e Koop Mooie vrije Heerenhuizen, AFSLAG if DE OMSTREKEN. V1SSCHERIJBERICHTEN. Ilh ZENDT <*- HII TE HUUR- Maatschappij biedt Heerenkleeding aan Fancy-Fair i.h. Clubhuis, Pieterskerkgr, HULP GEVRAAGD 0 AALSMEER. jploma's Rijkstuinbouwschool. gehouden examen werd aan dc leerlingen der tweede klasse het toegekend: W. Amesz, Rotter- |j E. de Boer, Alsmeer: H. C. Ho "fovenliovenD. Hepkema, Langweer: Lc.;{, Amsterdam: G. A. v. Leeuwen, D. A. Okma, Leeuwarden; J. tjerk. Rotterdam; M. L. Verdonk, L; H. W. Baerselman, Amsterdam; Episch); B. Pontes, Amsterdam, Ij. Th. Brinkman. Kampen, (id.): P. Aalsmeer (met Eiv». en Fr.); d. Kaaij, VVormerveer (id.); jAlkmaar (id.); J. v. Oosten, Maarssen |j. 0. Oud. Aalsmeer (id.); N. C. i Amsterdam (id.): J. A. v. Wolfen ,(zer. Amsterdam (id.). leerlingen volgden Duitsch. Een r is uitstel examen verleend wegens Eldheid. pn adres van Tuinderscomité's. ■Aalsmeersch Tuinderscomité en Tuin- Jnité Aalsmeerderdijk hebben zich jen adres gewend tot de Centrale i en Veiling Bloemenlust, waarin zi j [organisaties uitnoodigen de volgende kelen te nemen of wel deze in tie tlgende ledenvergadering aan de "voor te stellen: sen adhaesiebetuiging aan den mi- van Justitie, met het adres der Westlandsche Veiling (bij wet te dat de executoriale verkoop van trijven der tuinders, zoolang de cri- jtirt, wordt onmogelijk gemaakt), brang uit te oefenen op de lichamen, [der der veilingen met executie he il: i cventueele toch volgende gedwon- Irkoopen, vóór aanvang tjer verkoo- den aanwezigen de situatie uiteen ten en te verzoeken niet te bieden. Bpenbaarmaking der namen van bank ingen of van particu'feren, die door gaan met executies. lot bestuursleden van de Clir. Scbool- Iging zijn in de plaats van de hee- 1 Hermsen en M. Piet Wzn. gekozen Ifren M. Root en J. Batenburg. lot lid van het bestuur der vereenl- |N'ut en Genoegen" is herkozen de Broeckmans en tot lid dor oom- van Toezicht tic heer H. Evo- lAra.zn. HAARLEMMERMEER. lot leden van het bestuur van de jsiiekvereeniging „Hoofddorp" werden »md mej. Schouten en de heeren van Driel. Hoewel de rekening van rereeniging over 19.il met een na telde sloot, kon met zekerheid wor- tenstateerd. dat in 19.52 het finan- renwicht zal worden hersteld. fanwege het gemeentebestuur van pmenneer is een aantal werkloo/e te werk gesteld aan het maken bergplaats voor vuilnis, waartoe teel grond, ter grootte van ongeveer geschikt zal worden gemaakt. Voor- wordt eerst één H.A. in orde ge- Om op dit terrein te komen móet jrit worden gemaakt over den Lijn- d. Staten van Z.-H. hebben afwij- ischikt op een aanvrage om ver is tot het in werking brengen van nlobusdienst Nieuw-VennepHille- tor de firma Van Kalmthout en v. Hoofddorp. HILLEGOM. Voordrachten-avond. declamator Arie Post uit den Haag op uitnoodiging van een comité in tbnuw „Patrimonium" eenige voor in gehouden, afgewisseld door za:ig P dubbel kwartet onder leiding van son C. J. de Koning. De lieer Post 'nst en luim; vooral om het laatste hartelijk gelachen, avond was geopend door den heer de Koning met gebed en werd gc- door ds. Krabbe met woorden van voor de voordrachten en voor den waarna hij voorging in dankgebed. gemeenteraad. ambtenaren-reglement - Benoeming 'avenmeester - Diverse adressen. De Winkelsluitingswet. raad dezer gemeente heeft gisteren erd onder voorzitterschap van bur- fr Pont. Afwezig waren de heeren ter De Wreede en Goemans. r aan de agenda begonnen werd, is «sloten tot de goedkeuring van een 'Je kasgeldleening van f. 150.000 te- a'i pCt. rente per jaar. notulen zijn vastgesteld en goedge- oe kohieren voor de hondenbelas- straatbelasting en aanlegbelasting. voorschotten op de vergoeding 1932 ae Bijz. scholen zijn goedgekeurd, o de vergoeding voor een bovental- •"joerwijzer aan de R.-K. school van ttlnus. Köisekeurde herziening der beheers- nmgen voor het bedrijf openbare n en zwem- en badbedrijf, was noo- 1 de nieuwe Gemeentewet. Dat waren alle hamerstukken, die weinig tild in beslag namen. Geheel anders was het gesteld met het Ambtenaren-reglement, dat in de vorige vergadering Is aangehouden. Het begon met de vraag van den heer Var. Lierop om één reglement te maken voor ambtenaren en werklieden tezamen. Hü sn de heeren Fijma, Spilker, Jansen, Paase. Carlier, Kerkhof en Meskers waren de woordvoer ders, di° beantwoord werden door den voorzitter cn weth. Vermeer Het debat had eenige kleine wijzigingen tot gevolg, waarna hei reglement in zijn geheel is goedgekeurd met algemeens stemmen. De Chr. Gymnastiekvereeniging „Jahn" kreeg een subsidie van f. 75 terwijl f200 was gevraagd. De heeren Meskers en Ma thot stemden tegen. Da R.-K. bewaarscholen, met die te Zilk en Bennebroek, vier ln aantal, kregen ge wone jaariijksche subsidie van 3 gulden per kind. De rooiüjn voor de Vinkenlaan is onver anderd vastgesteld overeenkomstig het voorste! van B. en W. De benoeming van een havenmeester had heel wat voeten in de aarde. De com missie voor Georganiseerd Overleg had be zwaren tegen het voorstel van B. en W. doch zij is ten slotte accoord gegaan met het plan gelet op de tegenwoordige om standigheden. De eenige opposant was ten slotte de heer Van Lierop. die dan ook tegen het voorstel stemde. Het is aange nomen met 11 stemmen, waarmee de heer Veen is benoemd tot havenmeester onder voorwaarden, waarin is rekening gehouden met zijn pensioen als agent van politie, voor welke betrekking de benoemde ontslag zal vragen. In zün plaats zal een longe man als agent aangesteld worden. De precario-rechten, in het bijzonder het haven- en kadegeld. bleken den schippers, toen het op betalen aankwam, zeer zwaar te vallen. Toen hebben zij aan den raad geadresseerd om de zeer kort geleden in gevoerde verordening en haar tarieven te wijzigen of nog liever heelemaal niet toe te passen Dus zich te houden aan de oude tarieven. B. en W, voelden niet veel voor het adres, te meer waar aan de Haven groote bedragen zijn besteed. Om tegemoet te komen in deze moeilijke tijden voor de binnenvaart, is voorgesteld eenige tarieven met 20 procent te verlagen. Dit is aange nomen met drie stemmen tegen, die van de heeren Spilker. Fijma en Paase. De verordeningen Ingevolge de winkel sluitingswet, door B. en W. Voorgesteld, hadden niet dc instemming van weth. Ver meer. die principieele bezwaren heeft tegen het geopend zijn van winkels gedurende de Zondagen in den bloementijd. Adressen zijn ingekomen van 14 melkslijters, die verzochten het venten met melk op Zon dag geheel te verbieden. Verder is er ge adresseerd- door de pas opgerichte Chr. Middenstandsvereeniging, de Geref. Kerk, en de A.-R. Kiesvereeniging. De heer Jansen verklaarde als Chr.-His- torisch te zullen tegen stemmen. Veel is gesproken over de melkventers en de bar biers, de adviezen van dezen en van de Hanze zün door B. en W. opgevolgd, maai de heer Van Lierop en Paase kwamen ver tellen, dat de barbiers niet gedacht heb ben aan den Woensdag, waarop de arbei ders 's avonds om 8 uur niet allen ge schoren kunnen zijn. Het begTnsel, op alle Zondagen alle Win kels sluiten, kwam eerst in stemming en werd met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Toen is er gestemd* over een voorstel om op Oudejaarsavond om 9 uur tc sluiten, waarbij de stemmen staakten, zoodat daarover in de volgende vergadering nog eens gestemd moet worden. Ook is er ge stemd over het voorstel-van Lierop om het melkventen op Zondag te verbieden, welk voorstel met 48 stemmen is ver worpen. Tenslotte werd de geheele ver ordening aangenomen met 1 stem tegen, uitgezonderd het onderdeel, waarover de stemmen staakten. De verklaring van Weth. Vermey, dat lilj allek zou doen, om te bewerken dat de verordening niet goedgekeurd zal wor den, verwekte eenige agitatie. Het adres van den Hilleg. Bestuurders- bond. verzoekende bij de Regeering aan te dringen dat de bouwvakarbeiders onder de crisis-werkloozen worden gerangschikt, is met 5 stemmen voor afgewezen. De bouwvakarbeidersbonden hadden gevraagd om een hoogere wekelljksche uitkeenng. Wijl B. en W. besluiten over werkverschaffing en steun, heeft dit col lege aan het verzoek voldaan, zoodat 3 dagen wordt gewerkt en voor den vierden dag f. 4.— wordt betaald. Met 9 tegen 3 stemmen is besloten geen subsidie te ge ven aan het Bureau voor arbeidsrecht te Haarlem, hetwelk f. 50.— had gevraagd. B. en W. zijn gemachtigd in beroep te gaan tegen de aan de gemeente opge legde aanslagen in de grondbelasting. Over een verzoek van den heer W. J. Gijselaar om een toeslag van f. 200 op zijn pensioen Is beraadslaagd in een zit ting met gesloten deuren. De vraag van B. en W. om de meening van den raad over verlaging der loonen. voor de werkverschaffing, in te voeren na overleg met de commissie voor de werk verschaffing. gaf andermaal aanleiding tot welhaast eindelooze discussies. B. en W. beroepen zich op de te verwachten of reeds ingevoerde verlaagde loonen in het hoofdbedrijf. In den loop van de debatten deelde de voorzitter mee. dat er deze week 86 nieuwe werkloozen bijgekomen zijn. Een besluit op de vraag van b. en w werd niet ge nomen; als zij met de Commissie voor de werkverschaffing niet tot een vergelijk kan komen, zal de vraag andermaal aan den Raad voorgelegd worden. Na enkele mededeelingen, om. dat per adres is gevraagd om verlaging der huren van de vereenigingshuizen, wordt de lang durige zitting met een korte rondvraag gesloten. LISSE. Tot kapelaan 3lhier is benoemd :1c heer A. van der Togt. De heer P. Kasteel uit Den Haag hoeft gesproken voor de ontwikkeiings- avonden in de R.K. Volksbond. De belang stelling was zeer groot. Woensdag 9 Maart zal dc vaccinatie plaats hebben op de gewone spreekuren der doctoren. Alhier vergaderde de Geref. Mannen- vereen., in welke vergadering de beer Koppenaal sprak over het onderwerp: „Brengt de natuur ons dichter tot God". NOORDWITKERHOUT. 1FSCHEID VAN Dr. DE WITH. Als directeur van het St. Bavo-Gesticht. Dt. de With, directeur van het St. Bavo- gcsticht, van wion wij kortgeleden een foto en een beschrijving van zijn grooto ver diensten voor deze inrichting publiceer den, heeft gistermiddag in het gesticht in liet bijzijn van een klein aantal genoodig- den. afscheid genomen. Met de leden van liet Gestichtsbestuur waren aanwezig do Rector, rle beide dok toren, alsmede de heer J. H. Pameyer, in specteur van het krankzinnigen wezen, die den scheidenden directeur hartelijk dank zegde voor zijn verdiensten voor tie krank zinnigenverpleging. Het was spr. een ge- genoegen dr de With te kunnen mede- deelen, dat liet H.M. de Koningin had be haagd hem te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Tevens voerden het woord de Overste cn dc beide genees- beeren, die eveneens hun gelukwcnschen overbrachten cn voor de ondervonden vriendschap hartelijk dank zegden. Zeer onder den indruk dankte dr. de With voor alle woorden. Een deputatie van het verplegend per soneel bood nog een prachtig cadeau aan. Nog langen tijd zal men ongetwijfeld in het St. Bavogesticht aan dezen voor- trgffelijken geneesheer blijven terugdenken. OEGSTGEEST. Bazar voor de Pauluskerk. Een damescomité besloot gelden bijeen te zamelen om een doopfont te doen ver vaardigen voor de Pauluskerk. naar ont werp van den architect den heer Jantzen. Daartoe is een bazar georganiseerd, welke Maandag cn gisteren is gehouden in „Het Witte Huis". Hoewel deze bazar niet zoo groot was als de vorige, bleek het aantal fraaie zoowel ais nuttige voorwerpen dat voor dit doel is geschonken, zeer groot. Naar wij vernemen is het comité liet doel reeds zeer genaderd. Er was veel belangstelling en in verhouding is cr aardig verkocht! Zooals te begrijpen waren de gewone attracties weer aanwezig. Er is inet animo gewerkt. RITNSBÏJRG. Overzicht Bloemenhandel. Het is een voortdurende schommeling in den bloemenhandel. Dan is er weer eens iets meer vraag voor bepaalde soor ten. doch na korten tijd komt de daling weer. Na enkele dagen komt weer een wei nig vraag, soms voor andere variëteiten, met hetzelfde verloop. Doch vaststaat dat dagelijks groote verliezen worden geleden. En dat 1 Maart, één van de bekende beta- llngsdagen, betrekkelijk ongemerkt is voorbijgaan. vindt wel voornamelijk hierin zijn oorzaak, dat op harde wijze niet alleen niets zou zijn te bereiken, doch dat hierdoor de moeilijkheden nog grooter zouden zijn geworden. Een onderlinge re geling met bollenveilingbesturen heeft veel onheil voorkomen. Of het in de toe komst gemakkelijker zal worden, blijft een open vraag. Genoteerd werden per dozijn: Gele Prins 1521 ct., Fred. Moore 912 ct„ Flamingo 710 ct., Rose Gris-de-lin 5—8 ct„ Thee roos 1619 ct., Cramolsie Brillant 69 ct., La Reine 611 ct„ Mr. van der Hoeft 17 24 ct.. Prins van Oostenrijk 11—14 ct., Brillant Star 7—11 ct., Ibis 1115 ct., Vuurbaak 1823 ct., Murillo 1218 ct.. Couronne d'or 1924 ct.. Mac Kinley 79 ct., Electra 2023 ct... Peach Blossom 14 18 ct.. Azalea 1418 ct„ Prosperity 711 ct., Hobbema 1115 ct., Herman Schlegel 79 ct., Tubergen 1821 ct., Pelikaan 18 20 ct.. Witte Valk 1012 ct.. Generaal de Wet 1824 ct„ Progession 913 ct., Proff. Rauwenhoff 1420 ct., William Copland 14—20 ct., William Pitt 15—20 ct., Barti- gon 1824 ct., Victoir d'Olivlerre 1518 ct., Elisabeth 1318 ct., Farncombe San ders 1318 ct. Narcissen per 100: Spur 20—40 ct.. Luci fer 2535 ct.. King Alfred 3550 ct., Ajax 2535 ct... Victoria 3045 ct., Laurens Koster 3555 ct.. Poëticus Ornatus 2530 ct.. Early surprise 2530 ct,. Sir Watkin 3050 ct.. Sion 2535 ct., Henrv living 2035 cent Loop der Bevolking. Vertrokken: W. Jansen, tuinder, naar Bodegraven, Weijpoort 67: van Egmond, landarbeider, naar Oegstgeest, Valkenbur- gerweg 11: W. M. Bodaan, naar Valken burg, Z.H., Achterweg 6; Petr. van der Mey, dienstbode, naar Oegstgeest, Valken- burgerweg 20 a; D. Joh. van Rijn en gezin, naar Duitsohiand, Berlijn. Gevestigd: A. Heemskerk, echtgen. van J. J. v. Iterson, van Oegstgeest, Rhijnhof- weg 12: VV. Passchier en gezin, land arbeider. van Katwijk. Voorstraat 48; Corn, van der Luyt, van Katwijk, Kanaaldwars straat 6: Nicolaas van den Eykcl en gezin, bloemist, van Noordwijk, Kerkstraat 52; D. van Dijk, echtgen. van van Nieuw koop, van Valkenburg Z.H., Rijnstroomlaan 15; G. H. R. R. Raukopf. schoenmaker, van Apeldoorn, Krimweg 39; Jac. de Mooy, bloemistknecht, van Oegstgeest, Valken- burgerweg 16. SASSENHEIM.' Ongeval. Gistermiddag om 12 uur werd een meis je van de tam. Sp. bij het verlaten van de Fröbelschool aan .de Kerklaan door een auto aangereden toer. zij onverwachts den weg overstak. Dr. Le Grand was spoedig ter plaatse en constateerde een breuk in het rechterbovenbeen dat door hem ge spalkt werd. Vervolgens ls de kleine door dr. Dn Boeuff naar het Ziekenhuis in Lei den overgebracht ter verdere behandeling. Gekanteld. Ter hoogte van den melkboer Breedijk aan do Menneweg kantelde gistermiddag een hoog opgeladen stroowagen. Van de weeromstuit reed de tweede wagen die er vlak achter volgde, .tegen een boom. De lading werd over den 'weg verspreid, waar door de doorgang geruimen tijd versperd was. .,De juichende Kinderschaar." Morgenavond geeft het kinderkoor „De Juichende Kinderschaar" een uitvoering in het Herv. Vereenigingsgebouw. Het pro gramma ziet er gevarieerd en aantrekke lijk uit. en wordt afgewisseld door een ta bleau. Het jubileum van den heer Berkhout. Alhier herdacht de heer Nic. Berkhout den dag. dat hij voor 50 jaar in dienst trad als molenaar van den Floris Schou ten Vrouwenpolder. Vele familieleden, vrienden en kennissen kwamen den jubilaris gelukwenschen met het feit. dat. hij een halve eeuw in dienst van den polder is geweest. Door menigeen werd de rustige weg. ondanks de felle koude, afgelegd naar den stillen polder. Men zag het reeds van verre, de wappe rende vlag op het gemaal, toonde aan. dat in den polder iets bijzonders aan de hand was. Namens het polderbestuur en Inge landen werd de heer Berkhout gelukge- wenscht door den heer J. W. Marbus, die den jubilaris onder een hartelijke toe spraak een enveloppe met Inhoud over handigde Meer dan vijftig jaren heeft spreker den jubilaris gekend en hém steeds gewaardeerd. Tot volle tevredenheid van polderbestuur en Ingelanden heeft hij 45 jaren den wind molen en 5 jaren het machinaal gemaal bediend Als particulier bood hij hem even eens een souvenir aan. Van meerdere be langstellenden mocht de jubilaris stoffe lijke blijken van belangstelling in ont vangst nemen. Moge het den heer Berkhout nog vele jaren goed gaan en hij zijn functie op de zelfde nauwgezette wijze blijven waarne men tot voldoening van zün superieuren. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Februari 1932 ingelegd f. 13.408.02, terugbetaald f. 6317.40. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3418. VALKENBURG. Jaarvergadering Boerenleenbank. Dc Coöp. Boerenleenbank alhier hield haar jaarlijksche ledenvergadering. Do directeur der Bank, de beer G. Zandbergen Wzn., wees in zijn openingswoord op do zeer ernstige tijdsomstanaigiieden en hoopte dat er op economisch gebied spoedig ver lichting in moge treden. De toestand in land- en tuinbouwbedrijven is dan ook verre van hoopvol; de druk der tijden wordt ook hiier zeer zwaar gevoeld. De kassier der Bank, de heer H. Haantjes, bracht daarop verslag uit over het afgeloopen jaar, waaraan we het volgende ontleenen. Het aantal leden bedraagt thans 92; het getal spaarders 272. Deze hadden op 31 Dec. totaal f. 90.172.74 ingelegd. Do r.ike- nmg-couranthouders hadden hij de Bank een schuld van f. 69.257,61 en een vordering van f. 5514.90. Aan voorschotten staat uit een bedrag van f. 25.06S.05. Het saldo der Bank bij dc Centrale Raiffeisen-Bank te Utrecht liep gedurende 1931 terug van f. 48.114.58 op f. 4690.04. De winst over 1931 bedroeg f. 505.73. De rekening sluit met een eindbedrag van f. 142.745.26liet eindcijfer der balans is f. 101.595.72. De commissie uit de leden, die tot taak had, rekening en balans na te zien. bracht bij monde van den heer P. Korpershoek Jr. verslag uit. Dez- com missie steide voor rekening en balans on veranderd vast te stellen, welk advies met aigeineene stemmen goedgekeurd werd. Het bestuursvoorstel, om de winst over 1931 bij dc reserve te voegen, werd goed gekeurd. De reserve bedraagt thans f. 5008.08. Tot slot hadden nog enkele be stuursverkiezingen plaats. Als lid van het bestuur werd herkozen de heer A. de Roode Jr.; van de Raad van Toezicht de heer A. Bol Jzn. en als plaatsvervan gende bestuursleden werden gekozen de heeren J. P. v. d. Zwart en P. J. v. Leeuwen. Onder een woord van dank voor de opkomst aan de leden, sloot de directeur hierop de vergadering. WARMOND. Jaarvergadering „St. Mathias". Onder groote belangstelling hield de EK Muziek-, Zang- en Tooneelvereenig. „St. Mathias" alhier een algemeene jaar vergadering in Hotel ..de Zon". Te ruim acht uur werd de bijeenkomst geopend door den voorzitter, den heer C. Zwetsloot die een woord van welkom sprak tot de aanwezigen, speciaal tot den Pastoor, het eerelid van Moorsel en den heer Schöl- vinck. In eenige gevoelvolle woorden her dacht de voorzitter het overlijden van den oud-Burgemeester, den heer A. J. Schöi- vinck, in leven beschermheer der vereeni- ging. Hierna werden door den Secretaris do notulen der vorige vergadering voorge lezen. Deze werden onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Uit het hierna uitgebrachte financieel verslag bleek, dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar hadden bedragen f. 2287.56 en dc uitgaven f. 2059.82, zoodat een batig slot te boeken viel van f. 227.74 Het hierna door den secretaris uitgebracht Jaarver slag was in alle onderdeelen keurig ver zorgd en gaf een duidelijk overzicht van den groei en bloei der vereeniging. De voorzitter bracht zoowel den secretaris als den penningmeester hartelijk dank voor alles wat zij in het belang der vereeniging hebben gedaan, daarbij de hoop uitspre kende, dat zij belden nog vele jaren ln het belang der vereeniging werkzaam mogen zijn. Met den wensch dat hij nog vele Jaren getuige mag zijn van een steeds toene- menden bloei der vereeniging bood de voorzitter vervolgens den heer H. Schöl- vinck het eere-lidmaatchap der vereeni ging aan. Deze dankte met enkele toepas selijke woorden voor de hem verleende onderscheiding. Het is mij, aldus de voorzitter, een zeer aangename taak U mijnheer Schölvinck het eere-lidmaatschap onzer vereeniging te mogen aanbieden, tl: meen ook uit naam te spreken van allen indien ik U tcewensch dat U als eerelid onzer ver eeniging ons streven de vereeniging tot grooter groei en bloei te brengen nog jaren zult mogen volgen De heer Schölvinck bracht zoowel den voorzitter als de lederi dank voor de hem toegekende onderschei ding waarbij hij de vereeniging alle goeds toewenschtc. Namens de kascommissie bracht de heer J. van Stijn verslag uit over het gehouden onderzoek van kas en boeken, waarbij hij namens deze commis sie mededeelde, dat alles in keurige orde was bevonden. Voor 1932 werden als leden der kas-commissle benoemd de heeren Kokshoorn, Kerkhof en Heymans. De af tredende leden van het Hoofdbestuur, de heeren H. van Hulst en A. M. P. Versluis werden bij acclamatie herkozen. De rondvraag bracht nog eenige zaken van huishoudelijken aard naar voren, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot. Rijkspostspaarbank. Gedurende de afgeloopen maand werd aan het postkantoor alhier ten dienste rijkspostspaarbank ingelegd een bedrag van f. 5792.19 terwijl werd teruggehaald een bedrag van f. 2561.59. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3819. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Johanna, d. v. C. Zandbergen en J. v. der Zon. Cornelia. Johannes Jozephus, z. v. J. N. v. d. Salm en K. J. J. Lansbergen. Petronella Agatha, d. v. G. P. v. Leeuwen en C. de Jong. Antonius Wilhelmus, z. v. A. C. Paardekooper en M. M Straathof. Overleden: Jozeph Winters, 70 j. He lena Adriana v. der Eist 4 m. Grada Catharina Elfrink 80 j. Theresia Maria Schalks, 73 j. IJMUIDEN, 2 Maart 1932. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. 1.15—0.75; Griet per kist van 50 K G. 30—20; Tongen per K.G. 21.10; Groote Schol per kist van 50 K.G. 17—14.50; Middelschol per kist van 50 K.G. 20—15; Zetschol per kist .van 50 K.G. 2822; Kleine schol per kist van 50 K.G. 259; Bot per kist van 50 K.G. 5.202.50; Schar per kist van 50 K.G. 13—8; Tong schar per kist van 50 K.G. 2720; Roggen per 20 stuks 27—8; Vleeten per stuk 2.60 1.30; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. 164.90; Groote schelvisch per kist van 50 KG. 3835; Middel schelvisch per kist van 50 K.G. 4126; Kleinmiddel schelvisch per kist van 50 K.G. 2823; Kleine schelvisch per kist van 50 K.G 22— 7 40; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 50 44; Gullen per kist van 50 K.G. 18—7; Len gen per stuk 1.700.60; Heilbot per K.G. 1 050.85; Wijting per kist van 50 K.G. 92; Koolvisch per stuk 1.08—0.27; Aangekomen 14 Stoomtrawlers; O.N. 173 met 3600; IJM. 34 met 5100; 1JM. 938 met 900; IJM. 91 met 1900; IJM. 56 met 2000; IJM. 63 met 1200; IJM. 4 met 2300; IJM. 77 met 4800: IJM. 31 met 6282; IJM. 49 met 4100 IJM. 55 met 1507; IJM. 28 met 1900; IJM. 192 met 1800; IJM. 103 met 2000; VL. 190 met 870; VL. 103 met 950. en 13 loggers: RO. 1 met 490; Sch. 342 met 150; Sch. 201 met 310; Sch. 47 met 720; K.W. 14 met 490; K.W. 23 met 580; K.W. 44 met 670; K.W. 55 met 520; K.W. 47 met 380 K.W. 40 met 340; K.W. 124 met 370; K.W. 173 met 550; K.W. 105 met 612. Kni te b°uwen kleine "GEN, Middenstands- en Beneden- en "woningen ia de omge- «6e Morschweg en omgeving Zoeter- "e weg (verl. Heeren- Koopprijaen enkele "raoaf f. 4000.Bene- Bovenhuizen vanaf 3067 "hek beschikbaar. ,i JANSEN, Oude Telef. 2271. briefkaart om gratis proefles: Fransch. Duitscb, Engelsch, Ned. Taai met Rekenen. Boekhouden, Schoonschr.. Steno, Alg. Ontwikkeling. Elk vak f. 0.65 p. mnd. - CURSUS ZELF ONTWIKKELING. Bosb. Toussaintstr. 46 LD. Amsterdam-W. 4839 zeev modern cu copilortaböi ingericht Buurprpzcr /illijK vanat L 40.— per maand Dageljjks te bezichtigen en aanvragen ta richten aan het woningbureauFagelstraat 5. 7442 Vrijdag 4 Maart 1932 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden. 4714 van de buizen eh eiven to Leiden in bod gebracht a. v.: 1 Hurlemmersti 210 f.5800 2. Langegracht 180 f.1460 3 Groenhazengr 21.21a f.1480 4 Zwijnhoornsteeg 2 f 27C 5 Zwijnhoornstaeg I S00 6 Sliksteeg 20 f. 53C 7 Groenbazengi 27 1340 S 5e Binnenvestgr. 13 f. 560 Notaris M A RK USSE, Leiden n3ar maat vanaf f. 5.— per maand. Vraagt eens inzage stalen- collectie betere genre. Coupeurs bezoeken U door bet geheelo land. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 455. Vereeniging „Het Nederlandsche Meisjesgilde' Afd. Lelden. Groep I. 4873 Vrijdag 4 Maarr s-avond-, van MG uur Zaterdag 5 Maar: s-middags vac 2-3 uur en 's-avonds van 7.10V$ uur alle vakken, leerling 2e klasse G^vmnasium. Billijke condities worden ingewacht. Br. Bur. van dit blad onder No. 6755a. SLACHTHUIS 8 tot 10 OPEIXB Donderdag v.ui. vao uur. verkoop v. een groote partij voorwaardelijk goedgekeurd rundvleeseh Vet en Beenderen. Runderlappen vanat 5 p. t. 1.- Rip Rosbie» 30 ct. Biefsluk 40 ut., alle-, per 5 ons. Verkooper H. v. OELDEREN, Telefoon 1492. 6750a 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7