KARSOTE LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 23 Maart 1932 Derde Blad No. 22089 LAND- EN TfWPHW. Het Gouden Kaasmarktjubileum te Bodegraven B. en W. recipieeren Hartelijke huldiging. 73sle Jaargang GEMEENTEZAKEN. FEUILLET0N. De Geheimzinnige Inbreker RECHTZAKEN. FINANCIEN. VOORKOMT TANDBEDERF J| ring van de Kroon, te bepalen, dat op een werkdag per week, vóór of na 1 uur des namiddags, alle of bepaalde groepen ''an winkels voor het publiek gesloten moeten zijn Blijkens de schriftelijke en monde linge behandeling van deze bepaling in de Tweede Kamer was 's wetgevers bedoe ling daarmede uitsluitend moeilijkheden in het winkelbedrijf te voorkomen, welke uitvloeisel kunnen zijn van de verplichting om het personeel op een vóór- of namid dag in de week vrijaf te geven; terorde ningen als hier bedoeld zouden naar de strekking van het artikel slechts tot stano komen, indien plaatselijk het bedrijfsbe lang van de winkeliers zulks zou vorderen, hetgeen meestentijds wel zou blijken uit een desbetreffend verzoek van de oetrok- ken groepen van akgenooten zelf. M.a.tv. om toepassing te kunnen geven aan art. 6 der wet is de voorwaarde gesteld, dat door de winkeliers zeif daartoe het verzoet: wordt gedaan, althans dat blijkt, dat z(J daartegen geen bezwaar hebben. Aan deze voorwaarde is in het onderhavige geval niet voldaan integendeel schijnt men aan de zijde der winkeliers getuige het genoemde adres van de Leidsche Midden stands-Centrale veeieer afwijzend tegen over een verplichte ochtend- en "liddag sluiting op één dag der week te staan zoodat naar het oordeel van B. en W. op het verzoek van de werknemersorganisa ties niet kan worden ingegaan. Aangewe zen is h. i. hier, dat de betrokken partijen met elkander in overleg treden en zich na verkregen overeenstemming opnieuw tot den Raad wenden Eerst dan is het oogen- blik voor een beslissing van den Gemeen teraad aangebroken Ten aanzien van de sluiting op Zater dagavond verzoeken de organisaties deze te bepalen op 9 uur. Zooals bekend, be paalt de thans nog geldende verordening op de winkelsluiting het sluitingsuur voor dezen dag op 11 uur; de nieuwe wet schrijft vóór sluiting des Zaterdags te 10 uur n.m. Krachtens art S lid 1 der wet kan echter de Gemeenteraad, wederom onder goedkeuring van de Kroon afwijkin gen van de bepalingen der wet vaststel len indien bijzondere omstandigheden deze gewenscht maken. Aangezien B en W. voorshands geen bijzondere omstan digheden van plaatselijken aard bekend zijn, welke voor Leiden tot vervroeging van het sluitingsuur op Zaterdagavond aanleiding kunnen geven, is ook dit ver zoek naar "nun meening thans niet voor inwilliging vatbaar. Hetzelfde geldt voor den wensch "an de sdresseerende organisaties om het slui tingsuur op de overige werkdagen 'jat in de verordening bepaald is op 9 uur. te "ervroegen tot 7 uur De wet toch stelt dit sluitingsuur eveneens vast. op 8 uur. Ook op dit punt zal aar. het verzoek ec-st te gemoet gekomen kunnen werden, wanneer zich in deze gemeente bijzondere omstan digheden hebben doen kennen, welke een van de wet afwijkende sluiting var de winkels om 7 uur kunnen rechtvaardi gen hetgeen vooralsnog niet het geval is. Voor de sluiting op Zondag bevat de nieuwe wet een volledige regeling, zoodat te dien opzichte binnenkort aan den wensch van adressanten behoudens nood zakelijke uitzonderingen, zal zijn voidaan en ingrijpen van den gemeentelijken wet gever overbodig is. Overigens zij opge merkt. dat ook hier eventueel afwijkin gen van de wettelijke regeling mogelijk zijn indien bijzondere plaatseliike omstan digheden daartoe aanleiding geven. Wat het tweede adres, dat van de kap pers, betreft, de daarin geuite wenschen komen hierop neer. dat zal worden be paald. dat hun zaken geopend zullen zijn des Zaterdags van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m., des Donderdags van 8 uur v.m. tot I uur n.m en op de overige werkdagen van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. en van 3 uur n.m. tot 8 uur n.m. (sluiting des Zondags is fn de geldende verordening reeds voor de kappers voorgeschreven). Het sluitingsuur op Zaterdagavond voor de kappers, thans volgens de verordening II uur. zal door de Winkelsluitingswet ge bracht worden op 10 uur, zoodat van zelf aan haar wensch te dezen aanzien zal worden voldaan. Het sluitingsuur p de overige werkdagen is reeds oo dit oogen- biik 8 uur en zal na het in werking ueden der wet niet veranderen; ook op dit punt is derhalve geen voorziening van gemeen tewege noodig. Voor het voorschrijven van sluiting var, de kapperszaken des Donderdags na 1 uur n m. zou wederom toepassing, gegeven moeten worden aan het boven vermelde art. 6 der wet. B. en W kunnen hier ver wijzen naar hetgeen zij dienaangaande reeds opmerkten. Griet daarop, zal eerst dan het oogenblik zijn gekomen om het verzoek tot sluiting van de kapperszaken cd Donderdagmiddag in overweging te nemen, wanneer duidelijk blijkt, dat de overgroote meerderheid der kappers zich daarachter schaart Dit Is thans geens zins aannemelijk gemaakt. Ten slotte wijzen B. en W. er op. dat overigens het adres der Kappersclub op twee punten afwijking beoogt van de re geling der Winkelsluitingswet, n.l, in goo- verre het inhoudt opening des ochtends niet voor 8 (resp. 9) uur en sluiting op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag tusschen 1 en 3 uur n.m. Aangezien in geenen deele is aangetoond, welke bijzon dere omstandigheden in onze gemeente deze afwijking van de wettelijke regeling ïeehtvaardigen, zal van toepassing in dezen van art. 9 der wet geen sprake kun nen zijn en behoort het verzoek op dit punt te worden afgewezen. RECLAME. DOODT DE BACTERIËN VAN GRIEP EN INFLUENZA. De snelste en zekerste manier om van griep en influenza verlost te worden is het vernietigen van de bacteriën, die deze ziekten veroorzaken. Vernietigt ze met den machtigen damp van het Karsote inha latie-systeem (nieuwe wetenschappelijke uit vinding). Karsote doodt de griep- en influenza- veroorzakende bacte riën en is tevens on schuldig in het gebruik. Karsote verzacht en geneest ook de teere en geïrriteerde stemban den! In een paar minu ten opent Karsote de verstopte neusgaten, verwijdert het slijm achter uit de keel en maakt een eind aan het hoorbare ademhalen. U sprenkelt slechts 10 tot 15 druppels op een zakdoek en ademt de aangename dampen in Zij werken dadelijk en na een paar minuten voelt U de zoo begeerde verlichting' De wonderlijke bacteriën-doodende wer king op actieve griep- en influenza- veroorzakende bacteriën wordt aange toond in de volgende diagrammen (mi croscopische afbeeldingen l Fig. 1 toont de bacteriën bij 't begin van de ziekte. Fig. 2 laat U de geweldige toename der bacteriën zien pa 24 uur Fig. 3 hoe in minder dan 10 minuten Karsote-damp de bacteriën volledig ver nietigd heeft 6300 Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a f. 0.90 PER FLACON (ZAKFORMAAT) en f. 1.50 per flacon (2 x de kleine maat). Importeurs: N.V. Rowntree Handels Mij., Heerengracht 209, Amsterdam-C. STEUN AAN HET ZUIVELBEDRIJF. Binnenkort kan een wetsontwerp worden verwacht. Het lid van de Tweede Kamer, dl'. H. J. Lovink, voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, heeft in de gisteren te Rotterdam gehouden crisis vergadering van die organisatie medege deeld,. tijdens deze bijeenkomst telefonisch het bericht te hebben ontvangen, dat de regeering tot de conclusie was gekomen, dat steun aan het zuivelbedrijf moet wor den verleend. De regeering heeft dank baar gebruik gemaakt van de rapporten van organisaties en commissies maar heeft gemeend een eigen stelsel te moe ten ontwikkelen. Hoe dat stelsel er zal uitzien, weten we nog niet aldus dr. Lovink v.erder. maar uit deze mededeeling volgt, dat binnen korten tijd een wetsontwerp om het zui velbedrijf te steunen bij de Kamer zal worden ingediend. o Foto Bleuzé. Gistermiddag is het gouden jubileum der Kaasmarkt te Bodegraven herdach" met een drukbezochte receptie van B. en W. der gemeente in het Beursgebouw aldaar. Hierboven de leden van het gemeentebestuur met de bestuursleden der Bodegravensche Vereeniging van Kaashandelaren. Zittend v. 1. n. r.: de heeren Loman, gemeente-secretaris; P. Batelaan. wethouder; mr. S. C. van Dobben de Bruyn, burgemeester; J. v. d. Marei, wethouder. Staande: de heeren H. Goebel. J. v. d. Giesen, A. C. de Meyere, J. Beyen, A. Beeckman, J. J. Veerman en B. Baars. r GEEN BADHUIS. Blijkens rapport van 8 December j.l. n de Commissie van Financiën yoorais- og geen aanleiding vinden om de oprich- jng van een gemeentelijk badhuis in het jidelijk stadsgedeelte te bepleiten, ter- djl ze evenmin meent te mogen advisee- ren steun te verleenen aan de van parti- jliere zijde ontworpen plannen tot op- nchting van een overdekte bad- en zwem- urichting. Het schema van stichtings- er, exDloita- jekosten, door het Comité voor de o'prich- ■jjig van een overdekte zwem- en '-adin- .fhting ingediend, vormt toch naar het (ordeel der geheele Commissie, geen basis pi financieele medewerking van gemeen- Itwege te verleenen. terwijl van oprichting an een nieuw gemeentelijk badhuis in et Zuiderkwartier, volgens de grootst mo- •elijke meerderheid der Commissie, 2fge- n nog van haar bezwaren c!aa. tegen lfs in normale tijden, onder de :egen- oordige tijdsomstandigheden zeker geen rake kan zijn. Ook B. en W. komt het voor dat er. met et oog op den ongunst der tijden, voor- lsnog geen aanleiding is tot oprichting ai een nieuw badhuis in het Zuiderkwar- ier en dat de desbetreffende plannen der- alve voorloopig moeten blijven rusten. DE WINKELSLUITING. 16 December 1929 werden adressen van ie organisaties van handels- en kantoor bedienden en van de Leische Kappersclub -Hulp en Vriendschap", beide houdende rerzoek tot wijziging van de hier ter stede eldende regeling van de winkelsluiting, in handen van B. en W. gesteld cm prae- aavies. Sedertdien hebben de Nederland- ithe R.-K, Volksbond, afdeeling Leiden, de Leidsche Christelijke Besturenbond en de Leidsche Bestuurdersbond met het eerst- sfiioemde adres hun instemming hotuigd. lerwijl de Leidsche Middenstands-Centrale in de Nederlandsche Banketbakkersveree- niging, afdeeling Leiden, daartegen be zwaren hebben ingebracht. Reeds korten tijd na indiening van aeze adressen werd het in 1928 aanhangig ge maakte ontwerp eener wet op de winkel sluiting, hetwelk deze zaak in vollen om vang beoogde te regelen, door de Tweede Kamer der Staten-Generaal in openbare behandeling genomen. B. en W. hebben teen gemeend het uitbrengen van hun praeadvies op de adressen te moeten op schorten tot na afloop van de parlemen taire behandeling van genoemd wetsont werp. Sedert is de Winkelsluitingswet ook inderdaad in het Staatsblad verschenen - ofschoon zij nog niet in werking is getreden zoodat thans de bedoelde adressen in behandeling genomen kunnen iui'den. Vooraf zij opgemerkt, dat door vaststel ling van de Winkelsluitingswet de situatie sehee» anders is geworden dan ten tijde lan de indiening van de adressen, zoodat tok het uitvoerige onderzoek, hetwelk de Kamer van Koophandel en Fabrieken, a.m vie B. en W. advies ter zake hadden ge zaagd, had ingesteld, niet meer als grond- g van een uit te brengen praeadvies m worden genomen. De materie van de inkelsluiting toch, voorheen ter regeling J >ergelaten aan de gemeenteraden, vindt I aan* in vollen omvang regeling bij de pet, terwijl de gemeentelijke wetgever nog Hechts een bescheiden aanvullingsbe- 'voegdheid in dezen heeft behouden. Inge- Ivolge artikel 194 der Gemeentewet zal met den dag van inwerkingtreding van de wet 'de Leidsche verordening op de winkelslui ting van 10 Juli 1913 in haar geheel van rechtswege ophouden te gelden. Een en lander voor oogen houdende, mogen B en W„ wat betreft de adressen, het volg-nde I onder de aandacht brengen. De wenschen van de organisaties, welke liet hierboven in de eerste plaats ge noemde adres hebben ingediend, betreffen hier punten, en welsluiting van winkels gedurende één middag per week, vervroe- Ring van het sluitingsuur, zoowe! op Za terdag, als op de andere werkdagen, en sluiting des Zondags. B. en W. meenen, dat 1 in het licht van de bepalingen van dè nieuwe Winkelsluitingswet, die op 1 Mei a.s. in werking treedt, vooralsnog geen j aanleiding bestaat voor inwilliging van de keuite wenschen. Gelijk boven reeds werd gezegd, bevat penoemde wet een regeling van de materie der .winkelsluiting in vollen omvang: aan de gemeenteraden is slechts op ind«'Rp- I schikte punten een zelfstandige oevo-itrd- iheid gegeven. Zoo is in art. 6 aan den Raad toegekend de bevoegdheid om bij plaatselijke verordening, onder goedkeu- Uit het Engelsch door A. TREUB. 25) De kamenier verliet de kamer met een boosaardig glimlachje tegen den woeden den baronet, die haar zag heengaan met oogen, schitterend van inspanning, om niet te vergeten, dat men geen verdiende straf aan kinderen toedient, als zij zekeren leeftijd bereikt hebben. Toen de deur zich achter haar gesloten had, ging hij naar zijn dochter, die hem tartend aankeek, Ga naar je kamer, meisje, beval hij scherp, naar de deur wijzend, en blijf (laar! En jij. ging hij woedend voort, zich snel naar Eric wendend, ga weg voordat ik er je uit iaat gooien! Spencer verliet zwijgend de kamer, om dat hij aan de voordeur had hooren hellen. Moet ik daaruit begrijpen, dat mijn onmiddellijk vertrek met een zeker vaag genoegen zoudt zien? vroeg Erie, met blij moedige onbeschaamdheid. Sir Peter gaf zooveel teekenen van een dreigende uitbarsting, dat Eric met reden oordeelde dat t' oogenblik gunstig was om zijn hoed van de boekenkast te krijgen. Ik denk, sir Peter ging hij voort, ter wijl hij zijn hoed omdraaide en de voering afgetrokken bekeek, dat U liever geen in lichtingen zoudt willen geven aangaande de obligaties? U ziet .Maar Enid, bang voor de gevolgen, greep zijn arm en bracht hem naar de waranda. Sir Peter hield het antwoord in, dat hij °P het punt was te geven, maar hij mom- Pelde hevige bedreigingen, terwijl hij naar het jonge paar keek, dat zachtjes juist buiten het raam stond te praten. Toen lachte hij luid, liep de kamer door en wierp zich in zijn stoel. Hij reikte over de tafel heen. greep een sigaar, duwde dien tusschen zijn tanden, nam de lucifersdoos en stak een lucifer aan. Zij brak zonder te ontbranden. Hij nam een ander en weer een, telkens met hetzelfde gevolg. Toen wierp hij de doos boos van zich weg. Hij zonk weer terug in zijn stoel, staarde pein zend in het uitgaande vuur en maakte zich zelf voor een gek uit. Gewoonlijk was hij zijn zenuwen de baas, maar van- avqnd Spencer kwam geluidloos naast hem en hij schrikte zenuwachtig op. Wat duivel man! Wat is er? Een boodschap, sir Peter, antwoordde Spencer, een presenteerblaadje voorhou dend. waarop een enveloppe lag. Een boodschap? Op dit uur van den avond? Sir Peter's stem klonk ongeloovig, en hij bekeek de enveloppe met iets, dat op af keer geleek. Toen greep hij er naar. Hij draaide ze tweemaal om, aarzelde even, en rukte toen de enveloppe ruw open. Zijn oogen puilden uit, toen hij den in houd zag, en hij ging rechtop zitten met een harden vloek. In zijn hand lag een Harten drie! HOOFDSTUK XIV. Sir Peter verborg de kaart snel in de palm van zijn hand. Waai" heb je dit vandaan gehaald? vroeg hij scherp, met onverholen schrik. Wie heeft het gebracht? Een bode, sir Peter. Ja, maar wie? Wat voor een bode? Een man? Een jongen? Een man, sir Peter. Kende je hem? Neen, sir Peter. Zou je hem weer kennen, ais je hem zag? Ik geloof het niet, sir Peter. Hij gaf me de enveloppe en ging haastig weg, voordat ik tijd had hem duidelijk te zien. Zei hij iets? Neen, sir Peter. Hm! Sir Peter beet op zijn onderlip en zich bewust wordend van de plotselinge stilte op de waranda, draaide hij zich snel in zijn stoel om en verraste Eric, die hem met levendige aandacht aanzag, terwijl Enid met een bleek gezicht over zijn schouder keek. Nu? vroeg hij. Wat heeft de zaak met jou te maken? Eric kreeg een kleur en herstelde zich met moeite. Het spijt me. mijnheer, verontschul digde hij zich, bijna eerbiedig, ik dacht... Wat komt het er op aan wat je dacht of denkt? viel sir Peter ruw in. Goeden nacht. De wenk was duidelijk genoeg, op zijn zachtst gezegd, maar Eric sloeg er geen acht op. Vergeef me, mijnheer, begon hij weder. Sir Peter stond woedend op. Goeden nacht! herhaalde hij luider. Weer wendde Enid dreigend geweld af, door Eric's arm te nemen en hem met ver wonderlijke kracht naar" de warandatrap te trekken, waar hij zich plotseling tot haai" keerde, haar gezicht tusschen zijn handen nam en haar op de lippen kuste. Eric! Ja, als je je wilt bemoeien met de twisten tusschen mannen, moet je de ge volgen er van ondervinden En hij kuste haar weer Goeden nacht, kindje Zeven vijf, acht, één, fluisterde zij met nadruk. Hij schudde zeer beslist zijn hoofd. Ik heb geen hoofd voor getallen, kleintje. Ik weet zeker, dat ik ze me nooit alle zal kunnen herinneren. Goeden nacht. Hij sprong de treden af, en was verdwe Gisteren is de eerste Kaasmarkt te Bodegraven ondanks het. gouden jubileum, als gewoon verloopen. Slechts een enkele uitgestoken vlag wees er op. dat er toch iets bijzonders aan de hand was! Dat evenwel de 22ste Maart een mijl paal beteekende in het leven van de Bode- gravensche Kaasmarkt, die helaas, gezien de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet met uiterlijke feestelijkheden gevierd kon worden, begrepen ook B. en W. der gemeente Bodegraven, die dan ook hen die daaraan behoefte hadden in de gelegen heid stelden om blijken van belangstelling te toon en Door hen was gistermiddag in het Beurs gebouw daartoe gelegenheid gegeven. De gérant van het Beursgebouw had de zaal in overeenstemming gebracht met het doel waartoe dezen middag de zaal zou worden gebruikt. Vlaggen groen en bloe men werden aangebracht. Voor de pai- mendécoratie hadden de heeren v. Dobben de Bruijn, burgemeester. Batelaan en v d. Marei, wethouder en Loman. gemeente secretaris plaatsgenomen. Reeds spoedig na drie uur. het aanvangsuur der receptie, kwamen de gasten binnen, die in den loop van het receptieuur de zaal aardig vulden. Wij merkten onder de aanwezigen op het volledige bestuur van de Vereen, van Kaashandelaren te Bodegraven, bestuurs leden van de R.K. Land- en Tuinbouwver- eeniging. de voorzitters van de beide Mid- denstandsvereenigingen, de heer Horten- sius vertegenwoordigde de Ver. Transport te water, de voorzitter en secretaris van de Ned. Ver. van Kaashandelaren, de hee ren H J. v. d. Most en mr. C. Jonker, mevr, Marbus van Sassenheim en mevr. Hoogen- doorn van Amsterdam, twee dochters van wijlen den heer H. Goebel. die zooveel voor de Bodegraafsche kaasmarkt deed. en wiens portret ook in de zaal was opgehan gen. de heer v. Balen, kleinzoon van de heer Goebel, de heeren K, Steijn. J. Th. v. HET SPOORWEGONGELUK TE GRONINGEN. De behandeling in hooger beroep voor het Hof te Leeuwarden. Gisteren werd voor het Hof te Leeuwar den de behandeling voortgezet in de zaak tegen den rangeerder Homan te Gronin gen en den machinist Pijpe te Zwolle, be trokken bij het spoorwegongeluk van 26 Januari 1931 te Groningen. Na een zeer uitvoerig getuigenverhoor van deskundigen eischte de procureur-ge neraal vrijspraak voor verd. Homan, om dat niet gebleken is, dat verd. schuldig is aan grove nalatigheid, zwaar lichame lijk letsel voor anderen tengevolge heb bende. en veertien dagen hechtenis voor Pijpe. Mr. Dambrink sloot zich aan bij het requisitoir van den procureur-generaal. Mr. Wasiander vroeg vrijspraak voor verd. Pijpe op dezelfde gronden waarop de vrij spraak van verd. H. berustte en, mocht straf volgen, om deze dan voorwaardelijk op te leggen. Uitspraak over veertien dagen. nen voordat Enid kon antwoorden. Een oogenbik stond zij hem na te zien, toen zuchtte zij diep, en keerde naar de stu deerkamer terug. Sir Peter, die haar ongeduldig opge wacht had, ging naar de salondeur en hield die open. Goeden nacht, Enid, zei hij koel, ter- .wijl zij langs hem heen ging. Enid hief trotsch het hoofd op, wierp hem een boozen, minachtenden blik in antwoord toe, en verliet zwijgend de kamer. Sir Peter sloot de deur zorgvuldig, bleef eenige oogenblikken scherp luisteren, en liep toen weer de kamer door. Je weet wat dit is. Spencer? vroeg hij scherp, de kaart ophoudend, opdat de butler ze kon zien. Spencer trok de wenkbrauwen in plicht matige overpeinzing samen. Het schijnt een Harten drie te zijn, sir Peter, antwoordde hij voorzichtig. Ja, vind je ook niet? zei sir Peter sarcastisch. Haal de politie, voegde hij er bevelend bij, op de telefoon wijzend. Spencer haastte zich te gehoorzamen, en, terwijl hij op de verlangde aanslui ting wachtte, zag hij met levendige be langstelling. dat sir Peter de gescheurde enveloppe van den grond opraapte, ze nauwkeurig bekeek en ze toen met een onverschillig gebaar in het vuur gooide. Hij keek er naar, terwijl de enveloppe langzaam omkrulde, zwart werd, op eens ontvlamde, en een gloeiende bal werd, en toen sir Peter ze uiteen strooide met den teen van zijn schoen, knikte hij bevesti gend en slechts nauw merkbaar. Toen sprak hij in de telefoon. Hoofdbureau politie? Een oogenblik als het U belieft. Hij reikte den hoorn over toen sir Peter naderbij kwam en de baronet nam hem aan zonder dank je te zeggen Hallo, hoofdbureau politie? Haal even inspecteur Mc, Ellerton voor me. Gheul Grathe, J, M. van der Vlist, direc teuren der ter plaatse gevestigde Bank instellingen, de heeren F. W, Brunt en W. Boer vertegenwoordigden de Holl. Mij. van Landbouw afd. Bodegraven, de heeren v. Niekerk en Roozeboom voor de Boeren leenbank, de heeren H. Turkenburg, B, D. Krüzemann. mr, H. E. La Gro en Z. J. Ninaber v. Eijben en de marktmeester B. Bekker. Tegen het eind der receptie kwam nog dr. H. J. Lovink, burgemeester van Alphen a. d. Rijn, ais voorzitter van de Holland sche Maatschappij van Landbouw zijn opwachting maken. De receptie, die afweek van een gewone receptie in zooverre dat alle aanwezigen tot het eind aanwezig bleven, verliep heel gezellig. Verschillende heeren brachten gelukwenschen over, o.a. spraken mr. H. E la Gro. die met eenige welgemeende woorden B. en W. complimenteerde, de heer H. A. van der Most, die de markt een van wereldbekendheid noemde en voor namelijk den krachtigen steun van den burgemeester voor deze markt naar voren bracht. Nog spraken de heeren Veelen- turf las oud-landbouwer, de heer de Meijere die de gezonde samenwerking van handelaar en producent prees, en de heer J. P. Veerman die over het heden en ver leden sprak en de gedachte uitte om ter gelegenheid van dit 50-jarig bestaan een fonds te verzamelen tot het aanbrengen van een gedenksteen in de gevel van het Beursgebouw. De heer Roozeboom las een door hemzelf vervaardigd gedicht voor waarin de lof der markt bezongen werd. De burgemeester bracht dank aan alle aanwezigen en vooral aan hen die het woord gevoerd hadden, voor de betoonde belangstelling en de aangename woorden. Nog langen tijd bleef men onder het aanbieden van diverse tractaties gezellig bijeen. NEDERLANDSCHE KABELFABRIEK. Dividendvoorstel 17 pCt. (v. j. 25). Naar men ons mededeelt zullen commis sarissen der N.V. Ned. Kabelfabriek te Delft aan de in Mei a.s. te houden alge- meene vergadering van aandeelhouders voorstellen over 1931 een dividend uit te keeren van 17 pCt. (v. j. 25 pCt.) (Msb.) RECLAME. en poetst 's avonds en 'smorgens met 73 ets per A tube 25 ets per'A tube. KMaaaaff FIEDERLAMDSCH FA 8 RIKA A r Ibmm 6304 Wie spreekt? vroeg een gedecideerde koude stem. Is inspecteur Mc. Ellerton daar? Wie spreekt? Brace. Brace? Welke Brace is het? Welke Brace zou het zijn? Sir Peter Brace. Oh. Er klonk niet meer eerbied in de gedecideerde, koude stem. Inspecteur Mc. Ellerton is niet op het bureau. Nu, dan een ander met verstand. Wat voor zaak heeft U? Hè? Zeg als het U belieft wat voor zaak het is? Sir Peter bedwong met moeite zijn drift. Mijn zaak is de Decker, snauwde hij. Ik heb zoo juist met een bijzonderen bode een Harten drie ontvangen. Zoo? vroeg de stem met matige be langstelling. Ja! Wat. zal U er aan doen? Dat moet nog overwogen worden na tuurlijk. Houd den hoorn nog vast, als het u belieft. Sir Peter hield bijna een halve minuut den hoorn vast, in welken tijd hij beur telings Spencer, de telefoon en de kaart in zijn hand boos aan keek. Daar? Daar? vroeg een luide, zware stem in zijn oor. Hallo. Wat was de kaart, die U ontving? De drie van Harten. Waar is zij? Hier. En sir Peter gooide de kaart op tafel. Wanneer heeft U ze gekregen? Drie of vier minuten geleden. Minuten? Nu, ik zou denken dat ge eerst over een paar dagen ongerust be- hoeit te worden, (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9