i Ehihai/ JftV TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. _..iiiddag 3 uur: 763. fcnmiddag 3 uur: 764. LEGEAFIóCH WEERBERICHT, jon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt >ste sland 761.5 te Haparanda. Jgste stand 758.8 te Marseille, hchting tot den avond van 10 Febr.: fhtge, later afnemende Noord-Ooste- Vot Oostelijke wind. Afnemende be ing. Weinig sneeuw. Lichte tot ma.ige, Oosten wellicht strenge vorst. ORMWAARSCHUWINGSDIENST. nd heden om 7.45 uur van De Bildt ]le posten.' „Weest op uw hoede'' ENLANDSCH WEERBERICHT. gedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt.) hooge drukking in Scandinavië Be tot een fünken kern boven 780 [aan. de depressie trok Zuidwaarts lidde zich over Frankrijk uit. Krach- jot stormachtige winden waaien over bgevmg van Noord- en Oostzee en en de vorst reeds tot de grens van nd. Zweden, Finland, Oost-Duitschland kien is de vorst streng geworden, in pd tot 25 graden Celsius onder nul, [en tot 20 graden Celslus. In Frankrijk lelijk de temperatuur gestegen, maar laar zal de vorst doordringen. Noord-Scandinaviê begint de baro- te dalen, maar de kern van de k drukking neemt nog toe en in ver- I met het sneeuwdek aldaar is een leriode van verscheidene dagen waar- PUk. LUCHTTEMPERATUUR. Bte temp. 0 gr. C. (32 gr. F.), kar voorm.: gr. C. (33 gr. F.). 'smicld.: l'/j gr. C. (35 gr. F.), kr nam.: 1 gr. (34 gr. F.). fWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Woensdag. a, te 5.07 uur; nam. te 5.22 uur. IlfHT OP VOOR FIETSERS e.a. 5.29 n.m. tot 6.58 van. HUNS- op-"en*ondergang. Bebruari: op: 8.36 onder: 20.25 uur. fr CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. ftn oorlogswijziging - Het rapport over Sjanghai. strijd te Sjanghai en Woesoeng duurt ield voort: Wijzigingen in den toe- I doen zich echter niet voor. forten van Woesoeng zijn nog steeds lineesche handen. herige gevechten hebben tot ontrui- der Toengsjll-universitett gedwon- Dank zij de tegemoetkoming van den ieschen divisie-commandant, die voor trouwen en kinderen der leeraars e Kruls-auto's ter beschikking stelde, t gelukt deze, met alle professoren en .hmeesche dienstpersoneel langs een sg naar Sjanghai te brengen. Universiteit heeft door de beschie- reeds zware, zoo niet onherstelbare de geleden. gevluchte Duitschers zijn goed en wel anghai aangekomen en bij daar wo- p Duitsche gezinnen ondergebracht, «ens een officieel bericht uit Tokio -het Japansche ministerie van oorlog ten opnieuw 15.000 man naar ghai over te brengen. De geheele ton der Japansche vloot is gecharterd "et vervoer van troepen, geschut on hunitle naar Sjanghai, milhoen yen is nu reeds benoodigd 1 ff* QROOTE OCEAAN Jhets van het terrein van den strijd. ho?eJl'e.uwe Japansche voorstellen ™nisterie van buitenlandsche lerrio allereerst een gedemlli- ï,pi°nd Sjanghai bedoeld m»adte van ongeveer 30 KM. wJL?aneveneens een dergelijke in k lnserlcht rond Hankau, 4WordenK n en Tsingtau. Dit plan rcon!errnr,espioken op een internatio- 'oorstel va ?er mogendheden. Mocht dan zou s pan verwezenlijkt wor- 'Ogeliikhaij Chineeschen generaals -den nn~ ontn°men ztjn de betrok- iden »n Ierppr onder hun controle i rujtiv K ^t'neesche kooplieden sou L"u?,zaken kunnen drijven. ,an hrt yker Toor aanvaar- un Plan, waarin ook demllita- nseering van Mandsjoerije is opgenomen, Kunnen worden gewonnen, wanneer de mogendheden accoord zouden gaan met een prijsgeven der exterritorialiteit in ge heel China, met uitzondering van de in de "eu rale zone gelegen steden. Officieel wordt verder medegedeeld, dat Japan niet voornemens is een Japansche kolome in Sjanghai te stichten. De nieuwe voorstellen zullen worden toegezonden aan de Japansche diploma tieke vertegenwoordigers in het buiten land. Minister Sjigemitsoe verklaarde, dat China een Ronde Tafelconferentie ver langt ter bespreking van den toestand en Mandsjoerije. Japan is oohlor met jn staat toe te stemmen in ge lijktijdige besprekingen over twee duide lijk verschillende zaken. Sjigemistoe zcide verder, dat het eerste doel van de vredes onderhandelingen moest zijn een terug keer tot normale omstandigheden te Sjanghai. De Chineezen, aldus de minis ter, hebben zich meester gemaakt van Japansche goederen ter waarde van 100 millioen dollars, welke verkocht zijn tegen de halve prijzen en die gebruikt zijn als voorziening van het negentiende Chinee- sche leger. Amerika zou echter van de Japansche voorstellen niets willen weten! De Chineesche gedelegeerde in den Vol- kenbondsraad heeft, in verband met het raoport van 't consulaire corps te Shang hai, bij den secretaris-generaal het ver zoek ingediend, onmiddellijk den Volken- bondsraad bijeen te roepen ter bespreking van bedoeld rapport. Over dit rapport wordt aan het „Hbld." o.a. gemeld: Het rapnort der commissie van onder zoek te Sjanghai samengesteld uit ver tegenwoordigers van Volkenbondsleden met medewerking van den Amerikaan- schen consul-generaal, geeft een deel weer van de groote bitterheid, die in Sjanghai tusschen de Chineezen en de Japanners is ontstaan. Omtrent de oorspronkelijke redenen voor die slechte verhouding geeft het rap port geen nadere opheldering en toch ligt daar de diepere oorzaak van wat zich thans in China afspeelt. Het relaas der commissie begint bij den staat van zaken in Juli en de georgani seerde Chineesche boycott tegen Japan, welke niet zonder instemming van Chi neesche autoriteiten aanving. Sedert dat oogenblik worden ae gevoelens van kwgad tot erger, geweld wordt met geweld be antwoord. Chineesche en Japansche inge zetenen maken zich er beurtelings aan schuldig en de Chineesche gemeentelijke autoriteiten zoo goed als de Japansche plaatselijke autoriteiten maken elk op hun beurt excuses. Maar, na den. aanslag der Chineezen op de vijf Japansche priesters op 18 Jan., komt het eerste Japansche ultimatum van een Japanschen consul, direct gesteund door den admiraal der aanwezige Japan sche schenen. Na eeniee vertraging en hleuwe Jaoansche dreigementen e.cceptee- ren de Chineezen het ultimatum op 28 Januari. Desondanks stuurt de Japansche admiraal troepen naar Sjaoei en niet al leen zlin eiven mariniers, maar eveneens gewapende Japansche burgers. Deze striid- macht tracht in de internationale settle ment te dringen, maar dit wordt door de vrijwilligers belet. Als motief noemen de Japanners dat de Chineezen hun troeoen niet hadden teruggetrokken. Van hun eigen gebied, wel te verstaan! Men krijgt uit dit alles den indruk, dat de Japanners wel wat erg enereiek en efgengerechtigd van stapel zijn eeloooeiv Aan den anderen kant is het dufdeliik. dat in een zoo gespannen toestand niet steeds op bemiddeling van derden kan worden gewacht. Vooral wanneer dit zoo traag geschiedt als de Voikenbondsbemid- deline in dit geval. Veel verder brengt het raoDOrt ons dan ook niet. De Japanners en Chineezen zul len het naar hartelust fn eigen voordeel kunnen interpreteeren. Met de diepere oorzaak zal de Raad zich wel niet graag bemoeien. Kr zijn onder de groote mogend heden niet velen, die hier met een gerust •geweten den eersten steen zouden durven werpen. De Ontwapeningsconferentie. GENEVE, 9 Febr. (Reuter). Heden voerde de plaatsvervangende leider van de Ame- rikaansche delegatie te Geneve het woord en verklaarde dat alles gedaan moet wor den om de bewapening te verminderen. Amerika acht de groote uitgaven voor de bewapening geheel overbodig, terwijl de wereldvrede hierdoor ernstig wordt be dreigd. Amerika stelt de volgende punten voor: lo. Voortduren van het bestaande vloot- verdrag en toetreden van Frankrijk en Italië. 2o. Afschaffing van de onderzeeërs. 3o. Beveiliging van de burgerbevolking tegen luchtaanvallen. 4o. Afschaffing van den oorlog met gif gassen en bacteriologische strijdmiddelen. 5o. Beperking van de legers tot een noodzakelijk aantal voor grensverdediging. 6o. Beperking van tanks en zwaar ge schut. GENEVE. 9 Februari (V. D.>. Na Gibson was het woord aan den Duit- schen Rijkskanselier dr. Brüning. Deze verklaarde dat het Duitsche volks reeds geruimen tijd nad verlangd naar het uur, waarop de regeeringen bijeen zouden ko men om gemeenschappelijk een rechtvaar dig en uitvoerig plan voor ontwapening te ontwerpen op de basis van gelijke rech ten en gelijke plichten. Het uur voor deze beraadslagingen was ongetwijfeld goed ge kozen, want de opvattingen der geheele menschheid ten aanzien van de ontwape ning waren ongetwijfeld in de jongste pe riode zeer veel vooruitgegaan. Wat tot nog toe sommige geesten bezig hield, zal zich thans condenseeren tot een volkenrechte lijk gebod: geen land alleen zal voortaan over zijn bewapening beslissen, doch de soort en de omvang der bewapening zullen door gemeenschappelijke onderhandelin gen van alle staten worden vastgesteld. Indien deze conferentie zou mislukken zou de menschheid pas te laat en door ondra gelijk lijden leeren beseffen, dat zij zich schuldig had gemaakt aan het. laten voor- bil zaan van een gunstig oogenblik. Het vredeswerk, dat door de stichting van den Volkenbond is begonnen en door latere verdragen, zooals het Kellogg-pact ts ont wikkeld, elscht ook gebiedend de verwe zenlijking van de ontwapeningsgedachte. Uitvoerig zette dr, Brüning het Dmtsche Ontwapeningsstandpunt uiteen. De wereld heeft de moreete plicht op deze conferen tie vrijwillig tot ontwapening over te gaan op de basis van gelijkberechtigdheid. Naast een liquideering van de finan- cieele en economische overblijfselen van den oorlog is dit de grootste taak voor het oogenblik, waardoor de menschheid alleen tot nieuwe weivaart kan geraken. Met na druk constateerde de Rijkskanselier dat de oorlogsgeneratie op grond van haar persoonlijke ervaringen in den wereldoor log in het bijzonder de taak heeft deze vraagstukken op te lossen. Hij citeerde eên vooraanstaand Amerikaansch staatsman, i.e. Hoover, die verklaard heeft, dat liet internationale vertrouwen niet op vrees, doch slechts op goeden wil kan worden op gebouwd. Met nadruk wees Brüning op de bereidheid van Mussolini om elke ontwa peningsovereenkomst op den grondslag van wederzijdsheid te aanvaarden. Overal in de wereld heerscht een catastrophale noodtoestand, die echter nergens zulk een vreeselljke uitwerking had ais in Duitsch- land. wat ongetwijfeld het gevolg was in de eerste plaats van de politieke betalin gen. doch ook van de overdreven en on gelijke bewapeningen. Dr. Brüning deed dan ook een beroep op alle mogendheden om den moed te vinden voor de verwezen lijking van de plechtig' gegeven beloften. In het tweede deel van zijn rede zette de Rijkskanselier de Duitsche eisch van algemeene ontwapening, die een eisch van recht was, en de vervulling van de in het verdrag van Versailles aan Duitschland gedane toezeggingen uiteen. Deze vervulling kon slechts geschieden door de in het Volkenbondspact neerge legde verplichting tot algemeene ontwa pening. Wanneer deze ontwapeningscon ferentie zou mislukken zou niets haar van haar verantwoordelijkheid kunnen vrij spreken. De Duitsche regeering en het Duitsche volk eischen na de eigen ontwa pening de algemeene ontwapening, waar op Duitschland juridisch en moreel recht heeft. Brüning wees dan ook de ontwerp-con- ventie als grondslag voor de besprekingen af. aangezien deze niet voldeed aan de ge ringste eischen van werkelijke ontwape ning, en kondigde Duitsche voorstellen aan die een practischen weg zullen openen voor een algemeene en daadwerkelijke vermindering der bewapeningen. De Rijkskanselier wendde zich vervol gens indirect tegen het Fransche voorstel, dat hij als een ontwijken van het doel der conferentie beschouwde en dat op den plichtmatigen tegenstand van alle verant woordelijke elementen zou moeten stuiten. Dr. Brüning besloot zijn rede met de plech tige verklaring, dat Duitschland als lid van den Volkenbond met alle rechten en alle plichten als zoodanig met klem zou ageeren voor een algemeene ontwapening, en dat Duitschland voor alle volken een gelijke mate van veiligheid eischte. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. SJANGHAI, 9 Febr. (Reuter) De strijd om Woesoeng houdt nog steeds aan. In den afgeloopen nacht hebben de Ja panners, onder bescherming van den dich ten nevel, bij de Japansche forten een ar tillerieversterking opgeworpen. Zij beschieten reeds de Chineesche po sities. welke zich tusschen Woesoeng en de forten bevinden. SJANGHAI, 9 Febr. (P.euter) Een Ja- pansc.h transportschip met versterking is in den mond van de Jangtse aan den grond geloopen WASHINGTON, 9 Febr. (Reuter) Stim- son heeft gisterèn een telefonisch onder houd gehad met sir John Simon te Genève waaijn werd overeengekomen geen nieuwe vredesvoorstellen aan Japan en China te doen. voor het waarschijn lijker wordt, dat Japan het voorstel zal aannemen. De commandant van de Amerikaansche vloot te Sjanghai, admiraal Taylor be richtte, dat de Japanners 2500 man nabij Woesoeng aan land hebben gezet. SJANGHAI. 9 Febr. (V.D.) Tengevolge V3n het feit. dat de Japansche troeyn de Japansche concessie gebruiken als basis voor hun militaire operaties tegen de Chineezen is van Chineesche zijde ver klaard, dat men geen verantwoordelijk heid zou kunnen aanvaarden voor even- tueele schade die in de internationale ne derzetting zou worden aangericht door Chineesche aanvallen tegen de Japan ners, die de neutraliteit van hun concessie in de internationale nederzetting hebben geschonden. Aan boord van het Japan sche vlaggeschip .Idzumo" heeft dan ook een conferentie plaats gevonden van de buitenlandsche vlootbevelhebbers met Ja pansche marine-officieren, teneinde te pogen tot een overeenkomst te komen om een einde aan de vijandelijkheden te S'gnghai te maken. De Chineesche artillerie is inmiddels begonnen vanuit Sjapei ten noorden van de internationale nederzetting de Japan sche concessie te beschieten, met het ge volg dat tal van granaten in de veron derstelde neutrale zone zijn neergekomen. De Britsche brigade-generaal George Fle ming. commandant van alle buitenland sche troepen verklaarde dat hij de Ja ne rsche marine-soldaten zou bijstaan bij elke poging om d? Chineesche troepen buiten de internationale nederzetting te houden. Hij had vernomen dat de Chinee sche bevelhebbers plannen hadden om in de richting van Hongkoe een aanval te ondernemen teneinde de Japansche mari ne-soldaten uit hun stellingen te drijven. Inmiddels schiinen de Japanners hun aanvallen op de oWespoeng-forten te heb ben oogegeven naar zii zeggen omdat de bezetting van deze forten voor hen geen waarde meer heeft. Ook een deel van het dorp Woesoeng is nog in Chineesche han den. Ongeveer een derde gedeelte van Woesoeng is door het Japansche artille rie-bombardement geheel vernield. UONDEN 9 Febr. (V.D.) De Japansche troepen te Tientsin bezetten gisteren on verwacht voor een korte poos de Chinee sche stad TientsinZij trokken zich na eenigen tijd weer terug nadat er een over eenkomst met de Chineesche stadsautori- teiten was getroffen. Omtrent den inhoud der overeenkomst is niets bekend, doch near verluidt hebben de Chineezen er slechts onder protest in toegestemd. TOKIO 9 Febr. (VU.) In de gisteravond gehouden zitting van het Japansche kabi net werd besloten om nieuwe troeoenaf- deellngen naar Sjanghai te zenden De minister van financiën Takahasji ver zette zich hiertegen aangezien volgens hem de hlDraan verbonden kosten voor de financiën van het land niet te draven waren. H" dreigde te zullen aftreden in dien de verschillende troepenzendingen voortgang zouden vinden. STADSNIEUWS. LEIDSCHE DIËS-VEEEEMGING. De op 3 October 1.1. ter gelegenheid van den Leldschen Universiteitsdag opgerichte Leidsche Diës-vereeniging heeft gisteren, ter viering van de Diës natalis der Leid sche Hoogeschool haar eerste feestelijke samenkomst gehouden in „De Twee Ste den" te Den Haag. Een vijftigtal oud- Leidsche studenten van bijna alle jaren sedert 1874 schaarden zich omstreeks halfacht aan den feestdisch. Daar de tafel president, Mr. A. W. Hartman niet tijdig aanwezig kon zijn, nam het naar anciënni teit oudste lid, mr. F. W. J G Snijder van WIssekerke, voorloopig de leiding op zich, die begon met een dronk in te stellen op HM. de Koningin. Vermelding verdient een levendige toespraak van mr. Hartman, die zoo welsprekend aandrong op deel neming aan de leening voor de verbouwing van de kroeg, dat de laatste 8 aandeelen, die nog beschikbaar waren, in een oog wenk waren genomen. De blijde tijding, dat dus de leening was volteekend, werd daarop naar Leiden geseind. Op 7, 8 en 10 Maart e.k telkens des namiddags om .4 uur zal prof. Dovifat, directeur van het .Ueutsches Institut für Zeitungskunde" in het groot-audito rium der Universiteit voordrachten hou den over den stand der „Zeitungskunde" in Duitschland. Op uitnoodiging van de theologische faculteit van Leidsche studenten zal dr. S. F. H. J. Berkeibach van der Sprenkel op de Vrijdagen 26 Febr. en 4 Maart e.k. in het klein-auditorium der Academie, spreken over „Hedendaagsche opvattingen in theologie en gemeente omtrent toeko mende dingen." BINNENLAND. NATIONAAL CRISIS-COMITé. Bij de dagbladen is in de afgeloopen week voor het Nationaal Crisis-comité ontvangen f. 1134.89. In totaal is thans ontvangen f. 141.507,83. H. DIRKZWAGER t. In den ouderdom van 73 jaren is te Wassenaar overleden de heer H. Dirk zwager, lid van het College voor de Visscherijen. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats Hebben a.s. Donderdag des voormiddags te 11'/» uur. DR. J. TH. DE VISSER. Bij zfjn 75sten verjaardag. Heden viert oud-minister dr. J. Th. de Visser te Den Haag zijn 75sten verjaardag. Helaas was hij echter door ongesteldheid verhinderd dezen dag zijn vele vrienden, die hem geluk kwamen wenschen, te ont vangen. Benige dagen geleden heeft dr De Visser zich bijzonder ingespannen om een tram, die op het punt van vertrekken stond, nog te halen. Deze inspanning was echter groot, want thuisgekomen, voelde hij zich niet wel en kreeg hartkrampen. De dokter oordeelde het noodig. dat hij eenige dagen het bed hield. Thans is de patiënt echter reeds weer in zooverre her steld, dat hij gisteren een uurtje het bed mocht verlaten. De toestand heeft zich tot dusverre in gunstigen zin ontwikkeld en de dokter cordeelde dan ook, dat er geen enkele reden tot bezorgdheid was. Veel schriftelijke gelukwenschen mocht dr. De Visser heden ontvangen terwijl een stroom van telegrammen aan zijn woning werd bezorgd. Ook tallooze bloemstukken werden hem gezonden, terwijl verschillende vereenigin- gen en stichtingen, waar de jarige mee in verbinding staat, hem geschenken deden toekomen BRAND. Gisteravond brandde te Ruurlo de landbouwerswoning, bewoond door de fa milie E. W. tot den grond toe af. Het vee 1 kon worden gered. Verzekering dekt de I schade. Persoonlijke ongelukken kwamen i niet voor. De oorzaak van den brand is onbekend. Daar de boerderij buiten Ruur lo ligt, kon de motorbrandspuit niet tijdig genoeg aanwezig zijn. De bekende Haagsche schrijver dr. k. H. E. de Jong. voorzitter van de ver- eenlging voor Wijsbegeerte, bestuurslid van het Bilderdijk Genootschap en pri vaat-docent te Leiden, vierde heden on der vele blijken van belangstelling zijn 60sten verjaardag. Des morgens reeds ontving de jarige tal rijke bloemstukken en andere geschenken. Vanavond biedt een groep vrienden den jarige een diner aan. DE M 2. LONDEN, 9 Febr. Reuter meldt, dat het watervliegtuig, dat zich in den onder zeeër M. 2 bevond, aan de oppervlakte is gebracht. MAATREGELEN TER BESCHERMING DER AMERISAA ISCHE SCHEEPVAART. WASHINGTON, 9 Febr. (V.D.). De Commissie voor de koopvaardij van het Amerikaansch Hub van Afgevaardigden bracht gisteren in gunstigen zin verslag uit op twee drastische maatregelen, die waren voorgesteld teneind. de Ameri kaansche scheepvaartondernemingen te beschei/.en tegen buitenlandse" concur rentie. Het eerste wetsontwerp heeft ten doel. de wilde vaart van schepen van bui tenlandsche onde nemingen vanuit Ame rikaansche havens te verbieden. Het tweede wetsontwerp heeft de strek king, de Shipping Board oevoegdheid te verleenen om buitenlandsche schepen de benoodlgde scheeps a .leren te weigei Indien de Board van meening is dat het vreemde schip op bovenmatig! w.jze con curreert tegen Amerikaansche schepen. AMSTERDAM, 9 Febr. Flauwe markt. Koninklijke en Suikerwaarden flauw. In- dustrieelen en Rubbers gedrukt. Tabak ken, Mijnwaarden en Scheepvaarten wei nig veranderd. Amerikanen lager. De omzetten bleven heden op de beurs van kieine afmetingen doch de lustelooze tendenz van de laatste dagen was heden bepaald flauw geworden en verschillende toonaangevende soorten kwamen op lager niveau Eenige affaire ontwikkelde zich weer in Koninklijke Olie die van aanbod te lijden hadden. De noteering kwam 3 pet. iager. De buitenlandsche soorten waren weinig veranderd. In Industrieelen waren Unilever het kind van de rekening en deze zagen zich een 3-tal punten ontgaan. De Philips- aandeelen bleven vrij goed op peil, doch Accoustleken en Aku's zagen zich iets van hun koers ontgaan. Suikerwaarden, die zich in den ochtend vrij goed handhaaf den. waren in den middag eveneens flauw, H. V. A.'s werden enkele pnt. lager af gedaan. Tabakken lagen buiten de atten tie. evenals Mijnwaarden. Rubbers werden op kalme wijze omgezet waarbij de no teeringen lager kwamen te liggen. Scheep vaarten waren stil en gaven slechts kleine variaties te zien. Amerikaansche fondsen kwamen over de geheele linie lager te liggen. Duitsche Obligaties en Nederlandsen e Obligaties waren weinig veranderd. WISSELKOERSEN. Engeland 8.56: Duitschland 58.87 Frankrijk 9.761/4; België 34.58; Zwitser land 48.40; Oostenrijk 35.25; Denemarken 47.10; Zweden 48.15; Noorwegen 46.50: New-York 2.48. Prolongatie 2 pCt. LEIDEN, 8 Febr. Selderij f. 1.10-2.40, Pieterse.ie f.v.80 -18 Roede Kool f.13, Saoyckool f. 0.80 -2.9.', Groene kool f. 0.6) 2X0 Prei f. 12 05, per 100 stuks. Spruiten f3—6, Spinazie f. 30-40, Witlof f. 7-9 U.en f.5 10—7. Boerenkool t. 2-5, Waspeen f.1—6. Kroien f. 1.502, Kroten gek. f. 4—7 per 100 K.G. Melkveiling „Leiden" 8 Febr. Aan voer 104.045 Liter. Hoogste prijs f. 7.60, laagste prijs* f. 5.90 per 100 Liter. Vette Varkensmarkt, 9 Febr. Aange voerd totaal 288, zwaar 271, licht 17. Prijs per K G levend gewicht zwaar 3130 ct., licht 28 —26 ct. Handel tamelijk vlug met kleine aanvoer. Zouters nihil. BODEGRAVEN, Kaasmarkt, 9 Febr. 138 wagen. 5513 stuks, 42617 K.G. Ie soort met R.M. 28—32, 2e soort idem 24—26. Handel matig. BOSKOOP, 8 Februari. Coöp. vereeniging De Boskoopsche veiling. Rozen per bos: Polyantharozen f. 1 1.50, Claudius Fernet f.0 801.20. Diver sen: Prunus triloba le srt 5058 ct., id. 2e srt. 2535 ct. per bos. Azalia Indica per stuk 3050 ct., Tulpen 1518 ct. per bos. Narcissen per bos 1014 ct. PURMEREND. 9 Februari. 3 kleine boerenkaas met rijksmerk 28. handel goed. Aanvoer 589 K.G.; 620 K.G. boter f. 1.40— 1.55 per K.G., handel stug. Weiboter f. 0.70 1.40 per K.G., handel stug; 372 runde ren: waaronder 190 vette 6880 c. per K.G., handel stug; 272 geldekoeien f. 120 —185 per stuk. handel stug; 80 melkkoeien f. 200285 per stuk. handel stug; 30 stie ren 5060 c. per K.G., handel stug: 27 paarden f. 60J150 per stuk, handel stug; 22 vette kalveren f.11.20 per K.G., handel matig; 396 nuchtere kalveren: slachterij f. 828 per stuk, handel stug: fokkalveren f. 1622 per stuk, handel stug; 414 vette varkens: slachterij 2429 c. per kilo, han del matig; 38 magere varkens f. 1219 per stuk, handel stug; 181 biggen f.58 per stuk, handel stug; 590 schapen f. 1625 p. stuk, handel stug; 14 bokken f.311 per stuk, handel matig; kipeleren f.3390 per 100 stuks; eendeleren f. 2.80 per 100 stuks; 18508 kipeieren A. f. 2.704.20 per 100 stuks; 655 kipeieren B. f. 2.202.60 per 100 stuks; 3807 eendeieren A. f. 2.90 per 100 stuks; oude kippen en hanen 5055 ct. per stuk; konijnen f. 0.402.50 per stuk; een den 1.0.60—1.20; duiven 40 cent per paar. ROTTERDAM, 9 Febr. Veemarkt. Aan gevoerd; 188 paarden, 2 veulens, 1159 ma gere runderen, 880 vette runderen, 220 vette kalveren, 1393 nuchtere kalveren, 141 graskalveren, 258 schapen of lammeren, 6 varkens, 93 biggen, 17 bokken of geiten. Prijzen oer kilo: koeien 2024, 30— 32'/!, 36—39; ossen 23—27, 30—32'/=, 34—37, stieren 2023, 2426, 2931; vette kalve ren 37'/z42'/=, 52','=52, 60—65; graskal veren 20—22, 24. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f. 190300, kalfkoeien f. 165290, stieren f90350, pinken f100150, gras- kalveren f. 4090, vaarzen f. 140180, werkpaarden 1.180285. biggen f.36, biggen per week f0.60f. 1, slachtpaarden f. 125—180, hitten f. 95—135, fok nuchtere kalveren f. 1018, slacht nuchtere kalve ren 1.57. Overzicht; Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen ruimer, han del williger en de prijzen kwamen overeen met die van gisteren. Een prima spoeling beest ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren waren tamelijk aangevoerd, meer kooplust en prijzen hooger dan vorige week. De aanvoer van vette kalveren was rede lijk met williger -handel. De prijzen van gisteren konden gemakkelijker bedongen worden. Een best kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien ruimer, meer kuoplust en vastere prijzen. Jong vee was ook ruimer aangevoerd; beteren handel en de prijzen bleven onver anderd. Er werd ook voor België gekocht. De aanvoer van graskalveren was ma tig, weinig kooplust en toch vaste prijzen. Per pond: 20, 22 en 24 cent. Nuchtere kalveren waren zeer ruim aan gevoerd, handel lui en prijzen lager dan vorige week. Paarden en hitten tamelijk aangevoerd, kalmen handel en prijzen als vorige week. Biggen kleine aanvoer, stille handel en lage prijzen. Schapen en lammeren aan voer redelijk, handel en prijzen als gis teren. ZOETERWOUDE, 8 Febr. Eterveiling. Aangeo.r.l 3,3i eieren. Kleuren f. .i.üO —4.40 Kuike.ieieren f. 3.40—6 eendeieren 1.3—3. 0 per 100 stuks. Boter 50—60 ct, Kaas 20 36 ct. per pond. Pluim ee: Hanen f. 0.95, duiven f. 0.25 eenden f. 0.93, konijnen f. 2 per stuk. a-r'

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3