iogels jongen hebben. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. RAADSELS. ZOEKPLAATJE. itaand opstel, ingezonden door isen, leerlinge van de school Vrou- steeg 17, werd in den opstellen- i, uitgeschreven door de afd. Lei- Ned. Ver. tot bescherming van lekroond met den eersten prijs. lente. De Meimaand was aange- Elk vogelpaar werkte ijverig om ije zoo stevig en mooi mogelijk te e krijgen. Ook het echtpaar zwa- druk bezig. Ze hadden een opgezocht onder den rand van él der familie van Zanten. In een dicht bij het houtwerk was moe- Iwaluw bezig met haar snaveltje te bevestigen, die dienen moet stevig randje. Mijnheer Zwaluw oor strootjes en dunne takjes, die lig met de klei wisten vast te ma- zoo werd het een aardig nestje, kten ze met hun beiden stevig toen de schemering begon te ïoesten er in het nestje nog alleen it pluisjes en wolletjes worden acht. Den volgenden morgen al iog vadertje Zwaluw uit en kwam sje daarna terug met een bosje Iraadjes, die hij in den tuin ge had. Zorgvuldig werden deze nu door mevrouw Zwaluw in 't elegd, toen nog wat dons uit haar en de woning was gereed. Het keurig, allerliefst, warm holletje, vader en moeder Zwaluw met liefde en zorg was opgebouwd, am er een tijd van stilte, want Zwaluw had vijf mooie eitjes tig in het nestje gelegd. Trouw de wacht er over, terwijl vader haar nu en dan een lekker hapje weken later was het in 't nestje stil niet meer als daarvoor. Tel- orde men gepiep en getjilp van egeltjes, die door door moeder waren uitgebroed. Voortdurend kleine kopjes boven den rand en ■den net zoo lang, totdat vader of er iets in stopten. Onophoudelijk tf rusten vlogen de oude zwalu- heelen dag door, af erf aan, om er der kleine schreeuwertjes te Sierlijk cirkelden zij boven het om dan als alles veilig was, er toe te schieten en hun werk doen. Maar 't was niet altijd n het nestje! Hoe zoo dan? Wel, loerde de groote kater van de ran Zanten op de jonge vogeltjes, nu! Angstig piepten de kleine Dit hoorde Betje, de oude keu- Mopperend zette zij haar aard- oak neer, en liep, zoo vlug haar stijve beenen het toelieten de leur uit, naar het tuinhuisje. Hier den kater zitten, loerend en met onkelende oogen, naar zijn be- irooi kijkend. „Wil jij wel es make, wegkomp, rakkerd!" schreeuwde .moet iij die arme beesies zoo „Foei!" En Betje nam in haar haar oude pantoffel en wilde den kater een tik geven, ze was haar te vlug af. Zuchtend 'n ondeugend beest, ging ze weer keuken terug. Na een paar minu- un de kater om een hoekje van endeur kijken, of Betjes boosheid overgedreven. En ze miauwde, en ies, liet zoo lang. totdat de meid schoteltje melk gaf, en zei: „Je o'n bees toch maar weer gauw want het zit hem in zijn aard ii dat is zoo!" De zwaluwen waren dankbaar voor haar hulp, want Was er van de donzige geeisnavel- veel overgebleven. LOSSINGEN DER RAADSELS IT HET VORIGE NUMMER: T bed Marie Zaandam Terneuzen Januari lezen pet n ams s bergen, n zaag. letter r. rechtheid. lekdotes, nek, Daan, een, Toos, ot eend. 'iendenkring, ark ,kram. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Margje van Tuil, Tonnie van Tuil, Gerard de Geus, Keesje de Geus, Jan den Hertog, Nellie den Hertog, Gerard de Geus (Oegstgeest), Corry van Driel, Jan van Driel, Neeltje Haasnoot, Marietje Haas noot, Marie Spaargaren, Jan Spaar garen, Arie Perfors, Arie den Daas, Jo Beumer, Willy Heyl, Antoine van Egmond, Jan van der Voet, Henk van der Voet, Ali Duyverman Johannes Ver- hart, Rita Verboog, Henk Beets, Dirkje Hopman, Adrie van Nood, Willy Constance Mulder, Nellie van Groeningen, Jannie van Groeningen, Adrie Bavelaar, Hendrika Hermina van Egmond, Aaltje Nieuwenhuis, Amiie Zaalberg, Riet van Berkel, Petro- nella Ouwersloot, Clara Ouwersloot, Jan van Hemert, Hennie de l'Ecluse. Sophia de Roode, Johanna Rietveld, Annie Sie- rag, Marie Sierag, Marietje Laterveer, An nie Boekestein, Lucas Klinkhamer, Willy Klinkhamer, Nel Wagemans, Dirk Slot, Trijntje Slot. Agnes Planje, Willy van Wijk, Julie Franke, Ploon de Kort, Joop Schouten, Francina Brussee, Koos Nie- boer, Tom Nieboer, Huibert Feynenbuik, Bertha Draaisma, Thijs van der Horst, Ria Vorst, Stieni Vorst, Matthijs van Dijk, Martha Schimmel, Ali Verschoor, John Delfos, Bertus Dorrepaal, Heiltje Dorre- paal, Johan de Jongh. Wim Kruit, Ru van Dijk, Bas van Dijk, Annie van Dijk, Faultje Burgerjon, Annie Dorrepaal, Ger- rit Dorrepaal, Marrie van Vliet, Flora van Egmond, Paultje Burgerjon (brief der vo rige week), Neeltje Bervoets, Annie Ber- voets, Gerrit van Ommering, Johan van Ommering, Jan van Ommering, Maurits van Nood, Johan van Nood. Pauline Siere, Henk Boom, Marietje KoldermUh, Ger- harda Eggink, Christiaan Eggink, Maartje van Wielingen, Arie de Graaff, Jan de Graaff, Pieter Glasbergen, Hendrik West, Karei West, Marietje van der Mey, Margo van Heyningen, Dik Bakhuyzen, Betsy Philippo Lyda Philippo, Jo van der Lin den, Tieleman van der Linden, Anje de Gelder, Annie Brouwer. Clazina van Duu- ren, Jannie Hagoort, Marietje Favier, Willy Favier, Nico Kret, Celia Kret, Hans Kret, Jo de Wekker, Hester Lancel, Mar tha de Jong, Jan de Jong. Bep Looman, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Drietal van der Voort, Greet van der Biezen, Jan netje Smittenaar, Willy Boogers. Dick Pel- landers, Jo Gussekloo. Corry van den Kerkhof. Krijn Haasnoot, Jannie de Wa ter, Frans de Water, Neliie Vis, Jan Was senaar, Eemplen Wassenaar Jopie Wasse naar, Anneke Caro, Bep van der Hoogt, Robbert van Ommering, Geertje Brussen, Mientje Hakker. Ingezonden door Bram Wijnnobel. Moeder tot Piet: „Sliep je gisteravond gauw in?" Piet: „O ja moeder, ik sliep al toen ik vader hoorde thuiskomen." Ingezonden door Marie v. d. Wolf. Kleine Jan is ziek geweest. Gisteren vroeg ik belangstellend aan zijn zusje hoe het met hem ging en die antwoordde: „Och die is al weer heelemaal beter, die krijgt al weer voor zijn broek." RAADSELS VOOR ALLEN, OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEKEN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Willy C. Mulder. Op het visitekaartje van een meisje stond eens: Annie Popels. Door omzetting der letters van haar naam krijgt men haar liefste bezigheid. Welke is die? II. Ingezonden door Marietje Laterveer. x x X X X X X X X X x x X le rijde 8e letter van het abc. 2e rij: een rivier in Nederland. 3e rij: een boom 4e rij: de gevraagde stad in Overijssel. 5e rij: zit aan een hamer of een bloem. 6e rij: frissche zomergroente, 7e rij:de 15e letter van het abc. Op de krulsjeslijnen van boven naar be neden en van links naar rechts dezelfde stad in Overijssel. III. Ingezonden door Johan en Hendrik Mulder. Mijn eerste is een ramp, mijn tweede vindt men in ieder huis. mijn geheel dient om dingen van waarde in te bewaren. IV. Ingezonden door Tinus v. d. Born. Het is glad en rond. Ieder steekt het wel eens in den mond Er zitten nikkertjes in Ra ra wat is dat voor een ding? V. Ingezonden door Koos Nieboer. Een ding van 16 letters nuttig voor vele heeren. 12. 2. 6. 10 is een getal: 14. 9. 4 16, 11 kan men aansteken en dan geeft het licht: 1, 8, 4, 5 is een meisjesnaam: 11. 12, 15. 13, 7 heeft een metselaar noodig als hij gaat bouwen; 3. 4. 1 dient om licht te ge ven en om op te koken. VI. Ingezonden door Gretha Demmenie. Ik ken een jongentje dat lust geen 6, 5, 7. Ik ken een meisje dat naait een 9. 2, 7. Ik ken een poolreiziger die draagt etr een dikke 7. 8. 9, 10. In de naald gaat een 4. 3. 2. 1. 4. En dan kinderen, luistert naar je ouders 3, 2, 1, 4. VII. Ingezonden door Francina Brussee. Welke bloem is altijd wit. Die nooit in een ruiker zit? Waar is het jonge gansje?

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 17