UIT DEN LEIDSCHEN RAAD ëi scheepstijdingehJ Frissche adem FINANCIEN. RADIO-PROGRAMMA. De subsidie aan den Belasting Ophaaldienst geeft aanleiding tot politieke haarkloverij. De Slachthuis-Voorstellen v. B. en W. aanvaard GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIE- BEDRIJF. 80. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verstrekking van een kapitaal van f. 50.000.aan het Gemeentelijk Radio-Distributie-Bectrijf. (51) De heer COSTER vraagt of er steeds nog meer zal worden gevraagd voor dit be drijf en wijst op distributie over het licht- net. De heer BOSMAN zou gaarne willen we ten, hoe het gaat met het bedrijf. De heer KNUTTEL meent, dat door het net-Ter Meer de aansluiters nog slechts kunnen kiezen uit 2 stations. En dat hoe wel van een klein onderdeel van het kapi taal (f. 12.000 voor het net-Ter Meeri. Dat Hjkt hem onjuist voor de exploitatie. De heer WILBRINK herinnert aan zijn waarschuwing, dat 2 ton niet genoeg zou zijn. Het is z. i. gewenscht met betere be grootingen te komen, opdat beter is te oordeelen over de exploitatie-mogelijk heden. Nu zal men wel genoodzaakt zijn, mede te gaan. Wethouder GOSLINGA hoopt, dat dit de laatste kapitaalverschaffing zal.kunnen zijn. Distributie over het lichtnet zijn nog slechts laboratorium-proeven en bang daarvoor is spr. niet. Het bedrijf is inbla- kenden toestand. Het net-Ter Meer is teruggeloopen tot 800. doch 1300 nieuwe aansluitingen zijn verkregen en het aantal aanvragen houdt nog steeds aan. Reeds wordt ruim f. 50.000 per jaar ontvangen. Spr. schat het aantal aansluitingen aan het eind van het jaar op 3000. Juist om aan het aantal aanvragen te kunnen voldoen in hetzelfde tempo, wordt deze f. 50.000 gevraagd. Het kan ook zon der. doch dan gaat het langzamer en wordt de exploitatie minder rendabel. De moderniseering stuit niet af op het net Ter Meer. De reden, waarom nog niet meer aansluitingen tot stand zijn gebracht, is de f. 3 per abonné die dit kost voor nog 2 aansluitingen. De gemeentelijke netten hebben den minister gevraagd deze belas ting te laten vervallen en het is beter daar op te wachten. Bovendien geen nieuwe aanvragen voor de moderniseering. Bij intuïtie heeft de heer Wilbrink ge voeld. dat het kapitaal hooger zou worden doch zuiver te becijferen was dit nieuwe bedrijf niet. Vooral niet. waar de uitvoe ring hier ter stede eenig is. Het is duurder, maar veel beter. Noodzaak deze gelden toe te staan, is er niet. Het bedrijf zou er niet door val len. doch kaufmannisch is het ten zeerste gewenscht. Dan wordt z.h.st. het voorstel goedge keurd. NAMEN VAN STRATEN. 9o. Voorstel tot het geven van namen aan verschillende straten. (52) De heer KNUTTEL vindt het onjuist in den naam Anna van Saksenstraat de tra ditie dames van lichte zeden te benoemen voort te zetten. Aan den Morschweg is b.v. de van Baer- lestraat ontworden. Die heeft echter slechts een paar gelegenheidsgedichten gemaakt, v. d. -pieghelstraat lijkt hem beter en hij stelt dit voor. De heer COSTER zegt, dat dit het eerste voorstel van een communist is, dat geen geld kost. De VOORZITTER verdedigt den naam Anna v. Saksenstraa' op historische gron den. Het voorstel Knuttel neemt het col lege van B. en W. gaarne over. Conform wordt dan besloten. SUBSIDIE BELASTING-OPHAALDIENST. lOo. Voorstel in zake verhooging van de subsidie aan de vereeniging „Leidsche Belastingophaaldienst" en inning door dien dienst van straatbelasting en school gelden. (53) De heer SCHiiLLER heeft als bestuurslid van dezen dienst bezwaren tegen dit voor stel. Hij vindt het bedenkelijk, dat de ge meente van den dienst profiteert. Zelfs met dit voorstel zal de dienst z.i. nog met een tekort werken, al geeft dit voorstel verbetering, ook voor het personeel hoewel nog te weinig, speciaal gelet op pensioen etc. (Verlof moet zelfs ingehaald worden en het werk door de overigen verricht. Zoo het college meer voelde voor een gemeen te-bedrijf, zou z.i. de organisatie beter zijn.) Namens de fractie zegt hij tegen te zullen stemmen, daar het gaat ten koste van de arbeidsvoorwaarden van het per soneel, trots het goede werken van den dienst. De heer WILBRINK zal zich niet ver zetten, doch meent, dat de gemeente vol doende aan dezen dienst ten laste legt, gezien de baten daarvan. Tegen een ge meente-dienst zou hij zich sterk moeten verzetten, dan zouden de kosten zeer stijgen. De heer BOSMAN gaat geheel mee met den heer Wilbrink. Waarin is de efficien cy eigenlijk gelegen, dat wordt niet na der aangegeven? Wethouder GOSLINGA is door den heer Schüller teleurgesteld. Hij had op waardeering gerekend. Het is echter moeiliik iedereen tevreden te stellen en de SD.A.P. verloochent haar aard niet, strijdend voor een gemeente-dienst, al is daarvoor een paar jaar geleden beslist in voor haar ongunstigen zin. Voor een gemeentelijken dienst voelen B. en W. niets. Het gaat in de eerste plaats om de contribuanten en deze worden ge baat. Hier blijkt duidelijk, dat het niet noodig is, steeds op de gemeente te steu nen. De heer SCHÜLLER: ten koste van de arbeiders. De WETHOUDER: hoe kunt u dat zeg gen. Door dit voorstel worden de salarissen verbeterd! Bij verlof moeten de anderen altijd wat meer werk doen dat is toch zoo op alle kantoren. Men kan toch niet een tijdelijke kracht aanstellen. Tegenover de heer Bosman zet spr. nader de efficiency uiteen. Het ophalen van de schoolgelden vervalt geheel, zoodat de ambtenaar daar mede belast vrij komt. Spr. hoopt, dat de heer v. Stralen, die als bestuurslid steeds voor deze regeling pleitte, hem nu niet in den steek zal laten. De heer SCHÜLLER, repliceerend, zegt. dat nog wel eens meer het subsidie zal moeten worden verhoogd. Z.i. zou een ge meentelijke dienst daarom beter werken. Als bestuurslid heeft hij zich ook tegen dij; voorstel verzet, gelet op de personeels- voorwaarden; het salaris is. trots dit voor stel, nog veel te laag. De lof over het part. initiatief geldt hier arbeiders, want daaruit bestaat het bestuur. Voor een gemeentelijken dienst zal spr.'s fractie ten allen tijde blijven vechten, tot de overwinning is behaald. Dat eischt het principe. De heer Goslinga vecht toch ook voor zijn principe? (Reeds in een gedeelte onzer vorige oplage opgenomen). (Vervolg van gisteren.) Het college is zelfs begonnen met dit oude thema, door het laatste restantje ge meente-dienst op te heffen. Spr. nam de taak van behandeling over van den heer Groeneveld. daar deze niet op tijd aan wezig kon zijn, doch nu deze er is, laat hij deze gaarne weer aan hem over. De heer GROENEVELD, de geschiedenis van den dienst ophalend, zegt dat B. en W. het restantje gemeente-dienst ophef fen. Logisch is dus het verzet der partij, die altijd voor gemeente-dienst streed. Spr. bepleit opnieuw uitvoerig instelling daar van. De partijgenooten van den heer Wilbrink die zoo ijvert voor part. initiatief, werken zich dan toch maar graag in goed be taalde baantjes in openbare diensten! (Tal van interrupties, waartegen de voor zitter krachtig hamert). De heer SCHÜLLER: B.v. de Raad van Arbeid. De heer VAN STRALEN zal stemmen voor B. en W. al is hij het principieel met zijn fractie volkomen eens. De werkelijk heid onder het oog ziende, zal hij zich niet verzetten tegen dit voorstel. Als voor zitter weet hij, hoe de dienst werkt en wat er te koop is en deze verbeteringen van salaris enz. wil hij het personeel niet gaar ne onthouden. Dat de salarissen daarmee in orde zijn, blijft hij echter betwisten en voor verbetering zal hij steeds blijven ijveren. De heer KNUTTEL zal tegenstemmen. Het is een arbeidersorganisatie, die een verlengstuk is van de overheid en helpt te halen, waar niets is; daarvoor voelt hij niets. De heer WILBRINK komt op tegen de uitlating van den heer Groeneveld. Hoewel A.-R. en Chr.-Hist. in den raad talrijker waren, staat toch het grootste deel van het personeel achter de S.DAP., zooals deze zelf beweerden! Als dit juist is, plaat ste de heer G. dus een insinuatie. De heer DE REEDE constateert, dat de dienst goed werkt. De overheveling heeft juist plaats in het belang van het perso neel en nu komt het verzet uit de kringen der belanghebbenden, die zelf aan het roer zitten. Tegenover de zure opmerking van den heer Groeneveld plaatst hij, dat het bij de SD.A.P. precies hetzelfde is, zie de heer Duys b.v. Het is recht, dat de SD.A.P. overal in zit. doch dan moet men dit an deren niet verwijten. Wethouder GOSLINGA wijst er op. hoe er geen voorstel is voor een gemeente dienst en nu wil de S.DAP. den bestaan- den dienst wegstemmen terwijlille van een principe. De heer v. Stralen ziet het juist! Een andere fout der SDAP. is, alles waarmee gemeentebelangen zijn gemoeid, tot gemeentediensten te willen maken. Daar staat de raadsmeerderheid pal tegen over. Bovendien het belang der gemeente is slechts klein in verhouding tot dat der contribuanten. Altijd maar alles op de ge meente willen schuiven vermoordt de volkskracht, volkskracht. Dankbaar neemt hij acte van een uitlating van den heer Schüller. dat er voor overheidspersoneel een dorado is! Spr. gelooft echter, dat de S.D.A.P. blij zal zijn. als het voorstel niet wordt ver worpen. De heer SCHÜLLER stelt voor het voor stel van B. en W. niet aan te nemen, zulks om zekerheid te hebben voor de 3e maal aan het woord te komen. De VOORZITTER stelt voor dit voorstel niet in behandeling te nemen, daar het niets beteekent. De heer Schüller moet zich onderwerpen aan het reglement van orde, dat eischt, dat de raad beslist als iemand voor de 3e maal het woord vraagt. De heer WILBRINK: Als de heer Schül ler ons zoo wil forceeren. zal ik mij ver zetten. Dat is een schandaal Met 2013 stemmen beslist de raad, dat de heer Schüller nogmaals mag spreken. Voor de S.D.A.P. en de heeren Vos. Knut tel, Goslinga, Romijn, Bergers. Simonis. Bosman. Manders en Coster. De heer SCHÜLLER ontkent, dat voor het overheidspersoneel er een dorado be staat, Dat heeft hij ook niet gezegd. Tegenover het aanhalen van Duys stelt spr. wethouder Goslinga. met zijn wethou derssalaris, salaris als voorzitter R. v. A„ en pensioen als wethouder van Schiedam. Van partij benoemingen geeft spr. dan voorbeelden waarbij niet gelet wordt op capaciteit, alleen op richting. De SD.A.P. heeft nog geen hoofdambtenaar. De heer WILBRINK: Die heb je niet. De heer SCHÜLLER: Juist is, dat het ge- meentepersoneel in meerderheid achter ons staat, doch dit is tot ons overgegaan, wegens het in den steek laten door de rechtsche partijen! Wacht maar, straks komen voorstellen tot salarisverlaging De heer WILMER kan zich geheel ver eenigen met het voorstel van B. en W. Den weg van vele andere leden zal spr. niet bewandelen. Het is zj. niet in het be lang van het prestige van den raad wan neer over kwesties als deze beschouwingen worden gehouden die niets met de zaak hebben te maken. Daarom stemde hij ook tegen het voor de 3e maal spreken van den heer Schüller. De heer GROENEVELD stelt voor punt 10 aan te houden en B. en W. te vragen een voorstel in te dienen tot instelling van een gemeente-dienst. De wethouder heeft hem daartoe gedwongen, al was de kwes tie zJ. ook anders wel aan de orde. Het voorstel-Groeneveld wordt verworpen met 2011 stemmen. Voor de S.D.AP. De heer v. ECK wenscht iets te zeggen in verband met de woorden van den heer Wilmer. Spr. noemt het een schandaal, als zoo wordt opgetreden als nu het geval is geweest. Als minderheid verdraagt hij ver werpen zijner voorstellen, doch nooit ver dragen zal hij het formeel beletten om onze denkbeelden naar voren te brengen. Dat recht zal hij zich niet laten ontnemen. Dat het debat hiertoe leidde, komt door interrupties en verschil in politieke be schouwingen. Spr. waarschuwt den raad voor aantasten van het vrije woord. De VOORZITTER zegt, dat slechts het reglement van orde is gehandhaafd, meer niet. Om de debatten te bewaren voor te groote wijdloopigheid is die bepaling op genomen door den raad zelf. Van schenden van een beginsel is dus geen sprake. De heer v. ECK: Gewoonte is dat voor de 3e maal spreken niet wordt belet, Een schandaal blijft spr. noemen het stem men daartegen, o.a. door twee wethouders. Stelselmatig den gang van zaken belemme ren doet de S.DAP. nooit, Over de mee ning. of het debat te wijdloopig is, is na tuurlijk verschil van meening altijd mo gelijk. De heer GROENEVELD stelt in het geval Duys niet de persoon verantwoordelijk, alleen het stelsel, dat dit toelaat. De heer KNUTTEL: Dat is kras, leve de corruptie. De heer GROENEVELD verzekert, dat een soc.-dem. geen kans heeft voor een benoeming hier in hoogere functie. Spr. vraagt nooit naar politieke richting, an dere raadsleden wel. (Geroep: Wie dan, noem dan namen). Daarop zal ik niet ingaan, het is mij on der vertrouwen verteld. Dat het lagere gemeente-personeel in meerderheid soc.-dem. gezind is, komt door het lid-zijn van de moderne bonden. Hij hoorde zelfs dat er meer R.-K. lid zijn van de moderne dan van den R.-K. Bond. De heer WILMER: Niet waar, dat is be slist onjuist. Wanneer de heer GROENEVELD er ver der op ingaat, roept de heer WILMER: Zijn we nog altijd aan den ophaaldienst bezig? De heer GROENEVELD: Neen, aan de opmerking van den heer Wilbrink. De heer WILBRINK: Wie heeft deze kwestie ter tafel gebracht? Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 20—11 stemmen. Tegen de SDA.P. (behalve de heer v. Stralen) en de heer Knuttel. DE SLACHTHUISTARIEVEN. llo. Voortzetting van de behandeling van de verordening, houdende wijziging van de verordening van 22 Januari 1923 (Gem.blad No. 4), regelende de heffing van belastingen voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis te Leiden. (42) De heer BERGERS verklaart het ver schil over de derving van gemeentegeld, dat eerst f3000 werd genoemd doch vol gens den directeur f. 8000 bedraagt. Spr. nam de cijfers van 1930. de directeur over 1931. doch spr. berekent dat dit nog niets beteekent; er blijft nog over, gelet op de cijfers over de eerste 2 maanden 1932. En zelfs, al zou 1932 straks tegenvallen, dan nog is er geen gevaar, dat zijn voorstellen de gemeente in moeilijkheden brengen. En als de heer Peter Verhoef weer terugkeert, groeit de winst aanzienlijk. Spr. wil de industrie allerminst aantas ten, en z. i. kunnen zijn voorstellen de industrie niet schaden, terwijl meer eer lijkheid wordt betracht tegenover de sla gers hetgeen ook is een volksbelang. Waar bovendien elders de tarieven niet lager zijn, is overbrengen der fabrieken naar elders niet zoo erg te vreezen. Ten sterkste raadt hij zijn amendemen ten aan in het belang der gemeente en van de slagers. De heer COSTER gelooft niet, dat de firma T. en D. bedreigd wordt en in ieder geval vraagt hij gelijk recht voor de sla gers. Hij steunt den heer Bergers. Wethouder GOSLINGA is dankbaar voor het uitstel, daar er nu gelegenheid is ge weest de finantieele gevolgen der amen dementen Bergers te overzien. Nader blijkt toch. dat de gemeente veel meer zal ver liezen dan eerst werd geraamd. De slagers zouden ruim f. 13.000 minder betalen! Reden voor dit voorstel van B. en W. is niet geweest omdat de gemeente het geld kan missen, integendeel doch om de con currenten-mogelijkheid der fabrieken in tact te houden. De heer Bergers geeft B en W. voor 3/4 gelijk, pikt de rest in voor de slagers met nog f. 8000 er bij, terwijl 1931 voor de slagers een zeer goed jaar was. Wij leven in een tijd van hooge cri sis, dat bedenke men wel. Ontzettend veel wordt gevraagd voor ondersteuning der werkloozen, geen geld mag noodeloos wor den prijs gegeven. En waarom het ge schonken aan de slagers, die niet bedreigd worden in hun bestaan, zooals wel het ge val is met de fabrieken. Spr. berekent dan een verlies voor 1932 op het Slachthuis van f. 7000 door het niet verbindend verklaren van de veror dening betreffende het invoer-keurloon van f. 14.000 wegens niet meer invoer van Deensch vleesch en nog eens f. 18.000 uit anderen hoofde. Is het feitelijk niet een schandaal dat een groep burgers die nog een behoorlijk bestaan heeft, nog een f. 13.000 aan een noodlijdende gemeentekas wil onttrekken, omdat terwille van de industrie nood gedwongen daar verlaagd worden moet? Met net oog op concurrentie-vrees voor Gouda en elders is destijds verlaagd, doch dat is heel iets anders. Het is geen Sinter klaas, om maar uit te deelen. De heer WILMER meent, dat aan de bezwaren van T. en D. wordt tegemoet gekomen, doch niet van die van de firma Peter Verhoef. Het adres van deze laatste is door den wethouder niet aangeroerd en ook de directeur heeft zich daar niets van aangetrokken. Spr. vraagt of het nu een tijd is een groote klant te doen weggaan zonder daarover iets zelfs te zeggen. Spr. verklaart zich voor het voorstel Bergers met het oog op de verlaging der productieprijzen. Het schijnt hem niet on redelijk ook de slagers eenig voordeel te verschaffen, nu toch aan de tarieven wordt getornd. De heer WILBRINK oordeelt, dat het voorstel van B. en W. ook de fa. Peter Ver hoef tegemoet komt Deze heeft een mid den-bedrijf. dat bij het groot-bedrijf iets achter wordt gesteld en z.i. terecht. Nader verdedigt spr. dit. In het algemeen is hij ook voorstander van verlaging der tarieven doch aan den anderen kant mag men de gemeente geen geld ontnemen, als dit onnoodig is. En bij de slagers is zeker geen noodtoestand .ge zien hoe de prijzen organisatorisch worden vastgesteld, afgezien van een kleine con currentie. Momenteel zal hij dus met B. en W. meegaan, al dringt hij wel aan tot ver laging voor de slagers over te gaan, zoodra de toestand het toelaat. De heer BERGERS betwist de wethouder het verlies van f. 14.000 van Deensch vleesch, daar dit toch door hier geslacht vee wordt vervangen. Spr. wijst er voorts op, hoe er wel degelijk concurrentie voor de slagers bestaat. Het verschil tusschen de tarieven voor de industrie en de sla gers wordt veel te hoog. Spr. handhaaft volledig zijn zienswijze, dat zijn amende menten er best af kunnen zonder verlies voor de gemeenten, terwijl het voor de concurrenten scheelt. De redeneering van de wethouder volgend, zou hij tegen ver laging voor de industrie stemmen, doch hij wil deze niet tegenwerken. Elders slachten zal de industrie heusch niet goedkooper komen. De heer KNUTTEL vindt dit een zeer lastige kwestie. Hij is voor verlaging der prijzen der eerste levensmiddelen, doch er is totaal geen waarborg, dat de consument zal meegenieten bij verlaging voor de sla gers. Dat het voorstel van B. en W. echter geen verkapte subsidie is voor T. en D. staat voor hem ook nog niet vast. De heer v. STRALEN zegt, dat zijn frac tie meegaat met B. en W. en tegen de amendementen Bergers zal stemmen. Het belang der consumenten kan men z.i. hier gerust uitschakelen. De firma T. en D. heeft trots aangekondigde verlaging der tarieven 10 pet. loonsverlaging aangekon digd! De vleeschprijzen zijn laag, doch odk de veeprijzen zijn laag, zoodat de slagers nog behoorlijke winst maken. Invloed van tariefsverlaging op den prijs voor den con sument gelooft spr. niet. Noodgedwongen zal men de tariefsver laging voor de industrie hier moeten aan vaarden. Maar is er geen mogelijkheid van zekerheid, dat de industrie hier dan zal blijven? De heer v. d. REYDEN ziet als commis sielid geen reden met den heer Bergers mee te gaan. De WETHOUDER wijst er op. hoe wel degelijk aandacht is gewijd aan de bezwa ren v. d. heer Peter Verhoef. Nu komt deze met een nieuw adres, dat spr. niet kan aanraden op grond als de heer Wilbrink reeds aanvoerde. Nog pas in 1928 zijn de tarieven bedui dend verlaagd. Bij verlies van de industrie zou de kans op verlaging in de toekomst verkeken zijn. De heer BERGERS: dat betwist ik. De WETHOUDER: nu 1931 goed was, is het nog geen reden ieder jaar zooveelgeld prijs te geven als de heer Bergers voor stelt. Van een verkapte subsidie aan T. en D. is geen sprake. Het is zuiver zakelijk om een groot-bedrijf te behouden. Als de heer v. Stralen vreest dat T. en D. toch buiten zal slachten, hoeveel grooter is die vrees dan niet bij handhaving der tarieven? En verplichting hier te blijven slachten is echter onmogelijk, door onze positie als overheid. Het is echter geen gunst die wij bewijzen, en spr. heeft de hoop, dat de firma met de nieuwe tarieven geheel zal blijven. De heer BERGERS zegt, dat toch logisch is, dat de detailprijs daalt als de kosten dalen. De SJXA.P. begrijpt hij niet, waar het toch een volksvoordeel betreft. Een noodtoestand is er niet voor de slagers, maar z.i. ook niet voor de industrie en ook niet voor de gemeente. De wethouder heeft den tijd mede! De amendementen Bergers worden ver worpen met 27—4 stemmen. Voor de heeren Bergers, v. Tol, Wilmer en Coster. De verordening wordt z. h. st. goedge keurd. Met het oog op den tijd even voor zes uren worden de overige punten aange houden tot een zitting op 21 dezer. Waar niemand van de rondvraag ge bruik maakt, wordt de zitting gesloten. RECLAME. is alleen dan mogelijk, wanneer 's mor gens en 's avonds de tanden goed gerei nigd worden. De tanden onderhoudt men het beste met OD OL-tandpasta, en den mond natuurlijk met ODOL-mond- water, dat in Uw mondholte een rag fijn antiseptisch laagje vormt, hetwelk Uw mond nog urenlang frisch houdt mondwater en tandpasta gewild in 98 landen! 5262 N.V. ALG. FRIESCHE HYPOTHEEKBANK LEEUWARDEN AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal aan de op 16 Maart a.s. te houden algemeene vergade ring van aandeelhouders der N.V. Alge meene Friesche Hypotheekbank, gevestigd te Leeuwarden en Amsterdam worden voorgesteld het dividend, na ruime reser veering, te bepalen op 24°/o, zijnde f. 24.- per aandeel (evenals vorig jaar). De ge zamenlijke reserves zullen dan worden op gevoerd tot f. 1.080.023.-. ROTT. LLOYD. KOTA PINANG, thuisr., 6 Mrt. v 5,1, BONDOWOSO, uitr., pass. 7 Mrt Gihd KOTA TJANDI, thuisr., 8 Md. te verwacht. TAPANOELI, thuisr., 8 Mrt n.m. 2 e. Liverpool verwacht; zal vermoei™ Mrt. de reis voortzetten. 11 HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK, R'dam n. Pacific K-J Mrt v. Kingston. DAMSTERDIJK, Pacific Kust u. RJ pass. 6 Mrt. Lizard. KON. NED. STOOMB.-MU, TIBERIUS, uitr., was 6 Mrt. 1 u. 401 50 mijlen Z. van Lands End. BAARN, 5 Mrt. v. Punta Arenas Valparaiso. BOSKOOP, thuisr., 3 Mrt. te ValoaiJ PERSEUS, 7 Mrt. v. Amst. te Kopenhai BACCHUS, Middl.Zee n. Amst, Mrt. Gibraltar. ALKMAAR. 6 Mrt. v. Bahia Blanci St. Vincent. OBERON. 7 Mrt. v. Carthagena n. Baret IRIS, 7 Mrt. n.m. 3 u. v. Nakskov Odense. HOLLAND—AUSTRALIË-LIJN, DJAMBI, uitr., pass. 6 Mrt. Ouessant! TALISSE, uitr., 7 Mrt. te Sydney. STOOMV. MIJ. „OCEAAN'. POLYPHEMUS, 5 Mrt. v. Iloilo te MacJ SILVER—JAVA—PACIFIC-LIJN. BINTANG, 4 Mrt. v. Calcutta te Sea| KON. HOLL. LLOYD. RIJNLAND, thuisr., 4 Mrt. v. Santa HOLLAND—OOST-AZIL LUN. GAASTERKERK, uitr., 5 Mrt. v, HALCYON LIJN. STAD DORDRECHT, 6 Mrt. v. San NicJ te Belfast. STAD AMSTERDAM, 6 Mrt. v. Orau B. Aires. STAD ZWOLLE, 5 Mrt. v. Algiers 1 Huelva. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LU] ALWAKI, uitr., pass. 6 Mrt Ouessai KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND, thuisr., 7 Mrt. y.m u. v. Montevideo. JAVA—NEW-YORK LUN. KOTA RADJA, Java n. New York, 7 van Djeddah. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIJKERK, thuisr., 7 Mrt. v. Port Sai( Genua. KLIPFONTEIN, uitr., 7 Mrt. te Momba MELISKERK, 7 Mrt. n.m. 4 u. v. Hamt n. Amst DIVERSE STOOMVAARTBERICHTH THEMISTO, R'dam n. Bahia Blanca, 7 Mrt. Ouessant. FLYING IRISHMAN, m.s., 7 Mrt. Vlaardingen te La Pallioe. KATENDRECHT, Constanza n. Rou pass. 7 Mrt. Stamboul. SLIEDRECHT, R'dam n. Philadelphia, 6 Mrt. 300 mijlen W. v. Scilly. DORDRECHT, Manchester n. Baytown, 5 Mrt. 8 u. 10 n.m. 200 mijlen N. Lands End. VOOR WOENSDAG 9 MAART. Hilversum, 1875 M. Alleen Vara- zendingen 10.00: vm. VPRO. Gramofoonplaten 10.15: Het Russl Trio „Michel" 12.00—1.45: Het VAD Septet o. 1. v. Is. Eyl 2.45: Het Stierlii Trio 5.30: Het VARA.-Septet 0. L 1 Eyl 7.00: Joodsch uurtje. Joodsch o. 1. v. S. H. Englander. J. Rabbie Michel solisten 8.00: Moderne muz door het VARA.-orkest o. 1. v. Hugo Groot 8.30: „Opstanding" drama Graaf Leo Tolstoï, door het Rotterdam! Hofstad-tooneel o. 1. v. Cor v. d. Lugt M sert 10.00: Het VARA.-Orkest 0. I Hugo de Groot. Huizen. 298 M. Alleen NCRV.-uita dingen 8.159.30: Gramofoonpl. 1" Zang door het NCRV.-Dameskoor 11.1 Harmonium-bespeling door M. F. Juriaa Mej. D. Mijnhout. zang 12.15: Solist! concert 3.00: Concert. J. Vendeloo, vio C. Arts, fluit. H. v. d. Vet, piano 41 Gramofoonpl. 8.15: Koorconcert do het Koor „Ons Hollandsch Lied" uit d Haag 0. 1. v. J. D. van Ramshorst. Kind! koor „Con Amore". A. Goedman, piano 10.5011.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen* ding 12.20: Orgelconcert door Quent MacLean 1.05: Gramofoonplaten 1. 2.35: Concert voor de scholen M Het Bournemouth Stedelijk Orkest o.L Sir Dan Godfrey. Reginald Paul. piano 6.50: Piano-sonates van Beethoven 8.35: Het BBC. Symph. Orkest o.l.v. Henry Wood. Lamond, piano. Elisabe Schumann, sopraan 11.1512.20: Dan muziek door de Band van Jack Harris. Parijs, Radio-Paris, 1725 M. 8.05: Gi mofoonplaten 12.50: idem 9-05: ,J raDide de minuit" door Mouszy—Eon. Kalundborg. 1153 M. 11.2012.1 Concert door het Orkest van het F65™ rant „Wivex" 2.204.20: Omroep-® kest o.l.v. Launy Gröndahl 4.20-4.51 Gramofoonpl. 7.209.05: Socialistisch Jeugdbijeenkomst 92012.20: Vergade ring van de KoDenh. Zeilclub. Langenberg, 473 M. 6.25: Concert ai Hamburg 11.20: Concert uit Breslau - 12.251.50: Middagconcert 4.20—5® Concert o. l.v. E. H. Kühn. Olga Krupka, alt 7.20: Uit Berlijn; „Und Ne son macht Musik dazu van Rudolf- e' Peter Nelson" 8.45: Werag-Orkest t<>l 1.20: Populaire Dansmuziek. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M. 1-4 —2.05: Gramofoonpl. 5.20: Dansmuzie vanuit Brussel 6.50: Gedeelten uit Opera „La damnation de Faust" Berlioz (Gramofoonplaten) 8.20: AD> sant uurtje 9.20: Max Alexvs en w Orkest van „Oud-België" 338 M-: 2 05: GramofoonDlaten 5.20: idem" 8.20: Cello-recital door Yvain d'Arch^j beau 8.50: Vocaal concert Concert vanuit Antwerpen. ,-mem Rome, 441 M. 8.05: Opera-uitzeW™ Zeesen. 1635 M. 3.50: Concert -Lj Concert op de Leipziger Messe - Humoristisch uurtje 9.40: Het LeiP35 Symph. Orkest.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10