CORRESPONDENTIE. ANEKDOTE. Dat zal een heele groote teleurstelling Zijn geweest voor zeer velen groot en klein, toen de vorst zoo spoedig al in dool over ging. Vooral op den vrijen Zaterdagmid- diag en den Zondag zullen velen zich ver heugd hebben om te gaan schaatsenrijden en nu zal er niet veel van zijn gekomen, want Zondags was het ijs zeker al heel week en met water. Ik dacht al in die dagen verleden week, toen het zoo vroor: mijn heele raadseljeugd zal Zaterdag en Zondag wel op het ijs zijn, ik zal wel bijna geen brieven krijgen, ze hebben groot ge lijk om van het ijs te genieten, dat ls er dezen winter nog niet geweest. Maar nu ik zoo heel weinig brieven ver wachtte, viel het mij nog mee, er was nog een aardig aantal, die ik nu gauw ga be antwoorden. Joop Schouten je hadt er niets bijge schreven bij de raadsels, dus ik kon op niets antwoorden, ik schrijf alleen in de correspondentie aan degenen die mij iets vragen of vertellen. Dick Pellanders is je moeder lang in 't ziekenhuis geweest? en moet zij nu nog veel rust nemen of mag zij weer gewoon bezig zijn in huis? Bewaar je raadseltjes nog maar wat. Henk Beets neen Woensdag was het heelemaal geen weer om zóó ver met de fiets te gaan en zeker niet toen je niet geheel gezond en flink was. Prettig dat je buurman naar Leiden ging en het boek voor je kon gaan halen. Nu had je mooie afleiding nu je een week niet naar school mocht. Krijn Haasnoot wat heb je een pretti- gen en goeden verjaardag gehad met zoo veel cadeautjes waar je veel plezier van kunt hebben en die je goed kan gebrui ken, dat is toch altijd het prettigste om cadeautjes te krijgen waar men plezier van kan hebben. Gerard de Geus (Oegstgeest) als je geen bijzonder nieuws hebt, welnu dan behoeft er geen briefje bij. Martha de Jongh zoodra je 11 jaar bent, mag je met de grooteren meedoen. All en Annie Duyverman dat is heel goed hoor dat jullie om beurten er iets bij schrijven en je zusje mag ook wel mee doen. Was de behandeling in het zieken huis pijnlijk? Johannes Verhart ik kan en mag vol strekt niet schaatsenrijden, al vele vele jaren niet meer. Hoe bedoel je dat, dat ik uit een streek kom, waar zóóveel wordt schaatsengereden. Gretha en Annie Demmenie ik zal het raadsel later eens plaatsen. Gelukkig dat jullie neg geen griep hebt gehad. Zijn de repetities goed afgeloopen. krijg je nu een rapport? Jo en Tieleman van der Linden dus jul lie hebt Vrijdag al kunnen schaatsenrij den. Weet je die straten niet? Ru, Bas Annie van Dijk denkt er toch om de namen onder den brief te schrijven, ik moest het nu maar raden van wie het was. Bep Looman jij ook al griep gehad? Moest je lang van school verzuimen, en lang te bed liggen? Lucas en Willy Klinkhamer gaat nu maar samen meedoen. Jan Rührriem het spijt mij voor je, maar dat raadsel heeft er al ingestaan. Heiltje Dorrepaal mocht je Vrijdag al weer schaatsenrijden, je hebt toen, hoop ik, toch geen kou gevat, nu je pas zoo ziek was geweest. Johan de Jongh ja zeker mag je mee doen Kreeg je verleden week je brief weer terug? had je dien niet voldoende gefran keerd? of een verkeerd adres soms? Klaas en Henk Vonk het speet mij voor de schaatsenliefhebbers dat de ijspret zóó kort duurde. Antoine van Egmond ja ik ken Gronin gen wel ik heb er vroeger wel gelogeerd, en mijn ouders waren ook uit Groningen. Annie Boekestein dat eerste raadsel heeft er al ingestaan, het andere zal ik later eens plaatsen. Margo van Heyningen. heb jij Zaterdag nog zoo fijn kunnen schaatsenrijden. Annie Voorma je raadsel krijgt later eens een beurt Hennie de l'Ecluse ja verleden week hebben we heel koude dagen gehad met vorst maar nu dooit het al weer flink. Heb jij al schaatsengereden? Marrie van Vliet Je raadsel ls aardig, ik kan het gebruiken. Willy de Neys ik vind dat een heel aar dige wensch van Je, maar dat zal zeker wel niet gebeuren, dat als ik ooit 84 jaar mocht worden, dat ik dan nog de Leidsche raadseltante zou zijn, dat kan niet. Ali Krassenburg jammer voor je dat je niet evenals je broers, op het ijs bent ge weest, want nu dooit het weer. Robbert van Ommering heb je nog kun nen rijden? Je schreef: fijn, morgen ga ik rijden, of dooide het toen al? Paultje Burgerjon zeker herinnerde ik mij den naam van je broer, want hij deed een poos trouw mee. Abraham van Es neen dat kan ik niet doen, ik ben de raadseltante en ik geef de correspondentie maar verder niet. Lieuwke Kranenburg je hebt dus ook nog even kunnen rijden. Ja wat een vreemde naam was dat niet waar, ze scheen ergens te logeeren, het is geen Hollandsche. Die meisjes die in je buurt wonen, doen ook allen mee. Nelly Wagemans als je dit leest is je verjaardag net voorbij. Nog wel gefelici teerd hoor. Heb je veel plezier gehad? Hendrika Hermina van Egmond dus je hebt je naam gelukkig nog gewonden. Neen nog geen nieuwe raadsels sturen, daar moet ieder nu weer eens mee wachten. Willy C. Mulder ik ben dien dag niet in de Van Beuningenstraat, daar zou je mij nie vinden.t Heb je zoo'n prachtig boek? Martha Schimmel wat duurde dat feest lang dat je pas om half drie thuis kwam. Gelukkig dat je den volgenden dag mocht uitslapen. Maartje van Wieringen zoo heerlijk aan het sleeën geweest met je broertje, neen dan was er geen tijd voor een langen brief. Willy Zwaan dat trof erg goed, hè dat je vader nu op een Zondag jarig was, dan was Je den heelen dag vrij. Marietje Spaargaren zoodra Je elf jaar bent, mag je met de grooteren meedoen. O, zijn de tweelingen nog zoo klein, nog geen 2 jaar, je hebt zeker wel schik in die kleuters. Nellie Vis ook al riep gehad? ik lees in ontzettend veel brieven over griep. Den lOen van de volgende maand is de datum, waar je naar vraagt. Marie v. d. Wolf, neen als het ijs kraakt onder je voeten, dan doe je maar het beste om naar huis te gaan, al is het maar een kikkerslootje, zooals je het noemt, maar natte voeten heb je toch niets aan. Johan en Hendrik Mulder, ja als er zie ken thuis zijn, dan moeten de gezonden maar een handje helpen, daar heb je ge lijk aan. Beterschap met je moeder en kleine Nellie. Jannetje Smittenaar, wel gefeliciteerd nu maar vast met je verjaardag, veel ple zier dien dag. Drietal van Nood, jullie kunt dus alle drie genieten van het boek van Johan. Is de gymnastiek-uitvoering prettig ge weest? Aaltje Nieuwenhuis, ja hoor je hebt mij nieuwsgierig gemaakt door mü een verras sing te beloven, ik kan volstrekt niet weten wat het zal zijn. Miesje v. d. Bent, is de verjaardag van je zusje vroolijk geweest? Gezellig, net op Zondag. En mocht je de nieuwe jurk toen aantrekken? Jannie Hagoort, ik hoop dat je nu al weer veel beter bent. Aardig van Nel om mij even te schrijven; ik begrijp dat zij nu te veel werk en lessen heeft, om nog mee te kunnen doen. Annie de Vries, was het net je moeders verjaardag en kwam er veel visite, neen, dan had je geen tijd om lang te schrijven. Marietje v ,d. Mey, je hebt niet veel van het ijs kunnen genieten zeker, want toen begon het al weer te dooien, jammer voor je. Marietje Monteba, zoo blijf je eerst thuis bij je moeder om haar te helpen en het huishouden goed te leeren. Karei en Hendrik West, o dus Vrijdag hebben jullie nog schaatsengereden. Ja, dat valt dan eerst tegen, als men het in een paar jaar niet heeft gedaan en als ie dan met je schaats nog in een gleuf vast zit. Sjoelbakken is een aardig snel, ik heb het ook dikwijls gedaan. Anneke Caro en Bep v. d. Hoogt, dus allebei het rapport gekregen en mooie cij fers beiden, dus zeker waren ze thuis wel blij er mee. Nog geen kiek kunnen maken9 Annie Brouwer, allemaal thuis de griep gehad? Hoe vervelend. Is iedereen nu weer geheel hersteld? Stiena Barten, bewaar de raadsels nog maar wat. Zoo, heeft Annie v. Woudenberg ook al de griep? Zoodra je haar weer ziet, wensch haar dan beterschap uit mijn naam. Geertje Eduard, zeker mag je meedoen, en je behoeft er heusch niet altijd een brief bij te schrijven Wat je schreef over: ,,Ik en mijn broertje" is dat een verhaaltje dat je ergens hebt gelezen, of is het ge beurd met jou en je broertje? Dirkje Hopman, ik zou maar eens naar den tandarts gaan, als het een slecht is, dan ben je meteen van de kiespij vrijd. Zoo zijn er in de Leidsche Hoi 20 kinderen door het ijs gezakt, je zeker blij, dat je er niet bij was. Marietje Laterveer, de ijspret was heel kort hè en het leek verleden wei alsof er nog flink goed ijs kon komer de uitvoering zoo mooi! En ga je t de grootere afdeeling over? Drietal de Geus, jullie hebt dus j thuis om je 's winters en bij leelijk binnenshuis te vermaken, maar vind rard lezen toch nog het prettigste1 ik ben het met je moeder eens, dat j zóó gauw een boek moet uitlezen, da je er maar zoo kort plezier van. Lottie en Annie de Haas, allemai griep gehad? Ik lees maar steeds ovei in zóóvele brieven. Ik had wel gei dat jullie niet meededen aan de raadsels. Drietal Ouwersloot, ik miste julli eenige weken, ook al ziek geweest' drie bronchitis en nu nog hoestende, maar voorzichtig. Ik begrijp dat Johi niet meer kan meedoen. Ik feliciteer nog wel met haar verjaardag. O, ik vurig dezen winter vrij te blijven n griep. Anie de Gelder, dat liikt mij bija aardig wat je mij schrijft, dat je voa dat meisje haar plaats gaat innemi dat dikwijls dat je er heen moet en je er ook voor studeeren? Ria Serdijn, allerlei verrassingen I men er uit je brief rollen, 2 kiekjes aardig en nog een zeer grappig l» Heb je Zaterdagmiddag nog lekker kc glijden op de slootjes. Tonny en Corrie Wit, nu dat trof T.| dat hij Vrijdagmiddag' vrij kreeg ca gaan schaatsenrijden, want Zaterdai gon de dooi al. Als het maar eenijl weer is, ga ik in de lucht. Arie en Jan de Graaff. dank vo« gedichten, die mij vertelden, dat mei verjaardag zoo'n vtoolijke feestdad met veel familiebezoek en wat een grootmoeder, die dan cadeautjes i brengt voor jullie. En was Moeder ia met alles wat jullie aan haar gaven Gerrit, Johan en Jan v. Ommerine. j hebt maar kort kunnen genieten var ijs en van rijden op den Rijn kon Ij maal niets komen. Je mag ieder dei seis oplossen, die je zelf 't gemakke! vindt, gerust alle drie dezelfde ral Dat raadsel dat je stuurde heeft er n al ingestaan Jo de Wekker, in het begin moetji allerlei leeren en zal er natuurlijk eens wat mislukken, dat overkomt i een. Prettig dat het je nu nog eens is uitgelegd en dan bij mooi helder maar weer eens probeeren. Ploon de Kort. neen de Lijsterbes ls een heel eind van mij vandaan 0 kig dat je alweer 2 uur per dag mij zitten. Schaatsenrijden dat kan en Ik al vele jaren niet meer Ik vin! mooie zachte kleuren jouw postpapia de eene atlas staat het met een v s een ander met een b. Dat weet ik hm ondervinding, dat in bed schrijven l gaat. Ria en Stieni Vorst, voor degenen van schaatsenrijden houden, vond 3 verst prettig, maar voor velen is die koude niets plezierig, maar de dooit I al weer heel spoedig. Jannie en Jobje Vos, heel flink Jobje ook zelf een brief wou schij maar ik ben met een paar woordjes tevreden. Waar krijg je al die boeku lezing? Lena en Willie Schilp, ik hoop Willk je gauw weer beter bent. Ik neem heti kwalijk als iemand niet schrijft, mal' iemand een prijs heeft gekregen, danl ik altijd dadelijk een brief, dat hij i blij is. Beterschap hoor Willie. Voorlooplg geen nieuwe raadsels sc ik wil eerst goed nazien en gebruiken ik nog heb. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKS Den Haag, Van Beuningenstraat 42. Ingezonden door Wim Kruit Boer: „Zoo deugniet, mag jij die aP uit mijn tuin halen?" Jantje: „Ja". Boer: „En waarom?" Jantje: „Mijn moeder heeft geen af in haar tuin". -o

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16