R.H.W. FRUITSODA DE OMSTREKEN. katwijk aan zee. noord witk. GEMEENTERAAD. noordwijk aan zee. reclame. RADIO-PROGRAMMA. Ned. Chr. Landarbeidersbond. jfd. Katwijk van bovengenoemdcn j„am in ledenvergadering bijeen, 68 wren aanwezig. liet zingen van Ps. 25 6, lezen van 1 en gebed opende de voorzitter Cr. Vooys, deze bijeenkomst. Na bartelijk welkom te hebben geheeten, lij een kort inleidend woord over ectlef-contract voor de bloemboilen- rs en over den huidigen toestand, ■elite ook allen op, om juist in dezen jlien tijd aan ons beginsel trouw jven en om zich niet te laten ver door schoone beloften, die toch praktijk niet uitvoerbaar blijken te Tijdens de vergadering kwam er een am van het hoofdbestuur, dat de telde verhinderd was om op het roken uur aanwezig ie zijn, maar j even later zou komen. don secretaris werden vervolgons uien voorgelezen. Hierna werden de men stukken behandeld, die voor- *jk gingen over de conferenties tus- de werkgevers- en do werknemers- Isalies. werd nu gepauzeerd en sigaren wer- ngebodcn. Ondertusschen arriveerde -fdbestuurder, de heer Stokman, die ander over het voorgelezenc toe- o.a. over het pensioenfonds en het oestagfonds, die ongewijzigd blijven, men de patroonsorganisatie eerst voorstel van f. 18, door herhaald andelen komen ze nu met een voor in een minimumloon van f.21; de arbeiders vallen hier ook onder. Naar ding van het bovenvermelde werden i-ragen gesteld ,die door den heer n tot aller voldoening werden be id. hoofdbestuur vroeg nu, na voldoende ting, aan de leden door stemming andaat. achttal leden maakten van de rond- gebruik. Op verzoek van den voor- sloot de heer Stokman deze druk vergadering op de gebruikelijke Begin van brand. ravond ongeveer te 7 uur brak een [van brand uit bij den slager E. v. d. de Annastraat. Bij werkzaamheden, in een bijgebouw verricht werden, vlam in een pot, waarin mastiek ten werd. Met eenigc emmers water en naburige pomp was de brand gebluscht, toen de politio met een x aankwam. De brandweer stond oogenblikken, nadat zij gewaar- was, kant en klaar om uit te rukken, Wd bijtijds afgelast. De matcrieele die aangericht was, is gering te ei. W. de M. uit de Schoolsteeg -sburg deed bij de politie alhier dat zij in de Sandtlaan, werd 'en door J. de B. uit het Duinpad, iioedelijk heeft deze een valschen tn een verkeerd adres opgegeven, 'litie stelt een onderzoek in. V. uit de AdrinnaStraat had bij 'tic opsporing gevraagd van zijn 17- dochter M. De politie hier beeft een 'k ingesteld met het gevolg, dat de politie te 'sGravenhage werd uden en naar hier op transport gesteld en aan de ouders teruggeven. v. D. uit de Kanaalstraat deed politie aangifte van het feit, dat jwiel, dat hij bij een bouwwerk in aal Malefijtstraat had geplaatst, is :md. tverstrekking levensmiddelen etc. "pport v. d. commissie tot onderzoek ttaj etc. en het antwoord van B. en Behandeling der BcgTooting 1932. STerhooging; geen salarisverlaging. Raad dezer gemeente kwam gister- in openbare vergadering bijeen, voorzitterschap van den burgemees- kezig met kennisgeving de heeren "n en Admiraal. erst werd medegedeeld dat de heer hagen bereid is het huis aan den ooenweg (openbare school) voor w huren. De reparatie aan dit huis erse verbeteringen worden begroot aOü. De heer Verhagen heeft dit huis jaar gehuurd. Wordt z.h.st. goed- J, ien van de commissie van toezicht L. O. worden benoemdin de vaca- Koers, de heer J. H. Hegemanin "ature mej. Nolling de heer G. Ma de vacature R. Klunder de heer R. 'aftr.j. olgens wordt machtiging verleend betaling van Weezengelden over '32. -tearing werd bepaald voor volle wee- b'.100 en f.225 en voor halfweezen P- j. Verpleegd worden 48 weezen al. en W. stellen voor toe te treden tot Menschappellj ke regeling inzake o brand, waartoe ook de gemeenten M LLsse, Noordwijkerhout, Voor- obasenheim en Warmond behooren. regeling is o.a. opgenomen, dat JMr geen kosten van of naar aan- uer verleende hulp zullen worden t«ng gebracht. aangenomen, st bespreking crediet voor besclük- ™g van levensmiddelen, kleeding P^l in samenwerking met het Na- CrUir-Comité. -nu d'«nt voor verschaffing van '.Weeding, beddegoed e.d. aan on- -II? w dU de werkverschaffing te- jeldec. Beschikbaar wordt gesteld berekend naar 10 cent p. i. Dit- J55J6 pi. wordt dan ook beschik- d°°r het Nationaal Crisis-Co- ultdeeling wordt bewerkstelligd subcomité van het crisiscomité. r'a korte discussie z.hst. besloten. «5>Mt besloten aan te koopen van G. J. Alkemade Jr. een strook- voor wegverbreeding, diep 4Vt od 12 M. voor 25 ct. in totaal in ruil j,: stukje grond van gelijke grootte "eer A. gratis afgestaan. Aange- istellen voor de Prins Hendrik- n al. an als bouwstraat aan te mer- te brengen op 10 M, dit in verband met de aanvrage voor een bouw vergunning voor een bouwplan op een per ceel van de terreinen van de erven Dub belman. Deze bouwvergunning kan na aanneming van dit voorstel worden ver leend, zoodra bedoelde straat is verbreed. Deze straat voorloopig te rioleeren. Wordt op verzoek aangehouden. B. en W. stellen voor een huurprijs van f. 4 p. w. voor de woning Hoofdstraat 91 te brengen op f. 3. Aldus besloten. Volgt behandeling der begrooting 1932 en rekening 1930, welke laatste reeds for meel is vastgesteld. De voorzitter betreurt nadrukkelijk, dat de indiening dit jaar nog zoo laat ge schiedde. Hij stelt er echter prijs op te ver klaren. dat zulks in den vervolge niet meer geschieden zal. Aan het rapport v. d. commissie tot on derzoek van de gemeenterekening 1930 en de begrooting 1932, evenals aan het ant woord van B. en W. ontleenen wij eenige punten. Rapport commissie. Zij wijst aller eerst op de uitbreiding in de laatste jaren van gemeentelijke administratie. Zij is van oordeel dat bij een andere leiding van B. en W.; zij denkt daarbij o.m. aan het uitbreidingsplan, het bou wen van de nieuwe openbare school, de ombouwing teekenschool een en ander minder tijd zou hebben gekost van ambte naren en leden van het gemeentebestuur. Het steeds bij stukjes en brokjes in den Raad brengen van allerlei voorstellen als exploitatie terreinen Noordzijderpolder, rioleering enz., acht zij eveneens uit den booze, daar inzicht in de kosten en de ge volgen van de voorstellen voor den Raad verloren gaan. Ook heeft de commissie den indruk dat vaak zaken onder handen genomen worden die niet tijdig gereed ko men, zoodat de daar aan bestede arbeid verloren is. Ook schenkt men te veel aan dacht aan zaken voor de gemeente van niet voldoende belang. De commissie vraagt voor alles: in ad ministratie soberheid, daar veel schrijf werk een ambtenaar vertegenwoordigt. Begrooting. De commissie klaagt over de uitvoerige begrootingswijzigingen, die bij elke Raadsvergadering aan de orde ko men. De begrooting verliest daardoor haar beteekenis en alle overzicht en eenheid gaat aldus verloren. De posten rente en aflossing zijn snel gestegen. De raming van deze posten zijn veel te gunstig gesteld, daar rente en af lossing van nog een groote, te sluiten lee ning daarbij niet zijn gerekend. Streven naar verlaging van deze posten is noodza kelijk en alleen bereikbaar door buiten gewone werken na te laten. De commissie is ontevreden over het beleid van B. en W. daar openbare aanbe steding regel en uitvoering in eigen be heer uitzondering moet zijn, zooals door den Raad herhaaldelijk is uitgesproken. Het tegenovergestelde heeft echter steeds plaats: Uitvoering in eigen beheer is re gel, openbare aanbesteding uitzondering Openbare aanbesteding moet leiden tot een groote bezuiniging bij openbare wer ken en de zaken zouden daar door beter op tijd en beter voorbereid worden afge daan. Ook wordt betreurd dat ook uit de be grooting blijkt, dat meerdere posten voor werken niet zijn begroot. Zoodoende ontbreekt voor den Raad alle con trole en wordt dus feitelijk een blanco cre diet aan B. en W. gegeven: Een wel over wogen werkplan ontbreekt. Het is gebleken dat het onderhoud der wegen meer of minder heeft gekost dan werd geraamd en dus het overschot van den eenen weg dient voor dekking van de kosten van onderhoud van die wegen waar voor te weinig geraamd werd. zon der daarin den Raad te kennen. De commissie acht dit uit den booze; ook omdat dit den weg openzet om bui tengewoon onderhoud en vernieuwing daar uit te betalen, buiten den Raad om. De commissie verlangt verder nadere specificaties van onderhoud van wegen en voetpaden voor 1932. De commissie merkt op, dat vele perso nen jaar In jaar uit, door de gemeente worden ondersteund. Opneming in het Gasthuis zooveel mogelijk, lijkt haai' wen- schclijk. Herbestrating en verbreeding rijweg Zuid Boulevard van den Beethovenweg tot den Boerhavenweg, werd ruim f. 2000 te hoog geraamd. De commissie vraagt zich af of met een raming wel voldoende ernst wordt gemaakt. Electriciteitsbedrijf. De aandacht wordt gevestigd op het feit dat de alge- meene onkosten en drukwerk en bureau behoeften met belangrijke bedragen zijn overschreden. Kapitaaldlenst. Het heeft de commis sie teleurgesteld, dat geen enkele kapi taals uitgave in cijfers is geraamd en alle kapitaalsuitgaven pro memorie zijn uitge trokken. - Politie. Dc commissie meent dat m navolging van de Belgische badplaatsen naar inkrimping van het vaste corps der agenten moet worden gestreefd. Het aan tal agenten in den winter acht zij te groot en dient te worden ingekrompen en het aantal zomer-agenten te worden uitge breid. De commissie stelt voor op de be grooting 1932: 2 strandagenten minder uit te trekken (besparing f. 1000) en in plaats daarvan 2 agenten van het vaste corps op het strand dienst te laten öoen. Ondersteuning aan behoeftigen. De commissie vraagt aan B. en W. haar mee ning te zeggen betreffende het verstrek ken van steun in natura bij de gemeen telijke steunverleening. Conclusie. De commissie meent dat het in evenwicht brengen van de inkom sten en uitgaven niet behoort te geschie den door het aanboren van nieuwe belas tingen, maar door het verminderen der uitgaven. Zij stelt voor het salarisbedrag waarbo ven een pensioenpremie wordt betaald van 7 pet., terug te brengen tot f. 800, dit zou een jaarlijksch voordeel voor de ge meente zijn van f. 3000. Zij beschouwt dit slechts als een begin en verzoekt B. en W. het punt salarisverlaging in ernstige over weging te nemen en de ioonen der losse werklieden in overeenstemming te bren gen met de ioonen in het vrije bedrijf, daarvoor acht de commissie ook den tijd gekomen. De commissie kan zich niet vereenigen met een Straatbelasting, temeer daar de gemeente nog een opgelegde reserve heeft van 140.000. ZIJ heeft echter geen bezwaar tegen een matige Vermakelijkheidsbelas ting. V.n. cijfers begrooting werden door ons indertijd gepubliceerd. Antwoord van B en W. Vermeerdering van wettelijke bepalin gen en van de bemoeienissen var. het ge meente-bestuur. maar tevens het karaktei van de plaats Noordwijk achten B en W oorzaken van de vermeerdering der gem. administraties. De door dit karakter, dat tweeledig is, voorkomende problemen schijnen zich te vermeerderen. Tegen het bezwaar van 't partieel be zien van vraagstukken in den Raad, bren gen B. en W. in dat omstandigheden vaak verhinderen een plan in zijn geheel te be zien. B. en W. zagen eveneen:? gaarne iedere daad getoetst aan rentabiliteit doch waarom heeft de commissie haar eigen stelling niet toegepast en in plaats daar van een rapport van 16 biz. aangeboden aan B. en W.? B. en W„ erkennen dat men de begroo ting niet meer terug kan nemen als men de rekening ziet. Zij hebben de hoofden van dienst bericht, zich aan de begrooting te houden en zonder toestemming het daarin geraamde bedrag niet te over schrijden. B. en W. hebben met zorg kennis geno men van de snelle stijging van de posten voor rente en aflossing en oordeelen bui tengewone werken te moeten nalaten. Met de bemerking over leveranties zul len B. en W. rekening houden. B. en W. ontkennen dat de gedachte zou voorzitten: eerst eigen beheer, dan aanbesteding. B. en W. herinneren zich gedane voorstellen in den Raad om alle werken, zoo mogelijk, aan te besteden. Met het oog op de toenemende werkloo- zenzorg hebben B. en W. de aanneming daarvan ontraden. B. en W. hebben meer malen werken aangenomen om in de werki.zorg te voorzien. De vraag is of steeds door openbare aanbesteding, be zuinigd zal worden. B. en W. erkennen dat bij de behande ling der begrooting een specificatie der aan te brengen verbeteringen aan straten enz. moet worden overlegd. B. en W. erkennen een belangrijke over schrijding inzake den Zwarteweg. Wan neer de Rand de door de commissie be doelde specificatie wenscht, dan verzetten B. en W. en zich niet tegen. Ook tegen een specificatie van de kosten van wegen en voetpaden voor 1932 hebben B. en W. geen bezwaar. De uitgetrokken bezwaren voor straten, pleinen, wegen en voetpaden met 15'/o te verlagen, achten B. en W. zeer gevaarlijk. B. en W. zullen in de toekomst waken tegen overschrijding van posten. Over schrijding der post gevolg van verschillen de vacature's onder gem.-personeel met als gevolg herhaaldelijke oproeping van sollicitanten. B. en W. meenen dat de Armenwet al leen in daar voor werkelijk in aanmerking komende gevallen wordt toegepast. Part. armbesturen en diaconieën kunnen niet tot onderstand gedwongen worden. Drie maandelijks worden de diverse steun ge vallen nagegaan. Dat er na 1 Mei 1930 nog werkloozen zijn gesteund komt omdat het gemeente bestuur werkloozen die ook na 1 Mei geen werk kunnen bekomen, niet aan hun lot mag overlaten. Gemeentebegrooting Als bemedkin- gen. Zoodra de nieuwe Wegenwet in werking treedt zullen B. en W. de questie: onderhoud van particul. wegen, in studie en behandeling' nemen. Kapitaaldlenst B. en W. zullen maat regelen nemen om herhaling te voorko men. De begrooting van den dienst kwam zeer laat in bij B. en W„ met het alsnog ramen van de posten Yobr de aanbieding der begrooting aan den Raad weer zijn vertraagd. Politie Met het voorstel der commis sie i.z, personeelsbezetting kan de meer derheid van het college van B. en W. zich vereenigen. De Burgemeester meende bevoegd te zijn tot alsnog aanstelling van een agent le klasse, daar benoodigde geiden op den begrootingspost aanwezig waren. Ondersteuning behoeftigen. B. en W. achten steun in natura voor de betrokke nen zeer groote vrijheidsbeperking. Deze vorm van ondersteuning behoeft uitbrei ding van personeel. Reeds worden over doorloopende open stelling der telefoon onderhandelingen gevoerd. Conclusie: Gezien de finaneieele om standigheden der gemeente op dit oogen- blik en de houding van overige gemeen ten, die in slechter omstandigheden dan deze verkeeren, meenen B. en W. het voor stel der commissie tot verlaging van het bedrag, waarvan r:een pensioensbijdrage wordt verhaald, niet te kunnen overnemen Mocht de econ. inzinking voortduren, dan zullen B. en W. met voorstellen tot sa laris-verlaging komen. B. en W. meenen het voorstel inzake in voering van straatbelasting niet te kunnen intrekken. Begonnen wordt met de algemeene be schouwingen. De heer Krau releveert den wereldoor log, die de crisis verhaast heeft. Na eenige historische beschouwingen becritiseert hij het heerschende kapitalistische stelsel, het militarisme. Hij wijst op de rationalisatie, de overproductie, de werkloosheid etc. Volgens snr. loopt dit stelsel vast en h'j beveelt een ander stelsel aan, dat de menschheid in haar geheel z.i. zal kunnen dienen. De heer Alkemade Sr. brengt hulde aan den samensteller der begrooting, waarna hij uitvoerig de belastingen bespreekt, in verband met het kortingswetje en de sala risverlaging. Hij wenscht verlaging der opcenten op de personeele belasting, met 3 pCt. Hij geeft aan de Commissie tot nazien der Begrooting in overweging haar voor stel inzake de pensioenpremie in te trekken. Spr. zal zijn stem niet geven aan straat belasting, doch is voor verlaging der schoolgeldheffing. Uitkomst uit dezen be narden tijd verwacht hij op andere wijze dan zijn buurman, de heer Krau. De voorzitter zal met den heer Krau niet gaan debatteeren over de crisis, dankt den heer Alkemade voor zijn uiteenzettin gen, die nader onder het oog zullen worden gezien. De heer Lieffrink wijst op de reserve van f. 140.000. die zoo noodig kan worden aangesproken. De heer v. d. Meer merkt op, dat blijkens de begrooting niet meer op meevallers san gerekend worden; wellicht zullen er zelfs grootere uitgaven komen. Ook hij dringt, wanneer zulks mogelijk is, op beiastingner- ziening aan. Weth. v. d. Wiel acht het nu nog geen geschikt moment om over belastingherzie ning te spreken. De voorzitter kan zich vereenigen met de gedachte van den heer Lieffrink, om even- tueele tekorten te putten uit de nog aan wezige reserves, waardoor de straatbeias- ting en de salariskweatie zouden kunnen vervallen. Het bedrag, dat hiermede ge moeid is, is betrekkelijk gering. Mocht er meer teekening in den tijd komen, dan kan men, indien noodig, nog krasse maatrege len treffen. Ook andere spr. verklaren zich tegen straatbelasting en korting op de pensioen premie. Z. h. st. wordt tenslotte besloten geen nieuwe belastingen te heffen. De commis sie neemt haar voorstel betreffende de pensioensbijdrage terug. Na een uitvoerig debat over het uitvoe ren van werken in eigen beheer of door aanbesteding, betoogden B. en W. met klem, dat steeds aan den Raad in deze de beslissing was. De begrootingen van het Gas-, Water en Electriciteitsbedrijf werden hierop vast gesteld. Dan stelt de voorzitter aan de orde de gewone uitgaven van de Gemeentebegroo ting. De commissie stelt voor. de typiste van het politiebureau, die 2 middagen per week ter secretarie werkzaam is, in de toe komst de geheele week op het politiebu reau te werk te stellen, in verband met het voorstel van de commissie om het agentencorps met 2 te verminderen. De voorzitter en de beide wethouders meenen, dat vooral in verband met het vele werk, dat de crisisomstandigheden voor de secretarie medebrengen, dat de typiste veel eerder ter secretarie, dan op het politiebureau noodig is. Ten slotte wordt een voorstel van weth. Meijer aan- nomen, om de typiste van het politiebu reau in het zomerseizoen de geheele week op dat bureau te werk te stellen, als het voorstel der commissie wordt aangenomen om het aantal agenten met 2 the vermin deren. Van verschillende zijden wordt aanmer king gemaakt op de hooge kosten van de telefoongesprekken. B. en W. zullen bij de hoofden van dienst op soberheid in deze aandringen. Bij het hoofdstuk „Politie" wordt beslo ten f. 1000 te schrappen voor het aanstel len van 2 zomer-agenten, benevens f. 400. waarvoor tot heden één agent werd aange steld om aan de agenten in den zomer ge legenheid te geven verlof te nemen. De burgemeester verzet zich hiertegen heftig en deelt mede, een eventueel raadsbesluit aan de Kroon ter vernietiging te zullen voordragen. De burgemeester verklaart wel te willen medewerken aan bezuiniging op het politiepersoneel in den winter, maar in den zomer kan hij geen enkele van de 16 agenten missen. De Raad besluit ech ter 2 agenten voor den zomer af te voeren. Bij hoofdstuk VI vraagt de heer Lief- ferink namens de commissie of aan den Raad nu zullen worden overgelegd specifi caties van de posten „onderhoud wegen en straten." Weth. v. d. Wiel deelt mede. dat reeds opgedragen is deze specificaties te maken, maar dat het maken daarvan eenigen tijd in beslag neemt. De commissie heeft voorgesteld een cre diet van f. 1600, dat door B. en W. is aan gevraagd voor het aanstellen van een klerk op het bureau van Openbare Werken te schrappen zoolang niet ln den raad be handeld is het uitgebrachte deskundige rapport over de inrichting van deze admi nistratie. De heer Liefferink licht toe, dat de commissie naar een andere werkwijze wil, zoodat mettertijd bij dezen dienst op het bureau alleen werkzaam zullen zijn dc architect en de opzichter. Intusschen kan de tegenwoordige klerk op een salaris van f. 500 blijven. Weth. Van der Wiel is er voor dit crediet op de begrooting te laten staan omdat B. en W. zich verbonden heb ben dit niet te gebruiken, zonder dat de Raad een nader besluit heeft genomen. Er kan dus niets gebeuren zonder nadere me dewerking van den Raad. Met 8 tegen 6 stemmen kiest de raad de zijde van B. en W. Hierna wordt de vergadering te 6'/s uur geschorst en te 7.45 uur voortgezet. De heer Liefferink licht namens de com missie uitvoerig toe, hoe of de commissie na rijp beraad ln de controle van de reke ning 1930 aanleiding gevonden heeft met haar voorstel te komen om de posten stra ten en pleinen en wegen en voetpaden met 15°/o of ongeveer f,4000 te verlagen. Weth. Van der Wiel verzet zich hiertegen en meent dat de Raad eerst de door B. en W. alsnog over te leggen specificatie behoort af te wachten. Dan kan hij met kennis van zaken zelf schrappen wat hij wil. Thans besluit de Raad met 11 tegen 3 stemmen overeenkomstig het voorstel der commissie de 15°/« besparing aan te brengen. De heer Caspers wijst op de geweldige toename van de kosten van den reinigings dienst. vooral als gevolg van het onbe perkt aanvoeren van tuinvuil op de vuil nisbelt van de gemeente, die van gemeen tewege telkens per schuit wordt wegge voerd. De heeren Krau en Van der Meer pleiten er voor een groot stuk weiland te huren nabij een groot vaarwater en dan het daar gebrachte vuil te laten slinken en verbranden. Dan behoeft veel minder te worden afgevoerd. De heer Braun wijst op het gevaar van besmetting voor de rondom de vuilnisbelt gelegen landerijen als ge volg van het aanvoeren van z.g. kwaden grond. De heer C. W. Alkemade pleit voor openbare aanbesteding van den geheelen reinigingsdienst zooals vroeger. Dit zou de gemeente duizenden guldens besparen. De voorzitter zegt namens B. en W. toe dat het college binnen 2 of 3 maanden met reorganisatie voorstellen zal komen. Op voorstel van den heer Van der Meer wordt besloten den jx>st „steun aan werk loozen" te verhoogen van f. 15.000 tot f. 20.000. De heer C. W. Alkemade pleit er voor om de werkloozen zooveel mogelijk bons te verstrekken voor levensmiddelen, opdat het gemeentegeld in Noordwijk zelf en niet elders zal worden besteed. Om ver schillende redenen blijkt dit voorstel niet voor uitvoering in aanmerking te kunnen komer.. Op voorstel van de heeren C. W. Alke made en Van der Meer wordt besloten den post voor het maken van reclame met f. 250 te verhoogen, teneinde een inten sieve reclame voor de badplaats ln het binnenland mogelijk te maken, nu vele Nederlanders als gevolg van de slechte fi naneieele omstandigheden hun vaeantie niet ln het buitenland doorbrengen. De heer C. G. J. Alkemade voert een krachtig pleit voor verlaging van "net schoolgeld in het belang van dc groote ge zinnen en biedt aan B. en W, aan een nieuw tarief van schoolgeldheffing waar van een mindere opbrengst wordt geraamd ten opzichte van het bestaande tarief van f. 1500. De voorzitter zegt. dat B en W. over dit voorstel praeadvies zullen uit brengen. De begrooting wordt hierna in haar ge heel vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer Van der Meer om bh de Orariefeerier dit jaar geen kermis te houden, doch bescheiden feest te vieren. De voorzitter betuigt hiermede zijn instemming en sluit hierop de ver gadering. Gevonden voorwerpen: een bjauw ratiné jongenspet, een rozenkrans, blauwe marine-muts, gemerkt Jeanne d'Aro en een lange sleutel. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt ten politie- bureele te Noordwijk Binnen des Zaterdags en des Woensdag van 12—1 uur n.m. Parelsnoer verloren en teruggevonden. Mevr. Kr. te Rotterdam die des zomers alhier steeds als badgast vertoeft had het ongeluk dezer dagen alhier een parelsnoer ter waarde van f. 15.000 te verliezen. Aan deze snoer bevonden zich 119 parels. Do heer J. v. d. N. alhier ontpopte zich als de gelukkige vinder. Het parelsnoer was echter in verschillende deelen, een zeven tal der parels ontbraken er nog aan. Men kan zich de vreugde van mevr. Kr. voor stellen, toen zij met het terugvinden tele grafisch werd in kennis gesteld, daar zij weder naar Rotterdam was vertrokken. De gelukkige vinder zal een flinke belooning ontvangen. Ged. Staten van Z.-H. hebben afwij zend beschikt op de aanvrage van G. J. J. van Rheenen alhier, om vergunning tot het ln werking brengen van een autobus dienst Noordwijk aan Zee naar Amster dam over Voorhout. Sassenheim, Llsse, N.- Vennep, Hoofddorp en Sloten, voorzooveel het in Zuid-Holland gelegen traject be treft. Mineraalwater m. Vrachtensmsak Alleen echt met dit merk. 1906 Limonadefabriek te Leiden. VOOR DONDERDAG 3 MAART. Hilversum. 1875 M. Ultsl. AVRO-uil- zending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Concert. Han Heijderijk (zang), Hugo Vermeer (piano). Begel.: Egb. Veen 11.00: Knipcursus Kinderkleedlng 11.30: Vervolg concert. 12.00: AVRO- Kamer-orkest o. 1. v. M. Tak en Gramo foonpl. 2.00: Causerie over Bedrljfs- pluimveehouders 3.00: Knipcursus 3.45: Gramofoonpl. 4.00: Ziekenuur 5.00: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 6.30: Sportpraatje H. Hoi lander 7.00: Vervolg Omroeporkest 7.30: Engelsche les 8.00: Gramofoonpl. 8.15: Concert uit het Concertgebouw te Amsterdam o. 1. v. Ed. van Beinum 9.15: Dr. G. A. Dudok: Edgar Wallace 9.45: Gramofoonpl. 10.00: Vaz Dlas 10.15: Gramofoonpl. 11.00: Uit Rest. „Haeck", den Haag: Orkesten o. 1. v. C. Codolban en Pali Tot 12.00: Sluiting. Huizen, 298 M. 8.00—9.15: KRO - 10.00 NCRV 11.00—2.00: KRO. Hierna NCW 8.009.15: en 10.00: Gramofoonpl 10.15: Ziekendienst 10.45: Gramofoon- platen 11.30: Godsd. Halfuurtje 12.15 KRO-orkest o. 1. v. J. Gerritsen 2.00: Handwerkcursus 3.003.30: Vrouwen halfuurtje 4.00: Ziekenuurtje 5.00: Cursus Handenarbeid v. d. Jeugd 5.45: Zang door Willem Hessink (bas-bariton). Aan de vleugel: P. Esselman 6.45: Knip cursus 7.00: Vragenhalfuurtje 7.45: Ned, Chr. Persbureau 8.00: Kon. Zang- vereeniging Schiedam's Mannenkoor Orpheus o. 1. v. E. Flipse, en Gramofoon- platen. O.a. Liederen van Schubert. 9.00 Causerie over de sociale taak der school 9.3010.45: Concert door kwintet o. 1. v. P. v. d. Hurk. O.a. Londoner Trio's, Haydn 10.05: Vaz Dlas 10.45—11.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein en berichten 12.20: Orgelconcert Reg. Foort 1.20: Gramofoonpl. 1.35: Northern Studio orkest o. 1. v. J. Bridge 2.05: Lezing 2.25: Voor scholen 3.20: Vesper-dienst 4.25: Jack Payne's BBC-dansorkest 4.50: Grosvenor House-orkest o. 1. v. J. Meeus 5.35: Kinderuur 6.20: Berich ten 6.50: Soli voor blaasinstrumenten (leden van het BBC-orkest) 7.10: Duit- sche causerie 7.40 en 7.50: Lezingen 8.20: Edw. German-Programma. BBC- orkest o. 1. v. Lewis. 0.a. Symphonische suite „The Seasons". 9.20Berichten en Lezing 9.55: Fragm. uit Handel's „Is raël in Egypten". National Chorus. BBC- orkest en I. Baillie (sopr.), P. Jones (te nor.) Leiding: St. Robinson 10.50: Vas- tendienst 11.15: Jack Payne's BBC- dansorkest 11.20: Ooggetuige-verslag van de Zwaargewicht-Bokswedstrijd Lar ry Gains (Canada)Don Mc Corklndale (Zuid-Afrika) 11.35—12.20: Vervolg Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50: Gramofoonpl. 9.05: idem (piano- werken) 9.50: Verzoekconcert (Gramo- loonpl.) O.a. Ouvert. Fra Dlavolo, Auber en Ouvert. „Tannhauser, Wagner. (Con cert-gebouw o. 1. v. Dr. W. Mengelberg.) Kalundborg, 1153 M. 11.201.20: Con cert uit het Palace-hotel 3.104.20: Concert uit Rest. „Wlvex" 7.30—9.35: Symphonie-concert o. 1. v. Prof. Nikolai Malko. Met medewerking van Heinrich Schlusznus (bariton). O.a. 5de Symphonie Beethoven; Liederen van Schubert, Mah ler en Wolf, en „Les Préludes", Liszt 10.1011.60: Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.257.26: Con cert uit Hamburg 10.4012.10: Concert uit Breslau 12.25—1.50: Concert o. 1. V. Eysoldt 1.50: Gramofoonpl. 4.20— 5.20: Concert o. 1. v. Wolf. Met medewer king van Kuno Stierlin (piano) 7.20— 8.00: Muzik. voordracht 8.05: Sympho nie-concert. Werag-orkest onder leiding van Buschkötter. Met medewerking van Dodja Feldin (cello). O.a. Cello-concert Toch en Variatie's en Fuga over een the ma van J. A. Hiller, Reger. Hierna tot 11.20: Avondconcert en Dansmuziek o. i. v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05: Concert o. 1. V. Giuseppe Mulè. 0.a. 5de Symphonie (Aus der neuen Welt). Mulè en Ouvert. „Semi- ramis", Rossini. Zcesen, 1635 M. 6.50 Dansmuziek 8.05: Symphonie-concert o. 1. v. Busch kötter. Met medewerking van Dodja Fel din (cello) 9.35: Lezing en berichten en hierna uitzending ten bate van do werkloozen. 83

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11