SPORT. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN, H. P. H. KEEREWEEFÉ KUNST EN LETTEREN. VRAGENRUBRIEK. RADIO-PROGRAMMA. FEUILLETON. De Geheimzinnige Inbreker secretaris, de heer Boekhoven vanaf zijn ziekbed hartelijke woorden sprak, waar voor de heer Schokking zich zeer erkente lijk betoonde. In de Raadzaal bestond vervolgens gele genheid van den burgemeester en mevrouw Schokking afscheid te nemen. Hiervan maakten talrijke Ingezetenen gebruik, o.a. diverse predikanten en geestelijken, notaris Eerdbeek, mr. v. d. Helm. directeur van het Willibrordusgestlcht en inspecteur Baak uit Lelden. Een bijzonder oogenbllk was het, toen het Katwijksche politiecorps met inspec teur v. d. Wijngaard aan het hoofd bin nentrad en door den laatste een wandel stok en een groote foto In lijst van het corps, onder eenige hartelijke bewoordin gen werd aangeboden. De heer Schokking betoonde zich bui tengewoon verrast en gewaagde van de goede verhouding tusschen den burgemees ter en de politie. Hij prees de politie-agenten als handha vers van gezag en orde en wees er op, hoe het publiek hen niet altijd met een vrien delijk oog beziet. Hun taak is echter even belangrijk als die van het secretarieperso- neel; men is daar niet altijd voldoende van doordrongen. De politie heeft geen gemak kelijk „baantje": het ambt stelt hooge eischen aan zelfbeheerschtng en nauwge zetheid. De orde is een voorwaarde voor een rustig gemeenschappelijk leven en spr. hoopte, dat de Katwijksche politie ook in de toekomst haar taak met opgewektheid zal vervullen. In het bijzonder zegde hij den inspecteur, die de onderlinge verhou dingen zoo goed weet te bewaren, voor zij-n woorden dank. Nog langen tijd bleef men bijeen; de eerewijn werd rondgediend, men wenschte den heer en mevrouw Schokking het beste voor de toekomst toe en zegde hun dank voor al hetgeen zij voor Katwijk in de af- geloopen 5 jaren hebben gedaan. Ontegen zeggelijk bleek op duidelijke wijze, hoezeer zij zich geliefd hebben weten te maken! Van deze plaats wenschen wij ten slotte den oud-burgemeester van Katwijk suc ces en voldoening in zijn nieuwe werk kring toe. met de wetenschap dat hij ons Vaderland ook daarin nog schoone en heil volle diensten zal bewijzen! KATWITK. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad dezer gemeente kwam gister middag in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester J. Schokking. Aan wezig alle leden. De secretaris, de lieer Boekhoven is wegens ziekte afwezig en wordt vervangen door den lieer 1. A. Col lette, hoofdcommies ter secretarie. Punt 1. mededeeling van ingekomen stuk ken waaronder verschillende missiven van Ged. Statten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten, alsmede van het door H.M. de Koningin aan den heer Schokking verleende ontslag als burge meester der gemeente Katwijk. Volgt het voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan mr. dr. J. Schokking als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, der gemeente Katwijk, belast met de werk zaamheden, bedoeld in ert. der verordening, regelende de verdeeling der werkzaam heden tusschen de verschillende nmbtenaren van den B. Stand. Onder dankzegging voor de als zoodanig bewezen diensten wordt dit ontslag eervol verleend. Voorstel tot het vaststellen van liet voor schot op de vergoeding volgens art. der L.O.wet 1920. Daar de Gemeenterekening over 1928 nog niet door Ged. Staten is vastgesteld, moet tot grondslag voor de lierekcningen van het voorschot worden ge nomen het gemiddeld, dat over 1927 per leerling van het O. L. Onderwijs is uit gegeven. Volgens deze berekening kan per leerling aan voorschot worden uitgekeerd f. 9.44. Wordt goedgekeurd. Voorstel tot het aanleggen van twee par keerterreinen, t.w. een aan 't einde van den Zuid-Boulevard en een aan dat van den Noord-Boulevard. Dit om alsnog objecten van werkverschaffing te vinden, vervolgens omdat het inrichten van parekerterreinen uit een verkeersoogpunt is aan te bevelen en mede omdat zulks het vreemdelingen verkeer zal bevorderen. Met het oog op de omstandigheid dat het gewenscht is dat de nieuw aan te leggen parkeerterreinen zoo dicht mogelijk bij het stille strand komen te liggen, viel de aan dacht van B. en W., voor wat het Zuiden betreft op liet terrein, gelegen In den hoek gevormd door het terrein van het Zee hospitium, den Boulevard en het strand, en ten Noorden op een strook grond, ge legen recht tegenover de Buitensluis. De kosten van aanleg worden door den Dienst van Gemeentewerken geraamd op f. 2260 per terrein waarbij dan gerekend mag worden op een bijdrage van het Rijk in de kosten van de uit te betalen loonen. De verwachting van B. en W. Is dat de opbrengst van de verpachting van beide terreinen meer zal bedragen dan aan rente en aflossing van het benoodigde kapitaal verschuldigd zal zijn. B. en W. vragen daarom den raad hun goedkeuring hieraan te geven. De commissie van Fabricage kan zich met het denkbeeld ge heel vereenigen. De heer Guyt merkt op, dat de breedte van den strook grond slechts 3.90 M. is en zulks groot gevaar oplevert. Wethouder Dubbeldam weerlegt dit. Na opmerkingen van de heeren v. d. Zwam en van Tongeren aangenomen. Voorstel tot liet verleenen van een bij drage aan het plaatselijk crisis-comité. De voorzitter licht een en ander nader toe. De steungevallen stijgen aanzienlijk, er zijn tal van dringende aanvragen. De kas is nagenoeg uitgeput. Hét Nat. Crisis-comité is bereid oen uitkeering van 5 cent per inwoner te schenken mits de gemeente evenzoo doet Dit komt neer op een bedrag van 16120 r f. 0.05 is f.806. Wordt goed gekeurd. Praeadvies op het voorstel H. Parlevliet, inzake wljzigin" van de verordening op de heffing van havengeld. B. en W„ deelen tiians mede dat bij dit college geen be zwaren bestaan om voor eigenaars van alle vaartuigen de gelegenheid te openen tot liet nemen van een halfjaarlijkse!! abonnement waarom zij den raad adviseeren in dien zin te besluiten. De raad besluit de verordening te wijzigen, ingaande 1 Juli 1932. Goedgekeurd. In verband met eenige buitengewone uit gaven moet de gemeentebegrooting, dienst 1932 gewijzigd worden, waartoe wordt be sloten. Tijdens de hierop volgende rondvraag beantwoord de voorzitter den heer Grim bergen, die informeerde naar den invloed van liet aangenomen kortingswetje op de gemeente Katwijk. In verband met de be paling inzake de opcenten en de reeds bepaalde tijdelijke salariskorting heeft deze wet voor Katwijk geen invloed. Dr. Lodder wijst op de diepe kuilen in den Valken- burgerweg. Zal onderzocht worden. De heer v. d. Bent vraagt of bet juist is dat de steunregeling nog niet heden ingegaan is. De voorzitter zegt. dat de goedkeuring van het Rijk- nog niet werd ontvangen. Op den eersten Maandag nadat bewilliging is ver kregen, kan zij in werking treden. Op spoed wordt aangedrongen. Tntusschen is. daar de goedkeuring nog niet werd verkregen, uitbreiding aan de werkverschaffing ver kregen. Hierop volgde bet officieele afscheid van den burgemeester. VOETBAL. PROEFWEDSTRIJDEN NEDERL ELFTAL Meerdere spelers verhinderd. In het Nederlandscb proefelftal, dat morgen om half 3 een oefenwedstrijd zal spelen op het Sparta-terrein te Rotter dam tegen de Engelsche derde klasse club Norwich is v. Nellen vervangen door Mijnders (D.F.C.), Adam door Mol (KE.C.) en Paauwe door v. Suchteien v. d. Haere 'H.V.V.I Het team wordt dus: Beun, doel; Weber en v Run, achter; v. Suchteien v. d. Haere, Anderiessen en v. Heel, mid den; Wels. Mol. v. d. Broek. Smit en Mijnders. voor. Voorts zal op Woensdag 9 Maart weder om op het Spartaveld een oefenwedstrijd worden gehouden en wel tegen de Engel sche tweede klasser Southampton. K. N. V. B UITVERKOCHT VOOR BELGIE—HOLLAND. Naar de Sportkroniek mededeelt kun nen aanvragen om toegangsbewijzen voor den op 20 Maart a.s. te Antwerpen te spelen wedstrijd BelgiëNederland niet meer in behandeling genomen worden, daar alle aan den K.N.V.B. beschikbaar gestelde toegangsbewijzen zijn uitverkocht. Z. F. C.FEYENOORD TE AMSTERDAM. De beslissingswedstrijd Z. F. C.Feyen- oord zal Zondag in het Stadion te Am sterdam worden gespeeld. 303 Op aanraden van de huishoudster gingen al de witte kikkers naar de dichtbijzijnde sloot om af te spoelen maar daar het water al wat lauw was van de heete zon, maakten ze het daar alleen maar erger door. Al het meel begon te pruttelen en de kikkers konden slechts met moeite aan wal zwemmen, zoo benauwd kregen ze het. u 304 Tegen twaalf uur ongeveer gebeurde er tets bij. zonders. Vanaf het kikkerpaleis werd de noodklok ge luid. Iedereen was benieuwd wat er aan de hand was. Tuimeltje en kikker Karei hadden er een voorgevoel van dat het iets treurigs moest zijn en vol spanning stonden ze rondom het kasteel. DE ENGELSCHE CUP. Gisteren heeft de loting plaats gehad voor de halve eindwedstrijden voor de Engelsche Cup. Deze worden op neutraal terrein gespeeld en wel: ChelseaNewcastle United op het. ter rein van Huddersfield Town; ArsenalManchester City op het terrein van Sheffield United. BOSKOOPSCHE BOYS. Te Boskoop speelde Bosk. Boys 4 tegen Nieuwerkerk 3, met als uitslag een gelijk spel 22. De uitwedstrijd Schoonhoven 2 Bosk. Boys I had eveneens een gelijk spel 11 tot uitslag. WERKLOOZEN-VOETBAL. Donderdagmiddag te 12 uur wordt bij de remise te Wassenaar een wedstrijd H.T.M. IIL.V.V.O. II gespeeld. Des mid dags te 3 uur speelt L.V.V.O. I aan den Maaldrift tegen een D.V.S.-combinatle. WATERPOLO. COMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND. Gisteravond won L.Z.C. II met 20 van De Zijl I. Rust 0—0. BOKSEN. CARNERA. De sportcorrespondent te Parijs van de N. R. Crt. meldt: Bij den gisteravond gehouden bokswed strijd in het Parijsche sportpaleis heeft de Italiaan Primo Camera den Belg Pierre Charles op punten in tien ronden ge slagen. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van de wedstrijd Holl. 2 D.O.S. 2 voor de comp. L.B.B. 2e klasse luidt: pnt. brt. h.s. gem. N. N. (D.O.S.) 111 35 19 3.17 J. Remmerswaal (H.) 125 35 17 3.57 H. Rietbergen W. Haasnoot J. Chrispijn KI. de Mol C. P. Fasel P. Bloot res. 120 36 11 3.33 125 125 101 125 99 36 41 40 38 37 10 13 17 13 15 3.47 3.04 2.52 3.28 2.67 Hollandia 1 punt, D.O.S. 1 punt. RECLAME. BEGRAFENISSEN t«i. eei AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE, 4762 DE MOEILIJKHEDEN VAN HET KON. NED. TOONEEL OPGELOST. Er is thans door dè Kon. Vereen. „Het Nederlandseh Tooneel" overeenstemming verkregen met de groep-van Dalsum over de bespeling van den Hollandschen Schouwburg. Onder deze omstandigheden zal de gemeente dus een voorschot geven op het subsidie voor het volgend jaar en waar reeds de leden van het gezelschap genoegen hadden genomen met de nieuwe salarlsregeling, daar staat niets meer aan het voortbestaan van de Koninklijke in den weg. (Vad.l. NIEUWE UITGAVEN. N.V. A. W. Eruna en Zoon's Uitg. Mij., Utrecht. „De Breede Kloof" door O. Wadsley, vertaling van Dicky Wafelbakker. Bij Scheltens en Giltay N.V. te Amster dam verscheen de derde aflevering kleine uitgave der „Nederlandsche Algemeene Encyclopaedic, bewerkt naar Broekhaus' Encyclopaedic. Nederl. Staatswetten: Editie Schuurman en Jordens No. 41, uitgegeven bij W. E. J. Tjeenk Willink, Zwolle: „Drankwet" (S. 1931, No. 476) met aanteekeningen en alphabetisch register door H. Halm, commies-chef ter gemeente secretarie van Utrecht. J. v. d. P. te K. De aanslag 1931—1932 wordt berekend naar de verdienste van het jaar 1930. Op 1 Mei 1931 bij den aan vang van het belastingjaar was U nog niet gehuwd, waardoor u voor het geheele be lastingjaar als ongehuwd wordt be schouwd. Reclameeren zal u niets helpen. S. A. v. d. K. te L. Dat moet u vragen aan een bankiershuis. J. van G. te B. Wendt u voor Stads verkeer te Lelden tot de N.V. Leidsche Autoboxengarage, Johan van Oldenbarne- veldtstraat, Leiden. Wilt u voor Rotterdam ons opgeven welke onderneming u bedoelt? Het hoofdkan toor der N.V. van Gend en Loos is hier ter stede gevestigd, Breestraat 167. VOOR WOENSDAG 2 MAART 1932. Hilversum, 1875 M. VARA.-uitzending 10.00: VPRO. 6.00: VRO. 6.45— 7.00 en 7.307.45: Gymnastiekles 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Concert. B. Bleekrode (viool),, M. Polak (dito), G. Strasbourg (zang), J. Jong (piano), J ,v. Ooogen (voordracht) 12.00 1.45: VARA.-septet o. l.v. Is. Eyl en Gra- mofoonplaten 2.15: P. J. Kers: dnze Keuken 3.00: Piano-recital, A. Baart- scheer 3.30: Kindertooneel „Prinses Desiree lacht niet mee" 4.15: VARA.- septet o. 1. v. Is. Eyl 4.30: Vraaguurtje 5.30: Vervolg septet 6.00: VRO. 7.00: Causerie door Dr. H. B. Wiardi Beckmann 7.20: Gramofoonpl. 7.30: „Burger- menschen", tooneelstuk van Maxim Gorki (Groot Volkstooneel) 9.00: VARA kest o. 1. v. H. de Groot. M. m. v. Jo mink (alt). O.a. Ouvert. en aria uit fan tutte", Mozart, Aufforderung Tanz, Weber en Ballet „Gioconda", chlelli 10.00: Wakker en Tropen'du 10.15: VARA.-orkest (vervolg) Vaz Dias 11.00: Vervolg concert, Ouv. „Leichte Cavallerie" Suppé en Q Ganne 11.30—12.00: Gramofoonpl Huizen, 298 M. Ultsl. NCRV.-u! ding 8.00: Schriftlezing 8.15- Gramofoonpl. 10.00: NCRV. Dam« 10.30- Ziekendlenst 11.00: Hi niumspel M. F. Jurjaanz. Mej. C. de (sopraan) en Mevr. R. Mijnhout (all 12.15: Concert. H. Hermann (viool) Oskam (viool). K. F. Borgers (cello), L. Lauenroth (piano en harmonium 2.30: Chr. Chr. Lectuur door Mej. tink 3.00: Concert. J. Bierma (zan| Eldert Bakker (vlooi), Mevr. v. d. Br Prakken (fluit), Mej. W. v. Lee (piano) 5.00: Kinderuur 6.00: v d. Landbouwers 7.00: Afgestaa 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: eert door de H. O. V. o. 1. v. F. Schuui 9.00: C. Meenk: „Omtasten op den dag" 9.3010.30: Vervolg conce 10.00: Vaz Dias 10.30—11.30: Gn foonplatenconcert. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgei ding 10.50: Tijdsein, Berichten - 1 Orgelconcert. Q. MacLean 1.05: Grt foonplaten 2.05: Speech door de Hon. Sir. John Anderson G. C. B. (Lun d. Royal Empire Society) 2,20: Gri foonpl. 2.45: Voor scholen 3.50: orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Dan i frey. Orrea Pernel (viola). O.a. 5de I phonie. Beethoven 5.05: Orgelcoi Reg. New 5.35: Kinderuur 6.20: richten 6.50: Soli voor blaasinstrw ten (leden van het BBC.-orkest - Lezing 7.20: Geraldo en zijn Ga Tango-orkest. O.a. Song of songs, Mo] 9.20: Berichten en lezingen 9.55: V recital. Arthur Catterall. O.a. Ad Mozart en Noorsche Dans, Grieg - Jack Hylton en zijn Boys 11.20-1 Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8( 12.50: Gramofoonpl. 8.50: Vanull Theater Trianon-Lyrique: „Sylvette" van Carré en Peter. Muziek van 1 en Février. Orkestleiding: Emile Art baud. Kalundborg, 1153 M. 2.204.! Hansen's orkest 7.20: Glinka-con Omroeporkest o. I. v. Gröndahl. O.a. Oi tures „Leben fuer den Zaren" en ,,Ri und Ludmllla" 8.351.20: Dansma door diverse bands. Langenberg. 473 M. 6.257.20: cert uit Hamburg 11.201.20: Conca Breslau 12.251.50: Concert o.l.v. 4.20: Marschen en walsen „Europa singt". R. Ghatberg (zang) Ebert (piano) 7.50: „Goethe, Jug! Avond gewijd aan Goethe 10.05—1 Paul Godwin's Band. Rome, 441 M. 7.20: Gramofoonp 8.05: Uitzending van een opera. Zeesen, 1635 M. 7.20: „Drei Wis Walzer", operette van Joh. Strausz 4V. C. Gomoll leest eigen werk Schotsche fantasie, M. Bruch (cello orkest o. 1. v. Dr. F. Weismann) Berichten en hierna tot 11.50: Dansmul Paul Goldwln en Alemani-Bajou met orkesten. Uit het Engelsch door A. TREUB 6) HOOFDSTUK III. Nina stond een oogenblik verstijfd, toen zetten haar neusgaten uit, haar oogen slo ten zich bijna geheel, totdat zij slechts spleten waren en haar lip krulde zich door den heftigen haat, waarmede zij dit ver waande wezen beschouwde, dat haar steeds behandelde, alsof zij een onverdragelijk insect was. Spencer legde zijn courant zorgvuldig op de andere op de tafel, werd een en al rus tige aandacht en keek eerbiedig in de ruimte op de manier van den ouderwet- schen bediende. Zoo hij verontrust was, liet hij het niet blijken. Sir Peter keek met minachting naar den butler, toen zag hij Nina met gefronste wenkbrauwen aan. Zijn grijze, borstelige wenkbrauwen trokken zich samen boven zijn gouden pince-nez: zijn volle beweeg lijke lippen trokken aan de hoeken onheil spellend naar beneden, en zijn onderkaak stak strijdlustig vooruit. Zijn groenach tige oogen keken de uitdagende gestalte der kamenier van boven tot beneden aan. Wat doe Je hier? vroeg hij. met een brommigen snauw. Miss Enid heeft mij om de muziek ge stuurd, sir Petaire, antwoordde Nina, op een blad muziek wijzend, dat op een hoek van de tafel lag. Sir Peter keek vluchtig naar het blad, en zijn onderkaak sprong nog wat meer vooruit. Je liegt, zei hij kalm. Miss Enid is zoo juist met mij thuis gekomen en is nu in den tuin. Hij ging naar zijn geliefden armstoel naast de tafel. Ga weg! snauwde hij. Nina stampte met haar voet. Ik lieg niet! riep zij woedend. Sir Peter keek niet weer haar kant uit. Hij gaf zijn stoel knorrig een duw met zijn knie, stak één hand in zijn broekzak en nam met de andere de half opgerookte sigaar uit zijn mond. Spencer, mompelde hij scherp, wees zoo goed dievrouw te verwijderen Spencer boog eerbiedig en zich naar Nina keerende, maakte hij een veel betee- kenende beweging met zijn handen, een vriendelijke opjagende beweging, zooals een kip tegen een tegenstribbelend kuiken maakt. Nina draaide zich om met een bestu deerd gebaar van de hoogste minachting en ging langzaam naar de deur tegenover die, door welke sir Peter was binnengeko men, Iedere beweging van haar mooie schouders drukte uitdaging uit. Zij ver dween in den salon, en sloot de deur met een harden bons achter zich dicht. Sir Peter keek naar de gesloten deur en zijn oogleden knipten. Hij was in de hoog ste mate boos, maar zijn koele zelfbe- heerschlng deed hom niets anders dan een vragend: „nu' uiten. Ket spijt me. sir Peter, verontschul digde Spencer zich met rustige waardig heid. het was geheel en al mijn schuld. Ik Dat begreep ik, grijnsde sir Peter. Zorg. dat het niet weer gebeurt. Spencer boog, terwijl sir Peter met de voorzichtigheid van den middelbaren leef tijd in den rijk bekleeden stoel ging zitten. Geef me den ..Herald" van vanoch tend. Spencer liep zwijgend door de kamer en zocht met geoefende hand in den stapel couranten op de tafel. Hij nam het ge- wenschte blad van bijne onderaf, en ter wijl hij het aan sir Peter gaf, zei hij eer biedig: Ik moet zeggen, sir Peter Sir Peter nam de aangegeven courant aan met een gebaar, dat men voor een ruk had kunnen houden. Zoo. bromde hij, bij wijze van dank, ik heb niets meer noodig, Spencer. Ga heen. Sprencer boog, maar maakte geen bewe ging om te gaan. Ik moet zeggen, sir Peter, begon hij weer. Waarom sta je hier nog? viel sir Pe ter scherp in, even ophoudend met het openslaan van de courant. Ga heen! Ja, sir Peter. Ik moet zeggen, dat ik weer genoodzaakt ben geweest Lee Wang af te ranselen. Sir Peter trok zijn wenkbrauwen op en krulde zijn lippen om. Zoo, werkelijk? vroeg hij minachtend. En waarom denk Je dat me dat iets sche len kan? Het was bU me opgekomen, sii Peter, antwoordde Spencer, dat, daar Lee Wang uwuw Hij aarzelde en sir Peter's wenkbrauwen zakten en zijn oogen flikkerden koel. Mijn wat? vroeg de baronet scherp. Spencer merkte de plotselinge verande ring in sir Peter's toon op, en hij maakte een verontschuldigende beweging. Mijn wat? hehaalde sir Peter, een beetje luider. Uw. toegewijde dienaar, sir Peter, antwoordde Spencer. Ik heb gedacht dat, omdat hij uwtoegewijde dienaar is, U misschien aanmerking op mijn handel wijze zou maken Er kwam ontspanning in sir Peter en hij zonk terug in zijn stoel. Hij glimlachte met één kant van zijn gezicht en spreidde zijn courant met een voldaan gebaar uit. Lee Wang zal wel op zich zelf passen, Spencer, antwoordde hij. en Spencer was lichtelijk verbaasd over de badinage in zijn stem. Zorg, dat jij dat ook doet. Hij zal waarschijnlijk je je keel afsnijden als hij er half kans toe ziet. Hij keek laatdunkend naar Spencer op. Ik hoop, dat hij het doet, voegde hij er bij. Bedienden zijn goedkoop. Juist, sir Peter, stemde Spencer kalm toe. Oh, maak dat je weg komt! Spencer boog en ging heen met zijn ge wone onverstoorbare deftigheid. Sir Peter keek hem na en vroeg zich ai of de butler eigenlijk wel een gewoon mensch was; toen keerde hij weer tot zijn courant te rug en keek de financieele berichten na. Over het geheel was de huishouding van sir Peter Brace, zooals Robert Haxker dik wijls zeide, meer merkwaardig bijzonder, dan wel ordinair opvallend en de enkele gasten, die kwamen in het gxootsche huls in Cavanach Avenue Remuera, maakten geen geheim van het feit, dat zij blij waren als hun bezoeken afgeloopen waren. Zij hadden medelijden, zeiden zij, met de arme Enid, die veroordeeld was om in een soort van miniatuur Mexico te leven, een onrustige omgeving, die onderhevig was aan afwisselende uitbarstingen van partij- gevoelens Het was een wonder, vonden zij, dat het arme kind 's nachts slapen kon met een sluipenden Chinees, die zich door het huis bewoog en sir Peter, die op alle uren in de studeerkamer raasde. Volgens hen was het alleen de aanwezigheid van dien Spencer, die de plaats veilig maakte. Wat dat brutale Fransche kameniertje be trof Maar welke ook de meening van zijn gasten of bedienden of van zijn dochter Enid mocht zijn. sir Peter toonde geen neiging om zijn dienstpersoneel te reorga- niseeren, en de huishouding bleet verwon derlijk merkwaardig, ondanks alle duide lijke wenken, die zijn ooren bereikten. Ofschoon sir Peter buitengewoon M loonen betaalde, waren bedienden buil gewoon schroomvallig om een plaats het Brace-huisgezin in te nemen. Het zeer bijzonder, wanneer een keuken» langer dan veertien dagen bleef, en bedienden, behalve de butler, Nina en Wang, stonden er op, buitenshuis te i pc-n, zoo hevig was hun afkeer van laatdunkende houding van den bar< en hun vrees voor den Chinees Lee wi wiens betrekking gewoonlijk beschoi werd, die van kamerdienaar van sir Pi te zijn was tengevolge van de vele w anderingen in het keukenpersoneel, wijls belast met het koken want zw de meesten van zijn volk, was de zoonr het Hemelsche Rijk een uitstekende s en als hij niet de ongeneeslijke geww gehad had van een mes in zijn ri mouw te dragen en Spencer steeds achtervolgen, had hij kunnen doors voor den gewoonlijken onschadelijker a grant uit het Bloemenrijk, die zich vetffl met de laatdunkende verdraagzaam™ die de blanke tegenover zijn volk koo» Het mes was voor Spencer bedoeld. W' Lee Wang luid en dikwijls in zijn wa0 lend Pidgin-Engelsch. Want Lee) was jaloersch van de genegenheid, Nina voor den katmen, nooit tieM butler koesterde. Spencer gaf ro»11 blijk, dat Lee Wang's vijandige be®* gen hem iets meer verontrusten o» kuren en het slechte humeur van ar. ter. Hij vervulde zijn menigvuldige ten zwijgend en geregeld en gaf den s lui zijn bevelen zonder ook eenlgsojj de hoogte te zijn, zooals butlers gew"»jj zijn. Als zijn plichten hem naar deI riepen sprak hij vriendelijk met ae "j schen daar. of hij luisterde zfln:L, d merkingen naar de vrij ruwe w0° °is bi Nina en Lee Wang gebruikten ai plichten hen met elkander in aan brachten. .(Wordt vert^.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10