LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. SPORT. BEURS0VERZ1CHT. (TeU SCHEEPSVERBINDINGEN. SPREEKCEL MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. J J rmlddag 3 uur: 768. nmiddag 3 uur: 763. gGRAFIdCB WEEKBERICHT. on. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt ste Stand 777.2 te Sama. ste Stand 746.3 te La Coruna. -chting tot den avond van 2 Maart: tige Oostelijke tot Zuid-Oostelijke Helder tot licht bewolkt. Droog weer. vorst des nachts. Overdag iets tenlanlsch wferbericht. egedeeld door het Koninkl. Ned. Meteorol. Inst., De Bildt.). •ren is de barometer in het hooge gebied beginnen te dalen en de kern t zich naar Polen terug te trekken invloed der belangrijke depressies .t Noorden. De depressie bij Spanje echter ook dieper, zoodat in onze -g de Oostelijke winden nog zullen uden. De vorst is uit Noord-Scandi- verdwenen, in Frankrijk iets, in Dultschland sterk afgenomen, maar en streng gebleven, den kTachtigen zonneschijn overdag een groot deel van het vasteland en Zuidelijker worden van den boven- raoet thans afnemende vorst des en zachter weer overdag verwacht n. de Golf van Biscaye waait een Ocs- aan de Noorsche kust begint het Westen te stormen. LUCHTTEMPERATUUR. te temp.: -3Vi gr. C. (25 gr. F.), ur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.), ur 's middags: 5 gr. C. (41 gr. F.), ur nam.: 6','«-gr. c. (44 gr. F.). ifatertijden TE KATWIJK a. z. Voor Woensdag te 10.55 uur; nam. te 11.32 uur. icht op voor fietsers e.a. •g: van 6.08 u. nam. tot 6.15 u. v.m. ns- op-^ÊiTÓndergang. art: op: 3.10 uur; onder: 9.35 uur. CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. HINGTON, 1 Maart (Reuter). Een aansche vereeniging tot boycot van phe koopwaren is te New-York op- Haar doel is arbitrage te brengen Chineesch-Japansche conflict en de politiek te handhaven. 'GHAI, 1 Maart (Reuter). Kort na nbreken van den ochtend hield bet n te Sjapei op Alles is nu rustig, zijn er geen teekenen die wijzen wapenstilstand. Bij de Japanners [men geen orders ontvangen om de n terug te trekken en de elfde che divisie zal binnen eenige uren ïheeren naar Kiangwan. Chineesche zijde wordt gemeld, dat anncr- opnieuw gedreigd hebben de 'egen naar Sjanghai te bombardeeren, epen aan voer onmogelijk te maken, de Japanners een Chineesch generaal lang, in een hotel in de internatio- ederzetting zouden hebben gevangen en. Chineesche burgemeester van Sjang- Toe-Te-Sjen, heeft tegen die arrestatie "n Amerikaanschen consul geprotes- en verklaard, dat dergelijk optreden Jananners alle gedachten aan vredes- andelingen bii een Ronde-Tafel-ron- F te niet deden. NGHAÏ, 1 Maart (Reuier). Generaal Jwa is in het algemeen Japansche kwartier, dat gevestigd is in een [spinnerij, buiten de grens van de [che concessie, aangekomen. mijnen ontploften óp vijftien meter d van het vlaggeschip „Idsumo" en ,"deren Japanschen kruiser, die voor Jaeen on de rivier Whangpoo. Sjanghai schudde en de inwoners aan een aardschok, schepen werden niet beschadigd. EKDEN, 1 Maart (Reuter). De uit- van de nieuwe onafhankelijke staat oeveko heeft hedenochtend officieel gevonden. nieuwe vlag is uit vijf kleuren samen- d. en wordt overal geheschen. installatie van de nieuwe regeering 5 Mei te Sjansjun plaats hebben. KJ0.1 Maart. (Reuter)In tegen- met de verwachtingen wordt thans dat Japan niet bereid is een jaigc terugtrekking van de Chinee- n Japansche troepen uit Sjanghai aarden. GHAI, i Maart (Reuter). Het £ercorPS van de elfde Japansche m totaal ongeveer 12.000 man. is aukau, vijf mijl ten Noorden van 'keerd^8 mon(**ng van de YanStze» ■Gw' Maart (VB.). Heden- «alfnegen (olaatstlijke tijd), Wh ?nners °P het geheele front L Kianzwan ren nieuw offen- iliM v°orafeaand bombardement "int "cfrtuizen. rukte de Ja- 4» pm ondanks den tegen- Oft het district Hankioe l vu 1 Kasan. viel.n de Janan- ,et "leen wiemen hommen nn ht i» ^"ngen. terwiil tanks de ioopgraven aanvielen. NANKING, 1 Maart. (V.D.) De leider der Nanldng-regeering, Wang-Sin-Wei, heeft verklaard dat na den succesvollen strijd der Chineesche troepen tegen de Japanners de Chineesche regeering op nieuw doordrongen is van de onzinnigheid van het bestaan der internationale neder zetting. die zooveel nadeel hebben berok kend aan den strijd der Chineesche troe pen voor het herstel der Chineesche souve- relniteit. De Chineesche regeering is dan ook voornemens na afloop van het con flict alle ongeltfke verdragen op te zeg gen en alle concessies op te heffen. TOKIO, 1 Maart. (Reuter). Japan heeft definitief de voorstellen van den Fran- schen afgevaardigde ln den Volkenbonds raad Paul Boncour tot regeling van het Japansch-Chineesch conflict aanvaard. Naar schatting wordt de sterkte der Ja pansche strijdkrachten door de aankomst van het gros van de elfde divisie te Sjang hai op 45.000 man gebracht. Verwacht wordt, dat de landing van de veertiende devisie in het volgende etmaal deze strijd krachten tot 60.000 zal doen aanzwellen. Men gelooft dat de elfde divisie ln staat zal zijn, een flankbeweging uit te voeren tegen de Chineesche strijdkrachten, die beschutting vinden achter de forten van Paosjan en Woesoeng. SJANGHAI. 1 Maart (Reuter) Er wordt groote beteekenis gehecht aan het feit, dat China besloten is de onderhande lingen met Rusland weer op te nemen. De algemeene opinie is, zooals door een of- licieel persoon werd uitgedrukt, dat als iedereen zich onthoudt aan China steun te verleenen tegen de aanvallen van Ja pan, het eenlgste middel is, om met Rus land hand in hand te gaan. Volgens een mededeeüng zijn de be sprekingen aan boord van het Engelsche vlaggeschip „Kent" afgeloopen en zijn' de voorstellen naar Tokio en Nanking ge zonden. Men gelooft, dat de voorstellen den weg zullen bereiden tot een defini tieve oplossing. STADSNIEUWS. prijsvraag voor 'n nederlandsch lied. De Nederlandsche Vereeniging van Con certzangeressen en -zangers schrijft een prijsvraag uit voor een kunstlied op Nederiandschen Tekst, waaraan slechts Nederlandsche componisten kunnen deel nemen. De termijn van inzending loopt van 1 Maart 1932 tot 30 Juni 1932. Er zullen twee prijzen beschikbaar wor den gesteld, resp. van f.100 en van f.50. De bekroonde liedaren zullen worden uit gegeven door de firma Alsbach en Co. te Amsterdam. De commissie van Beoordeeling bestaat uit de heeren dr. Peter van Anrooy te Scheveningen, Sam Dresden te Amsterdam en dr. Johan Wagenaar te 's Gravenhage. zilveren jubileum. Vandaag herdenkt onze stadgenoot de heer D. L: Barthen amanuensis aan hët Pharmaceutisch Laboratorium in de Hugo de Grootstraat zijn 25-jarige werkzaam heid in genoemd instituut. Zooals te ver wachten was, heeft hij op dezen dag vele gelukwenschen iri ontvangst mogen nemen De directeur, prof. dr. L. van Itallie, en prof. dr. Goester deden hun felicitaties vergezeld gaan van een geldsbedrag on der couvert evenals de assistenten. De dames- en heeren-studenten schonken den jubilaris een ruststoel, terwijl het perso neel hem met eenige fraaie bloemstukken verraste. Vanzelfsprekend was er den ge- heelen dag een drukke aanloop van bezoe kers. die den heer Barthen kwamen com plimenteeren Onze stadgenoot, de heer A. van Borselen, een in Hervormde kringen be kende figuur, wordt morgen 70 jaar. BINNENLAND. AMSTERDAM, 1 Maart. Nerveuze markt. Koninklijke vast. Industrieels ^fondsen lager. Philips zeer flauw. Rub- jfeers lager. Suikerwaarden, Tabakken en lavascihe Bank. Mijnen verdeeld. Scheepvaarten stil. Na eenige jaren gaf de heer Mees z^n Amerik. fondsen onregelmatig, positie in de advocatenwereld prijs en 'u het overlijden van mr. dr. r. t. mees In aansluiting op ons bericht onder, •Binnenland" vernemen wij nog dat de heer Mees indertijd ln Indië hoofdredac teur was van het Nieuw Bataviaasch Handelsblad en geruimen tijd tijdelijk" president van de Javasche Bank. de belading der indië-vliegtuigen. GOLF. jeugdkampioenschappen te noordwijk. Het Nederlandsch Golf Comité heeft liet wedstrljdprogramma voor 1932, volgens de i „Corinthian" als volgt samengesteld: De nationale kampioenschappen op 8 Mei te Breda. De open kampioenschappen op 21 Juni te Den Haag D« amateurskampioenschappen op 8, 9 en 10 Juni te Zandvoort De dameskampioenscliappen te Hilver sum op 16, 17 en 18 Juli. De jeugdkampioenschappen op 4 Sep tember te Noordwijk. De wedstrijd amateurs-professionals te Huis ter Heide op 9 October. De eerste-klasse-competitie wordt ge speeld op 20 Maart, 10 en 24 April, 29 Mei. 26 Juni en 29 Juli met als deelnemers de Golfclub Den Haag, de Kennemer Golf club. de ,Pan" te Utrecht en de Hiiver- umsche Golfclub. Nagekomen Scheepstijdingen. KON NED. STOOMB.-MIJ. CERES, 29 Febr. van Piraeus n. Salonica. EOS, 29 Febr. n.m. 7 uur 30 van Amst. te Hamburg. HELDER, thuisr was 29 Febr. 12 uur des middags 200 mijlen van Lizard. IRENE, 29 Febr. v. Amst. te San Juan. NEREUS Stettin n Amst., pass 29 Febr. Brunsbuttel. STELLA, 29 Febr. nam. 5 u. 30 van Amst. te Hamburg. THESEUS, 29 Febr. van Amst. te Kopen hagen. TRITON, 29 Febr. van Constanza n. Kon- stantinopel. ULYSSES, 29 Febr. v. Caldera n. Mollendo. STUYVESANT 1 Mrt. van Amst n. \V.- Indi.ë MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. P. C. HOOFT, l Maart v. Batavia te Amst. TARAKAN, uitr., 29 Febr. van Genua. POELAU ROEBIAH, 1 Maart van Him burg naar Amsterdam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. REGGESTROOM. 1 Mrt. van Amst naar W.-Afrika. MELISKERK, vertrekt 1 Mrt. n.m. 5 uur van Duinkerken naar Antwerpen. KLIPFONTEIN. 29 Febr van Aden naar Mombassa. HEEMSKERK, 29 Febr. van Lorenzo Mar ques naar Durban. SPRINGFONTEIN vertrekt 2 Maart van Kaapstad naar Mosseibaal. RANDFONTEIN, vertrekt 1 Mrt. nam. van R'dam n. Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCHIBA, thuisr., pass 28 Febr. Ouessant. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BREEDIJK, thuisr., 29 Febr. nun. te Ha vana. BLOMMERSDIJK, 28 Febr. van R'dam te Boston. DELFTDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 29 Febr. te San Francisco. ROTTERDAM. 29 Febr. van Athene naar Stamboul. KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND28 Febr. 12 uur 's midd. van Amst. te Rosarlo. FLANDRIA, uitr., 29 Febr. nam. 2 uur van Lissabon. Proeven van de k.l. M. De K. L. M. schrijft aan Aneta-Holland Naar aanleiding van de ramp van de Ooievaar, is in een deel der Nederlandsch- Indische pers de opvatting naar voren ge bracht, dat dit vliegtuig overbelast geweest zou zijn Daar deze opvatting werd ver* kondigd, door personen die zich als ter zake kundigen voordeden en zich daarbij beriepen op landingsproeven, welke met een vliegtuig van hetzelfde type Indertijd op Andir (Bandoeng) waren verricht, heeft een deel van het publiek aan deze opvatting waarde gehecht. Hoewel het bij de K. L. M. van meet aan vaststond, dat van overbelading geen sprake is geweest, heeft zij teneinde dit metterdaad te kunnen aantoonen en daarmede een juiste voorstelling van za ken te bevorderen, besloten tot het ne men van practische proeven, waarvan de uitslag reeds vooruit bii haar bekend was en welke proeven dan'oók voor de K. L. M. niets nieuws hebben opgeleverd. In het kort kwam het betoog der zich terzake kundig achtende personen er op neer, dat het door den Rijks Studiedienst voor de Luchtvaart in Nederland bepaal de maximum gewicht van 5250 K.G. voor het type Fokker F Vllb (type Ooievaar), in de tropen niet toelaatbaar zou zijn, ln verband met geringere luchtdichtheid en hoogere temperatuur, waardoor het draagvermogen nadeellg. wordt beïnvloed en het gewicht schijnbaar toeneemt. Dat dit verschijnsel bij de K.L.M. be kend is, spreekt vanzelf en in de practijk is er dan ook altijd rekening mee ge houden 9 Onlangs zijn nu op Schiphol met het vliegtuig Reiger (zustervliegtuig van de Ooievaar) proeven genonien, waarbij men het schijnbare gewicht onder normaal on gunstige omstandigheden nabootste, dat een vliegtuig zou hebbeff blj'eeii barome terstand van 110 millibaar en een tem peratuur van 40 gr. C. (zoodat werd uit gegaan op een relatiqyg luchtdichtheid van 92% ten opzichte van standaardlucht dichtheid op zeespiegel); indien het tot het ware maximum gewicht van 5250 K.G. werd beladen. Hiertoe werd het belast tot een werke lijk gewicht van 6000 K.G. Tweemaal is gestart (vliegers Aler en Fryns) en de startlengten, opgenomen door den Rijks- Studiediënst voor de Luchtvaart) bedroe gen resp. 297 en 300 M. De windsnelheid varieerde van 2.9 tot 3.9 M. per seconde. De klim van het toestel werd door den Rijksstudiedienst cinematografisch opge nomen. De vlieger Fryns heeft deze proeven dus belading tot 5250 K.G. of zooveel meer als noodig was om deze belading na te bootsen bij 40 gr. C. en 0.92 luchtdichtheid op 29 Februari te Batavia ten over staan van burger- en militaire overheden herhaald en daarmede het bewijs geleverd dat een vliegtuig, tot het maximum gela den, niet meer dan een normalen aanloop behoeft om van de grond los te komen en behoorlijk te klimmen onder normaal ongunstige omstandigheden, weike zich op de Indië route kunnen voordoen. Hoe wel de grond van het vliegveld tengevolge van de regens zwaar was en er een lichte zijwind stond, kwam het vliegtuig bij den eersten aanloop na 293 meter los en bij den tweeden na 312 M. Op 600 afstand van het punt. waar de aanloop begon, was het rèeds 20 M. hoog. Tenslotte diene nog, dat zelfs omgere kend volgens temperatuur en luchtdicht heid, welke op den noodlottigen morgen van 6 December op het vliegveld te Bang kok heerschten, de Ooivevaar met zijn schijnbare gewicht ver beneden de 5250 K.G. bleef. wijdde zich geheel aan de belangen van het bankierskantoor van Heusden en Mees. In 1918 vestigde de heer Mees zich in Den Haag. Ook daar bleef hij werkzaam in het algemeen belang. Vooral in de oor logsjaren kwam dit uit, toen hij zich veel werk gaf voor de ontspanning en ont wikkeling van de gemobiliseerde troejjen. De crematie zal plaats hebben Donder dag as. te Westerveld, na aankomst van trein 13.14 uur. Mr. schokking staatsraad. Het nieuwbenoemde lid van den Raad van State mr. J. Schokking is hedenmid dag te half een ten Paleize Noordeinde te Den Haag door H M. de Koningin als zoodanig beëedigd. BRANDEN. aanslag te rijswijk. Vrouw door messteken gewond. Gisteravond te ongeveer zes uur ver voegde zich aan de woning van mevr. Van der B.Van D aan de Beetslaan te Rijs wijk zekere A G. uit Delft. Deze is vroe ger met mevr. Van der B gehuwd ge weest: verscheidene jaren geleden werd het huwelijk door echtscheiding ontbon den. De man verklaarde., dat hij zijn moe der. die bij mevr. v. d. B. inwoont, wensch- te te spreken, waarna mevr. v. d. B. hem binnen liet en hem verzocht even te wach ten. Nauwelijks was de deur gesloten of G. gaf plotseling een paar steken ln de rich ting van mevr. v. d. B Luid gillend vlucht te deze naar buiten. Zij bloedde uit rug- en hoofdwonden en bleek niet minder dan zeven steken te hebben ontvangen Een dokter en de politie waren spoedig ter plaatse en verleenden mevr. v. d. B de eerste hulp. waarna zij per ziekenauto naar het gemeentelijk ziekenhuis te Den Haag is vervoerd. Later kon zii naar huis terug- keeren. De dader die dronken bleek te zijn, werd ter plaatse gearresteerd en over gebracht naar het politiebureau Het mes, waarmede de wonden ziin toegebracht een gewoon zakmes, is in beslag genomen. verdronken. Vanmorgen is de 28-jarige J. Lennaert, schipper van de „Leo" gewoond heb bende in de Oranjeboomstraat te Rot terdam door de gladheid over boord ge slagen en verdronken. Het schip lag onder IJsselmonde. Het lijk is eenigen tijd later opgehaald en naar het kerkhof te IJssel monde overgebracht. In den afgeloopen nacht te ongeveer halfdrie werd de kapper Louis de Lange in de Joden Breestraat 51 te Amsterdam, wakker door vallend glas en het geknet ter van vlammen. Hij zag dat ln het per ceel aan den achterkant in de Joden Houttuinen brand was uitgebroken. Nadat hij inderhaast eenige kleedingstukken had aangetrokken, snelde hij naar het politie bureau op het Jon. Dan. Meyerplein, om de brandweer te waarschuwen. Toen de eerste motorspuit arriveerde sloegen reeds aan alle kanten vlammen uit perceel 60. Het gevaar dreigde het meest aan den achterkant, waar de huizen van de Joden Breestraat op ongeveer drie meter die van de Joden Houttuinen naderen. Het perceel van den kapper De Lange liep zeer ernstig gevaar. Van de bovenverdie pingen waren reeds de ruiten gesprongen en zelfs werd een der kamers door de vlammen aangetast. Hier greep de brand weer het eerst in. Het perceel Joden Houttuinen 60 was een vlammenzee. Alle vier verdiepingen I stonden in lichter laaie. Het een oud j gebouw dat onbewoond is, en dient voor j de firma Kokernoot in de Weesperstraat voor opslag van kisten en emballage. Het gelukte den brand tot dit oude gebouw te I beperken. Het gevaar voor de huizen in de j Joden Breestraat was spoedig geweken. Na een halfuur hard werken vermin- j derde het vuur zienderoogen, zoodat de drijvende spuit Jan van der Heyden, die in de Markengracht ligplaats had gekozen, geen dienst behoefde te doen. Tegen vier uur kon reeds eenig brand weermateriaal inrukken. Het oude gebouw was geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Verder is te Amsterdam brand uitgebro ken in het clubgebouw van de Speeltuin- 3q'_' vereeniging in de voormalige gemeente Sloten aan den Sloterstraatweg. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was. kon niet voorkomen worden dat liet gebouw geheel afbrandde. Ook de in het clubge bouw aanwezige speeltuinbenoodigdheden en andere materialen gingen verloren. Verzekering dekt de schade. 9 Gisteravond te omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in de bergplaats voor auto bussen en vrachtauto's van de Hero-con- servenlabrieken, gelegen in de gemeente Te teringen, even buiten Breda. Daar de Teteringsche brandweer met haar slangenwagen machteloos stond tegenover de groote vuurzee, werd de hulp van de Bredasche brandweer ingeroepen, die spoedig ter plaatse was en het vuur met twee motorspuiten bestreed. Het gebouw, dat grootendeels uit hout was opgetrokken, is uitgebrand. De aangrenzende steener, garage bleef gespaard, terwijl ook de fabrieksgebouwen geen schade bekwamen. In de loods, die ongeveer 50 a 60 meter lang was, zijn drif autobussen en een autovrachtwagen verbrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. SWEEPSTAKE-LOTERIJ IN STRIJD MET DE WET. Naar liet Ovérijselsch Dagblad verneemt heeft de minister van justitie aan de procureurs-generaals der gerechtshoven last gegeven maatregelen te nemen tegen den verkoop in Nederland van Iersche Sweepstake-loten als zijnde in strijd met de in ons land geldende loterljwet. Tegen de verkoopers zal in 't vervolg door de justitie worden opgetreden. De navolgende passagiersschepen zijn V/oensdag 2 Maart in radiotelegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations recht streeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M.-Radio-Holland N.V.) Alpherat, Rugby Rad. Chr. Huygens, Scheven. Rad. Cottica, Rugby Rad. Costa Rica, Scheven. Rad. Crijnssen, Rugby Rad. Dempo, Flandria, J. van Oldenbarnevelt, alle Scheven. Rad. Kota Agoeng. Kosseir Rad. Kota Nopan, Port Sudan Rad. Kota Tjandi, Trapani Rad. M. v. St. Aldegonde, Scheven. Rad. Poelau Tello. Colombo Rad. Rietfontein, Rugby Rad. Rotterdam, Sibajak. Sla mat. Statendam, alle Scheven. Radio Stuyvesant Ouessant Radio. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de to tale kosten 44 centen per woord. slechte wegen. De beurs had heden een vrij levendig verloop. De stemming was onregelmatig eri nerveus. De schommelingen in ver schillende afdeelingen waren zoodanig dat men er geen touw aan vast kon knoo- pen. De opening was vast en de leiding van Koninklijke die t.o.v. het vorig slot een winst van 10% behaalden. De Philipswaarden die zich aanvanke lijk zeer weinig lager stelden, werden ver volgens van verschillende zijden aange boden. waardoor ze met 8 pet. daalders Dit maakte een onaangenamen indruk, hetgeen zich weerspiegelde in algemeen terugloopende noteeringen. Koninklijke moesten weer eenige punten afstaan. Unilevers daalden weer tot op het vorig peil. Aku's liepen eveneens terug Ac- coustieken daalden tot 3%, waarna een herstel intrad. Suikerwaarden waren pet saldo weinig veranderd evenmin als Ta bakken. Rubbers waren gedrukt op het flauwe verloop der rubbermarkt. Mijnen waren eveneens aan den gedrukten karit Scheepvaarten waren stil Am. fondsen waren onregelmatig. De obligatic-afdee- ling was rustig met vaste tendenz. wisselkoersen. Engeland 8.651/°, Duitschland 59.12'/}, Frankrijk 9.771 jBelgië 34.57'/}, Zwitser land 48 12'/}, Oostenrijk 35.25, Denemarken 47.90, Zweden 47.90, Noorwegen 46.80, New York 2.48 3/8. Prolongatie l'/j pet. LEIDEN. 29 Febr. Noteering „Ons Be lang". Sla 1. 4305; Rabarber f. 912; Selderij f. 1.10—2;; P ieterselie f. 1—2; Roode Kool f. 1.404.80; Savoye Kool 1.1.804.10; Groene Kool f. 12; Prei f. 2.405.50 per 100 stuks. Spruiten f.5 14; Spinazie f.30—41; Witlof f. 20—25; Uien f. 8.90—12.80; Boerenkool f.25; Was peen f.38; Aardappelen f.57; Kroten f. 2.404; Kroten (gek.) f.710 per 100 K.G. Vette Varkensmarkt van Dinsdag 1 Mrt. Totaal aangevoerd 318. Prijs per K.G. lev. gewicht ln centen: 287 zwaar 3028; 37 licht 2624; Zouters 2422 et. Handel tamelijk vlug met zeer kleine aanvoer. Melkveiling .Beiden". Veiling 29 Febr. Aanvoer 131570 L. Hoogste prijs f. 6.10; laagste prijs f. 3.90. BODEGRAVEN, 1 Mrt. Kaasmarkt, nan- gevoerd 90 wagens. 3429 stuks, 30861 K.G. le soort met R.M. 2932, 2e srt. met R.M. 26—28. Handel vlug. BOSKOOP, 29 Febr. Coöp. vereen. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Po- lyantharozen 50100 ct„ Else Poulsen 65 30; Babyrozen 3040; Gemengde rozen 50. Diversen per bos: Seringen le srt. 90—1.20; id. 2e srt. 43—70; Prunus-triloba le srt. 80100, id. 2e srt. 3060; Cerasus-Rosea le srt. 1.201.40, id. 2e srt. 50, ld. Hisahura le srt. 1.90—2.70, id. 2e srt. 60—1.10; Azalea Mollisbloemen 801.30, Narcissen 6, Aspa ragus 6 ct. PURMEREND, 1 Maart 2 kl. boeren kaas per 50 K.G. met rijksmerk f. 27. Aan voer 500 K.G. Handel matig. 601 K.G boter f. 1.101.35 per K.G. Weïboter f. 1.00 —1.25 per K.G. Veemarkt: 395 runderen w.o.: 210 vette 48—76: 24 gelde 120185: 130 melk 200285 per stuk; 13 stieren 5060 ct. per K.G.. handel stug; 15 paar den 80140 per stuk; 35 vette kalveren 1.001.20 per K.G., handel matig; 888 nuchtere kalveren: Slachtkalveren 520: fokkalveren 1420 per stuk, handel matig: 363 vette slachtvarkens 2830 ct. per K.G.; 51 magere varkens 1219 per stuk. handel vlug; 204 biggen 3—7 per stuk; 470 schapen 14—23 per stuk, handel stug; 9 bokken 3—8 per stuk, handel matig Kipeieren f. 2.503.25; Eendeieren f. 2.60 per 100 stuks; Piepkuikens 6580 ct. per stuk; 22.908 kipeieren A f. 2.705.30: 275 kipeieren B f. 2.50—2.70; 6354 eendeieren A f. 2.80; Eenden 60110; Oude kippen er. Hanen 5055; Konijnen 502.50; Duiven 40 ct. per paar. ROTTERDAM, 1 Maart. Veemarkt. Ter veemarkt aangevoerd: 170 paarden, 1 veu len. 2 ezels, 1001 magere runderen, 892 vette runderen, 271 vette kalveren, 1912 nuchtere kalveren, 90 graskalveren. 91 schapen of lammeren, 5 varkens, 32 big gen, 7 bokken of geiten, 6 overloopers Prijzen per kilo: koeien 1922, 2932, 34—37%; ossen 20—25, 27'/;30, 32V«35: stieren 19—22, 22'/:—24, 27".30; vette kalveren 3035, 3550, 5557'/-. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f. 180—290, stieren f75—330, gras kalveren f.40—70. werkpaarden f.100— 200, hitten 1.70—120, kalfkoeien f.165— 280. pinken f. 100—150, vaarzen f. 150—180. biggen f. 2.505, biggen per week f. 0.40 0.75, fok nuchtere kalveren f. 1018, slacht nuchtere kalveren f.35.50. De aanvoer van koelen en ossen was minder ruim, handel iets williger en de prijzen van gisteren konden dan ook ge makkelijk bedongen worden. Een enkele prima spoelingkoe ging tot l'lt cent boven noteering. Stieren eveneens minder ter markt. Deze waren gemakkelijk te plaatsen. De prijzen waren iets stijver dan vorige week. De aanvoer van vette kalveren was flink, deze waren moeilijk te plaatsen, doch de prijzen bleven onveranderd. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien niet zoo groot. De handel was flauw gestemd, met vrijwel onveranderde prijzen. Jong vee matig ter markt, met gedruk ten handel en vrij vaste prijzen. Gras- kalveren waren weinig aangevoerd, zeer kalmen handel en ongeveer de oude prijzen. Nuchtere kalveren met grooten aan voer. Voor den dood was de handel slecht, met lagere prijzen Voor het leven was minder vraag; er werd iets meer betaald. Werk- en slachtpaarden enz. tamelijk aangevoerd: er was hier meer vraag: dientengevolge werd er iets meer bè- •dongen. 'DBe aanvoer van biggen was van geen beteekenis Weinig handel en lage prijzen. Schapen en lammeren eveneens weinig ter markt. Een onzer lezers zag gaarne de aandacht ZOETERWOUDE, 29 Febr. Eierenvelling. der betrokken autoriteiten gevestigd op Aanvoer 5031 eieren Kipeieren f 3.00—3 50 den toestand van en het verkeer op den Eendeieren f 3.20 3 40; Boter f. 0.51—0 61, nieuw geprojecteerden weg onder de ge- Kaas f. 0 18 0.33 per pond Pluimvee' meente Alkemade, loopende door den pol- I Kippen f. 0.30 0.80; Hanen f. 0.65' Konij- der van de gemeente Hoogmade naar de 1 hen f. 1.252.20. gemeente Rijpwetering. 3—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3