VOOR PASCHEN TH, B, KERKHEIDE's Manufacturen- en Heerenmode magazijn 73sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 24 Maart 1932 Zesde Blad No. 22090 UIT DE OMSTREKEN. Zilveren Jubileum Expediteursbedrijf Firma J. v. d. ImfX en Zn. te Oegstgeest. DE NAAM KERKHEIDE WAARBORGT de KWALITEIT BENTHUIZEN. Op den hoek bij v. S. botsten twee auto's op elkander. Het ongeval liep met jiaterieele schade af, welke onderling ge regeld werd. Aan onze dorpsgenooten C. D. H. Timmermans en L. van Noort, werd het einddiploma als leerlingen van de Am bachtsschool te Gouda uitgereikt. KATWITK AAN ZEE. JAARVERGADERING „KATWIJKSCHE REDDINGS BRIGADE". Dr. Eikelenboom gehuldigd. In de lunchroom de Jong had de jaar- lijksche ledenvergadering van de K.R.B. plaats. Dr. Eikelenboom heette allen hartelijk welkom. De brigade mag zich in grooten 1 bloei verheugen. Uit het jaarverslag van den secre ar s, 1 den heer v. d. Reijden ontleenen wij het- I volgende. In de vorige jaarvergadering J werd besloten om 2 hulpcolonnes uit ge- W.\ diplomeerde leden te vormen, uitgerust en f geleid volgens de van het Oranjekruih ontvangen regelen, en voor het zwemmen in de Binnenwatering een zweminstructeur l;!te zoeken. De 2 hulpcolonnes werden op 2 Juni I met aanvankelijk 11 leden opgericht. Tot leiders werden benoemd de heeren Ruwhof Hen Kuipers, tot leidster mevr. Wouda. Het H oppercommando zou berusten bij den me* P disch-leider dr. Eikelenboom. De subsidie k van f. 50 van het Oranjekruis werd ont- vangen, eenige malen werd er geoefend. De voordeeligste aanbieding voor zwem- instructeur werd ontvangen van een ver- I dienstelijk lid van de Leidsche R.B., den heer den Heiden, die zich belangloos be schikbaar stelde. Weer of geen weer, de heer den Heiden was trouw op zijn post en i ieder ontving gaarne zijn onderricht. Het K droogzwemmen had regelmatig plaats. In Juli werden de reddingsvlet en de 4 red- I dingslijnen weer op het strand gestatio- I neerd, als vorige jaren onder toezicht van I de strandvereenigingen „de Vuurbaak" en II het „K.S.S." De heer Kuipers heeft met verschillende leden meermalen in zee ge- l zwommen. Met de reddingsvlet hebben meerdere malen geoefend. De jaarlijksche H zwemwedstrijd in de Buitenwatering is ook uitstekend geslaagd. Bij den voorzitter, dr. Eikelenboom, waar alle functies ver- eenigd, n.l. die van leider, secretaris en penningmeester. De kosten voor onze brigade vielen niet tegen. Spr. releveerde Hvervolgens de geslaagde propaganda- a vonden. De nieuwe aanvangcursus E.H.B.O., on- p :i der leiding van dr. Eikelenboom was een i groot succes; er waren 41 deelnemers, 22 - dames en 19 heeren. Met goed gevolg legden allen het examen af. Daarna bracht m' spr. dr. Eikelenboom hulde. Ons ingaan op het verzoek van den lWassenaarschen R.B. om te zamen met /Leiden Met zwembad aan de Mauritskade af te huren was een gelukkig besluit. Bijna iederen Zaterdagavond ging er een volle autobus heen. Ons reddingsmateriaal be hoefde het afgeloopen jaar gelukkig geen r' dienst te doen. Het wordt dit jaar uit gebreid met 2 haspels en voor de duik- lessen staat er reeds een pracht duikpop klaar, genaamd „Opa". In het afgeloopen jaar werden 5 bestuursvergaderingen ge houden, het secretariaat verzond 392 post stukken. De brigade heeft momenteel 78 leden, 22 adsp. leden en 59 begunstigers. Dr. G. C. A. van Dorp bracht nu als penningmeester zijn verslag uit. In kas was f. 111.56 aan Contributie werd ontvangen j f. 245.75V2, de propaganda-avond had een I batig slot van f. 69.90, aan subsidie werd ontvangen f. 50, totaal f. 477.21 Vo. De uit gaven bedroegen f. 319.20, zoodat er in kas was f. 158.011/? Aan zwemlessen moet nog betaald worden f. 11.25 en voor de autobus f. 102.60, te zamen f. 113.85. De voorzitter dankte beide heeren voor de uitgebrachte verslagen. Namens de cur- j sisten van E.H.B.O. sprak de heer R. van An del dr. Eikelenboom toe, en dankte hem namens de cursisten. Ook dankte hij mevr. Eikelenboom, die haar man voor zoovele avonden heeft willen afstaan. Aan dr. Eikelenboom werd nu aangeboden het boekwerk van K. de Snoo, getiteld: „Leerboek der Verloskunde". Hierin was geschreven: De deelnemers van den cursus voor E.H.B.O. betuigen hiermede hun dank aan den Zeergel. Heer dr. J. Eikelenboom voor de leerzame, nuttige en gezellige lessen door hem genoten". De heer de Graaff uit Katwijk a. d. Rijn sprak hem mede als cursist toe en droeg hem een zelfgemaakt gedicht voor. Nu volgde bestuursverkiezing der aftre denden, de heeren dr. G. C. A. van Dorp, A. Kuipers en W. v. d. Reijden werden herkozen en namen hun herbenoeming aan. Dr. Eikelenboom dankte de cursisten voor het stoffelijk blijk van belangstelling en den heer de Graaf voor zijn gedicht. De transport-colonne zal eenmaal in de maand bijeenkomen. Om des te meer belangstelling te trekken voor de K.R.B. zullen van den zomer op het strand eiken Zaterdagmiddag demonstraties gehouden worden. Besloten werd om ook dezen zomer een zwemfeest te houden, waarvoor een crediet van f. 25 werd beschikbaar gesteld. Het droogzwem men zal aanvangen op den eersten Donder dag in April in de schuur van de heeren Taat, die deze weer bereidwillig daarvoor hebben afgestaan. Voor het zwemmen in Den Haag werd een post van f. 150 op de begrooting gebracht. Het bestuur zal in overweging nemen om dezen zomer een propaganda-avond te houden. De heer den Heiden zal dit jaar weer zwemonderricht geven, evenals de heeren Jonker en Vis in het droogzwemmen. Naar de jaarvergadering in Utrecht zal dit jaar geen afgevaardigde gezonden wor den. De voorzitter sloot deze goed bezochte vergadering met een kort slotwoord. Jaarvergadering Chr. Jeugd-Organisatie. De C.J.O. hield in 't Jeugdhuis een druk bezochte jaarvergadering. De voorzitter, ds. Kalkman, opende met de lezing van een gedeelte uit Mattheus 6 en ging voor in gebed. In zijn kernachtig openingswoord sprak hij zijn vast vertrouwen uit in de toekomst der organisatie. In de ontmoedi gende tijdsomstandigheden, waardoor ver schillende leden getroffen worden, roept Christus tot gezonde onbezorgdheid. Het jeugdwerk gaat rustig voort. Dit jaar zul len enkele door het bestuur ontworpen plannen ernstig moeten worden bestudeerd. De naaste toekomst zal toonen, of het op timisme gegrond is geweest. Ieder wordt opgeroepen zijn plicht in geloof te ver vullen. Hierna volgde het verslag van den 2en secretaris, waaruit bleek, dat er in de ver schillende afdeelingen onvermoeid wordt gewerkt. De kascommissie bracht een gun stig verslag uit over het beleid van den penningmeester. De heer Rietdijk gaf een keurig overzicht van de financieele toe stand der organisatie. Zijn practische wen ken werden met groote aandacht aange hoord. De voorzitter sprak namens allen, toen hij den heer Rietdijk hartelijk dankte voor dit nuttige werk, dat belangeloos door hem wordt verricht. Hierop volgde de bestuursverkiezing. De heer Siderius stelde zich niet meer be schikbaar. Het voorstel van het Bestuur, de heer S. tot eere-lid te benoemen, als waardeering voor het vele goede door hem voor de organisatie verricht, werd onder applaus goedgekeurd. De aftredende hee ren A. Haasnoot en C. J. Lambour werden herkozen. Als nieuw lid werd gekozen de heer K. Seinstra. Allen namen hun benoeming aan. Verschillende huishoudelijke onderwer pen werden uitvoerig besproken. In het slotwoord bad de voorzitter ieder nieuwe krachten toe. De heer Seinstra sloot met dankgebed. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Gisteravond werd in „Irene" de 21ste Jaarvergadering der Coöp. Boerenleenbank alhier gehouden. Te ongeveer acht uur opende de voorzitter, de heer L. Kruyt, de vergadering met een kort welkomstwoord, waarin hij o.m. memoreerde, dat de Bank in gezond staat bevindt. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd, waarna de kassier het woord verkreeg voor de rekening en verantwoording over 1931, waaruit wij o.m. het volgende aanstippen: Het ledental bedroeg op 1 Januari 1931 373. Er waren 1363 spaarders tegen 1302 in het vorig jaar; het getal rekening-hou ders was 238 tot 233 in het vorig jaar; het bedrag aan gedeponeerde spaargelden was f. 936905 tegen f. 985715 in het vorig jaar; de omzet bedroeg f.3891357 tegen f. 3827230 in het vorig jaar, het winstcijfer bedroeg f. 4600.50, het reserve-fonds f. 37976.46. De verkiezing van een lid van het bestuur wegens periodieke aftreden van den heer D. B. Parlevliet had tot resultaat, dat de aftredende m. overgroote meerderheid werd herkozen. Eveneens werd de heer Haasnoot met overgroote meerderheid herkozen tot lid van den Raad van Toezicht. Beiden verklaarden hun herverkiezing aan te nemen. De plaatsvervangende bestuursleden de heeren N. Parlevliet Dz. en A. van Rijn Jaczn. werden als zoodanig eveneens her kozen. In de commissie tot nazien der rekening over 1932 werden door den voor zitter benoemd de heeren A. den Dekker en Jac. Pronk, tot plaatsvervangers de heeren G. Haasnoot en J. Vooys. Na de rondvraag, die niet tot belangrijke besprekingen aanleiding gaf, werd de ver gadering te ruim 9 u. door dén voozzitter gesloten. Op de Voorstraat is de 36-jarige D. H. uit de Varkevisserstraat door een auto ingehaald- en door een uitstekende stang getroffen. Hij werd van zijn rijwiel ge slingerd en kwam op den straatweg terecht, tengevolge waarvan hij verwondingen aan beide handen en aan het linkerbeen op liep. Op het politiebureau werd hij voor- loopig verbonden. De schuld trof den bestuurder van de auto, den chauffeur J. v. G. wonende Beierlandsche laan te Rotterdam, die niet voldoende naar links had uitgeweken. KATWITK AAN DEN RITN. Jaarvergadering der Tuinbouwvereen. Gisteravond hield de Tuinbouwvereen. „Katwijk en Omstreken" haar jaarverga dering in „De Roskam". De Voorzitter, de heer J. van der Perk, heette de aanwe zigen welkom. Zelden, aldus spr., zijn we als leden van onze tuinbouwvereeniging samengekomen, onder zulke ernstige om standigheden en met zulke donkere voor uitzichten als thans. Ook wij voelen thans den druk der tijden in volle mate. Helaas, 1932 is een jaar geweest waarin door de tuinders groote bedragen zijn verloren. Thans verkeert ook het tuinbouwbedrijf in een noodtoestand als nimmer te voren. Zeer ernstig zijn de tijden welke wij thans beleven! Waar andere jaren de bloembol- lenkweekerij nog een bron van inkomsten opleverde, en deze bij tegenslag in de tuinderij nog veel goed maakte, daar heeft ook deze bron opgehouden te vloeien. De verwachtingen welke men dienaangaande koesterde hebben ook in alle deelen te leurgesteld. Geen wonder dan, dat bange vreeze ons aller hart vervult, wanneer wij zien op hetgeen wij in het afgeloopen jaar hebben meegemaakt en op hetgeen ons in de toekomst misschien nog te wachten staat. Hoop en verwachting stellen wij op God. Na de notulen volgde het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Korpels- hoek, waaraan wij het volgende ont leenen: Ook uit dit verslag bleek dat de voor naamste producten teleur stelden, daar deze door gemis aan export voor lage prijzen van de hand gedaan moesten wor den. Het vereenigingsleven ging vrijwel zijn gewonen gang, het ledental steeg tot 150. Het zou geen moeite zijn dit getal hooger op te voeren, doch ons streven is, alleen diegenen tot lid toe te laten, die hun bestaan zoeken als tuinder, opdat be sluiten niet kunnen worden beinvloed door personen, die hierbij geen direct belang hebben. Er heeft in het afgeloopen jaar één sterfgeval bij de leden plaats gehad. In de 7 bestuurs- en 3 ledenvergaderin gen zijn geen besluiten van ingrijpende beteekenis genomen. De goede verstand houding tusschen .bestuur en leden eener zij ds. en van bestuur tot personeel ander zijds mocht bewaard blijven. Deze goede stemming mocht ook blijven voortduren tusschen bestuur en kooplieden. Op de vorige jaarvergadering is gespro ken over het aanbrengen van verlichting op het terrein, daar dit in het najaar zeer ongeriefelijk was voor het verladen der producten, zoodat dit een goede ver betering is geworden. De opbrengst der weegbrug, die is aangewezen voor de in voering der wegenbelastingwet, is van dien aard geweest dat deze een eenigszins behoorlijke rente heeft gegeven. De ter- Foto Bleuzé. Morgen zal, gelijk wij reeds vermeldden de te Oegstgeest, Leiden en in de geheele bollenstreek bekende expediteurs-firma J. v. d. Luyt en Zn., gevestigd aan den Wijttenbachweg te Oegstgeest. het feit herdenken, dat zij 25 jaar geleden door de nog steeds bedrijvigen eigenaar werd op gericht. Wegens omstandigheden zal dit feit eerst op 30 dezer feestelijk herdacht worden. Het bedrijf heeft zich in deze 25 jaren op enorme wijze ontwikkeld! Begonnen werd met een bodedienst, be staande uit één hondekar op Leiden. Al spoedig bleek hiervan een zoodanig ge bruik gemaakt te worden, dat uitbreiding vanzelfsprekend was. Op het oogenblik zijn niet minder dan 11 auto's in gebruik, waarmee talrijke transporten, in het bij zonder van meubelen, tot zelfs in het buitenland plaats vinden. Het bedrijf is nu op buitengewoon moderne wijze inge richt. Als bijzonderheid vermelden wij, dat de talrijke zoons van den actieven heer v. d. Luyt, allen in de zaak zijn opgenomen. Men ziet hen hierboven met hun vader bij de auto's, die men eiken dag door de straten en langs de wegen ziet rijden. Ongetwijfeld zal het de familie v. d. Luyt o phun feestdag niet aan be- 1 langstelling ontbreken! reinen en gebouwen hebben dit jaar niet zooveel aan onderhoud gekost dan vorig jaar, doch hiernaast zijn 2000 nieuwe vellingkisten aangekocht, om het benoo- digde aantal op zijn sterkte te kunnen houden, daar deze veel hebben te lijden van het peenwasschen. Van het verkrijg baar stellen van kunstmest is weer een ruim gebruik gemaakt. Het omzetcijfer der 99 gehouden vei lingen bedraagt f. 177.599.49, tegen f. 265.163.47 in 1930, nu is het alzoo f. 87.563 98 lager. Er was belangrijke aan voer, waarom het lager omzetcijfer ons doet denken aan de lage prijzen der pro ducten. Aardappelen werden aangevoerd: Due of York en Eerstelingen 286.250 K.G., Eigenheimers 315.750 K.G. Kleine aard appelen 64.500 K.G., into taal 666.500 K.G. tegen 817.600 K.G. in 't vorig jaar. Een achteruitgang dus van 151.100 K.G. Daar de aardappelziekte zich al vroeg open baarde, trad deze bij sommige tuinders al in zeer hooge mate op, vanwaar de op brengst zeer laag was. Het verplichte aardappelveilen is tot 1 October gehand haafd gebleven. Uien werden aangevoerd 202.800 K.G. tegen 152.800 K.G. in 1930, een vermeerde ring van 50.000 K.G. De prijzen zetten zich laag in, doch gingen langzamerhand omhoog, zoodat hier van geen verliezen behoeft gesproken te worden. Peen werd aangevoêrd 267.400 K.G. te gen 332.000 K G. vorig jaar, een vermin dering van 64,600 KG. Conservenfabrie- ken en binnenlandsche markten waren hiervan groote afnemers. Bospeen. De aanvoer bedroeg 284.800 bos, tegen 151.280 in 1930, aizoo 133.520 bos meer. Dit product is eenigszins loo- nend geweest. Bloemkool werd over de veiling aan gevoerd 1.411.400 stuks, tegen 1.483.200 het vorig jaar. Het voornaamste product der veiling stelde groote teleurstelling. Er was meer uitgeplant dan vorig jaar, en de gewassen waren goed. Verschillende dui zenden behaalden de minimumprijs van 75 cent per honderd niet, terwijl de nacht vorsten van omstreeks half October veel schade aanrichtten, zoodat hier groote verliezen zijn geboekt. Roode kool werd aangevoerd 57.000 st. en 2620 K.G., terwijl 76.700 stuks en 5.450 K.G. in 1930 Een vermindering van 19.700 stuks en 2.830 K.G. Gele kool werd aangevoerd 48.000 stuks tegen 79.550 stuks in het vorig Jaar, een mindere aanvoer alzoo van 31.550 stuks. Groene kool werd aangevoerd 35.500 stuks tegen 21.690 stuks in 't vorig jaar, een vermeerdering van aanvoer van aanvoer 13.810 stuks. In doorsnee is het jaar, dat achter ons ligt voor de ledeif der tuinbouwvereeni ging minder gunstig geweest, en zijn groote financieele verliezen geleden. Spr. vroeg tenslotte Gods zegen voor de toe komst. Hierna kwam in behandeling het vast stellen der Balans, Rekening en Verant woording. De Balans sluit in bezittingen en schulden met een eindcijfer van f. 95819.12. De voorzitter lichtte de Ba lans nader toe, waaruit blijkt dat de wer kelijke schulden der vereeniging bedragen f. 17000.— waartegenover een bezitting staat van veilinggebouw, terrein, land, loodsen en eenige vorderingen zoodat de financieele toestand der vereeniging kerngezond is. De exploitatie-rekening wordt uitvoerig besproken en op meerdere punten toegelicht waarna ook deze z. h. st. wordt goedgekeurd in ontvangsten en uitgaven met een eindcijfer van f. 11006.08 Gereserveerd is voor verplichte aflossing f. 1500.terwijl het winstcijfer f. 185.33 bedraagt. Ook de begrooting voor 1932 wordt behoudens een kleine wijziging ten opzichte van den post arbeidsloon ter reinwerker, die iets verlaagd wordt, z. h. st. goedgekeurd. De begrooting is geraamd op een omzet van f. 175.000.Na behan deling van het punt levering kunstmest wordt besloten dat leden die niet op tijd het verschuldigde voor geleverde kunst mest betalen, W/o rente per maand zul len moeten vergoeden, terwijl na een be paalde termijn het verschuldigde van het veiiingtegoed zal worden afgehouden. De aftredende bestuursleden de heeren J. v. d. Perk, Nic. Bos en H. W. Grim bergen worden herkozen. De heer Grim bergen nam zijn benoeming aan terwijl de twee andere herkozenen zulks nog in be raad willen houden. Een voorstel van den heer v. Went betreffende beschikbaarstel ling van de oorspronkelijke paardenstal, thans kunstmestbewaarplaats, wordt na eenige bespreking zoo gewijzigd, dat het bestuur zal overwegen of een gedeelte van de kistenloods voor kunstmestbewaar plaats kan worden vrijgemaakt, waarna de oorspronkelijke paardenstal weer voor dit doel worden gebezigd. Bij de rond vraag kwamen nog enkele minder be langrijke aangelegenheden ter sprake, waarna te ruim half twaalf de voorzitter de vergadering onder dank voor de op komst en belangstelling, sloot. Het bestuur van het Ned. Herv. Gast huis besloot aan de huurders van teel gronden, eigendom van deze stichting, over 1932 een pachtverlaging toe te staan van 35 pet. van den bestaanden huurprijs. NOORDWITK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, zijn thans als werkzoekenden ingeschreven 346 per sonen, n 1. 15 metselaars, 17 opperlieden. 23 timmerlieden, 14 schilders. 3 stucadoors, 1 straatmaker, 167 landarbeiders, 49 vis- schers, 21 losse arbeiders. 1 dienstbode, 1 smid, 2 loodgieters. 1 letterzetter en 31 jongens beneden 18 jaar. SASSENHEIM. Met Paschen geen bloemen. Hoewel de crocussen bloeien en de enkele akkers hyacinthen reeds beginnen te kleuren, zal er op de Paaschdagen nog niet van de bloemenvelden te ge nieten zijn. Het wachten is op een paar dagen regen, die na deze langdurige droogte zeer welkom zou zijn! Ncd. Ver. van Chr. Kantoorbedienden. In het Herv. Vereenigingslokaal werd gisteren een propaganda-avond gehouden door de Ned. Ver. van Chr. Kantoorbe dienden. Het woord werd gevoerd door den heer Z. Bras Jr. uit Rotterdam, die door een krachtig propagandistisch woord bij de aanwezigen belangstelling opwekte voor het omvangrijke werk der vereeni ging. Naar aanleiding van een en ander werd besloten alhier pogingen in het werk te stellen om te komen tot oprichting van een afdeeling. NAAR KATWIJK AAN ZEE. KOOPX IN DEZE SLECHTE TIJDEN IETS GOEDS EN TOCH GOEDKOOP. MANUFACT. AFD. HEERENMODE AFD. Macco Damesdirectoirs, vanaf f.0.29 Zijden Dames Directoirs, vanaf f.0.79 Heeren Jaeger Pantalons, vanaf f. 0.49 Dames Onderjurken (wol m. zijde) f. 0.99 Zware zijden Dameskousen f. 0.59 Fluweel Jongenspet, vanaf f. 0.95 Fluweel Manspet .vanaf f. 1.25 Heerenhoeden, vanaf f. 2.50 Heeren Overhemden, vanaf f. 1.70 Jongens Schillerhemden, vanaf f. 0.50 NIEUWSTE DASSEN EN POCHETS VOOR J-AGE PRIJZEN. Verder: Pracht dessins zware, Schortensatinets14 39 ct. Prima zijde Popeline voor Overhemden a 49 ct. Kunstzijde voor Dames Ondergoed 24 ct. ENORME SORTEERING IN DIVERSE SCHORTEN! ONZE SORTEERING BABYGOED IS NIET TE OVERTREFFEN Verbouwing Postkantoor. Met de verbouwing van het Postkantoor zal spoedig een aanvang worden gemaakt; het gebouw zal een volkomen gedaante verwisseling ondergaan en tevens uitge breid worden. In den achter het kantoor gelegen tuin zal een groot stuk worden aangebouwd, terwijl in de voormalige directeurswoning, de automatische telefooncentrale zal wor den ondergebracht. Beneden zal 't gebouw bevatten, wacht kamer, kantoor, dienstkamer, postpakket- tenzaal, terwijl het aantal loketten tot drie zal worden uitgebreid. Het gebouw krijgt een centrale verwarming. Met deze verbouwing en moderrüseering zal ongetwijfeld in een lang gevoelde be hoefte worden voorzien! Ingelanden Mottigerpolder. In hotel „Het Bruine Paard" alhier had de vergadering van stemgerechtigde Inge landen plaats. Deze aanwezige Ingelanden, konden in totaal 25 stemmen uitbrengen. De rekening werd vastgesteld aan in komsten op f. 1.580.19Vs en uitgaven f. 1.355.96 zoodat het batig saldo bedraagt f. 224.23V,. Bij den aanvang van 1931 bedroeg dit f. 351.21'/i .De omslag werd over 1931 be paald op f. 13 per HA., makende over de grootte van den polder, zijnde 91.09.40 H.A., f. 1.184.23. In deze grootte van den polder is begrepen de grensuitbreidlng van 7.46.51 H.A. (Provinciaal Blad No. 911 16661). Over deze grensuitbreiding werd uitvoe rig gesproken. Sommige leden waren het hiermede niet eens. Deze grenswijziging ls door de Provinciale Staten vastgesteld. De begrooting voor 1932 werd vastge steld aan inkomsten en uitgaven op f. 1.408.451/:. De omslag voor 1932 werd eveneens begroot op f. 13 per H.A. Vervolgens had de verkiezing plaats van een voorzitter wegens periodieke aftreding van den heer J. W. Marbus. Na schrifte lijke stemming werd de heer Marbus met 23 van de 25 stemmen tot voorzitter her kozen. Door het Bestuur werd nog medegedeeld, dat de oude windmolen is verkocht en thans reeds is gesloopt. Te betreuren ls het echter, dat het niet is mogen gelukken dezen windmolen, die toch ongetwijfeld de omgeving van Sassenheim en Voorhout verfraaide, te behouden. Door een doelma tiger, machinale bemaling worden de windmolens, die men in de bollenstreek niet veel meer aantreft, buiten werking gesteld en doorgaans gesloopt. Toen de meteropnemer bij het gas- en waterbedrijf v. d. M. aan de Vaartkade zijn rijwiel voor een woning plaatste en het zijn terugkomst weer wilde meenemen, kwam hij tot de ontdekking, dat er een ander rijwiel stond. Het rijwiel geleek wel veel op het zijne, zoodat aan een vergissing gedacht wordt. Inmiddels is de politie hiermede In kennis gesteld, die nu Inlichtingen verzoekt. Gevonden voorwerpen: een bruin kin- derportemonnaie met inhoud; een bruin lederen heerenportenionnaie met inhoud; een zak met eenige kleeding en een kinder schooletuitje. o VOORHOUT. EEN DRIETAL INBRAKEN. Bezoek aan het Raadhuis, den pastoor en een kruidenier. Hedennacht is ons anders zoo rustige dorp opgeschrikt door een bezoek van in brekers, die op verschillende plaatsen hun slag trachtten te slaan. Zij brachten een bezoek bij pastoor Heytveld, forceerden een raampje aan de achterzijde van het huis, doch zijn op de vlucht gegaan door het aanslaan van den waakhond. Voorts werd bij gemeentehuize inge broken; bij den ontvanger is niets ont vreemd, doch wel de kas van het water leidingbedrijf meegenomen. Het bleek echter slechts een gering bedrag te zijn, daar juist den vorigen dag alles afgedra gen was. Ook namen zij eenige legesgel- den mee, evenmin een hooge som verte genwoordigende. Het was den heeren blijkbaar niet ge noeg. want ook de kruidenier v. Dam, die naast het Raadhuis woont is met een be zoek verrast. Hier bleken zij gelukkiger: een geldkistje met ruim f.700, eenige pa pieren, w.o. een Rijkspostspaarbankboekje en eenige worsten werden meegenomen. Hier wisten zij zich toegang te verschaffen door het verbreken van een W.C. raampje. Bij het gemeentehuis werd een deur aan de achterzijde geforceerd. Merkwaardig ls dat niemand iets ge hoord heeft, zoodat blijkbaar geroutineer de lieden aan het werk zijn geweest. De politie stelt een ijverig onderzoek in, tot nu toe echter zonder resultaat.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 15