HET MUTSJE VAN DEN KABOUTER. ANEKDOTES. seis sturen, lees het begin der correspon dentie. Pas maar voortaan beter op de Kinderkrant. Annie Guldemond ja tot elf jaar moet je met de kleineren meedoen. Marrie van Vliet was de repetitie goed? ben je verhoogd? Paul Burger jon zijn jullie met zijn tienen thuis, dat is heel wat en krijg je dan van ieder een cadeautje als je jarig bent. O, dus als je er zin in hebt, ga je dan door- leeren en je diploma-halen? Martha Schimmel ja dit was hetzelfde portret als toen na mijn ziekte, er is nog geen ander van mij. Pauline Siere ik zal je raadsel bewaren, maar ik had gevraagd voorloopig nog geen nieuwe te sturen. Abram Wijnnobel 2'/2 jaar geleden stond mijn portret in de krant na mijn ziekte. Ik had gevraagd voorloopig geen raadsels te sturen. Annie de Vries dank voor de kiek, wat heb jij toch een allerliefst hondje, dat kan ik best zien op de kiek. Marietje Laterveer nu voorloopig niets nieuws meer sturen alsjeblieft. John. Delfos zoo vindt je dat zoo heer lijk dat Nederland heeft gewonnen, met dien wedstrijd. Corrie en Tonny Wit veel plezier hoor in Breda, en ik begrijp best dat als jullie daar zijn je niet de raadsels kunt inzen den. Hendrik en Karei West niets erg hoor, als er niet altijd een brief bij is. Was het ver jaarfeestje prettig? Annie en Reinier den Hertog heel aardig hoor. dat je mijn portret in je prijs hebt geplakt. Julie Franke waarom wou je wel eens met potloot schrijven?, met inkt is veel duidelijker. Krijg je huiswerk in de vacan tie, waarom? Willy v. Wijk zoodra ik raadsels en anexdotes noodig heb, zal ik waarschuwen. Clazina van Duuren neen hoor, ik heb verleden week niets gevonden in je brief, het zat er niet in. Ja, vraag dan maar de kinderkrant van je zuster. Jan en Dirk van Hemert hoe akelig, dat jullie hond is overreden, hoe kwam het? en hadden jullie hem al lang? Hendrika van Egmond dus het was een aardige feestavond, en heeft jou klasse zoo goed gezongen? Wat zongen jullie? Kuibert Feyenbulk prettig voor je om in de vacantie uit logeeren te gaan in Leiden. Ben je al eens Ln de Leidsche Hout geweest? Jo en Tieleman v. d. Linden nu weer eens even wachten op prijsraadsels, mis schien einde April. Gelukkig dat Tal weer mag loopen. Dirkje Hopman ja hoor ik kan Je kleed je gebruiken: Eene flinke vacantie, veel plezier hoor. Sophia de Roode ben je zoo'n echt pop- penmoedertje en wat aardig dat je een kleine naaimachine hebt. Martha en Jan de Jong ja gerust hoor, gaat maar met je drieën voortaan mee doen, alle drie in dezelfde enveloppe. Speelt Jan zoo graag met zijn auto. Johanna Rietveld nog dank voor je gc- lukwenschen. Riet van Berkel veel plezier met je kleine neefje, geniet maar van het kleine ventje. Willy Boogers veel plezier in Apeldoorn, vindt je het heerlijk om buiten te gaan logeeren en in de wei te spelen. Thijs van der Horst jaren geleden was ik eens bij je ouders, toen deden Gerrit en Willem mee, is het niet? Heb ik jou toen ook gezien? Hennie de l'Ecluse ja hoor ik heb zóóveel brieven, kaarten, ansichten gekregen, ik ben nog lang niet klaar met beantwoorden. Geertruida Jongbloed noem mij toch Tante dat doet de heele raadseljeugd. Ja kleine kinderen krassen graag met een potlood op papier. Annie Boot nu in dit pakket was ook nog je brief der vorige week met de raadsels en een mooie kaart met gelukwenschen, tot nu toe heb ik niet de foto ontvangen, waar je nu over schreef, waar heb je die bezorgd? Aan het Bureau LD.? Jo de Wekker wel bedankt voor de kiek, ik vind dat die aardig is uitgevallen, nu kan ik mi.1 voorstellen hoe je piano zit te spelen en je moeder zooveel plezier doet met je muziek. Je krijgt er zeker steeds meer plezier in, om kieken te maken. Rie en Stieni Vorst wat een mooie nieuwe jurk hoor, ik wist niet wat er voor een lapje in den brief zat. Wat leert Rie al flink naaien. Stieni pas maar op als Je achter op de fiets zit bij Rie, val er niet af. Ploon de Kort heb je al buiten gelegen? Zeker lekker in de zon, want die heeft al veel kracht. Staat mijn portret in je kleine album. Ik vond dat blok voor de sprei heel Zag een ondeugend haasje Foei! elg'lijk was 't brutaal! Het passen. Maar het haasje Ging heel gauw aan den haal, Toen.'t Maantje met haar stralen De muts en hem bescheen. Het haasje erg geschrokken! Was toch nog vlug ter been! Daar lag het roode mutsje En toen .de slimme Maan 't Kabouter zonder muts zag, Had zij heel vlug geraên, Wat Puntmuts in het bosch zocht Zij dacht: Ik doe mijn plicht, Als ik voor den Kabouter Het donk're bosch verlicht. Zij liet cfciarom haar stralen Op 't mutsje schijnen en Zij hoorde Puntmuts juichen: Of ik gelukkig ben! -- Daar ligt mijn lieve mutsje, Dat ik op eens was kwijt! Bedankt, hoor, vriendlijk Maantje! Tot wederdienst bereid! De Maan en de Kabouters. Die hooren bij elkaar! Dacht Puntmuts en hij zwaaide Met -'t mutsje eens naar haar! CARLA HOOG. Stap stap! Op viu^gc voetjes Liep een Kabouter rond. Hij keek naai* alle kanten En tuurde op den grond. Had hij soms wat verloren? Iets, wat hij zocht in 't bosch? Wat zou het kunnen -wezen, Dat wellicht lag op 't mos? Och, Puntmuts, de Kabouter, Verloor zijn muts en toen Moest hij toch wel gaan zoeken! Wat kon hij beter doen? Het was in 't bosch zoo donker, Maar plots'ling scheurt de Maan De wolken van elkander. Dat had zij vlug gedaan! Zij gluurde nu op aarde En zag in 't groote bosch Puntmutsje, den Kabouter, Die steeds nog zocht op 't mos. Het Maantje wilde 'm helpen. Zij wist, waar 't mutsje lag, Oindat zij het daar straks juist Met eigen oogen zag Op een heel eenzaam plekje: Vlak bij een paddenstoel. Het Maantje, dat voor grappen Altoos had veel gevoel, (Nadruk verboden.) mooi. Ik bedoelde met babbelbrief, dat je zoo gezellig met mij over van alles bab belt, heel aardig. Ik heb nu geen brief van Mientje Hakker dus ik kan je groeten niet doen. Drietal de Geus ja verleden week was het zoo'n reuzelange correspondentie, daar was ik moe van. Gelukkig dat Dorus weer geheel beter is. Ik hoop dat jullie alle drie wordt verhoogd. Tom Nieboer van harte beterschap met de zwerende vinger, ik begrijp dat je nu niet zelf kon schrijven. Drietal Wassenaar wel gefeliciteerd met den eersten verjaardag van kleine Zus, wat zal ze bedorven worden dien dag. Arie en Jan de Graaff wat kreeg ik nu toch 2 aardige teekeningen met gedichten er in, ik heb er heel wat werk aan gehad, aan die doolhof, maar degenen die de teekeningen en de verzen maakten en op schreven, hebben er nog veel meer werk aan gehad. Wel bedankt, het was aller aardigst. Zooals jullie zien, verschijnt de kinder krant al Woensdags, ik hoorde dat Maan dags en heb toen mijn uiterste best gedaan, toch nog een flinke lange correspondentie te geven, maar de volgende week kan dat niet, leest dus allen het begin der corre spondentie. Met Paschen, zooals alle vorige jaren geen lange brieven er bij schrijven, alleen de raadsels. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Den Haag, v. Beuningenstraat 42. Ingezonden door Jannie en Jopie Vos. Jan is jarig en zegt tegen Piet: Je mag al om 2 uur komen. Je trapt het hek maar open en ga maar naar den gang daar sta ik wel." Piet: „Ja maar waarom moet ik het hek opentrappen? ik heb toch mijn handen." Jan: „Zeg je bent toch niet van plan om met leege handen op mijn verjaarpartij te komen." Ingezonden door Marie v. d. Wolf. Het geneesmiddel is zeer eenvoudig! Dokter: „De zieke mag totaal niets eten, heelemaal geen voedsel hebben en dan van dit drankje moet hij na iederen maaltijd een lepel nemen." Hoe kan dat?? Ingezonden door Marietje Laterveer. Boerin (tot een jongen die voor liet hek van de boerderij staat en een kie heeft genomen): „Zeg wat doe jij daar, wat voer ie uit? Jongen: „Ik heb even een kiek genomei van de boerderij". Boerin: „Wel jou aap, je hebt niks t nemen, gauw teruggeven hier". o

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 18