EEN SPANNENDE VOETBALWEDSTRIJD BODEGRAVEN—K.V.C. 4—2. Bodegraven buiten gevaar. Met een overwinning op het Haagsche R.V.C. heeft Bodegraven het derde-klas- serschap wederom voor een jaar geprolon geerd. Door deze zege toch hebben de rood-zwarten een puntenaantal bereikt van 13 met nog één te spelen wedstrijd voor den boeg. terwijl het Goudsche G. S. V., zelfs al wint zij haar beide laat ste wedstrijden, het niet verder kan bren gen dan tot 11 punten, waardoor de groen-witte Goudenaars definitief op de laatste plaats zijn gedrukt en gedoemd zijn, degradatiewedstrijden te spelen. Bodegraven won den toss en speelde voor rust met wind mee. Het spel golft aanvankelijk snel op en neer met nu eens Bodegraven, dan weer R.V.C. in de meer derheid. Na 15 minuten is het de rechts buiten van Bodegraven, die met een fraai diagonaal schot de thuisclub <de leiding weet te geven, 10. Een serie Bodegra ven aanvallen volgt en als Zeilstra een maal mooi doorgeeft naar Boelen, schiet deze ineens en onhoudbaar in, 20. De gasten laten zich hierdoor echter geens zins ontmoedigen en enkele heftige at taques volgen, evenwel zonder resultaat. Aan de overzijde krijgt Oostveen een mooie kans, als hij het leder zuiver toe gespeeld krijgt, doch zijn schot gaat hoog over. Nadat Wolswijk een hoog schot on schadelijk heeft gemaakt en de midden voor der gasten nog eens over geschoten heeft, volgt een keurige Bodegraven-aan val, doch treuzelen voor doel is oorzaak, dat een doelpunt uitblijft. Rust gaat in met 20. Was Bodegraven voor rust het meest aanvallend, toch hebben de gasten ongetwijfeld gedurende de tweede speel- helft het beste van het spel gehad, waar bij vooral de rechtsbuiten zich bijzonder onderscheidde. Reeds spoedig kreeg R.V.C. een tweetal corners te nemen. Bij de tweede werd de bal keurig voorgezet, Wolswijk ving het leder op, doch werd met bal en al in het net geloopen, 21. Aan de overzijde gelukte het Zeilstra te scoren, doch dit doelpunt werd wegens buitenspel geannuleerd. Na goed samen spel belandde de bal bij den rechtsbuiten van Bodegraven, die overgaf aan den rechtsbinnen Oostveen. Deze knalde rake lings langs het doel, doch de linksbuiten stond op zijn post, en joeg den bal in de touwen, 31. Er was toen ongeveer 10 mi nuten gespeeld. Nadat enkele Bodegraven- aanvallen op buitenspel waren gestrand, gelukte het R.V.C. het spel te verplaatsen. Eenige corners waren hiervan het resul taat, en een hiervan werd zoo keurig ge nomen, dat het leder, zonder verder door een anderen speler te zijn aangeraakt, in het net verdween, 32. Aangemoedigd door dit succes kwamen de gasten steeds weer terug en haar snelle aanvallen be zorgden de verdediging van Bodegraven handen vol werk, doch verder dan eenige corners wist R.V.C. het niet te brengen. Bij de thuisclub ging Vermolen dan even middenvoor spelen en Boelen midhalf. Een schot van eerstgenoemde ging rake lings na, terwijl bij een volgenden aan val van Bodegraven een back der gasten het leder met de hand bewerkte. Uit de hiervoor toegestane penalty scoorde Boe len onberispelijk 4—2, daarmede de over winning tot een feit makend. Nadat R.V.C. nogmaal een corner had genomen, welke niets oplevert, floot scheidsrechter van der Spek, die onberispelijk leidde, het einde. AVANTI—HILLEGOM 3—2. In een wedstrijd waarvan voor beide partijen niets afhing is er gespeeld alsof er een kampioenschap te behalen was. Wel is waar heeft Hillegom de punten aan Avanti moeten laten maar de ver houding was beter andersom geweest, want niet minder dan zes maal kwamen palen en lat Avanti te hulp en behoedden haar voor een stevige nederlaag. Het is weer eens gebleken, wanneer de wil er is, dat Hijlegom nog wel beter kan dan den laatsten tijd. Wederom hebben zij 3 in vallers. die goed voldeden. De linkshalf verdient een extra vermelding voor de schitterende partij voetbal die hij heeft gespeeld, zoowel verdedigend als voedend. Om ruim 2 uur trapt Hillegom tegen wind in af en gaat dadelijk tot den aan val over, die op niets uitloopt. Hillegom is sterker en steeds zit zij voor het Avanti- doel. Na eenige minuten wordt Hillegom een te ver opdringen noodlottig, want ge heel onverwachts breekt de midvoor door, en dit is ongetwijfeld de beste voorhoede speler van het veld; razend snel en in alle standen weet hij de weinige kansen, die hij kreeg in zuivere kogels om te zetten. Van Dijk, die door uitloopen misschien had kunnen redden, kreeg nu geen schijn van kans 10 Dan is het weer Hillegom, dat het Avanti-doel bewerkt; tot ieders verwondering is het weer de midvoor die een oogenblik wordt losgelaten en met een schitterend schot via den paal is de stand 2O.Nu zijn de gasten niet meer te hou den en keurig samenspelend gaan zij er van door. Als van Beek maar voor het in trappen heeft, wordt hij in den rug ge duwd wat den scheidsrechter niet ontgaat. Uit de strafschop doelpunt dezelfde speler met een tam schot 21. Kort hierna breekt de rust aan. Als weer is begonnen, krijgt Hillegom den wind mee. We kunnen over deze helft kort zijn; gedurende drie kwartier is Hille gom in den aanval, corner op corner wordt genomen, maar niets gelukt. Een schitterend schot van v. d. Hulst tegen den paal verdient vermelding. De links- bulten van Hillegom is blijkbaar vermoeid want vele ballen kan hij niet voor krijgen. De uitvallen van de gastheeren zijn spora disch doch zeer gevaarlijk. De gelijkmaker wordt ieder moment verwacht, doch vrouwe Fortuna is niet met de gasten. Geheel tegen de verhouding In, brengt Avanti een kwartier voor tijd den stand door haar linksbinnen op 31. Hillegom wil toch nog een gelijk spel forceeren, doch succes blijft uit, vlak voor tijd verkleint v. Beek den achterstand met een schitte rend schot. Als scheidsrechter de Whiter die tot ieders genoegen leidde, het einde aankondigt, heeft Hillegom een onver diende nederlaag geleden en kan tevens op een schitterende wedstrijd terug zien. Zoo doorgaan Hillegom, dan kan succes niet uitblijven. I.V.O. 2— Hillegom 3 —1—8. Hillegom jun.Bloembaal jun. 43. LUGDUNUM V DE EERSTE L. V. B.-KAMPIOEN. Door een éclatante 112 overwinning op A.S.C. IV is het Lugd. 5 gelukt, het eerste kampioenschap in den L.v.B. te behalen, en nog wel ongeslagen, wat zeer zeker een felicitatie waard is. De wedstrijd A.S.C. 4 Lugd. 5 moest hier de beslissing brengen, daar bij een rood zwarte zege dit elftal ook nog kampioenskansen behield. Onbe grijpelijk en jammer was het daarom dat A.S.C. met slechts 9 man op het appèl verscheen. Het vurig op den kampioensti tel hopende Lugd.-team. profiteerde daar handig van en won zooals het wilde. Spoe dig was de stand 30, toen scoorde A.S.C. tegen 31, daarna Lugd. weer 41, en kort voor de rust werd het 42. Na de rust bleek al ras dat AS.C. het niet kon bol werken, en spoedig kwam de eene goal na de andere en toen de goed leidende scheids rechter liet eindigen, was de eindstand 112 voor Lugd. 5. D. V. S. II—L. D. W. S. I 1 1-1. f D. V. S. ontneemt L. D. W. S. een kostbaar puntje. Als de heer Van der Pot beginnen blaast blijkt D.V.S. volledig en LD.W.S. een in valler te hebben voor haar rechtsbuiten. Het begin is een zenuwachtig gedoe vooral van de zijde van LD.WB. want met het kampioenschap in 't. zicht zijn de gasten een beetje van de kook, ook al omdat D. V.S. de laatste weken een uitstekenden in druk maakt. D.V.S. is het eerst de zenu wen de baas, maar het geluk is niet aan haar zijde. Als LD.W.S. zich herstelt gaat de strijd gelijk op. Na de rust Is L.D.W.S. steeds in de meerderheid wat zij in een doelpunt weet om te zetten. Als de D.VJ3. rechtshalf blijft staan voor een outbal zet de LD.W.S. linksbuiten keurig voor en de midvoor doet de rest. Er is dan nog 4 mi nuten te spelen. D.V.S. valt aan en de L.D. W.S.-verdediging stellen zich verkeerd op, met het gevolg dat de midvoor langs den verkeerd opgestelden keeper in 't doel schiet. Kort daarop komt het einde van dezen in goede verstandhouding gespeel den wedstrijd. Scheidsrechter Van der Pot leidde tot aller genoegen. ROODENBURG I—LUGDUNUM II 1—1. Voor dezen belangrijken wedstrijd, met het oog op het kampioenschap der 1ste klasse L.VB., bestond in de vroege mor genuren nog al wat belangstelling. Het spelpeil verhief zich niet boven het mid delmatige, wat naast het belang van den wedstrijd, tevens haar oorzaak vond in het ongelijke en zeer kleine terrein. Herhaal delijk rolde het leer uit, om dan steeds in de slooten te belanden. Eenigen tijd golfde het spel van doel tot doel, doch gaandeweg nam Lugdunum het spel in handen, doch tot scoren kwam men niet. 't Succes kwam juist aan den anderen kant toen 5 min. voor de rust. v. Weerlee scherp voor zette en Du Prie het leer onhoudbaar in kogelde 10. Na de rust pakte Lugdu num direct flink aan doch keeper Beij weerde zich geducht. Gaandeweg verstreek de tijd en ieder dacht reeds aan een on- veranderden stand, toen Aal. 4 min. voor het einde, uit een corner schitterend in kopte en alzoo den alleszins verdienden gelijkmaker scoorde. 11. Onder een Lugd. overwicht floot de heer De Boer die uit stekend leidde, het einde. L. P. S. V. Morgenmiddag om 3 uur speelt de L. P. S. V. I voor de competitie op eigen terrein tegen Haaxlem L ALPHIA IV—SPORTMAN I 3—2. In een gelijk opgaanden strijd heeft Alphia met den oneven goal van Sportman gewonnen. Tot de rust had Sportman met 1—0 de leiding. Na de rust kwam spoedig de gelijkma ker en een misverstand in de Sportman achterhoede zorgde dat de stand 21 werd Hierop maakte Alphia nog een mooi doel punt 31, waarna de linksbinnen van Sportman den stand tot 32 verkleinde, waarmede het einde kwam. Een gelijk spel hadden de Sportmannen wel verdiend. De scheidsrechter floot cor rect. D. K. L. II—SPORTMAN III 5—0. In een prettig gespeelden wedstrijd heeft D.L.K. bewezen de meerdere van Sport man te zijn. Direct zijn de Leeuwen in den aanval en zij doelpunten spoedig, welk spelletje zij voor rust nog 3 maal herhalen. Rust 40. Na rust een zelfde beeld, wat echter door goed verdedigen van Sportman tot één doelpunt wordt beperkt. Eindstand 50. De scheidsrechter floot tot aller ge noegen. R.C.L. (JUN.)-LUGDUNUM (A) JUN. 1—5. De R.CL.-jeugd kon het tegen de Lug dunum Benjamins niet bolwerken en hoe wel ze aardig samenspeelden ontbrak op het beslissende moment het schot. Dit euvel werd door de Lugd.-voorhoede, in het bijzonder de linksbuiten, overwonnen zoo dat de Lugd.-jun. zich met de rust reeds een 30 voorsprong hadden verzekerd. Na de hervatting ging het spel vrijwel gelrik op en bij het einde was de stand 15. De heer Metsch leidde dezen aardigen wed strijd op goede wijze. A.R.C. I—L.R.C. I 8—0. Direct na den aftrap is L. R. C. iets in de meerderheid hetwelk door slecht schie ten der voorhoede geen resultaat afwerpt. Na ongeveer 20 minuten spelen krijgt L. R. C. een penalty te nemen wegens hands, welke echter naast geschoten wordt. Even later scoort de rechtsbinnen. Na de thee scheen het alsof de gasten moe zijn. Enkele malen wordt het nog geprobeerd met snelle uitvallen vooral van rechts, welke vleugel over het algemeen veel te weinig werk kreeg, doch alles zon der resultaat. Van de andere zijde gaat het makkelijker; verscheidene corners worden genomen en zoowat even zoovele malen wordt er gedoelpunt. Er is geen bijhalen aan; de keeper der gasten stond enkele malen gewoon verbluft. Het einde komt met een geflatteerde 80 over winning voor A.R.C. Scheidsrechter Neuteboom leidde cor rect. QUICK BOYS I—RIJNSB. BOYS I 7—1. Zaterdagmiddag vond de retummatch plaats tusschen Quick Boys I en Rijns- burgsche Boys, welke in een groote nederlaag voor de Rijnsburgers is ge ëindigd. Het begin is voor Rijnsb. Boys en het duurt dan ook niet lang of de rechtsbinnen der gasten jaagt het leder langs Buis. 01. Dit is voor de Katwijkers het teeken om de zaken wat beter aan te pakken en nu ontwikkelt zich een pret tig en snel spel met beide voorhoede's om beurten in den aanval. Bij een snellen aanval van Q. B. komt het leder bij G. v. d. Plas die zich niet bedenkt en onhoud baar gelijk maakt Van nu af is Q. B. in de meerderheid en het is dan ook spoedig door Taat 21. Als J. Pluimgraaff eens op doel schiet denkt de keeper dat deze naast zal gaan, maar het leder verdwijnt nog net binnen den paal in Het net. Met deze stand komt de rust. Na de rust is Quick Boys met den straf fen wind mee sterk in de meerderheid. Onophoudelijk zwermen de blauw-witten voor het geelzwarte doel, waar de keeper niet erg op dreef is en verscheidene malen gevaarlijk uitloopt. Doelpunten blijven dan ook niet uit en spoedig ligt no. 4 in de touwen, even later gevolgd door no. 5. Rijnsb. Boys is uitgespeeld en slechts sporadisch komen zij over de helft. G. v. d. Plas maakt er 61 van, waarna Taat er nag een aan toevoegt 71. Het einde komt met onveranderden stand en zoo is Quick Boys weer twee punten rijker. Nog drie punten en de Katwijkers zijn kampioen! De heer Kruit leidde correct. L.R.C. II—QUICK BOYS II 0—2. Direct ontwikkelt zich een vinnige strijd maar de schotlooze voorhoede van L. R. C. maakt dat rust aanbreekt met een blanco stand. Na de thee hetzelfde spel met Quick Boys iets in de meerderheid wat na korten tijd omgezet wordt in een doelpunt. En thousiast zitten de gastheeren er op om den gelijkmaker te forceeren maar niets helpt. Kort daarna maakt Quick Boys een 2e doelpunt door een mooi hoog schot waarmede het einde aanbreekt. Scheids rechter Arnoldus leidde correct. PEGASUS I—L.R.C. III 0—7. Een wedstrijd, welke het aankijken haast niet waard was. Over den geheelen wedstrijd een sterk offensief der L.R.C.'ers wat door 't verdedigen van doelman Ver kammen tot zeven doelpunten beperkt werd. o S. L. F. II—D. V. E. II 6—1. In de eerste helft van den wedstrijd was D.V.E. met wind mee iets in de meer derheid. Niettemin nam S.L.F. uit een goed genomen corner door haar linksbin nen de leiding. Kort daarop miste S.L.F. een penalty. Voor de rust slaagde D.V.E. erin, tegen te scoren, zoodat met gelijken stand de rust inging. Na de rust was S.L.F. overwegend ster ker en voerde dan ook den stand regel matig tot 61 op. De, midvoor doelpuntte 3 maal achtereen, tetwijl de midhalf en linksbuiten ieder éénmaal scoorden. De Leiding van dezen forschen wedstrijd be rustte bij scheidsrechter Pardon in goede handen. o L.R.C. V—FIDES PACTA II 0—14. In een allergenoeglijksten wedstrijd is het F. P. gelukt L. R. C .V. in letterlijken en figuurlijken zin aan den dijk te zetten. Vooral de binnenspelers van F. P. onder scheidden zich door productiviteit. L.R.C. speelde met 10 man F. P. was volledig. Rust ging in met 70. De scheidsrechter leidde uitstekend, o TER LEEDE III—QUICK BOYS 1—2. De verwachting dat Ter Leede tegen Quick Boys het onderspit zou moeten del ven is bewaarheid, doch de verhouding bleek voor Ter Leede niettemin bevredi gend. Ter Leede kreeg spoedig de leiding; de gelijkmaker kwam even voor de rust met een strafschop. Na de pauze had de Ter Leede-keeper menige aanval af te slaan, wat hem één keer mislukte. Het einde kwam alzoo met 21 voor Quick Boys. Van achter de stampvolle tribune bekeken! A.S.C.—RHENANIA. Een der Paaschdagen zal A.S.C. op het terrein aan de De Kempenaerstraat de Sportverein „Rhenania" 1905 uit Wiïrselen ontvangen. Rhenania speelt in de hoofd klasse van Rijnland en was begin Febr. na 17 wedstrijden nog ongeslagen. Voorts komt Rhenania met Alemannia, Aken in den wedstrijd om den beker voor het Rijnlandsche district. De bekende spelers der Duitschers, die onder leiding staan van den bekenden voetbaltrainer Pohl. zijn Dondorf, Queck, Hennes. Girkens en Putz, die meerdere malen in vertegenwoordigen de elftallen uitkwamen. WERKLOOZEN-VOETBAL. Zaterdagmiddag won L.V.V.O. I met 7-1 van het Nieuwenhuizen-elftal. Rust 30. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Morgenmiddag speelt Sportman een vriendschappeliiken wedstrijd tegen K. N. G. I. Aanvang 2 uur 30 op het terrein aan den Morschweg. DE ENGELSCHE LEAGUE. Voor de le klasse zijn de volgende uit slagen verkregen: ArsenalBlackpool 2—0 BirminghamDerby C11 Bolton W.Aston Villa21 ChelseaGrimsby T41 EvertonSheffield U51 Manchester C.Blackburn R31 MiddlesbroughNewcastle U21 Sheffield W.Leicester C31 SunderlandPortsmouth 51 W. Bromwich A.—Huddersfield 32 West HamLiverpool 10 En voor de 2e klasse: BarnsleyBristol C11 Bradford C.Port Vale40 BurnleyTottenham H20 ChesterfieldNottingham F10 Leeds U.Bury 10 MillwallCharlton A10 Notts C.Plymouth A30 Preston N. E.Manchester U00 Southampton—Bradford 03 Stoke C.—Wolverhampton W2—1 SwanseaT. —Oldham A10 R.C.L.—B.T.C. 4—2. Het met 2 invallers spelend R.C.L. (voor H. Weizen Sr en D.W. Spree) begonmetden sterken wind in den rug met een serie goed opgezette aanvallen en reeds na een 10 min. spelens had J. v. Weizen met een diagonaal schot succes. De B.T.C.'ers lie ten zich echter niet onbetuigd en rea geerden op dit doelpunt door het Racing doel, na goed samenspel, onder schot te nemen, voorloopig echter zonder resultaat. Eerst na een half uur spelen had de linksbinnen na eenige vergeefsche pogin gen, succes. Kort voor de rust zorgde Mooten voor een 21 voorsprong voor R.C.L. De tweede helft zette B.T.C. direct een sterk offensief in hetwelk tengevolge had dat de strijd meerendeels op de Ra cing helft werd gestreden, waarbij de doelpalen den goed spelenden keeper Kruit eenige malen welwillende mede werking verleenden. Toch gelukte het den B. T. C. midvoor hem van dichtbij te pas- seeren. De hard werkende halflinie met H. Welsen Jr. aan het hoofd wist het spel echter te verplaatsen naar de B.T.C.-helft waarbij Burggraaf vanaf de achterlijn in het uiterste bovenhoekje schoot en den stand op 32 bracht. Toen Mooten de beide backs en den B.T.C.-keeper pas seerde en ln her verlaten doel schoot was net pleit in het voordeel der Racing be slecht en hoewel de BT.C.'ers lofwaardige pogingen deden den achterstand te ver kleinen kwam in de score geen verande ring meer. De heer Domburg leidde dezen in zeer goede verstandhouding gespeelden wedstrijd feilloos. GYMNASTIEK. DE STEENWEDSTRIJDEN VAN DEN TURNKRING AMSTERDAM. In de Turnhall te Amsterdam vonden gistermiddag de jaarlijksche steenwed strijden plaats voor heeren en dames van den Turnkring Amsterdam, organisato risch onderdeel van het Koninklijk Ne- derlandsch Gymnastiek Verbond. De uitslagen luidden: Dames: 1. Mej. W. Wolzak, 98 3/4 punt; 2 Mej. Flick 951/4 punt; 3. Mej. v. d. Bos 86 punt; 4. Mej. Fieseler 78 1/4 punt; 5. Mej. Latour 77Vs punt; 6. Mej. Kerker 74'/ï punt; 7. Mej. Cornelisse 72 3/4 punt; 8. Mej. Ludwig 68 3/4 punt; 9. Mej. Spck- kers 65'/! punt. Heeren: 1. v d Vinden D.O.S. 102V: p.; 2. Caranca lOl'/s punt; 3. Zwaaf 92 3/4 p.; 4. Agsteribbe 90 punt; 5. S. Blitz 77 3/4 p.; 6. Schavrien 75 3/4 punt 7. Cardozoe 71 3/4 punt, allen B.A.T.O. IN HET K. N. G. V. TERUG. Met 6110 stemmen heeft de z.g. Am- sterdamsche Turnbond besloten als turn kring van het K.N.G.V. te fungeeren. LAWN-TENNIS. RIJNLAND—INTERNATIONALE CLUB. Onze landgenooten wonnen met 54. Gistermiddag weid op de overdekte ba nen te Essen een wedstrijd gespeeld tus schen het Rijnland en de Internationale Club van Nederland. De Hollanders wisten drie enkelspelen te winnen en twee van de drie dubbelspelen. De einduitslag werd 54 voor de Inter nationale Club. De gedetailleerde uitshla- gen luiden als volgt: Enkelspel: Van Olst (H.) slaat Haeckel 61 6—4. Leembrugge (H.) verliest van dr. Heitmann 5—7. 46. Koopman (H.) verliest van Meffert 36 26. Knappert (H.) verliest van Nourney 1—6 36. Die- mer Kool (H.) slaat Tacke 60, 64. Hughan (H.) slaat Stab 79 63, 64. Dubbelspel: Van Olst en Hughan (H.) slaan dr. Heitmann en Wenzel 64. 64. Knappert en Leembruggen (H.) slaan Re bus en Landschuetz 75, 75. Diemer Kool en Koopman verliezen van Nourney en Meffèrt, 16, 6—3, 26. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAIBi Uitslagen van gisteren. West I Zuid: Deetos't Zuiden Fluks—D.K.C. 3—2. Oost IA: Hellas—E.K.C.A. 0-2. Oost I B: AchillesRigtersbleek H.K.C.—D.O.S. 1—2. West II C't Zuiden 2H B S. li- West II D: H.K.V. 2—Regenboog Promotie en degradatie. West I Noord: HerculesEendrac Zilveren Korf. Afd. Noord-Holland: D.V.D.—Oio Oosterp.Volh. 32; Luto—D.T.V. Afd. Zuid-Holland: H.K.V.-Sj 5—2. Overzicht. Die Dortsche uitslag is een mooi taat voor Deetos! De Dordtsche clul den gevaarlijksten aanval op haar kranig weten af te slaan. Nu zal ook wel kans zien om nog van ïi D.K.C. te winnen, dan Is ze zoo kampioen. En Fluks heeft zich gistermid veiligheid gesteld. Fluks is zoo 9 geweest om D.K.C te verslaan, zoc negen punten bij elkaar heeft, 1 aantal kan Fluks niets overkomen In het Oosten is D.O.S. alweer e nader tot het kampioenschap ge En verder zien we dat Hercules de datle-wedstrijden slecht heeft i de club van Steenis dan toch in klasse belanden? FLUKS—D.K.C. 3—2. Het begin is van beide zijden achtig. Fluks pakt dan beter 1 komt in de meerderheid. De aan thuisclub krijgt enkele mooie kan) echter worden gemist. De D.K.C.-JJ te primitief van opzet om succes I ben. De situatie verandert dan 1 wordt sterker. Bezuyen schept zii goede kans. die hij fraai benut Even voordien had dezelfde strafworp gemist. Fluks beantwooi doelpunt met een feilen tegen waaruit v. Weesel doelpunt (1—1). volgende opstelling krijgt Fluks s overhand. Succes komt echter aan sche zijde: Van Hooff schiet in Toch weet Meijlink nog vóór de partijen op gelijken voet te brengen Na de rust beheerscht Fluks den strijd door haar middenvak. De aanval krijgt weinig werk. doch uitermate gevaarlijk. Fluks valt te sl zoodat pas 10 minuten voor het ein winnende doelpunt van de hande Horree komt (3—2). D.K.C. doet no; hopige pogingen om de stand te «i maar de Fluksverdediging houdt zoodat het einde met een zwaarbevi overwinning der thuisclub komt. SCHAATSENRIJDEN. OM DE WERELDKAMPIOENSCHA1 Vrijdag zijn, gelijk gemeld, de kampioenschappen begonnen in het rijden op de schaats. De uitslagen tt waren: 500 Meter: 1. Pedersen 41,1 Evensen 44,5 sec.: 3. EngnestaeM Potts; 5. Staksrud. 5000 Meter: 1 Ballangrud 8 OT sec.; 2. Schroder 8 min. 41.9 Staksrud 8 min. 43 min. 43 sec.; 1 r quist 8 min. 48.8 sec.; 5. Evensen 49.3 sec.; 6. Bialans; 7. Taylor. 1500 Meter: 1. Taylor 2 min. 2W 2. Ballangrud 2 min. 24,8 sec.; 3. St» 2 min. 25,8 sec.; 4. Blomqvist 2 mi» sec.; 5. Evensen 2 min. 29,8 sec.; berg; 7. Hurd 10.000 Meter: 1. Ballangrud If sec.; 2. Evensen 18 min. 1 sec L 18 min. 1 sec.; 4. Staksrud; 5. Blom 6. Schroder. Door deze uitslagen is BaUangr»1 reldkampioenschap geworden. DAMMEN. ACV WEDSTRIJD OM HET KAMPI0&» VAN LEIDEN. Om den Leidsch DagbladhA De uitslagen van de uitgestelde gebroken partijen zijn: le kl.: F. D. V. d. Bosch-J berg 11; H. de Water—W. K'eJJ zesde ronde 2e kl.: A. J- ;c J. v. Heeringen 20; B. de B® jj man 20C. Klinkenberg—A J. Schuss—C. Teunissen uitges®., Afgebr. partijen: A. J- 3i Huisman 0—2; C. Teunissen- 2—0. De partij de WaterKleijn in den volgenden stand: zwart; 5 sch. op: 13 23 24. Wit: 4 sch. op 11. 25, 26 aan zet. Bij analyse blijkt re® mijdelijk.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14