NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BUITENLAND. De Ontwapeningsconferentie. SPORT. SCHEEPSVERBINDINGEN. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. RADSQ-PROGRAMMA 40-JARIG JUBILEUM NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Van den heer H. M. G. Janssen. Hedenmorgen 10 uur had in de versierde eerste klasse wachtkamer op het station alhier, die hiervoor gereserveerd was, de huldiging plaats van den heer H. M. G. Janssen, commies bij de Ned. Spoorwegen, die heden den dag herdenkt dat hij veertig jaar geleden, als leerling-klerk bij de HJJ.S.M. in dienst trad. Hoewel dit jubi leum niet officieel door de Ned. Spoor wegen gevierd wordt, had zich toch uit het spoorwegpersoneel een commissie ge vormd om dezen dag niet onopgemerkt voor den heer Janssen te doen voorbij gaan. Toen de heer Janssen met zijn echtge noote en kinderen door de commissie in de le klasse wachtkamer was binnen geleid was daar reeds het spoorwegper soneel verzameld, dat niet door dienst ver hinderd was. Allereerst nam de stations chef de heer van Gijn het woord die de jubilaris en zijn gezin op allerhartelijkste wijze gelukwenschte met zijn 40-jarig jubileum en hij hoopte dat den heer Jans sen nog lange jaren bij de Ned Spoor wegen mocht werkzaam zijn. Spreker bood den heer Janssen namens het stations- en treinpersoneel een fraaie schemerlamp en een mooien bloemenmand aan. Het ge schenk ging gepaard met een fraai getee- kend album met de namen der gevers, ge weekend door den commies Buitendorp. Nadat nog de heer Punfs, chef commies namens de commiezen en kantoorperso neel gesproken had, dankte de heer Jans sen geroerd voor de toespraken en ca- deaux. Ook te zijnen huize werden nog verschillende bloemstukken aangeboden, o.a. door de R.K. Spoor- en Tramweg- vereeniging „St. Raphaël" waarvan de heer Janssen bestuurslid is. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Hedenmorgen reed een vrachtauto, ge laden met vee en afkomstig uit Borculo in de Biltstraat- nabij de Witte Vrouwen brug te Utrecht. De veewagen wilde een vuilnisauto passeeren. doch de bestuurder zag plotseling een andere auto voor zich. Hij gaf vol gas om een aanrijding te voor komen en inderdaad gelukte dit. Een wiel rijder reed nu plotseling voor zijn auto en het bleek niet mogelijk te zijn een aanrijding met den fietser te voorkomen. Het slachtoffer, de 24-jarige Singerling uit Zuilen kreeg alle wielen over het lichaam en was op slag dood. De politie stelt een onderzoek in naar ée schuldvraag. VERDUISTERING BIJ DEN GEMEENTE ONTVANGER TE APELDOORN. Heden is de 29-jarlge kassier bij den gemeente-ontvanger te Apeldoorn. W. R„ ter beschikking van de justitie te Zutphen gesteld, in verband met een in den loop der jaren gepleegde verduistering van ongeveer f. 20.000. R. is in het Huis van Bewaring ingesloten. Hij heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. DE POSTVLUCHTEN. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat het uitgaande vliegtuig de .Reiger" om 4.56 uur uit Me- dan is vertrokken en om 11.30 uur in Pa- lembang is geland. Vandaar vertrok het toestel om 11.56 uur en landde om 14.30 u. in Batavia Om 14.56 uur vertrok het vandaar en landde om 15.35 uur in Bandoeng. o HET DRAMA OP DEN MAJELLATOREN. Voor het gerechtshof te Amsterdam werd heden in hoogere beroep begonnen met de behandeling van het bekende drama op den Majellatoren te Amsterdam waarbij de leidekker L. Arkenbout om het leven is gekomen. Wij herinneren er aan dat de leidekkerspatroon J. G. Maring, als verdacht van moord op 30 October door de Amsterdamsche rechtbank tot le venslange gevangenisstraf is veroordeeld. Verdediger is mr, Kokosky. De publieke belangstelling was zeer groot. Verdachte verklaarde onsffhuldig te zijn. Hij ontkende pertinent op den toren te zijn geweest. Hierna werden verschil lende getuigen gehoord. o GENEVE. 22 Febr. (V.D.). Heden morgen zijn de algemeene debatten voort gezet in de plenaire zitting der ontwape ningsconferentie. Het woord werd ge voerd door de vertegenwoordigers van de vier Midden-Amerikaansche Staten Guate mala. Venezuela, Bolivia en Columbia, die alle vier de loyale medewerking aan de werkzaamheden der conferentie toezegden. GENEVE, 23 Rebr. iV.D.i. De Rus sische delegatie heeft heden een ontwerp resolutie ingediend om de volledige en algemeene ontwapening aan te nemen als grondslag voor de verdere besprekingen der conferentie. Indien dit voorstel zal worden verworpen, stelt Sovjet-dele gatie de volgende bepalingen van haar reeds bij de onderhandelingen der voor bereidende ontwapeningscommissie inge diende ontwerp-conventie aan de orde: Legers tot 30.000 man blijven buiten elke beperkende bepaling, legers van 100.000 man worden met 20 pCt. verminderd, legers boven de 200.000 man worden met 50 pCt. verminderd. Vloten tot 100.000 ton vallen buiten elke vermindering, vloten van 500.000 ton worden met 50 pCt. ver laagd. LONDEN, 23 Febr. <VX>.). De Brit- sche minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon is heden in gezelschap van Levie Simon weer naar Genève ver trokken ter bijwoning van de morgen te houden vergadering voor de algemeene commissie der ontwapenings-conferentie. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. TOKIO, 23 Febr. (Reuter). In officieele kringen gevoelt men hier groote angst over de ontwikkeling van de gebeurtenis sen te Sjanghai en de meeningen loopen uiteen betreffende de raadzaamheid van het zenden van nieuwe troepen. WASHINGTON, 23 Febr. (Reuter).. Naar verluidt is Hoover tegen elke gedachte van boycot tegen Japan, hetzij door de Ver. Staten alleen, hetzij in samenwerking met den Volkenbond. Men meent, dat de president de leidende personen uit den Senaat ter zake heeft geraadpleegd. SHANGHAI, 23 Febr. (V.D.) De leiders van de Kantonregeering hebben heden een oproep gericht aan het Chineesche volk, waarin zij verklaren dat zij in dit noodlotsuur voor China hun strijd tegen Nanking te staken. Zij stellen hun troe pen in dienst van de Chineesche republiek en verwachten dat elke Chinees het als zijn nationale plicht zal beschouwen de Japansche troepen te bestrijden. Het gaat niet om het lot van Sjanghai, doch om het lot van geheel China. De oproep is onderteekend door alle leiders der Chineesche nationale beweging te Kanton. SHANGHAI, 23 Febr. (V.D.) Heden middag hebben de Japansche legerbevel hebbers het offensief over het geheele front gestaakt. Waarschijnlijk zullen zij geen nieuwe militaire operaties uitvoeren alvorens nieuwe Japansche versterkingen zijn aangekomen. Dit opzienbarend besluit van de Japan sche legerleiding, dat door de neutrale waarnemers wordt bevestigd, is niet in de laatste plaats een gevolg van den Chi- neeschen aanval in het Noorden van Kiangwan, waardoor zij den rechtervleu gel der Japansche troepen tot den terug tocht dwongen. BOMBAY, 23 Febr. (V.D.) Een te Bom bay gedetacheerd Britsch infanterie-batal- jon heeft bevel gekregen. Woensdag naar Shanghai te vertrekken. SHANGHAI. 23 Febr. (V.D.I Alge meen is het gevoel onder de Chineezen. dat men er in geslaagd is den gevreesden Japanschen vijand een gevoeligen slag toe te brengen, wat o.a. bleek uit de op schriften der extra-edities der Chineesche bladen, die gisteravond verschenen met den kop „Groote Chineesche overwinning" Het Chineesche hoofdkwartier heeft hedenmorgen een verklaring gepubli ceerd, waarin gezegd wordt dat de Ja pansche troepen, die /ersterkt waren, over de geheele linie zijn teruggedreven. De Chineezen zullen niet rusten vóór zij de Japanners tot in de internationale nederzetting terug gedreven hebben. TOKIO. 23 Febr. (V.D.). De naar Tokio teruggekeerde admiraal Soetsoegoe, die de leiding had van de Japansche troepentransporten naar Sjanghai, deelde mede dat de toestand in China zich zóó danig heeft toegespitst, dat het Japan sche prestige daarbij op het spel staat en dat het voor Japan uiterst moeilijk zou zijn, eenig bemiddelingsvoorstel te aan vaarden waaruit twijfel zou kunnen blij ken aan de volledige overmacht van het Japansche leger. De admiraal advi seerde derhalve dringend, terstond nieuwe troepentransporten naar China te zenden. AUTOBUS EN TREIN WARSCHAU. 23 Febr. (Reuter). Op een spoorwegovergang nabij Kowics is de sneltrein WarschauDanzig tegen een autobus aangereden. Het voertuig werd geheel vernield. Tien inzittenden werden gedood en twaalf gewond. o GEVAARLIJKE SIGARETTEN. BANGALORE. (Br.-Indië), 22 Febr. Ze ven personen zijn gedood en twee gewond door een ontploffing van eenige kisten met vuurwerk. Jongelui die cigaretten rookten, zijn door hun onvoorzichtigheid daar schuld aan. ATHLETIEK. BESTUURSVERGADERING K. N. A. U. Onder presidium van den heer J. Moor man vergaderde 't bestuur van de K.NA.U. Besloten werd de onlangs opgerichte on- derafdeeling „De Wandelsport" op Zondag 13 Maart a.s officieel te installeeren. Op deze in Utrecht te houden bijeenkomst, zullen tevens de leden van de Wandelsport commissie worden gekozen. Besloten werd de Nederlandsche kam pioenschappen vóór vertrek van de naai de Olympische Spelen vertrekkende athle- ten te doen houden, vermoedelijk op 2 en 3 Juli a.s. In verband met dezen vroegen datum bleek het noodzakelijk de kam pioenschappen voor dames en heeren te combineeren. Ingevolge het besluit van de jl. Alg. Ver gadering benoemde het bestuur in de Handbal-commissie de heeren J. Moorman. E. H. Huizinga, G. L. Walpot, Joh. F. de Jager en Schippers. VOETBAL. WERKLOOZEN-VOETBAL. Gisteren verloor L.V.V.O. I met 73 van een metaalbewerkers-elftal. Rust 04. Er werd gespeeld op het D.V.S.-terrein. De navolgende passagiersschepen zijn Woensdag 24 Februari in radio-telegra fische verbinding met de daarnaast ver melde kuststations en via die stations rechtstreeks te bereiken. «Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland"). Alpherat. Rugby Radio Baloeran, Chr. Huygens Flandria, Houtman, Insu- linde, J. v. Oldenb., alle Scheven. Radio Klipfontein, P. Sudan Radio Kota Agoeng, Alger Radio Statendam, Sche- veningen Radio Tasman Scheven. Ra dio Kota Nopan. Malta Radio Kota Tjandi, Kosseir Radio Marnix v St, Al- degonde. Scheven. Radio Oranje Nas sau, Paramaribo Radio P. C Hooft, Scheven. Radio Poelau Tello, Batavia Radio Rotterdam, Sibajak, Slamat, Venezuela, alle Scheveningen Radio. Bij verzending van een radio-telegram via Scheven. Radio bedragen de totale kosten 44 ct. per woord. 291 Tuimeitje die in een hoekje van het kasteel alles af had zitten kijken, vergat heelemaal niet dat hij de kikkers nog moest straffen voor hun plagerij. Zie zoo. zei ie, mijn pakje is weer netjes opgestreken en nu jullit er allemaal zoo bedroefd uitzien van het lachen is h„l mijn beurt om jullie eens te laten zien, dat ik ook lachen kan. En Tuimeitje begon tot verbazing van de kikkers te lachen en deed dat zoo lang, tot ze weer wegholden van angst opnieuw stuipen te krijgen. 292 Zeg jongens ik zal jullie een kunstje leereno weer een beetje op dreef te komen, zei Tuimeitje. maar allemaal, hard achter me aanloopen. Daar yol_ ze heel veel voor. In een lange rij renden ze door bo:-l schen, velden en hei en kwamen tenslotte aan een stal waar een plank over lag. Tuimeitje liep er het eer i| over en spoedig volgden de anderen, maar ALPHEN. Het jubileum van den heer v. Frankfourt. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de heer C. van Erankfoort, van wien wij in ons blad van Zaterdagavond reeds een foto opnamen, den dag dat hij 50 jaar onafge broken in dienstbetrekking was als lood gieter en koperslager bij de fa. C. V. Pon- sioen en Zn. alhier. Gistermorgen werd de jubilaris met zijn familie per auto van zijn woning afge haald en ten huize van een der firmanten in de van Mar.derloostraat op grootsche wijze gehuldigd. De heer C. Ponsioen hield hierbij een zeer waardeerende toespraak tot den jubi laris, onder overhandiging van een enve loppe met inhoud. Ook namens het perso neel werd de heer van Frankfoort gecom plimenteerd onder aanbieding van een rookfauleuil en een kistje sigaren. Voorts werd de jubilaris door H. M. de Koningin onderscheiden met de eere-medaille in brons in de Orde van Oranje Nassau, ter wijl hem ook het verdere van den dag, die hij in familiekring doorbracht tal van bloemstukken en andere blijken van be langstelling en gelukwenschen bereikten. Door de R.K. harmonieverg. „Leo XIII" werd hem des avonds voor zijn woning in de Concordiastraat een serenade gebracht. Ds. J. Attema van Wolvega heeft voor het beroep van predikant bij de Geref. kerk te Oudshoorn bedankt. BOSKOOP. Lezing ds. Boeyinga. Voor de Jongeiingsvereeniging op Geref. grondslag „Onderzoekt de Schriften" trad in de Geref. Kerk op ds. A. M. Boeyenga uit Haarlem, die tot onderwerp had geko zen: .Het juweel der Religie." Door een aandachtige schare, werd deze met gloed uitgesproken rede beluisterd. NIEUWKOOP. Intrede Ds. Nienhuis. Alhier heeft in de Remonstrantsehe Ge meente van de nieuwe predikant ds. Nien huis zijn intrede gedaan. Ds. Oldemans uit Delft leidde den nieu wen leeraar in. Hij sprak naar aanleiding van de tekst 2 Korinthe 124 en wel „Maar we zijn medewerkers Uwer blijd schap". Spr, noemde het een plechtig en heilig oogenblik waarop een mensch voor de eer ste maal zich als predikant aan een ge meente verbindt en sprak over de ver houding van predikant tot gemeente, van een onuitgesproken vertrouwen tusschen beiden, waarbij de eenheid gemaakt wordt door ons diepste bezit het geloof, de grond waarop «lij bouwen. Spreker noemde het in dezen tijd een zware strijd van geloof en geloofsleven, en voegde er deze vraag aan toe: „Wanneer deze tijd dan is een on- geloovige tijd, is deze tijd dan overvloeien de van blijdschap?" Het antwoord is ont- kennejnd. Het resultaat is angst, span ning. wanhoop Kunnen we medewerkers van Gods blijdschap zijn' Hij sprak verder van den strijd, waarbij aan God de Zege is en van het brengen der blijdschap aan de gemeente. Vervolgens richtte spreker zich met een persoonlijk woord tot ds. Nienhuis, waarbij hij sprak van den band tusschen hen bei den, hóe hefcrlijk en tegelijkertijd wonder lijk hun ambt is. Hij zegt hoe hij weet, dat in het hart van den nieuwen predikant groote ernst en geloof is en dat dan ook Gods zegen niet zal uitblijven. Dan spreekt hij de bevestlgingsformuie uit, waarop ds. Nienhuis met een krachtig ja, van ganscher harte, antwoordt. Hierop hield dl'. Nienhuis zijn eerste preek tot zijn nieuwe en eerste gemeente en wel naar aanleiding van 1 Korinthe 15. le en 2e ge deelte. Spr. heeft het over het Christendom, dat God overal is en wel in laatste instantie, zoo ook beslist over leven en dood, niet wij maar God spreekt. „Ik maak U bekend Broeders der predi king der blijmare". Broeders zijn wij immers kinderen van de Schepper dei- waarheid. De blijmare is de liefde van God. De liefde, die een mysterie een ge heim is. De blijmare is. wanneer het licht is doorgebroken, een kreet uit ons opklinkt „God mijn God". Na het einde van zijn preek richt ds. Nienhuis zich tot ds. Oldeman en zegt hem dank. Hij zegt dat het voor ds. Olde man de kroon op het werk is daar hij op catechisatie de eerste schreden geleid heeft. Vervolgens sprak hij woorden van dank aan ds. Günther, consulente der Remon strantsehe Gemeente, aan den heer van Rooijen, vertegenwoordiger der commissie tot de zaken aan het Dispuut Concordia. In gedachten dankt hij ook professor Heering en vervolgens de vertegenwoordi gers van het seminarie. Hij richtte zich ook tot zijn moeder, die hij dankte voor haar trouw jegens hem. Ook tot zijn vrouw sprak hij eenige woor den. Daarna dankte hij het bestuur der Rem. Gemeente voor het beroep en de heer de Graaf voor de verstrekte inlichtingen. Hij sprak hierna de gemeente toe en hoopt dat het goede jaren mogen zijn die hem wachten. Ook de catichisanten, orga nist en helper, en de kosteres krijgen een woord. Ds. Günther sprak namens de gemeente nog een woord van welkom en zeide, dat de gemeente naar het. einde van deze va cature verlangd heeft. Het is in dit opzicht de verlangens van beide zijden die elkan der hier ontmoeten. Na het zingen van de mooie Ambroi- siaansche lofzang en het uitspreken van de zegen was de dienst ten einde. Woonhuis afgebrand. Alhier brandde, vermoedelijk door een defect aan den schoorsteen, het woonhuis bewoond door D. de Rooij tot den grond toe af. Het vuur vond in het met riet ge dekte dak zoo'n gretig voedsel dat van den inboedel niets kon worden gered. De in boedel en het pand waren verzekerd. De motorspuit van Nieuwkoop en die van uit Noorden waren uitgedrukt en bewezen goede diensten door de belendende per- ceelen na te houden waardoor deze be houden zijn gebleven. TER-AAR. Fusie der IJsclubs. Naar men weet worden reeds geruimen tijd pogingen aangewend om te komen tot het oprichten van één groote ijsclub in de plaats van de bestaande 4 vereenigingen .De v.m. IJsclub „Werkverschaffing" heeft plm. 2 jaar geleden besloten tot liquidatie, met de bedoeüng om hierna tezamen met de IJsclub „Door Vriendschap Saamver bonden" te komen tot vorming van één krachtige vereeniging. Nadat de daartoe strekkende voorstellen van het bestuur van ,.D. v. S." door de ledenvergadering tot tweemaal toe waren verworpen, stond het punt „ontbinding der vereeniging" opnieuw op de agenda Toen de voorz. de heer J. Egberts de ver gadering had geopend en de notulen dooi den secr. den heer C. Snijders waren voor gelezen, bracht de heer G. Slof een ver slag uit omtrent den financieelen toestand der IJsclub, die allesbehalve rooskleurig bleek te zijn. Betreffende de fusie met de „Ter Aar- sche IJsclub" stelden verschillende leden vragen, die allen door den voorz. op af doende wijze werden beantwoord. Bij stemming bleek dat 3/4 der leden vóór ontbinding was. zoodat het bestuurs voorstel is aangenomen. Er was bij een tevoren gehouden gecom bineerde bestuursvergadering besloten dat het bestuur van de Ter Aarsche IJsclub geheel zou aftreden en dat beide vereeni gingen hierna elk 10 leden in het bestuur van de nieuwe vereeniging zouden kiezen. Voor „Door Vriendsch. Saamverb koos men hiervoor de heeren: J. Egberts, G. Slof C. Snijders, C. Kroft Pzn„ R. de Regt B. Hogen'ooom, Joh. v. d. Vlugt, P. Blom, G. de Rijk. G, D. Verhoef en vervolgens in de plaats van een der gekozenen die zijn benoeming niet aannam, de heer L Hoo- gervorst Cz Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. Chr.-Hist. Kicsvereeniging. In een lokaal van de Chr. School ver gaderde de kiesvereeniging „Voor Vorstin en Vaderland" Wegens ongesteldheid van den voorzit ter leidde de heer A Kammeraat de ver gadering. na deze te hebben geopend op de gebruikelijke wijze. De secretaris, de heer H. de Vos, las de notulen der vorige vergadering voor en bracht vervolgens een keurig, uitgebreid jaarverslag uit. Volgens het verslag van den penning meester, bedraagt het kassaldo f. 54.50, Diens boekhouding werd door den heer J. C. Jansen, hiertoe aangezocht, in goede orde bevonden. Na eenige bespreking stelde men een reglementswijziging vast. gevolgd door de stemming voor plaatsvervangers van de 3 aftredende bestuursleden t.w de heeren H Hegeman. J. van Apeldoorn en H. Her- drikse. die wegens ongesteldheid en ver trek zich niet meer herkiesbaar stelden Achtereenvolgens werden gekozen de heeren C. van Rooijen. Jac Bogerd en Th. v. d. Ster. Na eenige bespreking over de schoolgeld- regeling en enkele huishoudelijke zaken, sloot de voorzitter deze goed bezochte ver gadering met dankgebed De manufacturier P d H. geraakte nabij de Leidsche Vaart zijn stuur kwijt en reed met zijn riiwiel waarop een groot pak manufacturen in deze vaart. Geluk kig wist hij aan den kant te komen zoodat slechts eenige materieele schade en een paar schrammen de, overigens minder prettige gevolgen waren. VOOR WOENSDAG 24 FEBRUA] Hilversum, 1875 M. Uitsl. VAK zending 10.00 c.m. VPRO 6.1 en 7.30—7.45: Gymnastiekles SM mofoonpl. 9.00: Amsterd. Soliste: tet o. 1. v. Loe Cohen 10.00: Mot| ding 10.15: Vervolg concert. M VARA-tooneel, W. van Cappellen dracht) en Joh. Jong (piano) 1.45: VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl a mofoonpl. 2.15: P. J. Kers Jr.: Keuken 3.00 Jan v. d. Meulen (b Joh. Jong (piano) en Gramofoonpl. Voor de kinderen 4.15: Gramolos 4.30: Vraaghalfuurtje 5.30: i VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl en I foonpl. 6.00 Onderwijsfonds I vaart 6.30 Uitz. v. d. Alg. Ned. i Onthoudersbond m. m. v. VARA-se 1. v. Is. Eyl 7.30 Muziek van des Berthe Seroen (zang) en Phons (piano) 8.00: Tijl Uilenspiegel", spel naar de Goster's Epos van W. en R. Seitz. (Groot volkstooneel) VARA-orkest ouder leiding van Wig O.a. Operetten-revue, Fetras - Wakker en Tropenduit 10.15: 1 concert. O.a. Perzische Markt, Ketel Marche mignonne. Foldini 11.00 Dias 11.1512.00: Concert. Os Gri-Gri, Lincke. Huizen, 298 M. Uitsl. NCRV- ding 8.00: Schriftlezing 8.15 Gramofoonpl. 10.00: NCRV-Dai 10.30: Ziekendienst 11.00:1 niumspel M. F. Jurjaanz. Mevr. NeerdenOngers (sopraan) 12.15 eert. Mevr. C. van Ravenzwaay-I kamp (zang), H. Hermann (viool1! d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R A| HorstBleekrode (piano) Lectuur 3.00: Concert. G. Belts j Fl. Visscher (viool en altviooli, P.H| (piano) 5.00: Kinderuur I de Landbouw 7.00: Causerie doe Jong Fzn. 7.45: Ned. Chr. Persbra 8.00: Gramofoonpl. O.a. La Gazzal Rosini en Offenbach-Potp. 9.00:1 uurtje 9.30: Vaz Dias 9.40:| tuuriijke reis der Familie N. C. 1 Hierna tot 11.30: Gramofoonpl. Daventrv, 1554 M. 10.35: Morgeai 11.05: Lezing 12.20: NorthernJ orkest o. 1. v. J. Bridge 1.35—21 gelconcert T. W. North 2.151 scholen 3.50: Sted. orkest Bournf o. 1. v. Dan Godfrey en Tobias 1' Vivian Langrish (piano). O.a. lstel phonie in Bes, Schumann 5.05: f concert Reg. New 5.35: Kinöeil 6.20: Berichten 6.50: Oude Eca liederen door J. Morel 7.10. 11 7.50: Lezingen 8.35: Uit de Qf Hall: BBC-Symphonie-orkest o. LI Beult. Met medewerking van A ipiano). O.a. Concerto grosso in P Op 6, Nr 12. Handel en Piano-coMl 5 in Es, Beethoven 9.30: Berichl 9.45: Vervolg concert. O.a. 7de Sjnif in C., Schumann 10.45: Bericht* lezing 11.05—12.20: Sydney Kyte^ Band. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. I 12.50: Gramofoonpl. 9.05: „Le r" van Seville" van Beaumarchais. van P. Bastide. M. m. v. orkest ell s o. 1. v. E. Bigot. Kalundüorg, 1153 M. 11.20-120 eert uit Rest. „Wivex" 2.20i— Hansens Orkest 4.204.50: Gran 7.20: Oude Deensche liederen oei O. Buch 9.05: Klarinetrecital ChrJ sen 9.35—10.20: Fini Henriques-ef o. 1. v. Gröndahl. Langenberg 473 M. 6.257-20/ eert uit Hamburg 11.20—12.10: ca uit Breslau 12.25—1.50: Concert! leiding van Wolf 4.20—5.20. CjJ o. 1. v. Wolf. Hermann Munk (lieoJl de luit) 7.50: Werag-orkest o.| Buschkötter. Cecilia Hansen (vioollJ Vioolconcert E-moll, Tschaikowsty -J Berichten en hierna tot 11.20: Danr ziek door Alfred Beres en zijn Band. I Brussel, 508 en 338 M. 508 M- j 2.05: Gramofoonpl. 5.20: M» concert (Gramofoonpl.) 6.50: Dat ziek 8.20: Mandoline-concert Sylvio Ranieri. O.a. Ouverture „riji Rossini en Capripe Viennois, 9.20: Concert in Oud-België te i>ru 338 M.: 12.35—2.05: Gramofoonpl. Dansmuziek 6.50: Gramofoonpl Concert voor hoorn en piano. na. 9.20: Concert in de Memlinczaal J werpen. Rome, 441 M. 7.20: GramoW 8.20: Uitzending van een Opera. Zeesen, 1635 M. 7.20: njafjÏÏL en zijn orkest 8.05: Actueell pr-J 8.35: Geestelijke muziek. "7 Orkest en koor v d. Staatsopera' Tweede acte van „Der BettelsMj® 1 Millöcker. 10.40: SyroP^iflwii muziek onder leiding van Rudou r „Haus Vaterland." Hierna Dansmuziek door Oscar Joost en»

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10