T. DEN DULK Directie en Administr. 2500 Redactie1507 CHOUX DE PARIS PARLEMENTAIR OVERZICHT UIT DE OMSTREKEN. IETS NIEUWS: SPECIALITEIT IN TWEEDE KAMER. INTERPELLATIE-ALBARDA. Aan de orde was gisteren allereerst de behandeling van het verzoek van den heer Albarda, om verlof tot het richten van vragen aan de Regeering naar aanleiding van de zending van een torpedojager naar Sjanghai en over de wenschelijkheid van maatregelen tegen credietverleening en tegen leveranties van oorlogstuig aan de oorlogvoerenden in het verre Oosten. De Voorzitter deelde mede, dat de heer Albarda ook schriftelijke vragen heeft ge steld over het eerste deel der interpellatie, doch op een antwoord daarop geen or ijs- meer stelt. Spreker stelde daarom voor, de interpel latie toe te staan en haar behandeling te bepalen op heden. De interpellatie zal wor den beantwoord door minister Ruys de Beerebrouck, ad interim minister van De fensie, aangezien minister Beelaerts weer naar Genèvp is vertrokken. Tegen dit voorstel maakte de heer Braat bezwaar. De landbouw-interpellaties zijn veel belangrijker dan die van den hoer Albarda, en veel urgenter en zij zullen nu weer naar den achtergrond worden ver schoven. Dit mag niet. In gelijken geest spraken de heeren Kersten en Korten- horst: ook zij achtten de landbouw-inter pellaties van veel grooter belang en als die Vrijdag1 niet aan de orde kunnen komen, raken zij in het gedrang. De heer Schok king was het met die opvatting eens; de heer Boon bepleitte een extra-vergadering op Dinsdagavond ter behandeling van de interpellatie-Albarda. waartegen de heer Wijnkoop zich weer verzette. De Voorzitter deelde nog mede. dat de „Van Galen" Zondag of Maandag in China zal aankomen. Aangezien de heer Albarda het schip zou willen doen terugroepen (spr. liet natuurlijk in het midden of de afgevaardigde dit zou bereiken) kon de interpellatie Inderdaad niet te lang wach ten. Hierna gaf de heer Heemskerk het ad vies. om de interpellatle-Hiemstra i werk verschaffing enz.) te verschuiven tot na de iuterpellatie-Weitkamp (landbouw- nood). Dan zou ook de interpellatie-Al barda behandeld kunnen worden. Het resultaat van veel debat was, dat de interpellatie-Albarda zal worden be handeld op heden en dat daarop zal volgen de interpellatie-Weitkamp. INTERPELLATIE. De heer De Visser vroeg hierna een in terpellatie aan over de positie van Neder landers. die in Rusland hebben gearbeid en van wien gezegd wordt, dat ze hun nationaliteit hebben verloren Hierover wordt heden beslist. PACHTWET. De Voorzitter deelde mede, dat inge komen waren initiatief-ontwerpen van de sociaal-democratische fractie, waarbij weder worden ingediend de onlangs dooi de Eerste Kamer verworpen Pachtwetten. BEGROOTING VAN SURINAME. De Kamer heeft vervolgens behandeld de Begrooting van Suriname voor 1932. De heer IJzerman heeft hierbij gecon stateerd, dat er in ons vaderland maar een klein beetje belangstelling bestaat voor de West: alleen nu er relletjes zijn geweest, steeg eensklaps de aandacht. Hij besprak die relletjes; constateerde dat er van „een greep naar de macht" geen sprake was, en dat er te streng is ge straft. Het was eigenlijk een soort paling oproer, ontstaan door den slechten eco- nomischen toestand. Spr. bepleitte af schaffing van de doodstraf in Suriname. Hierna heeft de heer Van Rappard om uitzending van een deskundige gevraagd, die den economischen toestand in Suri name zal moeten nagaan en verbeteren. En: Inzake de reelletjes was hij van oordeel, dat het hier bij den gouverneur aan een krachtige hand heeft ontbroken. Men heeft dé relletjes te lang laten voortduren, alvorens in te grijpen. Daarentegen was de heer Van Boetze- laer van Dubbeldam van oordeel, dat het niet ontbroken heeft aan krachtige hand having van het gezag. Hij vroeg verder om krachtigen steun voor den kleinen landbouw en de VTUchtencultuur, die voor Suriname van groot belang zijn. Niet al leen de economische, ook de politieke toe stand laat veel te wenschen over en men klaagt over het onredelijk gedrag van en kele hoogere Europeesche ambtenaren. Wat de relletjes betreft verklaarde hij nog, dat er wel aanleiding voor de bevolking tot ontevredenheid bestond. Er heerscht een groote werkloosheid en er wordt wei nig tegen gedaan. De aanleiding tot de rel letjes achtte hij ernstiger dan de relletjes zelf. Nadat de heer Wijnkoop scherpe critiek had geoefend op de toestanden in Suri name, betoogde de heer Joekes de nood zakelijkheid van een algemeen wel vaartsplan, en zette hij uiteen, dat naar zijn meening het gezag bij de relletjes niet is te kort geschoten. Waarop mevr. de Vries —Bruins wees op de zorg voor de volksge zondheid, die volgens haar onvoldoende is, en de heer Feber verklaarde aan een al gemeen welvaartsplan de voorkeur te ge ven boven het uitzenden van een deskun dige: voornamelijk de mechanisatie van den landbouw eischt zorg. Daarna drong de heer Cramer aan op een behoorlijk irrigatie-stelsel, omdat alleen daarmede een goede landbouw mogelijk is. Voorts moeten emigratie en wegen-aanleg bevor derd worden en meende spr., dat Suriname zich heel goed leent voor een mechanisch rljst-bedrijf. Vervolgens gaf de heer Beumer twijfel te kennen ten opzichte van de vraag, of er werkelijk rechtmatige oorzaken waren voor de relletjes, en voor de ontevreden heid. Bezuinigingsmaatregelen achtte hfj goed, maar men moet daarnaast denken aan de bevordering der weivaart. Minister de Graaff was het met den heer Beumer eens, dat er voor de ontevre denheid geen voldoende aanleiding was. Bü deze mededeeilng hield de Minister halt; hij zal zijn rede later voortzetten. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) AALSMEER. Jaarverg. Naai- en Knipschool. Deze vereeniging hield haar jaarverga dering in het schoolgebouw, onder leiding van mevr. Mannes, die bij haar openings woord gewaagde van den groei der school, wat betreft het leerlingenaantal, doch aan den anderen kant betreurde, dat onder de tegenwoordige omstandigheden aan uitbouw der school niet gedacht kan worden. Mevr. Ritsema bracht als secretaresse de verschillende verslagen uit over 1931, welke onveranderd werden vastgesteld. Mevr. Keeesen deed als pennlngmeeste- resse rekening en verantwoording van haar financieel beheer. De exploitatie rekening wees in ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van f. 15.312.16. De voor zitster bracht haar hartelijke woorden van dank. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden herkozen de dames Mannes, Harm- sen en De Wilde, terwijl in de vacature- mevr. v. Elden gekozen werd mevr. Broeck- mans. De directrice der school, mej. Bekker, hield vervolgens een causerie over het nut van het nijverheidsonderwijs voor Jonge meisjes. Nadat bij de rondvraag nog enkele za ken van meer huishoudelijken aard waren besproken, sloot de voorzitter onder dank zegging de jaarvergadering. Jaarvergadering „De Eendracht". Het onderling begrafenisfonds „De Een dracht" hield zijn jaarvergadering in „Irene", onder voorzitterschap van den heer Arn. Eveleens Gzn De secretaris, de heer P. Alderden Jzn„ las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Uit het door denzelfden func tionaris gelezen jaarverslag bleek, dat de vereeniging in ledental iets was terugge gaan. nl. van 763 tot 760. Het aantal sterf gevallen was in 1931 grooter geweest dan ooit in de 30 jaar, dat het fonds bestond. De penningmeester, de heer J. Buis Pzn., bracht verslag uit van zijn financiëe] be heer. De exploitatie-rekening wees in ontvangsten en uitgaven een bedrag aan van f,4781.69. Op 31 December bedroeg het bezit van het fonds f. 6224.97. De voorzitter bracht den penningmees ter hartelijke woorden van dank. In de plaats van den heer D. Been Jbz., die zich niet meer als bestuurslid beschik baar stelde, werd gekozen de heer H. v. d. Beitel. Als commissaris voor 1932 de heer J, Been Dzn. Nadat bij de rondvraag nog enkele za ken van huishoudelijken aard waren be sproken. sloot de voorzitter de vergade ring. Concert „Kunst en Strijd". De Arbeiders Zangver. „Kunst en Strijd" heeft een concert gegeven in „De Oude Veiling". Verder is medewerking verleend door J. Stotijn (hoboïst), mej. Kuurstra (sopraan) en P. Zwager (tenor). Een uitstekend pro gramma werd, onder leiding van Joh. B. Kok, door de Mandolineclubs van Aals meer, Haarlem en Amsterdam, het koor, blaasinstrumenten, sopraan- en tenor- soli, Een mooi werk, dat uitstekend werd weergegegeven HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Antoon Hopman, van Benne- broek, woonschip H. 292, n. Hanepoel 63 Hendrikus C, Michielsen m. gez. v. Eindho- vanTjalkstr. li n, Beetslaan 33 Anton H. Peters met gezin, van Amsterdam, Stuijve- santstraat 10,1, naar Sloterweg 146 Gerben Veldkamp, met gezin, van Bioe- mendaal, Leidschevaart 34, naar Venne- perweg 530 Christiaan Toonstra, met gezin, van Amsterdam, Marco Polostr. 229, lil, naar Nieuwemeerdijk 404 Jan van Dijk. met gezin, van Amsterdam, Palm straat 66. naar Spieringweg 1157 Cor nells Rinzema, v. Baarderadeel, Britswerd j 28 naar Concourslaan 11 Hendricus A. Knibbe, van Zevenhoven, 165, naar Lin- denlaan 18 Jacob P. Rood, van Hilver sum. Vaartweg 23, naar Stationsweg 76 Marrigje Bergshoeff. van Voorburg, Oost einde 309. naar Vijfhuizerweg 34 Frans J. E. Bolmeijer, van Amsterdam, Czaar Peterstr. 115, naar Kerkhoflaan 34 "Pie- ter Dunk, van Rotterdam, naar Burge meester Amersfoordtlaan 35 Maartje M. Eveleens, van Aalsmeer, Stommeerkade 62 Aalsmeerderweg 593 Jozina Haak, Brui- nisse, Nieuwstraat A. 265, naar Lisserdijk 2X0 Klara Hoekstra, van Heemstede, Rembrandtlaan 33, naar IJweg 973 Eli sabeth Chr. Knook, van Heemstede, Laan van Bloemenhove 21, naar Hoofdweg 772 Marinus Reijnhout, van 's Hertogen bosch, Busschieterstraat 25, naar Kruis weg 1135 Cornells van der Spek, van Katwijk, Stationstraat 11, naar Cruquius- i dijk 63 petrus van Swaal, van Haarlem- merllede c.a. Haarl.mermeerstraat 19, naar Zwanenburgerdijk 458 Elsje van Veen, van Aalsmeer, Oosteinderweg 589. naar Sloterweg 1015. Vertrokken; Johannes p. S. Grannetla, met gezin, van Vijfhuizerweg 899, naar Haarlem, Lekstraat 4 Gerrit Kooijman, Parklaan 84, naar Wieringen, Kerkplein, kantoor Waterschappen Cornelia C. Bos, Lisserdijk 11, naar Haarlem, Lombok straat 5 Willem Rebel, met gezin, Lijn- derdijk 201, naar Amsterdam, Singel 4 Johanna J. Granneman, Spaarnwouder- weg 569, naar Amsterdam, Spaarndam- merdijk 239 Johannes C. Knook, met ge zin, Lisserdijk 120, naar Fijnaart, Heijnin- gen D, 122 Jurjen Eijgelaar, met gezin, Nieuwemeerdijk 478, naar Amsterdam. Paramariboplein 37, UI Daniel van Rijswijk, IJweg 1095 naar Haarlem, Gorte straat 7 Jan M. Wentzel, Aalsmeerder- dijk 333. naar Aalsmeer Ophelialaan 70 Gerrit J. Moddejongen. Aalsmeerderweg 436. naar Amsterdam. O.Z.. Achterburgwal 30 Cornells S. Veitman met gezin, IJweg 104, naar Amsterdam, Upolder, Kanaal- weg F. 115 Henke Jonker wed, A. Norr- mann, Wilgenlaan 49, naar Haarlem, Emmakade 1 boven Elisabeth Wozi- wotzki, Venneperstraat 55, naar Duitsch- land, Hamborn am Rhein, Eduardstrasse 27 A Christoph W. Priehn, Schinkeldijk 35, naar Amsterdam, 2de Atjehstraat 3, lil Wilhelmus Weijers met gezin, Venne- perweg 1141, naar Hillegom, Loosterweg 11e 36 Mijntje van Eftrik, wed. H. M. Fieterse, Aalsmeerderdijk 543, naar Am sterdam, Goudsbloemstraat 17,1 t Wil helmus Heisterkamp, met gezin. Marialaan 55, naar Hilversum. Galileistraat 47 r- Theedorus J. van den Berg, Bpierlngweg 1100, naar Haarlem. Overtonweg 1. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia, d. van G. M. Bouw en A. Wijnen Neeitje Pieternella Maar tje, d. van M. C. Kroon en W. C. Honcoop Hendrika Clara Charlotte, d. van T. van de Poppe en C. C. Meijer Johanna Maria, d. van P. J. Rens en C. van Til- burgh Doekle. z. van C. Kamstra en H. Oudshoorn Gijsbertus, z. van A. L. Pouw en C. M. de Blieck Adrlanus, z. van G. J. van Vlimmeren en J. Boeren- donk Anna Catharina Maria, d. van H. J. Meijer en A. M. Koot Adrianus Jo hannes, z. van F. Brouwer en S. M. Assen delft Maaike, d. van L. Bokhorst en E. Goudriaan Petrus Hendricus, z. van J. J. van Hoof en W, Bouwer Betje, d. van G. Zwiep en J. Oostervelt Teunis, z, van C. Sack en F. den Dekker Adrlana An- thonia Helena, d. van P. M. van der Lans en M. Glas Maria Gezina Johanna, d. van A. C. Willemse en A. M. W v. d, Vlugt. Ondertrouwd: D. van Rijswijk, 23 j. en H. Sauer, 26 j. J. van Haaften, 28 j. en A. Resoort 32 j. Gehuwd: D. Klumper, 23 j. en P. L. Kreeft, 22 j. W. Krösschell 27 j, en G. G. Spaans. 27 j. Overleden: Tlieodorus Gerardus Meijer, 28 j. ongehuwd Cornelis Dolieslager, 84 j„ wedr. van G. Arisman Elisabeth Christina Hendrikje Korstman, 67 j„ geh. met C. A. Schaap Herman Vlam, 82 j. ongehuwd Trijntje ten Hagen, 76 j„ wede. van S. van der Sluljs Leendert. 6 w„ zn. van J. Vaandering en L. den Dek ker Mijndert Terlouw, 28 j., ongehuwd. A.R. Partijdag. In de Beurs te Hoofddorp werd van wege den Ring van antlrev. kiesvereeniglngen in Haarlemmermeer, de aarlijksche groote Partijdag gehouden. Als sprekers traden op: 's middags de Tweede Kamerleden de heeren J. Schouten, met het onderwerp: „Onze taak in crisistijd" en Chr. v. d. Heuvel met het onderwerp: „Politieke ge varen" en 's avonds de oud-minister van Marine de heer Mr. H, Bijleveld met het onderwerp: „In moeilijke tijden". De be langstelling was, vooral in de avondbijeen komst, zeer groot. Door het gemeentebestuur van Haar lemmermeer is iemand belast met de ge regelde controle op de naleving van alle voorschriften inzake steunverleening en werkverschaffing, hetgeen noodzakelijk is gebleken omdat het o.a, schijnt voor te komen, dat wevklooze arbeiders steun trekken, stempelen en tegelijk voor ande ren loonend werk verrichten. Het aantal deelnemers aan den cursus in eerste hulp bij ongelukken, die van wege de afdeeling Haarlemmermeer van de N. H. vereeniging in het Boazlokaal te Hoofddorp gehouden wordt, is reeds tot bijna 80 gestegen. LUXE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ OUINüÜRD 16 TELEFOON 214 ■1493 HILLEGOM. Gift van de Prinses. Prinses Juliana heeft een bedrag van 40 gulden geschonken aan het bouwfonds voor het Jeugdgebouw. dat men denkt te stichten in den tuipr van de Pastorie bij de Herv. Kerk. Film-avond van hét Nut. Het departement Hillegom van het Nut heeft een film-avond gegeven, waarin als hoofdnummer de interessante film voor kwam over de fabricage van gloeilampen bij de Philipsfabriekén te Eindhoven, Met volle aandacht volgden de niet-talrijke toeschouwers den ontwikelingsgang van de lamp tot aan de verzending uit de fabrie ken. Als bij-programma gaf de heer Seysener verschillende kleinere films, waarom har telijk is gelachen. Dit was de vierde en laatste avond van het ..Nut" in dit seizoen In de vacature van commissaris der Nutsspaarbank, ontstaan door vertrek van den heer F. Engel Pzn., is benoemd de heer D. Möhlmann alhier. Raadstukken. Havenmeester De betrekking van ha venmeester is per l April vacant. De nieuwe functionaris moet ook belast wor den met het toezicht op de overige pre- carls-rechten en wellicht de vermakelijk heidsbelasting. Het blijkt B. en W. dat een voordeel van f. 1000 per jaar is te verkrij gen en f. 700 per jaar na het zesde jaar. Zij stellen daarom voor tot havenmeester enz. te benoemen J. Veen, die als agent van politie dan eervol ontslag zal vragen; en het salaris te bepalen op f, 350.ver hoogd met de toelage, die in de verorde ning is beschreven. In de vacature van agent van politie zal weer voorzien worden. Haven- en Kadegeld Door eenige schippers en anderen is per adres aan den Raad gevraagd, nu de tarieven ver hoogd zijn, juist in een zeer siechten tijd, deze verhooging niet ten uitvoer te bren gen. Om eenigszins aan het verzoek tege moet te komen, stellen B. en W. voor en kele dezer tarieven met ongeveer 20 pCt. te verminderen. De opbrengst dezer rech ten zou daardoor ongeveer f 1000 per jaar verminderen. m Winkelsluiting De winkelsluitingswet, die 1 Mei in werking treedt, biedt de ge legenheid afwijkingen te maken voor de plaatselijke omstandigheden. Volgens de ontwerp-verordenlng zal een winkel op de Zondagen van 21 Maart tot 31 Mei (bloe- mentijd) geopend mogen zijn; venten van afgesneden bloemen is dan geoorloofd. Kappers- en barbierswinkels mogen de week voor Pasehon en Pinksteren om 10 uur sluiten, alle winkels op de twee van het volksfeest om 10 uur, de Zaterdagen in Juli en Augustus om 10.30 uur. 31 De cember niet op Zaterdag vallende om 10 uur en op Zaterdag vallende om 11 uur sluitingstijd. Een en ander is aldus gevraagd door de kappers en door de Hanze-afdeeling. Crisis-werkloozen De Hillegomsche Bestuurdersbond heeft per adres aan den Raad gewaagd, er bij de Regeering ten sterkste op aan te dringen, dat de bouw vakarbeiders alsnog onder de crisis- werk- loozen worden gerangschikt. B. en W, hebben prae-advies hierover uitgebracht, waarin zij voorstellen het adres voor ken nisgeving aan te nemen, Noch B. en W., noch de raad beschikken over voldoende gegevens tot beoordeelen van deze aan gelegenheid. Wli LEVEREN UITSLUIT END D£ BETERE KWALITEITEN KATWIJK. Raadsagenda.. De "Raad dezer gemeente komt op Maandag 29 Februari 1932, des nam. 2 u. in openbare vergadering bijeen. 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan Mr, dr. J. Schokking als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 3. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op de vergoeding artikel 101 der L.O.-wet 1920. 4. Voorstel tot het aanleggen van twee parkeerterreinen. 5. Prae-advies op het voorstel H. Parle- vUet. inzake wijziging van de verorde ning op de heffing van havengeld. 6. Voorste] tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1932, model D. 7. Rondvraag. KATWIÏK AAN ZEE. Lezing van ds. G. Venema, Op uitnoodiging van de afd. Katwijk van de N. O. Geh. Onth. Ver, hield ds. Venema van Loosduinen een propaganda- lezing over bovengenoemd onderwerp in de Gemeentezaak De heer Volbeda leidde deze vergadering Na zingen van Ps. 25 6, gebed en voor lezen van een gedeelte uit 1 Corinthiërs 9 sprak hij een kort openingswoord. Ds. Venema behandelde nu een episode uit het leven van den Richter Simson. en wel dat gedeelte, hetwelk te lezen is in Richteren 14 en voerde naar aanleiding daarvan een pleidooi tegen de drankzucht. Aan de hand van een boekje van dr. Gun ning werden de verschrikkelijke toestan den. tengevolge der drankellende, beschre ven in de achterbuurten van Londen. De drank is een verwoester, die niets ontziet. De drankindustrie heeft van de malaise niet te lijden. In ons land wordt, elk uur f. 30.000 verdronken. Het vorige jaar was dat een som van 360 millioen gulden, dit is ongeveer f. 50 gemiddeld per inwoner.. Spreker verhaalde nu uitvoerig, hoe hij een volbloed geheelonthouder geworden is en behandelde der.drooglegging van Ame rika Hij wekte op bm geheelonthouder te worden, al was het alleen voor onze kin deren. Ons voorbeeld doet zooveel. In schrille tinten beschreef spr. de er varingen. die hij als predikant opgedaan heeft bij enkele gezinnen, die door den drank te gronde gingen. Wij moeten de drankbestrijding steunen, zei spr. door contribuant tc worden van de vereeniging. Een geweldigen strijd moet tegen het al coholisme gevoerd worden. Een dameszangkoortje bestaande uit de dames J. Hiemstra, J. Koster. M. E. Pa ling en mevr. v. d. Maaden zong eenige zangstukjes ter afwisseling met mej J. Houwaard aan het orgel. Da heer Volbeda dankte namens allen ds. Venema voor zijn rede. Na dankwoorden aan de medewerken den en een opwekkend woord van den voorzitter, sloot ds. Venema met gebed, Mishandeling. W. v. D. uit de Blommerstraat deed aan gifte bij de politie van mishandeling door D. v. B. uit de Kerksteeg. Ook moest de politie ten huize van D. v. B. assistentie verleenen wegens mishan deling van familieleden en anderen. G. V. van den Molentuinweg deed bij de politie aangifte van vermoedelijke ver duistering van gelden uit het filiaal, ge pleegd door H. K, uit de De Waal Male- fijtstraat. Des nachts is ingebroken in de motor schuit van schipper Z. Dit vaartuig lag in liet Additioneele kanaal bij ile Rovers- brug. Door verbreking van een slot was toegang tot de kajuit verschaft. Er werd niets vermist. NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van A. Warneke en M. Vink Engelina Altda, d. van J. G. L. de Ridder en P. Waasdorp. Getrouwd: H. Ruterink 36 j. en M. Apel 25 jaar. Overleden: Cornelis Hendricus Thoeh 84 j., wedr. van M. Lelieveldt Maarten van der Niet 75 j., wedr. van G. van Dui- venboden Cornelia Johanna Zirkzee 52 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. J, A. M. van Halderen, db„ van Bergen op Zoom Verl. Zandstr. 2 naar Zeestraat 10 L. Glatthaar, db„ van Oegstgeeat Pr. Hendrikl, 1 naar Hoofd straat 61 W. Patz, db., van Gelsenkir- chen naar Oude Zeeweg 2a C. C. M. J. Scholtze, 11. verpleegster, van Bussum Es- laan 8 naar Langeveid 29 H. Pleijte geb. van Swieten en fam.. van Oudewater Korte Havenstraat naar Weteringkade 34 M. J. van der Steen, 11. verpleegster, van R'dam Bultenhofstr. 26b n. Langeveid 29. Vertrokken: S. E. Vissering en fam., van Atjehweg 2 naar Den Haag Breitnerlaan 36 G. O. J. A. Nuesink. van Wilhelmina- straat 44 naar Haarlem Kleverlaan 230 J. H. Obdam, db,, van Duinweg 25 naar Leiden P. de Ia Courtstraat 34. E. G. Hille, db., van Schoolste. 36 naar Leiden Haarlemmerstraat 204 A. C. Luff, kin- derjuffr., van Huis ter Duinstr, 26 naar Lochem Nleuweweg 10 H. Sabinasz, db„ van Zeestraat 35 naar Leiden Haarlem merstraat 47 A. Plug, hulsh-, van P. Heinstr. 25 naar Lisse Heerenweg 272 M. C. van Rijswijk, van Hoofdstr A'dam Vijzelgracht 31 M. Ja'nmtT van Gooweg 16b naar WeenS,! Schnarewski. db., van Gooweg ijj'J Gelsenkirchen. De behandeling der begrootiui. I Naar wij vernemen zal de g grooting 1932 behandeld wordeii'tT op Vrijdag 4 Maart te hauden raads dering. Naar wij vernemen heeft ds. 1 bedankt voor een herbenoeming 'jul van de commissie van toezicht ml L. O. wegens drukke werkzaamhedtn J wijl ook mej. Nolting ontslag als zoo heeft aangevraagd. Naar wij vernemen heelt het 1 meentebestuur den benoodigden gj voor het bouwen van een 4-tal arbeidS woningen aan de Egmonderstraat 1 kocht aan den heer G. Vogelaar, Waal deze gemeente nog een groote beta aan arbeiderswoningen bestaat, valt j bebouwing zeer toe te juichen. NOORDWITKERHOUT. De loonsverlaging in 't bloembollenbet De R.K. Bloemist-Werklieden Vereen. Isoclcvus" alhier, besloot in een druk zachte vergadering accoord te gaan het voorstel der ..atroonsorganisatie, bij het weekloon bepaald werd op per weck. Onze vroegere dorpsgenoot, de J, Warmenhoven, thans wachtmeester Kon. Marechaussee te 's Hertogenboscti benoemd tot chef van politie te Lisse. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Aan het einde van de Geversstraat een aanrijding plaats tusschen een e trische tram en een Fordje van en stuurd door P. F. J. R. alhier. De g werd, evenals het Fordje beschadigd.! soonlijke ongelukken hadden niet plat Op den Rijnsburgenveg had een i ding plaats tusschen een auto van A. R Noordwijk en een auto van W. van V, Rijnsburg, doordat van eerstgenoei auto de achteras brak. Beide auto's i den zwaar beschadigd. Persoonlijke or lukken hadden niet plaats. BELANGRIJKE VERGADERING VAN 8 CRISIS-COMITE. Indrukwekkende rede van den hen Gooszen. Gisteravond vergaderde in „Het Huis" de afd. Oegstgeest van liet Natio Crisis-comité met een aantal genoodig De voorzitter de heer H. C. Goo sprak daarbij een rede uit, waaraan volgende zij outleend: Na een woord van welkom, <jaf spr, overzicht van de verrichte werkzaamlie Het bestuur kon zich gelukkig pri dat mr. L. Sprey en mevr. C. Timmer bereid waren de fuocttes onderscheid van secretaris en van penningmeester! loopig op zich te nemen, onder bef dat, mochten de werkzaamheden grooten omvang nemen zij in hun zouden worden bijgestaan. Wanneer ik U pu kan mededeelen spr., dat wij in de korte spanne van 2 maanden zeven maal hebben n* vergaderen, een twintig aanvragen steun werden behandeld en reeds e; tal brieven, sommigen in 10 ja zelfs 58 exemplaren, moesten worden verzon dan zult u wel met mij eens zijn de belofte van meerderen hijstand n* worden ingelost. Spr. dankte mr. van K ken voor zijn hulp en bereidvaardig en bracht hulde aan de penningiwe resse mevr. Timmermans voor haar verdroten ijver en groote activiteit w mede zij de gelden beheert en zich insf het comité regelmatig vloeiende Inkt® te versohaffen door het organiseoren een wekelijksche collecte, waarvoor 27 tal dames zieh beschikbaar stelden, cv als de organisatie waarvan eveneens \yqrk in handen is van mevr. Timmer® Uitvoerig deed spr. hierop mededeel van de aansluiting van het plaat* comité bij het Nationaal Comité. Het werd mogelijk voor ons comité postrekening onder no. 188636 te open zoomede een postspaarbankboekie te 'I krijgen. Spr. wierp een terugblik op vcrige vergaderingen en memoreerde r maals het dncl n.l. om in aansluiting i] dat van liet Nat. Crisis-comité individueel ncod welke een gevolg is van crisjs-rtl scbijnselen te lenigen, zooveel mogeliiM samenwerking met bestaande instellingl De bijzonderheden der steunverleeml zijn reeds uitvoerig in ons blad vermei Een twintig aanvragen om steun bereikt! ons. Steeds werd met de bepalingen co| centieus rekening gehouden. Vijf werden dadelijk afgewezen, ouidj behoorden tot de gewone werklooz® 1 geen aanvullenden steun in natura noode hadden. In één geval werd een klejl bedrag geschonken om jn het 69tKll®jJ voorzien totdat, op onze aanwijzing. »jj werkverkrijging bij de gemeente voort" kleine gezin voldoende inkomsten 7/™ kunnen worden verkregen. In een viertal gevallen werd f,5 aanvullenden steun in natura urgenten f te leningen. In een tweetal gevallen, waar afdoena finantieelen steun, gezien onze geringe middelen niet mogelijk, doch teven: wenschelijk zou zijn. werd moreel® ,,j verleend door bemiddelend op 'e,.( tusschen aanvragers en hun creoiteuig als landheeren en leveranciers van voeder, zaden en kunstmest, Het is ons, mogen gelukken in deze tl typische crisisgevallen een modus o' te vinden zoodat het den aanvragen 1 wel door de tegemoetkomendheid diteuren, die uitstel gaven of MS ding verleenden, als door een MIJ"! geringen steun onzerzijds (in towj'' f. 400 a f.500) mogelijk zal zijn r.RJl te houden met grooten kans liet s®7) seizoen het hoofd weer boven f' hebben. Na onderzoek bleken een zes niet voor ondersteuning door '!e comité in aanmerking tc komen. Drie gevallen zijn neg' in te™ !-»

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6