UITVOERING VOORSTRAAT 43 Het Katwijksche Christelijk Mannenkoor OM DOOR DE CRISIS TE KOMEN ERKOOPER Aan allen die aan een BREUK lijden! VERK00PING [jlT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. KUNST EN LETTEREN. LACKING, Hoogewoerd 27, Tel. 505 in Hotel „Bellevue" LEIDEN Steenstraat 59 60 Kerk- en Armen Schapen i AALSMEER. De bloemenhandel. «eïoige van den steeds grooter wor- j aanvoer van rozen aan de veilin- juer. Is de prijs van dit artikel de dagen sterk gedaald. De laatste toen de aanvoer betrekkelijk klein Pierden de rozen over het algemeen S betaald, doch het blijkt nu wel, dat Let althans tegen behoorlijke j in de tegenwoordige tijdsom- igheden niet meer bij groot aanbod lijk is. Gehoopt wordt hier nog. dat 1 Yankrijk weer den invoer van nen toestaat, wat vooral op de Eprijjen van gunstigen invloed zal Een zijn- De seringen blijven over het fel laag in prijs, evenals convallaria. hus, wier tijd ten einde loopt, wordt nu j betaald, ook Jap. kers en lathyrus. Sicludeerd kan nu wel worden, dat de j van seringen in het seizoen 1931 j al bijzondes. ongunstig is verloopen, financieele uitkomst betreft. Bijeenkomst „Kerk en Vrede". ier heeft de afdeeling van „Kerk en een propaganda-samenkomst be- in de Doopsgezinde Kerk. Als spreker le het woordDs. N. Padt, uit Zand- over het onderwerp: „Waarom Kerk Sede?" Spreker deed zich in zijn be kennen als een onderhoudende rede- wiens rede van het begin tot het boeide. Zeer positief sprak hij zich :n opzichte van het standpunt, dat èn én mensch heeft in te nemen tegen- |den oorlog. Daartegen heeft men niet den plicht te strijden als Christen, ok het lijden dient men als uiterste luentie te aanvaarden. Van de ge- leid tot debat werd door een tweetal s gebruik gemaakt. Ds. Padt dien en zeer ten genoege van antwoord. R. C. de Lange opende den avond in kort woord, terwijl ds. Padt op de likelijke wijze sloot. opkomst was niet groot; ongeveer 70 woonden de samenkomst bij. wie animo voor uitgifte van land. L: het huren van tuinland der ge- (ite in den Stommeerpolder hebben [ongeveer 70 liefhebbers aangemeld, ider een perceel van 35 Rit. hebben (gen a f. 3 voor het geheele perceel tot nieuwjaar. Bijna 4 H.A. heeft de ge- op deze wijze reeds in huur uit- |Aan het postkantoor alhier is gedu- 1 Februari ingelegd f. 24.607.08 en |betaald f. 11.131.94. Het laatst uitge- j boekje draagt het nummer 3931. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. ■rkden- Maria Verheul, 13 dagen. Loop der Bevolking. lestigd: Hendrika den Hertog, (wed. 1 Aalst, van Hazerswoude: Dirkje van 1 kind van Hazerswoude; Klasina Ver kil, disnstb. van 's Gravanhage; Leen- Jiohan van Leeuwen, boterhandelaar, |Pijnacker. bokken: Adriana v. d. Graaf, geii. n (Gld.). HILLEGOM. bergadcring Hotel- en Caféhouders. afd. Sassenheim cn Omstreken van Ned. R.K. Bond van Hotel, Café, Res- Inthouders en Slijters „St. Petrus" I haar jaarlijksche vergadering alhier (oden. De voorzitter, de heer C. van te Voorhout, had, zoo zeide hij in I openingswoord, liever meer belang- k gezien. Het jaarverslag van den paris memoreerde het voortdurend toe- van 't ledental. De penningmeester I zijn boeken met een batig saldo van f. 40. l invoering van de Nieuwe Drankwet l voor de leden vele moeilijkheden en Tondsbestuur veel werk. bestuursverkiezing was voor de kre C. van der Voort geen tegen gaat, zoodat de aftredende met alg. werd herkozen. Na eenige discussie de begrooting goedgekeurd en be- 1 tot contributieveriioaging van f. 1 I halfjaar. Aan het bestuur werd op- TJKn, aan het gemeentebestuur van ►nheini te verzoeken het Vergunn'ngs- tc verlagen, in welk verzoek de henten zu'len worden opgegeven. 3 geeft Donderdag 10 Maart des avonds half acht uur in de Zaal van de Chr. Prot. Belangen, een onder leiding van den Heer -T. BA.KKER uit den Haan-, met welwillende medewerking r. d. Heer W. HESSING, Bas-Bariton 5244 Het massale koor komt uit met een zeer mooi Programma, dus lioudt Uw avond vrij Programma's tevens bewijs van toegang rips avonds aan de Zaal A 50 et. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ledenvergadering „St. Franciscus". De Vereeniging tot steun bij opname in een Ziekenhuis „St. Franciscus van Assi- sië" hield een ledenvergadering in het Parochiehuis. De waarnemend voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe opende de vergade ring met gebed en herdacht den overleden voorzitter den heer Boskamp, die vanaf de oprichting veel voor de vereeniging had gedaan. De secretaris de heer W. J. v. Leeuwen las de notulen en het jaarverslag De vereeniging telt 321 betalende leden plus 235 kinderen. Tevens bracht spr. in herinnering de ziekte va nden Z.E.w heer Pastoor en diens gelukkig herstel. De pen ningmeester de heer F. J. Luyten bracht financieel verslag uit. De inkomsten wa ren in 1931 f. 1030.16, de uitgaven f. 1238.51 Nadeelig saldo f. 208.35. De totale bezittin gen der vereenigingen zijn f. 1631.72. De heeren Winters en Oudshoorn hadden boe ken met bescheiden vergeleken en in vol maakte orde bevonden.Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn uitstekend ge leverd werk. Voor 1932 werden tot kasna- zieners benoemd de heeren C. v. Marei en P. H. Castenmiller. De Z. E.w. heer Pastoor deedt hierna uitvoerig mededeeling van doel en werking der pas opgerichte „Elisa- beth-penning. nJ. om ondersteuning te geven bij opname in het St. Elisabethge- sticht aan diegenen die het moeilijk is, na het reglementair aantal ligdagen deze las ten te dragen. Hierdoor durft het bestuur ook met vrijmoedigheid het voorstel te doen om bij eenzelfde contributie als vorig jaar. in denzelfden geest verder te werken. Bij de hierna gehouden bestuurs verkiezing werd de heer Nic. Oudshoorn met bijna alg. st. herkozen, terwijl in de vacature H. Boskamp werd gekozen de heer P. H. Castenmiller. Bij de verkiezing van een voorzitter uit het voltallig bestuur werd tot voorzitter gekozen de heer C. v. d. Lubbe. De contributie en uitkeering werd vastgesteld op hetzelfde bedrag als in 1931. Na rondvraag, waarvan een goed gebruik werd gemaakt, werd de vergadering door den voorzitter met gebed gesloten. Rectificatie. Het bericht van gisteren betreffende het auto-ongeval te Zeist van dr. De Ruyter Zijlker behoeft eenige rectificatie. Het was "n.i. niet dr. H. E. de Ruyter Zijlker te Katwijk aan den Rijn doch dr. J de Ruyter Zijlker te Katwijk aan Zee. Vermelding behoeft ook nog dat dr. J. de Ruyter Zijlker het eerste verband legde en na eenigen tijd. en na een behandeling te Zeist, naar huis is gebracht. Na een paar dagen rust zal hij zijn praetijk weer kun nen hervatten. is 't noodzakelijk in alles den veiligen weg te Wezen. Daarop ook gelet bij Uw inkcopen van Meubelen Tapijten Linoleums Bedden enz. Het is bekend dat D bij ons prima kwaliteit ontvangt tegen den laagsten prijs. 5288 Geslaagde Lichtbeeldenavond. Gisteravond werd een lichtbeeldenavond gegeven voor de Jongl.-, Meisjes- Knapen- vereeniging der Herv. Gemeente alhier. De presidente mei. Van Mourik opende met het zingen van Ps. 89 17. en ging voor in gebed. Daarna heette zij mevr. Schokking hartelijk welkom en sprak een kort openingswoord. Hierna volgde een reeks van prachtige voorstellingen die ons toonde de levenswijzen, kleederdracht en handarbeid dier bevolking, om ten slotte te moeten hooren hoe noodig het is dat ook daar gewerkt wordt voor Gods Ko ninkrijk. Op zeer duidelijke wijze werd alles uit eengezet. De vergadering werd geëindigd door de presidente die mevr. Schokking hartelijk dankte voor den genótvollen avond. Na het zingen van Gez. 96, sloot zij met gebed. De collecte bracht op f.11. KATWITK AAN ZEE. Auto-ongeval. Ter hoogte van ..De Pan" op den Was- senaarschenweg is een auto, bestuurd dooi den koopman C. W. T. van de Hooigracht uit Leiden, tengevolge van roekeloos rij den. in een bocht van den weg tegen een paar langs den kant Staande boomen ge reden. Deze zijn afgeknapt, vervolgens is de auto over de terzijde gelegen sloot in een stuk bouwland terecht gekomen. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. De auto werd beschadigd en is later door een kraanwagen uit Oegstgeest gelicht. DE COLLECTE VAN HET PLAATSELIJK CRISISCOMITÉ De mooie som van f. 1452.23 opgehaald. Gisteren werd alhier de collecte v. h. Crisis- Comité „Katwijk" gehouden onder leiding van onzen oud-burgemeester staatsraad mr. dr. J. Schokking. In het kantoor van de firma Meerburg in de Voorstraat kwamen de daines en heeren. die zich als collectant voor deze collecte beschikbaar hadden ge steld bijeen. Hier werden de collecte-bussen overhandigd en aan een" ieder zijn district aangewezen. Ook mr. Schokking zelf be hoorde tot deze collectanten. Na afloop van de collecte werden de bussen ingeleverd bij het secretariaat in de Kurgerdijkstraat. Dc opbrengst bedroeg de som van f. 1452.23 Het dorp was verdeeld in 20 districten. De opbrengst van het laagste district was f. 18.26 en die van het hoogste f. 184.84. Bovendien zijn nog beschikbaar gesteld 100 pond spek en 160 pond worst. Aan allen, die door hun bijdragen, hetzij gioof of klein, meegewerkt hebben om hel liefdadig cn het noodzakelijke werk var, het plaatselijk crisis-comité te kunnen voortzettten, komt een woord van hartelij- kon dank toe! Bijeenkomst van den Gereformeerden Bond. De afdeeling van den Gere". Bond alhier, onder liet verband der Hert-,Kerk kwam in de Gemeentazaal bijeen. Een inleidend woord werd gesproken door den heer Luyten uit Leiden, die allëffet'erwelkomde en het doel van dezen bond uiteenzette. Daarna sprak ds. W. Rijnsburger, Herv. predikant te Polsbroek, naar aanleiding van 2 Timotheös 2 19. Na afloop van de samenkomst traden 30 nieuwe leden tot de afdeeling toe, die nu uil 70 leden bestaat. Daar er nog meer toezeggingen gedaan zijn, zal er binnen kort nog een vergadering uitgeschreven worden. Op verzoek van den commissaris van politie te Schiedam is alhier door de politie aangehouden zekere J. H. de H C. v. R. uit dc Zuidstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat een onbekende de deur van een schuur in de Zanderij opengebroken heeft en een schade van f. 50 a f. 60 heeft veroorzaakt. Tot lid van het bestuur der Herv. Scholen is in plaats van den heer L. Kruyt, die als zoodanig bedankte, gekozen de heer J. Houwaard. De politic ontdekte een begin van brand in een hooischelf, staande op het land achter de woning van den tuinder C. J. B. aan den Nieuwen Duinweg. De politie heeft den brand met zand gebluscht en den vennoedel ij ken dader aangehouden, een zoon van D. H. aan de Nieuwe Commandeurslaan. NOORDWITK. Arbeidsbemiddeling. Hei aantal bij de arbeidsbeurs inge schreven werkloozen bedraagt thans 332, waarvan 173 landarbeiders, 49 visschers, 27 losse arbeiders, 105 bouwvakarbeiders, 33 jongens, 1 straatmaker, f letterzetter, 1 loodgieter. 1 smid en 1 dienstbode. Het aantal werkloozen is feitelijk beduidend grooter, omdat bij deze getallen niet zijn medegerekend de meer dan 100 werk loozen, die bij de gemeentelijke werk verschaffing zijn te werk gesteld. Het bouwen van keermuren. Door B. en W. is thans besloten liet bouwen van keermuren op den hoek Nieuwe Zeeweg en Duinweg, waarvoor eenige weken geleden een openbare aan besteding is gehouden, waarbij de laagste inschrijver vrij ver bleef boven de begroo- ting, niet te gunnen aan den laagsten in schrijver, doen het werk onder eigen directie te laten uitvoeren. Het schoolbezoek in 1931. Blijkens het verslag van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs be droeg het aantal leerlingen in 1931 voor de R.K. meisjesschool 391, de R.K. jongens school 384. de school met den Bi i bel 227, de Ned. Hen', school 229, de Wiliielmina- school 174, de openbare school 119 en de Chr. U.L.O.-school 63. Naar wij vernemen is thans definitief besloten om den dienst van openbare werken onder te brengen in de voor malige ambtswoning van den directeur van het postkantoor te Noordwijk Binnen. Deze woning is daartoe door de gemeente van het rijk gehuurd. Door de bewoners van de 22 door de gemeente in huurkoop uitgegeven wo ningen is een adres gericht aan den raad, waarin zij op grond van groote werkloos heid en loonsverlaging, verlenging van de h uu rkoo pterin ij nen verzoeken. o OEGSTGEEST. Jaarverg. Ver. v. Ziekenhuisverpleging .Draagt elkanders lasten." De tweede voorzitter de heer Kruizlnga opende deze vergadering, die zeer matig was bezocht, met het geven van een over zicht over het afgeloopen vereenigingsjaar. O.m. zeide spr. dat het afgeloopen jaar niet ongunstig is geweest. Het aantal ver pleegdagen bedroeg 625 verdeeld over 39 patiënten. Het vorig jaar werden 50 pa tiënten verpleegd. De Ingestelde contribu- tieverhooging bleek een goed besluit van de vorige vergadering. Het daardoor ont vangen bedrag is echter verloren gegaan, doordat een aantal leden uittraden. Daar de uitgaven aan verpleeggelden aanmer kelijk minder zijn geweest, is een batig saldo te boeken. Het bestuur besloot daar om een voorstel te doen tot uitbreiding van het aantal verpleegdagen. De heer W. Lubach, verleden jaar tot voorzitter gekozen, heeft bericht gezonden deze functie niet te zullen aanvaarden, zoodat nog steeds een vacature bestaat. Voorts deelde spr. mede dat de afgetre den secretaris zijn belofte niet is nage komen om de notulen te verzorgen of de gegevens daartoe te verstrekken. Daar om is 't niet mogelijk om op volledigheid der notulen aanspraak te kunnen maken; hij verzocht dus clementie voor den nieu wen secretaris den heer G. S. Bogaards, In verband met voorgekomen gevallen van wanbetaling der verschuldigde contri buties. besloot het bestuur om aan artikel 9 van het huishoudelijk reglement streng de hand te houden. Dit deelde de voorzit ter mede ter voorkoming van mogelijk voorkomende volgende gevallen. De voorgelezen notulen werden onver anderd goedgekeurd. Het financieel verslag van den penningmeester was volgens de controlecommissie in orde bevonden en werd door de vergadering goedgekeurd onder dankzegging aan den penningmees ter den heer A. de Leen. Van het financieel overzicht over 1931 vermelden wij het volgende: Ontvangsten: Saldo 1 Januari 1931. con tribution, inleggelden. donatiën en inte rest f.3309.67. Uitgaven: Verpleeggelden en nog te betalen verpleeggelden, incassokos ten en algem. onkosten f. 2478.38. Saldo f. 831.29. Naar aanleiding van de contributiever- hooging besloot het bestuur ook het bode loon te verhoogen, waarmede de vergade ring accoord ging. Hierna werd aan de orde gesteld: Be stuursverkiezing. Van de gelegenheid tot het indienen van namen van candidaten was geen gebruik gemaakt. Het bestuur stelde voor tot le voorzitter (vacature) de heer K. Kruizlnga Na gehouden stemming bleek de heer Kruizinga gekozen met groote meerderheid van stemmen. Hij nam de benoeming aan. De aftredende le penningmeester de heer A. de Leen werd met groote meerderheid van stemmen herkozen en nam deze her benoeming aan, evenals de 2e secretaris de heer N. Haasnoot. In de alzoo ontstane vacature van 2e voorzitter werd gekozen de heer A. Dirkse die de benoeming aannam. Op aandrang van de leden, vorig jaar. om het aantal verpleegdagen uit te brei den stelde het bestuur voor over te gaan tot uitbreiding van 30 op 35 dagen. Aan de hand van de reserverekening gaf de heer Monteba nader toelichtingen en in overweging deze uitbreiding als een voor- ioopige te beschouwen, ter voorkoming van eventueele teleurstellingen in de financiën. Het bestuur stelde voor deze uitbreiding- vast te stellen voor 1 jaar ingaande 1 Juli as. Meerdere leden bespraken een z.g. toe slag te geven op e.v. operatiekosten of over te gaan tot instelling van een operatie fonds. Het bestuur zal gegevens verzamelen van cijfers daarvoor en stichting van een ope ratiefonds daarna overwegen, om dan zoo mogelijk met voorstellen te komen. Na gehouden besprekingen werd het be stuursvoorstel aangenomen. Het voorstel van het bestuur: instelling controlecommissie bestaande uit 2 leden en 1 reserve, werd aangenomen. Aangewezen werden resp. de heeren: v. Wezel, Lutje en Nagtegaal Jr. De rondvraag leverde geen bijzonderhe den. waarna de voorzitter de vergadering- sloot. Collecte Plaatselijk Crisis-Comité. De tweede wekelijksche collecte voor het Plaatselijk Crisis-Comité heeft alhier opgebracht f. 148.—. Voorzeker een heel mooi resultaat, waarvan het Comité den ingezetenen hartelijk dank brengt en zich wederom aanbeveelt voor de derdebus- collecte! Het schoolbusje aan de O. L. school aan den Terweeweg heeft in twee weken opge bracht f. 9.82. Zeer zeker een heerlijke voldoening VALKENBURG. De opbrengst van de collecten over de maand Februari bedroeg voor de Diaco nie f. 39.73, voor de kerk f. 79.22 en de inhoud der bussen f. 19.48. ZEVENHOVEN. Dc vuilophaling. B. en W. hadden den raad voorgesteld het ophalen van vuil te doen plaats hebben, in verband met de sloot achter het dorp welke nu gereinigd wordt. Men wist een plaats, waar wel voor 100 jaar vuil ge borgen kan worden. Die heer Könst was bereid het vuil met paard en kar op te halen voor een be looning van f.per uur plus voor één mar liet ter plaatse geldende uurlóon. Het resultaat der besprekingen was even wel dat het goedkooper werd bevondem de sloot eenmaal in de 18 jaar te schietpn hetgeen nu is geschied. Bii de gehouden verpachting van het grasgewas der wegen en dijken door Polder Zevenhoven heeft opgebracht de som van f. 1213. NIEUWE UITGAVEN. De heer M. A. C. Zeguers heeft voor de Jaarbeurs te Utrecht, welke van 1524 dezer wordt gehouden een aantrekkelijke reclame-plaat ontworpen. Bij de prijsvraag uitgeschreven door de Middelbare Kunst nijverheidsschool te Maastricht, werd dit ontwerp bekroond. In het R. A. I.-gebouw te Amsterdam wordt van 17 Juni—10 Juli 1932 een ten toonstelling gehouden „Moeder en Kind". De heer Jos van Woerkom ontwierp een fraaie reclameplaat een vrouwenkop. dat een kinder-portret in witte lijnen omvat TIJDSCHRIFTEN. Verschenen is het eerste nummer van „Het Hakenkruis", orgaan van den Natio naal Socialistische Nederiandsehe Arbei ders Partij onder redactie van A. B van Ebslang. hagd voor Leidon en Omstreken een Voor serieuze Heeren hoo^e inkomsten. Alleen zij gelieven te solliciteer en die bewijzen van verkoopkracht kunnen overleggen. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 5291. Waschtafel met marmer spat- scherm, planchette en spiegel «omploot L 29.50 Bad met Wandgeyser compleet 97.50 Closet-inrichting compleet i. 17.50 Waschfontein vanaf t 3.20 Zeepautomaat j. 2.45 Vloeibare Zeep por aesch l 0.70 ZIE DE ETALAGE "W uw gh reparatie van water eu gasleidingen. reparatie-inrichting voor leder fabrikaat badkachei. Het oogenblik om van de belemmeringen tengevolge van Uw breuk voor goed bevrijd, te worden, is gekomen! KNIP DEZE ANNONCE UIT opdat U het niet weer zult vergeten BROOKS deskundige demonstreert de alom geroemde Brooks-Breukverband-apparaten op a.s. Woensdag, Donderdag on Vrijdag, 9 tm. 11 deier Welk beter bewijs kan er voor de deugde lijkheid van het apparaat bestaan, dan een demonstratie op Uw eigen lichaam? Een bezoek aan BROOKS deskundige en het laten demonstrecren, verplicht U tot niets: U overtuigt U maar. of U door het apparaat volledige verlichting onder vindt. De moeilijkste gevallen werden afdoende door ons behandeld, daarom rullen wij ook U kunnen helpen! De kosten van hef Brooks Breukverband- apparaat zijn zeer laag. terwijl U van alle lasten tengevolge van Uw breuk bevrijd wordt. Spreekuren: 10 uur v.m.7 uur n.ro. BROOKS RUPTURE Singel 25 APPLIANCE Co Amsterdam <2038 S> C.E. BROOKS 5284 I De Rechter-Commissaris in het faillissement van W. PELLE te Leiden heeft bepaald, dat de schuldvorde ringen bij den Curator moe ten worden ingediend vóór 18 Maart 1932 en dat de verificatievergadering zal worden gehouden op 2 April 1932 v.m. 10 uur in een der lokalen van het Paleis van Justitie te 's-Gravenhage, Korte Voorhout no. 11. De Curator: 5285 Mr. P. E. BRIËT Kantoor: Rapenburg no. 36, Leiden. van op DONDERDAG 10 MAART v.m. 10 uur bij Café ZOETE MELK, Rijp wetering. 5149 HET BESTUUR Bij arrest van het Ge rechtshof te 's-Gravenhage d.d. 2 Maart 1932 is uitge sproken het faillissement van TH. OVERMEER, architect, te Noordwijk aan Zee, Koe- pelweg 11, met benoeming van Mr. G. SCHOLTEN, Rechter in de Arr. Rechtbank te 's-Gravenhage tot Rech ter-Commissaris en van on- dergeteekende tot Curator. De Curator, Mr. F. D. L. GUNNING. Kantoor: 5251 Rapenburg 36, Leiden. WOENSDAG! Morgen, Woensdag, bij aan koop van 1 pond thee, of V: pond Koffie en Va pond thee Haroem. een Hollandsch Zilveren Mosterdlepel cadeau en 5 Cassabon en 25 aandeel in de netto winst. Waar de Molens draaien Haroems Krnideniersbedrijf, Nieuwe Rijn 48, h. Hartesteeg Geversstraat 81 - Oegstgeest 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7