Jaargang DINSDAG 1 MAART 1932 No. 22070 iLeidsch Crisis-Comité. Nationaal Crisis-Comité. Ificieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Het voornaamste Nieuws van heden. BINNENLAND. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN Cts. per rege) voor advertentiën uit Lelden en plaatsen ,ar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle Lere advertentiën 85 Cts. per regel. Kleine Advertentiën ïtslultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. j een maximum aantal woorden van 30. hcasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van WereD 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT? Voor Leiden per 3 maanden f.2.35, per weetf.0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per weet 0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. inmmer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Giro No. 188690. ons werd ontvangen: Personeel Jongnians f. 4.75, 10e wekelijksche rage Personeel Heck's Lunchroom f. 15, ra-Theater f. 1.321/*, Telefoonpersoneel Giro No. 186000. jontvingen per kas: 4e bijdrage Gym- i f. 17.—. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 7 MAART 1932 des namiddags te twee uur, t gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", (Steenschuur 21). tondelen onderwerpen: Voorstel tot overplaatsing van den jijzer J. de Jong, van de school Me- Itraat B naar de school aan de Drift- ft. (44) Ipraeadvies op het verzoet van Mei. |;i. Aewerdont, om eervol ontslag als aan de Hoogere Burgerschool lieisjes. (45) |Voorstel in zate herziening van den rijs van de bovenwoning Garen- t No. 6a. (46) l Voorstel in zate herziening van den Iprijs van het winkelhuis aan den ken Rijn No. 22. (47) Voorstel tot overneming in eigendom iderhoud bij de gemeente van een fce grond aan den Heerensingel, kad. kd gemeente Leiden Sectie K No. ■ged. (48) i Begrooting, dienst 1932, van het Minne- of Arme Ouden Mannen- rouwenhuis. (49) l Voorstel in zake het sluiten van kas- ïeningen, gedurende het 2e kwar- 11932. (50) [Voorstel tot beschikbaarstelling van Jen ten behoeve van de verstrekking leen kapitaal van f. 50.000.aan het rieentelijk Radio-Distributie-Bedrijf. (51) J. Voorstel tot het geven van namen verschillende straten. (52) i. Voorstel In zake verhooging van de pdle aan de vereeniging „Leidsche istingophaaldienst" en inning door (dienst van straatbelasting en school- (53) Voortzetting van de behandeling I de verordening, houdende wijziging 1de verordening van 22 Januari 1923 P-blad No. 4), regelende de heffing [belastingen voor het gebruik van het pbaar Slachthuis te Leiden. (42) Voorstel om de Commissie van Be- f over de gestichten „Endegeest, Voor den Rhijngeest" te machtigen tot den en de inrichting van een recreatie- ®w met rijwielbergplaats c.a. op het van het gesticht „Endegeest." (54) r Praeadvies op het voorstel van den 'van Stralen, om de bepaling in het ^Element, dat losse arbeiders slechts prende 42 dagen per jaar steun kun- ontvangen, tijdelijk buiten werking ■""en. (55) i ?PiJ°°rste^ tot beschikbaarstelling seinen ten behoeve van den aanleg Wï tusschen den Rijnsburge- den Maredijk bij wijze van werk- {vhaffing. (56) ;_*oorstel: a. tot onbewoonbaarver- van verschillende woningen ge in, o Lange Paradijssteeg en de i tot eIouwensteeg: voorloopige goedkeuring van een Ionteigening van perceelen gele- L n en tusschen de sub a bedoelde (57) Bteiw! r en Wethouders var. Leiden j? algemeene kennis, dat zij, uit- i [wS1 aanzien van de door de Leid- U 4:™Jders .Deeuwkengroep" op 10 IsffirVM- in haar troepenhuis aan ko-ljj "'w. No. 4, alhier, te houden |wi; ontheffing hebben verleend I [""tingsuur voor winkels. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester, -v STRIJEN, Secretaris. 1 Maart 1932, CRISIS-COMITé LEIDEN. Wat er in natura binnenkwam. Men schrijft ons: Op 13 Januari 1932 is een aanvang ge maakt met de werkzaamheden (kwamen de eerste aanvragen binnen). Op 27 Februari 1932 waren reeds ver strekt: extra hulp aan kleeding, dekking, schoeisel e.d. voor afdeeling B, (onder steunde werkloozen). Voor hulp aan georganiseerde- en onge organiseerde ondersteunde werkloozen wordt beschikt over de bedragen, daarvoor door rijk en gemeente beschikbaar gesteld: 505 stel mannen-, vrouwen- en kinder ondergoed; 95 stellen werkgoed (werk broeken en werkkielen); 77 stuks overjas sen, costumes, japonnen en mantels: 29 stuks jongensjassen, jongensbroeken en kinderpakjes; 139 twee persoonsdekens; 82 eens persoonsdekens; 23 stroozakken en stroomatrassen; 15 ledikanten; 507 paren mannen-, vrouwen- en kinderschoe nen; voorts een hoeveelheid lakens, slo pen, babygoed en manufacturen, Afdeeling A (de niet-ondersteunde werk loozen, stille armen, kleine zelfstandigen) 306 stel mannen-, vrouwen en kinder ondergoed); 14 stel werkgoed werkbroeken en werkkielen); 80 stuks heerencostuums, overjassen, japonnen en mantels; 86 twee persoonsdekens; 76 eens persoonsdekens; 37 stroozakken en matrassen; 19 ledikan ten, kinderbedjes enz.; 324 paren schoe nen, (mannen-, vrouwen- en kinderschoe nen); 35 mud aardappelen; 200 pond vleesch; 45 pond vet; 1005 liter melk; 6000 Kg. eierkolen; 1550 Kg. anthraciet. Voorts een hoeveelheid kruideniers waren tot een totaal bedrag van f.505. Behalve het bovenstaande in natura is tevens door afd. A hulp verstrekt in con tanten f. 2075. Morgen wordt, de derde Woensdag collecte gehouden. Wij vertrouwen, dat de oogst even groot moge zijn als de beide vorige malen en dat iedereen weer met milde hand voor het goede doel zal offeren. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: B. D. Kapteyn en Zoon, Vaartkade 11, Sassenheim. bloem- bollenhandel en kweekerij. Eigenaar: J. Kapteyn, Sassenheim. Wijzigingen: N.V. Boekbinderij voorh. firma J. G. Pulle, Oude-Rijn 34, Leiden, boekbinderij en linieerinrichting. Uittre dend adjunct-directeur: J. H. Pulle, Oegst- geest. Nieuwe directeur: J. H. Pulle, Oegst- geest. Installatiebureau „Elmo", Haarlemmer straat 307, Leiden, installatiebureau. Bij voeging uitgeoefend bedrijf: tevens winkel in electrische artikelen enz. J. W. Dirkse Dzn., Haarlemmerstraat 75, Leiden, handel in fruit en Verkade's arti kelen, conserven en comestibles. Vestiging filiaal: Leiden, Haarlemmerstraat 70, (in fruit en conserven) onder den naam: Het Fruitpaleis, dd. 26 Febr. 1932. De Leidsche stoomververij en chemische wasscherij onder de firma P, Stoeke, Vol dersgracht 23 (fabriek), Kantoor, Haar lemmerstraat 4, Leiden. De handelszaak is met ingang van 28 Maart 1931 ontbon den. De firma is door geen der gewezen vennooten voortgezet. Een hiervan afwij kende verklaring dd. 21 Jan. 1932 als zou door G. v. d. Reyden met M. en C. Stoeke de handelszaak onder denzelfden firma naam zijn voortgezet is abusievelijk ge schied, Dd. 1 Juli 1931 is een nieuwe ven nootschap onder firma gevormd onder den naam Leidsche stoomververij en chemi sche wasscherij P. Stoeke en Zonen. Ven nooten: P. Stoeke. Leiden; G. v. d. Reyden, Leiden, Chr. Stoeke, Leiden en M. Stoeke, Leiden. Verplegingsfonds, Commandeurslaan 8, Katwijk a. d. Rijn, elkander financieel steunen bij opneming in een ziekenhuis. Nieuwe leden Raad van Toezicht: P. Slin gerland, Katwijk a. d. Rijn, J, P. Bekker, Katwijk a. d. Rijn en G. van der Perk. Iïatwijk a. d. Rijn. C. den Duik, Jaspz., Zuidstraat 45, Kat wijk a. Zee. haring- en bokkinghandel. Vestiging filiaal: Paul Krugerstraat 2 Katwijk aan Zee. B. D. Kapteyn en Zoon N.V., Vaartkade 11, Sassenheim, bloembollenkweekerij en export. Bovengenoemde N.V. is in liqui datie getreden. Liquidateur: J. Kapteyn, Sassenheim. Van der Laan en Co., v/h. Van der Laan en Van der Horst, Jacoba van Beierenweg 19. Voorhout, kunstmesthandel. Bovenge noemde vennootschap en commandite is omgezet in een handelszaak met één eige naar, waarvan eenig eigenaar is de heer W. van der Laan, Voorhout, en welke de handelszaak drijft onder den naam- Van der Laan en Co, Procuratiehouder: C. J. var der Laan, Voorhout (Beperkende Be palingen). 4806 LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Februari 1932) ingelegd f. 468.727.46 en terugbetaald f. 430.357.36; 121 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 210 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 18.779 inleggers, inclu sief 1422 deelnemers aan den Afhaal- dienst, bedroeg einde Febr. f. 7.863.602.10. In 4858 posten Is in deze maand door den Afhaaldienst f. 13.468.50 ontvangen. „KERK EN VREDE." Men schrijft ons: In een voor belangstellenden toeganke lijke vergadering, belegd door de afd. Lei den en o. van „Kerk en Vrede" en door het comité Leiden van den „R.-K. Vredes- bond in Nederland" en op uitnoodiging van het hoofdbestuur van „Kerk en Vrede", hoopt prof. dr Franz Keiler, katholiek priester, hoogleeraar aan de Katholieke theologische faculteit van de Staatsuni versiteit te Freiburg i/Br. te spreken over „Christus und das Kriegsproblem" Met prof. Ude en pater Stratmann staat prof Keiler vooraan ir. de Duitsche Katho lieke Vredesbeweging. De vergadering wordt gehouden op Vrij dag 4 Maart in de kleine Stadszaai. Voor nadere bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. CHR. COMITÉ TOT ONTSPANNING VAN WERKLOOZEN. Gisteravond kon het Comité, dank zij de medewerking van het bestuur van Pa trimonium. dat voor dit doel de bovenzaal gratis beschikbaar had gesteld, den werk loozen met hun vrouwen wederom een ge- zelligen avond aanbieden. Door de ongesteldheid van den voorzit ter. den heer Slegtenhorst, opende de heer De Leeuw om 8 uur deze vergadering op de gebruikelijke wijze, nadat gezongen was het eerste vers van Ps. 146. Spr. heette de aanwezigen hartelijk welkom, en sprak er zijn blijdschap over uit dat de zaal we der geheel vol is. wat voor het Comité een bewijs is, dat deze avonden in den smaak vallen. Hij zegt dan ook den heer Plu met zijn gezelschap hartelijk dank voor zijn medewerking, welke hij voor de zen avond direct weer bereid was te geven evenals den heer H. Lambooy. die eenige stukjes zal declameeren. Daarop gaf spr. den heeren Plu, Stouten en Lambooy ge legenheid zich te laten hooren. Voor de pauze deelde de voorzitter den uitslag van den gehouden damwedstrijd mede. zooals die gisteren in ons blad. on der de rubriek Sport al is medegedeeld. Hiervoor waren voor elke serie 8 prijsjes beschikbaar gesteld, welke de winnaars na afloop der vergadering in ontvangst kon den nemen. Onder daverend applaus werd de medaille, beschikbaar gesteld door eeni ge leden der Chr. Damvereeniging, uitge reikt aan N. Wassenaar. In de pauze werd den aanwezigen een kon koffie en een sigaar gepresenteerd. Na nog aankondiging gedaan te hebben van twee filmavonden, sloot de voorzitter om kwart over tienen deze vergadering, na voor te zijn gegaan in dankzegging. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Eij beschikking van den Minister van Onderwijs, K. en W„ is dr. H. P. Wolve- kamp. conservator aan het zoölogisch la boratorium der Rijksuniversiteit alhier, tot wederopzegging toegelaten als privaat docent. in de faculteit der wis- en natuur kunde aan de Rijksuniversiteit aldaar, om onderwijs te geven in de vergelijkende Physiologie. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het econom. candidaats- examen Indologie de heer H. C. Smith (Vlaardingen)econom. doctoraal-examen Indologie de heer Th. J. Hogendorp (Lei den); candidaats-examen Indisch recht de heer H. Roosensehoon (Den Haag) en H. Th. Chabot (Haarlem); doctoraal examen geneeskunde de heer W. J. Siddre (Zevenbergen); dqctoraal-examen ethno- logie de heer H. G. Luttig (Leiden). Bevorderd is tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift, getiteld „Paramagnetische Eigenschaften von Salzen". de heer C. J. Gorter geb. te Utrecht. o LEIDSCHE BELASTING-OPHAALDIENST. Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand f. 17.941.76 aan den Rijksontvan ger afgedragen. Het aantal aangeslotenen steeg tot 4679. Belanghebbenden wordt er aan ner- Innerd. dat de zoo juist ontvangen aan slagen in de grondbelasting 1932 zoo spoe dig mogelijk ten kantore van den dienst Breestraat 81 moeten worden ingeschre ven. o VER. VAN VRIENDEN VAN DEN HORTUS Gisteravond had in de collegezaal van het Botanisch Laboratorium een bijeen komst der vereeniging van Hortus-vrien den plaats Nadat de voorzitter den aan wezigen had verzocht hun eventueele wen- schen schriftelijk aan de secretaresse ken baar te maken en had aangekondigd, dat de volgende lezing zal worden gehouden over het onderwerp „Cacteeën" gaf hij het woord aan prof. Baas Becking tot 't hou den van zijn voordracht over „Vleesch- etende planten". De ongeveer 80 toehoor ders volgden deze voordracht, welke ver duidelijkt werd door levende planten, af beeldingen en op het scherm geprojec teerde microscopische apparaten, met de grootste aandacht. Na afloop was er ge legenheid op meer ongedwongen wijze het demonstratie-materiaal te bezichtigen en vragen te stellen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Een aantal nieuwe leden trad tot de Stichting toe. j SOCIETAS LUGDUNO TRAJECTINA. Onder voorzitterschap van prof. Vol- graff werd te Utrecht een vergadering ge houden. Dr. Van Groningen besprak dé tekstconstitutie van (Aristoteles') Oecono- mica en lichtte met voorbeelden zijn stel ling toe. dat men bij de uitgave van dit werk, ontstaan met de door den laatsten uitgever als minderwaardig beschouwde klasse van handschriften weer rekening zal moeten houden. Mej dr. Roes gaf beschouwingen over een gouden gesp te Dijon; deze moet van Etruskischen oorsprong zijn en bevat zoo wel door haar techniek als door haar vorm nieuwe gegevens, die de Etruriërs met het Oosten verbinden, nl. vogels, vaak naast zonnewielen als symbolen uit den zonne- kultus. Dr Gonda trachtte een verklaring te geven van een der Grieksche namen van de kameel: „kasia", welk een vingerwijzing bevat voor zeer oude. tot circa 700 voor Chr opklimmende handelsbetrekkingen van Europa met Achter-Indië en den Archipel. DE DAGBLADWETENSCHAP. In de volgende week zal in ons land komen prof. dr. E. Dovifat, hoogleeraar in de „Zeitungswissenschaft" te Berlijn, om op Maandag 7, Dinsdag 8 en Donderdag 10 Maart des middags in 't groot-auditorium alhier voordrachten over „Zeitungswissen schaft" te houden. Op Dinsdagavond 8 Maart 9 uur heeft de Kaagsche Journalisten Vereeniging een eenvoudige bijeenkomst, georganiseerd in hotel Paulez, teneinde prof. Dovifat in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de vertegenwoordigers van de Neder- landsche pers. De heer W. de Gast, aspirant-inspec teur van politie te Leeuwarden, is met in gang van 15 dezer benoemd tot adjunct- inspecteur alhier. Ter gelegenheid van het 12'/:-jarig bestaan der Chr. H. B. S. aan de Kager- straat alhier, wapperde heden van het ge bouw de driekleur. Donderdag wordt dit feit in intiemen kring met bestuur, leeraren en leerlingen herdacht. De examens krankzinnigenverpleging vanwege de Ned. Ver. voor Psychiatrie en Neurologie zullen in „Endegeest" worden afgenomen op 9, 10 en 11 Mei a.s. CENTRAAL TOONEEL. Huwelijk Up-to-date, blij spel in 3 bedrijven van Edwin Burke. De zesde abonnementsvoorstelling heeft een alleraardigst amusement-stuk gebracht waarin toch, heel losjes en luchtigjes, door satirieke humor, eenige kern zit. Een uit Peru teruggekeerde „mijn-mag naat" dol op „huiselijke gezelligheid", zal daarvan een voorbeeld genieten bij het echtpaar Bertrand. dat leeft als kat en hond. Bij het diner barst de bom, als de echtgenoote de vermeende maltresse van haar man, die mede aanzit, een klinkende oorvijg toedient, zooals zij had gedreigd te zullen doen. De ex-Peruaan is echter niet ontmoedigd en vraagt op stel en sprong de zuster van de zoo gul met oorvijgen zijnde mevr. Bertrand ten huwelijk. Deze verklaart hem „het groote ongeluk van té accepteeren" niet te willen aandoen. Ten slotte komt men tot een „contract". Zij zullen trouwen, doch zij is slechts in dienstverband tegen een salaris van 24000 pond per jaar, zonder plichten van „vrouw." In gevoelens en recht daaraan vrij uiting te geven, blijven beide vrij. Zoo ontkomt men aan de oorzaak van het mislukken van alle huwelijken: de liefde. Men voelt echter direct, waar het heen gaat, Beide wagen zich aan een flirtation, met de bedoeling elkaar jaloersch te ma ken; gevolg: zij vallen elkaar in de armen. Daarop dreigen aan den stralenden huwe lijkshémel de onweerswolken, die gevreesd werden doch tenslotte begrijpen beide, dat ook in een huwelijk ups and downs onver mijdelijk zijn en zij wagen het opnieuw evenals het echtpaar Bertrand. dat ge scheiden was na de oorvijg-scène. Ziedaar de kern van deze zeer hyper moderne huwelijks-schildering waarin au fond door de zeer scherpe satyrieke dia loog toch, zooals reeds gezegd, een .in houd." Het vonkt en knettert in de dialoog aan alle zijden, zoodat de aandacht steeds gespannen blijft. Toch zijn de eerste twee bedrijven het sterkst; het derde valt iet wat terug. De oplossing gaf blijkbaar moeilijkheden. Het Centraal-Tooneel geeft er een kos telijke uitbeelding aan over de geheele linie. Iedere figuur is scherp geteekend. Lily Bouwmeester is de „verstandige" vrouw, die toch voor de liefde bezwijkt, Louis de Bree de ex-Peruaan. In prachtig samenspel, vol fijne nuanceerfngen, waar door de vele aardige trekjes van deze sa- tyre uitnemend tot hun recht komen, bren gen zij de hoofdpersonen over het voet licht. Naast hen willen wij in de eerste plaats noemen Mary Dresselhuys als een specimen van oppervlakkigheid zooals zoo- velen te vinden zijn. Welke keurige into naties! Dan Mien van Kerckhoven en Joh. Kaart als het echtpaar Bertrand. Theo Frenkel en Leonie Madier in de rollen van proefkonijn" in den strijd der hoofd rollen om elkaar jaloersch te maken en last not least Joan Remmelts als buttler. Het was een keurige opvoering van een geestig blijspel, dat een vollen schouwburg een plezierige avond heeft bezorgd. Het applaus was knetterend BINNENLAND. Een motie van den gemeenteraad van Rotterdam betreffende de Nederlandsch- Belgische besprekingen. (Binnenland le Blad). Het Twentsche textiel-conflict; de mo derne arbeiders tegen de werkgevers-voor stellen. (Binnenland, le Blad). Knoeierijen bij gemeenteleveranties te Haarlem. (Gemengd 2e Blad). Een veestapel vergiftigd te Bodegraven, (Gemengd. 2e Blad). Het plechtige afscheid van burgemeester mr. dr. Schokking te Katwijk. (3e Blad). Proeven van de K. L. M. betreffende de belasting der Indië-vliegtuigen. (Laat ste Berichten, le Blad.) BUITENLAND. Nieuwe pogingen in het Verre Oosten tè komen tot staking der vijandelijkheden. Toch een nieuw Japansch offensief. (Bui tenland en Tel..le Blad). De geheele Amerikaansche vloot naar den Stillen Oceaan. (Bultenl., le Blad). De Lappo-beweging in Finland mislukt. (Bultenl. en Tel., le Blad). DE LEVENSBELANGEN VAN ROTTERDAM. En de Nederlandsch-Belgische besprekingen. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gisteren een motie aanvaard, waarin de Raad als zijn verwachting uitspreekt, dat de Regeering, als hebbende te bevorderen de Nederlandsche welvaart, waarvan de zeehavens een der kostbaarste bronnen vormen, bij de onderhandelingen met Bel gië ten volle rekening zal houden met de levensbelangen van Rotterdam en geen nieuwe verplichtingen voor ons land zal aanvaarden, waardoor 't verkeer van onze zeehavens naar buiteniandsche havens zou worden overgebracht en de welvaart dezer laatste dus slechts zou worden bevorderd ten koste der Nederlandsche havens. DE SOCIALE VERZEKERING. Lichte verbetering in de ouderdoms verzorging. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de arbeidsbegrooting zegt minister Verschuur, dat het in zijn voornemen had gelegen de materieele her ziening der onderscheidene verzekerings wetten vooraf te doen gaan aan een meer formeele herziening der sociale verzeke- rig. Door de hevige maatschappelijke stor men is uitvoering van dit voornemen on mogelijk geworden, zoodat ten hoogste eenige bescheiden verbeteringen in de ouderdomsverzorging zullen kunnen wor den aangebracht. Daarmede is de meer formeele herziening der verzekering op den voorgrond gekomen. De minister stelt zich voor thans deze herziening aan te vatten. Daarbij zal o.m. aan de orde komen de wenschelijkheid om de uitvoering der Ongevallenwet 1921 in overeenstemming te brengen met die der land- en tuinbouw- ongevallenwet 1922, alsmede de verhou ding tusschen ongevallenverzekering en ziekteverzekering. Invoering van Staatspensioen kan niet worden overwogen. De regeering is bereid te overwegen, of het mogelijk is te bereiken, dat de werk- loozenkassen het jaar 1933 niet geheel zonder middelen Ingaan. Met onderzoek der grondslagen voor een wettelijke regeling der werkloosheidsver zekering houdt de minister zich bezig. Naar 's ministers meening kan het plan- Keesing den toets der critiek niet door staan. VACATURE-Mr. J. SCHOKKING IN DE PROV. STATEN. De voorzitter van het Centraal Stembu reau voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken van mr. J. Schokking, tot lid van dit college benoemd verklaard mr dr. J. van Bruggen te Dordrecht, lid van den ge meenteraad en voorzitter van den Raad van Arbeid aldaar. MR. DR. R. T. MEES t Gisteren is te Den Haag overleden mr. dr. R. T. Mees, een bekend rechtsgeleerde, die zoowel hier te lande als in Oost-Indië vele vooraanstaande functies heeft be kleed.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1