COUPONS GERZON BOEKHOUDEN WASCHOLTEN'S AFSLAG [oiT DE RIJNSTREEK. bodegraven. UIT DE OMSTREKEN. lisse. FAILLISSEMENTEN. .ORAPARK1932 richt van Inzet. BOEKHOUDER. leer. m.o. INST. PONT zelfrijzend bakmeel De kok weet't .Wie 't kenteet 'fc Bericht van Inzet. TE KOOP Wegens Verhuizing uitreiking der Schietwedstrijden. jotel van Haatten had de prijsuitrei- Mts van de gehouden drieweeksche edstrijden ter gelegenheid van het bestaan van de Schietvereen. J Tell". Do belangstelling voor deze was zeer groot. Tientallen van J buiten Bodegraven waren geko- i persoonlijk hun prijs in ontvangst ijfi, De voorz. van „Willem Teil" de Gobel werd plotseling verhinderd ëikrng te leiden, waarom dit ge lde door de heeren J. v. d. Giesen en joo. De heer v. d. Giesen hield een openingsrede, waarin hij de aanwe- I welkom heette en de schutters Ie voor hun medewerking om de Ejden te doen slagen, niddellijk daarna werd aangevangen uitreiken der prijzen. De heer v. jsen bleek onuitputtelijk in het tel geer bedenken van complimenten en tenschen aan het adres van de deel- fede corpsen en schutters. Respect. Es de Kralingsche Schietvereen. en feietvereen. „Prins Alexander" te Rot- i spraken de heeren C. A. Servaas jüewijn, die den dank der deelnemers i wedstrijd vertolkten voor de pret- ntvangst en de schitterende organi- den wedstrijd. Deze organisatie kier. dan zij die ooit op wedstrijden létten. slotte werd het woord gevoerd door ter Alphenaar, voorz. van de schiet- fe „Willem Teil" te Leiden, die her- fee aan de oude vriendschapsbanden ben de beide „Willem Tell's" en hun fee samenwerking in den Leidschen and. Ook hij sprak voorts woorden fcwondering en dank. [opgekomen prijswinnaars waren ten k ingenomen met de mooie prijzen in ontvangst konden nemen. (vergadering Coöp. Boerenleenbank. Hotel van Rossum had de j aarlij k- I ledenvergadering plaats van de Boerenleenbank, alhier. De voorzit- i heer W. F. Brunt memoreerde in leningswoord het heengaan van den Jenné, tot nu toe voorzitter en leur der Bank, die door ziekte ver- [werd ontslag te vragen. Deze heeft. [lO jaar van zijn directeurschap, en [daarvoor liggende jaren van zijn be- naatschap zeer veel voor de [gedaan. Spr. is door het bestuur tot opvolger benoemd en hoopt op aller kerking bij zijn taak. die vooral [heel moeilijk is. De notulen en het Jrslag werden gelezen door den heer VosT De kassier, de heer P. W. M. v. bracht het financieele verslag en kns uit. waarvan wij de cijfers reeds [hebben genoemd. lancieele comm. adviseerde tot volle- fécharge van den kassier, die ver- Irerd. De heer I. Baelde bracht rap- ft van de alg. vergadering der Cen- lank te Utrecht. De heeren P. J. Iboom. A. de Vos en W. F. Brunt met bijna algemeene stemmen In resp tot lid van den Raad van It en tot leden van het bestuur. In Jature Jenné werd tot bestuurslid ge lde heer H. v. Oosterom. Tot plaats eend bestuurslid werd herkozen de M, A. Moons en gekozen de heer 1. cl. Graaf. [icclamatie werd de heer K. Jenné tot xirzitter van de Bank gekozen. De teaties van bestuur directeur en [tan Toezicht werden vastgesteld. De liter deelde mede dat in verband met kluiten der Centrale Bank binnen- de rentevoet zal worden verhoogd, e leden vragen zulks in dezen tijd in- ienigszins mogelijk niet te doen, doch istuurszijde werd op de onmogelijk- gewezen om het niet te doen. heer J. H. Rutlng dankte bestuur en T. voor hun werk. Op zijn voorstel i het bestuur blanco crediet tot het ereiden van de viering van het 25- jubileum. Seveer 80 leden waren aanwezig. In de Prins Hendrikstraat werd een ets met melkbussen aangereden door achteruitrijdende vrachtauto. De fiets leelijk beschadigd; een hoeveelheid ging verloren. De schade werd door aanrijder voldaan. HAARLEMMERMEER. Uitvoering Zangkring. Aan de in de Beurs te Hoofddorp door den opgerichten kring van Chr. zang verenigingen gegeven uitvoering, werd medewerking verleend door de volgende bij dezen Kring aangesloten zangvereni gingen: „Looft den Heer" uit Nieuw - Vennep. onder leiding van den heer C. T. de Koning; „Excelsior", idem. dir. S. P. Visser; „Zang en Vriendschap" uit Vijf huizen". dir. F. Pijlman; „Advendo" uit Burgerveen, dir. A. de Lange; ..Excelsior'' uit Abbenes. dir. M. Kroon. Het comité, door wiens ijverige po gingen de eerste winkelweek in Haarlem mermeer werd georganiseerd, heeft on danks de ondervonden teleurstelling, dat de prijzen van de aan deze winkelweek verbonden verloting door de rijkspolitie in beslag werden genomen niets onbe proefd gelaten ter verkrijging van ver gunning om de verloting alsnog te doen plaats hebben. En wel met dit resultaat dat deze verloting eerstdaags zal kunnen plaats hebben. De beschikbaar gesteldo prijzen zijn inmiddels weder vrijgegeven. Door het gemeentebestuur van Haar lemmermeer zal eenig baggerwerk worden uitgevoerd en wel het verbreeden en uit diepen van het achterkanaal van den liniedijk nabij Vijfhuizen over een lengte van pl.m. 600 M. JAARVERGADERING PROT. COOP. „ONS BELANG". HILLEGOM. ZWAMMERDAM. Op zijn daartoe gedaan verzoek is ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag fnd aan den heer H. Tj. Ritsema r> als gemeente-veldwachter. Stemming bij „Onderling Belang." Voor de vorming van een ledenraad der Coöp. Verbruiksvereeniging „Onderling Belang" U. A. is Zaterdag'stemming ge houden. in vier stembureaux. Er is door 475 leden gestemd, dat is ver beneden de 50 procent. Vier stembiljetten waren on geldig. Uitgebracht waren op Lijst I aan voerder P. H. Fijma 108 stemmen op lijst 2 aanvoerder D. MÖhlmann 124 stemmen, en op lijst 3 aanvoerder L.'Seysener 230 stemmen. Naar het verkiezingsstelsel der evenredige vertegenwoordiging zijn toege wezen aan lijst 1 negen zetels, aan lijst 2 elf zetels en aan lijst 3 twintig zetels. De bedoeling van de instelling van een ledenraad is de te groote ledenvergade ringen te vervangen door raadsvergade ringen. Twee beurzen op denzelfden dag? Het plan van de Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur om bij wijze van proef gedurende de zomermaanden een tweede bloembollcnbeurs te Haarlem in te stellen, heeft hier veler aandacht ge trokken. De reden daarvan is, dat te Hillegom sinds vele jaren de zoogenaamde Donder- dagsche beurs in „Flora" bestaat. De afd. Hillegom van het Hollandsche Bloembol lenkweekers Genootschap heeft deze beurs gesticht, zij beleeft stille, maar ook zeer drukke tijden. Deze laatste.vallen samen met den handel in gladiolen, het hoofd artikel van de Hillegomsche Donderdag- sche beurs. Men vraagt zich nu af. als Haarlem een proef wil nemen met een tweeden beursdag aldaar, waarom juist den Don derdag gekozen moest worden? De bedoe ling zal zeker niet zijn, om de Hillegom sche beurs concurrentie aan te doen, doch ware het wellicht beter indien het Hoofd bestuur een anderen dag zou aanwijzen De plaatselijke af deelingen van ..Bloem bollencultuur" en van het H.B.G. zuilen deze zaak ongetwijfeld onder de oogen zien. Een bevredigend jaar. De heer J balkenende, voorzitter der bovengenoemde Coöperatie, opende de \er- gauennig. Spreker wees er op, dat er dezer ungen rondgestrooid werd, als zou er dit jaar géén dividend worden uitgekeerd, ja dat zelfs de ondergang nabij zou zijn en do leden voor de gelden zouden worden aangesproken. Spr. wilde niet vooruitloo- pen op het finantieel rapport van aen accountant, den neer Verhuist uit Leiden. Deze zal etnter in zijn verslag alle laster in dit opzicht ten eenenmale logenstraffen. De notulen werden gelezen e.t \astgesteld. Daarna volgde voorlezing van het Jaar verslag door den heer van der Pol. De secretaris liet, ondanks do ongunstige tijdsomstandigheden, een gunstig resultaat hooren. Gememoreerd werd de verbouw in de. Bakkerij. Alles tezamen genomen mogen wij van een gezegend jaar spreken. Werd het jaar pessimistisch ingegaan, het werd in een optimistische stemming beëindigd! Vooral de result::en der af- deeling Winkel wa.en boven verwachting. Het finantieel rapport gewaagde van i goede bedrijfsresultaten. De omzet bedroeg in totaal f. 188,872.10. Het netto winstsaldo bedroeg f. 20.680.77'/o. Het reserve-fonds is thans sterk en be draagt ruim f.38.000. De voorzitter was verheugd over deze resultaten. Het dividend werd vastgesteld op 10 pet. voor de Bakkerij en 5 pet. voor de Winkel (vorig jaar was dit 8 en 4 pet.). De niet- leden, die wel verbruiker zijn, genieten resp. 5 en 24/2 pet. dividend. Het pensioenfonds voor het personeel der Coöperatie kwam vervolgens ter sprake en wordt na bespreking aangenomen. De pensioenbijdrage zal 2 pet. van het salaris bedragen. Het pensioenfonds staat geheel los van Prot. Coöperatie en heeft e. i geheel eigen financieele administratie. Be treffende een lid van het personeel dat weldra den 65-jarigen leeftijd zal bereiken, zal een geheel aparte regeling worden ge troffen. waarmede de geheele vergadering accoord ging. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren J. M. de Graaf en A. Beukers her kozen en de heer C. Timmer in de vacature D Vergunst. De hoer Hageman werd als commissaris herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. KATWIJK AAN DEN RITN. In de plaats van den heer Joh Kor- pelshoek. die in de verplichte aftreding viel als lid van de Zendingscommissie der Geref Kerk werd gekozen de heer W. Haasbroek. Met ingang van Zondag 6 Maart a.s. zal de morgendienst in de Geref. Kerk. in plaats van om 10 uur, weer geregeld om half tien aanvangen. Naar wij vernemen bestaan er bij het bestuur van „Het Verplegingsfonds" plan nen om te komen tot oprichting van een operatiefonds. Reeds spoedig zal de oprichtingsverga dering gehouden worden. Zilveren Jubileum. De heer A. van Kesteren zal dezer dagen 25 jaar als koster der R.K. Kerk werkzaam zijn geweest. Land- en Ttiindersboiul. De L. T. B. vergaderde in het patro- I naatsgebouw. Het medeleven der leden laat nogal te wenschen over De vergaderingen werden over het algemeen slecht bezocht. De kas behoeft blijkens het verslag van den pen ningmeester versterking De aftredende bestuursleden werden herkozen Woningbouw vereen. „Volksbelang". De Womngbouwver „Volksbelang" be staat 25 jaar. De voorzitter M, v. d. Lans was tevens 25 jaar voorzitter en werd in dit verband gehuldigd. De vereeniging heeft thans 132 woningen. De heer J C. de Haan las het finantieel verslag voor. De heer J. P. Segers sprak woorden van lof tot den jubileerenden voorzitter. Burgerlijke Stand. Geboren' Henriette Maria, D. van J. C. v. Woerden en H. M. Segers Hendrik Ja cobus, Z. van A. Dijkgraaf en K. Fierens Jacobus Antonius, Z. van P. H. Kooij- man en M A. Goldenberg Petrus Ar.- thonius. Z. van J v Dijk en Th J Corne- lisse. Overleden Johannes Marinus Baak J j. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. A. A. v. d. Oelelaar, ge komen van Warmond, Halfweg 37 J. P. Toet en gezin, gek. van 's-Gravenhage, Veldliorsstraat 13 A. J. Duymaev van Twist. gek. v. Voorschoten, Heerenweg 095. Vertrokken: W. Langbroekv. d. Giezen. vertrokken naar Beilen Mej. C. M. van Haasteren naar Leiden K. Bakker naar Eist Mej. M. Buijse naar Velsen Mej. J. v. Helden naai' Hillegom B. Kempkes naar Duitschland A. W. S. Kamphuys Theissen naar Zaandam H. Raaphorst en gezin naar Hillegom. NOORDWITK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen middag te half 2 in openbare vergadering bijeen, ter bespreking van onderstaande punten 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen. 3. Benoeming leden commissie van toe zicht op het lager onderwijs. 4. Machtiging tot uitbetaling van weezen- gejden 1932. 3. Gemeenschappelijke regeling inzake onderlinge hulp bij brand. 6. Crediet voor beschikbaarstelling van levensmiddelen, kleeding en schoeisel in samenwerking met het nationaal crisis- comité. 7 Aankoop van grond aan het Kerkhofpad 8. Regeling bebouwing van de Prins Hendrikstraat en aankoop van grond aldaar 9. Huurverlaging voor de woning Hoofd straat no. 91. 10. Begrooting 1932 en rekening 1930. Raadsvoorstellen. B. en W. stellen den raad voor een gemeenschappelijke regeling voor het ver- leenen van hulp bij brand te treffen met de gemeenten Hillegom, Lisse, Noordwijker- hout. Voorhout, Sassenheim en Warmond. B. en W. stellen aan den raad ver volgens voor een crediet beschikbaar te stellen van 10 ct. per inwoner of ruim f. 1000 voor ltet verstrekken van kleeding en schoeisel aan de werkloozen. Het Natio naal Crisis-comité in den Haag stelt dan voor hetzelfde doel een gelijk bedrag ba- schikbaar. -o NOORDWITKERHOUT. Door een auto aangereden. De heer v. d. G. alhier, werd te Bloe- mendaal aangereden door een auto, waarvan de bestuurder is doorgereden. .Door een nachtwaker werd hij bewusteloos langs den weg gevonden. Per zieken-auto is de man naar ae Maria-stichting tc Haarlem ver voerd, waar eene hersenschudding gecon stateerd werd. R.K. Jeugdorganisatie. Alhier werd opgericht eene R.K. Jeugd organisatie, uitgaande van de afd. Nourd- wijkerhout van den R.K. Volksbond. Reeds gaven zich vijftig jongelieden voor het lidmaatschap op. Organist Ned. Herv. Kerk. Na vergelijkend examen voor organist der Ned. Herv. Kerk ten overstaan vin den heer S. Visser te Hillegom, bleek de beste candidaat te zijn, de heer Hoogland alhier. Daar deze lieer door ambtsbezig heden echter niet geregeld op Zondag aan wezig kan zijn, benoemde de Kerkvoogdij den heer Admiraal te Noordwijk aan Zee. De heer J. Dullemond, ambtenaai bij den radio-dienst is overgeplaatst van Am sterdam naar het Radio-station *Nora'' in 't Langeveld, alhier. VEURLEIDSCHENDAM. Onder leiding van den heer Wiegel hield de afd. van de S.D.A.P. een door 40 leden bezochte vergadering ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor het a.s. Paasch- congres. Bii de behandeling van de ingekomen stukken vv.o. een aantal bedankjes van leden werd de leiding van den voorzitter ernstig aangevochten, zpó zelfs dat de voorzitter dreigde de vergadering te slui ten en het bestuur maatregelen te laten nemen tegen de rustverstoorders. Als af gevaardigde werd gekozen de heer Wierda met 24 stemme.; tegen 16 stemmen op den heer Nagtegaal. Als bestuurders werden gekozen de heer A Visser en mevr. van der Wolde beiden met 25 stemmen. De linkervlcugelmenschen bleven met 14 stem men in de minderheid. Tijdens de rond vraag ontstond weer een hevige ruzie tusschen de voorzitter en de heeren Nagte gaal, van der Schilden en Terhorst. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Willem Joseph Antonius Maria, zoon van W. J. Verboom en M. E. A. Westerhaus. Ondertrouwd: M. Verzijl, 22 jaar en N. Riethoven 19 jaar. Getrouwd: T. de Groot en G. v. Mourik Overleden: P. N. Holwerda, geb. Jentink 54 jaar. WASSENAAR. Een gecompliceerde aanrijding. Op den Rijksstraatweg bij Zuidwijk had een gecompliceerde aanrijding plaats. Al daar stonden ter weerszijden van den weg een kraan- en een sloopwagen benevens twee personen-auto's. Uit de richting Leiden naderde de vrachtauto bestuurd doQr M. uit Rotterdam en uit de richting Den Haag een personenauto, bestuurd door T. uit Arnhem, die meenden elkander nog wel te kunnen passeeren. Dat gelukte echter niet, waardoor de auto van T. op den sloopwagen reed en van voren werd ingedrukt. De sloopwagen botste op den kraanwagen, die eveneens van voren werd vernield, de wagen van T. welke dwars op den weg was komen te staan, werd cok van achteren beschadigd dooi de vrachtauto, die daarop naar rechts zwaaide en den zijkant indrukte van een der personenauto's, toebehoorende aan R. uit Scheveningen. Het geheele stel moest worden weggesleept. Verzekering dekt de schade. Ter vervulling van de vacature der Ned. Herv. Gem. alhier (2e pred.pl.) is het volgende drietal samengesteld: Ds. J. f>. Hartjes, te Vlissingen; dr. W. A. B. ten Kate te Enschedé: ds. A. Hijmans te Nij- verda). ZEVENHOVEN. BEGRAFENIS VAN MEVR. DE WED. K. VAN WIERINGEX—VAN SOEST. Groote belangstelling. Te Mijdrecht is onder enorme belang stelling het stoffelijk overschot van me vrouw de wed. K. van Wieringen, wiens heengaan wij dezer dagen reeds berichtten Aan het sterfhuis werd de lijkdienst ge houden door ds. M. B. Verkerk, Herv. predikant. Een groote stoet volgde de lijkkoets die door een groot aantal kran sen opgehangen waren. De muziekver- eenlging Vios volgde ook het lijk, het vaandel met zwart omfloerst. De kist werd eerst in het Hervormd Wijkgebouw Irene geplaatst, waar allereerst burgemeester J. Padmos sprak, namens de gemeente, en het werk van de overledene voor de be- hoeftigen memoreerde. Namens de tal rijke pachters ook uit deze gemeente sprak de heer H. Looy. Voorts spraken de hee ren A. v. Doesburg namens de Oranje- vereeniging, de heer H. Rood namens de muziekvereen. Vios, de heer W. Winkel namens het „Groene Kruis", de heer M. v. d. Vaart namens de Prot. Begrafenis- vereen, de heer J. Verwey namens de Prot. Wijkverpleging. Ten slotte sprak ds. Verkerk troostvolle woorden. Een neef en een broeder van de overledene vertolkten hierna nog hun gevoelens en spraken woorden van dank. In het graf werden door de talrijke aanwezigen bloemen ge strooid. ZOETERWOUDE. Adres tl. R.K. Middenstandsver. „De Hanze" Door het bestuur van de R.K. Midden- standsvereeniging „de Hanze" albier is tot B. en W. een adres gericht, waarin be toogd wordt dat het onbillijk is de ver- gunning- en verlofhouders in deze ge meente verantwoordelijk te stellen inzake liet café-bezoek door werkloozen en dat het op den weg ligt, dat de betrokken werkloozen allereerst en alleen voor hunne daden verantwoordelijk worden gesteld. Tevens memoreert het bestuur het indertijd gedane verzoek, waarop afwijzend werd beschikt, 0111 in plaats van steungelden, bonnen voor goederen in natura uit te geien, hetgeen tengevolge zou hebben dat de gelden beter besteed zullen worden. De steunverleening. Gedurende de maand Januari j.l. werd aan steun uitbetaald vanwege de gemeente f.-111.01. terwijl voor werkverschaffing werd betaald f. 891.78. Door de besturen der werkioozenkassen werd gedurende die maand 111 totaal uitbetaald f. 976.45. Het aantal momenteel nog ingeschreven werk loozen bedraagt S8. De vastgestelde kiezerslijst voor bet jaar 1932—1933 telt 1875 kiezers voor de Tweede Kamerverkiezingen: 1849 voor de Prov. Staten en 1748 voor den gemeenteraad In de week van 2227 Febr. zijn in Nederland uitgesproken 87 faillissemen ten. NOORDWIJK Uegronds-Bloembollenten- «telling (AprU-Mei 1932) Eadigden voor reclame beperkte schuttingruimte, ail, die voor een of ander ei een stand zouden wll- Pachten, wenden zich zoo 8 mogelijk liefst "dijk tot de desbe- ende oCmmissie, die el- dag op het terrein der (toonstelling inlichtingen 4716 iet Secretariaat der Ten- "stelling: Gooweg No. 6, "dwijk. keihuis met afz. lV't Haarlemmerstr. 270, ^Koestraat, te Leiden, «bruari 1932 door TROOST, te Leiden, 1 j (L~ in bod gebracht '1400-. 469j °P 4 Maart a.s. Tegen 15 April a.s. ge vraagd Boekhouder, eenige uren per week beschikbaar hebbend, hetzij overdag of 's avonds, tevens in staat belastingzaken te behande len. Brieven met volledige inlichtingen en opgaven van verlangd salaris Bur. van dit Blad onder No. 6501a. Handelsrekenen, -recht enz. GERO UTINEERDEl Vangt 7 Maart aan met nieuwe clubs. Examen training candidaten a.s. Zomerexamen. I 2 uur p. w., f. 7.50 p. m. Inl. en aanm. deze week' Ultsl. BREESTRAAT 58a 4690 KWALITEIT VERLOOCHENT ZICH NOOIT 4702 MORGEN EN WOENSDAG WOLLEN STOFFEN Z IJ DEN STOFFEN WASCHSTOFFEN WOL MOUSSELINE KUNSTZIJDE 4737 Vrij du ij 4 Maart 1932 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden, 471-4 van de buizen en erven te Leideu, in bod gebracht a. v.: 1. Haarlemmerstr. 210 f.5800 2. Langegracht 186 f. 1460 3. Groenhazengr.21-21a f. 1480 4. Zwijohoorusteeg 2 f. 270 5. Znqnhoornsteeg 6 f. 800 6. Sliksteeg 20 f. 530 7. Grosnhazengr. 27 f. 1340 S. 5e Blnnenvestgr. 13 f. 560 NolarisM ARK USSE, Leiden Het Koffiehuis met afzon derlijke bovenwoning, a. d. Langebrug 39 en 39a, te Lei den, staat met de verhooging in bod op slechts f7000. Afslag Vrijdag 4 Maart 1932 av. 7 uur in het Notarishuis te Leiden, ten overstaan van cand. nots. J. A. SMIT. waarn. het vacante kantoor van wijlen Nots. W. H. HOO- GEN8TRAATEN te Voor schoten. 4712- 1 eettafel, eikenh., 3 inleg- bladen 25 gld.; 1 boekenk., notenh. met gordijn 15 gld.; 6 stoelen, notenh., rood ve lours 25 gld.; 1 llnnenk. ma honie, 20 gld.; 1 gaskachel 15 gld. Te bevragen Dinsdag en Woensdag 24 uur: Hecrengracht 4. 4711 Oprechte Haarlemsche Courant (Opgericht in 1856). Verschijnt in 3 edities Post-Editie Stads-Edilie Kennemer-Editie. Adverteert in de Oprechte Haail. Courant. welk blad hel koopkrachtig publiek in Haarlem en omlig' gendt plaatsen in ruime male bereikt 6 Succes verzekerd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7