UIT DE OMSTREKEN. Varia uit de Vogelwere 'li AALSMEER. Uitvoering „Sursum Corda". Het Chr. Harmoniegezelschap „Sursum Corda" (directeur de heer P. Hulsbos) heeft een druk bezocht en uitstekend ge slaagd concert gegeven in „De Oude Vei ling". Ter afwisseling verleende medewer king de voordracht-kunstenaar de heer Arie Post, die eveneens veel succes oogstte. De avond stond onder leiding van den heer P. v. d. Meer Pzn„ die een openings- en sluitingswoord sprak. Een uitvoering waar op met veel voldoening kan teruggezien worden. Aanbesteding. Door het Bouwk. Bureau W. Maarse Jr. Is aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer J. Baardse Dzn. te Oosteinde. Het laagst werd ingeschreven: Metselwerk, Joh. van der Zwaard te Rijk f.5124; timmerwerk, J. de Jong, alhier f.3676; lood- en zinkwerk, Gebrs. J. en H. Prins idem f. 659; schilder werk, J. v. d. Zwaard Pzn. idem f. 783. Het werk werd aan de laagste inschrijvers ter uitvoering opgedragen. „Aalsmeer's Fanfarecorps" heeft be sloten om dit jaar deel te nemen aan een concours, dat in het Concertgebouw te Amsterdam zal werden gehouden en waar bij alleen door corpsen, geplaatst in de hoogste afdeelingen, kan worden medege dongen. Het corps zal in den avond van Zondag 24 April in het strijdperk komen, en wel in de superieure afdeeling. ..Bloemenlust's Klein Mannenkoor" heeft besloten op Hemelvaartsdag deer te nemen aan het in De Bilt te houden zangconcours. Het koor komt voor de 1ste maal uit in de derde afdeeling. HAARLEMMERMEER. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar S. Silver en T. Kwantes, wonende te Hoofddorp heeft onder groote belangstelling den dag herdacht, waarop zij voor 50 jaren geleden in het huwe lijksbootje stapten. Van verschillende zij den mochten deze nog krasse oudjes be- bewijzen van achting en vriendschap ont vangen; zij werden met een schat van bloemstukken verrast. In 't midden van deze bloemenpracht gezeten hield 't gou den echtpaar in de kleine Beurszaal re ceptie, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, ook door den burgemeester Mr. Slob en zijn echtgenoote en andere voor aanstaande personen. Het fanfaregezel schap „Excelsior" bracht het echtpaar des avonds een serenade. Jaarfeest Knapenvereen. „Samuel." In de Ned. - Her v. Kerk te Abbenes werd het 3de jaarfeest gevierd der Knapenver. ..Samuel". Door den eere-voorz. der ver., den heer J. v. d. Meer, werd deze avond geopend, en een toepasselijk woord ge sproken naar aanleiding van 1 Samuel, hoofdst. 3. Uit de verslagen van den secre taris en den penningmeester bleek dat de vereen, zich in een gestadigen groei mag verheugen, hoewel het aantal nog grooter kon zijn. Na leerzame opstellen werden voordrachten en samenspraken gehouden. De gelukkigen waren de knapen Vlugt, Butter en Verbaas, die ieder een boek ont vingen. Van vereenigingen uit den omtrek waren diverse afgevaardigden aanwezig. Helaas hadden slechts weinig ouders blij ken van belangstelling gegeven, zoodat het Kerkgebouw maar matig bezet was. Jaarvergadering Ziekenzorg. In de gehouden 6e jaarvergadering van Ziekenzorg te Rijk alhier, deelde de secre taris mede, dat het aantal leden van deze vereeniging boven 16 jaar ruim 1850 bedraagt met nog ongeveer 1000 kinderen beneden dien leeftijd, zoodat het geheele aantal verzekerden van ziekenzorg thans is gestegen tot 2850 verdeeld over 700 ge zinnen. Sedert de oprichting der vereeniging ir. 1926, bedroeg liet aantal verpleegdagen 5234 en werd ongeveer f. 18.000 aan ver- pleeggelden betaald. Uit het jaarverslag var. den penningmeester bleek, dat in 1931 aan contributie was b'nnengekomen f.5655 en de uitgaven aan ziekenhuizen hebben bedragen f. 3773 of gemiddeld f. 77 per patient. D? reserve bedroeg per 31 Dec. f. 4078. Orgelcomité. Ds. Salverda maakte in Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp bekend, dat zich in gevolge besluit van Kerkvoogden een comité heeft gevormd, met het doel om giften in te zamelen voor de restauratie en gedeeltelijke vernieuwing van het kerk orgel, hetwelk na 65 jaren dienst te hebben gedaan door allerlei gebreken vrijwel onbespeelbaar is geworden, doch na een grondige reparatie weder in goed- bruikbaren staat is te brengen. Het is te hopen, dat het mooie plan spoedig volkomen slagen zal. Bij het in Haarlemmermeer opge richte plaatselijk crisis-comité zijn reeds tal van giften in natura binnengekomen, terwijl van verschillende zijden maande- lijksche en wekelijksche bijdragen worden toegezegd. Aangiften in geld, werd tot nu toe ruim f. 2500.ingezameld. Door het comité werden reeds verschillende uitdee- lingen gedaan. HILLEGOM. Door het overlijden van den kassier portier der Gemeentelijke Zweminrichting is deze functie geruimen tijd vacant ge weest. De werkzaamheden zijn in den vorigen zomer voor een groot deel door een tijdelijke kracht verricht. Thans stellen B. en W. weer voor een vaste kracht aan te stellen. o KATWITK. Crisis-Comité Katwijk. liigek. resp. toegez.: D. A. B. f.2; N. N f.5; Onbek. f. 2.50, Dames O. f.1; J. A. S. f.5; C. L. W. f.5. Goederen in Natura: J. v. E. 100 pakjes thee van 1 ons; A. R. 1 baal rijst; D. S. 50 pond spek. Aan bo\enslaande verantwoording moet het comité tot zijn spijt toevoegen dat de binnenkomst van geldelijke bijdragen on voldoende is. Nog slechts 2 a 3 weken zal het comité op de gebruikelijke wijze aan de talrijke crisis-slachtoffers steun kunnen verstrekken, maar dan zal de kas uitgeput zijn. Zeer veel inwoners van Katwijk die ge makkelijk steun zouden kunnen verstrekken, zijn tot op heden in gebreke gebleven. Wij allen hebben de plicht het crisis- leed naar de mate van onzen welstand te lenigen, althans te verzachten. Het is jammer dat het zooveel moeite kost dit aan ieder duidelijk te maken. Wanneer een crisis b .'lasting kon worden geheven zou iedereen verplicht worden te offeren. Het is echter toch mooier en beter vrijwillig anderen in nood bij te staan. Helpt allen mede, en laat het goede werk niet aan enkelen over! KATWITK AAN ZEE. Herdenkingsrede Ds. J. Nauta. De oude Kerk was geheel gevuld om de gedachtenisrede te hooren uitspreken van ds. J Nauta van Sexbierum, die voor dien tot 27 Maart 1927 hier ter plaatse stond en gelijk gemeld Woensdag j.l. den dag herdacht heeft, waarop hij 25 jaar geleden het predikambt aanvaardde. In zijn inleidingswoord zeide ds. Nauta, dat hem door den kerkeraad van Katwijk aan Zee de gelegenheid geboden was om in deze onvergetelijke gemeente een woord van gedachtenis te spreken. Het is mij een groote eer in uw midden te staan. Het is hier nog niet uit het oog, uit het hart. Spr. ging nu zijn Katwijksche periode na. waarop hij met vreugde terug ziet. Ook schonk hij een terugblik op zijn loopbaan gedurende 25 jaar. Als een mijl paal in zijn leven staan de gebeurtenissen van d,e week, die voorbijgegaan is. Het was hem een voorrecht in Katwijk aan Zee te staan, dit is een kerkelijke gemeente, die men met een kaars in Nederland heeft te zoeken. Spr. memoreerde de prettige samenwerking met zijn collega's hier, ds. Rutgers en ds. Voorsteegh en dankte voor de vele brieven en kaarten, die hij deze week uit deze gemeente heeft ontvangen. Na deze inleiding hield ds. Nauta zijn predicatie naar aanleiding van Genesis 33 20. Na het einde van zijn rede wenschte ds. Rut ers hem nog geluk. Spr. herinnerde aan he ambtswerk hier verricht en aan de bro rlijke eensg?zindh:ii, die lusschen hen bestond. Daarna verzocht ds. Rutgers aan de gemeente ds. Nauta toe te zingen Ps. 134 3: „Dat 's Heeren zegen op U daal". Na dankwoorden en het uitspreken van den zegen, door den jubilaris ver lieten de aanwezigen, diep onder den in druk van de woorden van den feestredenaar, het kerkgebouw. De visscherijexamens zijn verleden week te 'sGravenhage begonnen. Aldaar zijn Zaterdag geslaagd voor het examen schipper op stoom- en zeilzeevisschers- vaartuigen de heeren H. J. van Leeuwen Andr.zn. en H: J. van Leeuwen H. J.zn.: beiden zijn leerlingen van de visscherij- school alhier directeur de heer C. Varke- visser. De diakenen der Herv. Kerk hebben met groote dankbaarheid voor behoeftigen van een onbekenden gever ter beschikking ontvangen 100 mud cokes; een ander heeft 75 brooden geschonken. Een groote verbetering kan het ge noemd worden, dat vanaf heden het rijks telefoonkantoor alhier ook des Zondags gedurende den geheelen dag geopend is. In 't vervolg kan dus gedurende de geheele week, zoowel des daags als des nachts ge telefoneerd worden. van dank bracht aan den heer Joh. de Mooij onder wiens bekwame leiding alles zoo vlot is verloopen. Nog dankte hij de heeren Jury-leden en verderen die tot het welslagen hebben medegewerkt, waarna een rondgang werd gemaakt tusschen de duizenden bloemen m allerlei variëteit en kleuren en zoowel op het gebied van huis- schuur- en kasbroeien waren door een •50-tal jongens prachtige resultaten be reikt, hetwelk niet alleen de animo bij hen zal versterken doch ook andere jongens er toe zal brengen, een volgend jaar ook mede te doen. De geheele dag is de toe loop van bezoekers groot geweest en menige lofuiting werd door vakmen- schen gebracht aan het adres van hun collega's in den dop, een waardeering wel ke onze jongens op prijs zullen stellen en voor hun een spoorslag moge zijn op de ingeslagen weg voort te gaan. De jury be staande uit de heeren J. C. v. d. Meer, P. v. d. Meer en W. v. Abswoude hadden ae inzendingen voor de opening gekeurd en aan de navolgende de prijzen toegekend: Kasbroei: le prijs: Theo v. d. Meer Azn. met Wisselbeker. 2e. Jan Zonneveld, 3e. G. Vink Gzn., 4e. G. v. d. Berg Fzn., 5e. Jan Verweij Czn.; 6e. Nic. v. Eeden Jaczn; 7e. Gebr. Mulder; 8e. F. v. d. Berg Fzn.; 9e. P. v. Went Gzn.; 10e. Harry Vis; 11e. G. v. Schie Wzn.; 12e. Dom. Zonneveld; 13e. Frans Steenvoorden. Schuurbroei: le prijs: A. Slats, zilveren med.; 2e. Jac. Faase; 3e.. 4e. en 5e. Gebrs. Boot. Huisbroei: le prijs: A Beugelsdijk, verg. zilv med.; 2e. Jan v. d. Zalm; 3e. Wim Passchier; 4e. Jos. Beugelswijk; 5e. Theo Hoogervorst Pzn.; 6e. W. Passchier Dzn.; 7e. Frans v. Oosten; 8e. Hermanus Caspers Dzn.; 9e. Leo Vink Pzn.; 10e. Gebrs. Glas bergen; lie. P Hermanus; 12e. W. v. d. Plas Hzn.: 13e. Mees Bakker Lzn 14e. Piet Warmerhoven Gzn.; 15e. W. Vink Wzn.; 16e. Leo Vink Wzn.; 17e. Jac. Groe- newoud Pzn.; 18e. L. v. d. Zalm Lzn. Vrije inzendingen: le prijs: Nic. v. Eeden Jaczn. met Schilderij beschikbaar gesteld door Mevr. v .d. Mortel; 2e. Jac. Faase; 3e. Jan Verweij: 4e. A. Slats; 5e. Leo Vink Pzn.; 6e. P. v. Went Gzn.; 7e. Jac. Salman: 8e. Gebr Boot. OEGSTGEEST. Inbraak. LISSE. Van motor geslingerd en gedood. Een militair, komende uit Den Haag, wilde gistermiddag naar deze gemeente en vroeg aan een motorrijder als duo-pas sagier te mogen meerijden. Dit werd toe gestaan. In de Oude Post nabij de Hoek- straat te Sassenheim, sprong de achter band: de motor slipte op de tramrails. De militair werd er afgeslingerd, doch bleet aan het rijwiel hangen en werd eenige me ters meegesleurd. Door de doktoren Du Boeuff en Hueber werd hij ter plaatse ver bonden en ernstig aan het hoofd verwond naar St. Bernardus vervoerd. Hij bleek te zijn de milicien v. D. wonende alhier. Zijn toestand was zeer ernstig, zoodat vervoer naar het Militaire Hospitaal te 's-Graven- hage. waarvoor een militaire auto reeds ter plaatse kwam, niet mocht plaats heb. ben. De bestuurder van den motor kwam er zonder verwondingen af. Nader vernemen wij, dat v. D. aan de gevolgen is overleden. B en W hebben op verzoek aan W. de Mooy alhier eervol ontslag verleend als gemeente-stratenmaker. Het postkantoor is voor alle dien sten verplaatst naar de voormalige Haar- lemsche Bank. NOORDWITK. Bloemententoonstelling Patronaatsjongens Den steeds in grootte toenemenden wed strijd in het forceeren van bloembollen, door de Patronaatsjongens mogen wij toch wel met eenige vreugde gedenken! Dat van het forceeren van bloembollen een cultureele waarde uitgaat zal zeker nie mand betwijfelen, want reeds maanden zijn de jongens beziggehouden om door een goede verzorging de best mogelijke resultaten te behalen met de aan hun ver strekte bollen en degene die de groote af stand in het Juvenaat gisteren hebben be keken zullen zeker verbaasd hebben ge staan over de schitterende resultaten welke de jongens hiermede hebben oe- haald. De officieele opening had plaats door den Burgemeester, die zulks met een groot genoegen deed. In deze jongens al dus spr. zit de toekomst om het schoone bollenvak hoog te houden en tot grooteren bloei te brengen. Hierop verklaarde hij deze tentoonstelling voor geopend. Kap. Heemskerk dankte den Burgemeester voor diens bereidwilligheid deze tentoonstelling te willen openen en voor de tegenwoordig heid van Mevrouw v. d. Mortel. Voort bracht spr. dank aan de Commissieleder voor de vele werkzaamheden bij control en bij de keurige opstelling der tentoon- 1 stelling waarvoor hij een bijzonder woord In den nacht van Zaterdag op Zondag is een inbraak gepleegd bij den heer v. E. alhier. Door het inslaan van een ruit is toegang verkregen naar het kantoor waar alles over hoop gehaald is. Daar de heer v. E. nooit geld of geldswaarde des nachts in zijn kantoor achterlaat, is de buit niet groot geweest voor den dader(s) Alleen een oud pistool en de sleutel van de brandkast worden vermist. De politie met de zaak op de hoogte gesteld, doet onderzoek. R1TNSBURG. Jaarvergadering „Bloemenlust" De veiling-vereeniging „Bloemenlust" hield haar jaarvergadering in het lokaal ..Centraal" van den heer J. J. Verbree alhier, welke vergadering door ruim hon derd leden werd bijgewoond. Bij ontstentenis van den voorzitter opende de tweede, voorzitter, de heer E. v. d Vijver, den leden een hartelijk wel kom toeroepende. Op verzoek van den voorzitter las de secretaris, de heer D. van Egmond, de notulen van de vorige vergadering voor, I welke laatste onveranderd werden vast- i gesteld. I Hierop volgde het jaarverslag van der, secretaris over 1931. Zoo als zich steeds in de geschiedenis heeft geopenbaard, merkt spr. hierin op, schijnt thans ook in het bloemkweekers- bedrijf weer te gaan: voor alles is een tijd van opkomst, van bloei en verval. Ge zien de donkere tijden en de toestanden, waarin het bedrijf zich thans hevindt dringt zich de bange vraag op, of nu werkelijk het hoogtepunt is bereikt. Spr. drukt den leden op het hart, ook thans niet te vergeten, dat zij het van de vel ling moeten hebben en als deze valt, dat dan alles weg is. Wijs beleid zal noodlg zijn om alle moeilijkheden en vraagstuk ken het hoofd te bieden Te betreuren was het. dat de voorzitter zich om gezondheidsredenen verplicht zag te bedanken. Spr herinnerde aan de goede verstandhouding en prettige samenwer king. die tusschen hen beiden steeds be stond. en bracht den voorzitter hartelijk dank. voor het veie door hem in het be lang der vereeniging verricht. Het aantal leden nam met 14 toe, terwijl een tweetal voor het lidmaatschap be dankte. De veilingen konden ongestoord verloopen, terwijl ook den handel in het afgeloopen jaar een gelijkmatig verloop had. In vergelijking van thans vielen de prijzen nog mee. totdat December de ommekeer bracht, zoodat met verlies ge werkt werd. De veilingklok is hersteld, zoodat deze thans v;el weer een tiental jaren mee kan. Spr. bracht in zijn verslag dank aan de principalen en eindigde met de ver wachting uit te spreken, dat niettegen staande de donkere tijden, de leden moe dig voorwaarts zullen blijven gaan. het oog gericht op Hem, bij Wien geen ver andering is. Het jaarverslag werd onder dank vast gesteld. De kascommissie bracht bij monde van den heer M. v. d. Heul rapport uit ovet het beheer van den penningmeester en verklaarde alles in volkomen orde te heb ben bevonden. Volgde het jaarverslag van den penning meester. de heer C. Hogewoning. De omzet bleek gestegen tot f. 205.296,86 tegen f 171.895.72 een jaar vroeger, alzoo een vermeerdering van f. 33.401,14. De kas sloot met een batig saldo van f. 800.32. Ook den penningmeester werd dank ge bracht voor zijn beheer. Hierop werd overgegaan tot verkiezing van een voorzitter. Bij eerste, vrije stem ming. werden uitgebracht op den heer G. den Heijer 42 stemmen, op den heer D. van Egmond 29 stemmen en op den heer J. Samsom 18 stemmen. Bij de hierna ge houden herstemming werd de heer G. den Heijer gekozen met 54 stemmen. Te voren was naar aanleiding van uit de vergadering opgegane stemmen be sloten aan het voorzitterschap geen gra tificatie te verbinden. De heer Den Heijer nam zijn benoeming lan, tevens dank zeggende voor het te- /oren gedurende 17 jaren in zijn vader gestelde vertrouwen. Na voorlezing van den brief, waarin de heer den Heijer mededeelt om gezond heidsredenen als voorzitter te moeten be danken. stelde de heer E. v. d. Vijver voor, den oud-voorzitter tot eere-voorzitter te benoemen, welk voorstel onder luid applaus wordt aangenomen. Ais bestuursleden worden herkozen de heeren D. v. Egmond en E. v. d. Vijver, die aan de beurt van aftreding waren. Namens het bestuur deelde de secreta ris mede, welke stappen in samenwerking met anderen, door de vereeniging waren gedaan inzake de invoerbelemmering in omringende landen en omtrent de bespre kingen die, o.m. door den Bond var. Bloembollentrekkers met de groote vei lingen waren gehouden. Ten slotte drong het bestuur er bij de leden, die nog veilingkisten in gebruik hadden, op aan. deze in te leveren, daar er nog 400 onder principalen en koopers waren Bij de rondvraag kwam nog eenige vra gen van huishoudelijken aard ter sprake, die door het bestuur werden toegelicht. Als een der oudste leden vroeg vervol gens de heer J. Braun het woord teneinde namens de leden een woord van dank te spreken, ten opzichte van den aftredenden voorzitter. In hem verliest, de vereeniging een man. die steeds zijn taak met de grootste toewijding vervulde en tot het laatste oogenblik toe. Spr. hoopte, dat het hem als eere-voorzitter nog vele jaren ge geven moge zijn belangstelling in de ver eeniging te toonen. De voorzitter dankte voor dit huldeblijk aan het adres van zijn vader, alsmede voor het verleenen van het eere-voorzitterschap. Na sluiting van de vergadering volgde hierop nog een verloting van vele mooie prijzen. o SASSENHEIM. Alg. verg. Coöp. Land- en Tuinb.vereeu. De Coöp. Land- en Tuinbouwersaan- koopvereeniging ,,Ons Belang" G.A.. alhier, hield haar jaarlijksche vergadering. De voorzitter, de heer W. Warnaar. opende met een woord van welkom de vergadering en wees erop. dat de vereeni ging dit jaar als coöperatie haar eerste lustrum vierde. Hierna volgde voorlezing van de notu len, welke ongewijzigd werden goedgekeurd Nu werd door den secretaris, den heer Slingerland een uitvoerig jaarverslag uit gebracht, waaruit bleek, dat de afname in het afgeloopen boekjaar met 17% was ge stegen. Ook het ledental is steeds vooruit gaande. De rekening sloot met een voor- deelig saldo en werd met alg. st. goedge keurd. 't Voordeelig saldo zal aan het reserve fonds worden toegevoegd. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn me- dedeelingen en sprak den wensch uit, dat hij steeds met dezelfde ijver en voorzich tigheid zal blijven voortgaan, de belangen van de Coöperatie te behartigen. Het aftredende bestuurslid de heer A. J. Verkley werd hierop herkozen. Volgde verkiezing lid van de commissie van toezicht. Aftredend was de heer R. H. Beerhorst. die niet terstond herkiesbaar was. Met alg. stemmen werd gekozen de heer S. Verdegaal te Sassenheim. De voorzitter bracht hierna den heer Beerhorst hartelijk dank voor de aange name en zakelijke wijze, waarop hij in deze driejarige zittingsperiode gearbeid heeft. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering. Doordat vóórrijdende auto's moesten stoppen voor een stilstaande auto. kwam de chauffeur voor de keus te staan het trottoir op te rijden of tegen de tram of een andere auto te rijden. Hij koos het eerste, doch werd toch nog door de tram aangereden. Het spatbord werd ingedrukt. Gelukkig was op dat moment niemand op het trottoir, zoodat alles zonder ongevallen afliep en alleen materieele schade het ge volg was VALKENBURG. De heer A. Notenboom, t In den ouderdom var. 80 jaar is overle den de heer A. Notenboom, een algemeen geacht en bekend ingezetene. Vele jaren heeft hij de burgerlijke gemeente gediend als raadslid en wethouder éin was daar volkomen op zijn plaats. Ook de kerkelijke gemeente vond in hem een trouw behar tiger van haar belangen. Een reeks van jaren was de overledene president-kerk voogd der Ned.-Herv. Kerk en lid van 't kiescollege. Tot voor kort zagen wij hem nog welgemoed en opgewekt door de ge meente wandelen en nu heeft de dood hem van de zijnen weggerukt. Dat hij rustte in vrede! WARMOND. Commissie plaatselijk Schooltoezicht. Uit het verslag dezer commissie ont- leenen wij het volgende: Schoolverzuim. Het geoorloofd school verzuim bedroeg voor de O. L. School 6,4°/o en het ongeoorloofd schoolverzuim 0.03%. Voor de School met den Bijbel en de R.K. School zijn deze cijfers resp. 3.1% en 0.21% en 3.11% en 0.28%.. De lokalen en leermiddelen der bijzondere scholen laten niets te wenschen over. Wat betreft de lokalen der O. L. School, deze voldoen niet aan de elschen der wet, zoodat ver betering dringend noodzakelijk is. Het aantal leerlingen over het afgeloopen jaar der O. L. School bedroeg 24, R K. School 291: School met den Bijbel 102. Op initiatief van de R.K. Midden- standsvereenlging „De Hanze" afdeeling Warmond is alhier opgericht een winkel weekcommissie. o ZOETERWOUDE. Jaarvergadering „Ziekenhuisverpleging". In het Patronaatsgebouw aan den Hoc- gen Rijndijk alhier vergaderde bovenge noemde vereeniging. Bij de opening bleek de voorzitter, de heer G. v. d. Reek, dat, alhoewel onder de leden zeker een zeer pessimistische stemming zal heerschen omtrent hun maatschappelijken welstand veroorzaakt door de groote werkloosheid, die hier heerscht, het met de vereeniging gelukkig geheel anders is gesteld. Door de goede gezondheid der leden in het afge loopen jaar is ook onze kas in gezonden toestand. Bericht van verhindering was in gekomen van de doktoren wegens ambts bezigheden. Het bestuurslid J. de Jong was wegens ziekte verhinderd aanwezig te zijn. Door den secretaris, den heer Klaver, werden de notulen der vorige jaarverga dering voorgelezen, die ha een dactiewijziging, op verzoek van j."" zitter, werden goedgekeurd. Uit j uitvoerig verslag van den penninjji den heer G. Groenendijk, bleei'.JÏ ledental het vorige jaar bestond' betalende leden en 1302 kinderen t-o uit 2457 betalende leden en 1307 £3 alzoo een vooruitgang van 82 waren in het afgeloopen jaar 77 kJJ verschillende ziekenhuizen verplet.?! het verslag der commissie, belast til nazien der boeken en kas bleet d ontvangsten waren geweest: saldi boekjaar f. 2369,26. contributie i i begunstigers f. 35,50, verkochte ia ten f. 2 en gekweekte rente f ïifü ramen f. 12.553,67. 1 Uitgaven: Bode- en administn,-■ f. 1434,96, contributie federatie f 22.«1 verse uitgaven f. 192,71, verpleeg, Diaconessenhuis f. 202,70, AcademS kenhuis f 4428,80, Elisabethgestlcht i ij Annakiiniek f20.10, Gynaecologisch niek f. 49.10, vervoerkosten f 30455 het vorige jaar een saldo van f thans is dit bedrag f. 5279,75 en aidas vooruitgang van f. 2910,49. Nadat om| eenige posten nadere inlichtingen i verstrekt, werd den penningmeester gebracht voor zijn nauwkeurig beheer, commissieleden, belast met het naziei kas en boeken, werden aangewezen de ren J. Nagtegaal, P. Peereboom en J s zaad. Als bestuursleden werden hert de heeren G. Groenendijk, J. de Jo: K. van Heusden. Hierop werd besloten een lid, dat penningmeester en voorzitter beticht van onregelmatigheden in de boekhoo en kas, hetgeen echter niet juist blei zijn, te royeeren, op grond van arti van het reglement. Nadat bij de rondt nog eenige leden door het bestuur genoegen waren beantwoord, sloot de zitter, met dank voor de gezellige be kingen. de goedbezochte vergadering Dezer dagen is te Gouda de ei sche installatie voor het luiden der zware klokken der St. Janskerk te 0 in het bijzijn van kerkvoogden en c rectie van Gemeentewerken officieel ii bruik genomen. Deze installatie werd geleverd doo bekende firma op dit gebied J. A. horst en Zn. alhier. ZEVENHOVEN. De Werkloosheid. Inzake werkverschaffing is bepaald werkloozen te werk kunnen worden gt bij particulieren voor werk. dat wegei crisis anders niet zou worden uitgev Van gemeentewege zal 40 pCt. wordei gedragen. IS ER MET DEN STAAR! VAN D HUISMUSCH IETS GAANDE! De „straatjongens" onder onze wallen zeker eens de aandacht der oi logen op zich doen vestigen en dan zien. dat ze heusch geen „quantité geable" zijn. Zoo dacht ik, toen ik od in het Engelsche tijdschrift „Naturi" 128, no. 3222, '31! het volgende las „Sedert den oorlog (zou berichtje! deze tijdsbepaling een bedekte Wi iiebben.) doet zich bij de Huismus in Londen een zeer bijzonder degene verschijnsel voor, namelijk het aft cier staartveeren eenigen tijd na de mees'al tot dicht bij de wortels zoo. vogels er op het eerste gezicht uitzie: of hun stuurpennen zijn uitgetn doch bij nader onderzoek ziet men s jes zitten, terwijl in enkele gevalt breuk zich slechts tot het middenge van den staart uitstrekt. Soms aj buitenste staartveeren het naast I» wortel afgebroken en bevindt 's bree naar het midden toe zich steeds mei den wortel verwijderd, zoodat de staart een afgeronden vorm terwijl de normale staart bij de musch min of meer gevorkt is. In ver van elkaar verwijderde disu van Londen ziet men HulsmusscM zulke abnormale staarten, zoodat me zeggen, dat de oorzaak van dit vent sel, dat zich bij beide sexen voordoet afhankelijk bij vele van elkaar geisoi individuen werkzaam is." In „Natura", Orgaan der Ned. M hist. Ver. (1931. no. 12) nu deelt Conrad, te Wiessel (gem. Apeldoorn t dat ook zij in haar omgeving heeft merkt, dat de staart der Huismus beduidend korter is geworden. «Jt anderen reeds meermalen opviel. Oo« het groot aantal betrekkelijk kleine e. plaren, die toch volwassen zijn, haar dacht. t] Zou men mij vragen of ik er ook al ie» opgemerkt hebt, dan kan ik daarop woorden mij alleen te herinneren - zal ongeveer een jaar geleden zijn de Huismusschen bij mijn woiung maals meer voorwerpen met staart, en ook wel staartlooze main gezien te hebben dan gewoonlijk, t™ ik echter uitsluitend gedacht heb aai welddadig letsel, door vijanden of m nisch veroorzaakt. Huismusschen. de staart mij korter en meer a's voorkwam dan bij normale voorw' zijn mij niet opgevallen. De lezer zal wel begrijpen, dat werkelijk iets als bovenbedoeld ga* dit zoo maar niet op het eerste gezre léén met zekerheid is vast te stellen, hoede zich voor een oppervlakke barig oordeel! Eigenaard!?' woonte V3d Kaketoe In het „Austalian Museum Mag a! (1931) doet A. W. Muilen een eigens'; mededeeling over een Corella. e? traal-Australische Kaketoe-soort sanguinolenta). De vogel in kwe- 26 jaar oud. Toen hij één jaar o staken de kinderen van den eigen bij zijn kooi sissers af; verscnri hij zijn loszittend tinnen drink" j zette dat over zijn kop. om - (i zegt wat hem angste maakte, j bergen. En.. sindsdien zetten.^ steeds op vóór te gaan slaten. m king zette hij het af. Wanneer n»^ loer spoortrein vervoerd werd zich zoo spoedig hij het station kreeg en de vandaar komende, vreemde geluiden hoorde. j.,([l Gedurende een kwart een» J^j minstens vier tinnen „hoedjes Arnhem, Februari 1932. A. A. VANPEW^i

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12