UIT DE OMSTREKEN. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. SPREEKCEL. KUNST EN LETTEREN. AALSMEER. De opening der nieuwe U.L.O.-school. Alhier Is de nieuwe Ui.O.-school, aan de Schoolstraat gebouwd onder architectuur van lr. Wiebenga. op officdeele wijze ge opend. Een groot aantal genoodigden was hierbij tegenwoordig. Allereerst werd ge sproken door den burgemeester den heer J. Kastelein die hartelijke woorden van welkom richtte in het bijzonder tot den heer Sterringa, inspecteur van het lager onderwijs. De opening dezer school noem de spreker voor deze en omliggende ge meenten van groote beteekenis. Hij dankte den architect, den heer Wiebenga, namens het gemeentebestuur voor dit mooie bouw werk, een school van de ..nieuwe zakelijk heid": beton ijzer en ook: licht, lucht en zon. Dank bracht SDr. tevens aan opzichter Buskens, het bedrijf van gemeentewerken, de aannemers en werklieden voor de nette manier van afwerking. De burgemeester hoopte ten slotte, dat het licht, hier in zoo ruime mate gebracht, een symbool zou mogen zijn voor verlichting van den geest, door de leeraren hun leerlingen op hun levensweg mee te geven. Dan sprak de heer Sterringa. inspecteur van het Lager Onderwijs. Deze complimen teerde de gemeente met dit prachtige ge bouw en uitte tevens zijn beste wenschen voor de nieuwe school en haar personeel. Vervolgens sprak de heer Slagter oud hoofd der UL.O.-school thans in Den Haag. Spreker herinnerde aan de geschie denis, welke tot de tostandkomlng dezer school heeft geleid Het verheugde spr. in hooge mate, dat nü de kroon op het werk was gezet. Burgemeester A. Colijn van Nleuwer- Amstel. complimenteerde het gemeentebe stuur mede namens zijn ambtgenooten rar. Slob van Haarlemmermeer en Bakhui zen van Leimuiden en Riinsaterwoude met zijn nieuwe U.L.O.-school. De heer P. v. d. Meer Pzn.. wethouder, noemde deze school hyper-modern; toch zag hij in deze soort architectuur nog wel ideeën, welke op oud-Hollandsche degelijk heid wezen. Hij besloot met den wensch, dat voor deze school veel en vruchtbaar werk mocht weggelegd zijn. Dan spraken nog: ir. Wiebenga. de ont werper; Den Hartog, hoofd UL.O.-schooI: J. de Boer, ouder-commissie; Mus. Volks onderwijs; K. A. Wesselius, plaatselijke schoolcommissie. De burgemeester dankte ten slotte allen voor hun waardeerende woorden en ver klaarde de nieuwe school voor geopend. Op het plat der school werd een foto van het gezelschap genomen. In de school werden ververschingen aangeboden. Behalve de reeds genoemde burgemeesters: Colijn, mr. Slob en Bak huizen en de inspecteur van het Lager Onderwijs, merkten wij om. op: hoofden van scholen, deputaties van Chr. en Kath. Schoolvereenigingen, onderwijzend perso neel, ouder-commissie, raadsleden, den wethouder van Haarlmeer den heer Ouwerkerk e.a. De nieuwe school, welke van binnen en van buiten een uitstekenden indruk maakt, werd in den loop van den middag door velen bezichtigd. Ter gelegenheid der opening werd des avonds in ,De Oude Veiling" een feeste lijke bijeenkomst voor leerlingen en genoo digden georganiseerd onder leiding van den heer Den Hartog, hoefd der L. O.- school. Deze sprak een openingswoord, waarna door meisjes en jongens is gemu siceerd, tooneelstukjes gespeeld en ezon- gen. Er is echt genoten. Een mooi besluit van een voor onze gemeente gedenkwaar- digen dag. Moge de nieuwe U. L. O.-school groeie en bloeie! Vergadering der Maatschappij v. Tuinbouw en Plantkunde. De afd. van de Kon. Ned. Mij. v. Tuin bouw en Plantkunde heeft haar maande- lijksche vergadering gehouden in ,X>e Oude Veiling", onder leiding van den voorzitter, den heer G. Oud. Op deze samenkomst sprak prof. Jeswiet var. Wageningen, over het onderwerp: „De Plantengordels van Java", toegelicht door lantaarnplaatjes. Spreker ging met zijn gehoor naar het Oosten van Java, waar een tocht gemaakt werd vanaf de kust tot de toppen van de vulkanische gebergten. Een groot ilanten- kenner als prof. Jeswiet is, wist hij zijn auditorium heel veel en niet minder veel merkwaardigs te vertellen en te laten zien van de vegetatie in die overweldigend prachtige streken van Java. Er is dezen avond veel genoten; prof. Jeswiet is een onderhoudend causeur. De woorden van dank. welke de voorz. prof. Jeswiet na af loop bracht, vertolkten zeker de gevoelens van alle aanwezigen. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken, sloot de voorz. dezen mooien en niet minder voor onze bloemisten leerzamen avond. De bakkers alhier en aan den Aals- meerderdijk hebben besloten aan hun af nemers 6 pCt. uit te keeren van het be drag van hun in het afgeloopen jaar aan brood enz. afgenomen. Met deze terugbe taling werd reeds aan aanvang gemaakt. Alhier is het examen gehouden van den tuinbouwcursus, ingesteld door ae af- deeling der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Het diploma verkregen: P. van der Zwaard. W. van der Kwast, J. Schouten, A. Verkaik, Raf. Sabarte, J. C. de With, D. Tas. G. Raams, H. A. Land- wehr, J. Blesgraaf en Joh. Dekker. Het „Fanfarecorps Uiterweg", dat sinds zijn oprichting gezeteld was in café „De Tuinbouw" aan den Uiterweg, heeft thans zijn intrek genomen in het gebouw ,De Oude Veiling" in de Marktstraat. De vaste tentoonstellings-commissie alhier besloot tot het organiseeren van 'n collectieve inzending snijbloemen op de Primavera te Rotterdam, welke gehouden wordt van 29 April8 Mei a.s. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. Op den Ringdijk nabij Halfweg alhier werd een wielrijdster. een 15-jarig meisje doo eer pas e rende vrachtauto aangere den. waardoor ze aan de beenen gewond werd terwijl het voorwiel van haar fiets nagenoeg geheel in elkaar werd gedrukt. Hei meisje werd bij een der omwoners binnen gedragen en door den ontboden geneesheer dr. B. verbonden. Aanbesteding. Bii de gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis aan den Lijnder- diik. werd 't hoogst Ingeschreven door de firma gebr. van Keulen alhier voor f. 4125 en het laagst door den aannemer Meegdes te Halfweg voor f. 3188. De gun ning werd nog aangehouden. Geen prettige gewaarwording. De heer F. te Haarlem bevond zich gister tot het doen van zaken met zijn auto in den Haariemmermcerpolder. Terwijl hij aan don Ringdijk bij Aalsmeer een woning was binnengegaan, stond zijn auto rechts aan den kant van den weg. Toen F. weer wilde wegrijden, kwam hij tot de minder prettige gewaarwording, dat het motorrijtuig aangereden en ernstig be schadigd was. Een in de nabijheid staande heg bleek ook vernield te zijn. Later werd vernomen, dat de aanrijding had plaats gehad door een met groote snelheid pas- seerende vrachtauto. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. HILLEGOM. Ouderavond Openb. UX.O.-SciiooL De ouderavond van de openbare school voor Ui.O. alhier is in de groote zaal van het Nut gehouden, onder leiding van den heer W. van Lingen, hoofd der UL.O. school. Na opening volgde een programma van 15 nummers, die uitgevoerd werden door de leerlingen der school. Er was een mond orgelorkest, pianospel, zang, orgelspel, proza, vioolspel en tooneel. Een groote ver scheidenheid dus, waarvan de Lentecan tate, gedirigeerd door den heer Hage met solo- en duo-zang een enorm succes was voor alle Jongens en meisjes. Het tooneel- spelletje had ook veel bijval, trouwens alle nummeis waren goed verzorgd. Er heerschte een prettige stemming in de zaal; ouders zoowel als kinderen en het onderwijzend personeel amuseerden zich volop. Ververschingen werden aangeboden. De heer Vooren sprak namens alle ouders, toen hij het hoofd en het onder wijzend personeel der school huldigde voor den bloei van dit onderwijs. Deze ouderavond is een buitengewoon succes geworden! Postfilm voor werkloozen. Door de commissie voor werkverschaf fing is gistermiddag de zoogenaamde post film vertoond voor de jeugdige werkloozen. De zaal van het Veilinggebouw was goed bezet. De voorzitter der commissie, wet houder Vermeer, sprak een kort inleidend woord, waarna de heer Pater, hoofdambte naar der Posterijen, het woord kreeg om bijzonderheden te vertellen over den post-, telegraaf-, tebfoon- en radio-dienst. Daar na zijn prachtige lichtbeelden en films vertoond. Wil men beseffen wat de postdienst in liet maatschappelijk leven beteekent, dan bedenke men slechts, dat eiken dag twee millioen poststukken verwerkt worden. De film van de luchtpost op indië was bijzonder mooi en boeiend. De post zelf is trotsch op haar werk, dat verricht is tiidens de Herstalconferentie in den Haag en die trots is gerechtvaardigd, als men op het witte doek ziet hoe er toen is gewerkt. Het slot was de radio-dienst te Kootwijk en te Noordwijk en de radio voor de scheepvaart. Romantiek zat in die film. Het was een leerzame en boeiende mid dag, waarvoor de voorzitier en alle toe schouwers dankbaar waren. KATWIJK AAN ZEE. Auto-ongeval. Op den Wassenaarschenweg had een auto-ongeval plaats. In de richting Katwijk reed een personenauto bestuurd door F. J. v. d. B. uit Delft met een vaart van tiü K.M.. Voor hem reed in dezelfde rich ting een wielrijder. Toen de autobestuurder dezen wilde passeeren zag hij uit de tegen overgestelde richting een vrachtauto aan komen. De weg was te smal om den wiel rijder en de vrachtauto te passeeren. Door krachtig remmen slipte de auto: deze kwam eerst in de sloot terecht, maar reed vervolgens door de groote vaart weer op den weg, botste toen tegen de vrachtauto aan en sloeg ten slotte om. De auto was zwaar besc adigd. Perooilijlce ongelukken vielen er niet bij voor. De wielrijder de heer G. v. B. uit Katwijk a. d. Rijn, ontsnapte op het nippertje aan den dood. Aanrijding. De gemeentewerkman. C. v. D. deed bii de politie aangifte van het feit, dat hij rijdende op den Zeeweg met een handkar beladen met takken in de richting Katwijk a. d. Rijn, werd ingehaald door een per sonen-auto, bestuurd door den heer O. uit Duinoord. Deze passeerde hem op een plek. waar juist de straat opengebroken werd. In plaats van even te wachten reed hij met zijn auto de kar aan, tengevolge waarvan deze omsloeg en v. D. onder de kar terecht kwam, dié ernstig beschadigd werd. De heer O. had geen signalen ge geven. Er is proces-verbaal tegen hem op- opgemaakt; v. D. werd licht gewond. Proefneming met pijlentoestel. G.stermo gen w. r;l ce i r,roefneming ge nomen met i.et pijlentoestcl van de N.Z.H. Redding Mij. De afgeschoten pijl bereikte het vooraf bepaalde doel. Eveneens von den onder leiding van den schipper van de reddingboot, den heer C. Jonker, over de Binnenwateiing eenige tochlen met het wipperioestel over bet water plaats. Onder groote belangstelling van velen namen eenige jongens er aan deel en lieten zich van den eenen oever naar den anderen trekken. Onder toezicht van de leden der Com missie. de heren W. Taat, C. Ouwehand en P. E. R. Trouselot slaagde alles naar wensch 1 Geslaagd zijn te Den Haag voor het examen van stuurman op storm- en zeil- zeevissc! e svaartuigen Hendrik van Duyn Hz. en C. Varkevisser Bz., beiden zijn leer lingen van de visscherijschool alhier. OEGSTGEEST. Lezing van Gemeentebelang. Op uitnoodiging van de Vereeniging Ge in e t b 'aig Oegstgre t sprak gis eraiond in „Het Witte Huis" mej. J. C. Loos. alhier, over: ..Folklore van Zuid-Afrika". Na een korte inleiding van den voor zitter. den heer Wichers Rollandet, zeide spreekster dat zij in 1910 voor 't eerst uitging naar Zuid-Afrika, waarvan zij een groot gedeelte bereisde. 23. In een heelen optocht kwamen ze aanrennen. De schoenmaker had nog een schoen in zijn hand toen ie bij het kasteel aankwam, de kok dacht er niet meer aan dat het vleesch heelemaal verbranden zou, de kruidenier van de kabouters had zijn winkeltje onbeheerd achter gelaten en zoo kwam de heele bende bij den toren wachter en de vlinders. Ze kregen allemaal een emmertje of gieter en volgden toen de vlinders, die hun den weg zouden wijzen. 24. Het viel nog niet mee voor die arme vlinders. De kaboutertjes waren allemaal in een bootje gestapt om water in hun emmers te scheppen en de vlinders moés ten de boot voorttrekken. Het was een lawaai van belang Soms kwam er vanuit een huis nog een oude kabouter die ook wilde meehelpen en moest er dan weer geland worden, hetgeen soms heel erg moeilijk was. Na in korte trekken de mooie en onver getelijke zeereis geschetst te hebben, ver haalde spr. oen en ander van de vroegere geschiedenis en de bewoning van Z.-Afrika sedert 1600, o.a. van de Hottentotten en Bosjesmannen, waarvan zij de gewoonten en de levenswijze belichtte. De Maleiers brachten aan de Kaap de wijnoogst waarna spr. vertelde van de invoer van Hollandsche vrouwen in Trans vaal. Treffende gevallen bracht spr. naar voren van de levenswijze der Kafferbivol- king die in verschillende deelen van het land wordt aangetroffen. In de apuze werd de gelegenheid open gesteld om de talrijke in tjebruik zijnde voorwerpen van Kaf "ercuriositzi'ei en fo'o's in oogenschouw te nemen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Hierna behandelde spr. bet Boerenleven in de Oranje Vrijstaat en Transvaal. De bevolking bestaat in hoofdzaak van den landbouw, struisvogclteclt en sc apen- ieelt. Enorm groot zijn daar de schapen- farms zoowel in aantal als uitgestrektheid. Na 1820, ten tijde van de Engelsche Emigratie is een aanvang gemaakt met den bouw van de groote steden. Na in korte trekken de vestiging van vele Duitschers en de invoering van een be lastingstelsel geschetst te hebben behan delde spr. de verschillende volksgroepen; de vele tegenslagen die door de weersge steldheid en sprinkhanenplaag met den oogst worden ondervonden. In enkele uren zelfs zien de bewoners dikwijls een ge- heele oogst vernietigen. De invoering van de veeartsenijkunde sedert de laatstle jaren, is voor de Wel vaart van het volk, dat voor 't meerendeel op den landbouw is aangewezen, als een bijzonder groot succes te b schouwen. In teressante voorvallen verhaalde spr. dan van het leven op een boerenplaats in Pietersburg. Tot slot las spr. eenige stemmingsgedich ten voor, die zeer in den smaak vielen. De heer Wichers Rollandet bracht de spreekster aan het einde zijn weigemeenten dank, die met een krachtig applaus werd bevestigd. De in de afgeloopen week gehouden buscollecte voor het Crisis-comité- iieeft op gebracht f. 106. De inkomsten zijn thans langzaam da lende, terwijl de hooden wekelijks grooter worden. Met de afd. Oegstgeest van het Crisis comité doen wii dan ook een krachtigen oproep om sleun tot leniging van de steeds grooter wordende nooden.' RITNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen des n.m. te 7 uur in openbare vergadering biieen. Onderwerpen ter behandeling: I. Ingekomen stukken. 2 Wijziging bedrljfsbegrootingon 1932. 3. Wijziging gem e itebe rrooting 19 1. 4. Bepaling percentage rekening-courant tussschen gemeente en bedrijven. 5. Splitsing rekening-courant met N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 6. Nadere vaststelling gemeenterekening 1929. 7. Aanwijzing deskundige, opneming boe ken en kas gemeente-ontvanger. 8. Adres huurdersvereeniging verlaging wonlnghuur. 9. Adres Slagersvereeniging Katwijk en Omstreken verlaging keurloonen. 10. Verordening baatbelasting. II. Wijziging verordening heffing leges ter secretarie enz. 12. Verzoek steun aan ingezonden adres sen, betreffende noodtoestand bollentrek- kersbedrijf. 13. Opnieuw vaststellen bedrijfsverorde- ningen. 14. Wijziging verordening winkels uiting. 15. Vaststelling kohier hondenbelasting 1932. De Bloemenhandel. Niet onwaarschijnlijk is het dat het na derende Paaschfeest er toe bijdraagt dat er den laatsten tijd goede vraag is voor bloemen. Ook voor export blijft de vraag nog aanhouden zoodat de prijzen iets beter zijn geworden. Betaald werd per dozijn voor 1ste soort tulpen Flamingo 2633 et.; Peach Blossom 23 30 ct.; Couleur de Cardinal 3338 ct.; Cram Brillant 1214 ct.; Prins van Oos tenrijk 1420 ct.; Herman Schlegel 1217 ct.; Couronne d'Or 2228 ct.; Mac Kinley 1217 ct.; Eleonora 1821 ct.; Witte Valk 2531 ct.; La Reine 1622 ct.; Prosperity 1821 ct., Azalea 2128 ct,; Electra 28 32 ct.; Rose Luisante 17—21 ct; Titiaan 22 —27 ct., Mr. v. d. Hoeff 2229 ct.; Ibis 1824 ct.; Rose Gris de liD 10—14 ct.; Rubra Maxima 15- 19 ct.; Gele Prins 25 30 ct.; Vuurbaak 2026 ct.; Elisabeth 33 40 ct.; Bartigon 22—28 ct.; Will. Copland 20 -24 ct.; Will. Pitt 20—24 ct. Narcissen per 100: Poëtlcus Ornatus 50 —60 ct.; Emperor 60—80 ct.; Sir Watkin 4060 ct.; Laurens Koster 5060 ct.; Ajax 3045 ct.; Lucifer 40—50 ct. STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen; G. E. M. van der Kley geb. Dullemans z. J. M. Starrenburg geb. de Vet d. J Blom geb. van der Plas d. Getrouwd: H. Plieger en J. Vermeer. Overleden: J. de Bruyn 15 d. VEUR. Burgerlijke Stand. BevallenJ. J. Bohemen geb. Dobbe z. C. C. Bohemen geb. Tetteroo d. J. van der Bijl geb. Vermeer d. E. M. Starren- burg geb. Wesseling d. P. Barends geb. van Es z. Getrouwd: J. B. Jansen en T. Brouwer. VEUR—LEIDSCHENDAM. Plaatselijke afdeeling S.D.A.P. Met het oog op de oneenigheid, welke bestaat in de plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. heeft het gewestelijk bestuur aan de uitgetreden leden aangeboden een ver gadering uit te schrijven, alwaar dan in tegenwoordigheid van het afd.-bestuur zullen worden besproken de grieven, welke er in deze afdeeling bestaan. Met alge- meene stemmen besloot de uitgetreden groep op dit aanbod niet in te gaan. In de Ned. Herv. Kerk is over Februari jj. gecollecteerd f. 140.24. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Wilhelmus Maria, d. v. P. J. L. van Steyn en M. A. M. de Ruijt; Martinus Nicolaas Jozeph, z. van J. J. Nederhof en G. A. Zwartjes: Grego- rius Bernardus Johannes, z. van V. J. B. Klaassen en M. S. Geven. Overleden: P. Hooymans, 79 jaar: H. Th. Jansen, 59 ajar; M. J. van der Ham, 17 jaar; P. R. Zuijderduin, 7 weken. Ondertrouwd: A. R. Broekhof 25 jaar en A. van Diemen, 22 jaar. Getrouwd: M. Verzijl en N. Riethoven. Loop der bevolking. Gevestigd: B. F. C. de Hosson. Rijndijk 160, v. Heemstede C. J. Disseldorp, Mo lenlaan 41, v. Bodegraven J. H. A. Crama, Donklaan 56. v. Leiden M. Grunta. Donklaan 30. v. Duitschland B. Oudmaljer en echtg.. Papelaan 118, van 's-Gravenhage. Vertrokken: A. M. A. Bakker, n. Nieu- wer-Amstel J. Koopmans en gezin. n. 's-Gravenhage E. L. Fix. n. Den Hoorn Dr. J. H. Holwerda. n. Leiden Mej. C. van Deursen. n. Leiden Mei. N. Riet hoven. n. 's-Gravenhage Mej. M. H. Waardenburg. n. Rotterdam. Gevonden: Een rijwielbelastingmerk, een paar glacé-handschoenen, 1 doos met 2 paardenscharen. Inlichtingen aan het gemeentehuis. ZEVENHOVEN. Frauduleuse Slachting. Tegen den slager V. is proces-verbaal op gemaakt we cis f auduleuse slachting van een drietal kalveren. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria, d. van B. van der Meer en J. Hassing. Overleden: Jan van Peet, z. van J. van Peet, te Leiden, 5 jaar. VERKEERSPOST NOORDEINDE. De heer W. L. heeft gezien, dat er Maan dagmorgen j.l. reeds vóór 8 uur een ver keersagent was geposteerd op het gevaar lijke kruispunt aan het Noordeinde. De beide volgende dagen werd die post eerst om 8 uur bezet. Hij dringt erop aan daar ook vóór 8 uur een agent te stationeeren. GEM. REINIGINGSDIENST. Een bewoner van het Haagwegkwartier klaagt erover, dat het huisvuil niet steeds op dezelfde uren van een bepaalden dag wordt opgehaald. Daardoor staan de bak ken vaak urenlang buiten, waardoor de straat verontreinigd wordt. Hij verzoekt de bewoners gesloten vuilnisbakken aan te schaffen en den directeur van bovcn- genoemden dienst het vuil steeds op den zelfden tijd te doen ophaler ONVEILIGE HAARLEMMERSTRAAT. Abonné H. Klaagt erover, dat alleenloo- pende meisjes en vrouwen op de Haarlem merstraat herhaaldelijk worden lastig ge vallen door opgeschoten jongens en vraagt meer politietoezicht. DE TOONEELMOEILIJKHEDEN TE AMSTERDAM. - Omtrent de ontwikkeling van de besprol' kingen, die de geëngageerden van de ■.too* gere Koninklijke Vereeniging „Het Weder- landsch Tooneel" gisteren hebben gehouf- den inzake het vinden van een wijze va# samenwerking, vernemen wij. dat van de drie groepen, die zich thans uit de artiste» gevormd hebben, de groep Van Praag. b(J welke zijn aangesloten de artlsten Ver- straete, Tourniaire, Flink, Van Koppen, Julia de Gruyter, Magda Janssens, Marie Meunier, Eerens, Philip de Vries, Hunsche en Ben Royaards, thans Individueel veN - klaard hebben, niet op de voorgesteld partage-bespeling van Stadsschouwbu en provincie te kunnen ingaan. Groep II, n.l. die van Cees Lasenr, Vel Bondam, en Carla de Raet, handhave: hun besluit om achter de vroegere uirectl der Koninklijke te blijven staan. De derde groep Van Dalsem-Defresn# die ongeveer 25 jierscnen telt, wenscht' opname in de leiding, die bestaat uit de heeren Louis Saalbom en Dirk V beek, van de eerstgenoemde twee heeren, voort* verlangt zij dat opnieuw onderhandelingeii worden aangeknoopt met de N.V. Holland* sche Schouwburg alsmede de invoerinft van een betere salarisschaal. 'sMiddaes hebben de heeren Saaibon Verbeek, Van Dalsum, Defresne en Laseu geconfereerd over de vraag of en oude welke voorwaarden zij gezamenlijk ae lel-, ding op zich zouden kunnen nemen van een gezelschao uit de voormalige KonJ Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel"*' Daar men hieromtrent ln het mlddaguuM niet tot overeenstemming is kunnen ko men, zijn de onderlinge besprekingen des avonds te 8 uur hervat, waarna later op den avond, met de artisten, die, naar ge meld is, op het oogenblik drie groepei vormen, welke elk voor zich bepaald eischen hebben gesteld, is vergaderd. Hel is vooral het streven van de groep Vat Dalsum—Defresne tot heropening van del onderhandelingen met de N.V. Holland j sche Schouwburg geweest, dat ertoe geleid! heeft, dat deze kwestie is besproken met', den heer P. Tegelberg president-commis-1" saris van de Koninklijke Vereeniging. I Laatstgenoemde heeft thans medege deeld, dat hij tegen een hervatting van de afgebroken besprekingen geen bezwaar heeft. Mocht het hiertoe komen, dan zal het er vooral van afhangen of de N.V. Hol landsche Schouwburg bereid zal worder gevonden, tot verlaging van de huurvoor-j waarden, die. naar mag worden aangc nomen, voor de Koninklijke Verecmgi: een struikelblok zijn geweest. NIEUWE UITGAVEN. Bij Scheltens en Giltay te Amsterdam kwam de 5de aflevering, kleine uitgave derj Nederlandsche Aigemeene Encyclopaedic,1 bewerkt naar Brockhaus' Encyclopaediel van de pers. L Bij den uitgever A. J. G. Strengholt i«j| Amsterdam verscheen in de „Denken er Doen"-serie het eerste deeltje: „Eenvou dige Handwerken" door (en met teeke-j ningen van) Clara Frankfort- Het boekje biedt zooveel, dat lie. on doenlijk zou zijn om den geheelen rijker inhoud ervan hier te vermeiden. p Als we zien, dat we van oude kousen» alleraardigste kleedjes kunnen maken,* wat voor wonderen we al niet met serpen-* tines kunnen doen, hoe betrekkelijk een-| voudig wii in het bezit kunnen komen vair een reistassen, dat een heerlijke ru-.nl' tasch is en daarbij de wijze waaroo eer en ander duidelijk wordt gemaakt, ziedaa redenen waarom we d't boekje in handen| wenschen van pllen. die iets voor band- werken voelen eh zij die er niet voor voe len, zullen hierin misschien een opwek king vinden. Bii denzeifden uitgever verscheen hi „Radio Jaarboek 1932", samengesteld cloorj E. P. Weber. secretaris van den Radjo-| Raad. met medewerking van alle radio-' autoriteiten, alle omroenvereenlgingen en vele medewrkers en belangstellenden Ju den Radio-Omroeo. Het Radio-Jaarboek heeft zich tot doe. gesteld in zijn opvoleende uir,?aver. eer. beeld te gevea van de ontwikkeling van; den radio-omroen in ons land. waarvoor de samenwerking met mannen der weten schap, politici, journalisten en luisteraars noodzakelijk is. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid 2—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10