Als een rozeblaadje KERK- EN SCK00LNIEUWS. BURGERL. STAND v. LEIDEN RECHTZAKEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSVERBINDINGEN! VERDWAALD IN DE LUCHT. De verdwenen vlieger weer in veilige haven geland. Gistermiddag om kwart voor drie is aldus de „Msb." de leerling van de Na tionale Luchtvaartschool de lieer H. G. Weber, die Zondagmorgen j.l. met zijn zuster te Amsterdam in een Pandervlieg- tulg opsteeg om een kort rondvluchtje bo ven het Gooi te maken, en daarbij ver dwaalde, weer in veilige haven aangeland. We hebben over dezen merkwaardigen tocht reeds een en ander medegedeeld. Bij de N. Luchtvaartschool bestond over het wegblijven van den heer Weber groote angst. Het was dan ook een ware verade ming toen men tenslotte hoorde, dat de heer Weber wel ver weg, maar toch veilig en wel nabij Valenciennes op de Fransch- Belgische grens geland was. Oogenblikkelijk vertrok een hulpexpedi tie onder leiding van den heer Schmidt Crans naar Valenciennes. Deze expeditie nu is gistermiddag triomfantelijk met den geredde op Waalhaven te Rotterdam te ruggekeerd. Direct na aankomst hebben wij met den heer Weber een onderhoud gehad waarbij hij ons het volgende vertelde: Zondagmiddag om c-én uur. was ik met mijn zuster van Schiphol opgestegen, om even boven Bussum en Laren te vliegen. Na korten tijd reeds ontwaarde ik de to rens van Amersfoort en ik begreep, dat ik te ver was gevlogen. Ik besloot op compas naar het Westen te vliegen en dan langs de kust weer in Amsterdam terecht te komen. In plaats van dat ik echter naar het Westen toeging, vloog ik, zooals mij na derhand duidelijk werd, pal naar het Zui den. Het vreemde was. dat ik in de heilige veronderstelling verkeerende naar het Wes ten te vliegen, maar steeds geen zee zag. Beneden mij herkende ik niets. Groote steden waren nergens te zien. Eerst te drie uur kwamen wij boven een stadje, waar ik tot mijn niet geringe verwonde ring in een der straten een Belgische vlag zag hangen. Ik vermoedde toen. dat ik aan de Bel gische grens was gekomen, maakte een zwenking en dacht met de zon aan mijn linkerhand te houden wel weer in noorde lijke richting te kunnen gaan vliegen. Te half 4 weigerde echter mijn motor en ik concludeerde daaruit, dat de benzine op was. Er zat niet anders op dan te landen. Ik kwam terecht ep een bevroren stuk moerasland. De landing verliep best. Daar het ech ter gevaarlijk was het toestel op die plaats te laten'staan, heb ik het naderhand ver zet en daarbij is het landingsgestel gebro ken. De bevolking van het plaatsje bracht ons al gauw aan het verstand, waar wij ons bevonden. Onmiddellijk heb ik toen naar Amster dam getelefoneerd en daarna heb ik ben zine gekocht, want ik was vastbesloten om op eigen gelegenheid weer terug te vliegen. Het breken van het landingsgestel en ook het feit, dat de heer Schmidt Crans in- tusschen van de zaak op de hoogte was gesteld, hebben dit plan in de war ge stuurd. Zelf ben ik teruggevlogen, terwijl mijn zuster den trein heeft genomen. De heer Schmidt Crans vertelde daar nog bij. dat de heer Weber in Rotterdam zijn brevet heeft gehaald en ook hier voor een groot deel zijn opleiding heeft ge kregen. Nu alles zoo goed afgeloopen is. heerscht er bij de Aeroclub weer een vrooüjke stem ming en de heer Weber moet heel wat lichtelijk sarcastische opmerkingen verdu ren Onder meerdere heeft het werkwoord ..weberen" op Waalhaven ingang ge vonden. o- VAN EEN STOOMTRAM GESPRONGEN. De vrouw van een machinist ontstak in woede. Dezer dagen sprong even huiten Zwolle een vrouw van een stoomtram naar Blok zijl. De medepassagiers zagen haar even later naast de rails liggen, langzaam op staan en wegloopen. De tram stopte en men zag daarop de machinist de vrouw naloopen en inhalen, maar zij scheen te weigeren, om mee terug te gaan. Onver- richterzake keerde de machinist terug. Men vertrok zonder de reizigster. In Hasselt waarschuwde men het sta tion Zwartsluis, waar bij aankomst een andere machinist gereed stond om de tram verder te brengen. Wat toch was het ge val? De vrouw was de echtgenoote van den machinist. Zij had op het balkon staande gezien, dat haar man teekens wisselde met een langs de lijn wonend meisje en in haar woede daarover is zij uit de tram gesprongen ommet het meisje te gaan praten. Hbld. KNAAPJE OVERREDEN EN GEDOOD. Toen gistermiddag te ongeveer kwart over drie een groepje kinderen, dat bij de Keulsche Vaart te Amsterdam had ge speeld. den rijweg van de Weesperzijde wilde oversteken, kwam een bijna zeven jarig knaapje ongeveer ter hoogte van de Celsiusstraat te struikelen, met het nood lottig gevolg, dat het werd aangereden door een auto, welke uit de richting Dui- vendrecht kwam. Het kind was onmiddel lijk dood. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. BEKNELD GERAAKT EN GEDOOD. Gistermiddag is de 30-jarige monteur B. Muilwijk, werkzaam op de Machinefabriek ..Holland" te Hardlnxveld tusschen de machines bekneld geraakt. De dood trad onmiddellijk in Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. BIJ EEN AUTOBOTSING GEWOND. Gisteravond kwam een vrachtauto, die gebruikt wordt bij de werkzaamheden der zandophooging in den Belcrumpolder te Breda, in botsing met een personen-auto, die uit de richting Terheijden kwam. De personenauto werd tegen een boom ge slingerd en aan voor- en achterzijde ern stig beschadigd. De inzittende heer en dame, uit Noord-Holland, afkomstig, liepen verwondingen op; de dame werd ernstig aan de hand gekwetst, terwül de heer een kniebreuk bekwam. MASSALE ACTIE DER AMSTERDAMSCHE SNORDERS. Als ernstig protest tegen de pogingen der hoofdstedelijke politie om aan het z.g. snorren in Amsterdam's straten een einde te maken, hadden gisteravond enkele hon derden chauffeurs van de gele- en witte- band auto's, na een massa-vergadering op het Amstelveld te hebben gehouden, het besluit genomen in een lange file van wa gens door het centrum der stad te trekken en aldus, hevig toeterend en claxonneerend tegen het in hun bestaan ingrijpende op treden der autoriteiten te demonstreereu. De politie had echter haar maatregelen getroffen en het brandpunt van de actie, het Rembrandtplein, voor dezen ongewo- nen optocht afgesloten, zoodat de chauf feurs zich gedwongen zagen hun demon stratie tot de omliggende straten te be perken. Ook hier zorgde een vrij groote politie macht, dat de optocht der wagens zooveel mogelijk verspreid werd, hetgeen echter niet wegnam, dat op verscheidene punten, juist op het tijdstip, dat de bioscopen uit gingen, vrij ernstige opstoppingen werden veroorzaakt. De groote belangstelling van liet publiek mede in aanmerking genomen, ging het in dit gedeelte der stad geruimen tijd rumoerig toe; tot ernstige incidenten Is het echter, voor zoover viel na te gaan, niet gekomen. „Mijnheer, er is telefoon voor U". ,.Ga eens even terug, en vraag wie het is". (Passing Show) BU1TENLANDSCH GEMENGD. BLOEDIGE BOTSINGEN TE ALEPPO. Te Aleppo is het tot ernstige botsingen gekomen tusschen politie en nationalisten. Vier personen, w.o. 2 politiebeambten, wer den gedood en vijftien gewond. Honder den nationalisten bestormden de politie- bureaux. Aan beide zijden werd gescho ten. Eerst na een langdurig gevecht kon de politie den toestand meester worden. 80 demonstranten werden gearresteerd. De meeste winkelzaken in de stad zijn geslo ten. Het zakenleven in de stad ligt vol komen stil. GROOTE SMOKKELARIJ. Te Flatow (Duitschland) is men een groote smokkelarij op het spoor gekomen. Een onderzoek heeft uitgewezen dat een zekere Berndt, eigenaar van een boerderij met zuivelfabriek, tezamen met zijn zoon meer dan 1000 vaten van 57 K.G. boter over de grens had gesmokkeld, evenals groote voorraden koren, worst en gevo gelte. Naar schatting hebben de smokke laars voor meer dan 30.000 mark aan in komende rechten ontdoken. VLIEGONGELUK. In Lotharingen is een Fransch militair vliegtuig omlaag gestort. De vlieger wilde zich met behulp van een valscherm red den, maar dit ging niet open. De vlieger kwam om het leven. PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 19 FEBRUARI. BENTHUIZEN. Gerei. Gem.: Nam. halfzeven, ds. Lamain van Leiden. BOSKOOP. Geref. Kerk: Nam,, halfacht. ds. A. M. Boeijenga van Haarlem. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Musselkanaal ctoez.) M. N. W. Smit. te Rottum en Stitswerd (Gr.). Bedankt: Voor Asperen. E. Warmolts, te Scherpenzeel (Geld.). Aangenomen: Naar Bolsward (Evangeli satie) ds. E. Broekema te Opende (Gr.). GEREF. KERKEN. Drietal: Te Geesteren-Gelselaar, S. Ha- nia. cand. te Leeuwarden: J. Hindriks, cand. te Klazinaveen en P. K. Keizer, cand. te Heerenveen. Beroepen: Te Djocja, dr. J. H. Bavinck, miss.-predikant te Solo. HET MIDDELBAAR TECHNISCH ONDERWIJS. RECLAME. Commissie van onderzoek geïnstalleerd. M De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft gistermiddag in zijn departement de Commissie voor het mid delbaar technisch onderwijs geïnstalleerd. Ik heb er, zoo zeide hij, naar gestreefd, de opdracht aan de commissie zoo breed, maar ook zoo nauwkeurig mogelijk te doen zijn. Zij heeft voor de 5 technische hoofd groepen of af deelingen betrekking op; lo. den begintoestand (vooropleiding en toelating) 2o. de eigenlijke opleiding (duur en in richting van het onderwijs) 3o. het einddoel en eindresultaat (rege ling en eischen van hpt eindexamen) een en ander in nauw verband met de eischen van het bedrijfsleven. Na de samenstelling van de commissie te hebben nagegaan, verklaarde de Mi nister haar te zijn geïnstalleerd. De voorzitter dier commissie ir. G. Hof* stede, inspecteur-generaal van het Nijver heidsonderwijs, heelt die rede beantwoord. Steeds witte tanden behoudt men bij het regelmatig gebruik van Chlorodont-tand- pasta (Tube 35 ct.) terwijl men verstan dig doet gebruik te maken van den prakt. Chlorodont-tandenborstel (speciaal model) Een proef overtuigt. 3986 GEBOREN: Cornells, z. van J. Laterveer en W. Baart Jacobus, z. van C. P. de Jeu en J. M. Oudshoorn Dirk, z. van J. Vrolijk en G. Biesheuvel Kees Hendrikus Albertus, z. Van H. W. G. van Urk en C. P. Ruigrok Wilhelmina. d. van W. van Klaveren en J. Varkevisser Elsje. d. van G. Verlind en D. de Jong Gerardus Hendrikus, z. van C. J. L. Bousie en R. Blok Klaas, z. van J. A. van den Berg en P. Smit. GEHUWD: J. M. Homberg jm. en C. Hockx jd. A. Boezaard jm. en J. M. Rijsbergen jd. H. J. Heijmans jm. en J. van Polanen jd. N. van der Keur jm. en M. Wetselaar ja. J. Koet jm. en C. A. A. Vinkestijn jd. P. Wassenaar wedn. en J. Smit gesch. vr. OVERLEDEN: J. C. S. van Es, z. 13 mnd. GEVESTIGD H. W. Anthonisse 1.1. verpleegster, Zoe- terw.singel 99 C. M. van Asperen, col- lectrice S. Loterij, Kaiserstr. 34 E M. Bachmann, huishoudster, Hoogewoerd 111 I. DombrowskiBluhm. huishoudster, Pr. Wilhelminastraat 47 Th. H. Cowan, Mariënpoelstraat. 37 J. A. van Dam. Haven 14a J. Dekker, ovenlnzetter, Waardgr. 100 D. Dorrepaal, arts, Rijnsb.- weg 10 K. Gles, dienstbode, Bloemisten laan 46 G. J. van Dongenvan der Hazi. Leliestr 130 K Harmanni, Haag- weg 34 C. B. Heyn. Boisotkade 4 L. H. Hoefsmit, verpleegster Apothekersdijk 24 S. Hofmeyr, H. de Grootstr. 6 M. E. Hoppezak. Nieuwsteeg 7 H. P. Huisman en lam., timmerman, Leliestr. 130a M. J P. Dempenfeldvan Isenburg, Garen- markt 3 A. M. Koning, dienstbode. Oude Vest 29 A. Kremer. koopman in galanteriën, Oude Rijn 27 G. van Krim pen. Witte Singel 27 A. J KaterKroon Meezenstr. 1 J. J. Loef, radio technlker Gerrit Doustr. 45 A. J. Maat, dienstbode, Hoogl. Kerkch.st. 13 G. J. H. Meijers, Haarlemmerstr. 96—100 M. Molnar, dienstbode, Haarlemmerstr. 171 H. Nestleq. dienstbode, Frulnstr. 6 W. Oltmans, 1.1. machinist NB., Morschweg 87a V. L. Pierlot, zilverslijper, Da Costa- straat 41 H. Pikull, dienstbode, Plan tage 4 F. Posthumus, dienstbode. Haag- weg 190 H. J. M Schouten, De Wetstr. 21 A. Tinor, terrazzowerker. Oude Sin gel 160a C. M; A.'iU.ytterhoeven, dienst bode, Plantsoen 27 A. Waalkema. dienst bode. Kaiserstr. 34 M. M. J. H. Wage naar. Noordeinde 50 A. J. Welp. kellner. Havenkade 17 E. Seherzinger—Wennin ger, fabr.arb., Witte Singel 7 J. G. van der Wilk, dienstbode. Plantsoen 15. VERTROKKEN. R. Baelde, Zwammerdam C. 48 J. Broekema. Haag Fred. Hendnklaan 26 J. H. P. Colpa, Assen Brink 29 A. Dijk stra, Vlagtwedde, Oosterstr. 376 Freitag, Heemstede, Binnenweg 3 G. Heijns en lam., Amsterdam, Baffinstr. 19 L. H. A. Hoefnagels Rotterdam, Spaanschekade 4 H. Hoekema, Iddaideradeel, Stations weg G140 H. Hollebeek, Amsterdam, Nieuwendamschedijk 19 E. de Jong, Antwerpen, Antwerpenschesteenw. 306 J. de Jong, Zwolle, van Ittersumstr. 51 L LamersKooij, Apeldoorn. Sterrenlaan. 31 T. Leegwater, Broek op Langendijk, Noordeinde 248 D. Levie, Rotterdam, Froveniersstr. 3 b H. J. Lory, Haag, Zwarteweg 13 J. J. E. PlanjerNieu- wenhuizen en fam., Utrecht, Biltstr. 128 M. Nobel en fam.. Schiedam. Alb. Cuyp- straat 9 M. M. Pica vet, Rotterdam, Na- dorststr. 68 c F. Reus, Haarlem, Rijks- str.weg 1 H. A. C. Schaaf, Rotterdam, Eendrachtweg 1 b J. F. Sehintz, Bode graven. Kerkstr. 23 J. L. Schouten, Delft, Spoor^ingel 64 V. E. van de Stadt, Haag. Klimopstr. 98 M. A. A. Starren- burg, Alphen a.d. Rijn. Fr.Hendrikstr. 27b G. Stegenga, Haag, Bilderstr. 39 C. Timmer, Alkmaar, Ged. N. Sloot 38 M. J. Elijzen—van der Vaart en fam., Apeldoorn Stationsweg 41 G. Oudshoornvan Venetie, Haag, Pesteurstr. 60 C. W. Wallaard, Haag, Neuhuijskade 15 C. W. Weenink Alkemade P. van Wel, Mid delburg, L. Singelstr. 203 G. de Jonge Wichers en fam., Amsterdam, Commelin- straat 29,111. RECLAME. zoo frisch en zacht wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Zij"-Crême. 3977 GERECHTSHOF TE 'S-GRAVENHAGE. De Rechtbank te 's-Gravenhage had den 42-jarigen loodgieter M J. van der H. en den 50-jarigen koopman T. O. beiden ge detineerd. wegens diefstal in vereeniging gepleegd te Noordwijkerhout in Juni van het vorige Jaar veroordeeld ieder tot een gevangenisstraf van twee jaar. Het Hof heeft gisteren dit vonnis be vestigd. ALPHEN. Aanrijdingen. Door den heer L. H., bewoner van den Lindehovenweg werd bij de politie aan gifte gedaan van het feit dat door den autobestuurder P. de R. uit Noordwijk de nabij zijn woning gelegen werkplaats was aangereden, waardoor o.a. een raam -van dit perceel belangrijk was beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. In de Wilhelminastraat werd gistermor gen een jeugdig wielrijder zoodanig door een passeerende auto aangereden dat hij verschillende verwondingen aan zijn hoofd bekwam en zich onder heelkundige behan deling van dr. M. moest stellen. Ook zijn rijwiel werd grootendeels vernield. ALKEMADE. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen ingeschreven bij ae arbeidsbeurs bedraagt 171. Bij de werk verschaffing zijn momenteel 8 arbeiders te werk gesteld. Het ziet er met de werk gelegenheid nog zeer slecht uit. Verleden jaar bedroeg het aantal werkzoekenden op denzelfden datum 78. BOSKOOP. Onbestelbare blieven. Aan het postkantoor alhier zijn onder staande onbestelbare brieven terug te be komen: Bureau Maasbode. Rotterdam; mej. N. C. Schaijck. Leidscheweg 69, Utrecht en 2 brieven, Arbeiderspers, Am sterdam. Gouweverbreeding. Door de provincie is aangekocht het perceel van den heer N. Zaal aan de Domstraat No. 3, waarin is gevestigd een winkel en koekbakkerij. Dit perceel zal ook worden gesloopt in verband met de Gouweverbreeding. Tconeelavond. Door de geheelonthouders-tooneelclub „Den Zwakke tot Steun" werd in de too- neelzaal van hotel Klaassen" een tooneel- avond gegeven. Opgevoerd werd het blij spel in 4 bedrijven „Schakels" van Her man Heyermans. Zooals gewoonlijk trok de tooneelclub een goed gevulde zaal wat verband houdt met het feit. dat steeds goed spel gegeven wordt. Er werd dan ook voor een aan dachtig publiek gespeeld, en dat het stuk insloeg, bewees het krichtige applaus. Een gezellig bal besloot den avond. Voor Zondag 21 Febr. zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater. o LEIDERDORP. 30-Jarig bestaan Ver. „Helpt Elkaar". Gisteravond herdacht de vereeniging „Helpt Elkaar" haar 30-jarig bestaan in het gebouw „Irene". De voorzitter, de heer K. Mol, opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezige leden en gaf vervolgens een uitgebreid overzicht van hetgeen in al die jaren door de ver eeniging was verricht. Op bescheiden wijze begonnen met het verstrekken van verster kende middelen aan onbemiddelde zieken en klanken, mocht zij later haar taak zien uitgebreid door het aanschaffen van ver- plegingsartikelen Deze collectie bestaat thans uit ongeveer 80 stuks, w.o. een twee tal t.b.c.-ligtenten en een brancard. Uit de mededeelingen van den penning meester bleek dat de financieele toestand niet ongunstig was, doch met het oog op de vele zieken zeer zeker versterking be hoeft; vooral daar het noodig bleek, dat een aantal verplegingsartikelen, hetzij moeten vernieuwd of aangeschaft worden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. W. Koning en J. Riinsburger. Het ledental bleek stationnair gebleven -te zijn. Met dank aan de leden voor hunne tegen woordigheid sloot de voorzitter de verga dering. Burgerlijke Stand. Geboren: Francina, d. van D. de Ridder en H. Boom; Elisabeth Cornelia, d. van W. P. v. d. Geest en L. M. Belt; Pieternella, d. van J. B. van Sandijk en P. Guldemond Gister is J. F. alhier, op last van den Officier van Justitie naar 's Gravenhage overgebracht, wegens niet nakomen der voorschriften van de jl. gehouden volks telling. NIEUWKOOP. Verkooping. Bij de door Notaris Van der Heijden uit Mijdrecht gehouden publieke verkooping voor rekening van de Erven Pauëlsen van het dubbele woonhuis bewoond door J. J. Pauëlsen en A. J. Zevenhoven was de hoogste bieder de heer W. N. Bongenaar voor de som van f. 2500.Het werd niet gemijnd, zoodat hij ook tevens kooper werd. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. van C. Verlooij en M. K. de Jong Christina Josina, d. van J. Kwakkenbos en P. M. de Jong. Overleden: J. van Capel, oud 88 jaren, weduwnaar van M. Bakker. ROELOF ARENDSVEEN. Tentoonstelling. Nog enkele dagen scheiden ons van de bloemen- en huisvlijttentoonstelling uit gaande van de gezellenvereenlging en het patronaat. Zaterdagmiddag om 3 uur zal deze tentoonstelling officieel dooi den Burgemeester worden geopend, en wan neer de voorteekenen ons niet bedriegen, dan belooft deze eerste jeugdtentoonstel- ling een succes te worden. Er is door de daartoe in het leven geroepen commissie hard gewerkt. De gezellenleden en patro- naatsleden zijn herhaaldelijk op het hou den van deze tentoonstelling gewezen en over de deelname zullen we niet te klagen hebben. Een groot aantal leden heeft zich voor deze tentoonstelling opgegeven, ter wijl er zelfs oud-leden zijn, die in hun vrijen tijd een of ander houtsnijwerk hebben vervaardigd ter complets® deze tentoonstelling. Dit alles is <9 gang naar de Pancratiuszaal irajjB naast het nuttige van deze tentöo-S heeft het bestuur ook het aangenjjl vergeten. Tal van vermaken en zijn m de zaal aanwezig, terwij jl geheelen dag muziek is. De tentoo^l is Zaterdag geopend van 4—11 enïl van 1111 met eenige uren pajji mand verzuime alzoo deze tentoo^J te bezoeken. Gij geeft door uw bezofl met het jeugdwerk te sympathiseJ TER-AAR. Burgerlijke Stand. Gebcren- Hans, z. van A. Quartgl M. C. PerinLaurens Lucas, z. vaj j Sassen en E. K. Maroflt. Ondertrouwd: H. Stek 26 iaar i Verboom, 24 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. A. Otten van Alke L. J. W. v. d. Laan van Amsterd Vertrokken: Th. Bijlemeer naar wonde; T. J. Lebesque naar jjm G. Verlaan, naar Amsterdam. Een reis met hindernissen. Van d. S. alhier maakte per auto, v naast hem nog gezeten waren en C. E. een tochtje naar een nai gemeente. Na op de heenreis eerst j de hekken van de Aardammerbni zijn opgereden, kwam hij op de tere; op dezelfde brug in botsing met een hl auto van L. alhier. Thans moest de L het onderspit delven en kon de relsl worden voortgezet. Alle inzittendet| kwamen snijwonden, voornamelijk die met het hoofd door de voorruit sJ De vrachtauto bekwam er betrekf goed af. WOUBRUGGE. Uitvoering: der „Harmonie". In de zaal van het hotel S\vaim| het fanfarecorps „Harmonie" onder 1 van den directeur, den heer J. Kaai uit Leiden, een openbare uitva ter herdenking van het 25-jarig dezer vereeniging. De eere-voorzitt heer Boddens Hosang, opende deze f vergadering met een geestige spj waarna de vereeniging een 10-tal r.ummers ten gehooro bracht op zeer I dienstelijke wijze, die dan ook met I dankbaar applaus werden beloond. vrooliik Leidsche tooneel onder leidingf Henk van Wel droeg vervolgens i liedjes voor, waaronder o.m. de voel match en het wiegeliedje uitbundige j lijkheid bij het publiek verwekte, r zeer goed geslaagde avond heeft i zeker een sterkeren band gelegd tus de ingezetenen en de vereeniging. ZWAMMERDAM. Geref. Meisjesver. „Debora". De Geref. Meisjes vereeniging alhier, hield in de lokalen der Cbr.J School haar openbare jaarvergaderui De presidente mej. C. van Muisvl opende de samenkomst op de gebrdfl wijze en zette in een kort woord 1 en beteekenis der Geref. Meisjesvei uiteen, daarbii den vvensch uitsprckl dat meerdere meisjes zich zouden sluiten. Hierna werden door secretaresse e4i| ningmeesteresse de jaarverslagen bracht, welke van den gunstigen toel der vereeniging getuigden. T Het zou te ver voeren het geil programma op den voet te volgen. I 2-tal onderwerpen mag daaruit wJ vermeld n.l. een inleiding over art. 21 Ned. Gel. Bel. „Door wat middel I van ons gekend wordt" door mej. IJ Kruijt en een maatschappelijk ondenff met titel: „De arbeid der gehuwde vr;l door niej. A. G. van der Maaden. j Verschillende leden gaven nog e proza-stukjes terwijl voorts enkele nummers en een raadselwedstrijd seling boden. In een mooi tableau werd te zienl geven de verschillende vakken welltfj de vereeniging behandeld worden, enkele afgevaardigden werden de gebnj lijke groeten en wenschen overgebrj De heer A. R. Koster sprak een i woord over „bouwen en bewaren" daal enkele voorbeelden aanhalende van bouwen in eigen kracht tegenover I beu wen in Gods kracht. Spr. eindigde 1 vergadering met dankzegging nadat voj gezamenlijk Psalm 89 1 was gezon^ Wegens aan den onderwijzer i lieer J. Rijninks verleend ziekte-verl'»J tot tijdelijk onderwijzeres aan de l| Nat. School alhier (hoofd 'Be heer A-J Koster) benoemd mej. S. van Leeuiy Alphen a. d. Rijn. IJ MUIDEN, 18 Febr. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.30—1.25; Griet p.< van 50 KG. f.70—30; Tongen por» f. 2.80—1.50; Groote Schol per kist I KG. f.21—17.50; Middelschol per kW" 50 K.G. f.28—18.50; Zetschol per kW' 50 K.G. f.60—26.50; Kleine Schol per® van 50 K.G. f.31—12.50; Bot per kW' 50 K.G. 1.16—5; Schar per kist van 50» f. 16.50—3.80; Tongschar per kist vanj K.G. f.36—31; Roggen per 20 stuks 12; Vleeten per stuk f. 2.70—1.80; plt.| man en Poontjes per kist van 50 K.G1' Groote Schelvisch per kist van s» f. 36—28.50; Middel Schelvisch per^' J 50 K.G. f.38—27.50; Kleinmiddel SU» per kist van 50 K.G. f. 23.50—21; Schelvisch per kist van 50 K.G. Kabeljauw per kist van 125 K.G. Gullen per kist van 50 K.G. f. l«fc Lengen per stuk f. 3.800.40; Heil"?- K.G. f. 1—0.75: Wijting per kist van*» f450Koolvisch per stuk f1.30. f Aangekomen 11 stoomtrawlers: JL met f.3856; LJM. 491 met f 3107; JJ, met f.2814; IJM. 118 met f.lH4:, met f.1806: IJM. 77 met f.2801; 1 hj met f.2352; IJM. 50 met f.ll8CjJj| met f. 1900; IJM. 56 met f. 1443; met f.1948; RE. 134 met f. 4000 f* deeltelijk lading uit IJsland (3700 7.Ja versche visch)3 beugers VL. 80 ij''ejl VL. 39 met f.330; VL. 103 met f "IJ loggers KW. 20 met f.734; KVL f 1.597; KW. 24 met f. 593. -J j

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6