GEMENGD NIEUWS. HEERENBAAI UIT DE RIJNSTREEK. GASVERSTIKKING TE AMSTERDAM. Buren vluchten over het dak voor de gaslucht. De bewoner van het benedenhuis Sophia- laan 34 te Amsterdam is gistermorgen vroeg in zijn badkamer bewusteloos ge vonden, ten gevolge van uitstroomend gas uit den geiser. Pogingen om hem weer tot bewustzijn te brengen, mochten niet baten. Door de bovenbewoners toerd de gas lucht het eerst waargenomen en wel in dergelijke mate dat zij de vlucht namen over het dak. De buren werden daarop gewekt en zij vonden den heer des huizes bewusteloos in de badkamer. Het gas moet zeker een zestal uren hebben gestroomd. Door de politie werd een onderzoek in gesteld. Daaruit bleek, dat de overledene eiken avond een warm bad nam. Vermoe delijk moet daar een ongeluk gebeurd zijn. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Chaufteur zwaar gewond. Gistermorgen is op den Goolkatenweg te Enschedé de vrachtauto van de Lagere land- en tuinbouwschool te Lonneker door de neergelaten afsluitboomen gereden van de spoorlijn EnschedéBoekelo, tenge volge van de gladheid van den weg. Een der boomen werd omhooggedrukt. Op hetzelfde moment passeerde een trein naar Boekelo, welke den auto greep en een eindweegs meesleurde. De chauffeur, de 22-jarlge Bakker werd uit den wagen geslingerd en kwam onder den trein terecht. Hem werd een voet af gereden. Twee leerlingen der landbouw school. die achterin den auto zaten, wisten zich bijtijds in veiligheid te brengen. De zwaargewonde chauffeur is naar het ziekenhuis te Enschedé overgebracht. De vrachtauto is grootendeels vernield. VAN HET DAK GEVALLEN. Gistermorgen wilde de 60-jarige schoen maker P. G. Brijer uit de Van Alkemade straat te Rotterdam zijn antenne, die op het dak van zijn woning staat, repareeren. Hij is uitgegleden en op straat gevallen. Hij was op slag dood. EEN SMOKKELAAR AANGEHOUDEN. In Spork bij Dinxperlo hebben de Duit- sche kommiezen een auto in beslag geno men welke oogenschijnlijk geheel leeg was. Tusschen spatbord, zittipgen en wanden waren echter geheime vakken aange bracht, waaruit 95 pond gesmokkelde ta bak werd gehaald. De beide passagiers werden gevangen genomen. KINDERVERLAMMING. Uit het huisgezin van L. N. te Ruinen (Drenthe), waar vorige week een geval van kinderverlamming werd geconstateerd, is een tweede patiente naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht. PROF. Ir.ênoteebcmfywp cfm ywp cmfg DOOR EEN AUTO GEDOOD. Gistermiddag te half zes is het zesjarig pleegzoontje van den woonschipper Roel Loen, te Heerenveen. bij het spelen op den weg door een auto overreden en ge dood. De auto is door de marechaussee ln beslag genomen. Boks-Instructeur: „Dat is wat we noe men een „linksche hoek". Leerling: „Dan mag U van mij de „rechtsche" cadeau hebben". (Passing Show) BUITENLANDSCH GEMENGD. BLIJDE GEBEURTENIS AAN HET NOORSCHE HOF. De kroonprinses van Noorwegen ge boren prinses Martha van Zweden en een zuster van de Belgiscbe kroonprinses Astrid heeft gistermorgen het leven geschonken aan een tweede dochtertje. Het eerste prinsesje is in 1930 geboren ROOFOVERVAL. Gistermiddag is een kasloopei van de Stadthauptkasse te Opeln aan den rand van de stad door verschillende mannen overvallen, die hem tegen den grond sloe gen en hem beroofden van een actentasch met 2000 Mark in zilvergeld, die bestemd waren voor uitbetaling aan werkloozen. EEN DUBBELGANGER VAN DEN PRINS VAN WALES. Dezer dagen stopte voo^ het grootste hotel van Boedapest een prachtige wagen, waaruit een goedgekleede jongeman stapte, die in het hotel kamers besprak voor zichzelf en zijn chauffeur. Tegen den portier van het hotel zeide hij, dat hij door niemand gestoord wilde worden. In het vreemdelingenboek schreef hij zich ir. als John Marrow, ingenieur, Engeland. In de hall van het hotel wisselde hij nog eenige woorden met een actrice, waarna hij zich in zijn vertrekken terugtrok. De actrice vertrouwde hierop aan den por tier toe. dat de jonge man de Prins van Wales was, dien zij vaak te Londen vanaf het tooneel had gezien. Het nieuws ver spreidde zich natuurlijk onmiddellijk en toen de jonge man eenige uren later, na te zijn uitgerust beneden kwam, werd hij begroet door een menigte nieuwsgierigen, Journalisten en persfotografen. Van offlci- eele zijde had men besloten, geen belang stelling te toonen en het incognito van den prins te eerbiedigen tot men officieel van de komst van Z.K.H. op de hoogte zou zijn gesteld. De Jongeman bleek zeer onthutst over de groote belangstelling, die hem ten deel vlei, doch toen men hem mededeelde, dat men den Prins van Wales kwam begroeten glimlachte hij en zelde alleen: „Ik begrijp het al. Voor de zooveelste maal". Lachend toonde hij zijn papieren, waaruit onom- stootelijk bleek, dat men inderdaad John Marrow, den ingenieur, voor zich had en niet den Prins van Wales, al vertoonen ook beide 'n goede gelijkenis van uiterlijk. 15.000 MARK GEROOFD. Gisteravond drongen 3 gemaskerde jon gelieden de Rhelnische Energie A. G. te KeulenDeutz binnen. Met pistolen be dreigden zij den alleen aanwezigen kas sier, bonden hem en blinddoekten hem, waarna zij hem dwongen in een hoek te blijven liggen. Vervolgens beroofden zij de kas van een bedrag van ongeveer 15.000 Mark. Over de daders is tot dusverre nog niets bekend. RECLAME. ECHTE FRIESCHE 20S0aperom tn yturiyc rooktabak, 3720 ALPHEN. Lezing ds. J. G. L. Brouwer. Ds. J. G. L. Brouwer Ned. Herv. pre dikant alhier, hield gisteravond iu wijk Hoorn een lezing over bet onderwerp „In onbezaaid Land" zulks naar aanleiding van Jeremia 2 2. Deze woorden zegt spr. allereerst duiden op liet leien van de Israëlieten in de woestijn. De mensch moet zijn plaats weten in dit leven als een plaats in onbezaaid land. Hij kan zich geen weg banen, maar zal den weg naar bet beloofde land alleen vinden, als hij zichzelf leert verliezen. Spr. wees hierbij vcorts op het leven van de kerkhervormers Augustinus, Franciscus van Assisi, Luther en da Costa. Als wij den geestelijken nood van dit leven léeren kennen aldus spr. dan zullen wij om Christus wil ge nade mogen verwachten van denzelfden God, die de Israëlieten door de woestijn leidde. Hot einddoel van het leven is dan het eeuwig Sion daarboven, waar alle woestijn-ellende is verdwenen. Zooals te verwachten vond deze lezing een aan dachtig gehoor. 25-jarig jubileum. Onze plaatsgenoot de heer P. Paarde- kooper herdacht zijn 25 jarig jubileum als arbeider bij de N.V. Werninks kalk- fabrieken aan den Oudshoornsclieweg al hier. Des morgens werd de jubilaris door den daartoe uit Leiden gekomen firmant den heer Wernink op zeer hartelijke wijze ten zijne huize gecomplimenteerd onder aanbieding van een enveloppe met inhoud. Van zijn collega's ontving de jubilaris een herinneringstekst gevat in lijst, zoomede verschillende bloemstukken terwijl hem ook het verdere van den dag tal van schrifte lijke en persoonlijke gelukwensclien be reikten. HERDENKING 15-JARIG BESTAAN CHR. BESTURENBOND. Een mooie herdenkingsavond Gisteravond werd onder z<.er veel be langstelling het 15-jang besiaan herdacht in de kerazaal der Marlha-Stichting van den Cr. besturenbond alier, welke her denking over het geheel een zeer ge animeerd karakter droeg. De bijeenkomst werd geopend met liet zingen van Ps. 103 i-3, waarop de voorzitter de heer W. Oome in gebed voorging on de aanwezigen voorlas Ps. 33, vervolgens heetle hij in zijn openings woord alle aanwezigen hartelijk welkom in bijzonder sprs. van dezen avond en den voordrachtkunstenaar de heer A. Post van Scheveningen. Spr. gewaagde bovendien van zijn vreugde over het 15-jarig be staan van den chr. besturenbond en liet vervolgens eenige historische feiten de revue passeeren, daarbij niet verhelende dat ook zeker fouten waren begaan. Ver volgens stond spr. stil bij den crisis die wij momenteel beleven, bet onlangs op gericht comité voor dc jonge werkloozen zoomede hpt door den besturenbond op gericht fonds „Hulp in Nood". Als eerste spr. trad hierna op dr. ds. N. G. Veld hoen van Voorburg. Deze verklaarde vol gaarne aan het verzoek van het bestuur te voldoen om dit 3e lustrumfeest bij te wonen, hoewel reeds dezen avond was bezet Bereids had spr. een en ander kunne» regelen omdat hij en de chr. besturenbond te Alphen a. d. Rijn geen vreemden van elkaar zijn. Als ik, aidus spr. de dingen na 15 jaar overzie, dan zie ik allereerst vele nieuwe gezichten, ook in het bestuur. Wat echter ook is veranderd, de geest in niet veranderd. De gezonde Chr. geest die in dezen besturenbond leeft. De nood waarin vele chr. mannen en vrouwen met hun gezin leven in deze donkere tijden heeft dit niet veranderd. Het christelijke vqn den besturenbond is geen etiquet geweest. Moge de heilige solibariteit, dient elkander in woorden en daad, dan ook blijven bestaan. Op zicli zelf is deze daad iiiet eenvoudig. Deelen in elkanders vreugde maar ook in smart dat is een daad in overeenstemming naar wie wij ons noemen Jezus Christus. Ik denk hierbij zegt spr. aan een blad zijde uit het leven van Abraham toen h'j nederzat in zijn tent peinzende en vol vertwijfeling. Die niet wist hoe het te recht moest komen. Zou zijn knecht Eliezar zijn erfgenaam worden? De hoop dat hij nog Vader en zijn huisvrouw Sara, nog Moeder zou worden, gelet op zijn leeftijd en van zijn huis vrouw, verging hem meer en meer. Naar menschelijke berekening was hij verstagen van hart, doch op dat moment spreekt God tot hem dat hij uit zijn tent moest komen en deze verlaten moest. God zette hem toen onder zijn onmetelijken hemel. Broe ders en Zusters wij zijn hier gekomen om te gedenken, ik heb dezen avond reeds 2 lofzangen gehoord, niettegen staande vele zorgen die veler uwer lieden drukken. Wat echter ook in de smart gebeurd, wij moeten met beide voeten op dezen grond blijven staan. Wij zitten ook meestal in de tent als de zorg gaat nijpen. Dan is er weinig noodig om den moed te verliezen. Als het echter dan nog maar twijfel blijft, maar die kan bitter heid worden en oorzaak zijn tot opstand tegen onzen God. Dan kan er ook gevaar ontstaan voor den Chr. arbeider cn zijn gezin. Dan is bet goed mogelijk dat we er heelemaal onderraken cn wij de kluts lieelemaal kwijt zijn. We gaan dan meten met de kleine maat. Ik wil staan met U op denzelfden grond en U leed door voelen, maar, dan in naam van Hem die gij beleidt. En dan tot U zeggen evenals God tot Abraham kom mee naar buiten onder Gods wijden Hemel. Zou die arm te zwak zijn U te helpen? Zeker niet. Kom dan naar buiten en zie op naar den Hemel en wees geloovig, ver trouw op Hem, Hij is een toevlucht te allen tijden ook in dagen van smart. Dan kan het bange hart weer gelooven en vertrouwen. Zie dat voorkomt ook het afwijken van rechts naar links. Ja liet gevaar dreigt aan 2 kanten. Eenerzijds te veel activiteit en anderzijds te veel passiviteit dat de chr. arbeiders niet kun nen verantwoorden voor God. Gij hebt echter niet stil te staan op de aanslagen die worden gedaan op de rechten die dc chr. arbeiders zich hebben verworven. Wees echter getrouw in alles tegenover Uwen God en voor elkander. Strijdt voor de beginselen die gij huldigt ook in het maatschappelijk leven. De Kruis Banier ook in het sociale leven inoet echter ge dragen worden in Gods handen. Ik heb gezegd. De heer A. Post verkreeg hierna ge legenheid tot de afwerking van zijn reper toire Ernst en Luim. Als eerste nummer declameerde deze op indrukwekkende wijze de geschiedenis van den toestand, waarin veile Russische kinderen verkeeren, zoodat menigeen onder ontroering kwain. Door den voorzitter van het fonds „Hulp in Nood" van den Chr. besturenbond, de heer C. E. Klink werden hierna verschil lende mededelingen gedaan over de wer king van dit fonds, hierbij de aanwezigen opwekkende tot meerdere steun, opdat allen meer en meer hun roeping verstaan in bijzonder wel wat betreft die organi saties die nog geen loonsverlaging ont vingen of nog een vollen week werken. Als volgende spreker trad hierna naar voren de heer W. Strijbis uit den Haag. Spr. noemt liet allereerst een groot voor recht dat men in dezen avond van don kere tijden nog bijeen mocht komen. Staat vervolgens stil bij den crisis, welke nog niet is te overzien, ook wat haar duur betreft. Bespreekt vervolgens hoe men in tie Rijnstreek vanwegë-de chr. r akbeweging ook nog beeft te kamden met den geest van liet oud-libjralisfne. Velen hebben van ons ideaal een verkeerd begrip. Ons ideaal bedoelt toch echter niets anders dan over leg tusschen patrooh en arbeider. Dit doel is hier ook in Alphen nog lang niet bereikt. Des ondanks is liet feest in mijn ziel aldus spr. en kan ik het bestuur hartelijk feliciteeren met dit 3e lustrum. Er is echter alleen redding mogelijk voor de volkeren als men terug keert tot God. De banier des Kruises kunnen wij alleen hoog dragen met onzen God. Spr. wekt dan de aanwezigen op niettegenstaande de donkere tijd de arbeid der Chr. vakbeweging te blijven steunen en eindigt dan met de aanwezigen toe te roepen, ziet op de sterren, boven de sterren daar zal het eens lichten, daar wordt als we onze roeping verstaan aan ens hopend verlangen voldaan. Hierop volgde de pauze waarbij aan de aan wezigen de thee werd rondgediend. Na de pauze werd allereerst een electrische schemerland verloot vervaardigd door de liuisvlijtclub van de jonge werkloozen. Overigens werd liet geheel afgewisseld met liet zingen van verschillende Vader- landsche liederen, terwijl de genoemde declamator de heer A. Post de aanwezigen eveneens kostelijk wist te amuseeren. i Tevens sprak de lieer A. Groeneveld een opwekkend woord voor het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten". Hierna volgde dte sluiting dezer zeer geanimeerde bij eenkomst waarbij aan sprekers en mede werkers van dien avond bijzondere woorden van dank werden gebracht. Eerst laat in i den avond keerden hierna alle aanwezigen I zeer voldaan huiswaarts. Gevonden voorwerpen: een brei- mandje met inhoud, een zwarte vulpen houder, een dames portemonnaie en een rijwielplaatje. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. -- Door de politie werd gisteren aan gehouden de 18 jarige Fr. v. d. W„ die zich gedurende den laatsten tijd in onze gemeente aan meerdere diefstallen moet hebben schuldig gemaakt, door op ver schillende plaatsen dynamo's van electr. rijwiellampen te ontvreemden, terwijl hij bovendien trachtte eenige winkeliers op te lichten. Waarschijnlijk zal de jongen ter beschikking van den officier van Justitie worden gesteld. Tot onderwijzer aan de Chr. Oranje- school alhier werd benoemd de lieer T. v. Vliet van Harmeien. De opbrengst van de busjes van uitbouw der Ned. Herv, Kerk over de le maand 1932 bedraagt ruim f. 160. BOSKOOP. Gecombineerde jaarvergadering. In de Geref. Kerk heeft de gecombi neerde jaarvergadering plaats gehad van de jonge vereeniging „Onderzoekt de Schriften" en de meisjesvereen. „Martha". Ds, Tj. Petersen opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna de Jaar verslagen werden gehouden. Vervolgens werd overgegaan tot de af werking van een welverzorgd programma, bestaande uit voordrachten en enkele in leidingen, terwijl de zangvereeniglng „Sursum Corda" eenige zangnummers uit voerde. Nadat door verschillende afgevaardig den nog het woord was gevoerd en de feli citaties hunner vereenigingen hadden kenbaar gemaakt, sloot ds. Petersen mot dankzegging. Niettegenstaande het winterweer was er veel belangstelling. HAZERSWOUDE. Enthousiaste Propaganda-avond B. V. L. Onder enthousiaste belangstelling had de propagandavergadering plaats van de afd. Hazerswoude van den Bijzonderen Vrljwilligen Landstorm in de Gymnastiek zaal der Chr. School. Nadat de burgemeester als voorzitter de vergadering had geopend en inzonderheid de leden der Gewestelijke Landstormcom missie „Zuid-Holland-West" met een har telijk woord had verwelkomd, zong de ver gadering staande en eerbiedig een couplet van het „Wilhelmus". Daarna verrichtte de voorzitter van de Gewestelijke Land stormcommissie, de heer Royaards van der Hoop. de plechtige installatie van de nieuwe leden der pl. Landstormeommissie, de heeren dr. G. M. den Hartogh en P. L. Kielil (pastoor J. Ruiter was door ambts bezigheden helaas verhinderd aanwezig te zijn), wien hij het als een eer voorhield, dat zij als leden mochten zitting nemen en onder hartelijk applaus der vergade ring zijn gelükwenschen overbracht. Ds. Klehl hield vervolgens een korte toespraak, waarmede door een luid applaus instem ming werd getoond, waarna de prachtigs „Nationale Vreugdefilm" werd vertoond, die naast groote ontroering ook groote geestdrift verwekte. Ook de film „De Na tionale Schietwedstrijden te Den Haag" had spannende belangstelling. Na de pauze sprak dr. De Hartogh een woord, dat ook de handen hierbij in be weging bracht, waarna de derde film „De Landdag te Oisterwijk" draaide. Telkens bij het zien van bekende figuren ging een krachtig hoera op. Korte toespraken werden vervolgens nog gehouden door res.-majoor Boots, com mandant van Landstormcorps Z.-H. West. die tevens met een hartelijk woord de prij zen uitreikte, bij de onderlinge schietwed strijden behaald; res. 1ste luitenant Bor dewij k en res. 1ste luit. D. J. Karres, secr. van Z.-H. West. Aan het einde was er voor den voorzitter rede om te spreken van een welgeslaagden avond. 'tWas ook inderdaad een prach tige, geestdriftige samenkomst, waarin de aanwezigen goed hebben verstaan de be- teekenis en noodzakelijkheid van den B. V. L. Een sterk verlangen naar meerdere dergelijke avonden, ook van en voor de Burgerwacht, is gewekt. Met het zingen van nog een couplet van het „Wilhelmus" werd de samenkomst, die een buitengewoon gezellig verloop had, gesloten. Bij de gehouden verkooping door notaris Engelberts van 5 woonhuizen van de Erven And. van der Werf, is kooper ge worden de heer B. Eymer van Koudekerk voor de som van f. 4900. LEIDERDORP. Het Crisis-Comité. De penningmeester van bet crisis-comité deelt ons mede, dat geregeld dc maande- lijksche giften inkomen. Deze week werd ook ontvangen de inhoud van de spaar pot van B. K., zijnde f. 2.50. Reeds eenige malen zijn bonnen voor erwtensoep uitgedeeld, alsmede pakjes thee, bonnen voor brandstoffen en levens middelen. Het crisis-comité hééft dringend behoefte aan goede, gedragen kleederen. NIEUWKOOP. Werkloosheidsvoorziening. In de maand Januari werd door de vier alhier aanwezige werkloozenkassen uitge keerd f. 1574.65 cn wegens werkverschaf fing door de Gemeente uitbetaald f. 1290.48. In de gisteren gehouden vergadering var. het algemeen bestuur der Stichting Drinkwaterleiding „De Elf Gemeenten" werd tot lid van het dagelijksch bestuur benoemd de heer P. M. M. van den Wcijden burgemeester dezer gemeente, zulks in de plaats van den lieer H. van Boeijen te Voorburg, die bedankt had. Tot fitter van de waterleiding is benoemd en heeft zich gevestigd Jac. Huisman, uit Hardinxveld, die tevens be last wordt met de inning van de tarief- kosten. i NIEUWVEEN. Burgerlijke stand. Geboren: Arnoldus Johannes, Z. van Hendrik Egberts en Jacoba Apolonia Mank Teuntje Cornelia, D. van Gerrlt Verkerk en Anna Maria Westejjn. Overleden: Dirkje van der Rijst 71 j. Mathijs van Bochoven 75 j. Antje Reijn- ders. echtgenoote van Albert Roos 82 j. Theodoras Everardus Copray 74 j„ wedn. van Anna Arnolda Nijs. Loop der Bevolking. Vertrokken: Aart Koren en gezin, naar Mijdrecht Theodora Maria Witteman, naar Zevenhoven Magdalena Hamni, naar Amsterdam. Gevestigd: Johanna Mari van Emsten uit Amsterdam Anna Antonia Booder. uit Naarden Luuwke Visser, uit Donra- werstol Adriaan Gerrit de Graaf en ge zin uit Den Haag Maria Hoogenboom uit Amsterdam Willem Vollebregt en gezin uit Mijdrecht. NOORDEN. Ook een record. Uit het gezin van C. V. alhier bezoeken niet minder dan 8 kinderen de lagere school, daartoe behoort één tweeling. o ROELOFARENDSVEEN. Naar wij vernemen zal ook dit jaar door het St. Aloislus-Patronaat een ten toonstelling van bolbloemen en -planten worden gehouden. Deze vindt plaats in het St. Pancratlu8gebouw op 20 en 21 Febr De opening geschiedt op 20 Febr. te 4 uur. RIJNSATERWOUDE Afd. Xandarbeidersbond opgerij Alhier werd in de zaal van J. W. de Boer een vergadering', den, welke ten doel had, hier ter een afdeeling van de Ned. Be;, land-, tuin- en zuivelarbeiders richten. Als spr. trad op de heer 11 van Utrecht Deze zette op zeer dt wijze uitéén de noodzakelijkheid arbeiders om zich te organiseeren. grootste bezwaren was aanvanktlijl weest, dat in kleine gemeenten él bciders tot verschillende godscij richtingen behooren. Deze grccpfT te klein om ieder een afdeeling J richten. Enkele arbeiders hier echter I ben door huisbezoek de menschen dij gemaakt, dat wij hier als arbeiders) wel een goeie afdeeling kunnen maar dan in één zoo neutraal m afdeeling. Door den voorzitter var. avend werd dit breedvoerig bespj Het gaat hier om een massale lotsveit ring: politiek moet in deze acht;,J blijven. Nadat door verschillende saitl geil eenige vragen waren gesteld, die J den spreker werden beantwoord, kojl 1 tot oprichting van een afdeeling van ka omschreven bond overgaan.. Aanval zijn 13 leden toegetreden. Als voor!. I werden degenen aangewezen, die l ook met de voorbereidende werkzaami) hadden belast. Over 14 dagen zal w« vergaderd worden, dan zal een vakl stuur worden gekozen. Met een q van dank tot den spreker en de i wezigen, die hadden meegewerkt teil welslagen van deze vergadering, werif door den voorzitter gesloten. Propaganda-avond Ver. Volksonder? De afd. Leimuiden-Rijnsaterwoude vereeniging hield haar jaariijksche pil gar.daavond, in liet Nuts-gebouw, T Medewerking voor dezen avond veria evenals andere jaren de Zangver „zj lust" uit Bodegraven. Nadat de voorzitter rar. v. d. uit Leimuiden, de vergadering mei wcord van welkom had geopend. „Zanglust" eenige zangnummers te»] hoore, welke prachtig werden gezo» Hiema volgde de rede van den lieer Groenewout uit Nijmegen, welke het I en streven van de vereeniging ,vl onderwijs" uieenzette. Nog volgde dtl voering van het blijspel in één aciel „De Schakers". Dit stukje werd iloll speeld en bracht het publiek dikwijlil bet lachen. Hierna sloot de voorzitter woorden v. dank dezen gezelligen leera avond. Tot circa één uur werd er 1 gebruik gemaakt van het bal. waarm| allen welvoldaan naar huis ging. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theresia Maria, d. van I Hoogenboom cn C. J. v. d. Fits. Getrouwd: Arie Hendricus van I 34 jaar en Jansje Elisabeth van huizen, 26 jaar. Overleden: Johannes Verkade, wed. j Tr. Hermans, 79 jaar. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. GeborenMargaretha Catharina, D. Abraham Corts en Magcheltje Zaal. Overleden: Arie Jacob van Burn maanden (overleden te Goudab Ondertrouwd: Johannes Nagtegaal 21 j. te Haarlem en Trijntje Cornelian denburg jd. 20 j. De Nutsspaarbank alhier heeft rente-percentage van ingelegde gelden rekenen vanaf 1 Jan. j.l. teruggebr. van 4 op 3.6 De Kerkvoogdij der Ned. Herv rneente alhier heeft dezer dagen de schillende houders harer rentelooze deelen van f. 100. f 25 en f. 10 in de g leeningen voor aankoop pastorie en sö ting evangelisatiegebouw .Rehoboth" den Tempel, verblijd met de algeheeie lossing van het nog resteerende gede dezer leeningen. De Kerkvoogdij was hiertoe in staat steld door de ontvangst van een belai rijke som van het Rijk wegens vera van een deel van den grooten past® tuin voor de voorgenomen omlegging den Rijksweg achter de kom van 't Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Gisteren bleek het wederom dat de i deelingen slachtvee op de markten ao® te Leeuwarden en Zwolle als hier te u den ln de ruimte aan de vraag Uw beantwoorden. Er was vee, meer dan doende. Wel valt het op dat er. nu erg versch buitenlandsch vleesch meerJ» nenkomt, meer van eigen bodem nW is. doch er werd op gerekend ook. gezegd, waren de aanvoeren grd°tóij gewone soort bleef op de oude Pri* Zeer fijne kwaliteit vaster en ook de' kwaliteit, indien niet te vet, werd gra ;ekocht. De vastentijd is ingetreden ulks drukt, natimrltik steeds het u" zulks drukt, natuurlijk steeds het verbruik. Bovendien zijn de etóren goedkoop, waardoor men voorloopig F duurder slachtvee zal krijgen. De me-* rekenen er echter blijkbaar wel OP, het courante magere vee is stijf111 f' zóó zelfs, dat er bij de huidige slacMJ prijzen, zeker geen winst uit te ha™ In melkkoeien was gisteren ova»- heel stille handel waardoor de dan ook ten slotte afliepen. Kalveren*? minder als begin der week. VeelJ? 5'. nuchtere kalveren moesten voor een den of f. 6 per stuk van de hand gedaan. De schapenmarkten vielen mede vertoonden weer een verhoogn'» enkele guldens per stuk. Meest alles ging in handen exporteurs over en wel voor Franta meest. Varkens vertoonden nog geen prijzen. Toch verwachten we week hierin een vlotteren handel. Er was de laatste dagen een «er dige vraag naar spek voor het bui cn het kon goede prijzen opbreng"1 VAN D®S

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6