N.V. LEIDSCH DAGBLAD GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. BRANDEN. Gistermiddag te omstreeks twee uur brak brand uit in bet magazijn van ma nufacturen en confectiegoederen van den heer G. Spek in de Nieuwstraat te Maas sluis. De oorzaak van den brand moet ge zocht worden in het feit. dat het vijfjarig zoontje van den heer Spek met lucifers achter de toonbank heeft gespeeld. Het gelukte twee voorbijgangers, de heeren C. Rietdijk en C. B. Ravenboer, een jongen en een meisje, die zich in de kamer achter den brandenden winkel be vonden, naar buiten te brengen. Een 11- jarig dochtertje van den heer Spek slaag de erin een tweejarig kindje, dat in de zelfde kamer in een ledikantje lag, naar buiten te brengen. De kinderen kregen geen letsel. De brandweer, die spoedig ter plaatse was. bestreed het vuur met twee stralen op de motorspuit. Zy mocht erin slagen den brand tot den winkel, die vrijwel ge heel uitbrandde, te beperken. Te Zwolle brak brand uit in een stal houderij van den heer Klaassen in de Deventerstraat. De hooizolder stond in lichtelaaie, toen de buren den brand ont dekten. De aanwezige paarden eenige kalveren en varkens, werden terstond uit het brandende perceel gehaald. De brand weer tastte met vier stralen het vuur aan. De aangrenzende perceelen, w.o. een brand jtoffenmagazijn, bleven gespaard. Verze kering dekt de schade. Gisternacht is, volgens het Hbld., het manufacturen- en garenmagazijn van den koopman N. Knol aan de Heerestraat te Hoogeveen bij de Noordsche Brug geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Gisteravond omstreeks 11 uur is brand uitgebroken op een boerderij, bewoond door Hoeksema, te Wehe, gemeente loens. De bewoneTS slaagden er in het huis tijdig te verlaten. De levende have, bestaande uit 5 paarden en 8 koeien, kwam in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Eigenaar van de boerderij was de heer Koning te Glimmen. Hedenmorgen werd te Zutphen een_ be gin van brand ontdekt in perceel Korte Hofstraat 5, waar een behangerij en stof feerden] annex winkel is gevestigd van den heer A. L. Akkerman. De bewoners konden zich slechts in nachtgewaad redden De brandweer was spoedig ter plaatse en bestreed den feilen brand aan de voor- en achterzijde van het huis, maar kon niet verhinderen, dat liet geheele perceel uit brandde. De belendende perceelen kregen waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Waar op de plaats waar de brand is uitgebroken geen kachel stond en de bewoners den avond te voren in liet donker zaten, wordt aan kortsluiting gedacht. Alles is tegen brand- en bedrijfs schade verzekerd. EEN GOEDE VANGST. Men schrijft aan de N. R. Crt.: De visschers H. W. Petter, J. W. Petter en B. van der Zand te Giethoorn, wier pen in het Gieth pirnsche meer den z.g. zegen uit en haaluen dezen weer op met ongeveer drieduizend pond vette bleien, waartusschen slechts één enkele snoek van elf pond werd aangetroffen. Merk waardigerwijze was de vangst voor dezen tijd slechts zeer matig geweest. Dit bui tenkansje op den laatsen dag van het ge oorloofde vischseizoen kan als een unicum in de visscherijwereld worden beschouwd. OVERREDEN EN GEDOOD. Eergisteravond is op den straatweg En- schede-Oldenzaal onder de gemeente Lon- neker de 36-jarige ongehuwde bierbotte- laar Leusink, die per fiets plotseling uit een zijweg kwam door een auto overreden. Met een ernstige hersenschudding is hii naar een ziekenhuis te Enschedé vervoerd en aldaar overleden. Te Ameide iZ.H.) had een droevig on geval plaats. Het vierjarig zoontje van den arbeider Lakerveld werd bij het on verwacht oversteken van den weg door een vrachtauto overreden. Het kind v/as op slag dood. Den chauffeur treft geen schuld. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 73-jarige H. Gosselink die Maandag avond te Spankeren door 'n auto werd over ?n fe in het Ziekenhuis te Velp overleden. o BUITENLANDSCH GEMENGD. RECLAME. Leerling-fotograaf: „Ik ben hier nu al eenigen tijd werkzaam mijnheer, kunt U m'n - eh - salaris niet eens vergrooten?" 'Passing Show) LINDBERGH S BABY. De politie te New York had vernomen dat zes maanden geleden een gedetineerde in een gevangenis had te verstaan gege ven aan een medegevangene, dat er .jets ondernomen moest worden tegen het kind van Lindbergh." De politie achtte dit een mededeeling van groote beteekenis en is er door op een nieuw spoor gebracht. Re sultaat schijnt ook hierbij niet te zijn ver kregen. Huidcrème Scheerzeep Tandenborstel Tandzeep Tandpasta. 5866 U kent al deze artikelen, nietwaar!? Zoo niet. probeert ze nog heden HET CIRCUS SCHNEIDER FAILLIET. Het circus Schneider is door de recht bank van Napels bankroet verklaard. De dieren zullen bij opbod worden verkocht. KINDERONTVOERDERS VEROORDEELD. Twee mannen, Dowell en Hargraves, zijn schuldig bevonden aan ontvoering van het jongetje James Dejute te Youngstown. De ontvoering heeft plaats gehad op denzelf den dag. waarop het kind van Lindbergh is ontvoerd. Zij zijn tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld. GROOTE DORPSBRAND. Niet ver van Kopenhagen in de buurt van Koge is het dorpje Lille Salby door een zwaren brand geteisterd. Vanuit Ko penhagen rukte ook een deel der brand weer uit. Bij de eerste boerderij verbrand den alleen 22 koeien, 10 paarden en 50 varkens. Spoedig stonden ook een paar andere boerderijen in lichte laaie en het was een geluk dat de storm plotseling be daarde, waardoor men het vuur meester kon worden. In het geheel zijn bij dezen brand, behalve een aantal runderen en paarden meer dan 200 varkens verbrand. De schade frordt op Kr. 200.000.— geschat. KUNSTSCHATTEN UIT DEN DOM VAN SALZBURG ONTVREEMD. In verband met ontvreemding van kunstwerken uit den Domschat van Salz burg is de Munchensche kunsthandelaar Prettschneider, die in Salzburg vertoefde, daar gearresteerd en ter beschikking ge steld van de justitie. Ook zijn schoon moeder. de Munchensche antiquiteiten handelaarster Hensier is in Munchen ge arresteerd en naar Salzburg overgebracht. In haar woning kon de koopsom voor de eucharistische duif, een bekend email kunstwerk uit de twaalfde eeuw, en een deel van de provisie voor bemiddeling worden vastgesteld, bij wijze van voor schot is uitbetaald. De domcapitularis Angelberger, die me deplichtig schijnt te zijn aan de ontvreem ding der schatten, is in een zenuwinrich ting opgesloten. In zijn. in den Dom ge legen woning werden bij een politioneel onderzoek verscheidene waardevolle kunstwerken gevonden. In totaal zijn uit den Domschat 13 voorwerpen ontvreemd, waaronder de genoemde eucharistische duif die naar Amsterdam is verkocht een klein huisaltaar uit de 14e eeuw, dat eveneens door Bretschneider gekocht is en verscheidene reliquien uit den vijftienden eeuw. De Salzburgsche president van poli tie en een commissaris van politie zijn naar Nederland vertrokken om te pogen de daarheen verkochte kunstvoorwerpen op te sporen. MIJNONGELUK IN NOORD-OOST BOIIEMEN. In den Koh-I-Noor mijn van de Brucher Kohlenwerke A. G. te Bruex. een van de grootste mijnen in het Noord-Oost Bo- heemsch mijndistrict is in den nacht van Woensdag in een op ongeveer 350 Meter diepte gelegen mijnschacht brand ont staan, die met groote snelheid om zich heen greep. Gelukkig bevonden zich in de mijn alleen de veiligheidsmanschappen daar Dinsdag in de mijn niet wordt ge werkt. Deze mannen echter geraakten door de kooloxyde-gassen buiten bewustzijn. De aflossende ploeg begon onmiddellijk het reddingswerk, en siaagde er in hen allen, od 8 na, in veiligheid te brengen. Ongeveer 80 n'ian hadden rook- en gas vergiftigingen bekomen. Na twee, niet groote gasexplosies, heeft men aanvan kelijk telefonisch contact met hen gekre gen. waarbij zij mededeelden te zullen po gen een luchtschacht te bereiken. De red dingsmanschappen konden ten gevolge van de hitte niet doordringen tot de inge- slotenen. Maar sindsdien heeft men in- tusschen van hen geen teeken van leven meer gekregen, zoodat men langzamer hand de hoop begint op te geven er nog in te zullen slagen hen levend te bergen. De oorzaak van de brand moet gezocht wor den in de lichte ontbrandbaarheid van de daar gedolven kool. waarbij zelfontbran ding geen zeldzaamheid is. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. AFWIJZENDE BESCHIKKINGEN INZAKE AUTOBUSDIENSTEN. Gedep. Staten van Noord-Holland heb ben besloten op het verzoek van de N.V. Haarlemsche Brockwaybus Mij., te Heem stede, om vergunning tot het in werking brengen van autobusdiensten van Haarlem over Oegstgeest naar 's Gravenhage en terug en van Amsterdam over Sloten en Heemstede naar Leiden en terug, voor zoo veel de door die diensten te rijden trajec ten in de provincie Noord-Holland zijn gelegen, afwijzend te beschikken. Op het verzoek van K. Bolhuis, te Noord- wijk aan Zee en J. Heemskerk te Vogelen zang, om vergunning tot het uitbreiden van den door hen geëxploiteerden autobus- dienst naar Haarlem en terug tot Amster dam en terug afwijzend te beschikken. Op het verzoek van K. Bolhuis, te Noord- wijk aan Zee en J. Heemskerk, te Vogelen zang, om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Noord- wijk aan Zee over Sassenheim en Haarlem naar Amsterdam en terug, voorzooveel het door dien dienst te rijden traject in de provincie Noord-Holland is gelegen, afwij zend te beschikken. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Adheasiebetuiging „Noodkreet" - Centrale verwarming nieuwe U.L.O. school - Benoemingen. De raad kwam in voltallige zitting bij een, onder voorzitterschap van burge meester J. Kastelein. Na opening werden de notulen van eenige vergaderingen vastgesteld. Ingekomen waren verschillende stukken besluiten van Ged. Staten enz., welke voor kennisgeving werden aangenomen. Besloten werd nu. adhaesie te betuigen met het raadsbesluit van Boskoop, waarbij instemming wordt betuigd met den „nood kreet" door het comité van economisch verweer, gezonden aan den Minister van B. Z. en L. Wethouder P. v. d. Meer felici teerde, ffiede namens den raad, den bur gemeester met zijn herbenoeming. De pensoengrondslag van den keurings veearts, hoofd van dienst, werd vastge steld op f. 1836.Aan den gemeentewerk man Th. v. Zanten verleende de raad eer vol ontslag tegen 1 April a.s. Aan N. v. d. Pol werd 22". m2. water verkocht a 25 ct. per M2. B. en W. werden door den raad gemach tigd over te gaan tot openbare aanbeste ding voor den bouw eener o.l. school aan de Columbialaan (na verkregen goedkeu ring van den Inspecteur van het lager onderwijs). Naar aanleiding van een ingekomen adres der afdeelmg „Aalsmeer" van den Algem. Bouwarbeidersbond, betreffende het tewerkstellen van arbeiders, deelde de voorz. mede. dat in "de gemeentelijke be stekken reeds is aangegeven, dat 100 °/o der arbeiders uit de gemeente betrokken moe ten worden. Met de Centrale Veiling wer den in verband met den nieuwbouw ook reeds resultaten bereikt. De centrale ver warming in de niéuwe U. L. O.-school functioneert niet goéd. Daarover had Ir. P. W. Deerns een rapport aan den raad uitgebracht omtrent de schuldvraag van het euvel. Aangegeven werd in het rap port, wat op kosten van den installateur en wat voor rekening der gemeente komt om de verwarming in orde te maken. Aan mej. H. v. Dillewijn werd op haar verzoek op de meest eervolle wijze ontslag als onderwijzeres verleend, met ingang van 29 Juni a.s Tot hoofd der openbare school aan den Uiterweg werd benoemd de heer I. Bierma. Tot onderwijzer aan de nieuwe o. 1. school aan de Columbialaan mej. A. E. Prins, terwijl naar dezelfde school werd overgeplaatst de onderwijzer Engelvaart (van school Uiterweg). Een grensregeling voor toelating leer lingen nieuwe o.l. school (Plan Zuid) werd vastgesteld. Van den Algemeenen en Chr. Besturen bond waren adressen ingekomen, betref fende financiëelen steun voor ontspan ningswerk aan werkloozen. herziening steunregeling e.d. Besloten werd in dit verband, om het geven van vakonderwijs aan werkloozen financiëel te steunen. De andere verzoeken moesten worden afge wezen. Wat betreft het vormen van een sub-comité van het Nat. Crisiscomité zal nog een nader onderzoek ingesteld wor den. Ir. W. Gijzen werd definitief benoemd tot Directeur van Gemeentewerken. Een adres van J. v. Bentum, om toe stemming tot het geven van bioscoopvoor stellingen op Zondag, werd aangehouden voor nader onderzoek, eveneens een adres van Visser te Aaismeer-Oost, om hoogere vergoeding voor vestiging postagentschap. Van den heer C. G. Luik werd een strook grond aan de Dorpsstraat in eigendom overgenomen Verder werd nog besloten, de gemeente-landerijen in den Stommeer polder bij inschrijving te verhuren. Onder buitengewoon groote belang stelling is in „Bloemenlust" vertoond de film der Ned. Chr. Radio Vereeniging „Als de klokken luiden". Een uitstekende film, welke de groote belangstelling (er waren ongeveer 600 personen opgekomen) zeker verdiende: De avond werd geopend en gesloten door den heer Borg. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Adrianus van Tol 31 j. te Hazerswoude en Adriana Josina van Leeu wen 23 j„ alhier. Geboren: Maria Cornelia Josefina. D. v. Petrus Theodoras de Jong en Agatha Cor nelia van der Salm. HAARLEMMERMEER. Auto-ongeluk. Een tweetai jonge mannen reed 's nachts met een auto op den Ringdijk nabij Aalsmeer. Het motorrijtuig geraakte plot seling in den kant van den weg en de groote snelb»iH >rrriede gereden werd, was toen oorzaak, dat de chauffeur het. stuur niet meer meester kon blijven, de auto tegen eefi boom botste en nagenoeg geheel werd vernield. De voorzijde werd geheel ingedrukt, terwijl de ruiten en het stuurrad versplinterd werden. Het is on begrijpelijk, dat de inzittenden er met een paar lichte kwetsuren zijn afgekomen. De droogte. Doordat er in de laatste maanden na genoeg geen regen gevallen is, doet het ge brek aan drinkwater in de huizen, die nog niet aan het net van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf werden aangesloten, zich reeds ernstig gevoelen. Ook liggen vele slooten in dezen polder geheel droog, hetgeen mede zijn oorzaak vindt in de omstandigheid, dat de water stand voor het bewerken der landerijen nog steeds op laag peil wordt gehouden. Op vrije voeten. Naar wij vernemen is C. te Haarlem, die alhier nabij de Craquius werd aangehou den en zich verzette tegen de politie bij zijn arrestatie, weder op vrije voeten ge steld. HILLEGOM. Bijeenkomst „Kerkhcrstel". Vanwege de Ned. Herv. Gemeente is de tweede bijeenkomst gehouden voor het Herv. Verbond voor Kerkherstel. De zaal van het Nutsgebouw was voor de helft ongeveer bezet. Na psalmgezang en gebed sprak ds. Muller het openingswoord waarin hij zijn teleurstelling uitte over de geringe opkomst. Spreker was ditmaal ds. M. Groe- nenberg uit Oosterend; zijn onderwerp luidde: „De kerk en haar nood". Geschetst werd waarin deze nood be staat en hoe die is ontstaan. De reglemen ten der Herv. Kerk zijn goddeloos, de Kerk moet gereorganiseerd worden opdat er kome werkeljjke leertucht voor liefde. Na debat constateerde de voorzitter dat hier een taak ligt voor elk gemeentelid: hij bedankte den spreker, die met dank gebed sloot. KATWIÏK. Naar wij vernemen zal Zaterdag 19 Maart des namiddags in het Parochiehuis de uitdeeling der prijzen plaats hebben, die door leden der Burgerwacht bij den winterwedstrijd met de buks zijn gewon nen. Het ligt in de bedoeling van het be stuur dezen middag een gezellig karakter te geven. KATWIJKERS Groote Openbare Vergadering van de Chr. Dem. Unie, Vrijdagavond 8 uur, in de Gemeentezaal. - Spreker de Weled. Heer A. P. JUNGCURT. - Onderwerp: „Wat wij Christen-Democraten willen". - Niemand, die ernst maakt met den nood der tijden, verzuime deze verg. - Debat. - Entree vrij. KATWIJK AAN DEN RITN. A.-R. Prgpagandaclub. „Groen van Prinsterer." De A.-R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" liield haar derde vergadering in dit winterseizoen. Te ruim acht uur opende de voorzitter, de heer J. de Kreek, de vergadering, liet zingen Ps. 99 1 en 8 en ging voor in gebed. Gelezen werd Galaten 1 117. In zijn openingswoord heette hij de aanwe zigen hartelijk welkom en sprak vervolgens over de rijke leering, die tot ons uitgaat van het sterfbed van koning David, in ver band met de moeilijke tijden op econo misch- en geestelijk gebied en de door werking en toepassing der A.-R. begin selen. De secretaris, de heer P. A. Schoneveld, las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna verkreeg de heer G. de Bruijne hét woord voor zijn onderwerp: ..Een an der Evangelie?" In een gloedvol betoog teekende spr. het werken en streven van het Christen-Sociaiisme. Allereerst werd behandeld de tegenstelling tusschen ge loof en ongeloof, welke het leven der men- schen alle eeuwen door beheerscht. De re ligieuze socialist zoekt die tegenstelling te overbruggen, door godsdienst en soqialisme te verbinden. Verschillende groepen en stroomingen werden door spr. uitvoerig geteekend, waarbij duidelijk werd aange toond. dat het christen-sociaiisme niet uit komt bij God, maar bij zichzelf. Volgens hun voormannen en leidende personen is verlossing niet noodlg: men is '.Tij. Jezus is bij hen een navolgingswaardig persoon. Van een Drieëenig God is geen sprake. Op politiek terrein zijn zij niet anders in te doelen dan bij de Soc. Dem. Arbeiders partij. Gewezen werd op het gepubliceerde door een Geref. predikant, dr. v. d. Vaart-Smit. over verbinding van Christendom en So cialisme. Terecht werd dit nieuwe licht, als een dwaallicht gekwalificeerd. Ten slotte stond spr. stil bij de gevaren die dreigen voor de jeugd en de groote taak van de Chr. Pers in het geven vap goede voorlichting. Met de opwekking mede te arbeiden tot de verbreiding van Gods eer op alle terrein van het leven, eindigde spr. zijn aandach tig beluisterde rede. welke met applaus werd beloond. Bij de geanimeerde bespreking, welke op dit onderwerp volgde en waaraan door ver schillende aanwezigen werd deelgenomen, kreeg inleider gelegenheid nog enkele pun ten nader uiteen te zetten. Na gehouden rondvraag volgde sluiting der vergadering met dankgebed. Het was een leerzame vergadering waarop door de club met genoegen kan worden teruggezien. Jaarvergadering R.-K. Volksbond. Alhier werd in het Parochiehuis de jaar vergadering gehouden van de Ned. R.-K. Volksbond. De opkomst had beter kunnen zijn. hetgeen de voorzitter, de heer C. van der Marei ook bij zijn openingswoord naar voren bracht. Notulen en jaarverslag van den secretaris werden goedgekeurd. Zoo ook de rekening en verantwoording van de penningmeester. Bij de bestuursverkiezing werden de eerste secretaris en de twee commissarissen herkozen en in de vaca ture fvan den heer C. van der Marei die als voorzitter en bestuurslid bedankte, werd gekozen de heer Warmenhoven. Als voor zitter fungeert voor een jaar de heer C. van der Lubbe die den scheidenden voor zitter hartelijk dank bracht voor hetgeen hij in al die jaren voor den Bond heeft verricht. Bij de rondvraag spoorde de geestelii adviseur de leden aan eens een retraite u gaan houden, hetgeen voor allen toch ee groot geestelijk belang is. Ook bracht snr hartelijfcen dank aan den scheidende voorzitter en hoopte daarbij, daar hij vee als voorzitter voor den Bond heeit gedaa- ook als lid nog lang tot groei en bloei i den bond zou medewerken. Hierna volgde sluiting op de gebruike lijke wijze. Op hetzelfde oogenbiik dat de jeug dige N. met zijn fiets de Kerkstraat kwa~ uitrijden, reed vanaf de richting Noord wijkerweg een auto voorbij de hoek Kerk straat-Achterweg. De jongen gaf met zij arm niet de richting aan waarheen h| wenschte te gaan en weifelend rijdend kwam hij met de fiets in minder zachte aanraking met de auto. Het rijwiel ge raakte onder de auto en was daarna ge heel onbruikbaar. Wonderlijk genoeg kwam de jongen er zelf goed af. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Ned. Jongelings-Vcrbond cn de Chr. Jeugd-Organisatie De zaal voor Chr. Prot. Belangen was voor genoodigden geheel bezet. In jaarver gadering kwamen bijeen C. J. M. V. „Amos 5 6a". C. J. V. „AmOs 5 6a", C. J. V. „Onze Rotssteen is Christus" en de Jonge lieden Vereeniging. De leiding van het eerste gedeelte van dezen avond berustte in handen van den heer P. Siderius. Na het zingen van Ps. 86 6 ging hij voor in gebed. Vervolgens heette hij allen op dezen feestavond wel kom; het ,deed' hem groot genoegen, dat veïen gekomen waren. In het bijzonder heette hij welkom onzen oud-burgemeester mr. dr. J. Schokking, de predikanten ds. Kalkman en ds. Pras, het Jeugdbestuur en den heer C. Tabak, hoofdbestuurder en al gem. secretaris van het N. J. V. Spreker schilderde uitvoerig het nut en het doel dezer vereenigingen en zeide, dat er heel wat voor noodig is om te durven leven naar Gods Woord. Niettegenstaande d" ernst der tijden moeten wij toch on2e ge denkdagen vierën. Niet overmoedig, nie ontmoedigd moet er voorwaarts gegaan worden in zelfbeperking. De secretaris, de heer Jac. v. Dbyn bracht het jaarverslag uit. Hij deelde daarin mede, dat de heer Siderius als voorzitter bedankt had, na die functie 7 jaar te heb ben waargenomen. Hij bracht hem een eeregroet en bedankte hem voor alles wat hij gedaan had. Tot zijn opvolger werd be noemd de heer A. Haasnoot. De heer Jac. Meyvogel bracht ais pen ningmeester vervolgens zijn verslag uit waaraan de voorzitter van de Chr. Jeugd organisatie, ds. Kalkman, toevoegde, da- de collecte voor deze organisatie Zond" gehouden, heeft opgebracht f. 204.75. Een zangclubje van eenige jonge man nen zond nu onder leiding van den hee H. v. d. Maaden. „Terzett uit Elias" en lat na de pauze „Vaarwel aan 't Vaderland", waarmee zij applaus inoogstten. De heer C. Tabak behandelde het onder werp „De C. J. M. V. als levenscentrum" Deze uitvoerige en leerzame rede werd me* alle aandacht gevolgd. De heer Sideri bedankte hem daarvoor aan het eind e voegde daar den wensch aan toe, dat d Heer hem nog tpt een zegen voor de jeugd beweging moge zijn. Door den heer Jac Meijvogel werd het opstel voorgelezen: ..Geloofsvervolgingen in Rusland". Daarna deed de heer J. Bonekamp de voordrach" „De Wissel". Verschillende zusterverenigingen bod" voorts hare gelukwenschen aan. I Het tweede gedeelte van den avo stond onder leiding van den heer K. Seia- stra. Een drietal samenspraken Werd ge houden: ..Generaal De Wet", „Hypnotisee- ren" en „Het wonderlijke testament". Bij wijlen daverde de zaal van het lachen. He: waren echt komische stukken, die op de lachspieren werkten; er werd zeer goed door de deelnemers gespeeld. Hun succes was buitengewoon groot. De heer H. Cort behandelde het opstel „Zekerheid". Tusschen de verschillende stukken door werden er eenige psalmen en liederen i zongen, op het orgel begeleid door den heer B. Remmelswaal. Van den loco-'ourgemeestcr. den heer J. Dubbeldam, was bericht van verhinde ring om dezen avond bij te wonen, inge komen. De heer Seinstra dankte ten slotte allen, die meegewerkt hadden om dezen avond zoo goed te doen slagen. Hij deelde mede. dat de collecte f. 32 had opgebracht. De Avondzang werd gezongen, en met dankgebed beëindigd. Waarschuwing. Den laatsten tijd worden de inwonen lastig gevallen door lieden, die gedrukte versjes te koop aanbieden. De politie geelt ernstig in overweging om aan die per sonen geen geld te geven, daar dit alles een verkapte bedelarij is. De politie zal di» trachten tegen te gaan door deze personen uit de gemeente te verwijderen. Vandaag is buiten de gemeente gezet B. v. V. uit Amsterdam, die met deze versjes colpor teerde. Examen Hulp bij Ongelukken. Voor het examen, afgenomen na afloop van den aanvangcursus „Eerste Hulp M Ongelukken", gegeven door de Katwjk- sche Reddingsbrigade onder auspiciën van het Oranjekrais, slaagden de volgende leerlingen van dr. J. Eikelenboom; de dames; M. van Duyn, J. van Duyven- bode: J. van der Plas, M. van der Plas, ds Vries de heeren: A. Brouwer, M. Buys, A. van Duyvenbode. A. Dubbelaar, F. de Graai, C. Jonker. D. Ketting, M. Ouwehand, fa- v. d. Voort, B. Vooys en A. G. Spakman. De aandacht wordt gevestigd OP |j® 'advertentie in dit nummer, betreffende <*j openbare vergadering, die Vrijdagavo om 8 uur in de Gemeentezaal door de u Dem. Unie gehouden zal worden en wa de heer A. P. Jungcurt als spreker za' «p treden. NOORDWITK AAN ZEE. ons Wij vewijzen hierbij naar de ie blad van heden voorkomende adver» betreffende de belangrijke uitbreidu den door den heer K. Bolhuis geejq»° den autobusdienst Noordwijk—i™ ingaande 10 April. 2-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6