STADSNIEUWS. BINNENLAND. WEERBERICHT. Barometerstand. Inniddag 3 uur: 757. Inmiddag 3 uur: 753. iïGRAFIóCB WEERBERICHT, bn. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Lite stand 781.6 te Vardoe. g;te stand 744.6 te Groningen. ichting tot den avond van 9 Maart: thtige. later tijdelijk alnemende N.- tot'Zuid-Westel. wind. Zwaar be- met tijdelijke opklaringen. Waar- liti sneeuw of regenbuien. Aanvan- Isouder. drmvvaarschuwingsdienst. kind van De Bilt hedennacht te 2.10 Jn alle posten: „Weest op Uw hoede" borgen te 7.40 uur aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het „Noord-Westen" itnmorgen om 11.25 uur aan de van Hoek van Holland tot Nieu- „Stormsein neerhalen". Blijft op Uw hoede". ITEXLANDSCH WEERBERICHT. legedeeld door het Koninkl. Ned. Meteorol. Inst., De Bildt.). Ijl het Noorden van Europa onder invloed van de hooge drukking met lende vorst bleef, heeft op de Noord- den nacht zich een diepe depressie teld, die Noord-Wester -storm en zich ln Zuid-Oostelijke richting atst. Westen van Ierland schijnt een vol- daling te naderen, die in Ierland regen brengt. In Duitschland en inavie valt op vele plaatsen sneeuw, ntrijk waaien krachtige, Westelijke en steeg de temperatuur, in Schot- tolde zij tot onder het vriespunt, de groote tegenstellingen in tem- ur en de snelle veranderingen is jestadig weer voor de volgende te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR. ste temp.: 3'/: gr. C. (38 gr. F.) r voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.), ir 'smidd.: 6 gr. C. (43 gr. F.), tnam.: 4 gr. C. (40 gr. F.). WATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag te 4 u. 6 min.; nam. te 4 u. 20 min. ICHT OP VOOR FIETSERS e.a. g: 6.21 n.m. tot 6 v.m. LUNS- op- en ondergang. art: Op: 6 u. 54; onder: 19 u. 21. OVERLIJDEN VAN BRIAND 1IJS, 8 Mrt. <VX>.>. Zooals eerst uit den vriendenkring van Briand wordt, waren de geneesheeren van 1 zich de laatste week van zijn hope- toestand bewust en verwachtten zij dag het overlijden van den grijzen ier. Er was echter een streng vocj-- om naar buiten niets te laten blij- an de ernst, van den gezondheids- ad van Briand, aangezien hij tot den fa dag zelf de kranten las en men aide, dat hij in de pers zou lezen hoe zijn toestand wel was. Dienten- ie kwam het overlijdensbericht gis- niddag geheel onverwachts. a Briand op 29 Februari j.l. uit rel naar Parijs terugkeerde, kostte «n veel moeite om zijn op de tweede 'Ping van het flatgebouw aan de ■e Kleber gelegen woning te bereiken, kern de laatste dagen het meest hin- was het rookverbod, dat hem door (handelenden geneesheer was voor- "even. Gisterenmorgen raakte hij buiten bewustzijn en slechts even weer tot bewustzijn gekomen. Tegen begon de doodsstrijd, die ongeveer duurde. Us, 8 Maart. (VX).). Vanzelf - nd wijden de Fransche bladen uit- f artikelen aan den overleden ,.zn Briand. Naast uitvoerige levens dingen worden de verdiensten van Stooten staatsman voor Frankrijk hoewel de rechtsche pers, die zijn vooral in de laatste jaren fel be- laat uitkomen dat zij deze politiek If beste vond. Xcho de Paris" schrijft dat het is ideaal is geweest de man van den tn van de Fransch-Duitsche over- ffimlng te worden. Hij heeft verder overeenstemmhig willer, komen u doel was het bereiken van een wte internationale toenadering. Zijn tot vorming van een Europeesche echter nog niet verder gekomen stadium van een experiment, vele maanden was Briand in het HVa' noB s'echts eer. facade en 'V°egen voor zijn 70en verjaardag h.i ,.0<1 hem verrast. b,ad schrijft Pertinax een artikel. Vele menschen geloofden [feces van de verschillende gebeur en s B'''and's loopbaan vormden .„"burin een doelbewuste aaneen- .3 van feiten. Uit persoonlijke ine verklaart Pertinax echter tot j.. e te moeten komen, dat de weg 0 overleden Minister van Bulten- Iandsche Zaken dikwijls onzeker was, onduidelijk en begeleid door aarzelende handelingen. Wat bijvoorbeeld Locarno betreft, had Briand Polncaré na het eerste bekend worden van het voorstel medege deeld. dat deze overeenkomst hem volko men onaanvaardbaar leek. Ook met het Kellogg-pact hadden de gebeurtenissen zich anders ontwikkeld, dan Briand's be doeling was. Briand wenschte een Fransch-Amerikaansche toenadering, en ten aanzien hiervan heeft hij zich vergist. Sedert 1926 gold al zijn werk de Fransch- Duitsche toenadering. Zijn blik stond ech ter niet open voor realiteiten, want steeds bleef hij gelooven aan het bestaan van een vredelievend Duitschland, De Duitsche politiek heeft van de poli tiek van Briand datgene genomen, wat zij kon gebruiken voor de voorbereiding van de revanche en de rest heeft zij eenvou dig laten vaile... Zoo kan men zeggen dat de houding van Frankrijk in de periode van 1925 tot 1930 het militaire en diplo matieke herstel van Duitschland heeft bevorderd. De „Figaro" schrijft dat de tijd thans voorbij is om een bultenlandsche politiek te veroordeelen. die reeds voor den dood van haar schepper vervallen was. Ook de „Ami du Peuple" spreekt koel en terughoudend over de door Briand ge volgde politiek. De linksche pers daarentegen wijst met enthousiasme en waardeering op het be langrijke werk, dat Briand voor Frankriifc en voor den Europeeschen vrede heeft ver richt en noemt Briand een der grootste zonen van Frankrijk. In de „Excelsior" schrijft Paul Painlevé, dat de droevenis en de ontsteltenis bij de massa bij het bekend worden van het doodsbericht de schoonste eer is geweest, die men den staatsman en mensch Briand had kunnen bewijzen. De publieke opinie heeft geweten, dat Briand heeft ge werkt voor den vrede, zonder ooit de be langen of de veiligheid van Frankrijk uit het oog te verliezen. De radicaal-socialistische „Republique" noemt den gestorvene eveneens een der ware gvooten. Het volk zal zijn woord nim mer vergeten, dat er geen oorlog zou zijn zoolang hij leefde. Thans verheffen de theoretici van de haat en van het geweld hun stem en de tegen de bemoeiingen van Briand gerichtte daden der Nationalisten, zullen indien Briand's werk niet wordt voortgezet, hun bittere vruchten dragen. In de socialistische „Populaire" wijdt Leon Blum ernstige woorden van waar deering aan den gestorven vriend, die in den laats ten tijd dikwijls een politiek te genstander is geweest. Briand heeft ech ter den vrede gewild en dit altijd diep menschelljk gevoeld. Aan deze woorden, schrijft Blum, behoeft men niets toe te voegen. BERLIJN. 7 Mrt. (V.D.) De dood van Briand geeft den Berlijnschen bladen aan leiding, uitvoerig de politiek van den voor- maligen Franschen minister van buiten- landsche zaken te bespreken. De ..Germania" ziet ondanks alle teleur stellingen in Briand een overtuigd man van de vredesgedachte, wiens eerlijk stre ven ging naar toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland. De „DAZ" legt er den nadruk op, dat Briand een ding voor gehad heeft op alle Fransche politici, hij is groothartig ge weest en heeft zich .niet vastgeklemd aan stellingen, die onhoudbaar geworden waren Dit vormde het verschil tusschen hem en Poincaré. ,JDe Boersenzeitung" stelt in het licht, dat Briand op geen enkel oogenblik van zijn politieke werkzaamheid heeft verge ten, dat het het beroep is van den tooneel- speler de eigen meening te verbergen ach ter de massa en het verstandig afgewogen woord om een hooger doel te dienen. De ..Lokalanzeiger" zegt, dat het over lijden voor Duitschland den weg vrij maakt voor een duidelijke positie. Figuren als Briand, die het woord vrede in den mond voeren en die de Fransche hegemonie met alle middelen ln stand willen houden, zijn gevaarlijker dan Clemenceau. Het ..Berliner Tageblatt" meent, dat Briand zijn weg is gegaan als een goed Franschman. maar als een evengoed Euro peaan. De „Boersenkurier" meent, dat Briand een Franschman is geweest, die het ge dijen van zijn vaderland liever in een cul tureels gemeenschap dan anders bereiken wilde. De „Deutsche Zeitung" is van meening. dat Briand nooit een vriend van Duitsch land is geweest. De „Vorwaerts" is van opvatting, dat Briand een goed patriot is geweest, die echter in staat is geweest verder te kiiken dan de nauwe grenzen van zijn vaderland in het gegeven oogenblik. LONDEN, 8 Mrt. (VD.) Ook de Engel- sche pers wijdt uitvoerige herdenkingsar tikelen aan Briand. De Times" schrijft, dat Briand de bijzondere gaven van een idealen Minister van Buitenlandsche Za ken heeft vereenigd met die van een vol leerd diplomaat. Zijn groote talenten heeft hij gebruikt ter behartiging van de be langen van zijn land in den zin van in ternationale verstandhouding De ..Daily Telegraph" schrijft, dat Briand steeds de vriendschap met Engeland heeft hoog gehouden De „Morningpost" herinnert aan de sug gestieve kracht van Briand's redevoerin gen. waarmee hij het wantrouwen van zijn vijanden in slaap sprak. De .Daily Mail" schrijft, dat Briand door het Engelsche volk. wiens ware vriend hij geweest is, ten diepste betreurd wordt. De „Daily Herald" schrijft over Briand als den leider van het tweede Frankrijk, die aan den vrede, aan de kracht van den Volkenbond en aan de ontwikkeling van de wereldwelvaart door economische sa menwerking heeft geloofd. Ook de „Daily Express" prijst in tiet bij zonder Briand's werk voor den Volkenbond en betreurt, dat deze door zijn vrienden tot een Instrument ten behoeve van de Fransche politiek is gemaakt. LAATSTE BERICHTEN, INTERNATIONAAL STUDENT SERVICE. OE MOORD TE STOCKH^'" STOCKHOLM, 8 Mrt. (V.D.) De moord die gisteravond op Von Sydow en zijn beide dienstmeisjes te Stockholm is gepleegd, (Zie Bultenl. Gemengd) is thans opgelost. De daad blijkt te zijn gepleegd door den zoon. Nadat hij zijn vader en de beide dienstmeisjes had vermoord, reisde hij naar Upsala waar hij zijn vrouw en daar na zichzelf doodschoot. De man schijnt in een vlaag van waanzin te hebben gehan deld. Een Ncderlandsch comité opgericht. Gistermiddag te 2 uur heeft in de Se naatskamer der Rijksuniversiteit (hiervoor welwillend door den rector magnificus af gestaan) de constitueerende vergadering plaats gehad van het Nederlandsche Co mité van de International Student Ser vice. Dit is een internationale organisatie, waarvan de centrale zetel gevestigd is te Genève. De ISS. houdt zich vooral bezig met de volgende problemen: lo. Een bij voorkomende gevallen te voe ren hulpactie ten behoeve van noodlijden de studenten in het buitenland. 2o. a. Het deelnemen aan algemeene jaarlijksche internationale conferenties (in 1932 in Moravië) gewijd aan algemeene problemen. b. Speciale conferenties, gewijd aan een speciaal probleem. 3o. Sociale arbeid van studenten in ge vallen. waar speciaal studenten nuttigen arbeid kunnen verrichten. 4o. Self help van studenten. 5o. De verspreiding van oriënteerende geschriften over internationale studenten- aangelegenheden. 6o. Het bevorderen van internationale reizen van studenten. 7o. Het houden van semlnair-weken door studenten van verschillende landen, die gemeenschappelijke vraagstukken hebben. 8o. Het gemeenschappelijk bestudeeren van universiteitsproblemen in de afzonder lijke landen, bij voorkeur door professoren en studenten gemeenschappelijk. Tot nog toe bestond er een in beschei den omvang werkend Nederlandsch co mité. Dit is thans vervangen door een comité, waarvan vertegenwoordigers van ongeveer alle groepen der academische sa menleving deel uitmaken. Aan de vergadering van gisteren, die ge presideerd werd door prof. dl'. N. van Wijk. namen deel twee professoren, twee leden der Algemeene Senatenvergaderlng, twee leden van den Bond van Vrouwelijke Stu- dentenvereenigingen, twee leden der Na tionale Ned Studentenfederatie, telkens één lid der Unie van R.K. Studentenver- eenigingen in Nederland, N. C. S. V., V. C. S. B.. Bond van Soc. Dem. Studentenclubs in Nederland. (Deze laatste vooralsnog in afwachting van een beslissing over defini tieve' deelname door de te houden alge meene vergadering van den Bond), Cen traal Studentenbureau, één vertegenwoor diger van de Calvinistische studenten in Nederland en één Joodsch student. De vergadering besloot alsnog uit te noo- digen één Indonesisch en één Chineesch student, alsmede één studeerende aan elk der universiteiten en hoogescholen in Ne derland, terwij! het aantal hoogleeraren zal worden uitgebreid tot vijf. Het dagelijksch bestuur werd als volgt samengesteld: prof. N. van Wijk. voorzit ter; mej. J. H. Heringa, lid -an den B. V. S. V., penningmeesteres; J. H. Posthumus, lid der A. S. V.: D. J. Cramer, lid der N. N S. F. H. Jungerhans. lid der Unie van R.K. Stud. Ver. in Nederland; F. E. van Leeuwen, lid van -den V. C S. B.; J. L. Swellengrebel. lid der N. C. S. V.; J. C. van Laer, secretaris met adviseerende stem Het ligt in de bedoeling, dat, in zoover de plaatselijke omstandigheden dat ge- wenscht en mogelijk maken, plaatselijke comité's ingesteld zullen worden. Wat speciale werkzaamheden aangaat werd o.a. de e.v. samenwerking met do vereeniging S. I. D. te Amsterdam bespro ken voor het organiseeren van een stu dentenwerkkamp in Nederland in 1932. Er werden commissies ingesteld, die regel matig den arbeid op de verschillende ter reinen van werkzaamheid zullen voor bereiden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor liet candidaats-examen In disch recht de heeren Prajpgo (Leiden) en H Groenendijk (Amsterdam): voor het doctoraal-examen geneeskunde de heeren A. J. van den Briel (Den Haaj() en E. R. van Schothorst (Den Haag). AANBESTEDING. Bij de heden in „Zomerzorg" gehouden aanbesteding van den bouw van een R.K. H.B.S. en klooster werd door 52 firma's ingeschreven. De drie laagste Inschrijvers waren de firma Verschoor en Evers, Heem stede, resp. H.B.S. f. 161.685, klooster f. 51.196 en in massa f. 213.181, N.V. „Erica", Noordwijk, resp. voor f. 165.420, f. 50.850 en f. 215.270 en de firma Bik en Breedeveld, Lelden, resp. voor f. 172.000, f. 52.000 en f. 224.000. De gunning werd aangehouden. o H M. de Koningin heeft zicli heden middag voor eenige dagen naar Het Loo begeven. Hedenmiddag plm. 2 uur passeerde Zij onze stad. Morgen zal de heer J. van der Kaay, boekbinder, wonende alhier den dag her denken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bii de N.V. Papierhandel en Kantoor- boekenfabriek „Esveha" te 's Gravenhage. Gisteren is afgekondigd het Stsbld. No. 80. inhoudende het besluit van den 19den Februari 1932. tot nadere wijziging van het bij Kon. besluit van 11 October 1878 vastgestelde reglement voor de scheep vaart ter beveiliging van de beweegbare spoorwegbrug over de Gouwe tusschen Zwammerdam en Alphen en van die over den Rijn te Leiden, beide in den Staats spoorweg van Leiden naar Woerden. NATIONAAL CRISIS-COMITé. Het secretariaat van het N.C.C. deelt mede: In de week van 29 Februari tot en met 5 Maart werd door de dagbladen ingeza meld een bedrag van f. 985,52, waardoor het totaal steeg tot f. 151.802,87. lp geld werd uitgekeerd f. 13.607 - in de affeloopen week en in totaal f. 99.922.-. Daarnaast staan de uitkeeringen uit de Regeeringssubsidle voor extra-hulp aan werkloozen, nl. in de vorige week f. 3051.20 en in totagl f. 156.936,90. Het Natlonaa Crisis-comité heeft in to taal uitgedeeld 3293 dekens, waarvan in de afgeloopen week 395 stuks. MINISTER DE GEER TEVENS KAMERLID De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer heeft, in de vacature, ontstaan door het bedanken van mr. J. Schokking, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard jhr. mr. D. j. de Geer. den tegenwoordigen minister van finan ciën. o HULDIGING Dr. BEKLAGE IN ENGELAND. Disteravond is door het Koninklijk In stituut van Britsche architecten de ko ninklijke gouden medaille voor architec tuur uitgereikt aan Dr. Berlage. Deze medaille wordt jaarlijks door den koning verleend- aan den architect, die zich het meest heeft onderscheiden. Dr. Berlage is de eerste moderne bouwmeester, wien deze onderscheiding ten deel valt. Alle moderne architecten over de geheele wereld zien in hem een pionier en leider. LANDBOUWER EN ZIJN VROUW DOOR VALLEND PUIN GEDOOD. Bij het afbreken van een muur. Gistermiddag te omstreeks drie uur heeft te Asten (N.-Br.) een ernstig onge luk plaats gehad, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Omstreeks dien tijd was de landbouwer Aarts, die zijn boerderij heeft aan den Dijk te Asten, met behulp van zijn vrouw en een buurman, zekeren H„ bezig, een ouden muur zijner hoeve af te breken. Plotseling stortte de muur in. Aarts en zijn echtgenoote werden door het vallend puin getroffen en bedolven. Aarts moet onmiddellijk dood zijn geweest terwijl zijn vrouw eenige oogenblikken later aan haar wonden overleed. De buurman H. werd slechts licht gewond. Het echtpaar laat negen kinderen in onverzorgden toestand achter. -■ 1 1 'V 1 EEN WACHTMEESTER MISHANDELD. Gisteravond werden een jongen en een meisje, die in de Wilhelminastraat te Asten (N. Br.) liepen, lastig gevallen door een zekeren H., landbouwer uit Someren. Een wachtmeester van de marechaussee, Z. genaamd, die zich met het geval be moeide, werd door den blijkbaar in een nogal prikkelbare stemming zijnden H. met een groot stuk hout ges'agen. Daarna ging H. op de vlucht, gevolgd door den wachtmeester. H. vluchtte in het hotel van R„ nog steeds gevolgd door den wachtmeester. Noodgedwongen loste de waéhtmeester op den woesteling een schot, waardoor deze in het been werd getrof fen. Hierna kon de wachtmeester tot de arrestatie van den woesteling overgaan, die daarna gevankelijk naar Helmond is overgebracht. OFFICIER v. JUSTITIE TE AMSTERDAM. Mr. dr. J. A. van Thiel benoemd. Tot Officier van Justitie bij de recht bank te Amsterdam is benoemd mr. dr. J. A. van Thiel, thans werkzaam als substi tuut-officier van Justitie bij dezelfde rechtbank. De nieuwe functionaris is de opvolger van wijlen mr. Baart de la Faille. Jo ZEILSCHIP GEZONKEN. Tengevolge van den storm is hedennacht een aan den heer De Vries toebehoorend zeilschip een z.g. Westlander, die beladen met zand onder Alnhen aan den Rijn aan den wal lag, gezonken. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. DE ONTROUWE BOEKHOUDER TE WOERDEN. De rechtbank te Utrecht wees heden vonnis in de zaak tegen den boekhouder uit Woerden, die terecht had gestaan we gens verduistering van f. 5800 ten nadeele van de gemeente Woerden. Verdachte was vele jaren als boekhou der in dienst der gemeente geweest. Hij had zich telkens kleine bedragen uit de kas der Bedrijven toegeëigend. De Officier van Justitie had één jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde verdachte tot acht maanden gevangenisstraf, met aftrek der preven tieve hechtenis. HET DRAMA AAN DE BEMUURDE WEERD TE UTRECHT. De rechtbank te Utrecht heeft heden uitspraak gedaan in de zaak, die is voort gevloeid uit het drama, nabij de Bemuurde Weerd te Utrecht op 5 November van het vorige jaar. Een der bezoekers zat in een café aldaar met een revolver te spelen, welk wapen plotseling afging en de vrouw van den caféhouder doodelijk trof. Wegens dood door schuld eischte het O. M. tegen den eigenaar van de revolver veertien dagen hechtenis. De rechtbank veroordeelde hem tot drie weken gevan genisstraf. OE VERGIFTIGINGSZAAK TE BERGEN (N.H.). De arrondissementsrechtbank te Alk maar deed heden uitspraak in de vergif tigingszaak te Bergen (N.-H.), waarbij de 48-jarige I. B„ hulsvrouw van J. B., woon achtig te Bergen wegens poging tot moord op haar echtgenoot heeft terechtgestaan. Het O. M. had tegen vrouw B. een gevan genisstraf geëischt van zes jaar. De rechtbank veroordeelde haar heden tot zes jaar gevangenisstraf. Voorts heeft terechtgestaan de 47-jarige koopman H. E. uit Alkmaar, verdacht medeplichtig te zijn geweest -in deze ver giftigingszaak. Het O. M. had zes jaar ge vangenisstraf gevorderd. De rechtbank, heden uitspraak doende, veroordeelde verdachte H. E. tot een ge vangenisstraf van zes jaar. DE VERDUISTERING TEN NADEELE VAN HELDRING EN PIERSON. Op de rol van de Haagscbe Rechtbank fer behandeling op heden kwam de zaak tegen den gewezen kassier L. voor, wien verduistering in dienstbetrekking ten na deele van de bank van Heldring en Pierson te Den Haag ten laste is gelegd. Wegens ongesteldheid van verdacl.te's verdediger, mr. Rolandus Hagedoorn, is op verzoek van dezen de behandeling der zaak L. tof 18 April uitgesteld. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM. 8 Maart. Lustelooze markt. Kon. Olies en Accoustieken flauw. Industr. fondsen verdeeld. Unilevers vast. Tabakken en Mijnen gedrukt. Rubbers en Suikerwaarden weinig veranderd. Scheep vaarten stil. Amerik. fondsen lager. Obli gatie-markt prijshoudend. De beurs had heden een lusteloos ver loop. doch de beweging was Iets onregel matig. De stemming in A'dam was heden ook allerminst opgewekt, hetgeen vooral haar stempel op de noteering van Kon. Olies drukte, die van aanbod te lijden hadden en daardoor ongeveer 5 pot. lager kwamen. De Amerikaansche soorten goed prijshoudend In de Industr. fondsen bestond een goede stemming voor Unilevers, die na iets lager inzet boven het vorig slot aan trokken. Accoustieken verloren enkele punten tenge.olge van den slechten in druk, die het reorganisatieplan maakte. Philips en Aku's weinig veranderd. Suikerwaarden en Rubbers gaven slechts weinig variatie te aanschouwen. Tabakken daarentegen eerder aangeboden en dien tengevolge Iets lager. Scheepvaarten en Mijnen lagen buiten de attentie. Amerik. fondsen waren eerder iets luier in navol ging van Wallstreet. Van de obligaties die nen de nieuwe 5 pCt. vermeld, die om streeks pari noteerden. WISSELKOERSEN. Engeland 9.01, Duitschland 59.16'/», Frankrijk 9,77'/.-. België 34.62'/:, Zwitser land 48.15, Oostenrijk 35.35, Denemarken 49.75, Zweden 50, Noorwegen 49, New-York 2.49'/:. Prolongatie 1 pet. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 8 Maart. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 461 stuks waarvan 437 zwaar en 24 licht. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar f. 0.30—0.28, licht f. 0.26—0.24. Han del tamelijk vlug. Zouters 1'. 0.230.32. Melkveiling. Aanvoer 139360 L. Hoogste prijs f. C. Laagste prijs f. 3.60, af boerderij. Groentenveillng. Roodekool f. 1.504.80. Savoyekool f. 14.50. Groenekool f. 1.10— 2.40. Pieterselie f. 1 80—2.50. Prei f. 1.40— 2.80. Radijs f.79.50. Kropsalade f. 2.50 5.30. Selderie f. 1—2.50. Knolselderie f. 5.50 —8.80. Rabarber f. 7—10 per 100 stuks, Kro ten i. 2.50—^3. Kroten, gek. f. 6—8. Witloof f.20—25. Boerenkool f.5—7. Spinazie f.20 —29. Uien f. 12.10—14. Wortelen f.4—7. Spruiten I f.611. Spruiten II f.3—7 per 100 K.G. BODEGRAVEN, 8 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 93 wagens, totaal 3568 stuks, wegende 33112 K.G. Prijzen 1ste soort met Rijksmerk f. 0.28f0.30; 2de soort f. 0.25 f. 0.27. Handel flauw. HAZERSWOUDE, 7 Maart. Aangevoerd 14303. Kipeieren f. 2.30-3.40, eendeieren f. 2—2.60 per 100 stuks. Kaas 30—32 et., boter 56 ct. per pond. PURMERENU, 8 Maart, Veemarkt. 481 runderen, waaronder 225 vette 68—76 ct. per K.G., handel stug; 95 gcldekoeien 120—185 per stuk, handel stug; 140 melk koeien 200—275 per stuk, handel stug; 21 stieren 50—58 ct. per K.G., handel stug: 18 paarden 60—140 per stuk, handel stug; 31 vette kalveren 100-120 ct. per K.G., handel matig; 1047 nuchtere kalveren: slachtkalveren 5—18 per stuk, fokkalveren 14—20 per stuk, handel matig; 474 vette varkens: 45 magere varkens 12—19 per stuk, handel stug; 184 biggen 5—8 per stuk, handel vlug, 483 schapen 14—23 per stuk, handel vlug; 5 bokken 39 per stuk» handel matig. 3. kleine Boeren kaas, met rijksmerk 28, aanvoer 62U KG.., handel stug. 1027 K.G. boter 90—120 ct., weR>oter 80—90 ct. per K.G., handel stug. Kipeieren f. 2.50—3.25, eendeieren f. 2.60 per 100 stuks. 27611 kipeieren A. f. 2.90— 3.50, 330 kipeieren B. f. 2.70—2.90, 10320 eendeieren A. f. 2.80 per 100 stuks, piep kuikens 75—95 ct. per stuk, eenden 60—150 per stuk, oude kippen en hanen 50—55, pei stuk, konijnen 50—275 per stuk, duiven 40 ct. per paar. ROTTERDAM, 8 Maart. Veemarkt. 170 paarden, 1058 magere runderen, 4 veu lens, 1014 vette runderen, 308 vette kalve ren. 1982 nuchtere kalveren, 70 graskal veren, 123 schapen of lammeren, 14 big gen, 2 bokken of geiten. Prijzen per K.G. Koeien 1921, 2938, 3538; Ossen 20— 25, 27'/:—30, 32'/:—35; Stieren 18—20, 22— 23, 27—29; Vette kalveren 27'/:32'/:, 42'/: 47'/:, 52'/»55. Mager vee. p. stuk: Melk koeien 190300; Stieren 80330; Gras kalveren 3585; Werkpaarden 180290; Slachtpaarden 100180; Hitten 70120; Nuchtere fokkalveren 815; idem slacht kalveren 35; Kalfkoeien 170280; Pin ken 108140; Vaarzen 140810; Biggen 2.505.00; idem per week 0.400.75. Overzicht: Op de vette markt was do aanvoer van koeien en ossen zeer groot, begin markt was de handel tamelijk vlot, doch door den grooten aanvoer werd do handel minder. Men verwacht zelfs bij af loop der markt een daling der prijzen. De noteering is vrijwel gelijk aan die van gisteren. Een prima spoelingkoe werd nog tot twee cent boven noteering verkocht. Stieren maar matig ter markt, handel lui en lagere noteering. Vette kalveren even eens met zeer grooten aanvoer handel slecht en aanmerkelijk lagere prijzen. Op de magere markt was de aanvoer v. melk en kalfkoeien redelijk. Hier was meer vraag met vrijwel onveranderde prijzen. Jong vee iets ruimer aangevoerd, flauwer, handel en met vrij vaste prijzen. Gras- kalveren weinig ter markt, stugge handel en de oude prijzen moeilijk te handhaven. Nuchtere kalveren wederom met flinken aanvoer, handel slecht en weer lagere no teering. Paarden matige aanvoer, kalme handel en de oude prijzen waren niet te handhaven. De aanvoer van biggen was niet noemenswaard. Geen handel, lage prijzen. Schapen en lammeren tamelijk aangevoerd. Handel en prijzen vrijwel als gisteren. ROTTERDAM, 7 Maart Binnenlandsche Granen. Gerst Chevalier van f. 5.75—6 25 Haver van f. 5.75—6.50. Erwten, kleine groene van f.8—12.50. Schokkers van f.9 —18. Bruine boonen van f. 6.50—8, extra blanke tot f. 8.75 Duiveboonen van f 89. Karwijzaad van f.20—22 inclusief. Blauw maanzaad van f. 24—26 inclusief. Alles per lOOKilo netto. ZOETERWOUDE, 7 Maart. Aangevoerd 6779 eieren. Prijzen ner 100 stuks. Kinnen- eieren f. 2.80—3.40 Eendeneieren f 2 90— 3.20. Boter f. 0.50—0.63. Kaas f. 0.20 p. p. Eenden f. 0.75. Konijnen 1.1.20—2.10 p st. 8—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3