KWATTS S 5cts VLOEIBARE CRÊMEREEP |iie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 7 Maart 1932 Derde Blad No. 22075 UIT DE RIJNSTREEK. aarlanderveen. alphen. boskoop. hazerswoude. leiderdorp. leimuiden. reclame. roelofarendsveen. FEUILLETON. Geheimzinnige Inbreker em Pe*er duwde een kussen op zijn .in den stoel, en ging met een aan- fknge zuoht zitten. urvergadering ziekenhuisverpleging. L ie gehouden jaarvergadering van de ienhulsverpleging bleek uit het ver- f van den secretaris dat over 1931 454 .Meegdagen waren uitbetaald, 19 pa llen moesten worden verpleegd, 10 pa tten werden per ziekenauto vervoerd, 7 Eënten werd reisvergoeding verstrekt; j te Leiden verpleegd, is aldaar overle- Eeglementswijziging moest plaats jen, omdat een contributieverhooging «ji! was en uit Ter Aar 80 leden zich Kóten bij Aarlanderveen. Eet aantal leden dat steeds steigende is, Eraagt thans reeds 1200. Bit het verslag van den penningmeester fa dat het batig saldo bedroeg f49.90 het totaal bezit der bij de Rijkspost- Jirbank belegde gelden f. 1217 be fast- je commissie voor het nazien der boe- had deze in orde bevonden. aftredende bestuursleden de heeren f Bogaard ,J. Blom en C. Vink. werden ■koten. - In de gehouden vergadering van de J. kiesverg. „Nederland en Oranje" werd [bestuurslid gekozen ds. H. Moolhuizen. li in de plaats van den heer L. v. Ber- Ifaftr.) fropagandatentoonstelling A. N. W. B. f het gebouw van de Nutsspaarbank Jen Zaterdagavond vele vrienden van I tourisme en belangstellenden bijeen- rnen ter bijwoning van den georgani- -ien A.N.W.B.-avond. Mede was aanwe- [de plaatselijke commissie en de burge- Jester dr. H. J. Lovink. Aan dezen pro- ianria-avond was tevens een tentoon- lin; verbonden van 't werk v. d. bond [te lande, die voor belangstellenden bezichtigen was. Zij bevatte o.m. kaar- I van onze groote rivieren en wegen, Krullende modellen van de overal be lde richtingswijzers, waarschuwings- Jden. talloozen kaarten, boekjes, tabel- lenz. kortom een pracht overzicht van [mooie werk van den bond. De avond ld geopend door den plaatselijken voor- Ier Ir. J. D, J. Waardenburg, die een lidend woord sprak in de plaats van I afwezigen Bondsvoorzitter. Ilereerst bracht spr. dank aan de af- kurdigdem van den A.N.W.B., die dezen led hier hadden georganiseerd. Voorts Ibt spr. bijzondere woorden van dank [den burgemeester die ondanks drukke Tzaamheden door zijn aanwezigheid Jde belang te stellen in het werk van bond en bereid gevonden was hier ook Kn avond eenige woorden te spreken, [verklaarde vervolgens dat de plaatse- I commissie niet tevreden was over het tig aantal leden dat hier ter plaatse Jbts 120 bedraagt en sprak het vertrou- uit dat ook deze avond er toe zal bij len. dat het ledenaantal toeneemt. Ina gaf spr. het woord aan den burge- Iter. Deze noemde het een voorrecht lezen propaganda-avond een enkel ld te kunnen spreken en verheugde zich [ver hier het bestuur van den bond irezig te zien. Vervolgens wees spr. op [algemeene doel van den Bond n.l. het [htig bevorderen van het tourisme en het vreemdelingenverkeer. De burge- fcter verheugde zich tevens over het [dat ook de bond hier ter plaatse een [lijken avond had georganiseerd om- li' band tusschen den bond en onze ieente zal toenemen. Hij besloot met wensch dat de A. N. W. B. een nutti- en aangenamen avond zou mogen Jben. Ij. v. d. Kolkert uit den Haag die pa als spreekster optrad bracht den [meester dank voor zijn toespraak, t de heer Waardenburg bracht spr. t en wel speciaal voor de verleende pwerking bij de voorbereiding van fp- avond. Vervolgens hield mej. Kol- een mooie lezing over den Bond, rover wij reeds vroeger een verslag psten. Hierna volgde sluiting van p'i opgewekten avond. Aanrijding. lp bet punt van Boetselaer en Bloem- jstraat kwam Zaterdagavond een perso- puto van M. uit Hazerswoude en het pm paard en met groenten geladen pen van den koopman B. de J. uit Zoe- terwoude met elkaar in aanrijding en wel zoo hevig, dat het lemoen van de groente wagen brak en een der boomen der groen tewagen vlak langs den bestuurder heen door de voorruit der auto kwam. Bovendien kwam een groot gedeelte der groenten over de straat terecht. Beide be stuurders kwamen echter met den schrik vrü; de materieele schade zal echter voor beiden niet gering zijn. Omtrent de schuldvraag van dit ongeval, stelde de po litie terstond een onderzoek in. „Brokkcnliuis" opgericht. In het perceel Rijnkade 4 alhier werd dezer dagen opgericht het Alphensche Brokkenhuis, welke inrichting zich ten doel stelt het inzamelen van gebruikte goederen, waarvan de winst na verkoop zal worden aangewend voor de armen van alle gezindten. Motie inzake liet wetsontwerp Terpstra. Op verzoek van het comité van Volks onderwijs, het Ned. Onderwijzersgenoot schap, de Mij. tot Nut v. h. Algemeen, den Ned. Ouderraad, den Vrijz. dem. bond en den Alphensche bestuurdersbond hield mr. P. J. Oud, lid der Tweede Kamer een uit eenzetting over het wetsontwerp-Terpstra. Na zijn zeer duidelijke uiteenzetting werd aan het eind der vergadering, die goed was bezocht, onder luid applaus de navolgende motie aangenomen: „De ver gadering te Alphen a. d. Rijn, van oordeel dat het wetsontwerp Terpstra een inbreuk is op de pacificatie en een zeer ernstig gevaar oplevert voor het peil van ons on derwijs, richt zich tot de Tweede Kamer met het dringend verzoek dit wetsontwerp niet aan te nemen". Onze plaatsgenooten de heeren H. S. V. d. Putte, hoofd der R.K. U.L.O. school en de onderwijzer dier school B. Q. Schou ten werden voor resp. het vak Fransche en Duitsche taal benoemd tot leden der examencommissie van den a.s. zomer te houden U.L.O. examens. Zij zullen exami- neeren te Rotterdam en Amsterdam. Zaterdagavond werd in hotel „Cen traal" door de afd. Alphen a. d. Rijn van den Algem. Ned. Typografenbond op fees telijke wijze het 15-jarig bestaan der afd. herdacht. Zilveren jubileum. Onder vele blijken van belangstelling mocht de heer Herm. Alblas. boomkwee- ker alhier, den dag herdenken, waarop het 25 jaren geleden was. dat hij in dienst trad bij de firma M. Koster en Zonen alhier. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande ge vonden voorwerpen: een paar dameshand schoenen, enkele rijwielen, portemonnaie met inhoud, sleutelring met zakmes en verschillende huissleutels, stuk linnen band, vulpen, rijwielbelastingmerk in etui. etui met schoolbehoeften en een hond dwergpinchertje. Onbestelbare brieven. Aan het postkantoor te dezer plaatse zijn de volgende onbestelbare brieven te rug te bekomen: Dirk van Oostrom. Rotterdam: Vitt. Egypt. Cig. Co., Rotterdam en Raad van Arbeid te Utrecht. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Wilhelmus Franciscus. z. van F. J. Janssen en M. W. de Frankrij ker Anna Jacomina, d. van J. A. v. d. Bent en S. Vermeulen. Lezing voor de Chr. Jongelingsvereeniging. Op uitnoodiging van de Chr Jongel.- Vereeniging „Eere zij God" heeft dr. mr. Veldhoen, Ned. Herv. predikant te Voor burg in „Salvatorl" een lezing gehouden met als onderwerp: „Abraham in het Ko ningsdal". Spr. stond speciaal stil bij een tweetal ontmoetingen door Abraham in het dal en wel met Melchezidek, koning van Salim, die hem zegende: en ver volgens met den koning van So dom, die hem de verworven buit in den strijd tegen Kederlaamer aanbood, die echter door Abraham werd afgewezen. Wat de beide ontmoetingen voor het leven van den Vader der geloovigen beteekenden en ook ons te zeggen hebben, werd door den begaafden spreker in een helder licht ge steld, en de boeiende rede met onverdeelde aandacht door een talrijk gehoor gevolgd. Gymnastiekuitvoering „Hou Vast". De Chr. Gymnastiekvereniging „Hou Vast" hield onder leiding van den heer W. G. de Jong uit Alphen a. d. Rijn, in het gymnastieklokaal der Christel. School op het dorp een turnavond, door vele belang stellenden bijgewoond. De voorzitter, de heer L. J. Matze, opende de samenkomst en sprak een welkomstwoord, waarna op- marsch en het aanheffen van het 'oond- lied. De oefeningen bestonden in brug-, knots- en vrije oefeningen, alsmede toeren aan hoog- en laag-rek en vlinderrei door dames en kleutergymnastiek, welke heel mooi werden uitgevoerd. Aan het einde van den goedgeslaagden avond sprak de voor zitter een slotwoord en wekte op tot aan sluiting bij „Hou Vast". Aan de beurt van periodieke aftreding van de vereeniging „Ziekenverpleging" zijn de heeren T. Wezelenburg. pastoor van Leeuwen en pastoor Ruyter en van de vereeniging „Wijkverpleging" de heeren dr. J. C. K. Zoete en D. de Bruijn. Tot onderwijzeres aan de Chr. School, alhier, hoofd de heer C v. d. Zwet is be noemd mej. C. A. A. Buitendijk thans on- cerwijzeres aan ue Chr. School te 's-Gra- venhpgc GEMEENTERAAD. Toespraak van den burgemeeste. Geen belastingverlaging. - Wijziging begrooting aangenomen. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heeren H. Heenk en J. A. Bernard. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. Deze opende de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Voor tot de behandeling van de agenda over te gaan. richtte de voorzitter daar het de eerste vergadering in het nieuwe jaar was, een enkel woord tot de leden van den Raad. Hij wenschte hun met hun gezinnen Gods besten zegen toe. De verhouding tusschen Raad en voor zitter is van de alleraangenaamste soort. Spr. zal niet uitweiden over de crisis die in alle takken van bedrijf heerscht. Aan voorspellingen zal hij zich niet wagen. God regeert, en in zijn handen moeten wij alles overlaten. Spr. zegt nog dat hij buitengewoon pret tig samengewerkt heeft met de commissie voor werkverschaffing. Veel is er in de commissie gewerkt en veel heeft de Com missie voor de werklopzen gedaan. Voorts memoreerde spr. de opening van de Waterleiding De Drie Gemeenten" in het najaar 1931. D^tbcteekent een be langrijke stap vooruit wat de Volksgezond heid betreft Goed drinkwater is een eer ste levensbehoefte. De voorzitter,hoopte ten slotte dat men ook in 1932 eendrachtig de ware belangen der gemeente zal dienen. Hij wenschte den leden van den Raad wat hun Raadslidmaatschap betreft Gods besten zegen toe. aangezien wij uit ons zei ven tot niets bekwaam zijn. De voorzitter deed o.a. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: 1. Schrijven van Ged Staten in de provincie I Zuid-Holland waarbij de beslissing op de j begrooting dienst 1932 verdaagd wordt. 2. Schrijven van Ged Staten houdende en- j kele beslissingen op genomen Raadsbeslui ten. 3 Schrijven van Ged. Staten waarbij tot 1 Jan. 1934 vrijstelling verleend wordt van de verplichting tot het geven van on derwijs in het vak Lichamelijke Oefening. 4. Schrijven van den heer W. Musch te Welsum bij Olst omtrent de niet te werk stelling van zijn zoon T. Musch bij de Werkverschaffing. De Raad laakt dit schrijven ten zeerste en besluit het verder voor kennisgeving aan te nemen. 5. Circulaire van Ged. Staten betreffen de de verstrekking van kasgeld door het Rijk aan gemeenten. 6. Schrijven van de N.V. Mij. Teermaca- dam te Den Haag waarbij wordt medege deeld dat de weg langs den Westpias weer in voldoende staat zal worden opgeleverd. 5210 FRAMBOOS CITROEN SINAASAPPEL ANANAS met geldig Kwatta-soldaatje De heer de Rijk vindt het jammer dat de Mij. het zoover heeft laten komen. De voorzitter zegt dat dit alleen nadeelig is voor de Maatschappij, de gemeente staat er verder buiten. 7. Schrijven van den heer van Poelgeest waarbij deze een vermindering van zijn pacht vraagt tot een bedrag van f. 25 we gens gemis van een strook gras door de aanmerkelijke verbreeding van den Hee- renweg. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad deze vermindering toe te staan. 8. K.B. dd. 11 Jan. 1932 waarbij goedge keurd wordt het besluit van B en W. tot toepassing van art. 20 le lid Melkbesluit. 9. Aanvrage van de bijzondere school om de gemeentelijke vergoeding als bedoeld in art. 101 der L.O.-wet over het jaar 1931. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad deze aanvragen aan te houden totdat de gemeenterekening 1931 door Ged. Staten zal zijn goedgekeurd. 10. Rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie enz. betreffende de op 9 Dec. j.l. gehouden opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. 11. Proces-verbaal van de op 24 Febr. j.l. door het Centraal Bureau voor Verificatie gehouden opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. 12. Schrijven van de werkloozen werk zaam bij de gemeentelijke werkverschaf fing waarin verzocht wordt om gedurende de maand Maart nog met de werkver schaffing te blijven voortgaan, aangezien anders hunne gezinnen met ondergang be dreigd worden. De voorzitter deelde mede, dat dit schrij - ven voortgekomen is uit een schrijven van de Commissie voor Werkverschaffing aan de werkloozen, waarin deze aangemaand werden, om toch vooral uit te zien naar arbeid in het vrije bedrijf. De Raad besluit de Commissie te mach tigen om naar bevind van zaken te han delen. Voorloopig wordt de Werkverschaf fing nog een week verlengd. Is deze termijn afgeloopen. dan zal waarschijnlijk een andere regeling worden ingestfad. De voorzitter deelt mede ,dat de Com missie de arbeiders in overweging heeft gegeven zich in den komenden zomer vooral te organiseeren. De arbeiders zijn dan niet geheel van de gemeente afhankelijk, terwijl het voor de gemeente makkelijker is iets voor de werkloozen te doen. Aan het bestuur van de Bijz. School met den Bijbel wordt op voorstel van B. en W. op de gemeentelijke vergoeding ex art. 101 over 1932 een voorschot verleend van f 500 en aan de E C, school een voor schot van f.2200, uit te betalen in ter mijnen van f. 125 en f. 550. Op voorstel van B. en W. wordt de ge meenschappelijke regeling met de ge meente Ter Aar inzake de verlichting van den Geerdijk gewijzigd zooals dat door Ged. Staten wordt gewenscht. De Voorzitter deelde mede. dat van Ged. Staten een schrijven is ingekomen hou dende enkele opmerkingen tegen de ge- meentebegrooting dienst 1932. Besloten wordt aan deze opmerkingen hoofdzakelijk van administratieven aard te voldoen Voorts geven Ged. Staten den wenschte kennen de verlaging van de opcenteij op de Personeele belasting in nadere overwe ging te nemen. B. en W. hebben de financieele toestand der gemeente onder de oogen gezien en de j uitkomsten van den dienst 1931 nauwkeu rig nagegaan, en vinden geen enkele re den op het genomen besluit terug te ko men. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad de verlaging der opcenten te handhaven. Op voorstel van B. en W. wordt de be- greoting dienst 1931 gewijzigd tot een bedrag van f1556 66 en de begrooting dienst 1932 tot een bedrag van f. 2969.07. De heer Rietdijk dankt den Voorzitter voor de hartelijke woorden aan het begin der vergadering gesproken. Namens den Raad en namens het overgroote deel der gemeente wenscht hij den voorzitter Gods zegen toe. Hij hoopt dat de voorzitter op dezelfde wijze als dat tot nogtoe het geval was, ook in 1932 de gemeentebelangen zal be hartigen. Niemand meer het woord verlangende sloot de Voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand. Overleden: Maartje Hartog. wed. van Willem Schipper, oud 92 jaren. Door B. en W. dezer gemeente is aan den heer G. van Driel, aannemer alhier, vergunning verleend tot het bou wen van een mooie woning met timmer manswerkplaats aan den achterdijk te Oudewetering. R.K. Ziekenfonds „St. Vincentius a Paulo", Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in de St. Pancratiuszaal. De voorziter. de heer G. Holscher, heette de aanwezigen en in het bijzonder dr. P. C G. van Dooren, hartelijk welkom en opende de vergadering met den Chr. groet. De notulen der vorige vergadering wer den door den secretaris gelezen en door de vergadering goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris zijn jaar verslag uit. waarin allereerst werd her innerd aan het besluit van de vorige jaarvergadering om het einde van het boekjaar met vier maanden te vervroegen, zoodat dit komt te loopen van 1 Januari tot 31 December en dit jaarverslag slechts een overzicht geeft over een tijdvak van acht maanden. In deze maanden werden verpleegd 3r patiënten, met een totaal aantal verpleeg den van 667. Er werden 38 patiënten van of (en) naar Lelden vervoerd per personen auto en 4 per ziekenauto en 1 naar Haar lem per personenauto, terwijl nog een be drag van f. 52 werd betaald aan reis kosten voor z.g. loopende patiënten. De vereeniging omvatte op 1 Januari 444 ge zinsleden, 35 alleen staande leden en 440 betalende kinderen. Uit het financieel verslag, dat wegens ongesteldheid van den penningmeester, den heer J. de Prie, door den voorzitter werd uitgebracht bleek, dat de ontvang sten hebben bedragen f. 3171,64 met een batig saldo van f. 648,83. De heer J. J. de Koning bracht als lid van de commissie tot nazien der boeken rapport uit over haar bevindingen en sprak een woord van dank aan het adres van den penningmeester, die niettegen staande zijn ongesteldheid zijn functie zoo nauwkeurig heeft vervuld. De aftredende bestuursleden werden wederom herkozen bij enkele candidaat- stellingen. In de vacature Joh. H. Gort zak werd gekozen de heer J. Huigsloot Gz. In de controle-commissie voor 1932 wer den benoemd de heeren J. van der Meer Cz. en W. Kuipers, terwijl nog een derde lid zal gevraagd worden aan het parochiaal Armbestuur. Hierna volgde het punt: mededeeling aangaande verpleging in het St. Eliza- bethgesticht te Leiden. De voorzitter gaf het woord aan den secretaris, wiens mededeelingen in het kort hierop neerkwamen: Er is gevormd een fonds onder den naam „St. Elizabeth- penning". Voor dit fonds wordt gecollec teerd in de omliggende parochies, eiken 1 Uit het Engelsch door A. TREUB. ih.r zi^n 'iJden, dat ik geloof mij zelf I ifn',2ei itii vriendelijk. Maar dat staat ISeneel buiten. Ga nu maar verder met I "risieringen, of wat je deed, mijn cn,zing als je dat wilt. Ik zal mijn ''-luneid wel zoo dresseeren, dat ik het [rigen kan. Ban '!eer<^e z^ct1 om' om haar aan te t.Als ie me wilt haten, voegde hij er T PP'g bij, ga dan als het je belieft ergens kt Jwen en doe het. thtf naar den d00r de maan ver" ii tl) met oogen, die niets zagen. MM het onmogelijke beproefd, en het «uaat was niets anders dan meerder ie»?1 6eIooWe vast. dat haar vader zijn m?en rechtvaardigheidsgevoel dood- Ifeiinf de Siftige herinnering aan zijn L jj;e rechten, en zij bad vurig en stil, ,ian zou doen, wat hij gedreigd had. scneen de eenige hoop op de redding 1L8» feteris ziel. k jCter was niet bezorgd over zijn ziel. Mi* het ^Tr op en hernam zijn tv'?1 de marktcijfers en een oogen- elonï stu 'n de kamer. Toen riep de wn op de tafel met een scherp gebel ['Macht tot zich unster er naar. blafte sir Peter, on- hallend" Z^n gewone manieren te- L}j voelde geen verlangen meer om 'betten. Zij liep lusteloos naar de [i - i öam den hoorn op. I vroeg zij bijna onhoorbaar, en even later gaf zij den hoorn aan haar vader. Mijnheer Harker wil U spreken, zei zij koel. Sir Peter nam den hoorn brommend op, wat zijn dank, maar ook iets anders kon beteekenen. Hallo! Harker's stem klonk levendig. U spreekt met Harker. Ik bel op om te zeggen, dat ik mogelijk wat later kom. Tremayne is zoo even hier geweest ik bel op van het kantoor om den aan koop van de Waitoriki-bezittingen tot een eind te brengen en de zaak heeft mij lan ger opgehouden dan lk verwachtte. Ik kom over ongeveer tien minuten als ik het tref met de bus. Sir Peter maakte figuren op den deksel van zijn sigarenkist met zijn vinger en zijn antwoord was ongewoon vriendelijk: Je behoeft den hals niet te breken om hier te komen. Harker. Aimsbury Is er nog niet. Maar het zal mij aangenaam zijn je te zien. Ik begrijp niet, waarom Aimsbury zich niet aan de gewone kantooruren kan houden, bromde Harker. Ik had beloofd den vierden man bij het bridgen bij Townsend vanavond te zijn. Aimsbury heeft een uitstekende reden voor alles, wat hij doet, antwoordde sir Peter, boosaardig glimlachend. Ik zie je dus binnen een paar minuten. Ja. Goeden dag. Tot ziens. Six Peter hing den hoorn voorzichtig op den haak, schoof zijn sigaar naar den hoek van zijn mond en wreef tevreden in zijn handen. Nu mijn beste, zei hij, zich tot Enid keerend met een tevreden lachje, wij zijn met een zoet winstje van die Taranaki- farm afgekomen, ondanks Ryan's werken op de botermarkt. Als dat lets is om geluk te wenschen, antwoordde Enid bitter, dan spijt het mij HOOFDSTUK VI. Voor ditmaal had sir Peter geen ant woord klaar. Hij haalde luid en minach tend adem en keek fronsend naar het vuur. terwijl Enid naar het raam terug keerde, en de daarop volgende stilte werd slechts verbroken door het verwijderde klinken van de deurschel. Spencer kwam binnen met deftigen, maar hoorbaren tred. en sir Peter wendde zich met een toornigen snauw tot hem. Wat moet jij? snauwde hij. Mijnheer Aimsbury is er. sir Peter, antwoordde Spencer ernstig. Senior of junior? Senior, sir Peter. Waarom zeg je dat dan niet? Laat hem binnen. Toen de butler de kamer uitging, keerde Enid zich om. Zal ik heengaan? vroeg zij koel. Zooals je wilt. Het is een tamelijk ge wichtige zakenonderhandeling. Misschien vil je wel blijven en de deskundige manier zien waarop ik van Aimsbury steel? Sir Peter keerde zich om en zag met toornige tevredenheid de bleekheid van het gelaat van het meisje, terwijl zij trotsch naar den Chesterfield liep om haar boek op te nemen. Met minachting het weggestuurd wor den aanvaardend, was zij reeds bij de deur, die naar den salon leidde, toen Henry Aimsbury uit den hall werd binnen gelaten, en zij bleef beleefd staan. Sir Peter stond niet op en keek even min zijn bezoeker aan. maar wenkte on verschillig met zijn hand, als om de ge- heele kamer te omvatten, en zei kalm: Hallo. Aimsbury. Ga zitten Henry Aimsbury voelde het tekort aan warmte in zijn begroeting en aarzelde op den drfempel, in twijfel of het niet beter was zich zelfs nu nog terug te trekken. Hij besloot te blijven. Goede» avond, sir Peter, antwoordde hij zenuwachtig en kwam aarzelend een schrede nader. Enid kwam hem te hulp. Goeden avond, mijnheer Aimsbury, zeide zij hartelijk, en zij kwam verder de kamer in, Almsbury's zucht van verlichting was hoorbaar en zeer oprecht. Ah, miss Brace! antwoordde hij opge wekt, verbaasd dat hij haar bij het bin nenkomen niet bemerkt had. Hoe gaat het U? Hij liep de kamer door en nam haar hand met een vaderlijk gebaar. Hoe gaat het U? vroeg zij ontwijkend. Het lijkt wel maanden geleden sedert wij U het laatst gezien hebben, mijnheer Aimsbury. Ik heb het in dezen tijd zeer druk. verontschuldigde hij zich met een onder drukten lach, zeer druk. Wij brengen een nieuw artikel aan de markt, ziet U, en het gaat zoo goed van de hand, dat ik geloof, dat de halve bevolking van Auckland uit sluitend leeft van Aimsbury Cennamon Cr&ckGr^ Dat klinkt aantrekkelijk, lachte Enid. U wilt toch niet zeggen, dat U ze niet geproefd heb? Eric heeft er toch zeker over gesproken? Ik herinner mij niet dat hij het ge daan heeft. Sir Peter bewoog zich onrustig en keek de anderen zijdelings aan. Hij had een af schuw van nonsenspraatjes, maar ver droeg ze gewoonlijk ter wille van zijn dochter. Maar hij vond. dat zij vanavond het recht verbeurd had op zijn gewone vriendelijkheid. Heel nalatig van hem, zeide Aims- burv. zijn hoofd glimlachend schuddend. Hee'l nalatig. Ik weet zeker dat lk op zijn leeftijd U alles verteld zou hebben. Maar ik verwachtte hem vanavond hier te zien, ging hij voort met eenige verbazing, de kamer rondziende met den speurzin van den middelbaren leeftijd, die verwacht verborgen minnaars achter de gordijnen te ontdekken. Ik meende, dat hij zeide, dat hij vanavond hier zou komen. Ik verwacht hem hier te zien voordat de avond veel verder is, zei sir Peter scherp. Ik geloof, dat hij hier woont. Dat toont, dat hij een goeden smaak heeft, antwoordde Aimsbury hoffelijk, Enid's hand streelend en haar bewonde rend aankijkend. Ik wilde, dat de smaak van mijn dochter even goed was, antwoordde sir Peter. Aimsbury stoof op en toonde meer vuur dan de ander hem had toegeschreven. Werkelijk, sir Peter! Er mankeert niets aan Eric, dat kan ik U verzekeren. Misschien niet, gaf sir Peter peinzend toe. Misschien niet. Ik denk dat hij niet verantwoordelijk gesteld kan worden voor zijn afstamming. Daar behoeft hij zich niet over te schamen, mijnheer! was het scherpe ant woord. Aimsbury liep boos naar het haardkleed, waar hij een ministerieele houding aan nam en de revers van zijn avondjacquet met de handen vastgreep. Hij was zich be wust van de bedekte bewondering in Enid's oogen, en zijn weeke kin met den kleinen baard kwam even naar voren, terwijl zijn kortzichtige oogen den onbewogen baro net toornig aanzagen. Maar hij was geen heldhaftig man en de Napoleontische hou ding paste hem slecht. Het doet me genoegen het te hooren, mompelde sir Peter zonder eenige notitie te nemen van den toorn van den ander. Toen veranderde zijn houding plotseling. Maar U is niet hier gekomen als ge volmachtigde in de liefdeszaak van Uw zoon. voegde hij er ruw bij. Laten we tot de zaken komen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9