. Steen 2 en Borgerding wordt de stand tot 50 opgevoerd. Met dezen stand komt het einde. Rijswijk is ons bar tegengevallen; van een derde klasser hadden wij wel beter verwacht. F. P. speelde' een uitstekenden wed strijd met als uitblinkers Bronsgeest en Van Hensbergen. ALPHIA III—R. C.L. II 2—1. Aangezien de aangewezen scheidsrech ter, de heer Graafmans niet verscheen, be lastte de heer Derogee, die reeds een wed strijd gesloten had, zich met de leiding. Onmiddellijk na den aftrap ging de Ra- cingvoorhoede op het Alphia-doel af en met een goed schot gaf Swanenburg zijn club de leiding. (01). Het spel ging daar na vrijwel gelijk op en voor beide doelen ontstonden hachelijke momenten. Een kei hard schot van Van Oosten dat via de lat achter ging had zeker beter lot ver diend. Kort voor de rust scoorde Alphia met een schot in den uitersten hoek den gelijkmaker. (11). Na de thee was Alphia bijna voortdu rend in den aanval. Met een keurigen kopbal bezorgde haar midvoor zijn ver eeniging een 21 voorsprong. Hoe de thuisclub daarna ook aanviel, de Racing- achterhoede wist steeds op het laatste moment weer in te grijpen en met onver- anderden stand kwam het einde. Vermelding verdiend zeker nog het keu rige spel van den kleinen R. C. L.-rechts- half Verboon. De heer Derogee leidde tot aller ge noegen. ALPHEN IV—SPORTMAN I 1—0. De strijd om de onderste plaats is in deze afdeeling beslist. Sportman, dat met drie invallers speelde, heeft met 10 van Alphen verloren, en kan daardoor de laatste plaats niet meer ontvluchten. Het eenige doelpunt kwam uit een effectvol schot, dat de Sportmankeeper liet glip pen. Waren voor de rust al eenige waar schuwingen uitgedeeld, na rust was het aantal legio. Het spel ontaardde in een gooi- en smijtpartij en de wijsvinger der scheidsrechter was steeds als een dreige ment in de hoogte, maar verder gebeur de er niets. Op deze manier zijn zulke waarschuwingen ons inziens beslist een verslechtering voor het voetbalspel. ALPHEN VI—SPORTMAN II 3—1 In een gelijk opgaanden strijd heeft Alphen dezen wedstrijd weten te winnen. Na ongeveer een kwartier neemt Alphen de leiding 10. Spoedig daarop maakt Sportman met een mooi doelpunt gelijk, 11. Dan krijgt Sportman een penalty te nemen welke wordt gehouden. Door een misverstand van linksback en kee per brengt Alphen voor rust den stand op 21. Na rust een spel van gemiste kansen voor Sportman, waarop de Alphen rechts buiten den bal in het doel loopt, alzoo den eindstand brengend op 31. Scheidsrechter v. d. Waal leidde keurig. ALPHEN V—R. C. L. Hl 2—1. Direct na den aftrap zijn de Rijnstreek bewoners, dank zij het windvoordeel, in den aanval. Reeds in de eerste minuten krijgen zij eenige goede scoringkansen, die echter hopeloos worden verknoeid. De zwart-witte achterhoede weert zich ge ducht en slechts door een misverstand in de Racing-achterhoede, heeft Alphen met de rust een 10 voorsprong. Na de thee is het spel meer verdeeld. R. C. L. krijgt een strafschop wegens hands toegewezen, waaruit de gelijkmaker ter wereld komt. Het spel van Alphen, dat toch al een forsch karakter had, wordt nog iets „enthou siaster". Als een der Alphenaren in plaats van den bal een R. C L.-scheen bewerkt, wordt deze speler uit het veld gezonden. Kort voor het emde scoort Alphen het winnende doelpunt. De heer Momberg toonde zich een uitstekend leider. o L. R. C.—L. V. C. (Den Haag). Op Tweeden Paaschdag werd door de Haagsche voetbalvereeniging L. V. C. met drie volledige elftallen een bezoek gebracht te Lisse bij L. R. C. Allereerst iets over L. R. C. IIL. V. C. Ill 4.1. Er waait een vrij sterke wind dwars over het veld. wat voor beide par tijen een beletsel is voor goed spel Her haalde malen komen beide doelen in ge vaar vooralsnog zonder resultaat, totdat na 20 min. spelens L. V C. scoort in het ver laten doel. Direct na den aftrap een moei opgezette aanval van L-. R. C waarbij de paal redding brengt. Nogmaals een aanval van L. R. C„ nu met beter resultaat, want hieruit komt de gelijkmaker. Na de thee speelt L. R. C. met een invaller wegens een blessure van den linksbinnen, wat een ver betering blijkt te wezen. Want spoedig is de stand opgevoerd tot 3—1. Even is nu het L.R.C.-doel in groot gevaar, waarbij eenige malen de bovenlat redding brengt. Dan werkt L. R. C. zich weer los en spoe dig ligt No. 4 in het net. Het einde kornt met een verdiende 41 overwinning voor L. R. C. Scheidsrechter v. d. Stelt leidde correct. Vervolgens L.R.C. Jr.L.V.C. Jr. 31. Dadelijk na den aftrap een meerderheid der L. R. C.-ers. wat spoedig in een doel punt wordt omgezet. De gastheeren blijken wel wat te sterk voor de gasten, want al spoedig moet de L. V. C.-keeper nogmaals visschen, met welken stand de rust aan breekt. Na de rust moeten de beide keepers eenmaal visschen. waarna het einde komt. Alzoo een verdiende 31 overwinning voor de jeugdige L. R. C.ers. s Tenslotte L. R. C. I—L. V. C. I, 4—4. Direct na den aftrap een mooie aanval van L. R. C.. welke echter door de backs onder schept wordt. Even later is het weer L.R.C. dat aanvalt, nu met beter resultaat: een hard schot van den links binnen blijkt den L. V. C.-keeper te machtig. Direct hierna scoort L. R. C. ten 2de male door een mis verstand in de L. V. C.-verdediging. Na on geveer 20 min. spelens scoort L. V. C. haar eerste goal, spoedig gevolgd door den ge lijkmaker. In het veld een gelijk opgaande strijd, waarbij L. R C. nog eenmaal weet te doelpunten voor de rust, 3—2. Na de thee een vlugge wedstrijd, waaraan de wind veel afbreuk doet. Als er ongeveer een kwartier gespeeld is. krijgt L. V. C. een penalty te nemen wegens ongeoorloofde aanvallen in het beruchte gebied, welke door den keeper der gasten keurig in den bovenhoek geplaatst wordt, wat tevens de gelijkmaker is Er wordt hard gewerkt aan beide kanten om de winnende goal te for- ceeren. L. R. C. scoort dan door haar links buiten, die keurig inschiet. Even later moet. echter de L. R. C -doelman ook vis schen, zoodat de stand weer gelijk is. Nog enkele minuten zijn te spelen, waarbij het er aan beide kanten vinnig van langs gaat, maar zonder resultaat De heer v. d. Stelt leidde tot aller ge noegen. Door het winnen van L. R. C. 2 en L. R. C. Jr. en door het gelijk spel van het lste elftal heeft L. R. C. een groote zil veren medaille gewonnen, welke door het bestuur van L. V. C. beschikbaar was ge steld voor de vereeniging, die uit deze drie wedstrijden de meeste punten wist te be halen. o ENGELSCHE UITSLAGEN. De uitslagen van Zaterdag zijn in de eerste klasse: Aston VillaWest Bromwick Albion 20; Bolton WanderersSheffield Un. 31: ChelseaEverton 00: Grimsby TownManchester City 21; Huddersfield Portsmouth 1—0: Leicester CityBir mingham 31; LiverpoolSunderland 12 MiddlesbroughBlackburn Rovers 02; Newcastle Un.Derby County 33: Shef field WednesdayBlackpool 30; West Ham United—Arsenal 11. En in de tweede klasse: BradfordBris tol City 20; BurnleyBradford City 11 Charlton Athl.Notts C 31; Chesterfield Millwall 10; Manchester U.Oldham A. 51: Notts F.Port Vale 21; Preston N. E.Leeds Un. 00; Southampton Swansea T. 30; Stoke C.Barnsley 2--0; Tottenham H—Bury 00; Wolverhamp tonPlymouth Arg. 20. o BOKSEN. VAN KLAVEREN—SYBILLE. Van Klaveren blijft kampioen van Europa. Zaterdagavond bokste te Brussel de Ne derlander Van Klaveren, kampioen licht gewicht van Europa, tegen den Belg Sybille om den titel. Van Klaveren woog 60.730 K.G.. Sybille 60.800 K.G. Er werd gebokst over vijftien ronden van drie minuten. De wedstrijd bleef on beslist, zoodat van Klaveren kampioen licht gewicht van Europa blijft. Het was een zeer spannende wedstrijd, die het publiek herhaaldelijk in vervoering bracht. Aanvankelijk bewaakten de beide tegenstanders elkaar maar weldra kreeg Sybille zijn zelfvertrouwen terug. In het grootst aantal ronden toonde hij zich de meerdere van Van Klaveren; twee ronden, te weten de eerste en de twaalfde, waren gelijk, terwijl Van Klaveren in de laatste drie ronden totaal in de meerderheid was. De drie jury-leden kenden de volgende cijfers toe: Scheemann (Frankrijk)Van Klaveren 298 p.; Sybille 298 p. Schulp (Nederland): Van Klaveren 299 p.; Sybille 295 p. Collard (België)Van Klaveren 297 p.; Sybille 298 p. Verdere uitslagen waren: Etienne (Bel gië) w. o. p. van De Boer (Nederland)Bob Donnars (Nederland) tegen Van Roye (België) match 0. KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN „FLUKS". Flukt trof het ditmaal slecht met de weersomstandigheden. De 2de Paaschdag werd een güre Maartsche dag en dat be lemmerde blijkbaar den opgewekten sfeer van sportieve concurrentie, welke naar men wil het typeerende kenmerk van seriewedstrijden is. Daarbij hadden de beide Amsterdamsche deelnemers de wei nig wellevende gedachte om ongeveer een halfuur te laat te verschijnen, zoodat een zeer verlaat aanvangsuur het regelmatig verloop der wedstrijden kwam bedreigen. Gelukkig wist men, door vermindering der middagpauze, de vertraging gedeeltelijk in te loopen. Het peil dei' wedstrijden kwam niet hoog. De harde wind stelde den spelers ernstige eischen van techniek en tactiek, en deze kwaliteiten moet men nu juist niet vergen van het gros der hedendaagsche beoefe naars van het korfbalspel. Zoodoende wa ren de wedstrijden niet meer dan middel matig. waarbij de spanning datgene moest vergoeden, wat aan de kwaliteit ontbrak. Fluks had ditmaal de gelukkigste hand van spelen- en zoodoende wist de oreani- seerende vereeniging zich van den lauwer krans meester te maken. D. D. V zat Fluks dicht op de hielen, maar in den beslissen- den wedstrijd waren de Amsterdammers niet schotvaardig genoeg om hun over wicht in cijfers uit te drukken, en het ge lijke spel was voor Fluks juist voldoende om zich aan den kop te handhaven. De bijrollen waren ditmaal voor D. T. V. en Vitesse weggelegd. Het spel was niet veel minder dan in de hoofdrollen van dit blij spel, maar beide ploegen waren juist iet wat te onvolledig om een ernstig bod voor de eerste plaats te kunnen doen. In de tweede afdeeling was het ook een en al Fluks wat de klok sloeg. Fluks-reser- ves als prijswinnaars en Fluks-veteranen als runners-up: Het was met recht een Fluks-dag. Het eenige wat ons minder bekoorde was de leiding der verschillende wedstrijden: In de scheidsrechterskeuze had Fluks dit maal geen gelukkige greep gedaan, maar ook daarin zal, vertrouwen we, een vol gend jaar wel afdoende voorzien worden. De uitslagen luidden: lste afdeeling: FluksD. T. V. 10; Vi tesseD. D. V. 12; VitesseD. T. V. 12; Vitesse—Fluks 1—3: D. D. V.—D. T. V. 1-1; Fluks—D. D. V. 1—1. lste prijs Fluks; 2de prijs D. D. V. 2de afdeeling: H. B. S.—Fluks 1—1; Fluks 2F.-veteranen 1—1; Odi—H. B. S. 4—0: Odi—Fluks 2. 0—2; H. B. S.—F.-vete- ranen 20: F. veteranenOdi 10. lste prijs Fluks 2: 2de prijs Fluks-vete- ranen. o PROEFWEDSTRIJD. Aan den proefwedstrijd Dordrecht-Lei- den versus RotterdamDen Haag op 10 April a.s.. zullen van de Leidscjie clubs deelnemen mej. Ensink (Vitesse): Meylink en v. Bemmel (Fluks). Het vak der Leid- sche spelers zal worden gecompleteerd door mej. Leeksma (AL.O.). aangezien de com missie er blijkbaar niet in vermocht te sla gen in Dordrecht of Leiden nog een speel ster te vinden. Enkele Vitesse-spelers hebben zich niet beschikbaar gesteld. o MAASSTADBEKER. De jaarlijksche wedstrijd om den Maas stad beker, tusschen Rotterdam en Am sterdam, zal a.s. Zondag te Rotterdam worden gespeeld. ——o WIELRENNEN. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Grassin wint achter motoren. De openingswedstrijden op de Rijswijk sche Wielerbaan werden door een zeer talrijk opgekomen publiek bijgewoond. Jammer dat zich steeds donkere wolken vertoonden die af en toe het ergste deden vreezen. Onder de 10 K.M.-race voor ama teurs en onafhankelijken brak een dusda nig buitje los, dat men dezen wedstrijd na 9 ronden aflastte. Wat de overige wed strijden betreft, deze zijn uitstekend ge slaagd. Achter motoren won Grassin twee van de drie ritten en daarmede den geheeien wedstrijd. Grassin was ongetwijfeld de beste van het vijftal. Soepel draaide hij ronde na ronde met af en toe een felle spurt. Behalve in den tweeden rit is zijn positie geen enkele maal verontrust en vergenoegde hij er zich mede, nu en dan het tempo op te voeren. Möller maakte den indruk iets vermoeid te zijn, maar toch zou hij nog op de tweede plaats zijn gekomen, als hij in den tweeden rit geen afloopende band had gekregen. Ondanks hun korten trainingstijd hebben de Hol landers ieder voor zich een goeden indruk gemaakt. Snoek reed weer soepel en snel, terwijl ook zijn korte felle spurtjes niet mankeerden. Schlebaum had er ook weer lust in en bracht den tweeden rit op zijn naam. Zijn voortdurende duels met Snoek waren vol spanning. Lorié, de jongste van het gezelschap kan eveneens zeer tevre den zijn. Weliswaar is hij als laatste ge ëindigd, doch de manier, waarop, ver baasde velen. Onder leiding van Leon van der Stuyft heeft Lorié een puiken wed strijd gereden. In den eersten rit ging het nog niet best, zoodat hij veel achterstand opliep, doch in den tweeden rit wist v. d. Stuyft volkomen, wat Lorié in zijn mars had, en toen ging het. In flink tempo volgde hij, afgewisseld met eenige zeer snelle spurts. De wijze waarop hij Schle baum eenige malen aanviel en passeerde was uitstekend. Van der Stuyft heeft zoo tactisch gereden, dat Lorié in den tweeden rit op slechts 140 Meter als vierde eindigde en in den laatsten met 180 M. achterstand op dezelfde plaats eindigde, dus zeer eer vol. Van der Stuyft heeft bewezen, tot de beste gangmakers te moeten worden ge rekend. De sprint voor amateurs en onafhanke lijken leverde een fraaie zege voor Bernard Leene, die v. d. Linden, v. d. Leur en v. d. Heuvel keurig achter zich liet. De resultaten waren als volgt: 100 K.M. achter motoren (30, 40 en 30 K.M.)le rit: 1. Grassin 26 min. 19.8 sec.; 2. Möller; 3. Snoek; 4. Schlebaum; 5. Lorié 2e rit, 40 K.M.: 1. Schlebaum (35 min. 31.8 sec.; 2. Snoek; 3. Grassin; 4. Lorié; 5. Möller. 3e rit. 30 K.M.: 1. Grassin.26 min. 14.8 sec.; 2. Möller; 3. Snoek; 4. Lorié; 5. Schle baum. Totaalklassement: 1. Grassin 5 pnt.; 2. Snoek 8 pnt.; 3. Möller 9 pnt.; 4. Schle baum 10 pnt.; 5. Lorié 13 pnt. Sprint voor amateurs en onafhanke lijken: 1. B. Leene; 2. v. d. Linden; 3. v. d. Leur; 4. v. d. Heuvel. GYMNASTIEK. HOLLAND WINT VAN BELGIË. Van Dam eerste in het algemeen klassement. In het Gebouw voor Kunsten eii Weten schappen te Den Haag heeft gistermiddag de vijfde interlanden-wedstrijd Holland Belgié plaats gehad, onder groote publieke belangstelling. Het resultaat van deze ontmoeting was dat Holland met 783.30 tegen 765.35 punten een verdiende overwinning behaalde na een van begin tot het einde spannenden kamp. De Hollanders namen reeds bij de vrije oefeningen de leiding met ongeveer 7 pun ten, hetgeen zij- voor een niet onbelangrijk deel dankten aan het voortreffelijke werk van Melkman, Van Dam en Haufe. Bij de Belgen was Gibens de beste tur ner op dit nummer. Bij het paardwerk bleken de Belgen over het algemeen iets beter te zijn dan de Hol landers, hetgeen tot uiting kwam in een puntenverschil van ongeveer twee. Toch legden de Hollanders in doorsnee wat meer souplesse aan den dag. Ook aan de ringen domineerden de Belgen. Zij haalden door hun verrichtingen op dit nummer ander halve punt van hun achterstand in. De gasten hadden echter wel iets meer ver diend. want er was een zeer duidelijk on derscheid tusschen de prestaties der beide ploegen. Van zeer goed gehalte was het werk van den Belg Reynaert, die met 19,50 punten slechts l1/: pnt. beneden het ma ximum bleef. Bij de Hollanders trad Melk man het meest op den voorgrond; hij be haalde 18,20 punt. Het nummer hoogrek viel overtuigend uit in het voordeel van de Hollanders, die daarop 147,30 punten behaalden, tegen de Belgen 137,75 punten. Van buitengewoon goede kwaliteit was hier hetgeen gedemonstreerd werd door Van Dam (19,70 pnt.), Haufe (18,90 pnt.). Van Genderen en Melkman (beiden 18,80 pnt.). De beste Belg. Reynaert. behaalde 18,55 pnt. De Hollanders waren aan de brug eveneens sterker al was het dan niet zoo gedecideerd, als aan het rek. Het verschil bedroeg hier precies vier punten. Ook nu waren het Van Dam, Melkman en Haufe, die bij de Hollanders den toon aangaven. Het tremplin-paard-springen was bij beide ploegen van goed gehalte. De turners gaven elkaar maar weinig toe. De Hollanders bleven met een halve punt in de meerder heid. Bü de puntentelling dient opgemerkt te worden, dat voor de berekening der totaalklasseering op ieder nummer slechts rekening gehouden werd met de presta ties der acht beste werkers van lederé ploeg. De uitslagen waren: Vrije oefeningen: Holland 145,15 pnt.; Belgié 138.60 pnt. Paard: Holland 138,65 pnt.; België 140,20 punten. Ringen: Holland 136,30 pnt.; België 138 punten. Rek: Holland 147,30 pnt.; België 137,75 punten. Brug: Holland 146,50 pnt.; België 142,5(1 punten. Springen: Holland 69,20 pnt.; Belgié 68.3d punten. Totaal: Holland 783,30 pnt.; België 765,35 punten. Holland heeft thans voor de vierde maal. een overwinning behaald op België. In het algemeen persoonlijk klassement} was Van Dam (Nederland) eerste rnet 102.65 pnt.; 2. Reynaert (België), 102,05 3 Melkman (Ned.), 102 p. o LAWN-TENNIS. OEFENWEDSTRIJD TEGEN BELG IE. Het dagelijksch bestuur van den N. L.l T. B. heeft beslist dat de oefenwedstrijd I van de spelers die voor onze ploeg voor den I Davis beker in aanmerking komen, te hou-l den op 16 en 17 April tegen de Belgische I ploeg voor den Davis-beker, in Den Haag I op de M.E.T.S gehouden zal worden. De I Belgische ploeg zal bestaan uit: Iweins I dTeckhoutte en v. Zuylen door de enkel-I spelen, de Borman en Van Zuylen voor hetl dubbelspel. Voor onze ploeg zijn Timmer en Diemerl Kool niet beschikbaar, evenmin als Knot-1 tenbelt en Van der Heide. Waarschijnlijk I zuilen dus uitkomen Koopman, Van Eek I en Hughan. o ATHLETIEK. ALPHIA NAAR UTRECHT. Zondag 3 April zullen acht leden vanl de Alphensche Voetbal- en Athletiek-| vereeniging „Alphia naar Utrecht gaanj om deel te nemen aan de 70 K.M.-marschl van V.A.V. Hellas. Waar dit voor de eerste maal is datl door Alphenaren de wandelsport in hetl openbaar beoefend wordt, hopen we datl voor de Alphia-leden succes niet zal uit-l blijven. Er wordt op het oogenblik flinkl getraind zoodat de voorbereiding niets tel wenschen overlaat. 4 PAARDENSPORT. COURSES TE HILVERSUM. Op het Sportpark te Hilversum werden gisteren de openingscourses gehouden ge- oi'ganiseerd door de Hilversumsche Hard- draveryvereeniging. De uitslagen luidden: Welkomstprijs: 1. Vlieger T„ 2 min. 59.4 sec., eigenaar D. de Vlieger; 2. Uitlooper, 3 min. 8.4 sec., eigenaar L. Ebsink. Soest. Hllversumprijs: 1. Sir Axworthy, eig. Wisker, te Haarlem; 2. Calumet Aster. eig. I G, Ebsink. Soest, Sportparkprijs: 1. St. Nicolaas. eig. Brunt. Hilversum 3 min. 1/5 sec.: 2 Radio S.. eig. Spang Beinum 3 min. 20.4 sec Bussumprijs: Heatdraverij: 1. Uitblinker I K.. 2 min. 41.4 sec., eig. Kleune Rietveld; I 2. Uramo eig. Oosting (Wolvega) 2 min. I 41 1/5 sec. Heerrijdersprijs: 1. Quick Boy eig w. Droog (Rotterdam), 3 min 8.6 sec 2. Trotteur eig Van Zalingen 3 min 8.8 sec.; 3. Quick G. 3 min. 10.4 sec. eig. Van Ho- ningwoud Den Haag. Kortebaandraverij1. Chilene eig De Jong (Oranjewoud) 1 min. 7 sec.: 2. Sister Patrick 1 min. 8 sec. eig. Klarenbeek (Amsterdam), 3. Gretchen. eig. Vengay Purmerend, 1 min. 8.4 sec. I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14