UIT DE OMSTREKEN. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELT JE BELEEFDEN gerlijke luchtvloot gemakkelijk in een militaire luchtvloot zou kunnen worden veranderd, 3) internationaal doeltrefiend tcezicht op de naleving der conventie. Bovendien veridaarde Nauolny zich in be ginsel bereid tot de schepping van een internationale politie- en strijdmacht, zoo als Frankrijk verlangd heeft, med. te werken, mits inderdaad de door Duitsch land verlangde kwalitatieve en kwantita tieve bewapeningsverminderingen zullen tot stand komen. Waar Tardieu de vorige week in naam der Fransche regeering (de kabinetscrisis zal dit Fransche standpunt wel. niet wijzi gen!) toegezegd heeft tot bewapenings verminderingen bereid te zijn, indien de schepping van een internaiionale politie- en strijdmacht en de in tolling van een streng internationaal toez.cht op de na leving der conventie de internationale veiligheidswaarbo gen zouden vermeerderen loopen de Fransche en Duitsche stand punten niet zoo ver uiteen, dat men niet zou moeten beproeven ze tot elkander te brengen. De groote moeilijkheid zal hierbii natuurlijk de kwestie der „kwalitatieve" bewapeningsvermindering zijn. Duitschland wenscht hier een algemeen voor alle staten geldend verbod van dezelfde aanvals wapenen, die Duitschland verboden zijn. Frankrijk wil weliswaar voor sommige dier wapenen, zooals de grootste militaire vliegtuigen, dit verbod algemeen opgelegd zien, doch ten aanzien van de andere aan valswapenen volstaan met de bepaling, dat alléén die staten ze mogen bezitten, die ze in geval van nood ter beschikking van den Volkenbond willen stellen, m.a.w. Frankrijk zou zijn groote bezit aan zware artillerie cn tanks onder deze voorwaarde mogen blijven behouden! 'Psschien zal Nadolny's erkenning, dat „overgangsbepa lingen" noodig kunnen zijn. liter den weg naar een compromis kunnen openen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboorten: Jacob, z v. M. v. Duijven- voorde en I. v. Duljvenvoorde Jeriena, d. v. W. v. Weizen en S. Klok Cornelia, d. v. T. Boezaard en L. v. d. Plas Jacob z. v. J. v. Duijn en K. de Jong Jacobus z. v. D. Berkhaij en J. Plokker Aagtje, d. v. D. Berkheij en J. Plokker Teuna Lydia, d. v. W. Kuijt en D. Remmelzwaal Maria Johanna A1;da, d. v. J. S. Zoete melk en M. M. v. Rijn Cornelia Catha- rina Johanna, d. v. J. Rooijakkers en D. v. Velzen Dirk, z. v. J. de Jager en M. Jonker. Overlijden: Adriana v. d. Plas. oud 55 j., eehtg. v. D. Haasnoot Cornells Vooijs, oud 75 J., weduwnaar van K. v. Duijn Johannes Willem v. Wijk, oud 33 J., we duwnaar van C. Weenink. Huwelijken: geene. Huwelijks-aangiften: Dirk van Delft en Willemijntje de Jong. GEMEENTERAAD. De schoolartsendienst - Langdurige discussies over de steunregeling, die tenslotte aangenomen wordt. De raad dezer gemeente vergaderde in het openbaar op Zaterdagmiddag te half- drie. Voorzitter burgemeester mr. dr. J. i Schokking. Aanwezig alle leden. Mededeeling van ingekomen stukken, 1 o.m. eenige missives van Ged. Staten, hou- dende goedkeuring van genomen raadsbe sluiten. Ingekomen is een adres van de Ver. ter Bestrijding der T.B.C. ter verlee ning van de subsidie (1933) Wordt in han- j den gesteld van B. en W. voor praeadvies. Vervolgens komt in behandeling 'n voor stel van B. en W. tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling van den school artsendienst. Deze regeling is getroffen door de gemeenten Katwijk. Oegstgeest, Stompwijk, Veur en Voorschoten. De raad van Katwijk kon zich vroeger met een voorstel om verhooging der ver goeding voor het gebruik eener auto dooi den schoolarts, niet vereenigen, en stemde een desbetreffend voorstel van B. en W. 1 in de vergadering van 23 Sept. 1931 af. De j commissie van beheer, dat zijn de Burge- i meesters der genoemde gemeenten, heelt toen de vraag gedaan, welke gedragslijn daarna zou moeten worden gevolgd. Deze commissie heeft doen weten dat zij van gevoelen blijft, dat een desbetreffende bepaling, die deze verhoogmg onmogelijk maakt, moet vervallen. Zij wijst er cp dat de vergoeding voor reis- en verblijfkosten voor den schoolarts in geen geval toerei kend is, omdat de schoolarts geregeld ge bruik moet maken van een auto. De andere gemeenten hebben de voorgestelde wijzi ging goedgekeurd en deze gemeenten zijn door zeven van de 10 stemmen vestegen- woordigd. Om deze redenen maakt de com missie deze aangelegenheid weer aanhan gig bij den raad van Katwijk. B. en W. kunnen zich met de zienswijze van de commissie zeer goed vereenigen en doen daarom dit voorstel. De gemeente Pijnacker zal zich waarschijnlijk voorloo- pig nog niet bij den dienst aansluiten. Be sloten wordt den post reis- en verblijf kosten ieder Jaar afzonderlijk op de be grooting te plaatsen. De vergoeding voor de reis- en verblijf kosten (auto etc.) van den dokter zal vol gens deze wijziging van f 500 op f. 1200 gebracht moeten worden, hetgeen de voor zitter, na een opmerking van den heer v. d. Perk, die bezwaar maakt, uitvoerig ver dedigt. Zulks is reeds door de vier andere aangesloten gemeenten goedgekeurd. De voorzitter toont verder aan. dat de .school artsendienst te Katwijk zeer gewaardeerd wordt. Er is volgens de talrijk ingekomen gegevens groote behoefte aan dezen dienst. Na discussie wordt de verhooging der ver goeding goedgekeurd met 9 tegen 8 st. Hierna volgt het belangrijkste punt, n.l. het voorstel tot vaststelling van een steun regeling voor werklooze arbeiders. Zooals den raad bekend is, zeggen B. en W., werd op de primitieve begrooting voor 1932 een bedrag van f. 28.000 uitgetrokken wegens kosten van werkverschaffing. Het laat zich aanzien, dat nog in Februari deze post ge heel zal zijn uitgegeven. En aangezien dan ook geen objecten voor werkver.schai- fing in voldoende mate aanwezig zijn, is door B en W. ernstig overwogen, op welke wijze dan ln de behoeften der werkloozen kan worden voorzien Ondanks de bezwa ren, zoowel van financieelen als van an deren aard. welke aan een steunregeling verbonden zijn en die B. en W. daarvan om die reden terughielden, meent dit col lege, dat een steunregeling thans 't eenige voor de hand liggende middel ls om den werkloozen tegemoet te komen. Mitsdien stellen B. en W. voor hiertoe te besluiten pn wel met ingang van 29 Febr. a.s. en voor gedurende 6 weken. De kosten van dezen maatregel worden door B. en W„ ge zien het ingesteld onderzoek, geraamd op f. 5000 per week. Naar B. en W. hopen zal door de regeering, wat de aan bepaalde categorieén van werkloozen uit te keeren steun betreft, een bijdrage van 50 oCt. worden verleend. Deze categorieën 'zijn waarschijnlijk stokers, kuipers, fabrieks arbeiders, landarbeiders, turnlieden en wellicht ook de visschers. Wanneer met het oog op de billijkheid alle groepen van werkloozen in de steunregeling worden betrokken, zal alzoo op zijn hoogst in de helft van het wekelijks uit te keeren be drag op een subsidie van het Rijk gerekend kunnen worden. Aannemende, dat het geraamde bedrag van f. 5000 juist zal blijken te zijn. en het Rijk f. 1250 subsidie geeft, zal dit aan de gemeente een last van f.3750 opleggen of over 6 weken in totaal f. 22.600. Tot cek- king van deze uitgaaf, alsmede van de kosten der regeling van de tuinlieden, waarvan het netto-bedrag op f. 1500 wordt geraamd, stellen B. en W. voor: lo. De opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting te verhoogen van 60 op 80, en 2o. op de hoofdsom der vermo gensbelasting 50 opcenten te heffen. De meerdere opbrengst van de opcenten op de gemeentefondsbelasting (inkomsten belasting) berekenen B en W. voor het loopende dienstjaar op f. 11.200 en die op de vermogensbelasting op f.3400 of totaal f. 14.600. Voorts is bij de begrooting gere kend op een bijdrage door het Rijk in de kosten van werkverschaffing, groot f. 3000. Wanneer aangenomen wordt, dat de sub sidie in die kosten, f. 28.000 eveneens 50"'o zal bedragen, kan verhooging van dezen post met f.4000 plaats hebben. Het dan nog ontbrekende bedrag van f 5400 mee- nen B. en W. te moeten vinden in den nest onvoorzien Op grond van het genoemde, verzoeken B. en W. te besluiten tot vaststelling van de volgende ontwerp-besluiten a. steunregeling voor werklooze arbei ders; b. een verordening op de verhooging van het aantal opcenten op de gemeentefonds- belasting van 60 op 80; e. een verordening op de heffing van 50 opcenten op de hoofdsom der vermogens- j belasting. De desbetreffende verordening bevat een 21-tal artikelen. Onder de voornaamste dezer artikelen behooren wel deze, dat de steun ten hoogste bedraagt: avoor ge huwden en ongehuwde kostwinners f.8 p. week. benevens f. 1 per week per gezinslid boven de twee personen, tot een maximum van 6 personen; b. voor kostgangers f. 6 per week. Voor de reglementair nog niet rechtheb benden en ongeorganiseerden: a. voor ge huwden en ongehuwde kostwinners f. 7. per week, benevens f. 1 per week per ge zinslid boven de twee personen, tor een maximum van 6 personen; b. voor kost gangers f. 5 per week. Geen uitkeering wordt o.m. verstrekt aan: a. diegenen, wier gezinsinkomsten meer bedragen dan f9 bij een gezin van 2 personen; f.11 bij 3 of 4 pers., f.13 bij 5 of 6 pers, f. 15 bij 7 of meer personen. Ook niet aan personen ouder da" 60 jaar. Verder komen in de steunregeling nog eenige tientallen bepalingen voor. die de belangheboenden op de Arbeidsbeurs te weten kunnen komen. Over dit voorstel voeren talrijke leden het woord. Allereerst de heer v. d. Bent, wien het bevreemdt, dat B. en W. aanvan- kelljk een door hem ingediend voorstel in j zake een steunregeling hebben afgewezen en nu zelf er mee komen. Hij wijst er op, dat ln breede lagen der bevolking armoede wordt geleden; hij juicht het voorstel dus van harte toe. Zou gaarne het inwerking treden der regeling bepaald willen zien op 22 Februari inplaats van op 29 Febr. Even uitvoerig spreekt de heer v. Ton geren, die er zich tegen verklaart. Hij her innert er aan, dat een steunregeling een nieuwe gedachte voor Katwijk is. Er zijn groote schaduwzijden aan verbonden o.a. verslapping van het initiatief. Internatio naal is steunverleening reeds vastgeloo- pen, hier zal zulks eveneens gebeuren (zie Rotterdam en Amsterdam). Er zijn ver- schillende andere wegen: lo. de familie j kan helpen. 2o. de kerk, 3o. de directe j barmhartigheid. 4o. de algemeene barm hartigheid (Crisis-comité). Eerst in de laatste plaats de Overheid. Zijn andere j bronnen niet meer toereikend, dan eerst j steun. Volgens spr. heeft 't Crisis-comité hier nog een roeping te vervullen (ook de ar beiders worden er te Katwijk door gehol pen). De kleinste helft behoort slechts tot degenen, die er aanspraak op kunnen ma ken in uiterste noodzaak. Er moet gezorgd worden voor iets. dat langer dan 6 weken duurt Dit voorstel beantwoordt niet aan de bedoeling.Het Rijk vergoedt slechts 1/4; er zullen lasten op de burgerij gelegd worden, te zwaar om te dragen. Vele ge goeden hebben hun vermogen zien weg slinken, 1/3 van de onvoorziene uitgaven gaat er mee heen. Zij. die nog vermogen hebben, zullen na de belastingverhooging weggaan. Men blijft zitten met een bevol king, die voor 80 pet. uit arbeiders bestaat. Dit voorstel had bij de begrooting behan deld moeten worden, dan zou men er bij de vaststelling rekening mee gehouden hebben. Spr. erkent het principe: er moet wat gebeuren, maar met deze tijdelijke rege ling kan hij onmogelijk accoord gaan. Hij komt dan ook met een ander voorstel: de gemeente suppleert voor grensgevallen, wat het Crisis-comité en de Diaconieën te kort komen, men kan beter eerst een be roep op de burgerij doen; eerM wanneer het particulier initiatief is uitgeput, moet de gemeente suppleeren. Spr. heeft ernstig bezwaar om de belastingbronnen aan te boren voor zulk een hoog bedrag voor zóó'n korten tijd, waarmee de begrooting geheel in de war wordt gebracht. Ook de heer van der Perk heeft bezwaar, i Hij stelt met diverse cijfers een andere regeling voor, die z. 1 voor langeren tijd zekerheid geeft. De heer Meerburg is voor werkverschaf fing, inplaats van steunverleening ln geld. Hij vraagt naar het onderzoek inzake diverse werkobjecten. Spr. koestert ernstig bezwaar tegen de wijze van dekking. Wat gebeurt er na afloop der 6 weken? In April zal de toestand toch niet beter zijn? Dc werkeloosheid zal nog meer toenemen, vooral in de visscher j. Steun voor 6 weken heeft geen zin. Deze moet over langen duur zijn: men mag niet van de hand ln de tand leven Waarom zoeken B en W. de oplossing in belastingverhooging en niet ln verlaging der uitgaven? Aan dr. Lodder zijn twee punten in het praeadvies tegengevallen: 1. Het Rijk draagt zoo weinig bij 2. Geen permanente steunregeling. De oplossing van B. en W. is z.l slecht. Over 6 weken zullen geen nieuwe bronnen meer aan te boren zijn. Men is den financieel uitgeput. Wanneer 289 Het zag er hopeloos uit met de arme stakkertjes. Ze huilden dikke tranen van pijn. Een van hen lag voor over op den grond, zoo erg was ie er aan toe. Zelfs toen ie de kistjes met poeders zag aankomen, kon ie zich niet meer oprichten en kreunend bleef ie liggen tot Dirkje en de bakker bij hem waren. 290 Eerst hem, schreeuwden de kikkers, en ze wezen op de arme kikker, die bijna bewusteloos lag. En Dirkje die wel verstand van zulke dingen had, zette de kikker recht en gaf hem eerst een poeder in. Maar die poeder scheen niet te helpen en pas toen het arme dier er nog drie pillen bij had, werd hij weer normaal. Nu stormden ook de anderen op de medicijnen aan en gelukkig be daarden nu de krampen. B. en W. hem kunnen aantoonen, dat zij de zaak verder kunnen financieren, dan verklaart hij er zich mee accoord. Het ls spr. absoluut een raadsel waar B. en W. over 6 weken het geld vandaan zul len halen. Deze steunregeling noemt spr. „lapwerk". De heer Kulk hoert veel de klacht „Waar moet 't toch heen?" Ook hij zou werkverschaffing prachtig vinden, maar dat kan hier nu eenmaal niet, Spr. betreurt het, dat er nog tegenstanders van deze regeling zijn. Dr. Eikelenboom vraagt er er geen an dere vorm mogelijk is. Hij informeert naar een wachtgeldregeling. De heer Guyt verklaart, dat er geholpen moet worden. HU aanvaardt in beginsel eerst deze 6 weken. De heer v. d. Zwan zegt B. en W dank voor het opstellen dezer regeling. Al is ook hij voor werkverschaffing, steunregeling is toch voordeeliger voor de gemeente. De heer van Duyn vindt het vreeselijk. dat er zich bij werkverschaffing menschen aanmelden, die het niet noodig hebben. Velen zijn nog kapitaalkrachtig, hebben gespaard en melden zich toch aan. Zij ver klaren recht op werk te hebben, doch eten op deze wijze op. wat anderen die in nood verkeeren toekomt. Ook deze zullen nu van de steun profiteeren. Dit is spr. groot ste grief, hoewel hij overigens overtuigd is van veler nood. De heer Grimbergen is in principe ook tegen een steunregeling, evenals B. en W. zelf. Zij weten er echter blijkbaar geen andere oplossing voor. Spr. zal zich dus, hoewel noodgedwongen, bij de steunregeling neerleggen. De voorzitter neemt nu het woord en verdedigt langer dan een uur het voorstel. Hij dankt voor de vele opmerkingen, waaruit blijkt dat de leden de groote moeilijkheden van B. en W. hebben be grepen. Spr verklaart dat dit voorstel I niet het gevolg is. van de actie die som- mige organisaties hebben gevoerd. B. en W. waren reeds met de voorbereiding be zig. toen het nog niét noodig was. B. en W. waren overtuigd, dat er nu niet langer gewacht mocht worden. Met de eventueel nog in de toekomst te vinden objecten van werkverschaffing kan niet worden volstaan. De steunregeling komt naast de nog aanwezige werkverschaffing. Er moest daarnaar gegrepen worden, om te voor zien in een „behoefte". Deze „behoefte" is de kernmoeilijkheid, 't Is daar moeilijk om vast te stellen hoe nu eigenlijk de toe stand is. Het verschil van meening daar omtrent. is nu ook ln den Raad tot uiting gekomen. Er is natuurlijk nood, maar er is ook een groot aantal, dat zegt noodlijdend te zijn, zonder dat zulks waar is. De onzekerheid over den eigenlijken toestand is ook de reden, waarom B. en W. steeds gewacht hebben. Het geld moet nu opgebracht worden door de gansche bevolking, terwijl er slechts zeer weinigen zijn, die de nadeelen van de crisis niet voelen. B en W. willen niets van hun voorstel terugnemen, want het oogenblik van „de uiterste noodzaak" is h. i. nu ge- j komen De regeling is zooveel mogelijk gemaakt in overeenstemming met die van j het Rijk. Het is verkeerd om te zeggen: „Het Rijk geeft zoo weinig". De Minister j van Financiën moet ook voorzichtig zijn: het Rijk staat reeds en zal nog voor groote moeilijkheden komen te staan. Laten wij liever die bijdrage waardee- ren. De norm is aan den lagen kant. ten minste voor wat de gemeente-finaneien van Katwijk betreft. Spr. bestrijdt ver volgens de voorgestelde regeling van den heer v. d. Perk. De heer Meerburg vraagt de dekking elders te zoeken. Waar moet die verlaging gezocht worden? De heer Meerburg heeft zich indertijd voor 10°'o loonsverlaging uitgesproken, de Raad echter voor 5een beslissing genomen. Men moet andere verlaging van uitgaven met voorbeelden aantoonen: volgens spr. is dit onmogelijk. In een permanente steunregeling ligt een gevaar: die luxe kunnen wij ons niet permltteeren. Spr. hoopt dat over 6 weken een verbetering ln den toestand zal ln treden. HIJ wil niet zeggen, dat deze regeling een ..kunstwerk" ls, maar 't gaat toch niet aan deze „lap werk" te noemen (hilariteit). Inzake de 50 opcenten vermogensbelasting merkt spr. op. dat deze noodzakelijk zijn, wil men de Rijkssubsidie krijgen. De Ingekomen gelden bij het Crisis- comité zijn niet van dien aard, dat men daaraan den nood kan overlaten. De heer Lodder vraagt nogmaals: Wat gebeurt er na die 6 weken? Hij heeft den indruk, dat de Voorzitter daar ook geen raad op weet. Hij ziet wel, dat er geen andere op lossing ls maar over 6 weken staan wij weer voor dezelfde moeilijkheid. De voor zitter antwoordt: het is nu al heel moei lijk, over 6 weken zal het nog moeilijker zijn. zooals deze heele tijd moeilijk zal worden. Wethouder Veltkamp merkt op, dat iedereen zich ten opzichte van de finan ciën wel mag afvragen: „Waar gaan wij heen?" Vooral zijdie belast zijn met de werkloosheidszorg. Het lag voor de hand, j dat B. en W zouden komen met een rege ling als in andere gemeenten met steun ven het Rijk. Elke steunregeling is per slot „lapwerk" ook die van het Rijk Spr. vraagt zich af hoe er nog personen kun nen zijn die zeggen: „Men heeft niets voor de menschen over'nu er toch alles tezamen reeds f.52000 beschikbaar gesteld ls en wordt. Den heer Meerburg kan het nog steeds niet bevredigen, dat een regeling wordt vastgesteld voor 6 weken, terwijl er nog zooveel maanden voor de boeg liggen. De begrootingscijfers moeten z. 1. met 20 tot 30°/o naar beneden. De heer van Tongeren blijft bij zijn voorstel om de gemeente te laten suppleeren, wat het crisiscomité te kort komt Een crediet ter tegemoetko ming lijkt hem de beste oplossing. Na uitvoerige discussie wordt het voor stel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 134 st. (tegen stemden de heeren van Tongeren, Meer burg, v. d. Perk en v. Rijn). Vervolgens komt even nog ln bespre king de redactie dezer regeling. De heer Guyt wijst er op dat valide arbeiders ouder dan 60 jaar. niet in aanmerking komen. De voorzitter wees er op dat zulks is vol gens bepalingen door het Rijk vastgesteld. De heer Grimbergen vraagt of iemand met een inkomen van f. 14.50 dezelfde steun ontvangt als iemand die f. 15 inko men heeft Wethouder Veltkamp ant woordt dat het genoten inkomen van de steun wordt afgetrokken. De heer Parle- vliet zegt dat er personen zijn die prin- cipieele bezwaren hebben om naar een stempelbureau te gaan. Geantwoord wordt dat dezulken het zonder steun zullen moeten doen. De heer v. d. Zwan vraagt de regeling in werking te doen treden, niet op 20 doch op 22 Febr. Hiertegen bestaat volgens B. en W. bezwaar, daar zulks eerst moet zijn goedgekeurd door de regeering. Besloten wordt de regeling in werking te doen treden in de week vol gende op die. waarin het voorstel door het Rijk is goedgekeurd. Vervolgens kwamen in behandeling de verordening tot heffing van 80 opcenten op de Fondsbelasting en die tot heffing van 50 opcenten op de Vermogensbe lasting Deze worden met alg. st. goed gekeurd. Nog beantwoordt de voorzitter enkele vragen in de vorige vergadering gesteld. Eerst die betreffende het niet toekennen van een subsidie aan den aannemer der kabellegging Katwijk-Haarlem Valken burg gaf wel toelage. Drie Katwijksche arbeiders zijn in dienst genomen. Meer personeel was niet noodig. De vraag over het graafwerk aan het Badhotel werd als volgt beantwoord: Aan dit graafwerk wer den de scheppers om de week en de trem- mers om de 14 dagen te werk gesteld. De spoorlijn heeft scherpe bochten. Er was daarom eenige routine noodig. Vandaar dezelfde arbeiders te werk gesteld. De voorzitter zegt van het Hoofdbestuur der P. en T. bericht te hebben ontvangen dat de regeling voor de opening der telefoon zooals deze in de begrooting is aangege ven, op 21 Febr. in werking treedt. Volgt de mededeeling dat er Zaterdag 27 Febr. weer raadsvergadering is. Hierna volgt sluiting met gebed. Gevonden voorwerpen: een paar ge voerde bruin glacé handschoenen: een zwart fietshandbeschermer; een vulpen; een koperen gewicht (5 hectogram); een zilveren damespolshorloge in een hand schoen; 3 paar zwarte kousen. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden lederen werkdag van 10 tot 12 uur v.m. verstrekt aan het Bu reau van Politie te Katwijk aan Zee. LISSE. Loop der bevolking. Gevestigd: mej. M. C. Schenk, geko men van Sassenheim, Heereweg 368 G. W de Haan, van 's-Gravenhage. Emma- straat 18 A. J. de Haan—de Woll, idem Mej. A. M. Hoogkamer, van Haarlem, Narcissenstraat 33 Mej. H. Dulneveld, van Zoeterwoude, Heereweg 41 M. A. S. SchelfhoutHeuvel, van 's-Hertogen- bosch. Kanaalstraat 239 Mej. E. van Til, van Amsterdam, Heereweg 107 A. V. A. Broekhuijzen, van 's-Gravenhage, Hee reweg 168a J. Berbee en gezin, van Sas senheim, Heereweg 453 Mej. P. C. II. v. d. Meer, uit Afrika, Kanaalstraat 23 Vertrokken: J. Warmerdam, naar HU- Iegom L. A. J. Deneef. naar Alkmaar G. J. v. d. Berg. naar Leiden J. C. v. d. Berg, idem J. Hofman, naar Er- melo C. Tillema, naar Stedum Mei. A. J. de Haan, naar Velsen. De R.K. Ver. voor Ziekenhuiszorg ls goed vooruitgaande. In het reservefonds kan f. 2000.worden gestort. In het af- geloopen jaar werden 42 zieken verpleegd met 725 verpleegdagen. Het aantal ver- pleegdagen werd wederom vastgesteld op 60. Met den verbouw van het Post- en Telegraafkantoor heeft men reeds een aanvang gemaakt. NOORDWIJK AAN ZEE. Alhier is opgericht eer. afd, van de Geref. Vereenlglng voor daadwerkelijke vredesactle. De afd. telt 17 leden. Voorzit ter ls de heer J. J. Korbee te dezer plaatse. OEGSTGEEST. Het Crisiscomité. Het Crisiscomité Oegstgeest doet dringend beroep op de medewerking alle ingezetenen tot het verkrijgen regelmatig vloelende inkomsten, daar leen dan voortdurende steun mogelijk zijn. Geheel belangeloos stelde eer aa dames zich beschikbaar om met ln; van as. Maandag Iedere week huis huis gelden in te zamelen. oMgen met uw aller hulp de collecte kunnen bogen op groot succes! Het Comité krijgt zeer vermoedelijk beschikking over een partij zwaveli ammoniak. Iedere tuinder of landbouwer, die mi voor verstrekking ln aanmerking te men. wordt verzocht schriftelijk naam adres, alsmede de grootte van zijn land te geven aan het secretariaat: Warn derweg 8 WASSENAAR. Verg. Wassenaarsche Middenstands») In het Wapen van Wassenaar lileld Wassenaarsche Middenstandsvereenl een jaarvergadering. De Secretaris, de heer D. van Burg las hierop de notulen, gevolgd een zeer uitgebreid en overzichtelijk verslag, waar in het laatstgenoemde uiting kwam dat hoewel men hier ernst der tijden gaat voelen, de midi standers toch hun belangen gaan ba pen, en velen hun zaken terdege m uit als inwendig hebben gemoderntx ook het ledental steeg, na aftrek overlijden en vertrek met 13 zoodal ledenlijst per 1 Januari 193 2 99 na bevat. Gedurende het afgeloopen vereeniji jaar werden 6 leden- en 10 bestuursse deringen gehouden, voorts 1 gecombin de ledenvergadering en 5 gecombict bestuursvergaderingen met de zuster eeniging De Hanze, welke gecombine vergaderingen allen steeds in de I harmonie zijn verloopen. Hierop werd door den Penningmee de hoer J. W. v. d. Zaal verslag gedaan inkomsten hadden bedragen f. 524.54 uitgaven f. 449.02, zoodat er met het 1 slot van het jaar 1930 een batig said te boeken van f. 541.77. De Controle-Commissie bestaande ui heeren J. de Bode en A. de Wit, haddel bescheiden gecontroleerd en in orde vonden. Zonder h. st. werd hierop besloten, j aarcontributie op hetzelfde bedrag, d f. 5.te handhaven. Bij acclamatie werden tot leden controle-commissie, de heeren J. de B en A de Wit herbenoemd. Hierop was aan de orde de verkiei van een Voorzitfer wegens periodieke treding. Met op'drie na alg'. st. werd periodiek aftredende functionaris he noemd. Nadat bij de rondvraag nog enl zaken werden besproken werd oversegi tot viering van het meer feestelijke dcrlte, waartoe de Voorzitter een k( rede uitsprak. Hieron traden de heeren A. Flora Kees Klaare voor het voetlicht die direct een feestelijke stemming intra ten en veel bijval oogstten. Tusschen dit optreden van genoen duettisten. werd er „gekiend". De brengst zou komen ten bate van plaatselijk crisis-comité. De heer Uj horst deelde mede, dat hierdoor een W saldo aan het Crisis-Comité kon wori afgedragen van f. 30.25. Na eenige më deelingen bleef men nog eenigen tijd zellig bijeen. Vergadering PluimveevereeniginS In het Wapen van Wassenaar hield Wassenaarsche Plulmveevereeniging ledenvergadering. Bij ontstentenis den Voorzitter, werd diens functie tra genomen door den heer A. L. Visser, allen welkom heette. De door den sefl tavis, clen heer Pont, voorgelezen no.'J ontlokten geen aanmerkingen. W33J een drietal ingekomen stukken ter ra werden gebracht, o.a. van het Ned. kenbureau, waarbij nadere aanwijs'»; worden gegeven bij het taloe-eeren, dat deze merkteekenen duurzamer Jen blijven, voorts te Den Haag geraken tot een groote combinatie oml zamenlijke tentoonstellingen te ora» seeren. Hierop deelde de voorzitter m" dat hij om drukke werkzaamheden a langer de vereenigings-broedmacnineJ blijven verzorgen, cn vraagt of zlenja voor andere leden beschikbaar stel'en. De tot heden gebruikte lori blijft evenwel beschikbaar Op van den heer Florusse werd besloten de heer Pont deze zorg zal overne®"1! dat de vergoeding zal bedragen 7 ce°, J Uit te broeden el. De heer Pont op zich. Volgden verschillende Iingen en ronvraag, waarna deze 5* meerde vergadering door den v001" gesloten werd.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10