SCHEEPSTIJDINGEN. „Ongeloofelijk" DE RUBBERCULTUUR. OFFICIEELE MEDEDEELING VAN DE REGEERING. Internationale regeling onmogelijk geacht. Het ministerie van Koloniën heeft de volgende officieele mededeeling verstrekt: De Britsche en Nederlandsche Regce- ringen hebben, In samenwerking met ver tegenwoordigers van rubberproducenten in Britsche en Nederlandsche overzeesche ge- biedsdeelen, onderhandelingen gevoerd ten einde na te gaan of een uitvoerbaar plan tot verbetering van de rubbersituatie zou kunnen worden ontworpen. In den loop van deze onderhandelingen hebben de Britsche en Nederlandsche Regeeringen de gouvernementen van Ceylon, Malakka en Nederlandsch-Indië geraadpleegd. Na een zorgvuldige beschouwing van den toestand zagen de beide regeermgen zich genoopt te concludeeren, dat hel onder de huidige omstandigheden niet mogelijk is een internationaal plan te ontwerpen en uit te voeren, waardoor een doeltreffende regeling van de productie of den export van rubber zou worden ge waarborgd. In verband met bovenstaande beslissing verneemt het Correspondentiebureau nog van een goed Ingelichte zijde, die bij de onderhandelingen met de Engelsche re geering een voorname rol heeft vervuld, de volgende bijzonderheden: In den loop der laatste jaren zijn er ruim 140 plannen tot. rubberrestrictie inge diend. Van dit aantal heeft men op het betrokken Departement aanstonds een groot gedeelte ter zijde gelegd, als hebben de geen practische waarde. Echter bleven er niet minder dan 44 plannen over, welke bestudeerd moesten worden en waarover rapporten moesten worden uitgebracht. Moeizaam is men langen tijd bezig ge weest om de bruikbare elementen van al deze plannen samen te voegen tot een uit voerbaar geheel. De meeste kans van slagen bood nog het laatste plan, het z.g. ..quotaplan", dat door onze regeering niet zonder meer als onaanvaardbaar en on uitvoerbaar werd beschouwd. De besprekingen met den heer Luytjes bewezen echter, dat ook hier groote moei lijkheden aan verbonden waren, moeilijk heden. welke echter in Engeland met be trekking tot Malakka even sterk zoo niet sterker gevoeld werden. De doorvoering zou voor Malakka zelfs practisch onmogelijk zijn en dit heeft ten slotte geleid tot de verklaring, waarmede beide regeeringen zich vereentgd hebben. Wij vroegen onzen zegsman vervolgens nog naar de mogelijkheid eener vrijwil lige restrictie door de producenten. Naar ons verzekerd werd, moeten de moeilijk heden, daaraan verbonden, niet onder schat worden. In elk geval gaat de rubber cultuur een zeer moeilijken tijd tegemoet. De krachtige maatschappijen met rutme liquide middelen zullen deze crisis vermoe delijk wel doorkomen; de zwakkere echter niet. Tusschen deze twee groepen liggen echter vele ondernemingen, welke als grensgevallen beschouwd kunnen worden. En deze zullen thans hun tap zoo hoog mogelijk opvoeren om zich zooveel mo gelijk liquide middelen te verschaffen. Daardoor zal de wereldstock welke thans reeds meer dan een jaar productie be draagt in den eerstvolgend en tijd nog geweldig toenemen. Gedurende den ko menden tijd van natuurlijke saneering in de rubbercultuur zullen vele ondernemin gen moeten sluiten en zullen wellicht in andere handen overgaan. Of het voor de reeeering mogelijk zal zijn iets te doen om althans de meest drei gende rampen in dit opzicht te voorkomen, zal nog ernstig overwogen moeten worden. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. TANIMBAR. thuisr., 18 Mrt. v. Port Said. P. C. HOOFT, uitr., pass. 19 Mrt. Ouessant POELAU LAUT, 19 Mrt. v. Batavia n. Amst. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK, 18 Mrt. v. R'dam te Los Angelos. BEEMSTERDIJK, R'dam n. New York, pass. 19 Mrt. Lizard. HOLLAND—OOST-AZIË LIJN. AAGTEKERK, uitr., 19 Mrt. v. Manilla. MEERKERK, tliuisr., 18 Mrt. v. Shanghae. SILVER—JAVA—PACIFIC-LIJN. BATOE, 17 Mrt. v. Pacific Kust te Rangoon ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE, thuisr., 17 Mrt. v. Montevideo. ROTT. LLOYD. KOTA INTEN, thuisr., 19 Mrt. v. Belawan. SOEKABOEM1, uitr.. 19 Mrt. te Genun. KON NED. STOOMB-MIJ. ALMELO, Amst. n. La Plata, pass. 16 Mrt. Ouessant. BERENICE, R'dam n. Middl.Zee, pass. 19 Mrt. Ouessant. HAARLEM, uitr., 17 Mrt. v. Buena Ventura STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". PHRONTISAmst. n. Java pass. 18 Mrt. Perim. O DIVERSE STOOMVAAJtTBERICHTEN. MACUBA, 16 Mrt. v. Curacao n. New York. MAJA, Curacao n. Hamburg, was 18 Mrt. 1 u. v.m. 1300 mijlen Z.W. v. Lands End. MANVANTARA. n. Curacao, pass. 16 Mrt. Si. Kitts. MURENA, Curacao n- Thameshaven, was 18 Mrt. 12 u. 10 v.m. 600 mijlen W.Z.W. van Lands End. MALVINA, Houston n. Gothenburg, pass. 18 Mrt. Dungeuess. JOBSHAVEN, R'dam n. Monrovia, pass. 19 Mrt. Ouessant. PARKHAVEN, 18 Mrt. v. Las Palmas n. Hamburg. VEERHAVEN. 18 Mrt. v. Savannah naar Boca Grande. KATENDRECHT, Consianza n. Rouaan, pass. 18 Mrt. Ouessant. ALPHEN. HET ONTWERP-ÜITBREIDINGSPLAN. Wegen en wijkindeeling. Ter voortzetting van ons vorig over zicht betreffende de wegen, het volgende: Als de voornaamste Rijnovergang en Oost-West-verbinding zal in de toekomst in het centrum zijn, op die plaats, waar zij nu reeds in onvolkomen vorm aanwezig is, nl. de lijn v. Boetzelaerstraat-Bruggestraat -Schoolstraat langs de begraafplaats (een gedeelte van den Molenvliet dient te wor den gedempt) naar den Westelijken hoofd weg. De inderdaad kostbare verbreeding de? Bruggestraat kan niet uitblijven, in de eerste plaats in verband met de toenemen de bebouwing in het centrum ter weers zijden van den Rijn, welke een behoorlijke verbinding der beide Rijnoevers verelscht, doch ook niet wegens het doorgaande ver keer. dat niet kan worden aangewezen op den toekomstigen overgang bij Gouwsluls en een overgang in het Noorden van de bebouwde kom. In Westelijke richting vindt deze weg zijn voortzetting langs de Molen vliet naar het Westelijk industrieterrein. Indien later afsnijding van de groote bocht van den Rijksstraatweg (in de Hoorn) noodig is, kan dit geschieden in aanslui ting op dezen weg. In Oostelijke richting krijgt de van Boetzelaerstraat haar voort zetting naar de Verlengde Aarkade, die verbreed moet worden en verder naar den Westelijken provincialen weg langs het Aarkanaal. Het is volgens de toelichting van het plan gewenscht de verbrecdlng van de Schoolstraat-Bruggestraat en van Boetzelaerstraat te regelen bij afzonderlijk rooilijnbesluit. Deze Oost-Westweg door 't hart der gemeente is op de door ons Woensdag gepubliceerde wegenkaart aan geduid met VI. Als laatste hoofdweg is te beschouwen oen weg. die van de v. Boetzelaerstraat bij ,X)e Vergulde Wagen" In Z.O.-rlchting loopt naar den Oostelijken hoofdweg in, waar de verlengde Jongkindt Conlnckstr. er mede samenkomt. Vanuit het centrum zal men daarlangs op de snelste wijze den provincialen weg naar Amsterdam berei ken. Deze weg is aangedu.'d met het cijfer VII. De wegen I, VII zijn met den bestaan- den Rijksstraatweg, den Heerenweg, den Oudshoornscheweg en de Hooftstraat te beschouwen als hoofdverkeerswegen. Be halve de hiervoor genoemde zullen in het uitbreidingsplan een aantal wegen moeten worden opgenomen, welke onder de secun daire zijn te rangschikken. Zij zijn van overwegend plaatselijk belang of wel het interlocaal verkeer, waarvoor zij zijn be stemd is er minder intensief dan op de hoofdverkeerswegen. Op de wegenkaart zijn zij met Romelnsche cijfers aangeduid. Als zoodanig zijn dan aan te merken: a. de Jan Nieuwenhuizenstr. in W. richting verlengbaar, b. een ontworpen weg vanaf den rijksstraatweg bij de voormalige steenfabriek Piek loopend in ongeveer zui delijke richting. Deze weg begrenst aan de W. zijde het uitbreidingsplan ter lengte van ongeveer 800 M. en kan later een i hoofdverkeersweg worden voor doorgaand j verkeer, wanneer weg nr.l. binnen de be- I bouwde kom is komen te liggen, c. de weg. welke in westelijke richting loopt In het verlengde van weg nr. IV. d. de weg, welke in westelijke richting loopt bewesten weg I ter hoogte van de Lemzon-laan. e. de weg langs het industrieterrein, dat is gepro jecteerd benoorden de Spoorhaven en langs de spoorlijn, f deweg lengs de Molenvliet van den weg VI naar weg V. g. de weg langs het industrieterrein, dat is geprojecteerd j vanaf een punt, ongeveer 60 M. beoosten de Visserstraat tot de Gouwe, ioopende naar de nieuwe brug over de Gouwe. h. de te verbreeden Raadhuisstr. (O. gedeelte) met aansluiting op de nieuwe brug over het Aarkanaal, i. de Jongkinds Coninckstraat. verlengd tot weg nr. Ill en verder naar de doorgetrokken v. Boetzelaerstr.weg nr. VI. j. de Toussaintstr. verlengd naar de van i Boetzelaerstr. k. de weg van de Verlengde I Aarkade langs de westzijde van de ge projecteerde begraafplaats naar de weste lijken provincialen weg langs het Aarka naal. 1. de weg van het onder XI genoem de punt aan de Verlengde Aarkade in N.W. richting naar weg nr. Ill (XII is het ver lengde van IVa.) m. de verbindingsweg tusschen den Woubrugschenweg en den Heerenweg, geprojecteerd in het verlengde van weg nr. Ill, ongeveer evenzijdig aan en 250 M. ten noorden van den Ouds'noorn- schenweg. n. de omlegging van het Z. gedeelte van den Woubrugschenweg. langs de oostzijde van het fabrieksterrein der fa. v. Oordt. o. de verbindingsweg tusschen weg m en den Oudshoornscheweg deze weg vormt een gedeelte van den weg langs de Nieuwe Sloot. De genoemde wegen van a. tot en met o zijn met de Raadhuisstr. en het gedeelte van den Oudshoornscheweg bewesten den Heerenweg onder de secundaire wegen te rekenen. Voor de verdere toekomst is ge projecteerd een weg o. van weg III langs de Nieuwe Sloot naar weg genoemd onder k De Wijkindeeling Het is gewenscht, ja, zeifs in verschil lende opzichten noodzakelijk, om in het uitbreidingsplan aan te wijzen, terreinen, die voor bepaalde doeleinden het meest geschikt zijn. Ook alweer, omdat het plan een bestemmingsplan is, moet dit naar wettelijke voorschriften geschieden Voor groote steden is dit natuurlijk meer noo dig dan voor de kleinere, waar de behoef ten en eischen der bewoners wel eenigs- zins anders zijn. Vooral spreekt dit op het gebied der volkshuisvesting, waarbij in de kleinere plaatsen de splitsing naar de ver schillende maatschappelijke groepen der samenleving minder sterk is. In het uit breidingsplan voor onze gemeente be treft de indeeling in hoofdzaak: a. de industrie en handelsterreinen; b. de ter reinen voor de volkshuisvesting en ont spanning: c. het zaken centrum. Wij hebben reeds melding gemaakt, dat in het plan ruimschoots rekening is ge houden met de te verwachten ontwikke ling der industrie. Op het bestemmingsplan zijn de geprojecteerde industrieterreinen, gemerkt a. tot 1. in de gele kleur aange duid. Voor zoover vallend binnen het uit breidingsplan bedraagt het totaal opper vlak 110 H-A-. terwijl buiten het plan nog uitgestrekte terreinen voor industrie ge schikt zijn. In het algemeen is de ligging ten opzichte van de bebouwing der woon wijken gunstig, zoodat deze eventueel door de heerschende windrichting van den root omstandigheden, als aanwezigheid van de spoorlijn en -haven maakten het niet steeds mogelijk deze eisch der ligging door te voeren. In de behoefte aan los- en laad- gelegenheid kan worden voorzien door den aanleg van een haven, welke is geprojec teerd benoorden de spoorlijn tusschen het Rietveldschepad en de Gouwe. Voor de vestiging van een nieuwe groenteveiling bestaat ruimschoots gelegenheid op een der terreinen in de onmiddellijke nabijheid van spoor-, water- en gewone wegen. Verreweg het grootste gedeelte van het oppervlak, waarover het uitbreidingsplan zich uitstrekt is bestemd voor de volks huisvesting. Waaromtrent wij reeds e«i en ander mededeelden. Er is geen aanleiding om veel groote terreinen, uit een oogpunt van natuurschoon ln den bestaanden toe stand te reserveeren Wel ls 't van nature gevene zooveel mogelijk gespaard cn ver werkt. Zooals overal zullen ook hier verre weg de meeste woningen bestemd zijn voor arbeidersgezinnen plm 80 pCt. Het is niet gewenscht bepaalde wijken, daarvoor aan te wijzen al zal naar den aard der zaak eenige splitsing naar het karakter der woningen en straten plaats hebben. Wel is het gedeelte van het plan benoorden de Molenvliet en ten westen der bestaande bebouwing ter oppervlakte van ongeveer 23 H.A. bestemd voor den bouw van wonin gen voor beter gesitueerden. Dit is ook het geval ln de andere wijken langs sommige straten. Sport en speelterreinen zijn over de woonwijken verspreid, evenals plant soenen Er bestaan geen reden volgens de toe lichting om voor onze gemeente een nieuw centrum voor zaken, winkels, enz. te pro jecteeren. De bestaande kern is daarvoor de aangewezen plaats. Wel zullen er ln de nieuwe wijken een aantal winkels worden gebouwd, doch deze zullen het karakter dier wijken niet bepalen. De behoefte aan winkels neemt slechts zeer geleidelijk toe en het tempo van de bevolkingsaanwas is niet van dien aard, dat er aanleiding is om 1 of meer nieuwe straten speciaal tot winkelstraat te bestemmen. De opbrengst van de door de muziek verg. „Artl et Rellgioni" en de gemengde zangverg. „Zanglust" gegeven crisisuit voering ten bate van het plaatselijk cri sis-comité bedraagt f. 79.50. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Johannes, z. van M. J. Heemskerk en C. M, Verkley. Ondertrouwd: Adrianus Johannes Beuk, jm. 27 j. en Hendrika Jacoba van Ruiten jd. 22 j. Engel Knibbe, jm. 33 jaar en Anna Maria Roeloffs jd. 22 jaar. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. niet veel hinder zullen hebben. Plaatselijke Adres van Volksonderwijs. - Het pomp station - Belastingverhooging - De steun regeling - Benoemingen - De inning der electriciteitsgelden. De raad dezer gemeente, kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter burge meester P. A. Colijn. secretaris mr, F. A. Helmstrijd. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Ingekomen stukken: een schrijven van den voorzitter van het college van Ged. Staten, houdende bericht, dat bij Kon. be sluit van 23 December 1931 No 24 de ..Ver ordening op de heffing van rechten voor het vervoer, afzondering onderzoek en ver pleging van voor rekening der gemeente Boskoop opgenomen lijders aan besmette lijke Ziekten" is goedgekeurd; b. een schrijven dd. 20 Januari 1932 waarbij het verslag van werkaambeden der commissie tot wering van schoolverzuim over 1931 wordt toegezonden; c, een rapport d.d. 12 Januari 1932 van het centraal bureau voor verificatie en financleele adviezen der ver- eeniging van Ned Gemeenten l.z. kasop- neming en controle van den gemeente ontvanger: d. een rapport alsvoren iz. kasopneming en controle woningstichting .Patrimonium"; e. een rapport, alsvoren ..St. Joseph"; f. alsvoren van ..Onze Wo ning": verder een verslag van den keu ringsdienst over de maand Januari 1932. en over het jaar 1931; voorts een schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring tot verhuring van boomkweekerijland en van weiland, aan de heeren E. Worst en J. W. v. Vliet, benevens goedkeuring tot verhu ring van het perceel Kerkstraat No. 12 aan den heer A. Pos; verder een schrijven dd. 25/29 Januari 1932 alsvoren houdende be richt van verdaging der beslissing op het besluit tot ondershandsche aanbesteding van het leveren van hekwerken ten be hoeve der Zijdeverbreeding; voorts een schrijven dd. 1/2 Februari 1932 alsvoren, houdende bericht der goedkeuring van het raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening ad f. 40.000 met de N.V. My. voor Gemeentecredtet; verder een schrü- ven dd. 817 Februari 1932. alsvoren, hou dende bericht der goedkeuring van de vererdening op het beheer der gemeente- bedryven en het raadsbesluit tot aanwy- zing van takken van dienst; vervolgens goedkeuring, alsvoren tot verhuring van boomkweekeryiand aan D. Spek en A. C. Schoemaker en tot verkoop van grond aan W. v. d Wal en W. v. Dam: alsmede goed keuring van het raadsbesluit tot verhuring van een gedeelte van het gemeentehuis aan den Staat, vertrekken voor den Rijksont vanger; verder een schryven d.d. 2327 Februari, alsvoren. houdende bericht der goedkeuring van het raadsbesluit tot het geven van een bydrage en renteloos voor schot. onder bepaalde voorwaarden, aan de N.V. welke zal worden belast met exploi tatie van het ln deze gemeente te stichten gebouw voor algemeene doeleinden, en tot slot het proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van der gemeente-ont vanger der gemeente op 24 Februari 1932. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Verder is Ingekomen een adres van de afd. Boskoop van „Volksonderwys". hou dende verzoek om over te gaan tot oprich ting van een openbare school voor ULO. B. en W. stellen voor dit adres ln hun handen te stellen om prae-advies. wordt aldus besloten. B. en W. deelen vervolgens mede dat de Min. van B. Z. en L. het door hun college gedaan verzoek om den huurtoeslag aan de ondersteunden te mogen uttkeeren zooda nig, dat daarbij de maxima van de arti kelen 8 en 19 der steunregeling niet gel den, niet heeft Ingewilligd op dezen grond, dat de prikkel tot het zoeken van werk geheel of nagenoeg geheel zou worden weggenomen. Vervolgens stellen B. en W. voor, om over te gaan tot gedeeltetyke demping en rioleering van een sloot tusschen de per- ceelen aan de Voorkade. Dorpstraat en Nieuwstraat. De kosten van dit werkje wor den begroot op f. 1650. terwyi het in de bedoeling ligt de aanbesteding ondershands te doen plaats hebben onder Boskoopsche aannemers, aldus besloten. Alsnu is aan de orde. een voorstel van B. en W om te besluiten tot de uitbreiding van het pompstation der waterleiding. B. en W. schryven ln verband hiermede, dat zü van het Rüksbureau voor drinkwa tervoorziening een rapport hebben ontvan gen inzake de uitbreiding van het pomp station der waterleiding dezcT gemeente, onder Hazerswoude: dat zü van oordeel zyn. dat de bezwaren van den bestaanden toestand zooals deze in het rapport wor den geschetst en uiteengezet, een uitbrei ding gewenscht maken, ook de grondslagen voor deze uitbreiding in het rapport ont vouwd komen hen juist voor. waarom wy dan ook den Raad verzoeken ons te mach tigen tot uitvoering over te gaan. De heeren Boekraad. Noest en De Ruy- ter voeren hierover het woord en vragen nadere inlichtingen. De voorzitter sluit hierop voor eenigen tüd de openbare ver gadering. By heropening stelt de voorzitter aan de orde, om over te gaan tot uitvoering van het werk, wanneer de toestand op de geldmarkt zich zal herstellen. Voorts doet de voorzitter mededeeling, dat bijgebouwd zullen worden drie pomp putten. voorts eenige verbeteringen aan het machinegebouw en andere werken zul len worden uitgevoerd. De aanbesteding zal publiek geschieden en wel in de tweede helft van dit Jaar. In stemming gebracht wordt het voor stel met alg. stemmen aangenomen. Vervolgens komt ter tafel het voorstel van B. en W. met betrekking tot de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeen tefondsbelasting en op die der vermogens belasting. Zooals was te voorzien, kwamen de ton gen los. Verschillende heeren voerden hier over het woord, zoowel vóór- als tegen standers. De heer Noest wilde een cnsisleenmg sluiten, terwül de heer Boekraad de re serve der bedrijven wilde aanspreken. Nadat door den voorzitter breedvoerig was toegelicht, dat aan belastingverhoo ging niet was te ontkomen, terwyi tevens door hem werd medegedeeld, dat hij het financieele beleid niet langer zou kunnen dragen, werd het voorstel in stemming ge bracht en aangenomen met 10 tegen drie stemmen, die der heeren Noest, 't Hart en Boekraad. Door dit besluit worden de opcenten der gemeentefondsbelasting gebracht van 40 op 60, en die der vermogensbelasting van 30 op 50. Vervolgens werd stilzwygend goedge keurd een tweetal concept-besluiten en tot wyziging van de gemeentebegrooting. dienst 1931 en drie concept-besluiten tot wyziging van de gemeente-begrooting, dienst 1932 Voorts werd eveneens goedgekeurd een voorstel van B en W. om te besluiten tot toekenning van voorschotten aan de be sturen van scholen voor byzonder gewoon lager onderwys, op de vergoeding, bedoeld in artikel 101 der lager onderwüswet 1920, voor het jaar 1932, alsmede aan besturen van scholen voor byzonder uitgebreid la ger onderwys. Alsnu is aan de orde een voorstel van B. en W. met betrekking op de steunrege ling voor werklooze arbeiders. De heeren Noest. v. d. Staak, 't Hart en V. d. Wolf, voeren hierover het woord. Algemeen waren deze heeren van oordeel, dat iets gedaan moet worden voor de jonge man nen, die thans reeds een jaar werkloos zijn, en totaal geen inkomen hebben. Dit kan zoo niet langer biyven, wat moet er van deze jonge menschen terechtkomen, zoo werd door genoemde heeren gevraagd, verder werd gevraagd om voor de zomer maanden de norm der steunverleenlng niet te verlagen. De voorzitter gaf toe, dat door de werk looze jongens iets moet worden gedaan, en zeide toe, dat een en ander een be spreking zou uitmaken in het college van i B. en W. Wat de verlaging der norm voor de zomermaanden betreft, welken met een gulden zullen worden verlaagd, daaaan valt niet te ontkomen, daar dit zeker door den minister zal worden voorgeschreven, terwyi het tevens een prikkel zal zijn om ander werk te zoeken. Nadat vervolgens de verordening op steunverleenlng artikelsgewys is behan deld en door den voorzitter nader is toe gelicht. wordt deze in zyn geheel aange nomen met 11 tegen 2 stemmen, die der heeren Noest en 't Hart. Vervolgens komt in behandeling een voorstel van B. en W. om aan den heer J. E. Evers, op zyn ver zoek, eervol ontslag te verleenen als lid der commissie tot wering van schoolver zuim. B. en W. stellen voor aan den heer Evers met ingang van 1 April 1932 als l.id der commissie tot wering van schoolver zuim eervol ontslag te verleenen. onder dankbetuiging voor de als zoodanig gedu rende 30 jaren aan de gemeente bewezen diensten. Aldus besloten. Ter voorziening in deze vacature stellen B. en W. voor de heeren C. J. A. v. Kop pen, hoofd der R.K. school en als no. 2 op de aanbeveling, de heer W. G. Mathpt, onderwüzer der R.K. school. Bij de gehouden stemming werd met al gemeene stemmen gekozen de heer C. J. A. v. Koppen. Tot slot kregen wij het prae-advies van B. en W. op het voorstel van het lid van den Raad den heer L. 't Hart, met be trekking tot de inning van gelden, ver schuldigd voor electriciteit e.d. B. en W. schryven ln verband hiermede: In uw vergadering van 27 Januari 1.1. werd in onze handen om prae-advies ge steld het door het lid van uw raad. den heer L. 't Hart, ingediende voorstel ten aanzien van de inning van gelden, ver schuldigd voor verbruik van electrici teit e.d. Wy hebben dit voorstel om advies ge zonden aan den directeur der bedrijven. Deze heeft daarover een rapport ge vraagd van den boekhouder-kassier, en deelt ons, onder toezegging van dat rap port mede, zich met den inhoud daar van geheel te kunnen vereenigen. Hoewel wij van oordeel zyn dat het door den heer 't Hart ontwikkelde denk beeld een én voor de verbruikers èn voor de gemeente aanlokkeiyke gedachte bevat, meenen wy toch. zonder elke der door den boekhouder-kassier voor afwyzing aange voerde motieven te onderschrijven ö«t rapport aantoont, dat de nadeelen aan*, verandering verbonden, niet tegen de t! verwachten voordeelen opwegen Op dien grond geven wij u in overwr ging in het bestaande stelsel van ln, geen wyziging te brengen. Nadat de heer 't Hart zyn voorstel nJ heeft verdedigd en de heeren Mesman en Boekraad nog het woord hierover hadd- gevoerd werd het prae-advies ran B e W. aangenomen. Daarna zyn wy gekomen aan de rond vraag, waarvoor ditmaal nog al animo ls Als eerste, de lieer v. d. Staak, over d' kiezersUjst, of deze is te verkrygen. Voo ja, tegen betaling der kosten, hy moe overgeschreven worden. Dit jaar word- er geen kiezerslUsten gedrukt, omdat er geen verkiezing is. Verder de heer v. Kleef. Deze vraagt in lichtingen omtrent het rijden met auto's over den Badhuisweg. De daar wonend leveranciers ondervinden nadeel, doorda zij geen vergunning kunnen krygen, o met hun auto's over dien weg te rijden De voorz. het is een provinciale weg e- de provincie geeft geen toestemming, oo' wy mogen er niet rijden met onze vuil nis-auto. Voorts de heer Mesman, die vraagt o te vergaderen met schoolbesturen, ten einde te geraken tot bezuiniging. De voor zitter zal een en ander bevorderen. Verder de heer v. d. Wolf, wanneet wordt de weg ln orde gemaakt, die moet komen van den Zij deweg naar Laag-Bos- koop. De voorz.: dat loopt eenigszins te gen, doch zal worden aangevangen wan neer de zandstortlngen zijn afgeloopen en geen grondverschuivingen meer zyn té verwachten. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit Matthys, z. van D. v. Teylingen en A. Langhout Cornelia Josephina, d. v. G. Moerings en M. van Breukelen Janny, d. v. M. Cok en W. v. d. Loo Wilhelmina Anthonia d. v, A. J. v. d. Meer en M. P. Tynagel Tryntje Theodora, d. v. J. v. d. Wolf tn M. C. Paans Jan Dirk, z. v. A. Bulk en P. den Hertog. Ondertrouwd: M. Keyzer en A. P.Stoter Overleden: Willem Mesman, 82 jaar. Onze plaatsgenoote mej. L. Verbeü.' slaagde voor het examen lingerie, cou peuse en costumière. ZU heeft haar op leiding genoten by de zusters te Reeuwijk.l LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Margaretha, d. van .4. van Houwelingen en T. van der Wal. Getrouwd: M. C. Deegenaars, en S. Hoopeboom. Tot 18 Maart hebben de uitgaven voor I de werkverschaffing in deze gemeente be dragen de som van f. 7800, waarvan netto rekening der gemeente blijft f.5400 NIEUWKOOP. Het plaatselyk crisis-comité heeft ten bate van de kas een verloting georgani seerd met als prys een gemest jong kalf.' De prys van het lot ls minstens 10 cents. Tot voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim is benoemd de heer A. Leenhard en tot secretaris de heer Teunisse. NOORDEN. Drankbestrijding. In de St. Franciscuszaal werd een goed geslaagde praatavond gehouden van de R.K. drankbestrijding. De voorzitter de heer F. Pieterse, leidde den avond in met een toepasselijk woord, waarna de heeren A. J. Koetsenruiter uit Rotterdam en J. C. Potharst uit Den Haag niet een bepaalde spreekbeurt vervulden, doch afwisselend vragen stelden, wenken en voorbeelden gaven, kortom op onder houdende en gezellige wyze de aandacht wisten gaande te houden en de belang stelling wisten op te voeren. Het was een buitengewoon leerzame avond, welke algemeen in den geest en smaak der aanwezigen viel. Een duur auto-ritje. Tegen den automobilist De J. uit Breu kelen werd een viertal processen-verbaal opgemaakt. De verbaliseerde was noch ln het bezit van een wegenbelastlngkaart, noch van een rij- of van een nummerbe- wys terwyl bovendien de letters en numm. niet op de voorgeschreven wijze waren aangebracht, Te water. By het uithalen voor een andere auto kwam een vrachtauto van de Kweekerij -,De Oude Dam" te ver in den grasberm sloeg omver en kwam in de voorweterinc terecht. Door middel van een kraanwagen werd de auto weder op het droge gehaald De bestuurder en een mede-inzittende kwamen met den schrik vrij. ROELOFARENDSVEEN. Een jeugdige avonturier. Door den chef-veldwachter alhier werd omstreeks een uur ln den nacht aange houden een jongen, die op een vracht wagen van C. Hoogenboom. zonder dat deze het wist, de reis had medegemaakt van Hoek van Holland naar Roelofarends- veen. Het bleek, dat de Jongen, een zekere Ch. S., met een vrachtauto vanuit den Haag de reis had gemaakt naar Hoek van Holland en aldaar ln de vrachtauto van Hoogenboom was gaan zitten, denkende, dat deze naar den Haag ging. Onderweg is hy in slaap gevallen en kwam in "c garage van H. aan. Onmiddeliyk werden zyn ouders per telefoon met het geval in kennis gesteld. Gisterenmorgen ls hy naai Den Haag getransporteerd. RECLAME. Zoo luidt het eenparig oordeel der dames die voor de verzorging van gelaat en han den gewoon zyn „Zy"-Crême te gebruiken. 2-5

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10