TIP NIVA TANDPASTA NED. FABRIKAAT SLAPELOOS INGEZONDEN. GEVEILDE PERCEELEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. BURGERL. STAND v. LEIDEN VRAGENRUBRIEK. LAND- EN TUINBOUW. SCHEEPSTIJDINGEN. RADIO-PROGRAMMA. Zondag bij het uitgaan der H. Missen. Het verschuldigde verpleeggeld in het St. Eli- zabeth-gesticht bedraagt f. 2.50 per dag, dit is dus het bedrag, dat door het zieken huisfonds wordt betaald. Van de gecollec teerde gelden worden alle verdere kosten i operatie, verband en geneesmiddelen enz.) betaald, zoodat dus alle on- en minver mogenden, wanneer zij lid zijn van Zie kenhuisfonds, zonder verdere kosten in het St. Elizabeth-gesticht kunnen worden verpleegd. Hierbij zij echter opgemerkt, dat zij, die niet geheel onvermogend zijn, naar gelang van omstandigheden per ver- pleegdag een klein bedrag zullen moeten bijbetalen, welke gelden dan gestort wor den in de St. Elizabethspenning". De voorzitter bracht dank aan den pas toor en aan dr. van Dooren, die aan de totstandkoming van een en ander hebben medegewerkt. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Hierna sluiting der vergadering met den Chr. groet. R.K. Landarbeidersvereen. „St, Joseph". De R. K. Landarbeiders-vereeniging .St. Joseph" hield een ledenvergadering. Na opening door den voorzitter en het lezen van de notulen der vorige vergadering door den secretaris kreeg de hoofdbestuurder, de heer Kuiper, het woord tot behandeling van het collec tief contract, het voornaamste punt der agenda. In een conferentie, welke gehou den was met het Bestuur van den L.TH. werd besloten, dat het afd. bestuur van den L.TH. en ook der landarbeiders een loonsverlaging van 10"/» zouden voorleg gen en ook verdedigen op de ledenverga deringen. Dit werd door de landarbeiders aanvaard doch door den L.T.B. onvoldoende geacht, en werd een verlaging van 20% voorgesteld met langeren arbeidsdag in de winter maanden, welk voorstel door de arbeiders onaannemelijk werd geacht. Dus werd besloten vooralsnog een afwachtende hou ding aan te nemen en wanneer de toe stand zich wil beteren, dan te trachten de besprekingen weer te hervatten kon deze kwestie voorloopig als afgedaan beschouwd worden. Voorts wees een lid der afdeeling, die in de gemeente Woubrugge woonachtig is, op den treurigen toestand, waarin vele arbeidersgezinnen in deze gemeente ver- keeren, daar er in het geheel geen steun regeling bestaat, wel een werkverschaf fing, maar dan een zeer gebrekkige. Voorts wees een der leden nog op de werkver schaffing in onze gemeente, waarop de hoofdbestuurder antwoordde, dat zoowel door afd. als hoofdbestuur en ook het gemeentebestuur reeds stappen zijn ge daan tot verbetering. Hierna sluiting der vergadering op de gebruikelijke wijze. WADDINXVEEN. Arbeidsongeval. De arbeider K. had in de fabriek van Z. het ongeluk met zijn rechterwijsvinger tusschen een paar ijzeren platen bekneld te raken De vinger werd zoo ernstig ver wond dat de hulp van een geneesheer moest worden ingeroepen. De man kan voorloopig zijn werkzaamheden niet ver richten Het Jubileum van den heer Venoms. De heer C. J. Venema, directeur van het post en telegraafkantoor alhier, herdacht zijn ',0-jarig dienstjubileum bij de poste rijen. Door den Burgemeester en den heer van lange, lid van de Kamer van Koop handel wem den jubilaris bij die gelegen heid namens de ingezetenen en indu- striëelen een gouden horloge met incrip- tie en gouden ketting uitgereikt. Dat de heer Venema bij de ingezetenen als een uitstekend ambtenaar staat aangeschreven bleek tijdens deze huldiging wel ten duide lijkste. Geslaagde Gymnastiek-uitvoering In de zaal van den heer Kwaak, werd door de gymnastiek-vereeniging „T.O.OB." alhier een uitvoering gegeven. Waddinx- veen heeft een gymnastiek- vereen, die er zijn mag. De aangegeven nummers wer den alle keurig uitgevoerd. De zaal was tot in alle hoeken bezet en de aanwezigen hebben ruimschoots genoten. Alle eer aan den leider, den heer Spek, wien een bloemenhulde ten deel viel! Ongelukkig gestruikeld. Door te struikelen op zijn erf, had de werkman T. het ongeluk met zijn hoofd op een houten bank terecht te komen, zoodat hij versuft bleef liggen. Toen de huisgenooten het ongeval bemerkten, werd hU zijn woning ingedragen waar hij later weer tot bewustzijn kwam. T. had zich ge ducht aan hoofd en beenen bezeerd. Aanrijding. Door verkeerd uitwijken had een aan rijding plaats tusschen een driewielige bakfiets, beladen met galanterieën en een rijwiel waarop een mand met boter en kaas bevestigd was. De botsing was van dien aard, dat beide voertuigen omsloegen, terwijl de berijder der fiets in het water terecht kwam. De drenkeling werd door den bestuurder der bakfiets op het droge geholpen. De schade voor beiden was zeer groot. In de kringen der veehouders bestaat het plan in deze gemeente een fokveedag te organiseeren. In de week van 712 Maart a.s. zal ten postkantore ouderdomsrente uitbe taald worden. De heer Nic. Breedyk, heeft als be stuurslid van den polder Bloemendaal be dankt. De heer Breedijk vervulde deze funrt'e sinds vele jaren. De vrachtauto van den heer D. die op de helling van den spoorweg-overgang stond, kwam, door het niet aanzetten der remmen, in beweging. Het gevolg was, dat de autc njet volle kracht tegen de deur eener woning terecht kwam, welke uit baar scharnieren gerukt en gedeeltelijk ver nield werd. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. NOG EENMAAL „ZUINIG BEHEER." Mijnheer de Redacteur. De wijze, waarop de heer Kort, mfjn vriend en partijgenoot, in zake de LJEM. V.O.G. er alleTlei dingen bijsleept, die met de zaak van de L.E.M.V.O.G. niets uit staande hebben, verplicht mij tot een eenigszins uitvoerig verweer. Kort denkt hier twee belangen tegelijk te kunnen dienen, het is hem nog niet genoeg dat hij optreedt als de adviseur van de L.EM.V.O.G. (1), hij maakt als bui tenstaander, als Oegstgeester uit waar de gemeente Leiden, de arbeiderswoningen zal bouwen, die zij noodig hebben zal om de verdreven bewoners van Paradijssteeg enz. onder te brengen. Tegen het kiezen van die plaats voor die woningen door een bui tenstaander zou ik op zichzelf geen be zwaar hebben, mits die man niet tevens de adviseur was van een Mij., die door roekelooze speculatie aan den grond is ge- loopen. Wie Kort kent, weet dat hij voor geen „knoeierijen" te vinden is, maar de massa van de lezers van uw blad kunnen dat niet weten en voor hen is hij nu geworden een man met twee aangezichten en zoo heb ben ook vele van zijn partijgenooten dat gezien en dat deed mij „Zuinig Beheer" schrijven. Waar hebben Schüller of ik gezegd, dat de bewoners van de Paradijssteeg enz, niet naar buiten mogen of willen? Wat heeft dat nu met de zaak van de waarde van dien grond te maken? „Zakelijk blijven tot iederen prijs", is ook steeds mijn leuze geweest, ook als raadslid en dat het raadslidmaatschap voor mij geen persoonlijk zakendoen is geweest, kan Kort speciaal goed weten. Hoewel een goed koopman, zou ik tofch niet in staat zijn de waarde van dien grond te bepalen, ik had evengoed 5 ct. kunnen zeggen, zegt Kort. Op dat koopmanschap laat ik mij nooit gaarne voorstaan. Het zijn altijd de kooplui, die diplomaten en politici omkoopen of in hun dienst heb ben; Kort weet dat ik het land aan koop lui heb, al ontken ik niet dat zij onder de huidige maatschappijvorm niet gemist kunnen worden. Iets goeds vindt men zelfs in den groot- sten misdadiger! Ik kom nog even terug op die vijf cent. Ten spijt van Kort's betoog, dat ik de prijs van dien grond niet zou kunnen schatten, zij hier vermeld, dat toen Vrij dagavond mijn ingezonden stuk in het „Leidsch Dagblad" verschenen was, een groot grond- en huizenschatter <n) bij mij binnenstapte en direct uitriep: „Hoe kom jij aan dien prijs, die het hoogstens bij publieken verkoop zou opbrengen?" Hij had dien grond moeten schatten en was gekomen op een prijs van "0 ct. per M2. bij publieken verkoop. Tevens vertelde hij mij dat hij zijn op drachtgever verzekerd had. dat hij in geen geval, of de gemeente zou willen koopen of niet, ooit kooper van genoemden grond zou willen worden Ben ik dus onzakelijk geweest!? Het wordt nu voorgesteld, alsof die bouwgrond, wanneer de gemeente die niet koopt, verzinken zal, er niet meer zijn zal en toch is niets minder waar dan dat; die grond blijft bestaan en dan nog wel met groote kans, dat het nergens anders voor dan voor arbeiderswoningbouw verkocht zal kunnen worden. Kort e.a. zullen wel met mij eens zijn, dat die grond nadat hij door zoovele koop- manshanden is gegaan te duur geworden is voor land- of tuinbouw. De gemeente zal dus goed doen. de kat uit den boom te kijken. Hangen kan zij altijd nog! De vuurpijl aan het slot van Kort's be toog is te kostelijk om er niet op in te gaan. De stok staat achter de deur Als het de L.EJM.V.O.G. moeilijk wordt ge maakt zullen de kleine spaarders door toe doen van de LB.M.V.O.G. zwaar worden getroffen, de gemeenschap zou dan uit de staatsruif het wanbeheer van de L.EM. V.O.G. mogen vergoeden. Als dit nu. zake lijk blijven tot den laatsten dag" heet. dan breekt mijn klomp Tot slot M. de R. zou ik willen besluiten met het uitgeleide dat uw raadsoverzicht- schrijver mij meegaf toen ik aftrad als lid van den Raad: „In zeker opzicht was de heer Dubbelde- man het „enfant terrible" van den raad. Zijn spontaniteit en rechtstreeksche uitin gen werden hem echter nooit kwalijk ge nomen: men wist hem te waardeeren in zijn oprechtheid." Met dank voor de plaatsing. M. DUBBELDEMAN. (I) Het is uitgesloten dat een adviseur, al of niet gehonoreerd, belangloos kan zijn, hoogstens kan hij zorgen zooveel in zijn vermogen ligt. dat bij liquidatie of reorganisatie geen corruptie gepleegd wordt, (II) Heeft in de Leidsche gemeente raad geen compagnon, voor zoover mij bekend Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 4 Maart 1932 ten overstaan van: 1. B. J. J. N. Troost, notaris te Leiden: Haarlemmerstraat 270, hoek Koestraat, kooper P. Zitman qq voor f. 11550. 2. H. M. Markusse. notaris te Leiden: Haarlemmerstraat 210, G. Hogervorst voor f. 5800. Groenhazengracht 21. 21a en Zwijnhoornsteeg 2, M. H. Weyling qq voor f.1915; Zwijnhoornsteeg 6 en Sliksteeg 20, G. de Kier qq, voor f. 1357. Groenhazen gracht 27. J. J. v. d. Reyden qq voor f 1460. 5e Binnenvestgracht 13. P. v. d. Kley, voor f.560. Langegracht 186 is niet gegund. 3. J. A. Smit, waarnemende het vacante kantoor van wijlen W. H. Hoogenstraaten te Voorschoten, Langebrug 39 en 39a. On derlinge Levensv.-Mij. .Eigen Hulp", voor f. 7000. RECLAME. 5201 De der TIPS Uw merk is G I P O 3 GIBB'S crème voedt de huid, GIBB'S poeder verfraait de huid, RECLAME. DOOR HET GEBRUIK VAN STEUN F GIJ 5 Nodr-rinndsehf» Industrieën. De voorn, grond- stoffen en do verpakking zijn ook PREDIKBEURT. R1JNSATERWOUDE. Chr. Geref. Kerk: Dinsdagnam. 7 uur (Bidstond gewas), ds. de Jong van Rijns burg. o NED. FIERV. KERK. Te Colijnsplaat, F. K. van Evert te Zoutelande; te Hlerden, W. Wesseldijk, te Den Ham. POLDI REIFF t Naar Aneta uit Batavia meldt is daar plotseling overleden de bekende artist Poldi Reiff. Hij was een goed operette- artist en heeft als zoodanig veel naam gemaakt. Vooral in onze Oost. Doch ook in den Haag en Amsterdam was hij geen onbekende. o JOHN PHILIP SOUSA OVERLEDEN. Naar de „Crt." verneemt is de bekende marschen-componist John Philip Sousa Zaterdag te Reading in den staat Penn sylvania in den ouderdom van 77 jaar overleden. Sousa was een der meest populaire Ame- rikaansche musici. Wereldvermaardheid heeft hij zich verworven ais componist en dirigent. Slechts weinig „bandleaders" konden zich aan zijn invloed onttrekken. Hij werd op 6 November 1854 te Washing ton geboren; zijn familie was uit Portu gal afkomstig. Op 6-jarigen leeftijd begon hij viool en piano te studeeren, later in teresseerde Sousa zich speciaal voor blaas instrumenten. Zijn leermeesters voor har monie en theorie waren John Esputa en G. F. Beukert. Reeds op 19-jarigen leeftijd verving hij den dirigent Milton Nobles en toonde toen overtuigend zijn groot diri- geer-talent. Groot is de invloed geweest, die Offenbach op hem uitoefende, welke vermaarde orkestleider hij langen tijd van. nabij kon bestudeeren. In 1880 werd Sousa dirigent van de voornaamste band van het U. S. Marine Corps, dat onder zijn leiding wereldberoemd werd. In 1892 vormde hij een eigen orkest, dat in 1900, 1901 en 1902 ook ons land bezocht. Men noemde hem den marschkoning, 'n eeretitel dien hij tot het einde van zijn leven heeft gedragen. Bandleaders als Whiteman en Hylton hebben aan de Sousa-prestatie een voor beeld genomen. Zijn orkest bestond uit louter virtuozen. Sousa heeft tallooze operettes en liederen geschreven, een symphonisch gedicht „The last Crusade", een kerkelijke cantate „The last Crusade", 15 orkestsuites en meer dan 100 mar- schen, waarmee hij zijn wereldberoemd heid verwierf en die in hun genre bepaald geniaal zijn. Met hem is een groot com ponist en dirigent heengegaan. VERKADEs PORTRET IN DEN AMSTERDAMSCHEN SCHOUWBURG. Het portret van Eduard Verkade in de rol van Shakespeare's Hamlet „Prins van Denemarken" dat door Antoon van Welie reeds 25 jaar geleden geschilderd werd en dat oorspronkelijk opgehangen is geweest in het destijds bekende theater Verkade te Den Haag. is Zaterdagmiddag in den, Stadsschouwburg te Amsterdam onthuld en aan het gemeentebestuur overgedra gen. Velen uit de kunstwereld woonden de plechtigheid bij. Namens het jubileumcomité, dat in de vele huldigingen van Verkade in den laat sten tijd de hand heeft gehad en dat ook deze gebeurtenis had voorbereid, voerde de heer K. J. L. Alberdingk Thym, in de litteraire wereld bekend als Lodewijk van Deyssel, het woord. Het was hierna mr. dr. J. de Vrieze, die namens het Nederlandsch Tooneelver- bond sprekende, Eduard Verkade schetste als iemand, op wien pessimisme geen vat heeft. Aan Mevr. Verkade bood spr. bloe men aan. Mr. Merkelbach, directeur van den Stadsschouwburg aanvaardde het schil derij hierna namens het gemeentebestuur der hoofdstad. Toen het applaus bedaard was, kreeg de heer Verkade zelf gelegen heid om een woord van dank te spreken. GEBOREN. Greta, D. van A. van der Bijl en F. M. Dorrepaal. ONDERTROUWD. J. W. v. Wijk jm. 26 j. en J. A. v. d. Wijn gaard jd. 25 j. C. de Roo jm. 28 j. en E. Lek jd. 22 j. K. Wassenaar jm. 25 j. en C. Beekman jd. 21 j. A. J. van Es jm. 22 j. en J. v. Kampen jd. 20 j. E. Binnendijk jm. 29 j. en C. Fuchs jd. 23 j. J. Honsbeek gesch. 25 j. en A. Thiel jd. 22 J. OVERLEDEN: M. MiddelhamVan de Water, Vr. 43 j. M. A. P. Montagne, ongeh. Vr. 80 j. F. J. Hopman, M. 54 j. J. Chr. E. van VeenVan Tol, Wede. 81 j. M. A. Pistorius, Z. 24 j. J. W. te L. Uw hond geregeld flink borstelen en eens om de 14 dagen was- schên met warm water, waarin een wei nig lysol. Mej. B. alhier. Ja; Willy Fritsch speelt In deze film een dubbelrol. Het stekken in het algemeen. Stekken zijn deelen van planten, die men door een kunstmatige bewerking wortels wil laten maken, om daarna als zelfstandige planten te kunnen fungeeren. Zoo'n deel van een plant wordt onder een blad afgesneden eli daarna in den grond gezet. De stek moet zoo kort moge lijk zijn en zoo recht mogelijk onder het oog worden afgesneden. De beide onderste bladen moeten weggesneden worden om een stengelstuk te krijgen, dat in den grond gezet kan worden. Hoe kleiner wond men maakt, hoe gauwer een stek, aan- wortelt. Men moet een stek bij het oog afsnijden, omdat bij de oogen en de lcnoopen veel reservevoedsel zit, meer dan in de stengeldeelen tusschen de oogen. Om te groote verdamping te voorkomen snijdt men eenige bladeren van de stek af. Hoe minder waterverlies er plaats heeft, hoe minder gevaar Is er, dat de stek slap zal gaan hangen. Heeft een stek vrij groote bladeren, dan snijdt men die bladen welke men laat zitten gewoonlijk halfdoor. Om verdamping te voorkomen plaatst men ook dikwijls een glazen stolp over de stekken. Het spoedig aan wortelen van de stekken wordt hierdoor bevorderd. Dit stekken onder een stolp doet men gewoon lijk met jonge bebladerde plantendeelen, die nog niet geheel verhout zijn; daarom noemt men dit stekken met kruidachtig gewas. Stekken met kruidachtig; gewas. Dit doet men in het voorjaar, in den zomer en het najaar: a. Van in bloei getrokken heesters. b. Van planten, die men in den winter heeft overgehouden en daarvan de stekken moeten dienen om planten te kweeken voor de zomer-bloemperken. c. Van Pelargonium en Fuchsiaplanten, als het blijkt dat men geen genoeg Augustusstek heeft. d. Van sommige warme kasplanten. e. Van Dahlia's, Chrysanthen, e.a. f. In den vollen grond steekt men stekken, die het voorgaande najaar reeds zijn klaar gemaakt van het rijpe hout, zooals van Bessen, Kweepeer, Spiraea's, Ligusters, Sambticus, Deutzia's e.a. g. In den zomer stekt men alle moge lijke planten. Ook in September: Gazania, Calceolaria, Verbena, e.a. Stekken van planten, die men in den winter heeft overgehouden om er van te kweeken voor de zomerperken. In den winter houdt men planten over, waarvan men in het voorjaar weer zooveel moet kweeken, dat men voldoenden voor raad heeft voor den zomer-baplanting, o.a. Colcus, Ageratum. Iresine, Heliotroop, soms ook Salvia. Ze worden alle in Maart op bodem warmte gestekt in de kweekkas. De stekken worden van de onderste bladen ontdaan, zoodat alleen de stengel, onder een oog afgesneden, ongeveer 2 c.M. diep in het zand komt te staan. Het water, waarmee men de stekken giet, moet op kastemperatuur zijn. De aangestoken bla den of ander rot moet regelmatig worden weggenomen. Men moet alles zoo zuiver mogelijk hou den. Zoodra de stekken zijn aangeworteld, worden zi» opgepot in een grondmengsel van bladaarde en zand. Na de oppotting, zet men ze buiten in een warme bak, dicht bij het licht. Het stekken van Pelargoniums en Fuchsias in geval we niet genoeg hebben. Deze twee planten worden meestal in Juli en Augustus gestekt en bijna nooit in het voorjaar, Het kan zijn echter, dat er te veel zijn dood gegaan. Men moet in het voorjaar stekken van oude planten, die men in den winter heeft overgehouden. Met behoeft deze stekken niet warm te stekken. De bodem moet matig vochtig gehouden worden. De Pelargoniums hebben het minst water noodig, omdat zij vleezige stengels hebben. Zijn de stekken aange worteld, dan worden zij opgepot en verder voortgekweekt in de koude bak. Deze planten worden wat minder zwaar, doch als men de bloem eruit houdt vanaf het stekken, dan kriigt men vrij goede planten, die tegelijk met de andere op de perken kunnen gezet worden. In de zomermaanden worden dan boven genoemde planten gestekt. De pelargonium is heel gemakkelijk te stekken. Zij worden in den vollen grond van een open bak gestekt, zoodra zij wortels hebben worden zij opgepot. Er blijven alleen een paar blaadjes aan de opgepotte stekken zitten. Ook de bloemknop wordt er regelmatig uitgehouden. Het wegnemen van de bladen geschiedt om de verdamping tegen te gaan en het wegnemen van de bloemknoppen is goed om geen kracht door het bloeien te laten verspillen. Voor zon moet ge schermd worden, als ze pas zijn gestekt en opgepot. Wij moeten ze overwinteren in een vorstvrije, droge plaats (koudebak, of koude kas). Gedurende den winter wei nig water geven, de groei zooveel mogelijk tegengaan. Zij behoeven pas in Mei vol wassen te zijn. Eind Februari, begin Maart worden zij opgepot en ïn bakken verder voortgekweekt. Fuchsia's echter zijn geheel andere plan ten als Pelargonium; houtige stekken, die onder het glas moeten worden gestekt. Men stekt liet liefst in potten. Schermen voor zon is weer noodzakelijk. Zoodra de stekken zijn aangeworteld worden ze op denzelfdcn manier behandeld als de Pelar gonium. Bovenstaand is een kleine handleiding voor het stekken van de meest voor komende gewassen. Liefhebbers moeten zich bepalen tot het voortkweeken van bovengenoemde planten. Vragen op Tuinbouwgebied nan de Redactie onder motto „Tuinbouw". HOLLANDAMERIKA-LlJN. BLOMMERSDIJK, 4 Mrt. v. R'dam 1 Philadelphia. BEEMSTERDIJK, Norfolk n. R'dam 4 Mrt. 1 u. 55 n.m. 250 mijlen W. val Valentia. JAVA—NEW-YORK LIJN. SEMBILAN, 4 Mrt. v. Batavia n. New yJ MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. TANIMBAR, thuisr., 4 Mrt. v. BelavJ TAJANDOEN, uitr., pass. 29 Febr. Tan ROTT. LLOYD. KOTA AGOENG, uitr., pass. 5 Mrt. Perfi SILVER—JAVA—PACIFIC-LIJN. KOTA BAROE, 4 Mrt. v. Rangoon Calcutta. HOLLAND—AUSTRALIË-LIJN. TAWALÏf thuisr., pass. 5 Mrt. Sagrfl HOLLAND—BRITSCH-IND1Ë LIJN. STREEFKERK, uitr., 4 Mrt. v. Genua. HALCYON LIJN. MAASBURG, R'dam n. B. Aires, 4 Maart Las Palmas. STAD ARNHEM, R'dam n. Bagnoli, 4 Mrt. 12 u. 30 n.m. 30 mijlen Z. Niton. KON. NED. STOOMB.-MIJ. BAARN, uitr., 4 Mrt te Buena Venft FAUNA, 5 Mrt. v. Amst. n. Middï.Zee. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHT.'El SLIEDRECHT, R'dam n. Philadelphia, i 4 Mrt. 9 u. v.m. 30 mijlen O. Niton. DORDRECHT, 4 Mrt. v. Manchester Baytown. EMMAPLEIN, 4 Mrt. v. R'dam to Nar LEEGHWATER, R'dam n. B. Aites, 3 Mrt. n.m. Ouessant. LETO, Bahia Blanca n. Antwerpen, 4 van Las Palmas. MITRA, 4 Mrt. v. Shellhaven n. S{ ham p ton. OOTMARSUM, Norfolk n. Duinkerken, 4 Mrt. 1 u. 50 v.m. 1220 mijlen van Valentia. ROSSUM, 3 Mrt. v. Savannah n. Mal SLIEDRECHT, R'dam n. Philadelphia, p; 4 Mrt. Dungeness. RECLAME, Onrustig en Overspannen. Gebruik hie gen de Zenuwstillende en Zenuwstcrk! Mijnhardt's Zenuwtablett Glazen Buisje 75 c. Bij Apoth. en Drost VOOR DINSDAG 8 MAART. Hilversum, 1875 M, Alleen AVRtf zendingen. 6.307.00: R.V.U. 1 Gramofoonplaten. 10.00: Morgenwijd 10.15: Gramofoonplaten. 10.30: Tl dracht. 11.00: Orgelspel door P. He ma. Sophie HaasPieneman. zang. 1 AVRO-Kleinorkest o.l.v. Nico Treep. 2.30: Gramofoonplaten. 4.00: Idem. 5.30: Optreden van Van Dijk's Origin Volendammers. 6.30: R.U.V. 1 Kovacs Lajos en zijn orkest. Bob Schi zang. 8.15: Idem. 9.00: Louis Noi liedjes. 9.20: Omroep-orkest ol.v. 1 Treep. 11.3012.00: Gramofoonplate Huizen, 298 M. Alleen KRO-Uita dingen. 8.009.15: Gramofoonplaten. 10.00: Idem. 12,15—1.45: Het KRO-1 0.1.v. Piet Lustenhouwer. 4.00: KR Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 8.00: I dens-meditatie in de Kerk van St. Jan Broek op Langendijlc. door Pastoor J. van Noord. 9.45: Het KRO-Kunst semble oi.v. Piet Lustenhouwer. li-' 12.00: Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen! ding. 12.20: Edward O'Henry, orgel 1.20: Leonardo Kemp en zijn orkest. 4.50Het Midland Orkest o.l.v. Frank 0 teil. 6.50: Piano-sonates van Beetho 7.40: .Memories" Oude muziek BBC-1 kest oJ.v. Joseph Lewis. Solisten. 9, ..Admiral Guinea" drama van Henley Stevenson. 10.5512.20: Dansmuz door Ambrose's Blue Lyres. Radio-Paris, 1725 M. 8.05: Grarnoil platen. 12.50: Idem. 8.20: Muziek Toonfilms. 9.05: „Coup de roulis", Messager. Kalundborg, 1153 M. 11.12—12.35: kest van Palace-Hotel. 2.20—4.20: O roep-Orkest o.l.v. Launy Gröndahi. ..Les paques russes" van N. Rimski-Kon kov. Omroep-orkest o.l.v. Emil Reesen.i 7.35: Radio-toonee!. 9.5010.20: I Mogens Hansen-Strijkkwartet speelt Str kwartet Op. 76, No. 2. Haydn. Langenberg, 473 M. 625: Concert Hamburg. 11.20: Gramofoonplaten. 12.251.50: Middagconcert. 4 20—5. Solistenconcert. 7,20: Composities Auber. door het Werag-Kamerkoor en kest m.m.v. solisten. Brussel, 508 M. en 338 M. - 308 Mjj 2.05: Gramofoonplaten, 5.20: Omrb orkest o.l.v. Kumps. 6.50: Gramoiog platen. 8.20: Composities van Leon i libes, door het Omroep-Orkest o.l.v. 9.05—10.20: Uit de Patria-zaal te BT sel. 338 M„ 12.35—2.05: GraBO*» ten. 5.20: Omroep-Orkest o.l.v. f™ André. 6.50: Gramofoonplaten, - Operette-avond door het Omroep-or«e 1.v. Francois André. Rome, 441 M. 8.05: Kamer®® Daarna: Concert door het Orkest Eiar. Zeesen, 1635 M. 3.50: Concert. Uitz. van Heilsberg. 8.40: „u* Heilsberg. 9.40: Concert uit ®r'j

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10