RAADSELS. OPLOSSINGEN. ANEKDOTE. GOEDE OPLOSSINGEN. PASHHEN CORRESPONDENTIE. it r. i 1DSELS VOOR ALLEN. OM ÜIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. ngezonden door Francina Brussee. Wie is bij zon of maneschijn, Bn ons, als we buiten zijn? II. Ingezonden door Willy de Neys. ?t welke naalden kan men nooit naaien? III. Ingezonden door Bram Wijnnobel. ken een kleur, die als je er 1 m#de- ser voor zet, iets wordt, dat heel veel 11 gegeten. IV. Ingezonden door drietal Wassenaar, p de kruisjeslijnen van links naar rechts .an boven naar beneden dezelfde stad. x x x x de gevraagde stad. een dorp in Drente. iets zwarts, vloeibaar. niet knap. een voegwoord. de 14e lcttter van het a.b.c, V. ïzonden door Hendrik en Karei West. Bn plaatsje in Holland van 9 letters, i iets dat in Leidsche hutspot hoort, 2, 3 wordt op geschreven, 8 2, 7 heilige belofte, 2, 7 8 een dorp in derland, 4 is de 13e letter van het a.b.c. VI. ingezonden door John. Delfos. /elke stok heeft bij de inneming van den b1 goede diensten gedaan? VII. Ingezonden door Greta Demmenie. ts van 11 letters dat licht kan geven dat men in sommige kamers vïïidF 8, 9 een zacht, jong diertje, 11, 9, 8 10 een it, 8, 6. 4 7 iets wat de schoenmaker dig heeft, 7, 6 5 gebruikt men bij tram, trein. VIII. Ingezonden door drietal Kret. 'elke boog gebruikt ieder mensch en want ieder heeft er 2. I l n 'P PLOSSINGEN DER PRIJSRAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. Innie Popels, pianospelen. Lek linde Hengelo steel s 1 a 0 hand, kast, brandkast. -en appel. igarenaansteker, tien, kaars, Saar teen, gas. (ardappels, pap, lap pels draad, raad. Jsbloemen. >PLOSSING VAN DEN REBUS UIT 'T VORIGE NUMMER. Bn eekhoorn klauterde vlug in een ïenboom toen Hektor er aan kwam en. Ingezonden door Marietje Laterveer. Pareltje die voor het eerst zijn pas ge- :gen horloge mag dragen, tot een voorbij ager: „Mijnheer neem me niet kwalijk, ar wou u misschien weten hoe laat het dan kan ik het u zeggen," GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Henk Beets, Marietje Spaargaren. Jan Spaargaren, Jan van der Voet, Henk van der Voet, Gerard de Geus (Oegstgeest), Nellie Vis, Cornelis Vis, Gerard Deters, Rita Verboog, Corry v. d. Kerkhof, Mientje van den Oord, Lientje van den Oord, Willy Heyl, Jo Beumer, Gerda van Heyningen, Margo van Heyningen, Bertha Elisabeth Müller, Margo Müïler, Krijn Haasnoot, Johannes Verhart, Betsy Philippo, Lyda Philippo. Tannie van Tuil, Margje van Tuil, Gretha van Raad, Arie de Graaff, Jan de Graaff, Dick Bakhuyzen, Johan van Ommering, Jan van Ommering, Gerrit van Ommering, Annie Boot (2 brieven, ook die der vorige week met de mooie kaart er in), Geertruida Jongbloed, Pieter Glas bergen, Hennie de l'Ecluse, Annie Zaal berg, Maartje van Wieringen, Thijs van der Horst, Heiltje Dorrepaal, Bertus Dor- repaal, Riet van Berkel, Willy Boogers, Agnes Louise Planje, Johanna Rietveld, Jan de Jong, Martha de Jong, Jan van Hemert, Dirk van Hemert, Ruwaard van Dijk, Bastiaan van Dijk, Annie van Dijk, Nico van der Voort, Annie van der Voort, Dikkie van der Voort, Dirkje Hopman, Adrie van Nood, Maurits van Nood. Johan van Nood, Adrie Bavelaar, Tieleman van der Linden. Jo van der Linden, Sophia de Roode. Neeltje van der Bijl, Jasper van der Bijl, Huibert Feynenbuik, Robbert van Ommering, Hendrika Hermina van Eg- mond, Annie den Hertog, Reinier den Hertog. Ploon de Kort, Jo de Wekker, Willy Constance Mulder, Clazina v. Duuren, Annie Brouwer, Lucas en Willy Klinkha mer, Hendrik en Karei West. Joon Schouten, Corrie Wit. Tonnie Wit, Marietje Kolder- man alleen was de naam op de enveloppe, zet dien toch ook onder de raadsels), Francina Brussee, Willy van Wijk, Julie Franke, Bertha Braaisma, Ria Vorst, Stieni Vorst, Adriaantie Rachel Smits (zet ook mijn naam op de enveloppe), John Delfos, Marietje Laterveer, Annie de Vries, Jannie Hagoort, Gerharda Eegink, Christiaan Eg- gink, Matthijs van Dijk. Bep Visser, Bert van Reenen. Abram Wijnnobel, Paulina Siere. Martha Schimmel, Nellie Ouwer- sloot, Clara Ouwersloot, Marrie van Vliet, Flora van Esmond. Annie Guldemond, Henk Boom, Paul Bureerion, Nellie van Groeninsen. Jannie van Groeningen, Bou- dewiin Merbis. Corry van Driel, Jan van Driel. Lena Schilp. Willie Schilp, Miesje van der Bent. Aaltie Nieuwenhuis, Koos Nieboer. Jannie de Water, Frans de Water, Hendrina de Ren, Gerard de Geus, Jan V/assenaar, Eempien Wassenaar, Jopie Wassenaar, Antoine van Egmond. Bep v. der Hoogt, Anneke Caro. Annie Bootsma zoo juist nog je foto ontvangen, wel bedankt. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. 't Is Paaschfeest en 't is Lente! Dat maakt ons allen blij. Komt vlug nu mee naar buiten. Naar 't park, het bosch, de hei! Reeds bloeien de narcissen, De lieve Lentefee Riep heel wat bloemen wakker, Was dat geen goed idee? Zij rustte in den winter; Maar vóór het Paaschfeest kwam, Was zij het, die de bloemen In haar bescherming nam. En Zonlief met haar stralen Hielp graag de Lentefee. Wie deed met 't feest der Lente, Nu 't Paschen werd, niet mee? 't Was, of op heel de aarde Men plots geen rust meer kend' 't Moest mooi zijn tegen Paschen Ter eere van de Lent! 't Is heerlijk, dat het Paaschfeest Juist met de Lente komt! De Wintervorst ging henen; Die had genoeg gebromd! Maar wij ook moeten klaar zijn Eet oud heeft afgedaan! Met nieuwe plannen moeten Wij nu weer verder gaan. Komt, laat ons allen zingen: De Lente kwam in 't land! 't Is Paaschfeest en wij loopen Weer buiten hand aan hand! (Nadruk verboden). Willen allen dit even lezen? De volgende week Zondag en Maandag is het Paschen. dus Maandags kan het pakket kinderbrieven niet aan mij wor den verzonden, maar pas Dinsdags dus 24 uur later en dan Is het mij onmogelijk om zooals anders een ellenlange corresponden tie te geven. Ik verzoek dus dringend, evenals alle yorige jaren met Paschen en Pinksteren geen lange brieven bij de raad seloplossingen te schrijven, aangezien ik dan immers geen tijd heb om dat alles te lezen en te beantwoorden. Ja nietwaar, wat een reuzenlange cor respondentie was het de vorige week, von den jullie dat zoo fijn? Ik wensch iedereen heel vroolijke pret tige Paaschdagen. laten we hopen op mooi weer, zoodat men kan gaan wandelen fiet sen, tochtjes maken. Wie met Paschen of In de vacantie uit logeeren gaat. hoeft niet te vragen of ik boos ben als men een keer niet inzendt. Marietje en Jan Spaargaren verlangde Jan zoo naar de kinderkrant en vond hij het daarom niet prettig om uit te gaan. Ik wensch M. veel plezier op haar logeer partij. Dientje en Mientje van den Oord na tuurlijk mag je broertje ook meedoen dan maar voortaan met je drieën in dezelfde enveloppe hoor. Corry v. d. Kerkhof ik vind dat een heel aardig versje, heb je dat heel alleen, zelf gemaakt? Ik kan geen versjes plaatsen in de Kindercourant, daar zorgt een ander voor. Nellie Vis en Cornelis Vis, allebei uit Lei- muiden, zijn jullie broertje en zusje? doet de brieven dan in dezelfde enveloppe, dan kost het maar één postzegel. Gerard Deters ook al uit Leimuiden, ben je soms een vriendje vaD Cornelis Vis? sluit de blieven dan bij elkaar in. Rita Verboog noem mij toch Tante, dat doet ieder kind dat meedoet aan de raad sels, ik ben immers de raadseltante. Gerard de Geus (Oegstgeest) ja vreese- lljk druk was het. maar een heel aardige prettige drukte. Heb je je rapport al ge kregen en was het naar je zin? Marga en Gerda van Heyningen en Bertha en Margo Müller kunnen jullie niet alle vier in één groote enveloppe de brief jes doen, dan is er maar één postzegel noodig en jullie zijn toch vriendinnen en misschien lossen iullie ook wel te zamen de raadsels op. De volgende week nog geen nieuwe raadsels sturen dan heb ik zoo wei nig tijd den dag na Paschen Krijn Haasnoot, ja als de zon echt lek ker schijnt, dan is het goed en dan gelooft men dat we naar de lente gaan, maar niet als het zoo somber is en zoo'n scherpe wind, Johannes Verhart voor de gelukwenschen van raadseljeugd en familie heb lk al alle maal kunnen bedanken in de Kindercou rant, maar verder heb ik nog stapels lig gen. die ik moet beantwoorden, ik zit da gelijks te schrijven. Jo Beumer en Willy Heyl. de volgende week geen raadsels of anecdoten sturen, dan heb ik zoo weinig tijd. lees vooral het begin der correspondentie. Gaan jullie nog uit in de vacantie? Margje en Tonnie van Tuil ik hoop dat je mij allebei kunt vertellen dat je bent overgegaan op school. Gretha van Raad zeker mag je mee gaan doen. je behoort al tot de grooteren. De volgende week nog geen nieuwe raadsels sturen, dan heb ik geen tijd. zie begin cor respondentie. Willy Constance Mulder ik wil toch nog eens even vertellen, dat de groote cake, door je moeder voor mij gebakken over heerlijk was, ik heb er lang van gesmuld. Gelukkig dat je nu weer naar school mag gaan. Miesje van der Bent. als je naam met bij de kaartjes of brieven staat, dan zal ik het niet hebben ontvangen, want ik heb heusch alle namen vermeld in de corres pondentie van degenen die mij wat stuur den. Is Marietje pas een half jaar en zit ze dan al in de kinderstoel? Aaltje Nieuwenhuis ja ik wil wel geloo- ven hoor dat jij het bent op de foto. Lena en Willie Schilp zoo gaan iullie met Paschen naar Den Haag. neen die laan is niet heel dicht bij de Van Beunin- genstraat. Boudewijn Merbis nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Heerlijk zooveel boe ken, dan heb je in de vacantie flink wat te lezen. Joop Schouten neen hoor. het werk voor mijn raadseljeugd doe ik alleen, dacht jij dat ik een secretaresse had. neen hoor Johan de Looff nog geen nieuwe raad-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 17