73sle Jaargang DONDERDAG 24 MAART 1932 No. 22090 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN SO Cts. per regel voor advertentlên nlt Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlên 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleïn Telefoonnummers yoor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. aw'* PRIJS DEZER COURANTj] Voor Lelden per 3 maanden J.2.35, per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 1.2.35 41 portokosten. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. LI JL II J DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat J. H. S. Jaspers, te Leiden, een verzoek heeft in gediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het perceel Oostdwarsgracht No. 19, alhier. J. SPLINTER Gzn., Weth. loco-Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 24 Maart 1932. 6529 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door Heeren Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, bij hun besluit van 14/22 Maart 1932, aan het Gemeentebestuur van Lei den en zijne rechtverkrijgenden vergun ning is verleend tot het uitbreiden van het openbaar slachthuis en de ijsfabriek, op het perceel gelegen te Leiden, Mare- singel No. 20, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie K. No. 3899. J. SPLINTER Gzn., Weth. loco-Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Maart 1932. 6528 j Burgemeester en Wethouders van Leiden [brengen ter algemeene kennis, dat zij. uitsluitend ten aanzien van den door de I Christelijke Jeugdorganisatie „Phebe", op 129, 30 en 31 Maart a.s. in het gebouw i „Prediker" aan de Janvossensteeg no. 17, ['dhier, te houden bazar, ontheffing heb- iJen verleend van het sluitingsuur voor f winkels. J. SPLINTER Gzn., Weth. loco-Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Maart 1932. 6527 CRISIS-COMITÉ. Subc. Ontwikkeling en Ontspanning. Door de welwillende .medewerking van I verschillende voetbalverenigingen heeft I de Subcommissie Ontwikkeling en Ont- I spanning voor eenige middagen per week de beschikking gekregen over een aantal I Sportterreinen ten behoeve van de werk- loozen. De bedoeling is nu een kleine competitie te organiseeren voor werkloozen-elftallen. Werkloozen-elftallen, die voor het gebruik van deze terreinen in aanmerking willen komen en aan deze competitie wenschen deel te nemen, moeten zich daarvoor op geven bij den heer S .N. Waringa, Morsch- weg 142, lid van de Subcommissie Ontw. en Ontsp. Bij de opgave moet worden ver meld naam en adres van den aanvoerder. I Binnenkort zullen dan de onderscheidene aanvoerders worden opgeroepen en een I nadere regeling worden bekend gemaakt. De opgave moet geschieden voor Woens dag 30 Maart a.s. Tevens kan nog worden medegedeeld, I dat op Vrijdag 15 April a.s. een Ontspan ningsavond zal gegeven worden in de Stadsgehoorzaal voor de werkloozen en hunne gezinnen. Op dezen avond zal door den heer D. J. van der Ven een folkloris tische film gegeven worden over de Zui derzee opgeluisterd door muziek en zang. Bovendien staat voor de maand April nog op het program een concert-avond van het muziekgezelschap Nieuw Leven met optreden van den humorist Spaander man en een avond te geven door een Accordeon-club. GOUDEN DOCTORAAT. Morgen is het vijftig jaar geleden, dat I dr. A. A. Küller, thans woonachtig te Haarlem, aan de Leidsche Universiteit I promoveerde tot doctor in de rechtsge leerdheid. o KUNSTAVOND IN HET RIJKSASYL VOOR PSYCHOPATHEN. Men schrijft óns: In de turnzaal van het Rijksasyl voor Psychopathen, werd gisteravond een kunst avond gegeven, aangeboden door de dames v. d. Hoven (sopraan), Blauwpoel (piano) en de heeren mr. Rolandus Hagedoorn en Van Amersfoort (viool), allen te Den Haag. Werken van Corelli, Handel, Mozart, Fritz Kreisler, Kor Kuiler. Cath. van Ren- nes en Gounod werden, voor viool en piano en voor zang met pianobegeleiding, ten ge- hoore gebracht. Het programma werd onder steeds stij gende spanning der toehoorders ten ge- hoore gebracht en vooral mej. v. d. Hoven mocht een buitengewoon succes boeken. Het geheel was een welgeslaagde avond, die bij de patiënten een heerlijken indruk heeft achtergelaten. De geneesheeren van de inrichting, drs. Scholtens en Wiersma waren onder de aanwezigen. OPENB. LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „REUVENS". Algemeene ledenvergadering. In het gebouw aan de Breestraat werd gistermiddag de ledenvergadering gehou den van de Openbare Leeszaal en Biblio theek „Reuvens". Na opening door de presidente, mevr. prof. Kuenen las de secretaris dr. A. A. v. Rijnbach de notulen en het jaarverslag. Aan 't laatste is het volgende ontleend: Gelijk te verwachten was in verband met de minder gunstige tijdsomstandighe den, is het ledental in 1931 niet vooruitge gaan; er is een achteruitgang van 64 leden terwijl ook de raming van f.4000 aan contributies gebleken is te hoog geweest te zijn- er is ontvangen f. 3916.95 of bijna f. 200 minder dan in 1930, De uitleening liep terug van 81437 tot 79677 boekdeelen, een vermindering van 1760, vormende 2 pCt. der totale uitleening, hetgeen vrijwel overeenkomt met de vermindering van het ledental. In het geheel werden uitgeleend 54733 boekdeelen. - behoorende tot de ontspan ningslectuur en 24944 boekdeelen van de overige rubrieken, zoodat de uitleening van studieboeken, enz. van ruim 30 pCt. in 1930 steeg tot 31.3 pCt. van de totale uit leening en slechts 6 boekdeelen minder dan in 1930 bedroeg. Min of meer belang rijke vermeerdering vertoonen de rubrie ken land- en volkenkunde, reizen, sociale wetenschappen, ambachten ert nijverheid, bouwkunde, werktuigkunde en electro tech niek; sport en spel; letterkunde. Voor de Fransche letterkunde bestond dit jaar weer meer belangstelling, het meest gelezen werden evenwel Duitsche litteraire wer ken (2422 tegen 1908)voor Engelsche let terkunde was dit jaar minder belangstel ling. Ook het aantal lezers van het. Agent schap in het Köoipark verminderde (met 10 leden), de uitleening daalde met 360 boekdeelen; die in de Kinderbibliotheek steeg ondanks de vermindering van het ledental (355 tegen 362) met 140 boek deelen. De uitleening in de Correspondentschap pen geeft aanleiding tot groote tevreden heid. Het aantal lezers ingeschreven bij het Correspondentschap te Voorschoten steeg tot 95 lezersvorig jaar 80), aan wie uitgeleend werden 5116 boekdeelen (v. j. 4261); in Wassenaar werden aan 72 lezers 1519 boekdeelen uitgeleend (v. j. resp. 59 en 1220). Na het vele. dat over de Tribune-kwes tie in de Staton-Generaal, Prov. Staten, Gemeenteraad, Centrale Vereeniging van O. L. en B. en elders is gesproken en ge schreven, mag het overbodig heeten hier nog op deze zaak uitvoerig terug te ko men; volstaan kan worden met de mede- deeling dat het Dagelijksch Bestuur na overleg met het Algemeen Bestuur, besloot het abonnement op het dagblad ..De Tri bune" te doen eindigen ten einde het Rijks subsidie niet in gevaar te brengen, doch sympathiseeren met de wijze waarop in deze de O. L. en B. gedwongen zijn te han delen naar de bevelen van den Inspecteur der Leeszalen en het Departement van O. K. en W. kan het Bestuur niet. In het personeel hadden geen mutaties plaats. De penningmeester, dr. I. M. van der Vlerk gaf vervolgens rekening en verant woording. De inkomsten hebben bedragen f. 16.452.79. Voor aankoop boeken werd besteed f.2136, voor tijdschriften f.947 JEIet batig saldo bedraagt f. 798.35. Den penningmeester werd decharge ver leend van zijn beheer. Aan secretaris en penningmeester werd dank gezegd voor hun werkzaamheden. Hierna sloot de presidente de bijeen komst. o LAATSTE VOLKSBIJEENKOMST. Gisterenavond vond onder groote be langstelling die echter na de pauze ver minderde, de laatste Volksbijeenkomst plaats. Men heeft genoten van het ver zorgde spel van het Harmoniegezelschap „de Post" dat zich onder leiding van den heer Bolderdijk, weer van een uitstekende zijde deed kennen. In hoofdzaak bestond het programma uit dezelfde nummers, die wij nog onlangs uitvoerig bespraken. Meyerbeer's Koningsmarsch, Rossini's ouverture „Barbier van Sevilla" en vooral de Peer Gyntsuite van Edvard Grieg sloe gen weer buitengewoon in en behoudens een enkel ongelukje, bijv. van de piston in Kreutzer's „Une nuit a Grenada", liep ook na de pauze het mooie „Post" reper toire vlot van stapel. De heeren van Zeyst en Riethoven amuseerden het publiek resp. met humo ristische liedjes en met accordeonmuziek op een genotvolle wijze! Tenslotte sprak de heer Harmsen, voor zitter van de commissie voor de Volks bijeenkomsten een hartelijk dankwoord aan de medewerkenden, inzonderheid aan den heer Bolderdijk, voor zijn goede muzi kale leiding Tevens betrok hij de Com missieleden hierin, die hij waardeerend toesprak voor hun goede zorgen, die zij steeds bij deze avonden betoonden. Spr. wees nog op de mogelijkheid om zich voor het komende seizoen voor medewerking op te geven en sloot hierna met eenige op wekkende woorden deze laatste avond, die wederom als zeer geslaagd kon worden aangemerkt. De Commissie voor de Volksbijeenkom sten heeft ook dit jaar weer honderden aan zich verplicht! CHR. SCHOOL VOOR L. O. EN OPLEIDING VOOR U. L. O. AAN DE STADHOUDERSLAAN. Bijzonder geslaagde Ouderavond. Aan deze school is de jaarlijksche ouder avond gehouden. Een buitengewoon groot getal ouders en belangstellenden was dit maal opgekomen, zoodat het ruime gym nastieklokaal in alle hoeken bezet was en 't moeite kostte ieder een plaatsje te be zorgen. De leider van den avond, de heer Zijl stra, heette allen hartelijk welkom na zijn ernstig openingswoord en zag in de groote opkomst bewijs van het meeleven van 't gezin met deze school. Een klas kinderen zong nu onder leiding van den heer Jansen. De jongens en meis jes deden hun uiterste best; vooral het laatste lied „Paaschhymne" werd met ge voel gezongen; een hartelijk applaus maak te hen bijna verlegen. Daarna gaf 't hoofd der school een ver slag van 't gebeuren in den bijna afgeloo- pen cursus en ging men in de verschillen de klassen het werk der kinderen zien, waarbij door saamspreken van ouder en onderwijzer de band tusschen school en huis, het kind tot heil. nauwer werd aan gehaald. Hadden enkele meisjes uit de 6e klas vóór de pauze een eenvoudig tableau ver toond, dat op de aanwezigen een ontróe renden indruk maakte, na de pauze gaven de meisjes uit de 7e klas blijk van gym nastische orde door heel keurig een „lin- tenspel" uit te voeren. Nog kreeg de heer Willemse het woord. Hij wees op „tweeërlei terrein", de school en het huis, waarin één sfeer moet heer- schen. waarin bij hooger licht, zal 't. goed zijn, de opvoedingsvragen moeten worden opgelost en waarbij hij, zeldzaam gelukkig, naast de beginselen d-e practijk niet uit 't oog verloor. Dit ernstig woord sloeg in! Nadat de heer Goslinga gewezen had op het hooge belang vó-n Chr Fröbelonder wijs. dat ook voor het stadskwartier, waar uit de Stadhouderslaanschool haar kinde ren meest ontvangt, op komst is, en de heer Jansen een kort woord van afscheid had gesproken in verband met zijn aan staand vertrek naar Zeeland, dankte de leider allen, grooten en kleinen, die hadden meegewerkt aan het welslagen van dezen mooien avond. Het hoofd der school eindigde met dank zegging. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Coöperatieve Boerenleenbank, .Rapen burg 63, Leiden. Spaar- en uitleenbedrijf. Uittredend Bestuurslid: P. J van Staveren Leiden. Uittredend Lid Raad van Toezicht: N. Bloemendaal, Leiden. Nieuwe Bestuurs lid: J, A. van der Zeeuw, Leiden. Nieuw Lid Raad van Toezicht: L. Snoeker, Leiden ARBEIDSBEURS. Op den 23sten Maart 1932 waren 2663 (v. j. 1291) werkzoekenden ingeschreven. LICHTING DER POSTBUSSEN. Met ingang van 29 Maart a.s. zal de tweede buslichting der bijbussen plaats hebben te 11 uur 15 min. inplaats van 11 uur 30 min. CURSUS AUTO- EN MOTORHERSTELLEN Gisteravond werd aan de deelnemers van den cursus in auto- en motorherstel- len verbonden aan de Vakavondschool der Ambachtsschool alhier het eindexamen afgenomen door hunne leeraren Leicher en Bodenstaff. De resultaten van het onderwijs wezen uit, dat het diploma voor het met vrucht doorloopen van een avondcursus in auto- en motorherstellen kon worden uitgereikt aan J. de Geus, J. C. Janzee, J. Lit, J. J. Rosier, Th. J. M. van Steyn, J. Wagema- ker, D. v. d. Reijden. Met een toepasselijk woord werden de diploma's door den directeur aan de deel nemers uitgereikt. Maandag 28 Maart (2en Paaschdag) wordt in Haarlem het Leger des Heils Padvinders Congres gehouden. Twee Engelsche Meisjes Padvindsterstroepen zullen als gasten het Congres bijwonen. De troep Leyton II (leidster adjudante Hillary) zal op Dinsdag 29 Maart 's avonds 8 uur in de Graanbeurs een bijzondere demonstratie geven. Gistermiddag omstreeks 4 uur is een begin van brand ontstaan in het pakhuis St. Ursulasteeg 9 b, waarin de paling- rookerij en haring-inleggerij van den heer H. van R. is gevestigd. De brand is ver moedelijk veroorzaakt doordat eenige von ken van een pas aangemaakte kachel ge vallen zijn op in de nabijheid staande houten kisten. De brand, welke door de politie en brandweer met één slang op de water leiding werd gebluscht, bleef beperkt tot feenige emballage. BIJ HET EINDE DER JAARBEURS. HET BEZOEK WAS BUITENGEWOON GROOT. Men mag niet geheel ontevreden zijn over het verloop. Wij mochten aldus het U. D. een onderhoud hebben met den secretaris generaal der Jaarbeurs, den heer W. Graadt van Roggen, over de resultaten, die deze beurs heeft opgeleverd, deze beurs, die in zoo voor den handel en ook voor de Industrie ongunstigen tijd is gehouden. De heer van Roggen vestigde er allereerst de aandacht op dat deze beurs zich heeft ge kenmerkt door een b uitengewoon groot bezoek, veel en veel grooter dan dat aan de voorjaarsbeurs van het vorige jaar. Met recht mag worden gezegd, dat het bezoek enorm is geweest; vooral de Donderdag van de vorige week heeft een reusachtig bezoek gebracht, waarschijnlijk in verband met het feit. dat het deze week de z.g. stille week is. Dien Donderdag was het bezoek ongeveer 43 grooter dan op den overeenkomstigen dag van de vorige voorjaarsbeurs. Het totale bezoek aan de beurs kan veilig worden geschat op na genoeg 25% meer dan aan de voorjaars beurs van het jaar 1931, Een verheugend toeken is ook, dat, zooals wij reeds hebben gemeld, de catalogus totaal is uitverkocht. In het voorjaar 1931 werden in totaal op een dag verkocht 432 catalogi, en thans is een dag totaal bereikt van 773, dus belang rijk veel meer. De cijfers van het bezoek staan uit den aard der zaak nog niet precies vast, maar op grond van den voorverkoop en den ver koop aan de loketten mag worden gezegd, dat het bezoek aan deze beurs buitenge woon groot is geweest. Over het al of niet zaken doen kan men natuurlijk nooit iets met zekerheid zeggen, omdat men te dien aanzien uitsluitend moet afgaan op persoonlijke indrukken; maar de heer van Roggen meende toch wel te mogen zeggen dat in de afdeellng voedings- en genotmiddelen goede zaken zijn gemaakt: er zijn in deze groep fabri kanten die zeer tevreden ziin over deze beurs, en dat ook ronduit hebben ver klaard. De berichten die üit de groep meu belen komen, zijn zeer tegenstrijdig; en kele exposanten zijn zeer tevreden, ande ren klagen, dat zij zeer weinig orders hebben gehad. Maar de heer van Roggen had den indruk ,dat zij, die met den tijd zijn meegegaan, en hun prijzen hebben verlaagd, de meeste zaken hebben gedaan, wat in het algemeen niet gezegd kan wor den van die fabrikanten, die hun prijzen van het vorige jaar nog hebben gehand haafd, in de hoop. dat zij hun producten ook tegen dien prijs op de beurs nog wel zouden aan den man brengen. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de koop kracht van het publiek ontegenzeglijk is gedaald, dan stemt het toch nog tot ver heuging, dat er deelnemers zijn. die in tevreden stemming de beurs verlaten, om hun orders te gaan uitvoeren. Er zpn er natuurlijk ook, die niet tevre den zijn, omdat zij van de beurs meer hadden verwacht, maar hun ontevreden heid geldt niét meer, zooals vroeger nog wel eens het geval was, het instituut van de Jaarbeurs, dat men dan de schuld wilde geven van het geringe zaken doen. Die tijd, aldus de heer van Roggen, is geluk kig voorbij. En het verheugende verschijn sel doet zich voor, dat ook zij. die dan tot de ontevredenen behooren. hun waardee ring er over uitspreken, dat het aan het Jaarbeursbestuur gelukt is, om door een intensieve propaganda zooveel menschen naar de beurs te krijgen, als thans het ge val is geweest. Het is ook opvallend geweest, dat er ditmaal zooveel buitenlanders op de beurs zijn geweest; vooral uit België en Duitschland heeft de beurs veel belang stelling gehad, en ook dat is een verheu gend verschijnsel, dat moed geeft voor de toekomst als de tijden weer eens, wat wij natuurlijk allemaal hopen, normaal zullen zijn geworden. Al met al mag men, zoo meende de heer van Roggen, als men de tijdsomstandigheden in aanmerking neemt niet geheel en al ontevreden zijn over het verloop van deze beurs. Het spreekt van zelf, dat de crisis ook haar invloed heeft doen gelden op het zakenleven ter beurze, maar als men al die ongunstige factoren in aanmerking neemt, dan mag toch wor den gezegd, dat ook ditmaal de Utrecht- sche Jaarbeurs aan de haar gestelde taak heeft voldaan. Prof. dr. W. J. de Haas alhier zal deelnemen aan het groot electrotechnisch congres, dat van 4 tot 13 Juli a.s. te Pa rijs ter herinnering aan het voor 50 jaar georganiseerde eerste electrotechnisch congres werd gehouden. Maandag Tweede Paaschdag geeft de bekende impressario Jac. Smit uit Haar lem een specialiteitenvoortselling in de Stadsgehoorzaal, met medewerking van den parodist Harry Woodward, Pauwline Herve, voordrachtssoubrette, the 3 Brad- ly's luchtacrobaten, the Remo komische koorddansers, Ritly en Sigi, Japansche Parodisten en het muzikale trio Baldari. Men zie ook de advertentie in dit Blad. BINNENLAND. Het werktijdenbesluit voor winkels; nieu we bepalingen ingaande 1 Mei. (3e Blad). De heer Graadt van Roggen over dé resultaten der jaarbeurs. (Binnenland, le Blad). Een complot van valsche munters ont dekt; vier personen te Rotterdam gear resteerd. (Gemengd, 2e Blad). Bij een brand te Drunen (N.-Br.) zijn zes huizen afgebrand. (Gemengd, 2e Blad) Bij Apeldoorn is een auto door een trein gegrepen; de chauffeur is ernstig gewond. (Gemengd, 2e Blad). Misdrijf te Moordrecht na twee jaar ont dekt. (Gemengd. 2e Blad). Het eindrapport der commissie van on derzoek inzake de ramp van „De Ooievaar" (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. De financieele hulp aan midden-Europa. (Buitenl., le Blad). Engeland en de Iersche mpeilijkheden. (Buitenl., le Blad). Zuid-Afrika heeft een groot tekort op de begrooting. (Buitenl., le Blad). DE BESPREKINGEN MET BELGIË. Protcstvergadering te Rotterdam, Te Rotterdam is een protestvergadering gehouden van het „Nationaal Comité van Actie" inzake een Nederlandsch-Belgische overeenkomst. De belangstelling was groot. Ook de burgemeester van Rotterdam was tegenwoordig. Als sprekers traden op de heeren mr. Walter F. C. Baars, gemeenteraadslid van Rotterdam; J. Schilthuis; dr. H. W. E. Möl- ler, lid van de Tweede Kamer uit Tilburg; A. Kievit, gemeenteraadslid van Rotterdam en mr. H. van Haeringen uit Rotterdam, die allen wezen op de nadeelen die Rotter dam van het nieuwe kanaal zal ondervin den en op de slappe houding van de re- geering tegenover de Rotterdamsche be langen, die deze schijnt aan te nemen. Dr. Möller wees bovendien nog op de belan gen van Brabant, die door dit kanaal zeer geschaad worden. Voorts werd betoogd, dat hier alleen het belang van Antwerpen gediend wordt, ter wijl België toch geen enkel recht kan laten gelden als daarmede de belangen van Ne derland geschaad zouden worden. Tenslotte werd de volgende motie aan genomen: „De vergadering, gehouden door de afd. Rotterdam van het Nat. Com. inzake een Nederl.-Belgische overeenkomst, hoewel doordrongen van de groote wenschelijk- heid om met België tot een nauwere eco nomische samenwerking te komen, spreekt er haar ernstige bezorgdheid over uit, dat de Nederlandsche regeering Inzake de ver binding tusschen Rijn en Schelde, zoo zeer wil tegemoet komen aan de Belgische eischen, dat daarbij veel verder wordt ge gaan dan in het memorandum van 7 Mei 1929 als uiterste concessie was omschre ven, protesteert tegen ieder plan dat lei den zal tot een gesloten rechtstreeksche kanaalverbinding met het havengebied van Antwerpen. GEN.-MAJOOR J. F. N. VAN BUNGE T. Te Haarlem is, 78 jaar oud, overleden de gepensionneerde generaal-majoor der in fanterie J. F. N. van Bunge. In 1870 trad hij als volontair bij het instructiebataljon in dienst, in 1878 volgde zijn benoeming tot tweede luitenant. Hij doorliep de ver schillende rangen, totdat hij als kolonel, commandant van het le R.I., den dienst met pensioen verliet. Na zijn pensionnee- ring werd hem den militairen rang van ge neraal-majoor toegekend. Generaal Van Bunge droeg het ridderkruis der Oranje- Nassau Orde. De begrafenis zal morgenmiddag 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haar lem geschieden. Hbld. DE LUCHTPOST OP INDIË. Een onjuist bericht. De „N. R. Crt." van hedenmorgen bevatte het volgende bericht: Men meldt ons, dat, met het oog op de zéér groote financieele offers, zoowel van Nederland als van Nederlandsch-Indië, verbonden aan de instandhouding van den wekelijkschen luchtpostdienst tusschen In- dië en het moederland, tijdelijke inkrim ping overwogen zal worden. Wij hebben ons naar aanleiding hiervan gewend tot de directie der K. L. M., die ons verzekerd heeft dat dit bericht van de „N. R. Crt." voor haar een even groote verrassing was als voor ons, m. a. w. dat er bij de K. L. M. geen plannen tot tijdelijke inkrimping van den postdienst bestaan.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1