Alvorens toiletzeep te koopen UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. De Geheimzinnige Inbreker dient U haar samen stelling te kennen AALSMEER. Jaarverslag „Bloemenlust". Verschenen is het jaarverslag over 1931 cler Coöp. Veilingsvereeniging „Bloemen lust". De secretaris de heer O. H. van Itterzon, ziet den toestand op het oogen- blik als hoogst ernstig. Overtuigd, dat op veel plaatsen hulp noodig zal zijn, zijn wij verplicht en zeker ook wel bereid te helpen, zoveel als in ons vermogen ligt; of ons menschelijk kunnen hier echter toe reikend zal zijn, is een andere vraag, waarvan ook het antwoord aan do toe komst is. Het totaal geveild bedrag over 1931 bedraagt f. 2.767.121.85, dat is een achteruitgang van f. 128.266.33. Deze achter uitgang komt bijna geheel voor rekening van de laatste drie maanden. Hoewel reeds de eerste vijf maanden een achterstand gaven bii het daaraan voorafgaande jaar van ongeveer f. 35.000, herstelde deze terug gang zich toch weer in de maand Juni. Het hoogste maandbedrag werd bereikt in April, n.L f. 384.278.27, het laagste in Jan.. n.L f. 132.930.08. Aan groenten en fruit werd in 1931 geveild f. 6913.17, convallaria f. 2347.58. Het ledental steeg tot 502, het aantal gehouden bloemenveilingen bedroeg 683, terwijl in combinatie met de Centr. Aalsm. Veiling 49 groenten- en fruit- en 3 convallaria-veilingen werden gehouden. De secretaris eindigt met den vvensch, dat de moeilijkheden spoedig haar hoogste punt bereikt mogen hebben en weder, zii het ook langzaam, normale tijden mogen terug- keeren. De balans per 31 December 1931 geeft aan bezittingen en schulden een bedrag aan van f. 620.028.40, de exploitatie rekening aan verliezen en winsten f. 205.427.11. Op Dinsdag 5 April a.s. zal de nieuw gebouwde Chr. School aan de Ophelialaan in Plan-Zuid officieel geopend worden. Voor deze plechtigheid zijn verschillende autoriteiten uitgenoodigd. Aan de Chr. School op het dorp is tot onderwijzer benoemd de heer M. de Carpentier, thans tijdelijk aan genoem de school verbonden. Ter gelegenheid van zijn vertrek naar de nieuwe school in Plan Zuid heeft de heer Statema, hoofd der O.L. school aan den Uiterweg, afscheid van de ouders genomen. De heer Statema werd zeer waar- deerend toegesproken door den heer Jb. Buis, die het scheidende hoofd, namens de ouders uit erkentelijkheid een ets en zijn echtgenoote een mooie vaas aanbood. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Arie Adrianus van Tol 31 j. te Hazerswoude en Adriana Jozina van Leeuwen 23 j. alhier. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School alhier, de heer A. P. Lonk huizen, te Slikkerveer. RITNSBURG. GEMEENTERAAD. Het geschil met de Duinwaterleiding Mij. Het adres inzake huurverlaging. - De keurloonen. - Overleg met grond eigenaren. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed had geopend, las deze de notulen der laatstgehouden vergadering, welke hierna werden vastgesteld. De voorzitter deed mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. een proces-ver- baal van kasopname bij den gemeente ontvanger op 9 Maart jX, van het Centr. Bureau van Ver. van de Ver. van Ned. Ge meenten. waarbij alles in goede orde was bevonden. Van mr. de Haan mededeeling van het arbitraal vonnis, inzake het geschil met de Duinw. Leiding Mij. De gemeente meende uit het contract te moeten lezen, dat bij een gegarandeerde afname van meer dan 27000 M3 water de prijs voor het geheel bedroeg 12 ets. per M3. De Maatij. daar entegen was van oordeel, dat volgens con tract de prijs bedroeg tot 27000 M3. 15 ets. per M3. en alleen voor de daarboven ge leverde hoeveelheid 12 ets. per M3. Blijkens gevallen vonnis is nu de ge meente in het ongelijk gesteld, met be paling, dat iedere partij haar eigen kosten draagt. Voor de gemeente bedragen deze kosten f. 438.90. B. en W. stellen voor wijziging van de bedrijfsbegrootingen 1932, in verband met een thans door de bedrijven aan de ge meente verschuldigde rentevergoeding a 4 procent, wegens gebruik van de reserves. Wordt z. h. s. aangenomen. B. en W. stellen voor wijziging van de gemeentebegrooting 1931, die eveneens z. h. s. wordt aangenomen. B. en W. stellen voor vaststelling van het percentage voor gelden in rekening courant, tusschen de gemeente en de be drijven. Dit percentage zou gelijk moeten zijn aan dat tusschen de gemeente en de Bank voor Ned. Gem. in rekening-coursint en afhankelijk van het promesse disconto van de Njd. Bank. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. B. en W. stellen voor, opening van een rekening-courant met de Bank voor Ned. Gem. voor financiering van de gewone uit gaven. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Een gelijksoortig voorstel, voor uitgaven den kapitaalsdienst betref fende kan vervallen, omdat daarin reeds op andere wijze is voorzien. B. en W stellen voor nadere vaststelling van de gemeenterekening 1929. ter tege moetkoming aan door Ged. Staten geuitte wenschen. De voorgestelde wijzigingen worden z. h. s. goedgekeurd. De verordening, waarbij B. en W. wor den gemachtigd tot kasopname bij den gemeente-ontvanger of om deze te doen geschieden door een door hen aan te wij zen deskundige, wordt in dien zin gewij zigd, dat de raad als deskundige aan wijst, het Centraal Bureau voor Verifica ties van de Ver. van Ned. Gem. Ook dit voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aan genomen. In behandeling komt een adres om huur verlaging voor de gemeentewoningen van de Huurdersvereeniging alhier. Wethouder van der Vijver doet mede deeling van door hem, aan het Departe ment gehouden besprekingen. Hem is daarbij gebleken, dat de Minister bereid is, verlaging toe te staan, mits kan worden aangetoond, dat de huurprijs van gelijksoortige woningen in de gemeente, van particulieren of van woningbouwver- eenigingen lager is. Het daardoor ontstaan meerder tekort komt ten laste van de ge meente. Wethouder van der Vijver heeft niet na gelaten er op te wijzen, dat de loonen zich in dalende richting bevinden, en het met het rechtvaardigheidsgevoel strijdende is een huur te blijven vragen, die bij de huidige loonen niet te betalen is. Goed- koopere woningen zijn niet te krijgen. Het Departement huldigt echter de op vatting. dat in de woningen een kapitaal is belegd, waarvan de rente zoolang mo gelijk moet worden opgebracht. Ten slotte is nadere overweging toe gezegd van een in te dienen voorstel tot het bepalen van een welstandsgrens voor de bewoners der huizen en verlaging van huur goed te keuren voor hen wier in komen een bepaalde grens niet over schrijdt. met verzoek het daardoor ont staan tekort gelijkelijk door Rijk en ge meente te doen dragen. De heer G. van Duijn wijst er op, met hoeveel verlangen naar huurverlaging, door hen wier inkomsten belangrijk zijn gedaald, wordt uitgezien. Spr. weet, dat de gemeente, door hooge exploitatiekos ten in ongunstige conditie verkeert, maar meent, dat de gemeente hier een offer moet brengen, en aan anderen, die al leen uit winstbejag verhuren een voor beeld geven. Spr. stelt daarom voor een huurverlaging van 20 procent. Wethouder van der Vijver merkt op, dat in zijn voorstel ook reeds een offer voor de gemeente ligt opgesloten. Maar dit is niet het eenigse offer, dat de ge meente zich getroost, want per jaar moet op de woningen toch reeds f. 2.600.— bij gepast worden, wat op 50 annuiteiten een bedrag vormt van f. 130.000. De heer G. van Delft kan zich met de pogingen van Weth. v. d. Vijver vereeni gen. Huren van pl.m. f. 5.per week, bij een inkomen van nog niet f. 21.kun nen echter onmogelijk betaald worden. Er moet daarom een weg tot tegemoet koming gevonden worden, b.v. voor een verlaging van 20 procent. Spr. hoopt daarom, dat B. en W. hun pogingen niet op zullen geven. B. en W. ontraden het voorstel van den heer van Duijn. Van directe verlaging van huur is toch geen sprake, omdat het twijfelachtig is, dat daarvoor de toestem ming van den Minister verkregen wordt. Zoolang de besprekingen nog niet geheel geëindigd zijn, is het beter eerst den af loop daarvan af te wachten, waarna zij bij den raad met nadere voorstellen kun nen komen. Na verdere bespreking wrijzigt de heer van Duijn zijn voorstel, door 10 procent verlaging te vragen, welk voorstel door de heeren J. Oudshoorn en K. van Delft wordt ondersteund. Het voorstel ln stem ming gebracht, wordt verworpen met 8 3 stemmen, alleen die van de voorstellers. Het voorstel van B. en W. tot voortzet ting van de besprekingen met het Depar tement wordt hierna z. h. st. aangenomen. Van het bestuur der Slagersvereeniging Katwijk en Omstreken te Katwijk, is in gekomen een verzoek tot verlaging van de keurloonen te Rijnsburg, die hooger zijn dan te Katwijk. De voorzitter deelt mede dat de ontvangsten over 1931 hebben be dragen f. 2719.50, de uitgaven f. 2358.19. Het verschil ad f. 361.31 komt B. en W. voor een billijke vergoeding te zijn. voor de aan den dienst verbonden administra tieve werkzaamheden, die ter secretarie geschieden. B. en W. stellen daarom voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Kralt uit zijn bevreemding over dit vei£oek, daar slagers ter plaatse, na kennisneming van de cijfers van indie ning van een verzoek verklaarden af te zien. De heer W. L. v. d. Gugten wijst op het verschil in keurloonen in Katwijk en hier, wat blijkbaar de grootste grief is. Is het niet billijker, deze gelijk te maken. De voorzitter wijst er op, dat de dienst voor een grootere gemeente voordeeliger werkt, dan voor een kleinere. Wethouder van der Vijver merkt op, dat zelfs geen vergelijking met het inwonertal niet op gaat, omdat Katwijk 's zomers een tijde lijke bevolking heeft van 6000 zielen meer. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. B. en W. doen mededeeling van de door hen geraamde opbrengst van een baat belasting, in de vorige vergadering toege zegd. naar aanleiding van de demping van de Korte Vaart. Het komt B. en W. echter voor, dat pogingen tot overleg met de be langhebbende grondeigenaren dezelfde re sultaten zullen hebben, waarom zij voor stellen deze aan indiening van voorsteHen tot het heffen van een baatbelasting te doen voorafgaan. De heer T. Kralt wijst ér op, dat er nog een weg is: wijziging van de bouwverorde ning. Het voorstel van B. en W. wordt zih.st. aangenomen. Een voorstel van B. cn W. tot wijziging van de verordening tot heffing van leges voor secretariewerkzaamheden wordt z.h. st. aangenomen. De voorzitter doet mededeeling van het adres over den noodtoestand in het bol- lentrekkersbedrijf. door een aantal ver- eenigingen gezonden aan de ministers van A., H. en N„ van Justitie en van Binnenl. Zaken, waarop adhaesie wordt gevraagd. Op voorstel van B en W. wordt hiertoe z.h.st. besloten. Naar aanleiding van een ingekomen mi nisterieel schrijven wordt voor barbiers- en kapperswinkels toegestane afwijking van de Winkelsluitingswet, voor de maan den Mei tot en met Augustus, in dien zin gewijzigd, dat deze winkels, gedurende dien tijd 's Woensdags tot 10 uur geopend mo gen blijven en andere dagen, met uitzon dering van 's Zaterdags tot 9 uur. Van den heer Colijn is ingekomen een verzoek om in huur te mogen ontvangen een perceeltje land naast zijn woning on geschikt voor cultuur, doch gewenscht voor vrijheid, thans verhuurd voor f. 0.10 per M2, voor den halven prijs. B. en W. stellen voor, de grond in huur aan te bieden voor f. 20.- per jaar. De heer T Kralt acht f. 15.- voldoende en maakt daar een voorstel van, dat bij B. en W. geen bestrijding vindt en z.h.st. wordt aangenomen. Tot lid van de Commissie van Toezicht op het L.O. wordt benoemd dc heer R. Blankert. Rondvraag. De heer van der Gugten be treurt het. dat B. en W. voornemens zijn het Wilhelminahek, om den Wilhelmina- boom, die een historische geheel vormen, te verwijderen en te doen vervangen door een eenvoudiger hek. Zi. was het hek nog zeer goed te repareeren. De voorzitter antwoordt, dat een een voudiger hek, met het oog op vei'keers- belangen gewenscht is. doch dat ook dit behoorlijk van aanzien zai zijn. Prijsopgaaf is reeds gevraagd. De heer G. van Delft verzoekt aap Rijn land te vragen strenge keur van ee n sloot aan den Voorhouterweg. omdat gebleken is. dat door uitdieping daarvan de rlo- leering goed werkt. De voorzitter zegt het doen van het ver zoek toe. Ter vaststelling van het kohier Honden belasting 1932 ging hierna de raad in ge heime zitting. Uitvoering „Excelsior". De Chr. Zangvereeniging „Excelsior", directeur de heer P. dc Rook. gaf een zanguitvoering in de zaal voor 'Protes- tantsche Belangen alhier, waarbij zij zich Uit het Engelsch door A. TREtJB. 23) Ikik hoorde* een schot, sir Peter.begon Spencer buiten adem. Dat verwondert mij niet. viel sir Peter hem sarcastisch in de rede. Waar ben je geweest? Ik had moeite de lantaarn te vinden, sir Peter. Ikik Och, breng het licht hier! snauwde sir Peter geërgerd, toen hij voorging naar het raam. Kom hier met het licht. Ik heb iemand gepakt. Spencer volgde gehoorzaam en hield de lantaarn zenuwachtig boven hetgeen op den grond lag. Sir Peter bukte en gooide de omhullende gordijnen ruw ter zijde. Goede God! riep hij uit, plotseling rechtop staande. Wie is het, sir Peter? vroeg Spencer bevend. Ik heb den Decker neergeschoten! antwoordde sir Peter met een boosaardl- gen glimlach om zijn mond. Kijk maar eens naar hem, Spencer. Spencer boog zich angstig over het lichaam, staarde ongeloovig in het met bloed beloopen gezicht en hijgde: Mijnheer Eric, sir Peter! Wat heeft hij gedaan? Wij zullen het hem laten verklaren, Spencer ais hij dat nog kan doen. HOOFDSTUK XVI. Er klonk een zacht geruisch van zijde, toen Enid uit den salon binnenkwam. Wat is er met het licht gebeurd, va der, vroeg zij bevend. Wat was het le ven.... ?Zij hield op met een hijgend: Oh! toen haar oog op de gedaante op den grond viel. Zij greep een met bont gegar- neerden mantel over haar borst te samen, om haar nachtgewaad te verbergen en de kaars, die zij droeg, helde in den kande laar door het beven van haar hand en in de uitstraling van bleek licht scheen zij de verheerlijkte voorstelling van een kunste naarsdroom. Tenminste, dat dacht Spencer, maar haar vader was niet zoo romantisch. Sir Peter draaide den revolver rond zijn wijsvinger om den beugel. Kom hier, Enid, zei hij koel. Hier is een inbreker, die een beroep op je roman tische verbeelding zal doen. Enid bewoog zich niet. Een inbreker! fluisterde zij angstig. Heeft U hem gepakt? Ik heb hem geschoten, verbeterde haar vader kalm. Kom naar hem zien. Enid liep langzaam door de kamer, met knikkende knieën en oogen, groot van angst, en bleef op eenigen afstand van den liggenden man staan. Spencer ging eerbiedig voor haar op zijde; zijn houding was die van ang stige zorg. Hijhij is toch niet dood? zei ze bevend. Het licht was heel slecht, mijn beste, verontschuldigde haar vader zich. Ik deed.het zoo goed ik kon in de gegeven omstandigheden. Houd de lantaarn hier, Spencer. De butler hield de lantaarn zoo, dat het flikkerende licht op het bewustelooze ge laat viel. Afschuwelijk, met een dunnen stroom bloed, die zich over het voorhoofd en de rechterwang verspreid had. Door het licht werd de snel kloppende pols in de keel zichtbaar. Enid staarde met van afgrijzen vervulde oogen en hield haar adem in. Eric! hijgde zij eindelijk. De kaars viel. op het karpet en rolde onder de tafel, toen zij haar borst met beide handen vast greep, Eric! Een oogenblik later lag zij op haar knieën naast hem, het bloed van rijn ge zicht zacht wegwisschend met de zijden voering van haai- mantel, zijri naam snikkend uitsprekend en hem snieekend iets tot haar te zeggen. Kan ik iets doen, miss Enid? vroeg Spencer zacht. Ja, snauwde sir Peter, nog voordat het meisje kon antwoorden, houd de lan taarn wat stiller! Nu, zei hij, Enid zachtjes op den schouder kloppend met den mond van den revolver, wat vind je nu van Je tiiscuits- fabrikant? Geschoten terwijl hij bozig was mijn brandkast leeg te halen! Maar het meisje hoorde hem niet. Eric! Zij streek het haar weg van het vochtige voorhoofd en boog tot vlak bij de zwijgende lippen. Eric, waarom....? Zij hield opeens stil, toen zij een zwakke be weging van de gesloten oogleden zag en zij wachtte met kloppend hart tot het zich weer herhalen 2ou. Hoeveel straf staat er voor zoo iets, Spencer? vroeg sir Peter boosaardig, ter wijl hij onverschillig den kandelaar op raapte en op de tafel zette. Een langdurige gevangenschap, sór Pe ter, antwoordde Spencer met tegenzin. Maar er is zeker een misverstand? voegde hij er hoopvol bij. Spencer! Haal water en vearband! riep het meisje en haar stem klorik hor tend van een oneindige opluchting. l,aat hem maar aan den gevangenis- dokter over, mijn kind, ried haar vader boos aan. Het meisje keerde zich woedend tot hem. Jij gevoelloos onmensch! stoof zij op. Ik haat Je! Prachtig! mompelde sir Peter, toen de huisbel krachtig klonk. Laat ze binnen, Spencer, bewal hij met iets van zegepraal. RECLAME. 6694 U heeft een teere gezichtshuid, Me vrouw Hieraan moet u denken bij den aankoop van toiletzeep: uw zeep dient dus zuiver en zacht te zijn. Wij deelen u openhartig mede, dat Palmolive zeep uit zuivere olijf- en palm oliën is samengesteld: cosmetische mid delen, die een eeuwenoude vermaard heid bezitten voor hun versterkenden invloed. De zacht-groene kleur onzer zeep is de natuurlijke tint van hare bestanddeelen. Zij is zóó mild, dat u zelfs in kalk- houdend water onmiddellijk een over vloedig schuim verkrijgt. Let steeds op de groene verpakking met den zwarten band! in een groote belangstelling mocht ver heugen. Ds P. Peter opende de bijeenkomst door alle aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen, in het bijzonder directeur de Rook en zijn medewerksters en medewer kers, de pianiste mej. de Roode uit Oegst- geest en de solisten, mej. Marie van Klaveren en de heeren Carel de Rook uit Amsterdam en B. Lubach. Hier a werd gemeenschappelijk gezongen Sp. 98 1 cn 3 en ging ds. P. P^er voor in gebed. Hoewel het hoofdnummer van den avond was „Der Ostermorgen" een Paaschcantate van S. Neukomm, welke na de pauze werd uitgevoerd, bevatte het programma voor de pauze eveneens een keur van liederen, waarin koor en een in het programma niet genoemde soliste, mej. Tinie Ravensbergen, gelegenheid kregen, van hun kunnen blijk te geven. De beide door mej. Ravensbergen ge zongen nummers waren „Paaschlied" en „Christus heeft overwonnen" van Bach. Haar zang was zeer zuiver en het succes evenredig aan de voorbereiding en in spanning. die het haar ongetwijfeld gekost zal hebben, om zoo welverzorgd haar liederen ten gchoore te brengen. Ook bet koor gaf weer blijk goede vor deringen gemaakt te hebben, niet het minst in „Ons Lied van de Zee" van den Hertog en „Serenade" van Orlando di Lasso. Zooals hiervoor reeds gezegd, volgde na de pauze het hoofdnummer „Der Oster morgen", een buitengewoon zwaar stuk, waarbij echter eveneens blijk gegeven werd, door koor zoowel als solisten, dat zii ten volle opgewassen waren tegen de moeilijkheden, waarvoor de uitvoering hen stelde. De tenor-soli hierin werden gezongen door den heer Carel de Rook, dien wij tevoren hier nog niet mochten hooren. De overige solisten waren mej. Marie van Klaveren en de heer B. Lubach, die wij reeds meermalen op uitvoeringen mochten be luisteren. In een tweetal Terzett's zongen voorts nog mede de dames Tinie Ravens bergen en Jo Kromhout. Met groote voldoening kan door allen op de verrichtingen worden teruggezien- Dat hun kunst gewaardeerd en op prijs gesteld werd, bleek voldoende uit het her haalde applaus, dat koor en solisten in ontvangst mochten nemen. Zonder ook maar in het minst aan *de verdiensten van de heeren dc Rook en Lubach te kort te willen doen, moet vooral de zang van mej. v. Klaveren genoemd worden. Na afloop bracht ds. P. Peter een woord van dank. Vooral na de pauze, zeide spr. waren de hoorders getroffen, niet alleen door de klanken, maar ook niet minder door den inhoud der liederen. In het bijzonder dankte spr. den directeur, die als vrucht van vele moeitevolle avonden deze goede uitvoering kon geven. Daarnaast dankte spr. mej. de Roode, voor haar pianobegeleiding, ge durende den geheelen avond, de solisten, die zich zoo buitengemeen onderscheiden hadden en den organist, voor de bege leiding van het gemeenschappelijk gezang. Nadat nog gemeenschappelijk was ge zongen Gezang 180 5, ging ds. Peter voor in dankgeoed. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Overleden: Dirk Nicolaas de Jeu 16 j. Ondertrouwd: Theodorus Pieterse 31 j. cn Wllhelmina Elisabeth van Diemen 28 j. Wilhelmus Cornells de Groot 34 j. en Catharina Maria Pieterse 23 j. Bernar- dus Petrus Boers. 26 J. te Hazerswoude en Maria Clarijs 26 j. RECLAME. Cibbs zeep of pasta 6704 voor 't gebit. Houdt V gezond, Uw tanden wit. Spencer aarzelde. Het licht, sir Peter, zei hij onrustig, de lantaarn wat hooger houdend met één hand, die hevig beefde. Sir Peter begreep hem met opzet ver keerd. Blijf hier, beval hij minachtend, ter wijl hij naar de deur liep, een half doode man zal je geen kwaad doen! Enid wachtte tot zij het toornige ge mompel van haar vader, terwijl hij tas tend door de hall liep, niet meer hoorde. Toen richtte zij zich onrustig tot Spencer. Spencer, help mij hem weg te bren gen! fluisterde zij. Het spijt me, miss Enid, begon Spen cer met zachte stem. Hij is geen dief. Spencer, hield zij dringend aan. Hij heeft iets zeer dwaas gedaan, maar hij is geen dief! Het zou niets geven, miss Enid, zei de butler verdrietig. De politie is al in huis! De politie! Een Harten drie werd maar een paar minuten geleden door een bijzonderen bode afgegeven, miss, en sir Peter heeft onmiddellijk de politie er van verwittigd. U heeft van den Decker gehoord, miss Enid? Het. meisje knikte zwijgend. Eric zou toch niet zulk een dwaze grap hebben uit gehaald? Eric! Zij schudde den gewonden man met zachten aandrang Eric! Heb jU het gedaan? Misschien als U zijn hoofd een beetje optilde, miss Enid, zei Spencer zachtjes. Zij lichtte Eric's hoofd op en legde het zacht op haar knie. Eric! kreunde zij tn wanhoop. Eric opende langzaam zijn oogen en zijn wenkbrauwen trokken zich in pijn samen. Een paar oogenblikken staarde hij wezen loos naar het gezicht boven hem, toen ging zijn hand naar zijn slaap. Hallo, Enid! riep hij. licht verbaasd. Wat deer? Hij probeerde rechtop te gaan zitten cn Spencer zette dadelijk de lantaarn op den grond en steunde zijn arm met een krach tige hand. Gaat het nu beter, mijnheer? Enid was op het punt weer te gaan snikken. De opluchting was bijna even pijnlijk als de eerste schok van afschuw. Eric, zei ze hakkelend, waarom heb je het gedaan? De politie ls hier. Waarom heb ik wat gedaan? vroeg hij met zwakke stem, maar zonder eenige be langstelling. De politie is hier, Eric! drong Enid; aan.' met wanhopige inspanning om hem den dringenden toestand van het oogen blik duidelijk te maken. Wel aardig, zei hij zwak, en hij sloot zijn oogen, om te trachten de walging overwinnen, die zich van hem meester maakte. Eric! Toe! Och, toe! Het meisje wrong haar handen in een uiterste angst, en keerde zich smeekend tot Spencer, toen een luide, ongeloovige stem en zware voetstappen in de hall ge hoord werden. Spencer schudde hulpeloos het hoofd. Sir Peter trad de kamer binnen en het krachtige licht van de zaklamp van zijn metgezel viel dadelijk over de groep bij het raam. Nu, zie maar voor U zelf, noodigde hu met geveinsde onverschilligheid. Hij p wakker, zie ik, voegde hij er bij, toen Eric zijn oogen opende. De chef-detective Clinton stuurde zijn reusachtigen omvang door de kamer heen en stond boven den liggenden man gelijk een kolos en Eric sloot zijn oogen weer, toen het schitterende licht zijn hoofd on draaglijk pijn deed. (Wordt vervolgd). 2—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10