CORRESPONDENTIE. ANEKDOTE. Even een woordje voor verscheidene kinderen te zamen. Er is een vergissing geweest, want ik weet heel zeker dat ik 137 goede oplossingen ontving, al die na men noteerde en ook onder die 137 heb geloot. Nu zijn er meerderen die vragen: waarom sta ik niet bij de goede oplossin gen. Ik weet dat ik die namen vermeldde, dus we est gerust, ik ontving jullie brie ven wel en je hebt meegeloot. Ziezoo nu aan de aparte antwoorden, want er zijn weer massa's brieven. Paultje Burgerjon ga maar gerust mee doen hoor. Ik herinner mij heel goed dat je broer een tijdlang heeft meegedaan. Marietje Kolderman ja de laatste prijs raadsels waren heel veel werk, daarom hoop ik spoedig weer prijsraadsels te ge ven. waar dan veel minder werk aan is. Hendrika Hermina van Egmond jij hebt met 1e neus gelezen, in plaats van met je oogen, want jou naam staat duidelijk voluit bij de goede oplossingen der groo teren Hendrina de Ren ik hoop dat ik je naam goed heb geschreven, ik kon het niet goed lezen je bent een nieuweling. Je mag ge rust gaan meedoen. Henk Beets ik hoop voor je dat het Woensdag goed weer is, zoodat je zelf op de fiets naar Leiden kan gaan om je prijs te halen. Hoe larng is het fietsen? Krijn Haasnoot hebben 2 zusjes van Je meegedaan met deze raadsels? en allebei een prijs gewonnen hoe heeten zij? Dick Pellanders wacht nog eens even met nieuwe raadsels Insturen. Ik heb er nog in voorraad. Margo v. Heyningen zeker mag je gaan meedoen en mij Tante noemen. Arie den Daas jammer dat je niet kon meedoen aan de prijsraadsels. Fer Vlieland nog een nieuweling die mij welkom is en mij Tante mag noemen. Je behoort tot de grooteren. Ben Je een jon gen of een meisje Per kan van Femand of Fernanda komen. Gerard de Geus (Oogstgeest) hoe aardig dat Antje zoo aandachtig kijkt als je schrijft en het dan zoo mooi vindt. Ja men kan du al zoo goed zien. dat de dagen leugen vooral bij helder zonnig weer. Johannes Verhart nu was het adres mooi in orde en achterop je naam alles duidelijk, dat is gemakkelijker voor de post Boude wijn Merbis neen, alleen als er prijsraadsels staat, dan worden er boeken verloot niet Iedere week hoor. Nellie Vis je mag gaan meedoen en van af 25 Februari dus al spoedig, behoor je tot de grooteren. Noem mü maar Tante. All en Annie Duyverman dan voortaan samen meedoen, dat is gezellig en dan kan een van beide, wie er lust in heeft, een briefje schrijven allebei behoeft niet. AU zegt dat ze geen geduid zou hebben om veel meer dan 100 brieven te lezen, beantwoorden enz. Ja maar je bent ook nog veel te jong voor raadseltante. Greta en Annie Demmenle met de prijs raadsels mag gerust iedereen meedoen, ook al doe je pas kort mee. Nog zoo druk met de repetities Ik hoop heel heel erg dat de grien dezen winter mijn deur voor bij zal gaan ik heb heusch de laatste jaren al genoeg gehad van ziektes. Tootje Colpa je moeder zal deze kinder krant wel weer bij je brengen in het Zie kenhuis. Dank voor je mooie briefkaart. Hè hoe naar dat je nog altijd moet lig gen. want al heb je het nog zóó goed, nie mand ligt toch voor een pleziertje in een ziekenhuis met een pijnlijk been. Van hate beterschap! Anje de Gelder ik begrijp best dat je het heel druk hebt gehad, ik weet best. dat jij mij niet vergeet, daar ben je een veel te trouw nichtje voor. Je hebt je nuttig gemaakt hoor, dat is heel aardig Komen je hyacinthenbollen al zoo mooi uit? Wat een grappig poppetje kwam er uit je brief rollen. Huib Feynenbuik was dat op den ver jaardag van je vader dat je het prijsraad sel opschreef dat was jammer dat je toen niet steeds bil de feestdrukte kon zijn. Neeiltje en Jasper v. d. Bijl, jammer, dat je niet kon meedoen, je mag toch altijd een kansje wagen. 3eppie v. d. Hoogt en Anneke Caro heel aardig hoor als ik een kiekje krijg van jullie samen. Marietje Monteba wil je die nieuwe raadsels nog wat bewaren, ik heb nog zooveel papieren liggen Willy C. Mulder, o, dus alweer geheel beter zoodat je zelf je prfjs kon gaan halen. Nog geen nieuwe raadsels sturen, ik heb nog genoeg. Francina Brussee dank voor je raadsels, ik heb nu voorlooplg genoeg. Annie de Vries och wat een jong keesje nog zeker erg hef hè, ik vind jonge kees jes alleraardigst. Bijt hij nog veel kapot? Jo de Josselln de Jong ik begrijp heel goed als je geen tijd meer hebt voor de raadsels, maar ik vind erg gezellig om af en toe nog eens van je te hooren, want Je hebt mij heel dikwijls geschreven en je weet. ik houd zooveel van dieren en hoor er dus graag over. Drietal de Geus zoo'n mecairodoos is een heerlijk cadeau, daar zal Dorus wel dik wijls veel plezier van hebben. Heeft Ge rard er ook een? of is dit de eerste in huis? Gerrit, Joh en Jan v. Ommering had den juhie toch al gedacht: o, we zullen nog geen prijs hebben. Maar je kan toch nooit weten wat of het lot beslist. Bertha Draaisma zeker mag je meedoen en natuurlijk met de kleineren als je pas 8 Jaar bent. Ik hoop dat je er veel plezier in 1 IrriioiATI Jo en Tleleman v. d. Linden gelukkig dat die nare kies er nü uit is. De Van Beuningenstraat is een zijstraat van de Frederi'k Hendriklaan en vlak bij de Sta- tenlaan, weet je die soms? Wim Kruit wederkeerig mijn groeten aan de heele familie. Willy de Neys ik zou de schildpad nu nog niet in den tuin zetten, we kunnen immers nog best vorst krijgen, zooals nu pas nog. Heiltje Dorrepaal natuurlijk mag je met potlood schrijven als je in bed ligt. Heb je zoo erg griep met hooge koorts gehad, dan begrijp ik dat je nog niet uit bed mag. Van harte beterschap. Ploon de Kort, o, ben jij dat zieke vriendinnetje van L. Sch. ze schreef mij wel eens over je. Ik had nu stellig een brief van haar verwacht, maar hoorde nog niets. Zeker mag je mij Tante noemen. Moet Je altijd te bed liggen? Neeltje en Annie Bervoets, je behoort belden tot de grooteren. Neeltje ik heb geen raadsel van je, dat geschikt is, stuur maar een ander. Dat van Annie deze keer heeft er al eens ingestaan. Willy Zwaan, ik ben geen mijnheer, maar de raadseltante, ieder kind noemt mij Tante, doe jij dat dus ook maar. Marietje Spaargaren, Ja zeker zou ik graag die tweelingen eens zien, hoe oud zijn ze? Als ze bij je nichtje MartiJntJe het Leidsch Dagblad thuis hebben, dan mag ze natuurlijk ook meedoen. Rie Serdijn, ik vind dat versje heel aar dig hoor, maar ik zorg niet ook nog voor de verhaaltjes en verzen, stuur die mij dus maar niet. Ja Ria en Stieni doen nu ook sinds een poosje mee. Agnes Planje, ja Zondag was het prach tig zonnig, maar gisteren en vandaag o zoo somber en akelig, net of er neeuw komt. Neeltje Beatrix Kwakemaak, doen er zóóveel vriendinnetjes van je mee aan de raadsels? Wel ja. wordt jij dan ook maar een nichtje van mij. Hendrik en Karei West, dat is een goed liedje: Houdt er den moed maar in Laten we dat allen maar veel zingen. Karei den Os, wel een mooi vak, waar voor je wordt opgeleid. Ja ik heb zes jaar op de Frederik Hendriklaan gewoond, waarom vraag je dat? Gerda Verbey. o, deed zij maar voor één keertje mee omdat er prijsraadsels waren? Maar als men thuis niet het L.D. leest, mag men. niet meedoen. Stiena Barten en Annie v. Woudenberg, jullie mogen altijd samen inzenden, dat doet er niets toe, of je tot de grooteren of de kleineren behoort. Nu Annie je kunt dus genoeg boeken te lezen krijgen, dat is heerlijk voor je. Aaltje Nieuwenhuis. dat spreekt vanzelf, dat je erg graag een boek had willen heb ben, maar je begint pas. er zijn wel kin deren, die o zoo lang hebben gewacht, voor dat het lot hun gunstig was. Plonia Nieuwenburg, je mag gerust altijd samen met Gerda de raadsels oplossen en inzenden. Toosje Eradus. ga maar trouw meedoen. Hoe oud ben je? Tot elf jaar behoor je tot de kleineren. Klaas en Henk Vonk, hadden jullie al weer op ijs gehoopt, om te kunnen schaatsenrijden. Daar schijnt dezen winter niet veel van te kunnen komen. Aaltje en Johannes van der Meyden, ei waren zóóvelen teleurgesteld zooals jullie, er deden ontzettend veel kinderen mee! Hennie de PEcluse. het was hier Zon dag ook prachtig zonnig weer, maar de dagen daarop allesbehalve. Je moet mij maar schrijven of je bent verhoogd. Maartje van Wieringen, heb je zoo vree- selijk veel plezier in je eigen tuintje. Nu dan hoop ik voor je dat je voor je dag een rozenboompje krijgt, m zal wel, als het je is beloofd. Robbert van Ommering, vond je. veel werk. dit laatste prijsraadsel zal zorgen dat de volgende veel werk geven. Ru, Bas en Annie van Dijk, o, brief toen zonder naam van jullie lend dat jullie dezen winter allen krijgen om ziek te zijn. Allen de Is ieder nu weer beter en geen zee gers meer? Dirkje Hopman, lees maar het be correspondentie, dan weet je het aantal brieven. Ja hoor het viel erg mee, dat er zóóvelen de kind hadden bewaard. Jaantje van der Laken, zoo, blijf een half jaar op deze school. En i je dan naar toe? Ga je voor onder leeren? Annie Brouwer, dat begrijp ik o, dat ie met een zwerende vinger brekkig schrijft, dus daar heb ik niet op gelet, ik heb er alleen op g er stond dat de vinger eaat genezg Johan van Nood, jullie zijn geluk het loten. Adrie al een keer, nu Maurits nu ook maar moed houder hij kan nu toch immers ook al e van jouw boek. Wat zijn jullie vlak na elkaar jarig, binnen de ai gen, maar dit jaar met het schrik binnen de neen dagen alle drie Annie Zaalberg, gelukkig dat je verjaardag weer heelemaal beter wat heb je gezellig veel gekregen, deren boek ken 'k heel goed, daa zóóveel bekends in. Nu behoor jc grooteren. Aardig dat M. L. en jij de boeken laten lezen. Marietje Laterveer, ik hoop erg dat je moeder weer zooveel beter dat ze mee kan gaan naar de uitj Vat maar geen kou in dat dunne jc Marie v. d Wolf wat moest li lachen om dat verhaal van die eet is de uitvoering goed geslaagd en i succes dat er daardoor 15 leden gekomen Drietal Wassenaar, wat gezellif tegenwoordig, drie van jullie die ir. Ik vond het weer erg aardig al i halen over kleine Hanna. Dus ze wat. dat ze zichzelf goeden dag ra ze voor den spiegel wordt eehoui denkt oan zeker: ha een heel kleit Arie en Jan de Graaff, was b vroolijke feestdag toen Moeder jsi en er zooveel familie overkwam feliciteeren. En verte! mij eens. vfl ze elkaar over een hondje een groote kat, zooals er in het ven En hoe was de ouderdag? Jo dc Wekker, ja Zondag had j helder weer om kiekjes te nemen nu dezer dagen niet, veel te don somber In het zonnetje is het al maar die koude wind nu weer, hs niet van, dan moet ik oppassen. Ria en Stieni Vorst, wat is zoo'n tuin heerlijk, met van alles er in. 1 je daar in je vrijen tijd telkens hee vooral als het mooiere weer wil En Stieni heeft het druk met haar kinderen, ook heerlijk hoor. Jannie en Jobje Vos. de keer li prijsraadsels schreven jullie mij eerst en toen heb ik jullie geantm» de correspondentie, hebben jullie i> niet gezien, dan heb Je niet goed gd Ik heb hier die kinderkrant bij ml) zie het duidelijk staan. Antwoord i vooral of je dit hebt gelezen. Anna de Mooy, vervelend dat f aan je oogen had, zoodat je niet kon doen aan de prijsraadsels. Dat ras' veel te moeilijk, dat zal de jeugd b niet raden. Hester Lancel, nog net je brief oa gen voor ik de correspondentie ei» maar je kon het nu heusch niet b dat je zoo laat schreef, ik ben er wb niet boos om. Beterschap! Nu wat zeggen jullie van zoo'n lange correspondentie. Hartelijk gegroet allen. Mej. A. KOOPMANS v. BOES Den Haag v. Beuningensta Ingezonden door Marietje Laten* Koopman: „Mevrouw, wilt U muizenval van mjj koopen?" Mevrouw: „Nee man daar kan» mee doen, ik heb hier geen muizen Koopman: „O, is het anders niet' mij een fooitje geeft, wil ik er muizen bij brengen."

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16