73sf® Jaarpan? MAANDAG 21 MAART 1932 No. 22087 STADSNIEUWS. VERKEERSLESSEN VAN DEN A. N. W. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlëD uit Leiden en plaatsen waar agentscüappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden t. 2.35, per week I. 0.11 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. nummer bestaat uit DRIE Blades EERSTE BLAD, WAAR GROOTE GELEERDEN ALS LEERLINGEN ZITTEN. Men schrijft aan de „N. R. C.": Uniek onder de moderne inrichtingen van onderwijs is de International School of Advanced Science, te Pasadena, Cali- fornië, V. St., welke haar jaarlljkschen cursus van twee maanden heeft afge werkt. Men behoeft maar te zeggen, dat Einstein daar als leeraar en als leerling fungeert, om te doen uitkomen, dat het een school is, zooals er nog nooit een is geweest. Ze ontstond, niet wegens de be koorlijkheid van het klimaat in Califor- nie, maar doordat de laboratoria en an dere faciliteiten van het California Insti tute of Technology en het Mount Wilson Observatorium onderzoekers gelegenheden boden, welke ze nergens elders zouden kunnen vinden. Het Institute of Techno logy, onder leiding van dr. Millikan, den man van de theorie van den kosmischen straal, is een der groote wereldcentra voor abstract wetenschappelijk werk gewor den. De geleerden komen van heel de wereld over, niet om door den grooten kijker te kien, maar om de resultaten van de waar nemingen der sterrekundigen te bestudee- ren en om andere geleerden te ontmoeten die met hetzelfde doel komen. De ont moeting, de uitwisseling van denkbeelden, de lezingen dat zijn de doelen en de kern van de International School. En wat een lijst van studenten biedt ze, legt C. Hall in de New York Times, let eens op de namen: prof. Albert Einstein, van Berlijn, de ierste die de relaviteitstheorie verkon digde; dr. Robert A. Millikan, Nobelprijswin- I naar, die de theorie verdedigt, dat de wereld in de ruimte opbouwt, in plaats van afgebroken wordt; dr. Harlow Shapley, van het Harvard Observatorium, autoriteit op het gebied van de verdeeling der sterren; dr. Edwin P. Hubble, van het Mount Wilson Observatorium, beroemd om zijn j studie betreffende eilandheelals; dr. Richard Tolman, van het California Institute of Technology, die de relativi- teits-theorie zoo uitgebreid heeft, dat ze Einstein zelf haast als een conservatief doet lijken; dr. Paul Ehrenfest, van de Leidsche universiteit; dr. Paul S. Epstein, Einstein's medewer ker te Berlijn; prof. Henri Norris Russell, van Prince ton. die gekend wordt als een der grootste wiskundige-sterrekundigen, welke Ame rika ooit heeft opgeleverd; dr. W. de Sitter van de Leidsche Univer siteit, een ware mathematische virtuoos, een leerling van Einstein en een leer meester, naar wien Einstein graag luistert Als De Sitter, slank, met sombere oogen, peinzend, spreekt in zijn zacht Engelseh, met het bekoorlijke Nederlandsche accent, heeft hij een gehoor, dat even aandachtig is als dat, hetwelk naar Einstein luistert. Hij is een mathematicus van het eerste water, speelt op het heelal, lichtjaren, ruimten en tijd, als hij op een muziek instrument zou doen. Hij trekt het heelal uit elkaar en drukt het weer in elkaar, alsof het een harmonica was van onbe paalde afmetingen, ontlokt er mathema tische muziek aan, soms liefelijk, soms snijdend futuristisch. Hij schept een kos mos, welke in elkaar schijnt te zullen val len, als iemand ook maar even met den arm wuift. Of hij wil er u een geven, waarin het onmogelijk zal zijn ook maar een arm op te heffen. Hij komt op een van die groote on standvastiger welke de physici in ver warring brengen. Het heelal begon maar een paar duizend millioen jaar geleden uit te zetten, vertelt hij zijn klas. „eerst gisteren", om in astrologischen tijdtermijn te spreken. Maar de 'sterren zijn duizen den malen ouder dan die paar duizend millioen jaar. Hubble heeft verre nebulae gesnapt, terwijl ze van ons weg renden en wan elkaar en blijkbaar bewezen, dat het heelal schijnbaar verder explodeert Maar dit schijnt te beduiden, dat de sterren ouder dan het heelal zijn, wat een absur diteit is. Hubble onderstelt, dat de explo re van het heelal niet werkelijk is, maar schijn. De Sitter neemt Hubble's eigen Ve™aring, op fotografische platen vast gelegd, als bewijs der realiteit. Wat kan er gedaan worden? Niets blijk baar. De Sitter uit dan de meening, dat twee evolutie-processen aan het werk ziin een voor het heelal en een voor de sterren zelf. WOENSDAG-COLLECTE LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. De Woensdag j.l. gehouden collecte ten bate van het Leidsch Crisis-Comité heeft f. 944.92'/i opgebracht. Dit is de eerste en naar hut Comité hoopt en vertrouwt ook de laatste maal dat de inzameling beneden de f. 1000.— blijft. Aan onze stadgenooten de taak om zich dat vertrouwen waardig te toonen. o DE STAKING BIJ TIELEMAN EN DROS. Het geschil bijgelegd. Naar wij vernemen heeft Zaterdagmid dag 't personeel, werkzaam in de vleesch- warenfabriek der firma Tieleman en Dros de door de directie gestelde voorwaarden aangenomen en hedenmorgen het werk hervat. De directie heeft daartegenover eenige toezeggingen van betrekkelijk onderge schikt belang gedaan. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: J. Kamsteeg, v.h. Rooyakkers en Kam steeg, Geversstraat 30, Oegstgeest. Auto mobielhandel en garagebedrijf, handel in rijwielen en rep. inrichting. Uittredend Beheerder Filiaal Alphen aan den Rijn: G. van Dam, Alphen a. d. Rijn. Nieuwe Beheerder filiaal: P. Loos, Alphen aan den Rijn. Maatschappij tot vervaardiging van hoornproducten „Arlith", Zijlweg 28, Lei derdorp. Uittredend Commissaris, Wnd. Directeur: A. Tresfon. Wassenaar. Vereeniging tot voorziening in de on kosten van Ziekenhuisverpleging, Zand- slootkade 17, Sassenheim. Uittredende bestuursleden: A. Vogelaar, Sassenheim, J. Faas, idem, J. Zuilhoff, idem en J. van den Berghe, Voorhout. Nieuwe Bestuurs leden: C. D. van Coeverden, Sassenheim, E. Dijkstra, idem. P. Luyk, idem. en G. Hoogervorst, Voorhout. R.K. Vereeniging „Ziekenzorg", Sassen heim. Uittredende Bestuursleden: P. W. v. Niekerk, Sassenheim en J. C. van Reisen, Sassenheim. Nieuwe Commissarissen: J. J. Lefeber, Sassenheim en N. Noordermeer, Voorhout. Nieuwe 2e voorzitter: N. Slin gerland, Sassenheim. B. Otto, Gem. Alkemade C. 64, Nieuwe Wetering. Handel in kruideniers- en grut terswaren. Vestiging filiaal Alkemade, Rljpwetering D. 178. POSTAGENTSCHAP JOH. DE WITTSTRAAT. v.05 directeur van het Postkantoor Leiden -•engt ter kennis, dat het postagentschap- ^'egraafstatio Joh.n de Wittstraat No. 40 Snaf 25 dezer van 18.30 tot 19 uur alleen nriJï11 opengesteld voor den verkoop van onwaarden en het aannemen van tele- stajnmem FEDERATIE VAN KAPPERSPATROONS. In Café-Restaurant „De Harmonie" had gistermiddag een vergadering plaats van de Federatie van Kapperspatroons. Afge vaardigden van aangesloten vereenigin- gen waren mede aanwezig. De voorzitter der Leidsche Kappersclub „Hulp en Vriendschap" heette alle aanwezigen welkom in Leiden. Door toetreding van den Amsterdamschen Kapperspatroons bond. de Haagsche Marcelclub, den Haag- schen Kapperspatroons-bond en de Haag sche afdeeling omvat deze federatie thans 1200 leden. Dientengevolge was uitbrei ding van het hoofdbestuur noodig. Bij stemming werden de heeren D. de Krij ger, Amsterdam en T. J Cornelisse. al hier tot leden gekozen. Een krachtige propaganda door het geheel land voor behartiging der vakbelangen, alsmede tegen prijsknoeien inzake Permanent wave werd nuttig en noodig geacht. De voorzitter der Federatie, de heer J. L. Karteman, uit Rotterdam, deelde aan het einde der vergadering nogmaals mede, dat de Federatie wars ls en blijft tegen vrijgestelden of salarieëring der bestuurders en sloot te ongeveer 6 uur met een woord van dank deze bijeenkomst. JAARVERGADERING VAN „MERCURIUS" AFDEELING LEIDEN. In „de Harmonie" is de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de afdeeling Leiden van „Mercurius". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de ledenaanwas in vergelijking met vorige jaren ongewoon groot was. Blijkbaar wordt ook bij de kantoorbedienden het besef wakker, dat de vakbond het aangewezen middel is, om zich tegen de gevolgen der economische depressie eenigermate te be schermen. Het ledental steeg hoofdzakelijk in de tweede helft van het jaar met 27 leden; de afvoer was gering en bedroeg slechts 8; aan het einde van het jaar telde de afdeeling 179 leden, een getal dat In middels gestegen is tot 190. Dat deze vermeerdering een gunstigen invloed is op de financiën, spreekt vanzelf. In het ingetreden jaar kan de afdeeling voor het eerst sedert de financieele reor ganisatie haar huishouding financieren zonder hulp der bondskas. Het aantal werkloozen bedroeg 8. waaraan werd uit gekeerd f. 921.57 over 503 werkloozendagen, tegen f 724.61 voor 223 werkloozendagen aan 4 leden in 1930. In het bestuur hadden eenige wijzigingen plaats. In plaats van den heer F. G. Mastenbroek werd als 1ste voorzitter ge kozen de heer C. P. Vlieland, als 2e voor zitter de heer J. P. Willems. Herkozen werd als 2e secr. de heer C. W. Lodders. Aangezien de circulaire van het af dee- lingsbestuur over de Twentsche textiel arbeiders niet het gewenschte gevolg heeft gehad, zullen deze week lijsten aan de leden worden aangeboden. Voorts werd besloten het jaarverslag van den secretaris aan alle leden toe te zen den. RIK BOERSEMA VOOR DE GRONINGERS In „Zomerzorg". Zaterdagavond kwamen de Leidsche Groningers bijeen in „Zomerzorg". De zaal was best bezet, toen de voorzitter, de heer H. A. Vriend, de bijeenkomst ODende met een hartelijk woord van welkom, speciaal tot de besturen der Friesche, Zeeuwsche en Overijselsch-Geldersche vereenigingen hier ter stede, die waren uitgenoodigd voor het Maart-leest. Daarop had een kleine plechtigheid plaats. Aan mevr. Ten DijkBos werd n.l. voor het vele. dat zij als bestuurslid ever een periode van bijkans 10 jaar in net be lang der vereeniging had gedaan, 't eere lidmaatschap aangeboden. Met hartelijke woorden van waardeering, vergezeld van een bloemenhulde, werd haar het insigne overhandigd. Daarop was 't woord aan Rik Boersema, den zanger van het levenslied in net gpnre van wijlen Pisuisse. Zelf Groninger van ge boorte. kent hij den smaak der Noordelingen en zoodoende wist hij den avond geheel te doen slagen. Hij deed zich in zijn uitdruk kingsvollen zang weer kennen als een zan ger met toekomst. Dat de belangstelling voor het „levenslied" dood is, gelooven wij toch niet deze zal echter tot nieuw leven moeten worden gebracht! Daarnevens treedt de heer Boersema op als conferencier en ook dit doet hij aardig. Aan duidelijkheid op dit terrein zijn zang daarentegen is zeer goed te volgen! zal hij evenwel nog zijn aandacht die nen te geven. Piet de Geus accompagneerde den zanger uitnemend op den vleugel. Zooals gezegd, het was een welgeslaagde avond, die natuurlijk met een dansje werd besloten. Wederom traden een paar nieuwe leden toe. Den heer Boersema werd onder applaus hartelijk dank gezegd voor zijn optreden. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Lezing over vloeibare lucht. Voor de geheel bezette collegezaal van het Kamerlingh-Ormes-laboratorium hield de heer L. Ouwerkerk een populaire lezing, met talrijke demonstratieproeven over vloeibare lucht. De voorzitter de heer Sanders, opende met een hartelijk woord van welkom in 't bijzonder tot den heer Ouwerkerk. die we derom zoo bereidwillig was geheel belang loos een lezing te willen houden: en sprak tevens een woord van dank tot prof. De Haas, prof. Keesom, en dr. Crommelin voor het wederom bereidwillig afstaan van de collegezaal. Hierna gaf hij het woord aan den spreker van dezen avond. De heer Ouwerkerk bracht zijn gehoor eerst in kenni-s met de wijze waarop in het Cryogeen laboratorium, vanaf Dinsdag een onderdeel van het Kamerlingh Onnes- laboratorium. de vloeibare lucht verkregen wordt. De meest gebruikelijke methode, de cas cade methode, bestaat uit het comprimee- ren van gassen, waardoor met behulp van Chloormethyl een temperatuur van -23 gr. C. tot -90 gr. C. wordt bereikt, vervolgens door afkoeling van aethyleen in spiralen ondergedompeld in chloormethyl na com- primeeren tot een temp. van -103 gr. C. tot -145 gr. C„ vervolgens zuurstof tot -183 gr. C. en daarna lucht tot -190 gr. C. Aldus een trapsgewijze afkoeling van de ver schillende gassen chloormethyl. aethyleen, zuurstof en lucht tot hun critische tem peratuur. Een tweede proces, het Linde proces, is een steeds verder comprimeeren. afkoelen en expandeeren van de lucht, waardoor zonder behulp van andere gassen vloeibare lucht verkregen wordt; deze methode is eenvoudiger doch vordert meer arbeids vermogen. zoodat de eerste methode de meest economische blijkt. Door het vertoonen van talrijke mooie lantaarnplaatjes gaf de heer Ouwerkerk een aardig overzicht van de vele machines en instrumenten met hun beveiligingen die in het Laboratorium zijn opgesteld en voor de bereiding van vloeibare lucht noodig zijn: tevens zagen we nog het portret van prof Kamerlingh Onnes, die zooveel ar beid verrichtte op het gebied van lage temp. welke heden door de Cascade me thode bijna nadert tot het absolute nul punt. Na de pauze gaf de heer Ouwerkerk aardige proeven te zien o.a. het welluidend maken van een looden bel. het neerslaan van kwik in een luchtledig vat, het vor men van een kwikhamer en het vervaar digen van een kaars van petroleum, die beiden even in gebruik werden gesteld: kwik en petroleum verdichten n.l. bij een temp. van resp. -40 gr. C. en -50 gr C. tot een vaste stof. Voor het onderzoek be wijst vloeibare lucht ook goede diensten o.a. het neerslaan van methaan uit licht gas. Het zou ons te ver voeren alles op te sommen wat we te zien kregen, maar we willen nog even aanhalen: de kristallen bloem het vervaardigen van een wijnglas en de explosie van in zuurstof gedrenkte watten, wat haar toepassing vindt in de steenkolenmijnen. Van de gelegehheid tot stellen van vra gen werd door eenige aanwezigen gebruik gemaakt. Deze werden geheel naar genoe gen door den heer Ouwerkerk beantwoord. De heer Sanders was te oordeelen naar het krachtige apolaus dat de heer Ouwerkerk in ontvangst had te nemen zeker de tolk van allen toen hij hem hartelijk dank zei voor zijn zeer interessante voordracht. Te vens wekte hij allen op. die nog geen lid of donateur zijn. zich zoo spoedig mogelijk aan het secretariaat op te geven. DERTIENDE LES. A N WD TOERISTENBOND VOOR M*DECÏt*;ND j jt jjj HOUDT RECHTS IN DE BOCHT! Wat is de grondregel van het verkeer? „Hou rechts". Aan welken kant van den weg mag men niet rijden? „Aan den linkerkant". Wanneer het bij het inhalen noodig is mag men wel op den linkerkant van den weg rijden, maar niet langer dan nood zakelijk is. Vooral in een bocht, die soms moeilijk te overzien is, moet het voorgeschreven rechts houden terdege in acht genomen worden en in een bocht is inhalen ver boden De wet schrijft dit uitdrukkelijk voor: „Niet inhalen in een bocht". Er» zeker moet men rechts houden en een ander niet inhalen in bochten, zooals op de teekening zijn afgebeeld en waar een dikke boom en struikgewas het uitzicht benemen. De motorrijder rechts kan den jongen, die heel onvoorzichtig aan de linkerzijde van den weg rijdt, niet tijdig achter het boschje zien aankomen en een botsing is onvermijdelijk. Zoo'n onoverzichtelijke bocht wordt ook wel een „blinde" bocht genoemd en daar moet je dus dubbel opletten en voorzich tig zijn. Maar ook in andere, gemakkelijker boch ten en trouwens overal op den wèg, is het bepaald noodzakelijk steeds rechts te hou den, Denk maar eens aan den grondregel van het verkeer. Het is wel eens verleide lijk, bij een groote bocht naar links op de linkerhelft van den weg te gaan rijden, om de bocht „af te snijden", maar het is gevaarlijk en mag absoluut niet. De fietser op het linker plaatje rijdt goed rechts, kijk maar naar zijn spoor in de bocht en de auto, die hem tegemoet komt, doet het ook, zoodat ze elkaar In de bocht veilig passeeren. LEIDSCHE H.B.S.-VEREEN. „DE TREKVOGELS." Bovengenoemde vereeniging hield Za terdagavond in de Graanbeurs een too- neelavond, welke in alle opzichten ge slaagd mag heeten. Om 8 uur werd de avond geopend met eenige marschen gespeeld door de band „The cracker Jacks". Hierna heette de voorzitter alle aanwe zigen, in het bijzonder den directeur der H.B.S. en een der leeraren, welkom. Hij drukte de leden op het hart flink deel te nemen aan de tochten welke dit jaar weer gehouden zullen worden. Als eerste nummer van het programma werd door het E.B.BC. Quartet het be kende liedje „Das ist die Liebe der Ma- trosen" in costuum gezongen. Dat dit in den smaak viel bleek uit het applaus. Vervolgens werden nog enkele num mertjes gespeeld en gezongen, welke de lachspieren danig in beweging brachten. Daarna werd een landloopersgeschiede- nis opgevoerd door drie jongens uit de lagere klassen. Hierna volgde de pauze, waarin de band „entre-act muziek speelde. Na de pauze volgde weer optreden van het E.B.B C. Quartet met enkele liedjes. Ook het spelen van „Hawaian" muziek door de leden Mennes en Verhey van Wijk oogstte een hartelijk applaus. Te circa 10 uur was het tooneelgedeelte van den avond afgeloopen en werd er wat gedanst. HULDIGING VAN DEN HEER M. GALJAARD. BINNENLAND. De algemeene vergadering van „Bloem bollencultuur te Haarlem; het 50-jarig be- staan der afd. Beverwijk. Noordwijk en Oegstgeest (3de en 1ste Blad). De contingenteering van vleesch. (Bin nenland, 3e Blad). Voorloopig verslag der Tweede Kamer over den nieuwen rijksweg van Amster dam via Sassenheim. (Binnenland, 3e BI.). De rubbcrcultuur; een internationale doeltreffende regeling van productie en export volgens de regeering niet mogelijk. (Financiën, 3e Blad). Papieren van den omgekomen Ameri- kaansehen Oceaanvlieger Cramer ge vonden. (Gemengd, 2e Blad). Autobus met voetbal-supporters veron gelukt doordat de chauffeur in slaap was gevallen; één doode en vele gewonden. (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. De Memelkwestie gaat naar het Haag sche Hof. (Buitenl., Ie Blad). De Duitsche verkiezingsa tie in vollen gang. (Buitenl., Ie Blad). Toenemende kans op een vergelijk te Sjanghai. (Buitenl. en Tel., Ie Blad). De Graf Zeppelin weer op weg naar Zuid-Amerika. (Buitenl. Gemengd, 2e BI.) laris namens haar te mogen toespreken, omdat hij het meest met den heer Gal- jaard had samengewerkt. In de 7 jaar dezer samenwerking was het spr. steeds aangenaam geweest, den jubilaris te kun nen rekenen tot het corps der gemeente. Hij stelde hem als voorbeeld en betoonde zich dankbaar voor de betoonde medewer king en wat hij steeds gedaan heeft voor de verfraaiing der woonstad. De heer Gal- jaard wist steeds de hoofdzaken van de bijzaken te onderscheiden, wist altijd wat hij wilde, liet zich, om in tuin „beeld spraak" te blijven, nooit het gras voor de voeten wegmaaien en heeft nooit iemand om den tuin geleid. Hem is ook veel leed beschoren geweest, maar „onkruid" ver gaat niet en er zijn nu eenmaal geen ro zen zonder doornen. Spr. huldigde hem namens de Directie en de werklieden; hij heeft vernomen, dat de jubilaris spoedig den dienst zal verlaten, maar hoopt dat hij ook daarbuiten nog jaren het zijne zou doen tot hooghouden van het mooie vak. De heer Lagerberg nam hierop nogmaals het woord, memoreerde hoe de jubilaris hem aanvankelijk een ruwe bolster had toegeschenen, maar.met een blanke pit. Een pit van vriendschap en humani teit, van degelijkheid en rechtvaardigheid. Een leder voelt respect voor alles, wat hij gedaan heeft. Namens de collega's en de directie bood spr. hem een fraaie kapstok met een prachtig kleed aan; de echtge- noote van den heer Galjaard ontving een mooi bloemstuk. De talrijke aanwezigen drukten allen den heer Galjaard de hand, waarop deze op zijn bekende, geestige en hartelijke wijze dank bracht voor de onverwachte en schoone hulde. Hij toonde er zich totaal verslagen door. Spr. spoorde de aanwezi gen aan hun vak lief te hebben en dankte den directeur voor diens leiding. Op aller hartelijkste wijze toonde spreker zich er kentelijk voor het mooie cadeau: thuis komend en zijn hoed aan de kapstok han gend zou hij steeds aan de schenkers en aan den gemeentedienst terugdenken. Hij hoopt bij zijn collega's in aangename her innering te mogen blijven. Tenslotte werd de eerewijn rondgediend, waarmee de oprechtgemeende huldiging ten einde was. Dit jubileum droeg wel een zeer bijzon der vriendelijk karakter en getuigde van de voortreffelijke verhouding tusschen het personeel en van de alleraangenaamste banden tusschen den jubilaris en zijn superieuren, collega's en ondergeschikten, die hem allen een opmerkelijke genegen heid toedragen. Ook wij voegen onze ge- lukwenschen bij die van vele anderen. Voor den heer Galjaard, die op 1 Mei den gemeentedienst gaat verlaten, zij het beste voor de toekomst een Deriode van welverdiende rust weggelegd! 40 jaar bij Gemeentewerken. Zaterdagmiddag vond een treffende hul diging plaats van den heer M. Galjaard, tuinman le klasse bij Gemeentewerken, ter gelegenheid van diens 40-jarige werkzaamheid bij den dienst der plant soenen. Daartoe had zich een zeer groot gedeelte van het personeel, alsmede de directeur Ir. Blauw en de adj dir. de heer Joh. Boogaardt verzameld in het feestelijk ingericht gymnastieklokaal der school Haverstraat. Toen de jubilaris met zijn familie had plaats genomen, sprak hem allereerst de heer J. Lagerberg, als een der oudsten van het personeel hartelijk toe in zijn func tie van voorzitter van het huldigings comité. Hij heette den jubilaris alsmede de Directie welkom en wees er op, hoe spontaan de gedachte, eener huldiging bij de werklieden was opgekomen, een hulde die uit den grond van aller hart was op gekomen. Hierop nam de heer Jonker, chef van gemeente-plantsoenen het woord, die aan de Directie verlof had gevraagd den jubi- De alhier tot arts gepromoveerde semi-arts P A. M. Sengers te bestemd tot reserve-officier van gezondheid 2e kl. bij den geneeskundigen dienst der landmacht. De markttrein no. 3387 Leiden-Utrecht vertrekt 12.28, zal in plaats van Vrijdag 25 Maart (Goede Vrijdag) op Woensdag as. loopen. Zaterdagmiddag ongeveer 4 uur kwamen door verkeerden wisselstand twee locomotieven op het station alhier met elkander in botsing. De slag was hevig en een der locomotie ven werd aan de voorzijden geheel inge- dukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; alleen materieele schade. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Datum Volw Pers. Totaal Maandag 14 Maart 43 43 Dinsdag 15 Maart 41 41 Woensdag 16 Maart 48 43 Donderdag 17 Maart ..45 45 Vrijdag 18 Maart 45 45 1 Zaterdag 19 Maart 43 43

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1