HALS Alle dagen zijn bij WAALS goedkoope dagen. M^" Dinsdag als extra aanbieding. VERGUNNING SPORT. M-straat 130-136 ^nstbode NIET DOORGAAT. JAC. DE JONG toezicht op huiswerk SCHAKEN. ET KAMPIOENSCHAP VAN- LEIDEN en omstreken. Om den ivisselprös van het ..Leidsch Dagblad". 6e ronde zyn de volgende partijen j- g. Pels verliest aan P. L. J. H. Hooyer en E. v. d. Valk spe- oep: M. Bloem en A. Zanen spelen f v d. Hoeven verliest aan Th. Ad- V. H Bosscha wint van w. F. teebroken partij Snieder-Bloem uit ronde is tevens uitgespeeld en Béder gewonnen, nd is nu als volgt gewijzigd G. Bosscha 1 x uit 2, Rassers Is 1 x uit 4. Hooijer 'ft uit 5. De Jï xx uit 5, Ouwerkerk 1 xxx uit 5 6. Valk x uit 3. loep: Admiraal 2 uit 5, v. d. Hoeven f 5. van Eybergen 3 uit 5. Bloem l'/2 H. Bosscha 4V; x uit 6. Zanen j en Snieder 3'/s uit 5. brijdag begint de 7e, (de laatste) met de partijen De Bruyn-G. Bos- an der Valk-Ouwerkerk. Bloem ist. van Eybergen-v. d. Hoeven en [-Zanen. het maximum aantal te behalen 6 bedraagt is in de 2e groep W. Icha zeker van een plaats in de over- bsgroep. De andere plaats zal ten [jlèn aan Snieder of van Eybergen. nnen deze spelers nog gelijk uitko- i de ie groep is Rassers met 4 uit Est zeker van een plaats, over de Eg der 2e plaats valt nog weinig te Tien. aangezien in deze groep neg [helft der partijen zijn uitgespeeld. I liet verloop dezer ronde nog het. je lassers. Zwart speelde de Aljechin- lgmg en e4 Pf6. Het doel dezer ope- foor zwart is: de witte centrum- a naar voren te lokken, om ze daar- jumen veroveren. Ban gelukte nu wel niet, maar zwart toch beter te staan. Later deed wit Etzet. die hem een officier kostte. hij opgaf. fer-v. d. Valk. Siciliaansche verde- [door wit niet al te best behandeld. XP: zwart maakte van zijn kansen t beste gebruik, het slot was remise. j-Zanen. Tweepaardspel in de na- [net offer van het witte paard op f7. j langen tijd de beste kansen, maar |e voorbijgaan, zoodat de partij ten n remise eindigde. Hoeven-Admiraal. Thans de Ln- kerdediglng van het Damegambiet, kreeg alras de beste stelling en won leen toren De witte koningin kwam [irn ongunstig te staan en zwart kon »r een looper winnen, waarna wit ij opgaf. t Bosscha-Snieder. Dit was een be- le partij, want Snieder verzekerde pr remise of winst vrij zeker een i de eindgroep. Hij speelde echter I zij n gewone manier, want hij liet 1 den 20en zet zoo maar een pion en twee zetten later liep hij lieven zet mat in twee zetten. pr-Bloem. Deze afgebroken partij irt na het hervatten door Snieder [til. Hij was reeds een officier voor [pionnen van zwart waren weinig [toen Snieder de gelegenheid kreeg i koning het zwarte spel binnen te HOCKEY. KEDERLAND8CR DAMES-ELFTAL. [wij vernemen is het Nederlandsch [lltal als volgt samengesteld: mej. Molhuyzen (HÖC.) mej. Franzic (TOGOi en mej. 'Couquerque (HOC.t Jen mej. Kist (TOGO), mevrouw |(Amsterdami en mej. Pabst (Arn- mej. v. d. Berg (Amsterdam), !h. Broese van Groenau (Kieviten). Dros—Canters (HOC), mej Bau- BUtphen) en mej. Hofland ('t Gooi) B d.m. UI—LEIDEN II G—2. r eenige spelers niet gekomen waren, t Leiden dezen wedstrijd met slechts man. Toch gaf zij goed partij, ieder jn uiterste best en H. D. m. had het emakkelijk Dat een nederlaag niet Men kon worden spreekt vanzelf. 1 ua het begin krijgen twee Leidsche l een klap tegen hun knie. waarna ze ld den wedstrijd verder spelen. Op Hiike wijze maakt de linksbuiten d. m. een goal (10). Leiden valt •beurt aan en maakt met een fan- hen bal gelijk (1—1). H. D. M. is i de meerderheid en scoort voor de »3 tweemaal (3—1) hervatting gaat Leiden steeds spelen H. D. m. vat het kalm op en niet erg geestdriftig. Daar Leiden back speelt, staat de Haagsche 'de vaak buitenspel. Toch weten heeren twee kansen te benutten Leiden is niet ontmoedigd en doet AanvallenNa een schermutseling tet vijandelijke doel, rolt de bal in f <?—2). .Uidsche achterspelers raken lang- aand vermoeid, waarvan H. D. M. i ?°°r n°S een doelpunt te maken ®et 6—2 het einde komt. NEDERLANDSCH XI-TAL-. ANGLO INDIANS 0—0. Het nationaal elftal geeft schitterend partij. De belangstelling voor den internatio nalen hockeywedstrijd welke gisteren op het H.V.V.-veld te Den Haag plaats vond was buitengewoon groot. En de toeschou wers hebben een spannenden kamp ge zien. In den aanvang waren de gasten sterk in den aanval en ontwikkelden zij een goed sluitend samenspel. Tresiing was echter zeer stokvast en wist telkens de aanvallen te onderbreken. Langzamer hand kwam ook de Nctlcrlandsche aan val los en vooral Gunning op de rechts buitenplaats was zeer snel. Tot schieten kwam het echter niet daar de Anglosche verdedigers voortdurend op doortastende wijze ingrijpen Voor de Hollandsche goal ontstond een gevaarlijke situatie toen Hardebcck uit- loopende den bal miste. De Waal werkte op het nippertje corner. Hierna kregen we weer een aanval van het nationale team waarbij Gunning hard langs de lijn rennende den bal in de slagcirkel bracht en handig om v. Beugen-Bik heen een scherp schot inzond. Patterson was ech ter op zijn plaats en zond den bal retour. Direct hierna kreeg v d. Berg het leder goed door de Geer aangegeven en ook hij zond een schot in dat Patterson op het niopertje kon wegslaan. Door missen van de Waal en van Lierop ontstond een gevaarlijke goal. Buitenspel deed de kans tenslotte voor de Engelschen verloren gaan. Kort voor rust wist Harde- beck door snel uitloopen een vrij zeker doelpunten te voorkomen. Direct na de hervatting waren de gas ten weer in den aanval. Hardebeck liep uit doch miste den bal en de dachten Lawrence reeds te zien scoren toen plot seling de Waal opdook e.'< den bal corner werkte. Hierna kregen we een sterk over wicht van het nationale team waarvan enkele corners en strafcorners het resul taat waren. Tot scoren kwam het echter niet. Een snelle aanval der gasten le verde weer eenlg gevaar, doch na een scrimmage ging de bal achter. Het spel der Engelschen werd af en toe fanatiek, op het ruwe af. doch de arbiter gaf hier voor een serie vrije slagen welke de ge moederen bedaarden. De tijd verstreek zonder dat gescoord werd. Het Nederlandsch elftal heeft met dit gelijke spel eigenlijk minder gekregen dan haar toekwam, want vooral de tweede helft domineerden de onzen ste"k. Er was echter geen doorkomen aan. Bovendien was Patterson bij het wegwerken lang niet onfortuinlijk. Het B-elftal verloor Zaterdag te Hil versum met 5—0 van de Anglo-Indians. SCHERMEN. HET FLORETKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VOOR HEEREN. Giandomenici winnaar. Tot besluit van de competitie van den Kon. Ned. Amateur Schermbond werd in de zalen der schermver. „Incasso Bank" te Amsterdam gestreden om het floret-club kampioenschap van Nederland voor hee- ren. Als bijzonderheid kan gemeia worden, dat mej. de Boer deel uitmaakte van de lieeren-equipe der Amsterdamsche Scherm - club. teneinde haar gevechtswaarde te verhoogen en als training voor de a.s. Olympische Spelen. Het totaalresultaat werd als volgt- gew. prt. ontv. tr. geg. tr. Giandomenici 39 61 129 Amst. Schermclub 31 73 110 Incasso Bank 21 99 87 Schermcl Utrecht 5 134 46 De schermvereeniging „Giandomenici" wist dus met vrij groolen voorsprong den titel van kampioen 1031 op floret voor equipes te behalen. Omtrent de persoonlijke resultaten zij nog het volgende opgemerkt: Mej. de Boei en' de heeren F. Mosman en C. Weber be- hooren tot de eventueele candidaten by de a.s. Olympische Spelen. Onze nationale floretkampioene, Mej.de Boer verloor vier partijen, n.l. met 13 van Knook, met 23 van Olman, met 23 van Burger en met 13 van Sjerp. Bij het. totaal-klassement werden door den heer J. Olman met IC en R Burger met 9 en door Mej. de Boer en den hoer N. Sjerp Jr. ieder met 8 gewonnen pai- tijen. het beste resultaat geleverd. OEFENINGEN VOOR DE OLVMP. SPELEN. De schermers, die indertijd door de technische commissie van den Kon. Ned. Amateur Schermbond zijn aangewezen voor een eventueel mogelijke uitzending naar de Olympische Spelen te Los .Ange les hebben al verschillende malen gele genheid gehad hun gevechtswaarde te verhoogen. Om deze schermers thans nog weer in de gelegenheid te stellen steeds andere schermers te ontmoeten, hebben de schermzalen Aerts, Boulllet, Brassine, Gi andomenici, v. Hulssen en Gijsberti Ho- denpijl (Leiden) hun zalen beschikbaar gesteld voor deze oefeningen. Het bestuur van den K.N.A.S.B heeft thans besloten, mej. J. J. de Boer, onze nationale kampioene op floret, toestem ming te verleenen deel te nemen aan floretwedstrijden voor heeren, in verband met haar training voor de O.S. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Na langdurige discussi's nog geen beslis sing inzake de salarisverlaging - De belas- tingverhooging goedgekeurd - De Rijks steunregeling aangenomen - Het bonnen stelsel - Aanmerkingen over het Water leidingbedrijf. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De voorzitter sprak de nieuwjaarsrede uit, met de gebruikelijke gelukwenschcn. Vervolgens een kort overzicht over het jaar 1931. De bevolking is niet 100 perso nen toegenomen ,376 personen vestigde zich in deze gemeente, terwijl 364 Dersonen werden afgeschreven wegens vertrek. Er werden in 1931 40 bouwvergunningen afgegeven, waarvan 2 voor te stichten electrische poldergemalen en één voor het geheel herbouwde patronootsgebouw. Per 31 October waren er 8, per 31 De- cembeï j.l. 159 en per 31 Januari jl. 16G personen in deze gemeente werkloos. In 1931 is voor het bestrijden van één en ander f. 8700 uitgegeven. De heer L van der Geer. oudste lid in jaren dankte den voorzitter voor zijn woorden. De notulen werden ongewijzigd gearres teerd. Ingekomen was een verzoek van P. Lemmers e.a. om wijziging van de politie verordening ten aanzien van losloopende honden, die veel schade veroorzaken In de bloembollenbedden. Van de gemeente Noordwijkerhout is een schrijven ingekomen, om de politieveror dening zoodanig te wijzigen dat verkoopin- gen van oud hout in deze gemeente niet worden gehouden zonder voorkennis van B. en W„ zulks met het oog op invoer van bacillen of ongedierte. Genoemde verkoo- pingen schijnen thans te worden ver plaatst van Noordwijkerhout. waar de po litieverordening luidt als hier is aangege ven, naar deze gemeente. De voorzitter zegt, dat B. en W. met de noodige voorstellen bij den raad zullen komen. De verordening op de heffing van keur- loonen van den Vleeschkeuringsdienst in den kring „Lisse" wordt zonder h, st. ge wijzigd. (Keurloonslachting varken wordt van f.2 gebracht op f. 1.50). Ingekomen is de goedkeuring van G, S. op de „regeling crediet kleine kweekers" en op de beheersverordening waterbedrijf, dit laatste op voorwaarde dat het kassaldo bepaald wordt op f 500. Uit ingekomen rapporten blijkt dat kas en boeken van gemeente-ontvanger en administrateur door het Bureau van Verificatie in over eenstemming is gevonden. Aan de orde werd nu gesteld de behan deling volgende voorstel tot verlaging van de salarissen van het gemeenteperso- neel. Er zijn drie voorstellen- nl. één van de heeren van Reisen. Nijssen, Jansze en Spierenburg en van den heer van der Voer en een van B. en W Het eerste voorstel luidt: de salarissen of loonen tot en met f. 1300 per j. met 10 pet., boven f 1300 tot en met f. 1500 per jaar met 15 pet. en bo- van f. 1500 met 20 pet. te verlagen met in achtneming dat de korting zal worden toe gepast op het gezamenlijk salaris, dat een ambtenaar, gemeenteveldwachter of gè- meente-kerkman uit welken hoofde ook in gemeentedienst geniet, met inbegrip van inkomsten verkregen uit het gemeentelijk waterbedrijf. Bovendien stellen zij voor, G. S toestem ming te verzoeken met ingang van 1 Ja nuari 1932 een korting van 20 pel. te mo gen toepassen op de salarissen van den burgemeester en den secretaris-ontvanger. Het voorstel van den heer van der Voet luidt: als tijdelijke maatregel 5 pet. op de gezamenlijke salarissen van allen in ge meentedienst zijnde ambtenaren enz. te korten met ingang van 1 Maart a.s. en G S. te verzoeken die korting ook van toepas sing te verklaren opdesalarissen van den burgemeester, den secretaris-ontvanger en den wethouders. De vertegenwoordigers van de verschil lende organisaties werden in de gelegen heid gesteld hun opinie te uiten over de ingediende voorstllen en maakte bezwaar tegen elke salarisverlaging. Uitvoerig be toogden zij dat de loonbepaling voor het personeel in overheidsdienst, niet die fac toren gelden, welke in het particulier be- derijf richting gevend zijn. daar het over- hidspersoneel niet over dezelfde machts middelen beschikt, mat name het stakings recht. Een glijdende loonschaal werdt door de orgahisaties eveneens verworpen. Ver der beluogen rij dat de loonen in Voor hout nit aan den hoogen. zelfs in verge lijking met gemeenten van gelijken struc tuur, meer aan den lagen kant zijn. Ten aanzien van de politie werd nog opge merkt. dat verschillende gemeenten van gelijke grootte als Voorhout over twee ge meenteveldwachters beschikken en de kosten der gemeentepolitie te Voorhout daarom relatief toch al laag zijn Gehoord de besprekingen adviseeren B. en W. thans een salarisverlaging toe te passen voor 2 jaren van 5 pCt. door het pensioenverhaal te brengen van 3 pCt op 8 pCt. en adviseeren verwerping van de voorstellen van Reisn c.s. en van der Voet. De heer van Relsen spreekt zijn ver wondering uit over het feit. dat de orga nisaties zoo weinig medewerking verlenen en vraagt zich af. wie of de salarissen vo teert, de organisaties of de raad. Vervol gens bevreemd het hem, dat B. en w. niet over het voorstel van hem e.a. zeggen en hier geen toelichting hebben gegeven aan de organisaties. Spreker wenscht thans nog zijn voorstel te wijzigen, omdat B. en W. voorstellen 5 pet. pensioenbij drage meer te verhalen, in resp. 5, 10 en 15 pCt. en wenscht geen uitzondering te maken voor sommige salarissen. De heer Spierenburg sprak over dit onderwerp ongeveer als volgt- „Van het hooren der organisaties over de voorgestelde salariskorting had ik mij geenerlei illusies gemaakt, het is begrijpe lijk dat de lichamen, die voor de belangen van hun leden hebben op te komen, zich verzetten tegen elke maatregel, die de po sitie van hun leden schijnbaar verzwakt. Uitdrukkingen als „daar slaat je de schrik van om het hart" en ..zooiets is in ons lieve vaderland nog nooit voorgekomen" waren van die zijde dan ook te verwach ten. Het bewijst alleen, dat in die kringen nog niet is doorgedrongen, wat er in ons land in het algemeen, in de bollenstreek in het bijzonder ee meer in het bijzonder in Voorhout op het oogenblik dan wel ge beurt. want de dan veroorzaakte schrik kon voor dergelijke schrikachtigen wel eens funeste gevolgen hebben. De groote nood van hun meöemenschen. het ontzettende getal werkloozen, dat eiken dag nog aangroeit, de groote lasten en de nood van de bedrijven, de groote kortingen die op de „conjunctuurloonen" in de particuliere bedrijven worden toege past af toegepast staan te worden, de desolate financieele toestand van de meeste gemeenten, dat alles blijkt de „koude kleeren" van die heeren niet. te raken. Zij staren zich slechts blind op de tractementen van diegenen, waarvoor zij als pleitbezorgers hebben op te treden. Herhaaldelijk wordt bij de beschouwing van het voorstel van Reisen c.s. door de organisaties het verwijt geuit dat dit niet gemotiveerd wordt. Het is den heeren blijkbaar ontgaan, dat het voorstel aan vangt met de zinsnede, dat de voorstel lers tot hun leedwezen door de zorgvolle vooruitzichten van het financieele jaar 1932 tot hun voorstel genoodzaakt zijn Aan deze zinsnede wordt door de organi saties geen enkel woord gewijd. Slechts de A. R. k. A. merkt op, dat de financieele toestand der gemeente nog zoo slecht niet is, welk inzicht waarschijnlijk werd opge daan bij het lezen van een interview in het „Leidsch Dagblad". Misschien zou het Hoofdbestuur van genoemde vereeniging wat dit betreft tot een ander inzicht ge komen zijn als het kennis had kunnen nemen van het voorstel tot vaststelling van het opcentencijfer op de gemeente fondsbelasting n.l. 75. dat straks aan de orde zal komen. Waarschijnlijk was ge noemd bestuur ook niet bekend hoe het Waterbedrijf in deze gemeente floreert, met de zorgen, die dr werkloosheid in deze gemeente baart, om van andere stroppen, die wij nog krijgen, maar te zwijgen. Het verband tusschen den toestand van het hoofdbedrijf dezer gemeente en de finan ciën van die gemeente wordt door de or ganisaties blijkbaar niet ingezien, de raad van Voorhout zal echter goed doen dit verband wel in te zien. Aan salarissen be talen wij ongeveer f. 5.per inwoner uit. De hoofdbron van inkomste onzer ge meente is de uitkeering die zij ontvangt uit het gemeentefonds. Deze uitkeering werd tot voor korten tijd onaantastbaar geacht, het is intussehen gebleken dat de minister van Financiën te dien opzichte een andere meening huldigt Uit het oog mag niet worden verloren dat Voorhout tengevolge van toevallige omstandigheden op het gunstige uitkeeringscijfer van f. 13 per inwoner kan bogen voor Noordwijker hout b.v. is dit slechts f. 5.40 per inwoner Waar blijven wij als die sclieeve verhou ding eens wordt weggenomen? De arbei ders zullen door komende loonsverlaging en verhoogde belasting voor zware lasten komen en vele bloembollen bedrijven zul len. daar met verlies is gewerkt geen be lasting opbrengen. In elk opzicht is dus een voorzichtig beleid geboden en uitdien hoofde ook een salarisverlaging nood zakelijk. De voorzitter antwoordt den heer van Reisen dat georganiseerd overleg het eenige middel is dot de ambtnearen rech tens hebben en dat hun dat niet onthou den moet worden, voorts dat B. en W. geen advies kunnen toevoegen aan een voorstel door één of meer leden van den raad ingediend Zij kunnen het niet toe lichten, omdat immers niet de motieven welke tot indiening hebben geleid bekend zijn en het verwonderde hem dat de hee ren zelf geen toelichting gaven. Den heer Spierenburg antwoordt spr., dat nog niet alle belastingbronnen zijn aangeboord zoodot ten deze geruststelling kan be staan en geeft als zijn meening. dat de overheid wat bezoldiging betreft, dient voor te gaan. Weth. van der Hulst merkt op. dat als Voorhout f.13.per inwoner en Noordwij kerhout f 5.40 per inwoner ontvangt, onze gemeente er dan ook nog zoo slecht niet voor staat. Het voorstel van B. en W. is juister. In stemming gebracht wordt het eerste voorstel verworpen met 6 tegen. 4 st. Vóór stemden de heeren van Rëisën. Nijssen. Jansze en Spierenburg Het voor stel van den heer van der Voet werd nu in stemming gebracht, waarbij de stem men staakten. Vóór stemden de heeren v. Reisen. Nijssen, de Groot. Jansze en Spierenburg. Tegen stemden v. d. Laan, v. d. Hulst, van der Geer. Witteman en Vester. Dit voorstel komt dus in een vol gende vergadering in herstemming, waar na eventueel het voorstel van B. en W in stemming zal worden gebracht. Thans kwaih aan de orde de beslissing, omtrent al- of niet zal worden voortge gaan met de verleening van steun in geldswaardige bonnen aan de werkloozen, die hiervoor in aanmerking komen. De werknemersorganisaties bleven zich sterk tegen het bonnenstelsel verzetten en mo- tiveeren hun standpunt als volgt: a. de arbeiders zijn niet geheel vrij in de wijze, waarop zij het uitgekeerde steun bedrag wenschen te besteden; b. er deden zich bij proefneming geval len voor, dat iemand tot een bedrag van f. 0.87 en f. 3.66 levensmiddelen kocht en na betaling in bonnen werd gedwongen de koopsommen aan te vullen tot respectie velijk f.1 en f.4. c de levensmiddelen zijn te Voorhout in 't algemeen duurder da nelders; Van de zijde der middenstandsvereen. de „Hanze" werd betoogd, dat de winkeliers en bak kers met hunne waren in deze gemeente niet duurder zijn dan in de omgeving, be houdens dan het geval van oneerlijke concurrentie, hetwelk zich gedurende de proefneming ook inderdaad voordeed, doch dat geen duurzaam karakter kan hebben. Voorts betoogde deze organisatie dat toch bij de subsidieering van werken door de gemeente hoogere loonen worden uitge keerd, dan noodig zou zijn, wanneer deze werken zouden worden uitgevoerd zonder te letten op het al of niet georganiseerd zijn of zonder te letten op de woonplaats van de werknemers. De heer Nijssen be grijpt niets van het verzet der arbeiders, daar het kerkelijk armbestuur ook met bonnen werkt en nimmer een klacht heeft gehoord. De heer Witteman geeft in over weging over te gaan tot stemming, daar met spreker over dit punt toch geen einde wordt gevonden. Aldus wordt besloten: de stemmen staakten 55, zoodat ook deze handeling het einde niet kon brengen. Voor invoering van het bonnenstelsel stemden van der Laan. van der Hulst, van der Geer. Vester en Nijssen, de overigen stemden tegen. Punt 5 van de agent a voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tot heffing en invordering van opcenten op de gemeentefondsbelasting en tot vast stelling van het aantal opcenten, waarbij wordt geadviseerd dit aantal op 75 te stel len. De heer Van Reissen adviseert dit aan tal opcenten te verlagen en een radiobe- iasting in te voeren. De heer Spierenburg pleit eveneens tot verlaging van het door B. en W voorgestelde. Hij vindt 60 hoog genoeg voor de belastingbetalers. Na nog eenige discussie waaraan door den voor zitter, Van der Laan en Van Reissen wordt deelgenomen, gaat het voorstel van B. en W. met alg. st. onder den hamér door. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de voorschotten op de exploitatie ver goeding der bijzondere scholen over 1932. Het voorstel wordt zonder st. aange nomen. Aan de orde werd gesteld de bespreking tot aanvaarding der rijksregeling voor werkloozen. waarbij B en W. tot aanne ming adviseeren, omdat de zorg voor on dersteuning van werkloozen momenteel 'n zoodanige omvang aanneemt, dat het op den duur door deze gemeente zonder steun van het Rijk dezen last niet zal kunnen blijven torsen. Bij de besprekingen werd door den heer De Groot voorgesteld" om de bedragen van f. 10.20 en f. 6 te brengen op f. 11 en f 8 p. week, welk voorstel bij den heer Witte, an ondersteuning vond. Bij gehouden stem ming is dit voorstel verworpen met 8 tegen 2 stemmen, die van de voorstellers. Over het voorstel van B. er. W. werd een uit voerige bespreking gehouden, waaraan door alle leden werd deelgenomen, en hiel en daar door den voorzitter toegelicht. Zonder h. st. is dit voorstel ten slotte aan genomen. Het voorstel van B. en W. tot benoeming eener raadscommissie van drie personen, belast met het uitbrengen van een verslag omtrent het ontwerp-reglement van orde voor de raadsvergaderingen wordt door den voorzitter toegelicht, waarna bij stem ming worden aangewezen de heeren Van der Voet. Spierenburg en Van der Geer. Bii de rondvraag geeft de heer Spieren burg berekeningen met toelichting over de sticiifcingskosten van het aWterbedrijf. waarbij o.m. blijkt dat de begrooting stich- tingskosten met f. 65.000 is overschreden en de exploitatiekosten ruim f. 8000 te laag zijn geraamd. Aan het einde van zijn be toog zegt spreker dan: „Het is niet aan mij om te beooröeeien wie er voor dit fias co verantwoordelijk is. waarvan de ge meente nog veel plezier kan beleven. Vast staat echter, dat er op een vreemde en onzakelijke manier met de-gemeentebelan gen is omgesprongen." De voorzitter antwoordt den heer Spie renburg ,dat wegens uitbreiding tijdens de stichting van het bedrijf de begrooting is overschreden en dat de toezichtkosten werden verhoogd, doordat een grooter be drag werd verbouwd. Weth. van de Laan vindt de uitdrukking als „fiasco" geheel onjuist, daar het water van prima kwaliteit is. waarmee heel veel Voorhouters ten zeerste gebaat zijn. Ver der betoogt spr. dat men vooruit geweten heeft, dat een exploitatie van een Water bedrijf in deze gemeente duur moest zijn wegens de groote uitgestrektheid. Toen evenwel de begrooting van 1928 ons een overschot liet van f. 25.000 hebben wij het aan willen wenden tot het stichten van een Waterbedijrf. Als wij dus eenige iaren met verlies moeten werken, dan geeft dat niets, daar de dekking daarvoor reeds aanwezig is. De heer Spierenburg zegt dat bij een verlies van meer dan f. 5000 per jaar, zooals in 1931. de f.25000 vlug opgesou peerd zullen zijn e nzegt niet te gelooven. dat het bedrijf binnen de eerste tien iaren rendabel zal ziin. Na nog eenige discussie hierover wordt de vergadering gesloten en gaat men over in comité generaal. Ongecorrigeerd BREIKATOEN, ind..nthren, pracht kleuren, knotten van 100 gr 0.20 Dinsdag 3 knotten voor 0.55 KAARTJES STOFZIJDE, alle kleu ren, per kaartje 0.04, alleen Dins dag 5 kaartjes slechts 0.18 BLOEMHANGERS met ketting, moderne uitvoering in div. kleuren, alleen Dinsdag 0.72'/! HOUTEN AFDRUIPBAKKEN, als bijzondere partij-aanbieding al leen Dinsdag 0.70 GEMOLT. DAMES DIRECTOIRES zeer solide, diverse kleuren. Waarde -.59 - Alleen Dinsdag 0.45 "°»W SIMON THOMAS, 51 L vraagt een kan werken en koken, v. g. g. v. -*en 's avonds tus- uur. 4283 J. OUWERSLOOT Jzn. Agent „LEIDSCH DAGBLAD" VALKENBURG (Z.H.) beveelt zich beleefd aan tot het aannemen van Abonne menten en het plaatsen van Advertentiën in dit Blad. Notaris TROOST te Leiden bericht, dat de veiling van de pereeclen Musschcnbroekstr. 11/lla en Hansenstr. 11/lla en 13/13a, dd. 26 Februari en 4 Maart 1932. 4292 Te Leiden ter overname aangeboden op een der beste standen een goed beklante VERGUNNING, waaraan zoowel Tappen als Slijten is verbonden. Brieven aan het Bureau van dit Blad onder No. 4281. LEIDERDORP Agent „LEIDSCH DAGBLAD" beveelt zich beleefd aan tot 't plaatsen van Advertentiën en aannemen van Abonne menten op bovenstaand Blad Gevraagd: voor leerlinge le klas Gym nasium. Brieven met opgave van condities onder No. 425S Bur. van dit Blad. 3-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7