wijksche Radio-Centrale" P. BLOOT Co. Directie en Administr. 2500 Redactie 1507 If DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. hillegom. katwijk. ttwljk aan den rijn. de ruiter ziilker bij auto ongeval gewond. ratwijk aan zee. oegstgeest. DE OPENING VAN DE PAULUSKERK. stompwijk. veur. veur—leidschendam. zoeterwoude. KUNST EN LETTEREN. SCHEEPSVERBINDINGEN. FAILLISSEMENTEN. VISSCHERIJBERICHTEN. I. m zweminrichting Hoofddorp. «(uur '.an dc vereeniging „Bad- EJriCtiting Hoofddorpheeft be- nu liet bagger- en graafwerk t maken der bassins nagenoeg z'n lieert gekregen met de verdere V van het plan, zooals het maken hers en de nooüige atscneidingen, spoed te betrachten, opdat de |n liet begin van den a.s. zomer zal kunnen worden genomen. i de Ringvaart gereden. Lstuurder van een auto reed op [cgdijk nabij den Siotetweg alhier I ai, doch zwenkte bij het nemen draai niet spoedig genoeg, met dat het motorrijtuig in de t terecht kwam. De chauffeur wist Mig te redden. De auto werd later Screende krachten weder op het gébracht. 25-jarig jubileum. j herdenkt de heer J. H. Cliristiaans tater dezer gemeente ter standplaats burg' den oag waarop hij 2o jaar i bij de politie in dienst trad. Het lézen plichtsgetrouwen ambtenaar 1 dag zeker niet aan blijken van Kel.iiig, achting en vr.endschap ont- heer W. Straks, lioofd van de pre lagere school no. 2 aan den trderweg alhier, is in gelijke be- L benoemd te Eist bij Nijmegen. Arbeidsbemiddeling. [arbeidsbeurs stonden ingeschreven, fesarbeiders, 1 fabrieksarb.-chauffeur, sr. 2 betonwerkers, 4 gronawerkers, Ktaars, 1 metselaar-opperman, 17 éden, J schilders, 15 timmerlieden, |oa,e houtbewerker, J haliwas-roetse- halfwas-timmerlieden, 1 behanger- gder, 1 loodgieter-zinkwerker, 1 or, 3 mandenmaKers, 1 meubelmaker, brlegger, 2 electriciens, 1 verwar- lonteur, 1 halfwas verwarmings-mon- I scheepmaker, 2 broodbakkers, 19 ^arbeiders, 337 landarbeiders, 14 jeiders, 3 boerenarbeiders. 3 plant- clders, 9 jeugdige landarbeiders, 1 i luinarbejder, 1 handelsreiziger, 1 idiende, 3 schippers, 1 dekknecht, (den, 1 wegwerker, 1 boekhouder, lelijke en 1 vrouwelijke kantoor net, 1 handlanger, 1 controleur, 33 zonder bepaald beroep. 528 werkzoekenden. Tegen een auto geioopen. hagmiddag is een zoontje van den I tegen een auto geioopen en daarbij [verwond geraakt aan het hoofd, [kinderen kwamen onder bet spelen Biter een locomotief, die bij de I stilstond, vandaan en staken toen pc den weg over, zonder uit te [oor een auto, die volgens getuigen him reed, werden zij toen aange- [Een jongen had een bebloed hoofd hard weg, de andere bleef op den [reen met een groote hoofdwond, pilje is op advies van de aanwezige reren ter observatie naar de Maria te Haarlem gebracht. De be- [r van de auto heeft geen schuld ongeluk. De Eerst0 Hulp bij Onge- was met twee leden vertegen- Om ik aan een gratis aansluiting op de 5186 de gezelligheid in uw woning 'RAAGT ONS INLICHTINGEN POON 131 - NIEUWSTEEG 9. Het plaatselijk Crisis-Comité. Intwoording van gelden (9e lijst). f- H. f. 2.50, Meisjesver. Bid en Werk M.U.L.O. school 5e klasse, verantw. Ming BI. 1.9, Onbek. f. 10. Mjtura: N.N. een kist leverpastei, K.G. br. boonen, 500 K.G. rijst, •b aardappelen, 57 K.G. gr. erwten, R 100 pond rijst, 100 pond br. 40 pakjes thee van 1 ons. I'gen vrachtauto gereden. lenaorgen te circa halfacht is dr. H. ■Ruiter Zijlker alhier met zijn auto PJter Hejde door tot nu toe onbe- tebotsfk teeen 'n stUstaande vracht- r°'° en den geneesheer draaiden een 1 un sloeg vervolgens tegen een Zijlker bleef bewusteloos en met r-wuue hoofdwonde achter het stuur 'onmiddellijk was dr. O. van Huis Men v PIaats®- De inmiddels gear- Pi,..^nauto vervoerde den gewonde 1^ Ziekenhuis te Zeist. I "BB is ernstig beschadigd. De steunregeling. voor de steunregeling, IZ»w'i2>gingen na, is van de regee- heden in werking getreden. Dc Radio-Centrale geheel nieuw ingericht. Zaterdagmiddag hebben wij een onder- houu gehad met den lieer H. P. Bloot, exploitant van de Katwijksche Radio-Cen- traie. Hei bezoek gold de geheel nieuw ingerichte Centrale. De oude toestellen zijn door moderne vervangen. Er staan nu drie ontvangtoestellen, uie speciaal voor Radio Centrales vervaardigd zijn: één voor Hilver sum één voor Huizen en één voorloopig in reserve, welke later gebruikt kan worden voor een buitenlandse!] station bij goed keuring van den P.T.T. Er zijn drie lijn- versterkers, die met een capaciteit van 2000 Watt ervoor zorg dragen, dat cr 2000 abonné's op aangesloten kunnen wor den. Op dit oogenblik zijn er ongeveer S00 abonné's. Voorts diverse schakelborden waarmee liet net verdeeld kan worden in 3 groepen, welke groepen in 't dorp weder om onderverdeeld kunnen worden door de daar aangebracht schakelkasten, micro foons en versterkers alsmede een hoofd schakelbord, waarvan uit de toestellen worden bediend voor voeding van liet ge meentelijk eleclriciteitsnet. Hierop bevin den zich een paar schakelklokken, die dienst kunnen doen om zoodoende de toe stellen op willekeurige tijden automatisch in- en uit te kunnen schakelen. Tenslotte een Ampère- en Voltmeter, welke laatste steeds de juiste netspanning aanwijst, die naar ons de heer Bloot mededeelde, dank zii dc goede zorgen van liet Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf van Katwijk, steeds constant is. Een Campagne voor „Hoilandsohe Haring". De firma N. Parievliet aihier heeft zich genoodzaakt gezien een gedeelte van zijn vast personeel te ontslaan. Deze menschen, van beroep haringsoiteerders, hebben daar op liet plan opgenomen, vanaf heden in hun bestaan te voorzien door den verkoop van haring in de omliggende dorpen en in Leiden. Zii krijgen iedeti van de firma 500 baringen, die behoorlijk ontzout, schoon gemaakt en van de graat ontdaan worden en geheel voor de consumptie geschikt zijn. Deze zullen zij gratis in 5Ö0 gezinnen aanbieden en uit die 500 hopen zij Vol doende afnemers te krijgen. De prijs der haring zal zeer laag gesteld worden en deze zal van de allerbeste kwaliteit zijn, terwijl de verpakking in vetvrij papier geschiedt. Het is te hopen, dat bun pogingen zullen slagen. Deze menschen willen liever zelf in hun onderhoud voorzien, dan van anderen afhankeliik zijn. Zij verdienen zulks ten volle! Bepaald op 17 Maart. Het bestuur van de vereeniging tot liet bouwen van de tweede kerk ten behoeve der Ned. Herv. Gemeente alhier heeft de plechtige inwijding van de Pauiuskerk aan den Warmonderweg bepaald op 17 Maart a.s. 's avonds te 7.30 uur. Naar wij vernemen zal de expeditie- firma J. van der Luyt en Zn. 25 Maart a.s. liet feit herdenken, dat zij 25 jaar geleden werd opgericht SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad komt Woensdag 9 Mrt. des namiddags te half drie in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende punten: 1. Tijdelijke herziening steun- en loon regeling bij de Werkverschaffing. 2. Geldleening. De huurverlaging. Het meerendeel der huurders van de Woningbotiwvereeniging „Vooruitgang" is niet tevreden over de verleende huurver- laging van gemiddeld 10 pet. Men zal een verzoek om een grootere verlaging indienen, daar de loonsverlaging in het hoofdbedrijf 20 pet. bedraagt. Burgerlijke stand. Bevallen: C. B. Vlooswijk geb. van der Helm. Z. Getrouwd: H Plieger en J. Venneer. Overleden: J. Kouwsnlioven, vr. 86 jaar: M. Vermeer, vr. 74 jaar. 6e raad van Slompwijk komt Donder dagavond 7.15 uur in openbare zitting bijeen GEMEENTERAAD. Huldiging der Wethouders Langdurige discussies inzake de Bouwverordening. Onder voorzitterschap van burgemeester Keyzer kwam de raad dezer gemeente Zaterdagmiddag in openbare zitting bijeen In zijn openingswoord wenschte de voor zitter wethouder van Heyningen geluk met zijn herstel, hetwelk nog wel niet geheel is doch dat naar hij hoopt binnenkort volle dig zal zijn. Verder herdacht hij het feit dat de beide wethouders 12jaar geleden ais zoodanig werden gekozen en wenschte hen beiden hiermede van harte geluk. De officieele feestelijkheden zijn achterwege gebleven wegens het feit, dat de beide functionaris sen daar geen prijs op stellen. Hij hoopt echter dat het hun nog jaren gegeven zal zijn in het belang van de gemeente werk zaam te mogen zijn. Wethouder van Hey ningen dankte den voorzitter voor zijn hartelijke woorden en zal zijn werkzaam heid zoolang mogelijk in het belang van de gemeente vervullen. Onder de ingekomen stukken bevindt zich rekening en verantwoording 1931 van de vakavondteekenschool, benevens de be grooting 1933 van dezelfde inrichting welke zal worden behandeld bij de ge meen tebegrooting 1933. Adres van den heer de Groot in verband met de Rijkswet op de winkelsluiting, waarop door B. en W. preadvies zal worden uitgebracht. Voorstel intrekking raadsbesluit van 22 Maart 1923, voor zooveel betreft den grond afgestaan aan den beer P. A. Bou- ter, perceel Veursche achterweg sectie A. 754, wordt z. h. st. goedgekeurd. Voorstel wijziging alg. politieverorde ning. (Benzinevoorraad). De heer van Veen had gaarne gezien dat de 50 liter waren gebracht op 230 of 250 liter, waar het vele malen gebeurt, dat, indien men nog eenige liters in voorraad heeft, men dan gaat bijbestellen, teneinde niet verlegen te zitten. Daardoor zal men zoo gemakkelijk de verordening overtre den. De voorzitter heeft bezwaar tegen een dergelijk kwantum. Het voorstel van B. en W. is gebaseerd op de elschen welke de assurantiemaatschappijen stellen, echter bestaat er gelegenheid aan B en W, ver gunning te vragen voor een grooter kwan tum, dan de verordening aangeeft. Het voorstel wordt z. h. st. goedgekeurd. Voorstel vaststelling voorschotten ge meentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 L.O. wet 1920 over 1932 ten be hoeve der besturen der bijzondere lagere scholen wordt z. h. st. goedgekeurd. Voorstel inzake kosten rioleering ge deelte Veursche straatweg in verband met een tewetal ingekomen bouwplannen. De heer Schrader is de meening toege daan dat het een onbillijkheid is als iemand een huis gaat verbouwen en hij moet dan de kosten van rioleering beta len. De voorzitter verwijst naar de bouwver ordening. De heer Schrader zegt dat het bouwen onmogelijk is. De voorzitter: wat is nieuwbouw en wat is verbouw? Het is niet mogelijk uitzon deringen te maken, daar de raad de ver ordening heeft vastgesteld. Ook in de Damstraat zal men in de toekomst ach teruit moeten en men krijgt ook daar de kosten. Was er geld te krijgen geweest dan zouden B. en W. reeds lang met plannen gekomen zijn tot algeheele rioleering. Mevrouw Heetkamp heeft in het geheel geen bezwaren tot betaling. De heer Schrader zegt dat men daar de werkloosheid in de hand werkt. De voorzitter: Laat men dan de veror- ning wijzigen. De heer de Koning vraagt zich af of wij met ons rioolstelsel niet op den verkeer den weg zijn. Aansluiting stuit af op de groote kosten. Willen b. en W. niet eens preadvies uitbrengen over een rioolee- ringsbelasting. Verschillende bouwplannen stuiten thans af. f De voorzitter: In Voorburg betaalt men f. 18 voor een M2 grond. Daarbij komen nog kosten van rioleering, aanleg van gas en electriciteit. Als hier voor grond f. 6 per M2. betaald moet worden en geen gas- en aanleg van electriciteit, doch alleen riolee ring dan wenscht men dit niet. Zoodra na al of niet samenvoeging van gemeenten het uitbreidingsplan gaat werken, dan zal er een fonds voor onderhoud moeten ko men. De heer Borst zal over het principe niet spreken. Is het echter niet mogelijk een tijd te stellen. Anders zitten wij met een gestort bedrag zonder eenige rente. Hoe worden de gestorte gelden belegd en be heerd? Op de Bank van Ned. Gemeenten, aldus de Voorzitter. De opzichter heeft verschillende plan nen gemaakt, doch er is geen geld. Toch zal er een oplossing moeten worden ge vonden. De heer van Veen sluit zich aan bij de vorige sprekers. Wanneer zal de Achterweg aan de beurt komen? De voorzitter merkt op dat ooit B. en W. niet in de toekomst kunnen zien. De heer van Veen: het bouwen aldaar wordt zeer cluur. De voorzitter: wanneer wij een grond bedrijf hadden, dan zou dit even duur zijn. Het is niet mogelijk om geld te krijgen, daartoe werkt men in den Haag niet mede. De heer Raaphorst kan zich vereenigen met wat vorige sprekers hebben gezegd. Echter is bij de begrooting toegezegd een wijziging van de verordening. Het is nooit de bedoeling van den raad geweest om bij verbouw hooge sommen te laten betalen, temeer daar. waar een riool ligt niet be hoeft te worden betaald: dit is een on billijkheid. Laat men B. en W. vrijheid geven, want wat thans plaats vindt, houdt het bouwen tegen. De voorzitter vraagt weer wat is ver bouwing en wat is een kJeine verbouwing: vrijheid wenschen B. en W. niet, de raad moet beslissen. De heer schrader is het niet mogelijk te komen met een lager bedrag, want f.20 is geen minimum. De voorzitter: laat men dan komen met nadere berekeningen; de kosten zijn bere kend door den opzichter; de raad zal spoedig te beslissen krijgen over een nieuwe bouwverordening. De heer Raaphorst stelt voor de kosten te halveeren en later de andere helft te incasseeren. De voorzitter: en blijft U dan borg voor de tweede helft? De heer Raaphorst: wij moeten het bouwen, dus de werkzaamheden in de hand werken. De voorzitter: U slaat Uw eigen ruiten in. Bij nieuwbouw wilt U laten betalen en bii verbouw halveeren. De nieuwbouw is pchfer voor de werkverruiming het be- langriikste. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. st. aangenomen. Hierna wordt na discussie besloten, dat de burgemeester de gemeente zal verte genwoordigen op de vergadering van Ged. Staten te houden op 31 Maart a_s, alwaar de grenswijziging van den Haag aan de orde wordt gesteld. Hierna volgt sluiting. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. van der Geest geb. van der Poel, Z.: E. J. van Vliet geb. van der Krogt, Z. 12 V» jarig Wethoudersjubileum. De heeren Weerdenburg en van Hey ningen herdachten Zaterdag j.l. den dag dat zij vóór 12</z jaar werden gekozen tot wethouders van Veur. Beiden maken deel uit van de R.K. Staatspartij. Voor de ouders van de Openbare school aan den Westvlletweg sprak de heer van Veen uit den Haag over kindergezond- heidskolonies. De rede welke ruim twee uur in beslap nam, werd verduidelijkt door middel van lichtbeelden. Hierna voerden de leerlingen der hoogste klasse eenige zang- en dansnummers uit die zeer in den smaak vielen. Jammer was dat het inmiddels zoo Iaat was geworden, dat verscheidene kinderen last kregen van de slaap, waardoor liet gebodene niet geheel tot zijn recht kwam. Binnenkort zal de raad van Veur worden aangeboden een geheel nieuwe bouwverordening. Over Februari j.l. is ten hate van de diaconie der Ned. Herv. Gemeente ge collecteerd f. 52.65. VOORHOUT. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Th. Thomassen van Herpen. A. 31, naar Leidschevaart 2; L. S. P. van iler Klein, van Rotterdam, Brouwerstraat 26, naar Leidschevaart 2: Mej. M. Lindeman, ven Haaiicni, Emmaplein 14, naar Hoofd straat 17: H. W. Lakebrink, van Lee-i- warden, Camniingiiastraat 38, naar Bissch. N. School: Maarten Huysman, van Ede. Bisscliopweg 18 B: A. F. Huizinga, van Amsterdam, Rozenstraat 25, naar Leidsche vaart 2; H. J. Th. Hendriks van Veghel, Nieuwstraat 198 a, naar Hoofdstraat 17; Joh. Corn, van Paassen, van Monster Ver- burglaan 6, naar Huize ,,St. Agnes": A. R. van Steijn, van Heemstede, Binnenweg 3 .naar Torenlaan 19; L. Willi. Uitman, van Amsterdam, Keucheniusstraat 15. naar Leid schevaart 2; G. Does, van Lisse, Heeren- weg 335, naar Jacoba van Beiërenweg 110; M. J. van Dortmont, van Dussen, C. 212, naar Leidschevaart 2; J. M. Berkelmans van Berkel, N.-B., Moergestelsclieweg C. 32, naar Hoofdstraat 110; C. A. Huigen, van Dussen C. 153, naar Bissch. N- school; Mej. M. van Paassen, van Monster, Ver- burglaan 8, naar Huize „St. Agnes": J. G. J. M. Stronmberg, van Amsterdam, Zee- burgerdijk 216, naar Leidschevaart 2. Vertrokken: J. F. van den Berg, van Loosterweg 15, naar Noordwijkerhout, N. Duinstraat 34, M. v. d. Meij en Cath. Does van Jacoba van Beierenweg 110 naar Sas- senhcim. Hortuslaan 13; A. Noties, van Boekhorstlaan 13, naar Steenwijk, Wol straat 45; C. M. Warmerdam, van 'sGra- vendamscheweg 8, naar Noordwijkerhout, Heerenweg 180: A. Groenen, van 'sGraven- damschenweg 27, naar Delft. Leeuwen hoeksingel 24. Antje van der Voort, van Bergamalaan 9. naar Noordwijk. Heeren weg 7: H. Dekker en gezin, van 'sGraven- damschenweg 31, naar Katwijk, M. de Ruijterstraat 40: Joh. Jac. Vonk. van Loos terweg 47, naar Leiden, Dc Wetstraat 25: A. L. M. J. Dubois, van Leidschevaart 2, naar Delft, Van der Madestraat 4: Joh. Willeman, van Leidschevaart 2, naar Hitie- gersberg. Molenlaan 20. Plaatselijk Crisis-Comité. Daartoe in de gelegenheid gesteld door enkele milde gaven, heeft het plaatselijke crisis-comité voor de werkloozen een „prijs- jas" wedstrijd georganiseerd in het Paro chiehuis. Er waren 18 prijzen bestaande uit carborade, worst en spelt. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth, d. van A. Hogervorst en N. Zwaan: Jacobüs Antonius Maria, z. van J. W. Knijnenburg en A. M- van der Geest; Cornelia Wilhelmina, d. van L. Kiaassen en G. E. Langeveld. Overleden: J. van der Kooy, geb. van der Togt, 61 jaar; A. Brauckman, 48 jaar. Getrouwd: A. J. Duijmaer van Twist en A. M. Pieron. Loop der bevolking. Gevestigd: J. van Damme en gezin, Veurscheweg 21, van 's Gravenhage; G. J. Schuitemaker, Leidsclieweg 6S, van Wasse naar; D. J. bolderman en eclitgen., Pape- iaan 166, van Woerden: R. Uilkema, Leid- scheweg 226, van Idaarderadeei; L. J. For- trien, Schoolstraat 10 g, van Amsterdam: C. M. van der Burg, Molenlaan 33a, van 's Gravenhage. Vertrokken: A. M. Bouwmeester-Hille- naar, naar 's Gravenhage; Mej. F. Maijer, naar 'sGravenhage; Mej. A. M. Pieron, naar Lisse: J. A. van der Stok, naar Amsterdam. Gevonden: een ceintuur. Inlichtingen oan het Gemeentehuis. ZEVENHOVEN. Dr. J .G. Ubbink. Reeds werd gemeld, dat de classis Woer den der Geref. Kerken het verzoek van dr. J. G. Ubbink, pred. alhier, om zijn schor sing voorloopig op te heffen, van de hand gewezen heeft. Besloten werd de termijn der schorsing te verlengen tot de classis in deze zaak een nadere beslissing zal hebben genomen. De commissie die met dr. Ubbink bespre kingen heeft te houden, werd bestendigd. Thans werkt dr. Ubbink aan een brochure ter nadere toelichting en verdediging van zijn standpunt, die binnenkort het licht zal zien. Mej. M. P. van Garderen te Baarn heeft bedankt voor haar benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier. Alhier kwam iemand uit den Haag bii den smid B. a. d. Rijndijk. Hij had gebrek aan een gloeilampje voor de lan taarn van zijn rijwiel. Over de prijs van dit lampje scheen twist te zijn ontstaan, die zóó hoog liep, dat de smid, den Hagenaar te lijf ging, en hem zoodanige klappen toediende, dat hij zich met een bloedneus en een vrij ernstige wonde boven het oog tot den gemeente veldwachter wendde met een klacht. Proces verbaal is tegen B. opgemaakt. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) TIJDSCHRIFTEN. MAGAZINE „NOVA". Variatie en een welverzorgd uiterlijk vormen wederom de groote attractie van het nieuwe nummer van ..Nova". Uit den inhoud stippen wij allereerst aan een rijk met foto's geïllustreerd artikel van L, D. Petit ,De geurende Boeddha", dat in de geheimzinnige sfeer van het Oosten binnenleidt. Van de humoristische bijdragen dienen vermeld te worden „De Fietsles" door J. G. Vermeulen en een geestige parodie van Joh. W. Broedelet „De schoone Gertrude". Erna Manuel vervolgt haar Howard- serie met „De gouden Spin der Maya's". In het filmsupplement heeft Max Tak hot over Adolph Zukor, den grooten man var, de Paramount en beschrijft Bern. Prins 't nieuwe „Helm" van Willy Fritsch. Tusschen den tekst o.m. een prachtige foto van een Siameeschen tempel en voorts conterfeitsels van Mariene Dietrich, Dolly Haas, en andere helden en heldinnen van liet witte-doek. „ASTRA". Voor het Maart-nummer van Astra" stond Annie van Holken een verhaal af, getiteld: .Een andere cocktail", waarbij D. van Driest voor de teekenlngen zorgde. „Dan van de Kunst" is een van die ver halen, die een bijzondere charme hebben door de wijze waarop de schrijver zijn figuren doet leven. Van Marjorie Benton Cooke is er: „Harrigan", een liefdesge schiedenis. Verder gaat het feuilleton Ver vulde Droomen voort. Het avontuur begint zich te verdichten en er komt meer en meer teekening in* den toestand. Van C. Mizzley is er een Indische vertelling: ..Het doodende vergif", dat ditmaal nu eens niet het afgezaagde onderwerp van Inlandsche wraak behandelt. Zürcher typeert rustig verder. Thans heeft hij het aan den stok met den Amsterdamschen verkeers-agent. Filmland is als naar gewoonte, belangwek kend en onderhoudend. Behalve de nieuwe ster Sylvia Sydney, wordt er ook de bin nenkort hier te lande op te voeren film Yorck in besproken. Vele afbeeldingen maken het lezen tot een genot. Behalve tal van andere verhalen, ge dichtjes en geestige plaatjes, zijn er dan nog de maandelljksche serie kunstdrukken, waaronder ditmaal foto's van den brand, die het bedrijf getroffen heeft, een eere plaats innemen. De navolgende passagiersschepen zijn Dinsdag 8 Maart in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust-staüons en via die stations recht streeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland). Alpherat, Rio de Janeiro Radio Costa Rica, Scheven. Radio Cottica, Rugby Radio Crijnssen, Dempo, Flandria, Joh. v. Oldenb., alle Scheven. Radio Kota Agoeng, Kota Pinang en Kota Nopan, alle Colombo Radio M. v. St Aldeg., Scheven. Radio Poelau Tello, Port Sudan Radio Rietfontein, Rugby Radio Rotterdam, Slamat en Statendam, alle Scheven. Radio Stlyvesant, Rugby Radio. Mr. Ms. van Galen, Scheven. Radio. Ter voorkoming van vertraging der tele grammen is het noodig de namen der kust- stations te vermelden, zooals in boven staande lijst wordt aangegeven. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandscke Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. In de week van 29 Febr.5 Maart 1932 zijn in Nederland 89 faillissementen uit gesproken. IJMUIDEN, 7 Maart. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.55—1.20, Griet per kis, van 5(j K.G. 1.6 205, Tongen per K.ü. J. 2.50—1.15, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 16.50—15, Middeiscliol f. 1917. Zet- schol f.25—18, Kleiue Schol f. 25.50—o.50. Bot f. 5—3.50, Schar f. 13—4.30, Tongschar f. 33—22 Roggen per 20 stuks f. 23—8.50. Vleeten per stuk f. 1.70—1.53, Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 13.50—S, Groote Schelvisch f.36—28, Middel Schel- viscb f. 29.50—20, Kieinmiddel Schelvisch f. 22.50-17, Kleine Schelvisch f. 18.50-6.50, Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 48—22, Gullen per kist van 50 KG. f.174.80. Lengen per stuk f. 1.60—0.65, Heilbot per K.G. f. 1.20—0.65, Wijting per kist van 50 K.G. f.9—1.60, Koolvisch p.st. f. 0.91—0.06. Aangevoerd 400 manden vcrsche haring f. 2.90—2.85 por mand. Aangekomen 13 Stoomtrawlers: IJM. 482 met f. 1400, [JM. 44 met f.2800, IJM. 2 met f.2200, IJM. 196 met f.3900, IJM. 175 met f.1900, IJM. 112 mot f.3500, IJM. 107 met f.800. IJM. 153 met f.1500, IJM. 183 met f.2300, IJM. 116 met f.3200. IJM. 114 met f.1100, H.C. 43 met f.4900 R.E. 267 met f. 10.500 met f. 2200 manden versche IJsIandsohe visch). 14 loggers: SCH. 133 met f.780, K.W. 68 met f.540, K.W. 57 met f.510, K.W. 101 met f.750, K.W. 102 met f.340, K.W. 51 met f.780, K.W. 62 met f.800. K.W. 110 met f.510 K.W 169 met f.760. K.W. 31 met f.470, K.W. 36 met f. 420. K.W. 151 met f 820. K.W. 42 me': f.480, K.W. 19 met f.65. Z beugers: V.L. 85 met f.1140. V.L. 156 met f.660, 3 kotters: B.X. 203 met f.990, E. 436 met f.430, IJM. 113 met f.230. 3—2 I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7