Ians- op- en ondergang. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. VISSCHERIJBERICHTEN. BEURSOVERZICHT. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Biddag 3 uur: 709. ïiddag 3 uur: 766. tEGRAFIdCB WEERBERICHT. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Ete stand 778.9 te Blacksod. Ite stand 757.3 te Vardoe. fcchting tot den avond van 24 Febr.: Westelijke tot Noordel. wind. twoikt tot betrokken. Waarschijn- nige regen of natte sneeuw. Later fcder. tenlandsch wferbericht. jedeeld door het Koninkl. Ned. [Meteorol. Inst., De Bildt.). (oon de hooge drukking iets afnam, geen verandering in den alge- ftoestand verwacht worden, omdat neter op IJsland weer een flinke vertoont en het in Scandinavië je! kouder werd, terwijl de depres ten Oceaan eerder naar het Noord- dan naar IJsland schijnen te [het afnemen van de depressies in d-Oosten is de krachtige wind in [zee-gebied bedaard, ook in Frank- de bewolking bijna overal zwaar, jeerslag van beteekenis viel alleen I aan de Noorsche kust. lorlgezette drukstijging in Noord kan ook hier te lande weer e doordringen, terwijl de kans i of natten sneeuw toeneemt. luchttemperatuur. temp. 5 gr. C. (41 gr. F.) poorm.: 6"/» gr. C. f44 gr. F smidd.: 8 gr. C. 46 gr. F. lam.: 8 gr. C. (46 gr. F.i jv.lTERTIJDEN TE KATWIJK a. 2. Voor Woensdag 13 u. 27 min.; nam. te 4 u. 5 min. fCHT op voor fietsers e.a. lag: 5 uur 56 nam tot 6.30 v.m. Ibruari: onder 7 u. 39, op 19 uur 37. DUITSCHLAND. Duesterberg candidaat voor hec pentscliap - Noodverordening tot saneering van banken. lazis hebben eindelijk gesproken. hun candidaat zijn! Goebbels t te Berlijn onthuld. I hij voor een volle vergadering een 1 gesproken, ging hij over tot be- ing van het proDleem der presl- friueziDg, waarbij hij ongeveer o.a. linde verklaarde: pillen als president een leider, een jle uit het volk is voortgekomen, die t denkt en voelt, die met ons lijdt Wij willen een president van wien puiteche man en iedere Duitsche [egt: Dien man zou ik de hand wil- sen. want ik weet dat in zijn hand polsslag klopt als de mijne. Toen ken geleden in deze zaal voor de maal deze Kwestie ter sprake kwam, in duizenden aanwezigen hun istonden op en juichten den naam ten leider toe. Ik zelf stond toen met hart erbij en kon niets zeggen, ten was het ook goed zoo. Thans, tnooten, ben ik misschien de eerste die tot u zeggen mag. dat Hitier bkspresident wordt. Bij deze woor- rstte de zaai in minutenlang applaus f ten slotte overging in heilgeroep. "Oebbels vervolgde danIk weet dat tn de grootschheid van dit uur be- t. Ik weet, dat gij mij verstaat, ik zeg: Hitier wordt onze Rijks- it en niet Hitler is onze candidaat, lanneer ik zeg, dat hij onze candi- 'orcit. dan weet ik ook, dat hij onze :esident wordt. zelf was in de vergadering niet tg. Kr het Hartzburgfront echter ver- i is, bewijst het feit, dat de Duitsch- ale Volkspartij en de Stairlhelm be- nebben, ,,ten einde ook de laatste ue stem in den strijd tegen het liui- Ssteem te bereiken" gemeenschap en tweeden bondsleider van den lm. den gepensioneerden overste *°tfg candidaat te stellen bij de stemming, iPuitsch-Nationalen hadden voor- «i gesteld aan de Nazis voor het yan de Hitler-candidatuur, doch Wen geweigerd. I kwestie van de nationaliteit van L™u door diens benoeming tot ver- (Oordiger van Brunswijk in den in orde worden gebracht, bant-kolonel Duesterberg heeft na- hl mm3te kans. i Ï'jscb-Nationalen hopen klaarblij- aat Hindenburg bij de eerste stem- zal worden gekozen, waarop zij ■weede stemming opnieuw hun ®en aan de nationaal-socialisten Gedurende de weken, die aan v;:stemming zullen voorafgaan zui- hto S*1" nationaleu en Nationaal- e'kander, zooals tenminste is «zoenen niet bestrijden. Hun actie "'Perken tot het bestrijden van !w»tUr van Hindenburg. «estarp heeft nu een oproep voor ,f '"spreid. Deze oproep is door Personen onderteekend en be- "Wielding der Sahmcommlssie te zijn. &J|*P hebben o.a. 12 generaals, tal- L-^eiwoordigers van het economi st schrijvers als Von Zobeltltz en verder Michaelis, Wallraf, j "P*e'n, Krupp, Hasslager, Ber- Sike vertegenwoordigers der Vakbeweging, den landbouw en lts leven onderteekend. In geheel Duitschland zjjn Zondag de monstraties gehouden van het IJzeren Front, de concentratie der republikeinsche partijen tegen het fascisme. Te Berlijn is een appèl van leiders ge houden, waar het Rijksdaglid Künstler het woord voerde, en verklaarde, dat het IJze ren Front thans gereed is voor den strijd. Wanneer Hitier aan de macht zou komen langs legalen of langs illegalen weg zou dit voor het IJzeren Front de oorlogs verklaring beteekenen. Hindenburg zal gesteund worden. In den ..Reichsanzeiger" van gisteren wordt de volgende noodverordening van den Rijkspresident inzake de saneering van bankondernemingen d.d 20 Februari 1932 gepubliceerd: Op grond van artikel 48, par. II van de Rijksgrondwet wordt bepaald Par. 1De Rijksregeering is met het oog op de economische crisis gemachtigd, met liet doel bankondernemingen te saneeren, de vereischte maatregelen te treffen. Te dien einde kan zij in het bizonder: a) Het Rijk doen deelnemen aan bank ondernemingen en de vereischte fondsen verschaffen, zoomede verworven deelna men verkoopen. b) Afwijkingen toestaan voor de voor schriften van het handelsrecht voor bizon- dere gevallen of gevallen van bizonderen aard. c) Garanties op zich nemen ten laste van het Rijk. d> Ten laste van het Rijk voor het in werking-treden dezer verordening aange gane garanties aflossen of bizondere ter mijnen vaststellen voor het beëindigen van dergelijke garanties. e) Bedragen uitkeeren tot in totaal 250 millioen R.M. f> Credieten verschaffen tot een bedrag van 400 millioen R.M. Par 2: Deze verordening treedt in wer king op het oogenblik, dat zij wordt afge kondigd. De Rijksregeering bepaalt den datum, waarop de verordening buiten werking treedt. 9 9 Op 15 Februari waren bij de arbeidsbeur zen ingeschreven 6.127.000 werkloozen. Dit beteekent tegenover den Isten Februari 'n vermeerdering met 85.000 personen. Het hoogtepunt der werkloosheid zal waar schijnlijk eerst einde Februari worden be reikt VEREENIGDE STATEN. Washington's herdenking. In een gemeenschappelijke zitting van beide kringen van het Congres heeft pre sident Hoover gisteren een lange feestrede gehouden bij gelegenheid van den 200en verjaardag van Washingtons geboorte en betoogde dat Washingtons hoop in ver- veiling is gegaan. Amerika kan thans als groot en machtig land zijn stichter dank baar herdenken, ja, Amerika is heden vei liger, machtiger en in overdrachtelijke!! zin greoter dan ooit tevoren. Hcover beperkte zich in zijn rede tot algemeen gehouden beweringen van dezen aard en vermeed, met het oog op den gespannen binnen- en buitenlandschen poli- tieken toestand, een der vele kwesties van den dag aan te roeren. Gistermiddag werd te Alexandria ten Zuiden van Washington een groote parade gehouden. Vervolgens bezochten "do offï- cieele persoonl'ikheden den Mount Vernon, waar George Washington tot hij tot leider- tegen de Eng«*lsél'ïe trognen werd geroepen, als welgesteld farm°r leefde en waar hii na den onafhankeb'iksoorlog in het iaar 1799 is overleden. Te New-York werd Was hington Day met eên groote oarade voor burgemeeste- Walker herdacht Aan deze parade werd deelgenomen door afdeel in gen van de land- en zeemacht, zoomede van de luchtstrijdkrachten. Wa h'nntonf*ect2n zullen in de geheele Vereenigde Staten worden behouden en ongeveer negen maan den duren. o HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. na drie dagen hebben de chineezen zich nog gehandhaafd Sinds drie dagen woedt thans het Ja- pansche offensief tegen de Chineezen over het geheele front. Boven Sjapei is de lucht rood van de vlammen die opstijgen uit de in brand gevlogen wijken, tengevolge van het artilleriebombardement. De Ja panners zetten het bombardement van Sjapei voort om het oprukken der Chi neezen tegen de gaan. Oorlogsschepen bom bardeeren de Woesoengforten. Japansche vliegtuigen laten voortdurend bommen val len op het kleine dorpje Tasan, een voor- wijk van Sjapei. Het Noordstation en om geving vormt het tooneel tan woedende Japansche aanvallen. De terreur jegens de bevolking neemt toe. Chineezen worden ge- fusileerd, zelfs wanneer een doorzoeking hunner huizen niets verdachts aan het licht heeft gebracht. In de bladen wordt melding gemaakt van mishandeling van Chineesche vrouwen door Japansche ma riniers. Een tegenoffensief van de Chineezen is gisteren door hen ingeluid met een bom bardement. dat gedurende drie volle uren ononderbroken de Japansche stellingen bestookt Ook vielen granaten in de in ternationale afdeeling doch onmiddellijk na een consulair protest werd hierin ver betering gebracht. Schade werd niet aan gericht. De Chineezen hebben terrein te ruggewonnen. Ook bij Kiang-wan, dat nog altijd niet geheel in Japansch bezit is. De officieels Japansche opvatting is. dat de strijd na zeven tot tien dagen geëin digd zal zijn. De Chineezen bereiden zich echter voor op een zeer langdurigen strijd. Een officieel Japansch communiqué er kent. dat de Japanners gisteren 300 doo- den hebben verloren. De Chineesche cij fers zijn onbekend, maar gistermorgen zijn 326 gewonden in de Internationale neder zetting toegelaten. De Japanners die Mauhanh bezet heb ben. hebben in den loop van den vroegen morgen eonige vooruitgang weten fee be reiken op hun rechterflank, ten koste ech ter van zware verliezen. Generaal Oejeda heeft zijn hoofdkwar tier verplaatst naar Tjelo. In een verkla ring gaf de generaal uiting aan zijn ver trouwen, dat hij heden Tsang zou kunnen binnenrukken. Volgens den generaal over drijven de Chineezen hun successen gro velijk. Te Sjanghai is men van meening dat de situatie niet tot een oplossing kan ko men zonder dat de Japanners versterkin gen krijgen binnen zeer korten tijd. Twee nieuwe divisies zijn op weg uit Tokio. Op den derden dag van het Japansche offensief handhaven de Chineezen nog steeds hun oude posities. De Japanners concc-ntreeren hun luchtstrijdkrachten op Soeitsjoeng, waar zich een groote lucht- vlootbasis bevindt. Er loopen geruchten over demoralisatie in het Japansche leger. Het Japansche stoomschip „Sjanghai Maroe" dat oorlogsmunitie naar Sjanghai heeft gebracht is weer vertrokken met me deneming van de Japansche soldaten, die geweigerd hebben tegen de Chineezen te strijden. 600 Japansche soldaten, die dezer dagen weigerden te vechten zijn ontwa pend en den 20sten Februari naar Japan teruggezonden Een detachement van het Amerikaan- sche 31ste regiment infanterie is gister middag toen het aan de grens van de in ternationale nederzetting bij Tsjapei de wacht betrokken had, door de Chineezen onder vuur genomen De Amerikanen leden echter geen verliezen. Het Chinee sche hoofdkwartier deelde naderhand mede dat men de Amerikanen door hun unifor men voor Japanners gehouden had. Behalve dat de Japansche vliegtuigen bommen laten vallen op de van schrik ver bijsterde bevolking, strooien zij ook biljet ten in Tsjapei met de mededeeling, dat zij het niet gemunt hebben op de burgerij, maar op het Chineesche 19de leger en dat het hun eenige doel is, leven en bezit van de Chineezen en de buitenlanders in de internationale nederzetting te beschermen. Van een hoogte van 1500 voet bombar deerden vijf Japansche vliegtuigen met verwaarloozing van den regen en de be neden hen barstende granaten van afweer geschut, urenlang stelselmatig het dorp Kiangwan van het eene einde tot het an dere. De Chineezen blijken twee batte rijen afweergeschut te hebben, doch hun granaten ontploften ongeveer 500 voet on der de aanvallende vliegmachines. Na de zen aanval stormde de Japansche infan terie over de Chineesche rijstvelden. De Japansche infanterie werd ontvangen met geweer- en machinegeweervuur uit de stel lingen der Chineezen. Zoover kon worden waargenomen, slaagden de Japanners er in. de buitenwijken van het dorp te be reiken. De verdere opmarsch der Japanners zal aanzienlijk worden belemmerd door den regen, die het terrein doorweekt heeft. De tanks kunnen daardoor ook niet veel uitrichten. Bij Soessjou is een Chineesch gevechts vliegtuig in een luchtgevecht naar bene den geschoten. De ..Daily Herald" geeft een overzicht van de strijdkrachten die bij Sjanghai in gevecht zijn. De Japanners beschikken vol gens deze opgave over 16.000 man keur troepen met vliegtuigen tanks, gepantser de auto's en batterijen van 8 duims hou witsers. De Chineezen hebben 70.000 man in het veld en er zijn versterkingen onderweg. Vele manschappen zijn jongelui van 18 jaar. maar de anderen zijn geharde krijgers. Generaal Osyeda, de opperbevelhebber van de Japansche troepen, is een militair va.i rustig' beleid, die zorgvuldig zijn krijgsplan overweegt. De Chineesche opperbevelhebber is ge neraal Tsai Tintai. een geslepen tacticus, die van soldaat is opgeklommen. De ge heime kracht van de Chineesche verdedi ging is generaal WetzeL een Duitscher. Hij heeft de Chineesche troépen afgericht en wordt, ofschoon hij slechts adviseur is. als de eigenlijke drijfkracht van het taaie ver zet beschouwd. De consuls van Engeland. Frankrijk, de Ver. Staten en Italië hebben Zondagmid dag nog officieel bij de Japansche en Chi neesche autoriteiten er op gewezen, dat hun regeeringen de beide strijdende par tijen ten volle verantwoordelijk zouden stellen voor schade aan menschenlevens of eigendommen, die door verdwaalde kogels kon zijn ontstaan. De Chineesche regeering heeft het Vol kenbondssecretariaat een nota doen toe komen, waarin zij haar opvatting over de feitelijke en juridische zijde van het Chi neeschJapansche conflict uiteenzet. De nota zal voorloopig niet worden gepubli ceerd. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. SJANGHAI, 23 Febr. (Reuter). De Chi neesche overwinning op de oprukkende Japanners ten Noorden van Kiangwan wordt bevestigd. Door een flank-beweging zijn de Chinee zen de Woesoeng-kreek achter de Japan ners om overgestoken. De Japansche rechtervleugel is terug- getrokke'n en het dorp Miao Hong Sjen is door de'Chineezen hernomen. Een ooggetuige op de renbaan van Kiangwan deelt mede, dat de Japanners den wanhopigen aanval op Kiangwan voortzetten, doch de Chineezen behouden het terrein, dat zp gisteren heroverden. Het bombardement zoowel door de artillerie als vanuit vliegtuigen wordt steeds heviger. De Japanners hebben opnieuw 'n lucht aanval gedaan op het vliegveld te Hongjao, dat geheel werd vernield. Aan het front te Tsjapei is het bom bardement. dat den geheelen nacht duurde gestaakt Een Europeesch politie-agent van de internationale concessie is gewond door het ontploffen van een bom, welke aan den ingang van een gebouw verborgen was. SJANGHAI. 23 Febr. (Reuter). Vanmor gen om 9.30 uur pl. tijd (vanacht 1.30 uur Europ. tijd) bombardeerden acht Japan sche vliegtuigen het Chineesche vliegveld van Rungjao, gelegen op 10 mijl ten Wes ten van de internationale nederzetting waarbij alle hangars en daarin aanwezige vliegtuigen werden vernield. Volgens een bericht uit Japansche bron zijn de Chineezen vannacht in de nabij heid van Kiangwan tot een aanval over gegaan Er werd een hevig gevecht gele verd en de Japanners, die zich terug moesten trekken gaven toe. dat aan hun zijde twintig manschappen werden gedood en zestig gewond. de schilderijen van ii. M. de koningin. De schilderijen van H.m. de Koningin zullen ook te Arnhem geexposeerd worden. Het bestuur van „Artibus Sacrum", dat pogingen in het werk had gesteld, om de tentoonstelling naar Arnhem te krijgen, heeft heden de toezegging daartoe van den particulieren secretaris van HM. de Koningin ontvangen. De datum van de openin; zal waar schijnlijk eerst in de tweede helft van Mei liggen, daar na Amsterdam, eerst nog Rotterdam, Dordrecht en Groningen aan de beurt komen. NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Bij het Nationaal Crisis-Comité is in de afgeloopen week ontvangen f. 39.075,74, waardoor het totaal gestegen is tot f. 528.242,19. Bij de dagbladen is ontvangen f. 2076,68: in totaal is thans afgedragen f. 148.040 21. de overval in den boekwinkel te amsterdam. Zooals men zich zal herinneren, is Zaterdagavond de eigenaar van den boek winkel op den hoek van den Singel en Lijnbaansteeg te Amsterdam, toen be zoekers hem vroegen naar een bijbel, door een van hen neergeslagen. Zij hebben toen het geld 'n bedrag van negen gulden uit de kas meegenomen. De politie is er thans in geslaagd een van deze beide mannen aan te houden. Het is een jongeman, die al eerder met de justitie in aanraking is geweest. Hij zeide van de zaak niets af te weten, maai de aangevallene zoowel als diens vrouw, bij wie zij denzelfden avond tweemaal zijn geweest om een briefkaart te koopen, herkennen in den aangehoudene beslist een van de bezoekers. Vermoedelijk zal ook nog heden de tweede bezoeker worden gearrestee--"' ernstig auto-ongeluk te voorschoten. Een onbekende ernstig gewond. Hedenmiddag te ongeveer één uur is de vrachtauto van de Handelskweekerij Van Deuren dn Co. uit Alphen aan den Rijn nabij Duivenvoorde onder de gem. Voor schoten verongelukt. Toen de chauffeur, de 21-jarige G Zweckhorst, wonende te Alphen. met zijn auto moest uitwijken om een anderen wagen te passeeren, kwam hij met den kap van de auto met eenige boornen in aanraking, tengevolge waarvan hij de macht over het stuur ver loor en de auto tegen eenige boomen op reed. Een onbekende, die de auto onder weg had aangehouden met het verzoek mede te mogen rijden en verteld had werkloos te zijn werd door de voorruit geslingerd en bekwam een ernstige hoofd wonde. De chauffeur, die met zijn wagen op weg was naar Rotterdam, kwam niet den schrik vrij, de auto werd zwaar be schadigd. De gewonde is met een passee- rende auto naar het R.K. Ziekenhuis „St. Anthonius Hoeve" te Voorburg ver voerd. BODEGRAVEN. ernstig auto-ongeval. Dc auto reed een keuken binnen. Op de Noordzijde moest in den af geloopen nacht omstreeks 12 uur een uit de richting Utrecht komende verhuisauto van de firma Koof uit Den Haag uitwijken voor een vrachtauto uit Amersfoort, komen de uit de richting Bodegraven- Waar deze auto met een licht reed meende de chauf feur van de verhuisauto met een motor fiets te doen te hebben. Hierdoor moest op het laatste oogenblik worden uitgeweken en slingerde de ver huisauto eerst rechts van den weg tegen een brugleuning, die werd ontzet en reed vervolgens pardoes een gedeeltelijk houten huis ter linkerzijde binnen. De .truck" van de verhuisauto kwam geheel in den beneden den weg gelegen keuken terecht. Van de drie in de cabine zittende per sonen werd een ernstig gewond, de beide anderen kwamen met den schrik vrij. Dc bewoners, die op de bovenverdieping slie pen bekwamen gelukkig geen lichamelijk letsel. Als een merkwaardige bijkomstig heid kan worden medegedeeld, dat de andere zijde van het huis, dat de vorige keer bij een aanriiding werd beschadigd, thans hersteld werd. Men zie voor Naerekomen Berichten pag. 2 van het Derde Blad. DE VERDUISTERING TE LIMMEN. In de rechtzaak tegen den advocaat te Amsterdam, die terecht stond wegens me deplichtigheid aan valschheid in geschrifte en wegens verduistering en heling, ge-» pleegd ten nadeele van mej. W. te Limmen, is één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëischt. verduistering van meer dan honderduizend gulden. De arrondissements-rechtbank te Alk maar wees heden vonnis in de zaak van den heer mr. H. A. J. M. R„ die 2 jaar geleden ten nadeele van het „Huls van Zessen" (een R.K. hofje voor oude man nen) en als beheerder van RIC. scholen malversaties tot een bedrag van meer dan honderdduizend gulden pleegde, en veroordeelde hem deswege tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met bevel tot gevangenneming wegens verduistering, meermalen gepleegd De eisch was 3 jaar gevangenisstraf met bevel tot gevangenne ming indien vonnis mocht worden ge wezen. IJMUIDEN, 23 Februari 1932. VISCHFRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.25—1.10. Griet per kist van 50 K.G. f. 60—25. Tongen per K.G. f2.501.20. Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 12.50—11. Middelschol per kist van 50 K.G. f. 17.50—12. Zetschol per kist van 50 K.G. f. 22.50—17. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 23—8. Bot per kist van 50 K.G. f. 4.501.80. Schar per kist van 50 K.G. 1.14.504.30. Tongschar per kist van 50 K.G. f. 31—26. Roggen per 20 stuks f 34—60. Vleeten per stuk f.4.502.50. Pieterman en Poontjes per kist v. 50 K.G. f. 84.30. Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 33—22.50. Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f.29—21.50. Klelnmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 23IS. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.21—6.80. Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 38—20. Gullen per kist van 50 K.G. f. 13.504.10. Lengen per stuk f. 3—0.50. Heilbot per K.G. f. 1.20—0.65. Wijting per kist van 50 K.G. w. 6.5—0.70. Koolvisch p. stuk f. 0.60—0.15. Aangekomen 14 stoomtrawlers: HC. 231 met f. 2800. RO. 9 met f. 3100, IJM. 99 met f. 1200, IJ. 175 met f. 1400. IJM. 196 met fr. 2800. IJM. 7 met f1300, IJ. 94 met f.2517. IJM. 84 met f.1311, IJM. 195 met f 1800. IJM. 153 met f. 1200, IJM. 384 met f. 1200, IJ. 19 met f. 4200. IJM. 183 met f 2200. IJM. 116 met f.3000, 2 kotters: HH 198 met f.1212, E. 399 met f.237: 2 Engelsche drifters: LT. 342 mee f.1869; LT. 27 met f. 629; en 7 loggers: SCH. 32 met f. 467. KW.57 met f. 821, KW. 34 met f.623. KW. 161 met f.939, KW. 58 met f. 606, KW. 151 met f. 472, KW. 28 met f. 370. AMSTERDAM, 23 Februari De Amsterdamsche fondsenmarkt was heden zeer kalm en de veranderingen waren gering. Daar er geen Amerik. koersen waren en ook de andere buitenl. beurzen weinig nieuwe gezichtspunten openen, was de Beurs geheel op zichzelf aangewezen. tk Ook hier wist men geen nieuws, dat aan leiding gaf ofn effectentransacties aan te gaan. De koersvariaties waren ook wei nig belangrijk. Eenige belangstelling bestond voor Ko ninklijke. die zich een klein koersverlies moesten getroosten. Amerik. soorten ble ven op peil. Accoustieken waren aangeboden, zoo dat opnieuw een koersverlies werd geleden Unilevers openden vast, maar verloren het avance weer. Aku's waren weinig ver anderd. Philips goed prijshoudend. Suiker waarden ongeanimeerd. H.v.A.'s waren eenige punten lager. Rub bers hadden een kleine markt en bleven op peil evenals Tabakken. Mijnwaarden lagen op den achtergrond. Boetons waren niet veel veranderd evenmin als Scheep vaarten. Amerik. fondsen kalm en prijs houdend. o wisselkoersen. Engeland 8.61; Duitschland 58.87'/i: Frankrijk 9.74: België 34.45; Zwitserland 48.27'/!Oostenrijk 35.25; Denemarken 47 40; Zweden 47.85; Noorwegen 46.65; New York 2.47 5/8. Prolongatie l'/jVo. LEIDEN, 23 Febr. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 630 stuks, w.o. 587 zwaar en 43 licht. Prijzen: Zwaar f.0.260.24 licht f. 0.240.22 p. K.G. levend gewicht. Han del matig met zeer groote aanvoer. Zouters geen. Groentenveiling van 22 Febr. Rabarber f. 69. Selderij f. .0.80—2.20. Pieterselie f. 1 3. Roode kool f. 1.204.50. Savoye kool f. 0.80—3.20. Prei f. 2.20—5 p. 100 stuks. Spruiten f49. Spinazie f. 3539. Witlof f 8—17. Uien f 6.6011. Boerenkool f 2 7. Waspeen f.26. Aardappelen f.38. Kroten f. 2.704. Kroten (gek.) f. 611 p. 100 K.G. Melkveiling. Aanvoer 110.250 liter. Hoogste prijs f 6.70. Laagste f. 4.90 p. 100 liter, af boerderij. BOSKOOP, 22 Febr. - Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Else Poulsen 60—90 ct. Babyrozen 30 ct. Poly- antharozen 70—80 ct. Florex 34 ct. Ge mengde rozen 25 ct Diversen per bos: Se ringen 32 ct. Ai-onskelken 80 ct. Prunus- triloba le srt. 60—90 ct.. id. 2e srt. 2436 ct. Azaiia-Mollisbloemen 5070 ct. Tulpen 9 ct. Cerasus Rosea le srt f. 1.902.60 id. 2e srt. f. 1.101.50, id. Hisakura le srt f. 3.10—3.40, id. 2e srt. f. 1.50—1.90. Feen- kia p, stuk 9 ct. BODEGRAVEN, Kaasmarkt, 23 Febr. Aanwoer 82 wagens, 3168 stuks, 28.512 K.G. Prijzen le soort met Rijksmerk f. 0.28—0.31, 2e soort met Rijksmerk f. 0.25—0,27. Handel inatig. HAZERSWOUDE. 22 Febr. Aanvoer 10030 stuks. Kipeizren f. 2.70—3.75, eendeieren f. 2.253. per 100 stuks. Kaas 30 ct. p pond. ROTTERDAM, 23 Febr. Veemarkt. Aan geveerd: 163 paarden. 1246 magere runderen 264 vette kalveren, 120 graskalveren, 7 var kens, 936 vette runderen, 1822 nuchtere kalveren, 166 schapen of lammeren, 41 biggen, 7 bokken of geiten. Prijzen per Va K.G. koeien 19—22, 28—31, 34—37, ossen 20-25, 27V>—30, 321/»—35, stieren 19 -22, 22i/a-24, 271/»—29, vette kalveren 30-35, 471/2—521/», 571/»—60. Prijzen per stuk van mager vee. melkkoeien 180—285, stieren 80—350 graskalveren 40—70, werkpaarden 180—28). slachtpaarden 100—1C0, fok nuch tere kalveren 8—14, kalfkoeien 165—280, pinkeq 100—150. vaarzen 16)—190, biggen 70—125 biggen per week 45—80 ct, slacht nuchtere kalveren 4—7. ZOETERWOUDE, 22 Febr. Aangevoerd 4171 stuks. Kipeieren f. 2.90—3.90, eend eieren f. 3.4'! per 100 stuks Boter 52 -60 ct. Kaas 24-37 ct. per po"d Pluimvee: kippen f 0 8" 1.40, ce d°n f.0 55, duiven f. 0.23 0.28, konijnen f. 1.15, per stuk. 3-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3