T. DEN DULK WARMOND. CHOUX DE PARIS UIT DE OMSTREKEN. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. IETS NIEUWS: HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Karei van Gefien en gezin, van Amsterdam, Rozenstraat 190 huis, naar Friedalaan 54; Johannes Vermeij en gezin, van Vinkeveen c.a. woonschip Johanna, naar woonschip liggende in ringvaart tegenover Nieuwe hiug; Jacob de Ruiter en gezin, van Ommen, Schapenalleê 8, naar Wilgenlaan 81; Jacob Hogenbirk en gezin, van Amsterdam, Noorderaxerweg 117, naar Akerdijk 200; Willem G. Kuijper, van Amsterdam, Westzaanstraat 11a, naar Olmenlaau 82; Cornelis J. Kempenaar, van Aar, A. no. 1, naar IJweg 486. Vertrokken: Antonius Wante, en gezm, van Lijnderdijk 195, naar Haarlemmerliede c.a. Ringweg 36, Spaarndam; Anna M. Trautig, echtgenoote van W. C. Dielemans en gezin, van IJweg 97, naar Haarlem, Ged. Schalkburgergracht 9: Lucas Veen, en gezin, van IJweg 50, naar Amsterdam, 2e Ooster parkstraat 156; Grietje M. Bax, van Schin- keldijk 172, naar Haarlem, Bellamystr. 31; Liike va-a der Woude, van Spieringweg 319, naar Haarlem, dr. Leijdstraat 86; Simon Dekker en gezin, van Wilgenstraat 45, 5naar Haarlem, Preangerstraat 30. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelis, z. van D. H. de Graatr en L. van den Berg; Janna Hen- drika, d. var. C. Hesseliu§ en A. Buis; Carolina Margaretha, d. van J. Vastenhout ei M. J. Marcus; Trijntje, d. van G. Maars n en H. Joren; Dirk, z. van A. Snijders en W. J. E. van Zon: Pieter Fiiip, z. van J. Adriaanse, L. Bouterse: JakoD, z. van G. de Rooii en P. Bos; André Pieter, z. van P. den Breejen en N. de Boer: Peter Johannes, z. van P. J. van Driel en S. B. Vaalburg. Ondertrouwd: J. O. van Andel, 31 jaar eu .J Roepert, 28 jaar; D. C. van Kerk hoven, 27 jaar en A. Schalk, 25 jaar. Gehuwd: H. van Neuren, wedr. 42 jaar, en T. van Oostende, 19 jaar; S. Penninga, 26 jaar en L. Zorge, 24 iaar; J. Zantingh, 25 jaar en A. Maarse, 23 jaar; H. M. Wijngaarden 26 jaar en A. Rovers, 26 jaar. O vereden: Johannes Jacobus Lecnslag, 74 jaar, geh. geweest met H. J. v. d. Rhee; Johanna Kortenoeven, 64 jaar, on gehuwd: Izak Evert Gerard, 4 jaar, z. van P. Koole en E. Vromans; Jacob v. d. Ree, 77 jaar, geh. met E. Sandifort; Naalke Hakvoort, 40 jaar, geh. met J. L. Engel,- Anna Christina Elisabeth Gisc'nler, 85 jaar w-d. van J. Jongbloed. Levenloos geboren: kind van het mann. geslacht van A. N. van Warmerdam en M. A. Kroon; idem van A. Buijs en L. Demper. J. van Splunter t Op bijna 83-jarigen leeftijd is in zijne woning aan den Sloterweg alhier over leden de heer Jacobus van Splunter, een bekend landbouwer in deze gemeente, die de wordingsgeschiedenis van de Haarlem mermeerpolder, waarin hij bijna 65 jaren heeft gewoond, nagenoeg geheel heeft meegemaakt. HILLEGOM. Toeslag op het pensioen. In de geheime zitting, die de gemeente raad heeft gehouden, is een besluit geno men op het verzoek van den heer W. J. Gijselaar om toeslag op zijn pensioen als ambtenaar ter secretarie. B. en W. hadden voorgesteld een toeslag van f.200 per jaar onder voorwaarden te verleenen. Dat voor stel is, naar wij vernemen aangenomen. De villa „Vogelsanck" aan de Leid- schestraat alhier, die gisteren door notaris Lodder is geveild, stond in hoogste bod van den heer J van den Bosch op f. 11.975. Bij den afslag is niet gemijnd. KATWITK. De heer Vooys tot burgemeester geïnstalleerd. Te Oude Tonge heeft gisteren de instal latie plaats gehad van den heer H. Vooys, oud-inspecteur van politie alhier. Hij werd hartelijk welkom geheeten door den oudsten wethouder den heer v. d. Bogerd. Vervolgens hield de heer Vooys een rede, waarin hij de moeilijke tijden schetste en dank zegde voor de hartelijke ontvangst. Spr. hoopte in het belang van de gemeente Oude Tonge werkzaam te zijn. Verschil lende burgemeesters uit den omtrek woon den de installatie bij. KATWITK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Juist toen de werkzaamheden in den tuinbouw een grooter omvang gingen aan nemen, kwam de vorst den goeden gang van zaken leelijk verstoren waardoor men de kans loopt, dat er straks een opeen- hooping van werk is. ten nadeele van werkgever en ook van werknemers. De laatsten zijn op lieden gedwongen werkloos te zijn. Even vroeger in den tijd had men gaarne zoo'n wintertje gehad, 'tls niet gauw goedZooals verwacht werd, wordt van de gelegenheid om met steun in den tuinbouw te werken, weinig, ge bruik gemaakt. Verschillende bepa'ingen verhinderen zulks, 't Is voor arbeiders en werkgevers nu te hopen, dat het winter weer van korten duur zal zijn. Geen sollicitanten. Naar wii vernemen zijn geen sollicitanten opgekomen op de oproeping van het ge meentebestuur voor een brugwachter op een salaris van f. 10 per week. Voorloopig zal de tegenwoordige brugwachter, die pensioengerechtigd is, zulks blijven waar nemen. Autopech. Het Ford je van den winkelier A. alhier, oud van dagen als het was, kon de reis tot huis niet meer halen. Op de Sandtlaan brak een der assen, met het gevolg dat het wiel er ook afliep. De overblijfselen Van wat eens een Ford was. werden langs den kant van den weg gedeponeerd om later te worden opgeruimd. De winkelier kwam er zonder ongeval len af. Lezing over de PestbestrUding. Op Initiatief van „Katholiek Katwijk" gaf dr. H. C. J. M. van Dijk uit Rotterdam in het Parochiehuls een causerie met lichtbeelden over de pest in Indië. Pastoor Schiphorst opende als voorzit ter van de K. K. de bijeenkomst met gebed en heette dr. van Dijk van harte welkom. Deze zeide dat het voor K. K. geen geringe zaak was dat dr. v. Dijk hiervoor naar hier is gekomen. Dr. van Dijk heeft niet alleen in Indië zeer veel goeds gedaan vooral op het gebied der pestbestrijding, doch is ook langen tijd in den grooten oorlog aan het front geweest ter bestrij ding van ziekten en is hiervoor door de Fransche regeering gedecoreerd met het Legioen van Eer. Dr. van Dijk is een van de beroemdste artsen, ook op het gebied der bloedtransfusie. Hierdoor heeft dr. v. Dijk op het gebied van naastenliefde veel gedaan. Thans zal het onderwerp zijn de pestbestrijding in Indië. Nu in onze Oost deze vreeselijke ziekte weer heerscht, is het van belang hierover een en ander te hooren. Dan gaf spr. het woord aan dr van Dijk die in een prachtige, boeiende en leerzame lezing vertelde en met behulp van lichtbeelden aanschouwelijk maakte wat na hard werken, studie en practijk in de bestrijding van de pest is bereikt kun nen worden. De lezing werd door de vele aanwezi gen met de grootste belangstelling ge volgd en pastoor Schiphorst was zeker de tolk der aanwezigen toen hij na de lezing dezen avond schetste als een zeer bijzon dere. Hij bracht dr. van Dijk namens K. K. en alle aanwezigen hartelijken dank voor de mooie, onderrichtende lezing waar door men wel een heel andere kijk zal hebben gekregen op de toestanden, ver oorzaakt door deze verschrikkelijke ziekte. Ook mevr. van Dijk werd dank gebracht voor haar zeer gewaardeerde hulp op dezen avond. Hij sprak den wensch uit dat dr. van Dijk later nogmaals bereid zal wor den gevonden om over andere onderwer pen, b.v. over de bloedtransfusie waardoor dr. v. Dijk groote bekendheid heeft ver worven, te komen spreken. Een daverend applaus bewees dat de aanwezigen hier mede geheel instemden. Onder dankgebed werd de bijeenkomst gesloten. LUXE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ DUINOORD 16 TELEFOON 214 309 Even later kwam men Tuimeltje waarschuwen, dat de vliegmachine gereed stond. Ik moet nog even weg, zei Tuimeltje tot verbazing van al de kikkers. Wacht even op me, en zonder op iemand te letten liep hij hard weg het kasteel in.. Wat denken jullie dat ie ging doen? 310 Hij kwam terug met de ooievaar aan een ket ting. Die zal ik meenemen, zei Tuimeltje, dan heb ik tenminste een goede daad verricht en zelf klom hij boven op het dek van de vliegmachine en bond de ooievaar er op vast. Het dier was natuurlijk erg kwaad, maar dat zou niet veel helpen, want zijn gedrag was er niet naar ge- SPECIALITEIT IN 4959J Wil LEVEREN UITSLUITEND DE BETERE KWALITEITEN KATWITK AAN ZEE. UITVOERING VAN DE CHR. ZANGVEREENIGING „EXCELSIOR. Een mooie avond Rede van Oud-Burgemeester Schokking. Ditmaal yond bovengenoemde uitvoering plaats in de zaal voor Prot. Belangen, in afwijking van de gewoonte der laatste jaren 0111 de Oude Kerk daarvoor aan te wijzen. De versobering der tijden was daar de aanleiding voor. Ook werd afge weken van de medewerking van een orkest. Dit geeft wel een grooten steun voor de zangers en zangeressen, maar deze keer kwam het krachtige koor des te beter uit onder begeleiding slechts van vleugel en orgel. .Ds. Kalkman sprak een inleidend woord. Het is vandaag, aldus spr., een van de hoogtiiden in lret vereenigingslcven van Excelsior. Srp. heette allen hartelijk wel kom en was dankbaar, dat zoo velen opgekomen waren. Met ontroering denkt spr aan het oogenblik, dat Excelsior stond opgesteld in tegenwoordigheid der Konink lijke familie bij het monument, het geschenk van Prinses Juliana.. Toen werd het lied gezongen, dat ook nu op het programma staat: „Boven de starren". H.K.H Prinses Juliana zeide toen tot spr.; „Dominé, wat hebt ge in Katwijk toch sichoone koren". Deze Ko-inklijke loftuiting st.lt bijzondere eischen. De verwachtingen zijn ieder jaar hooger gespannen. En van Excelsior kan gezegd worden, omdat de naam het aan duidt: steeds hooger. Spr. hoopte, dat ailen een aangenomen avond zouden hebben, eer, avond van kunstgenot, maar dat ook allen gevoelen zullen, dat de zang een der heerlijkste gaven is. die God ons gegeven heeft Na gemeenschappelijk zin gen van Gezang 2 1, ging ds. Kalkman voor in gebed. Onder de talloos velen was ook aanwezig de oud-burgemeester en mevr. Schokking. Vervolgens liet het koor, onder leiding v. d. eminenten directer den heer J. Couvée uit Alkmaar zich hooren. Ontegenzegge lijk gaat er een groote bezieling van dezen directeur uit. Het gansche koor, zoowel de dames als de heeren, ondergaan zijn in vloed, op elke handbeweging wordt ge reageerd. Er werd begonnen met een paar eenvoudige liederen „Gebed" en „Boven de Starren" gecomponeerd door Fr. Abt, die geen moeilijkheden opleverden. Het ingewikkelder „Fiühlingsbotschaft" van Niels W. Gade werd eveneens voortreffe lijk gezongen. Al deze stukken werden door de gebr. Hermans uit Leiden op verdien stelijke wijze geaccompagneerd op vleugel en piano. De solisten van dezen avond waren mevr. Sophie Bo'h-Haas. sopraan en de heer Jaap Both, t'enor. Mevr. Both was hier geen onbekende, In de Oude Kerk heeft zij al eens haar schoone sopraanstem laten hooren. Ook dezen avond oogstte zij veel succes in „Arie aus der Messias" van Htlndel en in „Des Heeren Huis" van Verhulst. De heer Both voldeed een ieder met Recitatif und Arie aus „Elias" van Mendelssohn. De heer Couvée accompagneerde beiden aan den «Teugel. Na een korte pauze werd aangevangen met het groote werk „Lobgesang" van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Dit gedeelte was het glanspunt van de uitvoering. En het koor, én de beide solisten muntten hier uit. Het geheel klonk zeer harmonisch. Vooral in het slot koor kwamen de mannenstemmen goed uit. Voor Excelsior is, deze avond een van buitengewoon succes geweest. Ten slotte sprak onze oud-burgemeester mr. Schokking nog een kort woord. Hij herdacht den dirigent, die hier getoond heeft, wat met oefening te hereiken is, de pianist en organist en de solisten. Wat is het geheim van het aantrekkelijke van den zang en van de muziek? Hierin, dat wij voor een oogenblik uitgelicht worden uit de disharmonieën des levens. Wij gevoelen dan, dat er iets anders mogelijk is en dat er harmonie moet zijn in het leven. Na op het technische gewezen te hebben, zeide spr., dat de ziel in den zang hoofd zaak is. Bij al het ongelijke in het leven moet er een streven tot eenheid zijn. Er wordt geroepen: „Wachter, wat is er van den nacht?" In de wereld zijn duistere wolken; er wordt uitgekeken naar den morgenstond. Dat het oog geslagen worde op den Almachtige, den Eeuwige om Hem te loven! Tenslotte werd gezongen Gez. 95. De Zondagsdienst der geneesheeren zal Zondag 6 Maart waargenomen worden door dr. J. C. A. Cleveringa. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Horsman, van Alkeinade, Julianastraat 114; H. G. Wassenaar, van Velsen, Heereweg 253; J. H. Garritsen, van Noordwijkerhout, Kanaalstraat 242, L. Aigera, van Groningen, Kanaalstraat 236; Mej. A. Plug, van Noordwijk, Heereweg 272. Vertrokken: J. A. Zeegers, naar 'sGraven- hage; Mej. P. J. Does, naar 's Gravenhage; L. Spaargaren, naSfPHaarlem. Jaarfeest Geref, Jongelingsvereen. Het gecombineerde jaarfeest van de Gereformeerde Jongelings- en Meisjesver- eeniging werd in Relioboth gehouden. Dr. Ruys, eere-voorzitter van beide Ver- eenigingen had de leiding in handen. Na de gebruikelijke jaarverslagen, die een zeer opgewekten toon lieten hooren, werd de avond gevuld met het geven van onderwerpen, zangstukjes en een mooie orgelsolo. De „improvisatie" waarbij 7 leden ieder twee minuten kregen om over een geheel onbekend onderwerp direct te spreken was een mooi interessant punt van het rijke programma. De avond was zeer gezellig. De voordrachten waren mooi, doch de voordracht van J. Wolters over het Kruis- lijden van den Heiland was wel het schoon- scboonste dat op dezen welgeslaagden avond geboden werd. Afgevaardigden van verschillende vereeni- gingen brachten hun gelukwenschen over. Het was reeds laat in den avond, toen, men huiswaarts keerde. NOORDWITK. Eervol ontslag. Dezer dager, verliet de aiom bekende brievenbesteller, de heer G Heemskerk, den dienst met pensioen. Des middags werd hem ten kantore door den directeur een hartelijk woord van af scheid toegesproken. De heer Heemskerk dankte in een humoristische speech voor het door den directeur gesprokene. Door het kantoorpersoneel werd den scheiden den besteller een blijvende herinnering aangeboden. Wij voegen hieraan den wensch toe. dat het den zoo populairen oud-besteller Heemskerk goed moge gaan en hij nog lang van zijn pensioen moge genieten, temeer daar hij zoo wij verna men. elders gaat wonen. Postcheque en Girodienst. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende bijkantoren werd ge durende de maand Februari 1932 op de diverse rekeningen gestort een bedrag van f 144723.61 en uitgegeven een bedrag van f 60334.56. Het aantal stortingen bedroeg 1414 het aantal uitbetalingen 499. NOORDWITK AAN ZEE. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Maria Rachele, d. v. E. C. Urlus en M. Gozzl Anna Theresia d v Q. Warmenhoven en A. Vink. Overleden: Antonius Bemardus Calen 88 jaar wedr. van Ida Meijer Pieter Kloos 15 jr. z. v. J. Kloos en M. Onderwater Philomena Catharina van Schoote 55 Jr. geh. A. van der Veeken Catharina Ruig- rok 79 Jr. wed. van A. C. de Graaff Geetrudus Maria van de Laar, 66 Jr. Johanna Catharina Jacoba van de Horst 87 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Knape, geb. A. Dorsman, en fam. van Sommelsdljk A. 46 naar Voor straat 31 H. E. Bakker, religieuse van Den Bosch St. Janssingel 21 naar Bronck- horststraat 42 T. A. Kuiper, n verpleeg ster van R'dam Jan Kobellstr. 56 naar Zwarteweg 20 A. M. Lamers, n verpleeg ster van Winterswijk Fredenscheweg 79 naar Langeveld 29 A. van der Voort, db. van Voorhout Bergamolaan No. 9 naar Heerenweg 7 G. J. G. van Parijs en fam. van Den Haag Oog in Zeilstraat 8 naaf Zd. Boulevard 30 R. Klosse, Commies Rijks- bel. van Vlaardingen le van Leijden Gaal straat 27 naar Zeestraat 30 b. Vertrokken: S. van Wezel, db. van Pickéweg 5 naar Hengelo Louisestraat 1U H. Lugtigheid, db. van H. t. Duinstr 35 naar Rotterdam Hendrik Sorgstraat 47 I. van der Zwan, db. van P. Helnstr. 30 naar Rijnsburg p a. H. Hogewoning E. W. Doppen, II verpl. van Langeveld 29 naar Lichtenvoorde Rentenierstraat 188 H. J. M. Verduin. II verpl. van Langeveld 29 naar Hello Stationsweg K 129 M. Her mans db. van Zandv.str. 40 naar Rijswijk Z.H. Bilderdljklaan 44 A. M. Winters, van Plckéstraat 53a naar Breda, Hendrik straat 1 C. M. Prins, db. van Schev.- straat 27 naar Breda Hendrikstraat 1 D. Varkevisser, landarb. van Zandv.str. 48 naar Leiderdorp p.a. den heer Heikoop J. P. Vink, en fam. bloemb.arb. van Plckéstr. 1 naar Bergen (N.H.) Heerenweg L. van der Luijt, db. van H. t. Duinstr. 10 naar Den Haag Irisstraat 21. In de Her. Kerk sprak ds. Röth uit Zoetermeer, zulks op uitnoodiging van de Chr. Jongel.vereen, „Volg Mij." Spr. behandelde het onderwerp „Kracht figuren." WARMOND. Arbeidsbemiddeling. Het aantal ingeschreven werkloozen be droeg in de afgeloopen weck volgens mede- deeling van het Bureau der Arbeids bemiddeling 73. Opheffing postkantoor. Naar men ons meedeelt, bestaan er plannen om het post-, telegraaf en telefoon kantoor alhier om te zetten ln een hulp kantoor voor deze drie diensten. Pogingen zullen in het werk worden gesteld om deze omzetting te voorkomen. De dir. van 't Post- en Telegraaf kantoor alhier, de heer P. Brederode zal op een nog nader te bepalen datum te werk gesteld worden aan het Postkantoor te Haarlem en aldus deze gemeente verlaten. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan JOH. DE GROOT, alhier. 4904 WASSENAAR. Jaarvergadering „Patrimonium". In het gebouw voor Chr. Belangen al hier, bielu de afd. Wassenaar van bet Patrimonium een jaarvergadering. Naaat mei zingen van ps. 84 6, voor lezing van Ps. 10/ gevoigd door gebed was geopend span nierop de voo.z.tter de heer D. van Barneveia een openings rede. Hij heette aden hartelijk we.kom; in het bijzonder de verschillende afge vaardigden, zooals van uen Chr. Land en Tuinb. Arb.bond, den Ned. Chr. Bouw- vakarb. Bond enz. Spr. noemde het een beteekenisvol mo ment der vereeniging, dat het 20 jaar ge leden was, dat to. undenting der aideenng werd besioten. Hij wierp een terugbdx over deze afgeloopen 20 jaren, waaruit bleek, dat deze afueeling gedurende dien tijd veel heeft weten te bereiken. Zoo was er b.v. een ziekenfonds, dat in moeilijke tijden veel leed verzachtte: dit fonds werd eerst bij het inwerkingtreden der ziektewet opgeheven. Voorts werd een Cvöp. brooub-kk.r.j opger.cht, we.k: Lak- keni tot heden toe ais een zeer goed en rendabel bedrijf werkt; er werd in samen werking met de R.Kath. Volksbond eeir vereeniging voor ziekenhuisverpleging op gericht onder den naam van „Draagt elkanders lasten". Dit is een vereeniging geworden, die haar weerga ter plaatse niet heeft. Ook ontstond uit deze afdeeling de reciteerclub „De Genestet". Teleurstellingen bleven natuurlijk gedu rende dit tijdvak niet uit. Zoo werd o.a. een vereeniging voor woningbouw opge richt, de statuten werden Koninklijk goed gekeurd, doch daar geen overeenstemming kon worden bereikt inet andere bouwver- eenigingen en andere oorzaken, is dit schip tenslotte met man en muis vergaan. Voorts verkreeg men in diverse vereeni- gingen en instellingen op sociaal en maat schappelijk gebied medezeggingschap. O a. ln de vc-eenlging voor Nijverheidsonderwijs en in het Crisis-comité, hebben afgevaar- digden van deze afdeeling zitting. I Het stemt verder tot groote voldoening. dat bii dergelijke vraagstukken „Patri! nium" nimmer wordt voorbijgegaan. Tirf het liestaan heeft ook deze vereenia haar ups en downs medegemaakt. Wan!) b.v. grootsche plannen niet konden vvuJ verwezenlijkt beteekende dit veelal veil van enkele leden. Doch spr. meeni, T degenen die steeds getrouw zijn geblet de ware principieele leden zijn. Verder memoreerde hij het ontvallen I eenige leden door overlijden, in het I zonder wijlen de heeren C. van Zo| en ds. F. A. van der Heijden, die vereeniging een zeer warm hart toedn Deze rede werd met applaus beëinl wnarna door den secretaris verslag «I uitgebracht, waaruit wij o.m. ontleenen.l het bestuur gedurende het afgeloopen f geen veranderingen onderging en datl de vacature ontstaan door overlijden I den heer C. van Zoest als advisee] lid werd benoemd de heer J. A. Veelof Hierop deed de penningmeester, de f Joh. van Laar Sr. verslag van de finantj De inkomsten hadden bedragen f. 2(1 de uitgaven f. 165.38, zoodat er een I slot is van f. 40. Namens den Chr. Land en Tuinarbeidl bond, de Chr. Jongel ingsvereeniging I van Prinsterer, de Chr. Knapenvereenil Het Mosterdzaadje, de Reciteerclub T Genestet werd Patrimonium door de f schillende afgevaardigden gehlkgewe] en een langer bestaan toegedacht. De reciteerclub „de Genestet" ga durende den avond een reeks van rj drachten, samenspraken en dergelijke! beste, welke nummers veel bijval oogijf Ook de heer Marbus droeg eenige stul voor, die bijzonder veel bijval vondel Tenslotte werd deze jaarvergadel onder dankzegging voor aller medewerl en aanwezigheid met zang en gebed I eindigd. De aanwezige potplanten en bloemen i den tegen inkoopsprij's onder de amal gen van hand gedaan en vonden frï afname. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Jacoba Anniajel v. C. W. J. van Beek en A. de V| Overleden: Hedwig Helens Gruiitt jaar, echtgenoote van A. J. Hoeksta Gerard Varkevisser, 20 jaar, ongeh.;N Theodorus de Greet, 19 dagen: Jacoil Dias, 80 jaar, ongeh. L Ondertrouwd: H. A. de Vries en C| Heller z.n. Mansveld. Vergadering „Nijverheidsonderwijs] In het Dorpshuls hield de Vereeni voor Nijverheidsonderwijs eene leden! gadering, hoofdzakelijk belegd om door! uittreden der katrolleken het Bestuur r te vullen. J Door den Vice-Voorzltter, den heerl Peereboom, werd geopend waarna del Secretaris, de heer T. J. v. d. Veen del voerlge notulen der vorige vergaan voor las, die vervolgens vastgesteld rcerl Hierop volgde de verkiezing van Voorzitter in vacature J. H. Kimman. I Met overgroote meerderheid werd 1 zoodanig gekozen dr. Ph. J. Idenburg.l zich vooral nu niet aan de verantwoo! lijkheid wenschte te onttrekken en del noeming aannam. Tot bestuursleden, in de vacatures 1 Os en Kors werden vervolgens met bP algemeene stemmen gekozen de he< D R. Gerhardt en H, J. te Winkel. OoO namen hunne benoeming aan. I Hierop nam dr. Idenburg het Voorau schap over en deelde mede dat de plam voor de Theoretische avondschool noi een dergelijk beginstadium waren, datl het niet wenschelijk achtte, reeds nu ui over de besprekingen te openen. Op j voorstel wordt besloten, dit punt van agenda tot de volgende ledenvergadej te verdagen. Naar voren kwam vervolgens de scheiykheid om meer propaganda te ren. Vele voorstellen werden gedaan, i Bestuur zal deze kwestie nader in s« nemen. Tenslotte sloot de nieuw benM! Voorzitter deze vergadering nadat nu J naar voren bracht dat de Vereenigms-J danks de moeilijker geworden omstanr heden door het uittreden der Kathol'" zal trachten ervan te maken watJV Men zal met kracht blijven voert® op den ingeslagen weg. ten nutte vanj heel Wassenaar en de geheele sche jeugd, voor menschen van else ting en hun te helpen en te steunen maar mogelijk. Onze vereeniging. aldus spr. de... meene Vereeniging". welke dat zal zal met goeden moet blijven doorga3 Hierop ging men over in eene nes vergadering waarin tevens de functies nader zullen worden gereg ZEVENHOVEN. Bij de gehouden aanbestedi - het bouwen van een woonhuis w heer H. v. d. Roest te Baambrue?e. f de heeren van Scheppingen en jj alhier inschrijvers voor de som van

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10