Jaargane VRIJDAG 26 FEBRUARI 1932 No. 22067 [eidsch Crisis-Comité. licieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: per regel voor advertentlên alt Lelden en plaatsen "agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Poor alle re advertentlên 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlên iltend bU vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. i maximum aantal woorden van 30. jso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van ren 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTS) Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35, per weekf.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post T. 235 4- portokosten. nmer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Giro No. 188690. I ons werd ontvangen: Gecollecteerd Irnaval „Nat en vermaak" op 6 lari 1932 f. 17.70, J. N. P. f. 10.—. SOSTELOOZE INENTING EN RINENTING TEGEN POKKEN. lemeester en Wethouders van Lelden ter algemeene kennis, dat op Jdag, 2 Maart e.k. .des namiddags van |3 uur, ln het Elisabethshol aan de pest, gelegenheid zal worden gegeven rstelooze Inenting en herinenting rokken. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, len, 26 Februari 1932, 4583 ZERSLIJST, DIENST 1932—1933. ■neester en Wethouders van Leiden; It op art. 10 der Kieswet; tgen ter algemeene kennis; (dat de lijst van personen, bevoegd kiezen van leden van de Tweede der Staten-Generaal, van de Pro- |le Staten en van den Gemeenteraad, pet dienstjaar 19321933 door hun heden is vastgesteld; [dat deze lijst van al heden tot en 16 Maart d.a.v. voor een ieder ter prie dezer gemeente (Bovenzaal van piëteit „Amicitia", Breestraat 7880) ake is nedergelegd en. tegen bet der kosten, in afschrift, en stem- ctsgewijze, in uittreksel, verkrijgbaar (dat tot en met 9 Maart as. een ieder pd is bij het Gemeentebestuur schrif tverbetering van die lijst te vragen op 1 dat hijzelf of een ander in strijd ■de wet, daarop voorkomt, niet voor- I niet behoorlijk voorkomt, of al dan Vor eenige verkiezing aangewezen is pvoegd bij volmacht te stemmen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, len, 22 Februari 1932. 4584 RDE VOORDRACHT OVER OSMOSE. IN DEN LEEDSCHEN HOUT. Een onzer lezers schrijft ons: Vanmorgen ben ik weer eens in den Leidschen Hout gaan zien. ik was er in enkele maanden niet geweest en nu de kalender het naderend voorjaar aankon digt, wilde ik eens onderzoeken, of het gewas in den Hout, ook al blijken van die nadering gaf. Het meeste houtgewas, zag nog tame lijk dor, doch op den grond was de nade rende lente best te bespeuren. Het waren niet alleen meer de, volop bloeiende, gele acconietjes, die de koude nachten trot seerden, ook de gele crocus vertoonde haar bloem reeds, om van de schaars voorko mende sneeuwklok niet te spreken. Ook de trosjes-hyacinth liet al zien dat zijn bloem blauw was. Maar voor de vele veld bloemen, waarvan de Hout verder zoo rijk is voorzien, zal men nog wat geduld moe ten hebben. Spoedig breekt die mooie tijd aan. Een heerlijke tijd, die lente, voor ieder die voor de natuur voelt. Ook thans reeds, op dezen helderen morgen, was het landschap, was het uitzicht over dat ruime gazon, al verrukkelijk. En wat zal het zijn over enkele maanden, als bloei maand weer zijn intrede doet. Als de na tuur weer hoogtij viert. Wie herrlich leuchtet, mir die Natur! Wie glanzt die Sonne, wie lacht die Flur! riep Goethe in verrukking uit, toen hij de Meimaand bezong. Es dringen Blüthen, aus jedem Zweig Und tausend Stimmen, aus dem Gestrauch Er zullen voor den Hout nog wel enkele jaren voorbij moeten gaan, voor er de vo geltjes nestelen, hoewel ik er verschillende lijsters aantrof, die er zich blijkbaar al thuis gevoelden en er dit voorjaar mis schien ook wel zullen nestelen, doch voor de meeste zangvogels zal het hout nog te jong, en niet dicht genoeg zijn, hoewel de beplanting er overal goed uitziet. Van het opgaand gewas, waren het in hoofdzaak de wilgen die al teeken van nieuw leven gaven. De gele wilg, begon al zijn ver hoogde kleur te krijgen en de katjes-wil gen, pronkten met hun zilveren katjes. Het speet mij te moeten zien, dat die hoo rnen hier en daar nog al beschadigd waren Toen ik aan een der arbeiders, die voor het onderhoud zorgen, vroeg of zij tegen die vernieling niet wat konden waken, werd mij geantwoord, dat het meestal ge beurde als zij weg waren. Nog onlangs, vertelde men mij, heeft een der bestuurs leden 's avonds een dame betrapt, die een heel bos wilgenkatjes geplukt had. Is het niet treurig, dat éen dame, hier het slechte voorbeeld gaf? Als die niet be grijpt dat men zoo doende den Hout be schadigd, wat mag men dan van de jeugd verwachten? Naar ik hoor treedt de po litie daartegen thans strenger op, en zijn er al enkelen bekeurd. Jammer dat dit noodig is; het is zooveel mooier als het zonder dat kan. Waar het Bestuur m. 1. wel wat op mocht letten, zijn de losloopende honden. Deze graven hier en daar nogal in de bloem-bepian tingen. Verder zag alles er goed uit, en krijgt men wel den indruk dat de Hout, goed en oordeelkundig wordt onderhouden. Door Prof. Schreinemakers. (eker beschouwt nu de osmose in ter- stelsels, waarin membranen voor die voor alle stoffen permeabel sde beide vloeistoffen variabel zijn (oorloopt leder van hen gedurende de in het diagram een curve, die spre- 1de osmose-baan" noemt. theoretische beschouwingen en vele rielden, die in het Leidsche Labora- zijn onderzocht, blijkt nu dat de ^der banen, de concentratieverande- der vloeistoffen en andere ver- elen afhangen van den aard van tembraan; van de verhoudingen der llheden der beide vloeistoffen bij het der osmose, enz. "ia behandelt spreker stelsels waar- i der vloeistoffen invariant is en in agram voorgesteld wordt door het |i. Daar iedere variabele vloeistof nu an moet doorloopen, die in het punt kunnen er dus in dat punt i een aantal banen samenkomen; fer noemt deze banen den bundel van nti. i bundel heeft, zooals door spreker ls gd, twee assen; aan de eene as idas) raakt ln het punt 1 een onein- 111 tal banen; aan de andere as (bijas) [^slechts twee banen; dit is ook in temming met verschillende on eigen, die in zijn Laboratorium zijn na beschouwt spreker de acht mo- diffusie-typen. die in ternaire denkbaar zijn; een dezer tyï>en n.l. congruente, is echter niet mogelijk; Jd van het membraan bepaalt welk mogelijke diffusie-typen in een JieTa' za': optreden. I beschouwingen worden verder uit- g tot stelsels, waarin meerdere stof- R'undeeren en spreker wijst er op II ons niet behoeven te verwonderen jen rijkdom van verschijnselen, dit EÏÏons soms bij de osmose in en dierlijke weefsels kan 'eigende voordracht zal worden ge- °P Donderdag 10 Maart. arbeidsbeurs. fc? JS1.,24611 Februari 1932 waren 2753 werkzoekenden Ingeschreven. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Lezing van dr. H. P. Eerlage over Sovjet-Rusland. Aan de 240e vergadering ging vooraf een kunstbeschouwing van een 15-tal fraaie Krijtschetsen van gebouwen en stadsgezichten uit Rusland van de hand van Dr. Berlage. De voorzitter de heer C. Kiljan opende deze eerste vergadering die door hem ge leid zou worden, met een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en sprak de hoop uit, dat vooral de leden hem zullen steunen in de moeilijke taak die hij van zijn voorganger den heer J. A. Ver hoog heeft overgenomen. Daardoor alleen kan „Bouwkunst" te Leiden tot nog groo teren bloei komen. Het woord was nu, aldus schrijft ons de heer Fred. A. Wempe, aan dr. Berlage, van 's Gravenhage die tot onderwerp had ge kozen: „Een reis door Rusland". Spreker begon er op te wijzen dat het woord „Rus land" een magische kracht heeft, omdat Rusland in de belangstelling van den tegenwoordigen tijd staat. Hetgeen daar thans geschiedt is een experiment dat eenig is in de geschiedenis. Spreker wil niet te veel zeggen van de politiek van dat land: dat is eerstens te gevaarlijk terrein en tweedens weet hij er ook te weinig van om er over te kunnen oordeelen. Wat de Westersche couranten daarvan melden, moet met een zekere aarzeling aanvaard worden, omdat 75van hetgeen men ver telt, door de politieke strekking ongunstig is De waarheid is hiermede echter niet gediend. Spreker was dan met een gezel schap uitgenoodigd tot een bezoek aan het onmetelijke rijk der Sovjets, door het ge nootschap tot het organiseeren van cul- tuurbelangen in Rusland, in 't kort ge naamd „de Woks", waarvan hier in ons land te Amsterdam en thans ook in Den Haag een afdeeling bestaat genaamd: „Nieuw Rusland". De „Woks" in samen werking met genoemde Hollandsche ver- eenigingen hebben te zamen deze reis georganiseerd die nu 21h jaar geleden heeft plaats gehad. Wat de heer Berlage ondervonden heeft is in 't kort gezegd, dat de reis hem uitstekend is bevallen en een genot is geweest terwijl de ontvangst bij zonder beleefd was. Spr ving de reis aan bp het grens station naar Moskou, welke voerde door een landschap dat veel overeenkomst heeft met onze Brabantsche heide en dus aller minst een dor steppenlandschap. Het com fort in de spoorwagens is veel beter dan hier. Leelijk is 't landschap allerminst. Alle nieuwe streken zijn aantrekkelijk. Veel houtbouw wordt gepasseerd behalve de kerken en stations die in steen uitgevoerd zijn. De reis van de grens tot Moskou duurt 12 uur en hoe meer men Moskou na dert .hoe meer bosch en heuvelen men passeert. Het gezelschap werd opgewacht aan het station door vertegenwoordigers van de „Woks" en daar ging het in auto's naar de Kremlinmuur op het z.g.n. Roode plein over keien als kinderhoofdjes waar door het aantal auto's toendertijd zeer ge ring was. Nu maakt men allerwege het rij- vlak van asphalt. Alles geschiedt in koortsachtige haast. Die Kremlinmuur sluit het Roode plein aan een zijde geheel af. Boven die Kremlinmuur verrijst een pla teau, waarop dan de eigenlijke Kremlin- gebouwen: Cathedraals en vorstelijke pa leizen alle even fraai en grootsch van aanzien. Dit was de inleiding van sprekers reisbeschrijving; daarna verschenen op het doek al die gebouwen met hun vele koe pels en eigenaardige byzantijnsche Archi tectuur. Daar was ook de Cathedraal van den Verlosser, die plaats moet maken voor het nieuwe Sovjetpaleis. Drie dagen ver toefde het gezelschap temidden dezer Oos- tersche kunst van ongeloofelij ke pracht, alles nog zeer goed bewaard, met een tikje Westerschen inleg. Om een beeld te vormen van het nieuwe Sovjetpaleis diene dat er een zaal inkomt plaats biedende aan 15000 personen, ter wijl er nog meerdere zullen zijn van 5000, 30Ö0 en 2000 plaatsen. Zoo ging het gezel schap dan verder per nachttrein naar Nisjni Nowgorod om de jaarbeurs te be zoeken en waar vooral de prachtige Rus sische sjaals en hoofddoeken de aandacht trokken. Na een serie lichtbeelden van deze prachtstad werd de reis vervolgd per Wolgaboot eerst tot Kazan en verder tot Saratof. Schitterende opnamen van rivier gezichten langs die oude Wolga waar vroe ger de hou (sleepers, hun vlotten voorttrok ken op de maat van- hun zwaarmoedige Wolgaliederen en waar thans de motor booten wijzen op een zich vernieuwend Rusland, gaven een beeld van het natuur schoon van de oevers dezer vaak eenige duizenden meters breede stroom, Ruslands levensader. Toen van Saratof 24 uur spoorreis terug naar Moskou en het gezelschap was zoo als soreker dit noemde weer thuis. Tal van Moskousche stadsbeelden ver schenen nog op het doek waartusschen door Dr. Berlage nog tal van bijzonder heden vertelde. Ten slotte toonde spr. nog een reeks pro jecties van moderne gebouwen, van Peters burg o.m. van het paleis waar de laatste Tsarenfamilie heeft vertoefd. Dr. Berlage beschreef deze reis op een wijze welke van 't begin tot het einde boeide. Een luid ap plaus viel hem ten deel en de voorzitter de heer Kiljan, was zeer zeker de tolk der vergadering, toen hij in welgekozen woor den spreker bedankte voor deze voor dracht. Nadat een nieuw lid was aangenomen en er wederom één zich aangemeld had, sloot de voorzitter deze goedgeslaagde bijeen komst. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: N.V. Banketfabriek „De Bij", Roombur gerlaan, Leiden. Fabricage van alle soor ten banket en verdere koekproducten enz. Uittredende Commissarissen: J. Baantjer, Zaandam en H. Bouman, Groningen. Nieuwe President-Commissaris:: P. Soels, Bilthoven. Nieuwe Commissaris: A. G. Kubbe, Amsterdam. N.V. Algemeen Technisch Handels- en Ingenieursbureau „A.T.H.I.B.U.", Hooge- woerd 154, Leiden,. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: toonkamers voor sanitaire arti kelen. J. Hoogstraten, Rijndijkstraat 2, Leiden, kruidenierswinkel. Uittredende eigenaar: J. Hoogstraten, Leiden, d.d. 4 Jan. 1932. Wijziging handelsnaam thans: Nic. Vegt. Veilingvereeniging „Bloemenlust", Oegst- geesterweg 3, Rijnsburg. Veilen van bloe men, sierplanten enz. Uittredende voor zitter: A. den Heyer, Oegstgeest. Nieuwe Voorzitter: G. den Heyer. VEREEN. VOOR CHR. MIDDELBAAR ONDERWIJS. De jaarvergadering. Gisteravond vergaderde de vereeniging voor Christelijk Middelbaar Onderwijs al hier in haar gebouw aan de Kagerstraat. De vergadering was zeer matig bezocht. De voorzitter, ds. Broekstra uit Rijnsburg, opende haar op de gebruikelijke wijze en herdacht in zijn openingswoord ds. Kou- wenhoven, die indertijd de groote organi sator voor deze H.B.S. is geweest en ook het feit dat de school nu 12 V» jaar be staat. Het verslag van den secretaris ge tuigde van bloei van de school; met name werd het resultaat van de eindexamen herdacht. Ook het verslag van den pen ningmeester was niet ongunstig, al zal het komende jaar misschien zijn invloed doen gelden. De penningmeester, de heer Lont moest aftreden en was niet herkiesbaar. In zijn plaats werd benoemd de heer mr. l. Sprey, Een cursus in eerste hulp bij ongelukken. In een der bovenzalen van „De Harmo nie" vergaderde gisteravond de Leidsche Reddingsbrigade, onder leiding van den heer W. F. van Ingen Schenau, ter bespre king van een te organiseeren cursus ln het verleenen van eerste hulp bij ongelukken. Zooals de voorzitter mededeelde heeft men tot verleden jaar de volle medewerking ge had van dr. Boonacker, die echter zijn practijk heeft neergelegd. Het heeft heel wat moeite gekost een plaatsvervanger te vinden, en het bestuur prijst zich gelukkig dat thans dr. Renaud zich bereid heeft verklaard de leiding van den cursus op zich te nemen. De heer Van Ingen Schenau gaf hierna het woord aan dr. Renaud, die in den breede z'n plannen uiteen heeft gezet en met grooten nadruk de verbreiding der kennis van eerste hulp bij ongelukken heeft bepleit. lederen dag vallen er slacht offers en het is juist de eerste hulp. die dikwijls den doorslag geeft en beslissend is voor het leven. Helaas wordt er echter door die eerste hulp in de practijk ook zoo veel bedorven door gebrek of algeheel ge mis aan kennis en het is daarom zoo goed dat er ook hier ter stede een hulp-brigade wordt gevormd. De cursus zal gegeven worden volgens de regelen van het onderwijs van het Oranje- Kruis. Daarmede staat men meteen op vasten bodem, krijgt men subsidie en heb ben de diploma's rechtsgeldigheid door het gansche land! De adspirantcursisten moe ten vooraf, door spreker, gekeurd worden, hetgeen kosteloos zal geschieden. Die keu ring is noodig want het werk der brigade leden is niet alleen verantwoordelijk maar ook lichamelijk zwaar. De cursussen worden gehouden in de zaal van het Groene Kruis, Pieterskerk- gracht 9, en bestaan uit: 1 hoofdcursus (12 lessen) en 2 herhalingscursussen (de le uit 8 en de 2e uit 6 lessen). Eerst daar na zal men examen mogen afleggen ter verkrijging van het diploma. De brigade zal uit groepen van 12 personen bestaan (ieder met een eigen gekozen leider aan het hoofd), met afzonderlijke groepen voor dames en heeren. Dr. Renaud, die als chef- leider zal optreden, eindigde zijn betoog met een dringende opwekking tot aanslui ting en tot het werven van cursisten. Nadat de voorzitter hartelijken dank had gebracht aan den spreker voor zijn uiteen zetting en zijn enthousiaste medewerking, werd meegedeeld, dat de kosten voor iede- ren deelnemer 25 cent per les zullen be dragen. Staande de vergadering gaven zich 12 personen op, zoodat de eerste gToep compleet is. Deze zal oefenen des Dins dagavonds van 81/493/4 uur en volgen de week beginnen. AFHALEN VAN DE POST OP ZONDAG. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland deelt het volgende mede. In hare laatste vergadering besloot de Kamer hare bezwaren kenbaar te maken tegen de nieuwe regeling tot het afhalen van poststukken op Zondag. Degenen n.l. die des Zondags stukken wilden afhalen, werden verplicht het voornemen daartoe vooral aan het Postkantoor mede te Thans is de regeling als volgt: De personen die vooral hun wensch te kennen hebben gegeven hunne correspon dentie af te halen, ontvangen deze direct bij aanmelding ten. kantore. Zij die hun verlangen niet kenbaar hebben gemaakt, zullen voor het in ontvangst nemen eenige oogenblikken moeten wachten, teneinde een beambte in de gelegenheid te stellen de stukken uit te zoeken. De namen van de personen worden alsdan op de lijst van „afhalers" genoteerd, waardoor zij in het vervolg mede steeds direct geholpen kun nen worden. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING AFD. LEIDEN. Een Oostenrijksche avond. In het goedbezette Casino-theater orga niseerde de afdeeling Leiden van de Ne- derlandsche Reisvereeniglng met mede werking van den heer H. G. Tulp uit Utrecht een Oostenrijkschen avond. Nadat de afdeelingsvoorzitter, de heer Js. Van der Horst, allen had welkom geheeten en den spreker had Ingeleid, besprak deze aan de hand van een groot aantal lan taarnplaatjes een nieuw ontdekte provin cie althans voor touristenverkeer nl. Kaernten. Opmerkelijk is in dit verband de toename van het reizigersverkeer uit Nederland. Dit aantal bedroeg in 1925 on geveer 4500, nam toe tot 18.500 in 1930 en vermeerderde tot ruim 21.000 in het afge- loopen jaar. Langen tijd bleef spr. stil staan bij deze aan bergmeren en schitte rend gelegen plaatsjes rijke provincie. Vervolgens werd voor de eerste maal ln Leiden deze film van Weenen vertoond. Met groote belangstelling sloegen allen de typische kijkjes op deze wereldstad gade, hij menigeen het verlangen opwekkend deze stad en omgeving zelf te gaan aan schouwen en bij anderen prettige herin neringen oproepend aan derwaarts onder nomen reizen. Genoten werd o.a. nog van een film „Oostenrijk in wintertooi", ter wijl voorts nog een reisje per postauto ondernomen werd door de Oostenrijksche Alpen. In totaal werd op dezen welge slaagden avond, welke te ongeveer elf uur werd gesloten, een zes-tal films vertoond, die Oostenrijk als touristen-land nader tot de Leidsche N. R, y.'ers brachten. BINNENLAND. Het drama op den Majella-toren te Am sterdam; in hooger beroep is tegen ver dachte levenslange gevangenisstraf ge- eischt. (Rechtzaken, 1ste Blad). Ons parlementair overzicht. (2de Blad). Rechtspraak in arbeidszaken; een com missie van onderzoek uit N.V.V. en S.D.A P (Binnenland, 2de Blad). Plannen tot oprichting van een nationa- len boerenbond (Binnenland, 2de Blad). De wedstrijden om het Europeesche bil jartkampioenschap; Dommering door Soussa geslagen (Sport, 3de Blad). Voorloopig Nederlandsch voetbalelftal speelt op 2 Maart te Rotterdam een oefen wedstrijd tegen het Engelsche Norwich. (Sport, 3de Blad). BUITENLAND. Het debat in den Duitschen Rijksdag. (Buitenland en Tel., 1ste Blad). Het verloop ter Ontwapeningsconferentie (Buitenland, 1ste Blad). De Engelsche tariefwet in 3de lezing aangenomen (Buitenl., 1ste Blad). De Chineezen heroveren een gedeelte van het verloren terrein bij Sjanghai. (Buitenland en Tel., 1ste Blad). 25 JAAR AMATEUR-MUZIKANT. Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heeren P. Plezier en J. Flippo als lid tot de Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" toetraden. Ter herdenking van dit feit, heeft „W. W." dezen leden gisteravond een sere nade gebracht. De eere-voorzitter de heer J. Verver heeft hen onder het uitspreken van vele hartelijke woorden, geschenken aangeboden. Beide jubilarissen zijn vervolgens mede gemarcheerd naar het repetitie-lokaal, al waar men geruimen tijd gezellig bijeen bleef. Prof. dr. F. M. Th. Böhl, prof. dr. B. G. Escher, prof. dr. G. Holst. prof. dr. W. H. Keesom en prof. dr. J. de Zwaan, allen alhier, zijn benoemd tot leden van den Raad van Advies van de European Science Service, dit is een te Amsterdam opgericht bureau tot bevordering van daadwerkelijke cultureele samenwerking. De heer J. G. Valkenburg alhier is benoemd tot plaatsvervangend lid van de in artikel 22 van het Werkloosheidsbesluit 1917 bedoelde Commissie van Advies voor de Werkloosheidsverzekering. Een Poolsche natuurkundige dr. Dobieslaw Doborzynskl, die sedert eenige maanden zich bezighoudt met onderzoe kingen in het Natuurkundig Laboratorium van prof. Keesom, is momenteel ook bezig met belangrijke proeven op het gebied van de selectiviteitsverbetering van radio ontvangtoestellen. Naar wij vernemen is door hem een zeefkring van buitengewone capaciteit ontworpen. De heer P. L. Gillissen, commies 1ste klasse ter gemeente-secretarie alhier is benoemd tot consul van den Alg. Ned. Wielrijdersbond (A.N.WH.) in het rayon Leiden. Gistermorgen heeft de 23-jarige ar beider C. S. in de werkplaats van de firma gebrs. van H. in de Waard een vat benzine op zijn voet gekregen, waardoor dit li chaamsdeel ernstig werd gekneusd. De E. H. D. vervoerde den man naar het Academisch Ziekenhuis. Daartoe gedwongen door de zich steeds uitbreidende cliëntèle en den als gevolg daarvan gedurig stijgenden omzet heeft de heer J. W. Dirkse Dzn. zich ge noodzaakt gezien zijn chocolaterie annex fruithandel, gevestigd aan de Haarlem merstraat 75 te splitsen en de fruitzaak over te brengen naar het tegenovergelegen groote pand Haarlemmerstraat 70, waar aan hij den naam gaf van „Het Fruit- paleis". Het moet gezegd dat de prachtige winkel inderdaad een dorado voor fruit- liefhebbers is. Alle mogelijke soorten bin nen en buitenlandsche fruit, zoomede con serven liggen er smakelijk uitgestald; de prachtige verlichting van den heer Schreuder zorgt, dat de heerlijke kleuren- symphonie ook bij avond tot haar recht komt. In de hedenmorgen gehouden aan deelhoudersvergadering der N.V. Aig. Boek- en Handelsdrukkerij voorheen Bat- teljee en Terpstra werden de balans en verlies- en winstrekening onveranderd goedgekeurd. Het voordeelig saldo werd bestemd voor afschrijven. Het verslag der directie luidde onverdeeld gunstig. Tot commissarissen werden herbenoemd de heeren dr. A. A. Haighton, W. H. Peters, J. C. Destree en C. P. Koene.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1