MUZIEK. BUITENLAND. BEURSOVERZICHT. TELEGRAMMEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. T Barometerstand. itsraiiddag 3 uur: 761. snmiddag 2 uur: 767. (•GRAFISCH WEERBERICHT. 'on Ned. Meteorol. Instituut. De BUdt ;ste Stand 769.4 te Mallnhead. ■rste Stand 737.7 te Andenaes. achting tot den avond van 13 Mrt.: het Noorden zwakke Noordelijke, la- oordelijke tot Westelijke wind, toe- de bewolking, wellicht eenlge neer- en zachter. In het Zuiden matige tot e Oostelijke tot Noordelijke wind, tot half bewolkt, droog weer, aan- Jtnde vorst. CTTENLANT/SCH WEERBERICHT. edegedeeld door het Konlnkl. Ned. Meteorol. Inst., De Bildt.l. depressie In de Poolzee kwam naar ulden en verdreef den hoogen druk uit. Scandinavië evenwel nam de druk ten Westen van Ierland toe «eg de barometer regelmatig in het en Zuid-Ooqfen, terwijl over de „'he zee en Scandinavië een krach- strooming van luchtmassa's uit het ebled zich naar het Noord-Oosten regt, transporteert de Oostelijke stroo- vanult het binnenland van Europa steeds de continentale koude over -hland en onze omgeving tot over de ree en tot in het Kanaal, depressie in het Zuid-Westen is sta ir en verdiept zich voor de kust van gal. De depressie in het Noorden t neerslag op de Noorsche zee en 'Aderde de strengheid van de vorst in llnavië. De scheiding van het sys- van koude. Oostelijke in minder Westelijke minder zal zich nog naar het Zuiden verplaatsen, zoodat ft Noorden van het land de wind zal 'pen en de vorst doen afnemen. LUCHTTEMPERATUUR. ste temp.: 6'/! gr. C. (20 gr. F.) >orm.: 1 'h gr. C. (29 gr. F.) -- r u &L - B uur voorm.: l'/i gr. C. (29 gr. F.) smidd.: l'/s gr. C. (35 gr. F.) uur 's i WATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. te 6 u. 03 min., n.m. te 6 u. 21 min. Voor Maandag. te 6 u. 42 min., njn. te 7 u. 03 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. 'erdag: 6.29 nam. tot 5.50 voorm. .dag: 6.30 nam. tot 5.48 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. Maart: op: 7 u. 35. Maart: onder: 0 u. 14; op: 7 u. 52. LUTHERSCHE KERK. HENNIE SCHOUTEN. Een belangrijke gift voor het orgel. orgel in de Lutherschc Kerk is een Jaar geleden gerestaureerd. Die her tog is goed geslaagd. Daar is toen een ument voor den dag gekomen van Mige toonkwaliteit dat. kerkmeesteren de opoffering, die ze zich daarvoor en te getroosten, geen spijt behoefden ebben. Evenwel grondig kon de restau- niet verder genoemd worden dan de racht aan den orgelbouwer strekte. Een il bestaat in hoofdzaak uit drie deelen oijpenwerk. de blaasmechaniek (bal- banalen. windkasten en windladen) en regeerwerk waaronder verstaan wordt mechanisme dat de toetreding van den i tot de pijpen mogelijk maakt door neren. Dedaal. registers en de daaraan tonden traktuur. Deze laatste is een gecompliceerd samenstel van stangen, kacten. winkelhaken en hoe die onder en verder mogen heeten. Het pijpen- is het mooist als het mooi klinkt, het eerwerk als het zijn taak in alle stilte ragt. Dat deed het nu juist niet. En doet het na de restauratie nog niet. "at het kerkbestuur pecuniae causa ge haakt was het regeerwerk er van uit (onderen. Dat was jammer, maar tot onmogelijke is niemand gehouden In dien verergerde de slijtage zóó. dat een hinderlijk geklepper en geklapper per- Knt nevenverschijnsel is geworden van Mgelklank. dat hun. die die bijgeluiden '•ijk kunnen wegdenken zoo zijn de "ten het genot van de muziek min meer vergalt. En nu is het kerkbestuur een zeer belangrijke gift in staat ge ld om de versleten mechaniek afdoen- k laten nazien, herstellen of vemieu- Daarover zal ieder zich verheugen doordrongen is van het gelang dat ge il is in het bezit van eén goed orgel. eeresaluut aan den onbekenden schen- die zoo doorslaand bewijs gaf van (rieeidigen kunst- en gemeenschapszin, 'keede en slotdeel van de restauratie dibrti zomer geschieden. Dat de bc- rriike orgelbespelingen door den heer «Men, den organist der kerk. daardoor nieuw stadium zullen treden, spreekt .rill We stellen er ons veel van voor. "Meravond heeft Schouten wederom 5 orogramma ten gehoore gebracht, dat ';Mte door zijn samenstelling: Bach jodium en fuga in G uit den 2en (il: Handel (het glanzende Allegro uit .«meert in D>: Schumann (de zeer klinkende B A. C. H fuga): Men- -b (de niet overal even boeiende In Bes): Dupré (een fijne en ge gierde Cortège et Litanie, pracht- en Franck (Grande pièce sympho- nlque), representatief voor den zoo sym pathieken Belgisch Franschen orgelmees ter.) Eenheid dus en vol afwisseling. Af wisseling ook wat den persoon des uitvoer ders aangaat; in zoover n.l. dat het eerste nummer is voorgedragen door een leerling van Schouten, met name T. Bosman Een gevorderd leerling in het openbaar laten spelen is 'n eisch van paedagogische nood zakelijkheid. Dat een nummer van het pro gramma voor den heer Bosman was gere serveerd berustte geenszins on overschat ting van zijn technische vaardigheid Deze viel in 't algemeen te loven: niet het minst om den respectabelen grond van gaafheid en duidelijkheid waardoor een streven naar rhythmische preciesheid en logische phraseering (die op een orgel ook, maar moeilijk, bereikbaar is) zich kenbaar maakte. Of nu juist deze fuga van strenge allure daarvoor gekozen moest worden, of niet een andere met iets meer virtuoos ef fect dankbaarder object ware geweest voor iemand die nog niet aan de technische en muzikale beheersching van het hooge Bachspel toe is, laten we daar. Intusschen, leermeester en leerling kunnen over de prestatie tevreden zijn. Met uitputting van alle middelen die het instrument kan bieden heeft de heer Schoilten van zijn nummers klankstukken gemaakt van hooge orde. toonbeelden van technisch kunnen en van muzikale bewo genheid. Pelotons van het Iersche republlkeinsche leger, een onwettige organisatie onder Cos- grave's regeering. ctrculeeren thans vrij door de straten. Een verboden republikeinsch blad is weer in zijn oorspronkelijken vorm ver schenen. De hoofdredacteur Frank Ryan, is een van de door De Valera in vrijheid gestelde politieke gevangenen. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Memelkwestie. De vertegenwoordigers van de ondertee kenaars van het Memelverdrag en der Lithausche regeering zijn gisteren weer bijeengekomen om over de regeling der kwestie van Memel te beraadslagen. "Hier mee zijn de Geneefsche onderhandelingen voorloopig afgebroken en de beslissing ligt nu bij de regeeringen der betrokken staten. Te Memel dreigt een groot politiek conflict. De meerderheidspartijen hebben tegen heden 11 uur de fracties bijeengeroepen om hun houding te bepalen nopens den door de benoeming van Tolischus tot lid van het Memeldirectorium geschapen toe stand. Dit is ook aan Simatis, president van het directorium en aan gouverneur Merkeys meegedeeld: beiden hebben hier omtrent geen op- of aanmerkingen ge- maakt Niettemin heeft Simatis den leiders van de meerderheidspartijen een ultimatum gesteld en de beslissing der partijen voor hedenochtend 9 uur, dus 2 uur voor de bijeenkomst der fracties, verlangd, of schoon hij heel goed weet, dat de afge vaardigden op dat tijdstip niet allen te Memel aanwezig kunnen zijn. DUITSCHLAND. De verkiczingsactie. De verkiezingsstrijd heeft thans overal zijn hoogtepunt bereikt. Behalve de groote massa-vergaderingen, waar de leiders der diverse groepen het woord voeren, hebben overal in Duitschland talrijke verkiezings vergaderingen plaats. Voor Hindenburg werd o.a. het woord gevoerd door den rijksminister van financiën, Dietrich. De rijksverkeersminister Treviranus hield eveneens een redevoering voor Hindenburg in Duisburg. Dmgeldey voerde in Crefeld het woord tegen de nat.-soc. Hij verklaar de o.a„ dat de Duitsche Volkspartij er geen belang bij had, dat het eene partijsysteem door het andere werd vervangen, Ook voor het zwartwitroode blok vonden ver scheidene demonstraties plaats. Duester- berg voerde te Munchen voor 3 vergade ringen het woord. In Dortmund werd ge sproken door den rijksdagafgevaardigde dr. Quaatz. Onder de vele nat.-soc vergade ringen kan genoemd worden die te Neu renberg, waar Goebbels antwoordde op de redevoering die Bruning te Berlijn in het Sportpalast gehouden heeft. Goebbels protesteerde tegen de eenzijdige toeken ning van het gebruik van de radio en noemde dit niet vereenigbaar met de door Hindenburg geëischte ridderlijkheid. Bruning had te Berlijn een enthousiast gehoor. Na hem sprak ook nog graaf Westarp voor Hindenburg. De permanente commissie van den Prui- sischen Landdag komt Maandag bijeen, om overleg te plegen over het tijdstip der verkiezingen. Door het Pruisische ministerie is een verordening ingediend, volgens welke de verkiezingen op 17 April zullen gehouden worden. ENGELAND. Chamberlain over het pond. De minister van financiën. Neville Cham berlain. heeft in het Lagerhuis een be langrijke verklaring afgelegd over het pond sterling en de verdiensten van een be perkte geldcirculatie. Chamberlain ver klaarde, dat de regeering het pond sterling niet wenscht opgevoerd te zien tot een koers welke schadelijk zou kunnen zijn voor de industrie Spr. zelde de sterling- koers niet te kunnen voorzien evenmin als de stebilisatiekoers, doch zeide van mee ning te zijn, dat vroeger of later de valuta op metaalbasis moet worden hersteld, waar bij Chamberlain zeide geen beter basis te zien dan een goudbasis. Tijdens de debat ten was ondersteld dat men genoodzaakt zou worden terug te keeren tot den gou den standaard én tot den aankoop van goud. Chamberlain acht het een verkeerd begrip dat de Vereenigde Staten genood zaakt zouden zijn den gouden standaard te verlaten. De daar getroffen maatregelen waren wijselijk begrepen en hadden hun uitwerking in de Vereenigde Staten niet gemist, hetgeen heilzaam voor de geheele wereld mag worden beschouwd. Chamberlain was het er over eens dat de koersfluctuatie van het Dond zeer na- deellg is en dat de SDeculatie in ponden- waarden welke plaats heeft schadelilk en vernietigend voor den handel is. Klaar blijkelijk is de waarde van een beoerkte geldcirculatie verminderd, aangezien er thans zulk een ontzaglijk bedrag aan geld op korten termijn verkrijgbaar is in ge heel Europa. Indien de geldomloop zou worden beperkt, dan zou zulks inderdaad op zeer ruime schaal worden gedaan. HULDE AAN BRIAND. PARIJS, 11 Maart. (Reuter). De Kamer heeft met algemeene stemmen der 505 aanwezige leden het wetsontwerp aange nomen. waarbij wordt verklaard, dat Briand zich zeer verdienstelijk heeft ge maakt jegens het vaderland. Heden defileerden meer dan 20.000 per sonen langs de lijkbaar van Briand. Nog steeds blijven brieven en telegram men van rouwbeklag bij duizenden binnen stroomen. Austin Chamberlain is in den avond uit Londen aangekomen, om deel te nemen aan de begrafenis. AMSTERDAM, 2 Maart 1932. Lustelooze markt met algemeen lagere koersen. Obiigatiemarkt prijshoudend. De beurshandel was heden bijna geheel tot stilstand gekomen, terwijl de koersen algemeen enkele punten lager kwamen, v.n. onder invloed van de flauwe tendenz in Wallstreet en de ongeanimeerde stem ming op de productiemarkten. Bovendien kwam de onzekerheid aangaande de uit slag van de morgen te houden presidents verkiezing in Duitschland de stemming niet ten goede. In Koninklijke, Olie werd nog op be scheiden voet handel gedreven, waarbij het fonds 2«/o moest afstaan. Ook de Ame- rikaansche soorten waren iets lager. Uni levers veroorzaakten eenlge beweging. De eerste noteering was 4% lager, doch een deel van het verlies kon worden inge haald. Aku's en Acc.oustleken lagen buiten de belangstelling. Suikerwaarden onder vonden den terugslag van de verdere da ting van den prijs van het product en lie pen wederom terug. Rubbers waren zoo goed als onveranderd, terwijl Scheepvaar ten. Mijnwaarden en Tabakken volkomen veronachtzaamd waren. Amerikaansche fondsen waren flauw in navolging van Wallstreet. Duitsche obligaties golden iets lager, terwijl de Nederlandsche soorten op peil bleven. COMMISSIE VAN 19 THE GENEVE GEVORMD MUITERIJ IN MANTJOERIJE. De algemeene commissie der Assemblée heeft gistermiddag met algemeene stem men, de Japansche vertegenwoordiger ont hield zich van stemming, de groote resolu tie aangenomen, waarbij de regeling van het Japansch-Chineesche conflict wordt voorgelegd aan een bijzondere commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van 19 mogendheden. Deg Japansche ambassadeur Sato legde een verklaring af volgens welke Japan zich van stemming onthoudt ten einde niet een verwerping der resolutie te bewerken. Met de in de resolutie uitgewerkte alge meene principes gaat Japan accoord, aan gezien de bepalingen van het Volkenbond pact en het Kelloggverdrag steeds toon aangevend zijn geweest voor de houding der Japansche regeering Zijn regeering moet de resolutie evenwel principieel ver werpen, aangezien zij reeds in de d.d. 29 Januari afgelegde verklaring reserves heeft gemaakt mzake de toepassing van de bij art. 15 vastgestelde procedure. Nadat de resolutie was aangenomen, werd een plenaire bijeenkomst der buiten gewone Volkenbondsvergadenng bijeenge roepen, welke daarna eveneens de reso lutie goedkeurde en met algemeene stem men de commissie van 19 samenstelde, waarbij de Japansche vertegenwoordiger zich andermaal van stemming onthield. De Chineesche vertegenwoordiger legde een verklaring af, volgens welke hij nog geen instructies zijner regeering heeft ont vangen. Dat hij zich van stemming ont houdt moet evenwel niet worden opgevat als afwijzende houding tegenover de re solutie. De commissie van 19 bestaat uit presi dent Hymans en alle raadsleden, met uit zondering van de vertegenwoordigers van Japan en China, voorts de vertegenwoor digers van Zwitserland, Tsjecho Slowakije, Columbia, Portugal, Hongarije en Zweden. Nederland kreeg 1 stem te weinig om ge kozen te worden. De commissie zal de volgende week bij eenkomen ten einde te beraadslagen over de inleiding der wapenstilstandsonder handelingen en de terugtrekking der troe pen. Naar uit Tchangtsjoeng gemeld wordt, is het kabinet van de nieuw Mandsjoerij- sche regeering thans gevormd. Het bestaat geheel uit pro-Japansche figuren. Tot eerste minister is benoemd Tsjen- slosioe, de gewezen leeraar van Poeyi Nji, een oude functionnaris aan het voormalige keizerlijke hof. Tot leider van het depar tement van algemeene zaken, is benoemd de Japansche functionnaris generaal To- kioso Komai, de vroegere chef van de derde sectie van den generalen staf van het Kwantoenleger, die belast is geweest i met de formatie van den Mandsjoerijsch- Mongolischen staat en met de formatie I van het kabinet. Griteren zijn Chineesche troepen te Sachaljan tegen de nieuwe Mandsjoerij- regeering aan het muiten geslagen. 6 Compagnieën met machinegeweren heb ben den opstand ingeleid. In de stad heerschte anarchie. Chineesche kogels kwamen tot bij de Russische stad Blago- wetsjensk terecht. De Chineesche consul- generaal en de Chineesche ambtenaren zijn met hun families naar Blagowetsjensk gevlucht en hebben de Sovjet-regeering om bescherming verzocht. Talrijke zaken te Sachaljan, w.o. het gebouw van de Rus- s'sche handelsvertegenwoordiging zijn ge plunderd. De douanecommissaris Cross- mann werd door muitende soldaten afge ranseld en is over de grens naar Rusland gevlucht. Bij de onlusten zouden 2 Japan ners zijn gedood. Dr. HANS HALLIER t Heden bereikte ons het bericht, dat dr. Hans Hallier, oud-conservator bij het Rijks Herbarium alhier, te Oegstgeest overleden is, waar hij sedert 1922 terug getrokken leefde Dr. Hallier was in wetenschappelijke kringen geen onbekende en zijn leven is in hoofdzaak gewijd geweest aan de stu die der systematische botanie. Zijn tal rijke geschriften leggen getuigenis af van zijn werkzaamheid op dit gebied en het zijn vooral de studiën over de phylogene- tische verwantschap in het plantenrijk, die zijn naam hebben bekend gemaakt onder vakgenooten. - Toen dr. Hallier, geboortig uit Jena, in 1909 aan het Rijks Herbarium kwam als tijdelijk conservator, was hij reeds een ge leerde van naam, die veel gezien en veel geschreven had. Van 1893 tot 1896 was hij assistent aan het Herbarium te Buiteu- zorg en maakte groote tropenreizen mee, o.a. naar de Duitsche Zuldzee-eilanden en naar Borneo. Hij bereisde ook Japan en Amerika. Daarna was hij werkzaam aan het Herbarium te Hamburg. Van 1909 tot 1922 was hij conservator bij het Rijks Her barium te Leiden. Dit instituut heeft de nagedachtenis van Dr Hallier in eere te houden voor hetgeen hij gedaan heeft bij de toenmalige reorganisatie van de col lecties. Tallooze indeterminatae zijn door hem, wiens ervaring in de tropen hem tot een uitstekend kenner der Neder- landsch-Indische Flora had gemaakt, op naam gebracht. Later wijdde hij zich ge heel aan zijn phylogenetische studies en ontwierp hij een eigen systeem van na tuurlijke verwantschap. Het is hier niet de plaats om over het werk van dr. Hal lier verder uit te wijden. Er moge worden volstaan met op te merken, dat hoeveel strijd zijn waarlijk niet gemakkelijk te lezen geschriften ook hebben uitgelokt, de tegenstanders onder zijn vakgenooten al tijd rijn groote vormenkennis hebben er- keAd en gewaardeerd. Zijn eerste systematische publicatie da teert van 1893 en heeft tot titel: Versuch einer natürlichen Gliederung der Convol- vuïaceae auf anatomischer und morpho- logischer Grundlage. Sedert is er een aan eengesloten reeks van grootere of kleinere artikelen, die over systematische of phy logenetische onderwerpen handelen. Zijn laatste botanische publicatie, „Beitrfige zur Kenntnis der Linaceae", verschenen in 1921, is een werk dat onder een weinig opvallenden titel zijn inzichten en zijn systeem weergeeft, hetwelk het resultaat was van een biina dertigiarige studie Hoewel in vakkundige kringen over het werk van dr. Hallier verschillend wordt geoordeeld, zeker is toch, dat rijn naam geëerd zal blijven als van een talentvol systematicus. OUDE VROUW VERBRAND. Hedenmorgen is te Coevorden een 72- jarige weduwe, waarschijnlijk doordat zij in haar stoof een petroleumlamp had ge zet, in brand geraakt. Zij werd In zorg- wekkenden toestand naar een ziekenhuis overgebracht, waar zij is overleden. DE POSTVLUCHTEN. De „Duif" (uitreis) vertrok hedenoch tend om 6.21 uit Bangkok en arriveerde na een tusschenlanding te Alorstar om 13.44 te Medan. Tot lid van het hoofdbestuur van het Ned. Onderwijzers Genootschap is in de vacature-Holle gekozen de heer P. Krab bendam te Wognum (N.-H.h GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Gistermiddag had op den Hooge Rijn dijk bi) de Bruggestraat onder Zoeterwoude een aanrijding plaats tusschen drie motor rijtuigen. De veehouder J. E. kwam met zijn Fordje van de markt te Leiden. Van uit de Bruggestraat reed een Ford vracht wagen bestuurd door De J. uit Harmeien, met het doel den veehouder E. op zijn thuisreis te volgen. Juist toen De J. mid den op den straatweg gekomen was. na derde een van uit Leiden komend zwaar vrachtmotorrijtuig, bestuurd door J. G. uit Bergambacht met groote snelheid de Brug gestraat en trachtte tusschen de in kalme vaart rijdende auto's bestuurd door De J. en J E door te rilden Daar hiervoor geen ruimte genoeg was kwam de vracht auto In aanrijding met de beide Fordjes, sleepte beide ongeveer 10 Meter mede door zijn vaart en kwam toen tot staan. De schade aan de wagens was vrij aanrienliik. Door de politie werd de zaak onderzocht, tegen den vrachtauto-bestuurder J. G. maakte zij proces-verbaal op. UIT NED OOST-INDIE. DIRECTEUR VAN LANDBOUW. BATAVIA. 12 Maart (Aneta). Ln de plaats van den aftredenden directeur van fianciën den heer Van den Bussche, als voorzitter van den raad van departe mentsdirecteuren, is de directeur van landbouw, dr. Bernard, met het presidium belast. VULKANISCHE UITBARSTINGEN EN AARDBEVINGEN. BANDANERA, 11 Maart (Aneta). Op het eiland Bandanera werden vulkanische uitbarstingen waargenomen, welke uit barstingen gepaard gingen van aardbe vingen en aardverschuivingen. Gemeld wordt, dat de bevolking de Öor- pen verliet en schuilplaatsen zocht ln de bosschen. Er hebben zich nieuwe kraters gevormd. EEN FAILLISSEMENT. SOERABAYA, 11 Maart (Aneta). Het „Soerabayasch Handelsblad" deelt mede. dat het faillissement wordt verwacht van den bekenden Chineeschen handelaar Djia Kie Teng. De vorderingen zouden ruim f. 100.000 bedragen. LEIDEN, 11 Maart. Noteering Coöpera tieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling Ver. „Leiden en Omstreken". Komkommers f. 15—25, Roode kool f. 1.50—4.50, Savoye kool f. 1.80-4.60, Groene kool f. 1—2,40, Pieterselie f.1—2.40. Prei f. 1.8')4.10, Ra dijs f. 2.50—7.05, Kropsa'ade f. 3.50—8 50, Selderie f. 1.40-2.50, Kno'selderie f. 4.50— 12, per 100 stuks. Kroten f. 1.50—2.50, Kro ten, gek. f. 5—fi, Witloof f. 15—23 Boerer» kool f. 4-8 Spinazie f. 16—23, Uien f. 9.40 f.12 50. Wortelen f. 5-8 Soruiten I f. 7—16 idem II f.2-8, per 100 K.G. Turfmarkt van 7 tot en met 12 Mrt. Aangevoerd 236 009 stuks lange turf. Prijs f. 7—8 per 1000 stuks. Botermarkt, 12 Maart. Prima fabrieks- boter f. 1.05 prima boerenboter f. 1—1.10 per K.G. Aangevoerd 7-16, 28-8, 16-16 vaten wegende 895 K.G. Handel vlug. MISLUKTE AANRANDING TE DOETLN CHEM. De dader Is gegrepen. Hedenmorgen omstreeks half elf is de 23-jarige kantoorlooper Elshof van de emailleerfabriek Beccon, nabij de fabriek aangerand en van de fiets geslagen, waar bij hem een tasch inhoudende f. 3900. afhandig werd gemaakt. De fabrieksar beider ter Braak snelde E. te hulp. De aan rander, die zich In het nauw gedreven zag. liet het geld in den steek en zette het op een loopen. Hij werd echter spoe dig overmeesterd en zwaar geboeid naar het politiebureau overgebracht. Hij is een zekere Hoek. oud-verpleegde in de Kruis berg te Doetinchem. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders 7586a ABRAHAM CRAMA en WILHELMINA LE NOBLE den 27sten Maart den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in den Echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinde ren, Behuwd- en Klein kinderen en Verloofden. Lelden, Jullanastraat 73. Verloofd: JANNIE KIEN JET en HENK VAN STADEN. Leiden, 12 Maart 1932. Sophlastraat 71. 7623a Koninginnelaan 49. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: FRANS IMMENS en NOK BERGERS. Stadskanaal, Hoofdkade 14. Lelden, Mare 12. 5631 Huwelijksvoltrekking zal plaats vinden op 31 Maart a.s. te 9'/i uur, ln de Parl- chlekerk v. O. L. Vr. Onbevl. Ontv. Ondertrouwd: ANNIE VAN PUTTEN en N. M. LOUWRIER. Leiden, 12 Maart 1932. St. Jaeobsgraeht 7. 7674a Getrouwd: Ir. A. R. BLOK, s. 1. en LAURENCE D. HAMMING. De Heer en Mevrouw BLOK—HAMMING betuigen mede namens hun ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. 5562 Leiden, 12 Maart 1932. Geboren: MARIA MARGARETHA Dochter van A. V. HOUWELINGEN T. v. HOUWELINGEN— 7667a v. d. WAL. Leiderdorp, 11 Maart 1932. Het blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon WILLEM HENDRIK. M. v. d. KAAY E. v. d. KAAY— SPAANDERMAN. Leiden, 12 Maart 1932. Noordeinde 34a. 7632a (Tljdel.: Diaconessenhuls). De Heer en Mevrouw H. J. HARMSEN—VAN DEN AKKER geven U hiermede kennis van de geboorte van hun Zoon HERMAN. Kalabahi, Alor, N.OX, 11 Maart 1932. 5558 3—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3