I! IMADRUPPEL5 Lecrafióch weerbericht. PARLEMENTAIR OVERZICHT VISSCHERIJBERICHTEN^ TELEGRAMMEN. H P. H. KEEREWEE SPORT. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. niddag 3 uur: 770. niddag 2 uur: 767. I. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt stand 776,1 te Stornoway. ftë stand 758,4 te Andenaes. Thting tot den avond van 15 Febr. »e tot matige wind uit Noord-Wes- Jichtingen. Half tot zwaar bewolkt lókken. Nog weinig of geen neer- Elite vorst tot temperatuur om het Et in het Zuid-Oosten, in het pesten temperatuur om het vries- i lichte dooi. enlantisch wferbericht. [gedeeld door het Koninki. Ned. Meteorol. Inst., De Bildt.). Noorden bleef de barometer nog n. zoodat bij ons de wind tot Pest en plaatselijk tot Zuid-West 1 Thans staat in Scandinavië de [er weer bijna stil, zoodat bij het len der barometerdalingen naar ien, weer een geringe ruiming van I te wachten is. De wind uit N.W. I zal daarbij door de Noordzee aan- |de lucht aanvoeren, zoodat voor van ons land temperatuur om punt met lichte dooi te wachten hl voor het Z.O. nog lichte vorst (eden. in Zuid-Frankrijk en West- land bleef de vorst streng, maar (t algemeen is de temperatuur in ■opa wel wat gestegen. (ia-Frankrijk waaien hier en daar iden. Er viel nog weinig neerslag, luit Oost-Frankrijk en Scandinavië neeuwval van eenige beteekenis luchttemVeratuur. ■te temp.: 4'/:'gr C (24 gr. F.) lïoorm.: —2 gr. C. (28 gr. F.) Ir'smidd.: 2 gr. C. (36 gr. F.) jfATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. i te 6 u. 44 min.; nam. te 7 u. 02 Voor Maandag. te 7 u. 20 min.; nam. 7 u. 43 |CHT op voor fietsers e.a. 5.37 nam. tot 6.51 voorm. Us 5.39 nam. tot 6.49 voorm. HANS- op- en ondergang. ebniari: op: 9 u. 14. ebruari: op: 9 u. 29; onder: 1 u. 12. RECLAME. )r H.NANNING'S Ü5T-0PWEKKEND 1.30 p fl 3716 CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. bet beeld van tsjapei. Hoop van den wapenstilstand, dien Bnrers weigerden te verlengen, is l)d hervat. Nadere gegevens daar- lin echter nog niet bekend. [verband met de geruchten, dat wd Smith een functie zou hebben trd bij de Chineesche luchtstrijd- tegen Japan, verklaart het Chlnee- luchtvaartbureau officieel, dat het [ennis heeft van een dienstneming ugsford Smith, noch van den aan- *n Australische vliegtuigen. Mary Havley Bell de dochter van Hayley Bell, die aan de reddings- Tsjapei tijdens den wapenstilstand deelgenomen, deelde in een lnter- ■dat zij na haar terugkeer met een pwoordiger van Reuter had, het de mede: alge lijken, die onbegraven in de (lagen verspreid, waren bijna niet ka i ,en- De menschen, die wij m aasiand zagen, schenen niet te we- fL °eden. Eenigen lachten zin- Lu? ,?en zongen luidop, anderen Hden luid. hen vertelden dat wij geko- hen te redden, namen ze w.a' zij konden vinden. Zij I.,: niet om te bekommeren, I en beddestijl of een stoel was, als iets was." wamil' naar niemandsland gln- sscht. x de ondervinding, dat de idee valro?pen slechts een uiterst tod kIjj doel van den wapen- BTlorpn en een kostbaar uur i te mL??1 wanhopige pogingen tebrivad» ?en' da* het bezoek der WKenif vlïlij ®el was toegestaan. EoeiliikW de redders nog ver- doaszoni om de bewoners van Üts kwamt,an overtuigen, dat amen met het doel hen te KeSftt ^"zinnig blij waren, «Uk uit deze hel, welke Tsjapei ten halsstaHII verlost, weigerden "1. zooaix I un woningen te ver- °"el Hayley Bell het i bênt 'w ""druktezij verkozen Bear loSx bIijven. welke al- en aanhn?,j waren voor de vuil- 1 "vezen iu voor hun leven te te leveri dan elders in vel- Toch schatte kolonel Bell het aantal personen, dat van de gelegenheid om zich in veiligheio te stellen, gebruik maakte, op minstens 700. Zooals gemeld, is ook de Duitsche kolo nie van de Toensji-universiteit door haar bewoners geheel geëvacueerd, nadat de meeste aldaai woonachtige Duitschers reeds eenige dagen geleden de Internatio nale nederzetting hadden betrokken. De Chineesche opperbevelhebber heeft de Duitschers met zeer groote vriendelijk heid bejegend en stelde hun twee vracht auto's ter beschikking, ten einde hun be zittingen in veiligheid te brengen. Prof. Struebel vertelde over zijn weder waardigheden sinds het begin van de ge vechten bij de Woesoeng-forten: Alle Duitsche professoren met hun fa milies waren sinds den aanvang der ge vechten in de gebouwen der universiteit bijeen en verbleven tijdens het bombar dement in de kelders. Het huis van prof. Struebel is door de Japansche granaten volkomen vernield. Het laboratorium van de universiteit werd eveneens geheel ver woest. Prof. Struebel zelf, die tijdens den oorlog officier van gezondheid was aan het Westelijk front, begaf zich iederen dag met gevaar voor zijn leven naar de Woesoengforten ter verzorging van de gewonde Chineezen. De commandant van het fort werd een der eerste zwaargewon den, aangezien hem beide armen dooreen Japansche granaat werden afgerukt. Een Duitsche correspondent stelde vast. dat in strijd met de Japansche berichten de Universiteit noch door de Chineesche troepen bezet, noch als steunpunt is inge richt. Op den terugweg bezocht de correspon dent het stafkwartier en interviewde den commandeerenden generaal Wong, die in Europa opgeleid is en bij Junkers en Des sau een vliegcursus gevolgd heeft. Wong en de officieren van den staf betuigden hem hun besluit, Woesoeng tot het uiter ste te verdedigen Zij verklaarden, dat dc Chineesche soldaten superieur zijn aan de Japansche infanterie, maar dat de Ja pansche zware artillerie en de luchtmacht aan de tegenstanders een groot overwicht verschaffen. De leden van den Volkenbondsraad, met uitzondering der vertegenwoordigers van Japan, zijn in de zitting van gistermid dag, welke twee uren duurde, tot geen definitief besluit gekomen voor de bijeen roeping van een buitengewone Volken bondsvergadering. Men plaatste zich alge meen op het standpunt, dat er voor den Raad op het oogenblik geen aanleiding bestaat om de vergadering bijeen te roe pen. Uitdrukkelijk werd besloten aan den Volkenbondsraad in zijn zitting van Dins dag de beslissing over het Chineesche voorstel over te laten. Wanneer de Chi neezen hun eisch handhaven, dan zal, volgens de bepalingen van het Volken bondsstatuut, ook zonder de toestemming van den Raad, de vergadering bijeengeroe pen moeten worden. De Chineesche regeering, die haar zetel heeft verlegd naar Lojang. heeft besloten 'n krachtige houding te blijven aannemen in het Chineesch-Japansche conflict en dus het voorstel van Japan, van de oe- iangrijkste havenplaatsen in China gede militariseerde steden te maken, te ver werpen. De burgemeester van Groot-Sjanghal heeft allen consuls verzocht instructie te geven om doeltreffende maatregelen te nemen om een einde te maken aan het Japansche optreden in de internationale concessie De Chineesche regeering zal geen verantwoordelijkheid aanvaarden voor leven en eigendom der buitenlanders, indien de Japansche troepen de nederzet ting als operatiebasis gebruiken. i (Vervolg van het 3e Blad). Vermeld dient nog te worden, dat dooi de heeren Duymaer van Twist, Van de Bilt Snoeck Henkemans. Duys, Heemskerk dr. Vos. Wijnkoop, Van Dis en mevr. Bak kerNort wederom ter sprake werd ge bracht de wijze van toepassing der Zui- derzee-steunwet, waartegen zij verschil lende bezwaren hadden. De Minister deelde in antwoord daarop mede, dat hij zich gehouden heeft aan de bij de herziening der Zuiderzee-steun- wet besproken beginselen. Hij heeft zoo veel mogelijk getraoht, aan de belangen der Zuiderzee-visschers tegemoet te ko men. Het beste is de getroffen regeling nu maar even af te wachten. Een instan tie van beroep achtte hij niet noodig. Spr. verklaarde zich bereid, telkens het advies in te winnen van de Generale Commissie. En voorts zal er naar gestreefd worden om zoo eenigszins mogelijk de menschen in andere bedrijven over te plaatsen. Hiermee liep het debat over dit onder werp en over de begrooting af. de pachtwetten. In den loop van den middag heeft de heer Hiemstra geïnformeerd, of het in de bedoeling der Regeering ligt nieuwe ont werpen inzake de pachtregeling in te die nen, na de beslissing der Eerste Kamer. Minister Ruys de Beerenbrouck ant woordde, dat de Regeering nog geen gele genheid heeft gehad haar houding vast te stellen. Zij zal echter de zaak spoedig in nader onderzoek nemen. Verdere mededeelingen verklaarde de Minister thans niet te kunnen doen. Hierna is de vergadering tot Dinsdag verdaagd. Dan komt het Uitkeeringswetje (Rijk en Gemeenten) aan de orde. IJMU1DEN, 13 Febr. vischpr1jzen. Tarbot per K.G. f. 1.50-1.20, Tongen per K.G f. 2.40—1.40, Groote Schol per kist van 50 K.G f. 18-14.50, Middelschol f. 28 —16, Zetschol f.21—15.50, Kleine Schol f. 21-10, Bot f. 4.05—2.20, Schar f. 11—3.50, Roggen per 20 stuks f. 23—10.50, Vleeten per stuk f9—2.20, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 40 25, Gullen per kist van 50 K.G. f. 14.50—5, Lengen per stuk f. 1.30-0.55, Heilbot per K.G. f. 1.05, Wij ting per kist van 50 K.G. f7.05 —3.60, Koolvisch per stuk f. 0.48—0.12. Aangekomen 6 Stoomtrawlers: IJM. 9 met f. 1732, IJM. 38 met f.6344, IJM 37 met f 4381, IJM. 110 met f.1624, IJM, 65 met f,842, IJM. 114 met f.1889. O.N (IJsland) 151 met f.3688. 3 loggers: K W 6 met f. 363, K.W. 41 met f.610, KW. 36 met f 496. Verder de beuger V.L. 85 met f. 405. het conflict in 't verre oosten. TOKIO, 13 Febr. (Reuter). In welinge lichte kringen wordt te kennen gegeven, dat het mogelijk is, dat generaal Üyeda een ultimatum zal zenden aan den com mandant van het negentiende Chineesche leger. Zoodra hij te Sjanghai zal zijn aan gekomen, zal Uyeda de commandanten van de buitenlandsche troepen verzoeken te trachten de Chineezen te bewegen zich terug te trekken. Indien de Chineezen weigeren zal hijzelf handelend optreden en het negentiende leger waarschuwen, dat hij geweld zal gebruiken en het nood zaken zich tot een bepaalden afstand terug te trekken indien zij niet binnen den vast- gestelden tijd, vrijwillig terugtrekken. KOUDEGOLF IN AMERIKA. CHICAGO, 13 Febr. (V. D.) Een hevige koudegolf woedde Vrijdag in het midden westen na een record hooge temperatuur en onweer als in midden zomer. Tengevolge van de sneeuwstormen zijn drie personen gedood en vele anderen ge wond. Er is belangrijke schade aangericht. De storm was zeer hevig. In Chicago be reikte de wind een snelheid van 65 mijl. CHARLES LE GOFF1C f PARIJS, 13 Febr. (Reuter). De „Matin" meldt, dat de Fransche dichter en schrij ver Charles le Goffie te Lannion in het departement Cotés-du-Nord, tengevolge van congestie is overleden. Le Goffie was lid van de Académie fran?aise. TREIN ONTSPOORD. MOSKOU, 13 Febr. (Reuter). In Noord- Rusland is in de nabijheid van de stad Archangel een trein ontspoord, waarbij twee passagiers werden gedood en acht zwaar gewond. RECLAME. BEGRAFENISSEN TcI.BE AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16? 'CREMATI 4762 DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. DE BOBSLEEWEDSTRIJDEN UITGESTELD Renter's speciale dienst meldt uit Lake Placid: De bobsleewedstrijden zijn uitgesteld tot morgen. Niettemin zal heden de sluitings plechtigheid plaats hebben. De dubbele skisprong heeft den volgen den uitslag gebracht: 1. Grottumsbraaten Noorwegen; 2. Stenen. Noorwegen: 3. Vin- jarengen. Noorwegen: 4 Kolterud, Noor wegen; 5. Eriksson. Zweden; 6. Barton, Tsjecho-Siowakije; 7. Czech, Polen; 8. Simunek, Tsjecho-Siowakije; 9. Monsen, Amerika en 10. Nordmoe. Canada. Bij het gewone skispringen waren de resultaten van den eersten en tweeden sprong: 1. Birger Ruud (Noorwegen) 66','a en 69 M., 2. Beek (Noorwegen) 71 en 63'/; M„ 3. Sigmund Ruud (Noorwegen) 63 en 62',M, 4. Wahlberg (Noorwegen) 62'/- en 64 M., 5. Erlcssen (Zweden) 65'/-; en 64 M, De temperatuur was .heden zeer laag, doch de hoop dat het zou gaan sneeuwen werd niet verwezenlijkt. Voor de bobslee- wedstrijden is er dus nog geen verbete ring gekomen. DE WEDSTRIJDEN IN SCHOONRIJDEN VOOR PAREN. (Van Reuter's specialen dienst.) LAKE PLACID, 13 Febr. Dicht opeen gedrongen zagen heden 5000 toeschouwers naar den wedstrijd in het schoonrijden voor paren, welke ge wonnen werden door den heer en me vrouw Brunet (Frankrijk), tweede wer den de Amerikanen Badger en Beatrix Loughran, derde de Hongaren Szollas en Rotter, vierde Szalay en Orgonista (Hon garije). Het totaal aantal punten te behalen in de Skispringwedstrijden was 240. De Noor Birger Ruud behaalde 228,1 punt; Beek (Noorwegen) 227 p.; Wahlberg (Noorwegen) 219.5 p.; Eriksen (Zweden) 218,9 p,; Oimen (Amerika) 216.7 p.; Kauf man (Zwitserland) 215.8 p. VOETBAL. de wedstrijd nederland—belgië Het voetbalveld sneeuwvrij. Hedenmorgen is het in de hoofdstad flink gaan sneeuwen. Naar aanleiding daarvan deelt de directie van het Stadion ons mede, dat maatregelen worden geno men, dat het voetbalveld in het Stadion, waarop de wedstrijd NederlandBelgië wordt gespeeld, sneeuwvrij zal zijn. Het veld, dat in uitstekende conditie verkeert, is hedenmorgen met zeilen afgedekt. WIELRENNEN. SWIFT. Morgenochtend zal de laatste home- trainwedstrijd gereden worden voor 1 K.M. om de P. T. de Jong medaille. Deze wedstrijd is over twee maal 1 K.M. inge kort, dit omdat na dezen wedstrijd een aanvang gemaakt zal worden met de training op den weg. Aanvang van den wedstrijd 10.45 uur In het clublokaal Nieuwe Beestenmarkt 13, STADSNIEUWS. VERGADERING VAN MELKVEEHOUDERS De Melkfederatic voor Zuid-Holland. In „Concordia" aan de Steenstraat is hedenmorgen een vergadering gehouden van melkveehouders van Leiden en Omstr. om te komen tot toetreding tot de Melk- federatie, welke is opgericht door den Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Holl. Mij. v. Landbouw en den L.T.B. De vergadering stond onder leiding van den heer Noord man uit Zoeterwoude die met enkele woorden het doel van de Melkfederatie uiteen zette en daarna het woord gaf aan den heer van der Stoel, die wees op de moeilijkheden in het veehoudersbedrijf en in verband daarmede op de noodzake lijkheid van verhooging van de prijzen der producten. Om dat te kunnen bereiken was organisatie noodig en gelukkig hebben de boeren elkaar in de Melkfederatie ge vonden. Alleen daardoor zal het mogelijk zijn de veehouders voor den totalen onder gang te behoeden. Vervolgens sprak de heer Biemond, de voorzitter van de Melkfederatie. die de be doeling dezer federatie in finesses uiteen zette, na enkele opmerkingen over den algemeenen toestand. Er zijn nog verschil lende boeren, die de ernst van den toe stand nog niet gerealiseerd hebben. De winterprijs van de boter heeft geschom meld tusschen f. 1.10 en 1.20 en de melk prijs voor de industrie was ongeveer f. 4.75. De zomerprijs zal ongeveer 75°/o van deze bedragen zijn. Als men deze prijzen aan houdt, dan is er inplaats van winst verlies Op dezen grondslag is er in een normaal boerenbedrijf een bruto inkomen van f. 3200.-, terwiji alleen de onkosten reeds f. 400 bedragen. Dan is er nog geen cent voor het levensonderhoud van de boeren zelf. En dan is dit misschien nog wel een te optimistische berekening. Zooals het nu gaat, zonder dat er eenige samenwerking ls tusschen de boeren zal de prijzen-chaos blijven bestaan en zal het hoe langer hoe erger worden met den noodtoestand. Spr. zette daarna uitvoerig de bedoeling van de Melkfeeratie uiteen. Reeds bü vorige gelegenheden hebben we melding gemaakt van de reglementen van de Melk federatie, zoodat we thans deze uiteen zetting niet op den voet behoeven te vol gen. Door samenwerking der boeren moet bereikt worden dat de melk loonend wordt verkocht. De melk moet daartoe in de eer ste plaats op de open markt gebracht wor den en vervolgens moet bij het draaien van het veillngbord een marge gesteld worden boven den industrieprijs. Wanneer vaststaat dat de melk voor de industrie wordt gebruikt wordt de marge (die varieeren kan, maar aanvankelijk misschien anderhalf a twee cent zal be dragen) aan den kooper terugbetaald. Dit wordt betaald door de consumenten. Noo dig is dat de boeren zich verbinden hun melk door middel van de federatie te ver- koooen. De veilingen behooren aan de fe deratie, zoodat het uit is met de concur rentie der veilingen onderling. De straatverkoop moet worden gesteund op zoodanige wijze, Jat het uit is met de zgn. „klatserij", waarbij het mogelijk is dat vandaag van den dag ieder werklooze melkventer kan worden. Tenslotte wees spr. er op dat sr niets kan worden bereikt door een „groen front" of zoo iets maar dat alleen de drie stands organisaties door eendrachtig optreden grooten invloed kunnen oefenen. Na deze toelichting volgde een uitvoe rige bespreking, waarna de gelegenheid werd gegeven om zich aan te melden als lid der federatie, waarvan door verschei dene aanwezigen werd gebruik gemaakt. BINNENLAND. LOONSVERLAGING BIJ DE A. K. U. De directie van de A.K.U. heeft een cir culaire aan het personeel gericht, waarin wordt meegedeeld, dat met ingang van 22 Februari een loonsverlaging van 5°/o zal worden ingevoerd en met ingang van 16 Mei a.s, een tweede loonsverlaging ook van 5°/o. Van deze tweede loonsverlaging ligt het in de bedoeling dat deze voor de lagere loonen iets minder zal bedragen De directie heeft zich bereid verklaard om een collectieve arbeidsovereenkomst met haar personeel aan te gaan. LOONSVERLAGING IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Heden ontvingen de 4 textiel-arbeiders- organisaties te Almelo De Eendracht. Uni- tas. St. Lambertus en de politiek onafhan kelijke textielarbeiderspartij een schrijven de Almelosche fabrikantenvereniging, waarin zij uitgenoodigd worden tot een nieuwe conferentie welke op voorstel der fabrikanten zal plaats hebben op as. Donderdag te Almelo. De arbeidersorga nisaties hadden zich bereid verklaard een nieuwe bespreking te voeren met de fabri- kantenvereeniging, die op 28 Jan. jJ. ver klaarde' een loonsverlaging van ongeveer 10°/o te willen invoeren. De landelijke Fe deratie van textielarbeiders heeft zich tegen elke loonsverlaging uitgesproken en zal niet aan de bespreking deelnemen. twee jongens door het ijs gezakt en verdronken. Gisteravond waren de 8-jarige Henk Mol en de 9-jarige Freddie Kuiper te West- Zaan met een slee op een sloot in de na bijheid van hun woning. Met deze slee zijn zij over het ijs gegleden naar het breede water de Reef. Hier zijn in het ijs vele wakken. De jongens zijn met hun slee in een van deze wakken terecht gekomen en verdronken. Ongeveer een half uur later zijn zij gevonden. Pogingen, ingesteld door dr. De Jong om door toepassing van kunst matige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, mislukten. a. peek, t Na een ongesteldheid van eenige weken overleed te 's-Gravenhage op 48-jarigen leeftijd de heer A. Peek lid der firma Peek en Cloppenfcurg. De overledene maakte reeds meer dan 25 jaar deel uit van de directie. BRANDWONDEN BEKOMEN. Hedenochtend te half acht is bij het verrichten harer werkzaamheden in de keuken een 17-jarig meisje, mej. M. A. de R., afkomstig uit Buenos Ayres in het per ceel Paul Krugeriaan 160 te Den Haag in aanraking gekomen met de vlam van een gasstel, tengevolge waarvan zij ernstige brandwonden aan hals, borst en armen bekwam. De G.G.D. heeft haar naar het Gemeentelijk Ziekenhuis aan den Zuid wal overgebracht. BRAND. Hedenmorgen om kwart voor negen brak brand uit in de dakpannenfabriek „De Valk" te Echt (L.) Daar deze fabriek reeds tweemaal is uitgebrand, heeft men brandvrije inrichtingen gemaakt en een eigen brandspuit geplaatst. Hiermede en met de brandweer van de gemeente Echt, hoopte men de gebouwen voor algeheele vernietiging te behoeden. Een gedeelte van de fabriek is echter afgebrand. Bij deze fabriek zijn ongeveer 300 man werkzaam. INVALIDITEITS- EN OUDERDOMSWET. Op 1 Januari 1932 werden 19743 weduw- renten en 12948 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden datum krachtens artikel 373 dier wet aan 93677 personen in het genot waren van een als vrucht hunner verzeke ring verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 34399 personen een in- validiteitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der Ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 132505 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. DE INBRAKEN TE NIJMEGEN. Door de politie te Nijmegen is heden gearresteerd, de 21-jarige fabrieksarbeider A. v. H., verdacht van verschillende inbra ken en van medeplichtigheid aan inbra ken, den laatsten tijd in Nijmegen ge pleegd. Hedennacht is weer een inbraak gepleegd in het kantoor van de firma v. D. te Nij-iegen. Geld is uit het bureau ontvreemd. De buit was niet groot, De in brekers hebben geen pogingen gedaan om de brandkast, waarin een groot bedrag was, te forceeren. DE POSTVLUCHTEN. Do „Valk" is heden om 5 uur 10 uit Medan vertrokken en om 7 uur 45 te Alorstar geland. Vandaar vertrok het en landde om 13 uur 52 te Bangkok. NIEUWE UITGAVEN. Bij de N.V. A. W. Sijthoff's Uitgevers maatschappij, alhier Is verschenen een ge denkboek ter gelegenheid van het feest, dat Maandag a.s. het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's Gravenhage 10 jaar bestaat: De president en de griffier van het Hof, de heeren M. Adatci en A, Hammarskjöld schreven een voorwoord. Achtereenvolgens worden in liet gedenk boek, dat met een tweetal foto's is ver lucht en in de Fransche en Engelsche taal is gesteld, de organisatie, de competentie, het werk van het Hof besproken. Het gedenkboek is bij den boekhandel verkrijgbaar tegen den prijs van f. 2 en f. 2.90, resp. ingenaaid en gebonden. Do A'damsche beurs had lieden een vast verloop, terwijl de handel voor een Zater dagmorgen vrij omvangrijk was te noemen, hoewel deze zich concentreerde op slechts enkele fondsensoorten. Zoo ontwikkelde zich weer een affaire in Koninklijke Olie die een koersavanoe van 3 pet. behaal den. De Amerikaansche soorten golden eveneens iets hooger. Van de Industrie- papieren traden Unielevers op den voor grond, die na onveranderde inzet onder beurstljd 4 pet. naar boven liepen. Aku's waren goed prijshoudend evenals Acconstieken en Philipswaarden. Tabakken hadden een beperkte markt en trokken algemeen iets aan. Rubb'rfondsen konden z:ch handhaven od de nriizen van gisteren. Suikers stelden z'cii algem-en wat hooger. Do handel in miinwaarden was kalm, doch de tendenz was ook hier vrij gunstig. Yankee's opende traag en henen later naar boven. Scheepvaarten eveneens vast. M.ARKTPPR^MTFN. LEIDEN, 13 Februari. Botermarkt. Do prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieks- boter (controle) f. 1.50 per K.G.; prima boerenboter f. 1.501.60. Aangevoerd 23/8 en 1/16 vaten, wegende 620 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 8—13 Februari. Lange turf geen aanvoer. Prijzen van f. 78 per 1000 stuks. LEIDEN, 13 Februari. Noteering Coöpe ratieve Groenten-, Fruit- en Bloemen veiling-vereen. „Leiden en Omstreken". Roode kool f 1.605. Savoye kool f. 1.20 —4.40. Groene kool f. 14. Pieterselie f. 2.20—3. Prei f. 2.30—4.60. Selderie f. 1.20 —3.80. Knolselderie f.47. Rabarber f.6 13 per 100 stuks. Kroten f. 36. Kroten, gek. f.7—9 Witloof f. 11—14. Boeren kool f.2—4. Uien f. 6.70—9.60. Wortelen f.5—7. Spruiten I f. 6—14. Spruiten II f.2—6. Aardappelen f. 3—7 per 100 kilo. ALPHEN AAN DEN RIJN. 11 Februari. Eierenveiling Aanvoer 8100 stuks. Kip eieren f.3—3.80 per 100 stuks. Eendeieren f.3 per 100 stuks. BOSKOOP, 12 Febr. Rozen per bos: Po- Ivantharozen f. 1. Babvrozen 40—00 ct Gemengde rozen 40—50 ct. Diversen per bos: Prunus triloba le srt. 51—71 ct ld. Ze srt 20—35 ct. Narcissen 12 ct Tuloen 10—15 ct. Kersentakken Der tak le srt 34 —45 et. id. 2e srt 21 ct. Azalia Mollis per tak 89 ct. Eeixen veiling Versche kippeneieren per 1 10 stuks 43—49 ct. »-l

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3