BERICHT. 73sfe Jaarpanp ZATERDAG 26 MAART 1932 No. 22091 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Leidsch Crisis-Comité. 0FFICIEELE KENNISGEVING TER OVERPEINZING. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi) een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen, Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT si Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per weekf. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. Maandag, 2den Paaschdag, zal ons Blad niet verschijnen en zijn onze Bureaux den geheelen dag gesloten. DE DIRECTIE. Giro No. 188690. Verantwoording van bij den Penning meester ingekomen giften van 13 Maart tot en met 24 Maart 1932: Sigaar Fa. Woltcrs 16.13, Rotaryclub Leiden f. 32.85, Chocoladehuis hoek Mare 9.92Vï, Openbare Meisjesschool U. L. O. Breestraat 9.21, Uitvoering Leidsch Stu- dententooneel f. 250.(voorloopige af dracht. Uitvoering Turn club Aquaduct f. 31.95, Een Zondagsschool f. 2.70, Vreemd geld f. 2.33, Opbrengst boekomslag f. 12.50, H. G. B. te O. f. 7.50, H. K. Nzn. f. 10.—, A. J. B. f. 5.—, Jhr. C. C. R. f 10.—, fam. P. f. 100.—. Wekelijksche bijdragen: E. L. S. 5e week f. 5.6e week f. 5.7e week f. 5.52, collecte 9 Maart f. 1062.75. Totaal f. 22615.56Vi. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat door hen vergunning is verleend aan: a. F. van I der Stoel en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een bewaarplaats voor benzine op een weiland gelegen nabij de de Genestetstraat, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie O. No. 676; b. Gebrs. G. en A. Tijssen en rechtver krijgenden tot het oprichten van een scheepsbouwerij en reparatiewerf in de Waard, op het perceel kadastraal bekend Gemeente Leiden. Sectie N. No. 357; c. S. W. van Gastel en rechtverkrij genden. tot het oprichten van een slagerij in het perceel Haarlemmerstraat No. 218, kadastraal bekend .Gemeente Leiden, Sectie H. No. 889; d. C. Meyers en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een nikkel- en email leerinrichting in het perceel Heeren straat No. 51, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie M. No. 3959. J. SPLINTER Gzn., Weth. loco-Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Maart 1932. GOEDE VRIJDAG EN PASCHEN. Uit den nacht rijst morgenrood, Zoo rijst het leven uit den dood. Goede Vrijdag is een dies ater, een zwarte dag; een dag van lijden en van dood. De gedachten van duizenden, alom in de wereld, bepalen zich bij Jezus' Kruis, dat sedert een plaats heeft in de geschie denis. In alle menschelijke talen betee- kent het woord: kruis, lijden en dood. Het staat opgericht, het kruis, in de wereld, zooals het eens opgericht stond in de na bijheid van Jeruzalem; hoog oprijzend boven de omgeving. Het lijden, de dood gaan over de wereld heen. Machtig, on afwendbaar. Er is niemand, die er zich boven verheffen kan. Ieder is er aan onderworpen. Sommige levens staan van de wieg tot het graf in het teeken van het kruis. Geen verzet, geen handenwringen geen tranen en geen klagen helpen. Ze zijn oppermachtig met hun beiden: lijden en dood. Toch heeft de mensch geen vrede met die heerschappij. Hij bukt er.onder. Zooals een volk zich bukt onder de harde tyrannie van een despoot. Maar ondertusschen ziet het uit of in de toekomst ook redding daagt. En als het de voorteekenen der be vrijding ziet, dan verdraagt het 't harde juk van den tyran. Immers het weet: de dagen, de uren zijn geteld. Weldra worden de banden afgeworpen; de geeselroeden gebroken; de deuren geopend. Dan zal er vrijheid wezen; te heerlijker, omdat er zoo'n dwinglandij aan voorafging. Ook hier doet de hoop leven. De dag van het lijden wordt minder zwart, omdat de duisternis al doorboord wordt door het licht. Paschen is een der twee en vijftig Zon dagen van het jaar. Toch heel anders dan de overigen. Omdat de Paaschzondag komt na den Goeden Vrijdag. Dat is een feit vol van beteekenis. We weten, dat het zoo is. Daarom zien we op den dag van lijden en dood al uit naar den dag van heerlijk heid en leven. Het oude Paaschverhaal stelt de vraag: Wat zoekt ge den levende bij de dooden? Wij weten, dat noch lijden, noch dood het laatste woord hebben. Door dat weten wordt die eene Zondag een heel andere; geen gewone Zondag, maar een Paschen, dat beteekent uittocht, Paasch- HOOFD TWEEDE AFDEELING DEPARTEMENT VAN DEFENSIE. Majoor Carstens. Naar in militaire kringen verluidt, zal de majoor der artillerie N. F. Carstens, hoofd-instructeur bij het zesde regiment veld-artillerie alhier, bestemd worden om den luitenant-kolonel baron van Voorst tot Voorst als hoofd van de tweede afdee- ling van het departement van Defensie op te volgen met gelijktijdige overplaat sing bij den Generalen Staf. BIOSCOOPVOORSTELLINGEN VOOR WERKLOOZEN. Naar wij vernemen zijn de middagvoor stellingen voor werkloozen in het Luxor- Theater wegens voorjaarsherstellingen voorloopig gestaakt. LEIDSCHE CHR. JEUGDORGANISATIE „PHEBE". A.s. Dinsdag. Woensdag en Donderdag wordt er een bazar gehouden in het ge bouw „Prediker", Janvossensteeg, ten bate van bovengenoemde organisatie. Al hare afdeelingen zijn maanden achtereen in actie geweest, om dit mogelijk te ma ken. Succes is dan ook niet uitgebleven. Een bezoek aan den bazaar is wel de moeite waard. Men leze de advertentie in dit blad. dag is dus een uittochtsdag. In onze ge dachten gaan we uit. Uit de wereld van zorgen; uit de beroering; uit het lijden; uit het leven, dat is een wandelen naar de dooden toe. En we laten het kruis lig gen. Want we zijn in het beloofde land van het licht en van het leven. Goede Vrijdag is een zwarte dag Paschen straalt van licht. Paschen straalt van licht. Het wordt naar den blijden intocht van de lente ook berekend. Men ontstak in oude tijden de vreugdevuren tegen den avond van den Paaschdag als om de duisternis van den avond te beletten het licht van den dag te verdrijven. Men versierde de huizen met groene takken, zinnebeelden van het on overwinnelijke leven. Men tooide de graven met bloemen als om den dood de bewijzen van het toch sterkere leven voor de voeten te werpen. Men zocht en vond het ééne symbool na het andere om de heerlijkheid van het groote levensfeest uit te beelden. Maar al die symbolen hadden dit eene met elkaar gemeen; ze spraken van wat voorbij was: de winterslaap; de duisternis; de dood en ze getuigden van wat gekomen was: het nieuwe leven en daarmede de levensheerlijkheid. En als we den schat van liederen en gedichten uit vroeger en later tijd doorzoeken, dan wor den we getroffen door de veelheid van lied en gedicht, gewijd aan dezelfde gedachte. Paschen is levensfeest, omdat het lente feest is. Lente, dat is herrijzenis. Uit den nacht rijst morgenrood. Zoo rijst het leven uit den dood, heeft de Geldersche dichter Staring gedicht voor 't kerkhof te Loehem. Het is dezelfde Paaschgedachte. dat de dood niet het laatste woord heeft, maar het leven. Aan deze gedachte beurt ieder, die Paaschfeest viert, zich op. 't Gaat toch lente worden, al is het lang koud ge weest. En al bleef het koud, toch gingen de dagen lengen. Straks bloeien de lente bloemen ook op de graven en bloeien de meidoornhagen om de kerkhoven. Omdat het leven zich niet kluisteren laat door den dood. Waarom niet? Omdat het leven „leven" is. Die gedachte grijpt een menschenkind vast om haar nooit los te laten. Ze wordt gedragen door het bewustzijn van vele ge slachten. En al is dan het leven in den tijd voor zoovelen ontdaan van heerlijk heid. een Goede Vrijdagsgang diep door het lijden; een voortdurende herinnering aan het: gij zult den dood sterven, de hoop laat ook niet los, omdat het eenmaal Pa schen was, levensfeest. Uittochtsfeest. En wie zoo Paschen levensfeest, viert, die aanvaardt den Goeden Vrijdag, omdat die voorwaarde is voor het ervaren van Paschen. Paaschdag. PROPAGANDA-AVOND S.-D. VROUWENCOMMISSIE. Een opwekking tot volharding. De groote Stadszaal was Donderdag avond uitnemend bezet, toen mevr. Brag- gaar-De Does de Propaganda-avond open de der Sociaal-Democratische Vrouwen Propaganda-Commissie. Zij heette de aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de partij genooten uit Wassenaar en an dere plaatsen. Wanneer er ooit reden ge weest is, aldus spr., om een vergadering te houden als deze, dan is het wel nu! Want de tijd is speciaal voor de arbeidersvrou wen zeer zwaar en het is goed, haar eens uit de dagelijksche sleur te halen. Zij wees op de heerschende groote werkloosheid: voor velen is er geen werkgelegenheid meer, maar de taak der arbeidersvrouw wordt dan dubbel zwaar. Zij wordt niet werkeloos: integendeel, zij moet meer dan voorheen werken. Er is zóó veel in het huishouden te doen: herstellen enz. Er wordt van hoogerhand wel hulp geboden, maar volgens spr. met voldoende, in welk verband zij wees op verkeerde toestanden, die er h. i. bij 't Crisiscomité en bij Maat schappelijk Hulpbetoon heerschen. Na een opwekking om toch vooral de collecte te steunen, die dien avond gehouden werd voor de stakende arbeiders in Twenthe en Groningen, gaf spr. het woord aan mevr. MiedemaZondervan, die het een genoe gen achtte te mogen spreken tegen de uit buiting en de onderdrukking van dezen tijd. Ook deze spr. wees op het feit, dat er zoovelen gedoemd zijn, futloos langs de straten te loopen als gevolg van de maat schappelijke wanverhoudingen. Hierdoor worden vooral de vrouwen en moeders ge troffen, maar zij zijn nog niet verzwakt, trachten deze crisis te doorkomen, om daarna weer met moed verder te strijden. De vrouwen moeten met hun mannen mee strijden voor een betere samenleving. Spr. kan het zich indenken, dat de jongere generatie, die nog niet gehard en gestaald is, opstandig wordt, teleurgesteld ais zij is in hare idealen, waardoor vele jonge men- schen afdwalen naar wegen, waarvoor de ouderen, die zich reeds zooveel opofferin gen moesten getroosten, hen hadden wil len behoeden. Maar de samenleving geeft hun geen kans om vooruit te komen. Na dat spr. gememoreerd had. hoe groote massa's aan ellende ten prooi zijn en diverse h.i. verkeerde maatregelen der re geering gebracht had, drukte zij de vrou wen nadrukkelijk op het hart, hun man nen in hun strijdensplicbt te blijven steu nen. Zij wees op de a.s. bezuinigingsplan nen der Regeering, die weer loonsverla ging en groeiende werkloosheid tengevolge zullen hebben en voerde een pleidooi voor de gelijkwaardigheid en gelijkberechtiging der vrouw. Spr. eindigde met eenige op wekkende woorden, om zich toch vooral bij de Sociaal-Democratische Vrouwen- clubs aan te sluiten. De goed bezochte vergadering werd op geluisterd met muziek van eenige werk- looze musici en tooneelspel van het gezel schap SchmidtDe Vista, dat met „Een pijnlijk probleem" en „De zeeman en de mismaakte" een groot succes oogstte. VEREENIGING TOT OPLEIDING VAN BEWAARSCHOOLHOUDERESSEN. De jaarvergadering, In het gebouw der Kweekschool aan het Rapenburg alhier is de algemeene leden vergadering gehouden van de Vereeniging tot opleiding van Bewaarschoolhouderes- sen, gevestigd te Leiden. De secretaris bracht het jaarverslag over 1931 uit, waar aan wij het volgende ontleenen: Op de Kweekschool waren bij het begin van den cursus ingeschreven 107 leerlin gen, van wie 35 intern. In de maand Mei werd een tentoonstelling gehouden van werkstukjes van kweekelingen, zoowel als van bewaarschoolkleuters, die zich in een druk bezoek mocht verheugen. Tijdens de tentoonstelling gingen alle lessen aan beide inrichtingen door. De Kweekschool was in de zomervacantie vertegenwoordigd op het „Congres International de l'enfance Paris 1931" door mejuffrouw Voltman. De bewaarschool werd gemiddeld be zocht door 105 leerlingen, verdeeld over 4 klassen. Een adres aan den Raad, in de maand Juni verzonden, om ten behoeve van de practische vorming der kweekelin gen een tweede bewaarschool-leerschool te mogen inrichten in het oude schoolgebouw aan de Heerenstraat, leidde tot geen resul taat. Voor het eindexamen (diploma voor hoofdonderwijzeres) slaagden in Juli vijf candidaten, voor het examen „Nuttige handwerken" 23 van de 24. Tot hoofd der Bewaarschool werd aan gesteld mej. T. van Tuinen, tot onderwij zeres aan de Kweekschool in plaats van mej. Parfumeur mej. Bokslag, terwijl als piano-leerares werd benoemd mej. Veld- huyzen. Ofschoon de vereeniging nog onder een zware schuldenlast gebukt gaat, kan de exploitatie zonder al te groote zorgen ge schieden: Dit jaar wees de exploitatie rekening een voordeelig slot van f. 1135,33 aan, Een accountantsverklaring bevestigde het resultaat van het gehouden beheer, zoodat de penningmeesteres onder dank betuiging voor haar zuinig en nauwkeurig beheer kon worden gedechargeerd. Als bestuurslid werd daarna herkozen mevr. C. Verhey van WijkRoem. die de benoeming aannam. Na uitloting van vier aandeelen der lee ning 1927 en twee obligaties der oude lee ning 1927 en twee obligaties der oude lee ning, en enkele kleinere reglementswijzi gingen van ondergeschikt belang, sloot de voorzitter de bijeenkomst. DE BIOSCOPEN. Trianon-theater. De naam Felix Bres- sart is reeds voldoende om een theater te doen volstroomen! En dit zal ook bij de aardige, vlotte film „Madame en haar chauffeur" zeker 't geval zijn! Bressart met zijn „Wie so denn?" ge zicht, draagt deze film, al moeten wij di rect naast hem noemen Charlotte Susa als de beroemde schrijfster Thea van Diemen. Deze charmante actrice met haar soepele gestalte is een waardige tegenspeelster! De kittige Truus van Aalten en de opmerke lijke goede créatie van Rolf von Goth als Bosse vullen 't geheel goed aan, zoodat het peil van een voortreffelijke amusements film is bereikt! Watt en half Watt in „Detectiven" zijn voor de pauze te zien in een ouderwetsche lach-film! Een Paaschprogramma, dat veel vroo- njkheid schenken zal! Luxor-theater. „Ben Hur", ditmaal als geluidsfilm, vormt de hoofdschotel van 't programma van deze week, maar dit ver haal, dat talloozen zich nog zullen herin neren uit den tijd der „zwijgende film", is dan ook volop de moeite waard! Ramon Navarro is de held en zijn naamt zegt reeds genoeg. Indertijd is reeds zóóveel over dit impo sante werk gesproken en geschreven, dat het onnoodig is m herhalingen te ver vallen. De verrassende nieuwe effecten, die het als geluidsfilm biedt, verhoogen in niet geringe mate de aantrekkelijkheid! Het Casino-theater brengt ons deze week het ongemeen indrukwekkende filmwerk „Douaumont".betreffende den strijd die in de jaren 19161918 bij Verdun werd ge voerd. Deze film behoort ongetwijfeld tot de beste oorlogsfilms. Een droevig maar een hoogst interessant filmwerk! Voor de pauze gaat „De Amateur-Kam pioen" met Buster Keaton, die natuurlijk het publiek daverend doet lachen! Een programma van uitersten! Het City-theater brengt deze week een reprise van de bekende film „Liebeswal- zer" met in de hoofdrollen Lilian Harvey en Willy Fritsch. Gezien de groote popu lariteit van deze beide acteurs, zal deze film zeker volle zalen trekken. Een zeer goed verzorgd bij programma vult het ge heel aan. o VOER HOOI IN BRAND GESTOKEN. Gistermorgen omstreeks 11 uur hebben twee onbekend gebleven jongens nabij de Schrijversbrug op den Lage Rijndijk, brand gesticht in een met paard bespannen wagen met hooi van den heer C. v. T., fouragehandelaar aan den Huigsloterdijk te Haarlemmermeer, die zelf den wagen reed. Toen de brand bemerkt werd, spande men ijlings het paard uit, waarop de wa gen met vereende krachten te water werd gereden. Het brandend hooi bleef natuur lijk drijven, waarop de brandweer het vuur met twee stralen op de motorspuit blusehte. De wagen is later weer op het droge gehaald. SPEELTUINVER. „WESTERKWARTIER". Openbare vergadering met lichtbeelden. Donderdagavond j.l. vond onder slechts geringe belangstelling in gebouw „Concor dia" een openbare vergadering met licht beelden, voor de Morschwegbewoners plaats. De voorzitter de heer C. F. Lardee, open de te circa 8.30 uur met een woord van dank aan de aanwezigen deze vergadering. In een korte bespreking zette hij uiteen waarvoor deze vergadering is belegd en gaf vervolgens het woord aan den heer K. West, hoofdbestuurder der N. U. S. O.,, om te spreken over het „Speeltuinwerk en zijn cultureele beteekenis". Spreker schetste het nut van speeltuin verenigingen, waarin het cultureele werk is vastgelegd. Is het wonder, dat kinderen van ouders die geen lid van een speeltuin- vereeniging zijn; spoedig aan allerlei bal dadigheid, straatschenderij en verkeers gevaar blootstaan. Spr. wijst tevens op het groote paeda- gogisch werd dat in Amsterdam en in den lande reeds tot stand is gebracht, om het kind in wier leven geestelijke en lichame lijke opvoeding noodig is, ook in Leiden op te voeden. Een en ander werd door licht beelden verduidelijkt. Hopende dat in gemeenschappelijk po gen, met als middelpunt de Leidsche Cen trale, dat in Leiden de kroon op het speel tuinwerk zal mogen worden gezet, aldus besloot spreker. Hierna sloot de vooritter, met een op wekkend woord dezen leerzamen avond. INBRAAK IN EEN UNIVERSITEITS- LABORATORIUM. In den nacht van Woensdag op Don derdag hebben een of meer personen zich toegang verschaft tot het Organisch Che misch Laboratorium der Rijks-Universi teit .waar eenige kasten werden openge broken. Door opensluiting van een deur tusschen twee binnenplaatsen kwam (en) de dader(s) in het Anorganisch Chemisch Laboratorium, waarna eveneens verschil lende laden en kasten werden opengebro ken. Voor zoover kon worden nagegaan werd niets vermist. De politie stelt een onder zoek in. BINNENLAND. Het Paaschcongres der S. D. A. P.; openingsrede van den heer Vliegen (2de Blad). Mgr. Schrijnen, bisschop van Roermond, op 70-jarigen leeftijd overleden (Kerk en School, 2de Blad). Het wetsontwerp tot regeling van de be voegdheden van handelsagenten en rei zigers (Binnenland, 6de Blad). Beperking van den invoer van rijwiel banden (Binnenland, 6de Blad). Spoorwegongeluk bij Coevorden; één doode (Gemengd, 2de Blad). De roofoverval te Schipluiden; tegen den hoofdverdachte is 12 jaar geëischt (Recht zaken, 4de Blad). BUITENLAND. Verschillende politieke besprekingen in 't zicht (Buitenland, 1ste Blad). Tardieu over de Fransche politiek (Bui tenland, 1ste Blad). De Engelsch-Iersche moeilijkheden (Bui tenland, 1ste Blad). Dreigt Japan opnieuw met een ultima tum? (Buitenland, 1ste Blad). WOENSDAG COLLECTE LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. De Woensdag j.l. gehouden collecte ten bate van het Leidsch Crisiscomité heeft f. 918.06 opgebracht. BOND VAN HOOGER ONDERWIJSPERSONEEL. De algemeene vergadering. In café-restaurant „In den Vergulden Turk" had gistermiddag de algemeene ver gadering plaats van den Bond van Hooger Onderwijspersoneel. De voorzitter van de afdeeling Leiden, de heer Kasten, opende de vergadering en gaf daarna het woord aan den heer mr. P. J. Idenburg, secretaris van curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden. Deze schetste in zijn rede het vele werk dat door den Bond van Hooger On derwijspersoneel wordt verricht en zeide, dat deze Bond langzamerhand onmisbaar is geworden. Daarna nam de bondsvoorzitter, de heer Jezeer het woord en bedankte den heer Idenburg voor zijn welkomstrede en sprak zijn blijdschap uit over het feit, dat er niet langer een diepe kloof bestond tus schen bestuur en ambtenaar, maar dat in tegendeel samenwerking mogelijk is. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat deze goede verhouding mocht voortduren en ten goede mocht komen, niet alleen aan het Hooger Onderwijspersoneel, maar aan het Hooger Onderwijs in het algemeen. Voorts werd een woord van afscheid ge sproken tot den heer Brandwijk uit Delft, lid van het hoofdbestuur, die binnenkort met pensioen gaat en zich dientengevolge uit het bestuur van den Bond van Hooger Onderwijspersoneel terugtrekt. Hem werd dank gezegd voor de vele opofferingen, welke hij zich getroost heeft, ozowel voor het oprichten, als het besturen van den Bond. Aan mevr. Brandwijk werd namens het bestuur een bloemstuk aangeboden. Hierna las de secretaris, de heer Naber, de notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag, welke behoudens enkele opmerkingen geheel werden goedgekeurd, evenals de rekening en verantwoording 1931. Daarna werd de vergadering geschorst tot hedenochtend. 's Avonds had in den Foyer der Stadszaal een gezellig avondfeest plaats, door de afd. Leiden den leden aangeboden. Een feest commissie onder leiding van den heer Brouwer was er in geslaagd een aardig, varieerend programma in elkaar te zetten, dat veel genoegen verschafte. Tot slot volgde een dansje. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen' Form, Prinsesse- kaae 5. Winkel in: eorsetten, tricotages en kousen. Eigenaar: J. H. Glas, Leiden. Ge volmachtigde: mevr. H. H. M. Baljet Koetsier. Oegstgeest. The „Old Mill" Nurseries. Rhyngeester- straat 165, Oegstgeest. Bloembollenkwee- kerij en exporthandel. Vennooten: J. D. v. d. Putten en G. v. d. Putten. Oegstgeest. T. Klapwijk, A 268 Nieuwkoop. Lood- en zinkwerker, winkel in ijzerwaren enz. Eige naar T. Klapwijk, Nieuwkoop. G. W. Pauëlsen, Wijk A 259, Dorpsstr., Nieuwkoop. Winkel in kruidenierswaren. Eigenaar: G. W! Pauëlsen, Nieuwkoop Wijzigingen: Gebr. Bakels, Weth. v. Dui- venvoordestr. 5( Oegstgeest. Aannemersbe drijf. Uittredende eigenaar: E P. Bakels, Voorschoten, d.d. 1 Mrt. 1932. Wijziging handelsnaam in: B. Bakels. Eigenaar: B. Bakels, Oegstgeest (Huwelijksche voor waarden). Vereeniging tot Voorziening in de On kosten van Ziekenhuisverpleging, Zand- slootkade 17, Sassenheim. Nieuw bestuurs lid: G. van der Lip, Abbenes. R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging .Een dracht maakt Macht", Wijk B. 294, Alke made. De 2de voorzitter, de heer G. v. d. Meer, treedt vanaf 19 Mrt. 1924 op als 1ste Voorzitter.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1