VRAAGT GIJ NOG BIJ WIE Voorstraat 43, Katwijk a. Zee UIT DE OMSTREKEN. Ieder zal het U immers zeggen dat J. BAALBERGEN BEDDEN, MEUBELEN, TAPIJTEN LINOLEUMS, GORDIJNEN enz. AALSMEER. Tehuis voor werkloozen. Alhier is door ^en Chr. Besturenbond een tehuis voor werkloozen gesticht tn het wijkgebouw „Irene". Bij de installatie heeft ds. W. Heerma, Chr. Geref. predi kant, gesproken. Het tehuis, dat iederen werkdag, behalve des Zaterdags, geopend is van 9—12 en van 2—4 uur, is gratis beschikbaar gesteld. Er is gezorgd voor goede lectuur en spelen, terwijl koffie en thee wordt geschonken. Een onzer radio- handelaren heeft op zich genomen, dat er radio in het tehuis komt. Ongetwijfeld kan de stichting van zulk een tehuis ten zeerste worden toegejuicht. Groeiende werkloosheid. In deze gemeente beginnen steeds meer beroepen, welke sinds onheugelijke tijden geen gebrek aan arbeid hebben gekend, van den geesel der werkloosheid te lijden. Onze scheepmakerijen b.v. waar steeds volop werk is geweest, ingesteld als zij waren op wat deze waterrijke gemeente aan vaartuigen behoefde, zijn zoo goed als stilgelegd. Ook het schildersbedrijf, dat hier voor het overgroote deel arbeid vond op de kweekersbedrijven, ligt zoo goed als geheel stil, om dan nog maar te zwijgen van andere beroepen, welke door de slechte uitkomsten van het bloemistbe- drijf ernstig te lijden hebben. Nog erger is het gesteld mot arbeiders, die steeds heit bloemist- of hweekersbedrijf hebben uitgeoefend, daar er nu reeds ongeveer 30 zijn, die geen werk kunnen vinden. In totaal zijn hier thans 142 arbeiders in verschillende beroepen werkloos De snijbloemhandel. De prijzen der snijbloemen aan de beide veilingen in deze gemeente zijn, voor wat het hoofdproduct van het win terseizoen betreft, de seringlen. tot een zeer laag peil teruggeloopen. De laatste week werd voor seringen van goede kwa liteit dooreengenomen ongeveer 5 cent per stuk betaald, terwijl ook rozen, waar van het aanbod nog klein is, nu reeds op een prijsniveau zijn aangekomen, door eengenomen de helft lager dan vorig jaar om dezen tijd. Meilelietjes worden in be langrijke hoeveelheid aangeboden. De prijs is goed; van 35 cent per stuk. De prij zen van inkoop van dit artikel waren in 't afgeloopen najaar zeer laag (ongeveer 1 cent per bloemneus), waardoor nu de trekkerij nog loonend is. De prijzen van prunus zijn steeds laag. Zuidbloemen ko men de laatste weken weinig ter veiling en beperken zich tot mimosa en sneeuw klokjes. In potbloemen gaat thans weinig om, terwijl de eerste perkplanten reeds werden aangeboden. HAARLEMMERMEER. De nieuwe ijsbaan. De IJsclub Hoofddorp heeft opnieuw al het mogelijke gedaan om de op het ter rein langs den Kruisweg nabij den ge- niedijk gemaakte gelegenheid voor schaat senrijden in goede conditie te' krijgen, o.a. door den aangebrachten aarden wal te versterken en dieper uit te graven, waar door het met motorische kracht opge pompte water niet zoo spoedig meer kan wegloopen. Dit werk werd met succes be kroond, zoodat nu bij aanhoudend vrie zend weder ter plaatse een mooie ijs vlakte kan worden verkregen. Nieuwe openbare school. Nabij Halfweg in Haarlemmermeer ver rijst een nieuwe openbare lagere school met 6 lokalen, gymnastiekzaal en verga derlokaal, met de voltooiing waarvan de gemeente een prachtige onderwijsinrich ting rijker zal geworden zijn. Voor welke doeleinden het oude schoolgebouw zal worden benut, is nog niet bekend. De kort geleden opgerichte vereeniging tot het verkrijgen van Nijverheidsonderwijs ook in het Noordelijk deel van Haarlemmer meer, is van meening dat het gebouw voor het geven van dit onderwijs geschikt te maken is en hoopt dan ook dat de ge meente het voor dit doel beschikbaar zal willen stellen. Weg langs den Haarlemmermeerpolder. Het gedeelte van den weg langs den Haarlemmermeerpolder, gelegen tusschen den weg naar Lisse en den Lisserdwar?- weg, verkeert op het oogenblik in minder goeden toestand, tengevolge van de vele in het wegdek aanwezige kuilen. De A. N. W. B. en de K. N A. C. B. hebben aan het Bestuur van den Haarlemmermeer polder verzocht verbetering van dit weg gedeelte te willen bevorderen Jaarverg. Ned. Chr. Landarbeidersbond. Te Abbenes werd een jaarvergadering gehouden van den Ned. Chr. Landarb.bond lafd. Abbenes), welke een eenigszins fees telijk karakter droeg, en door vele leden bezocht werd. Na het zingen van Ps. 68 10. ging de voorzitter de heer M. v. Tol. Azn., voor in gebed waarna deze een openingswoord sprak. Hierop volgden ver slagen van secr en penningm., waaruit bleek dat het ledental gestegen was van 31 tot 52 leden en een saldo van f. 90.92 in kas was. Voorts werden samenspraken en voordrachten gedaan, door eenige bondsleden, terwijl de dames Cornelisse en Nederveld. begeleid door orgelspel van den heer M. Kroon, het muzikale gedeelte verzorgden. Van verschillende af deelingen der N.C.L.B. waren afgevaardigden aan wezig; ook deden de Chr. J. Ver. en M.- Ver., hier ter plaatse zich vertegenwoor digen. waaruit men de goede verstand houding tusschen de verschillende veree- nigingen kon constateeren. Na gezamenlijk gezongen te hebben Gezang 180 1. werd deze bijeenkomst met dankgebed besloten. Ernstige botsing. Op den Slotcrweg stond gisteravond een auto vermoedelijk niet geheel rechts van den weg en met gedoofde lichten ook aan de achterzijde. Een wielrijder, de 20-jarige G. W., die het motorrijtuig blijkbaar te laat opmerkte, botste er met zooveel kracht tegei aan. dat hij onderstboven sloeg en niet meer overeind kon komen. Met een gebroken arm en gekneusd been werd hij opgenomen en per auto naar een ziekenhuis gebracht. 0 HILLEGOM. V.V. Hillegom viert feest! De voetbalvereeniging Hillegom heeft vcor leden en donateurs een feestavond georganiseerd. De zaal van hotel Sistermans was vol. De voorzitter hield een openings rede om Louis Noiret en zijn gezelschap in te leiden. De gasten hebben zich uit stekend geamuseerd, de lachsalvo's waren bijna niet van de lucht. Bestuur en leden hopen Noiret later nog weer eens in hun midden te hebben. De werkloosheid. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs ston den deze week ingeschreven: 7 fabriek arbeiders, 2 drukkers, 2 betonwerkers 4 grondwerkers, 11 metselaars, 1 metselaar opperman, 18 opperlieden, 3 schilders 14 timmerlieden, 1 machinale houtbewerker, 3 halfwas metselaars, 4 halfwas timmerlie den. 1 behanger-stofferder, 3 manc'e-makers 1 vioerbgger, 1 elect^gien, 1 verwarmings- monteur 1 halfwas monteur, 1 scheepmaker 1 broodbakker, 9 bloemistarbeiders, 276 landarbeiders. 10 tuinarbeiders, 3 boeren arbeiders, 3 plantsoenwerkers, 8 jeugdige landarbeiders, 1 jeugdige tuinarbeider, 1 etaleur winkelbe Mende, 1 krui edersb dim de, 2 schippers, 1 dekknecht 3 voerlieden, 1 wegwerker, 1 boekhouder, 10 mannelijke en 1 vrouwelijke kantoorbedienden, 1 ver- tegenwncrdige agent, 35 zonder bepaald beroep. 1 handlanger en 1 controleur. Totaal 449, dat is 9 werkzoekenden meer dan een week daarvoor. Van 2 aanvragen is 1 voldaan en 1 in behandeling. Verdronken. Zaterdagnacht is de 36-jarige C. den B., uit deze gemeente, in het Haringvliet te Rotterdam te water geraakt. Twee schip pers hebben hem met veel moeite weer op het droge weten te brengen. In bf wustelcozen toestand is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij later is overleden. Tooneeluitvoering H.I.T.O. Alhier heeft hot Hiilegomsche Tooneel H.I.T.O. in de zaal van den heer Sistormans haar tw-ede ju' i'emn uitvoe i-g geg-ven.. Voor een geheel bezette zaal is het blij spel „Jan Ongeluk" gegeven naar de be werking Jac. de Vos. Dit stuk is voor liet meerencleel door beginnelingen ge speeld, maar zij en de leden met meer routine hebben een goede vertolking ge geven. De uitvoering is zeker een succes geworden! Er waren trouwens meer do'- komisrhe 'tafereeltjes. Het publiek heeft zich uitstekend geamuseerd. Cabaret-avond. In „Flora" is een groote specialiteiten- voorstelling geg:ven door den Impressario Jac. Smits uit Haarlem. Het gezelschap bestond uit de bekende artisten Pauline Hervé, liedjes-zangeres, Willv van Kr veld, humoris' Jack Walton de kunstWielrijder. Laru en Mom en Les Remos a)s narodisten en jongleurs. Er is om het gevarieerd programma har- te'iik ge'achen. Het pub'rik was in grooten getale opgekomen en toonde zich zeer voldaan. o KATWIJK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Woens dag 10 Febaiari 1932, 's namiddags 7.35 uur, in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling; 1. Vaststelling notulen der vergadering van 30 November 1931, No. 286. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Benoeming van leden der Commissièn van Toezicht der Bewaarscholen te Kat wijk aan den Rijn en Katwiik aan Zee. 4. Vaststelline kohier Straatbelasting 1931. 5. Voorstel tot het aangaan van een kas- geldleening groot f. 30.000. 6. Voorstel tot verhuring van land. 7. Voorstel tot het verleenen van vrij stelling van huur van de gemeentezaal. 8. Praeadvies oo het adres van „Schut- tevaer" Inzake havengelden. 9. Voorstel tot het aaneaan van nieuwe rekening-courant-overeenkomsten met de N V. Bank voor Nederiandsche Gemeenten. 10. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting 1931 11. Praeadvies op het adres van schil- dersnatroons inzake verfwerk nieuwe Raadhuis. 12. Voorstel tot vaststelling van een ontwerp-besluit tot het leggen van een bouwverbod aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee. 13. Rondvraag. RECLAME. 1837 het meest vertrouwde en scherpst cóncutreerend adres isvoor tralen Bond van Transportarbeiders om daar besprekingen met de georganiseerden te houden. In de tram gezeten zagen zij de demonstratie naar Katwijk Binnen trek ken; zij wisten toen nog niet, wat er aan de hand was. Ook zij gingen terug naar Katwijk a. d. Rijn en vroegen een onder houd met B. en W. De besprekingen van de heeren Nauta en Neelebos hadden tot gevolg, dat B. en W. hun eerst genomen besluit zullen herzien. Eveneens tn Katwijk a. d. Rijn was door de menigte het verkeer belemmerd, ook hier werden door tactisch optreden der politie en door afzetting van wegen de menschen in de richting naar Katwijk aan Zee teruggeleid, Op het strand voor den afrit van de Voorstraat schaarde men zich 0111 den heer Nauta, die, met toestemming van den in specteur van politie, op een snel opge worpen zandhoogte een toespraak tot de aanwezigen hield. Hij deelde hun het resul taat van het onderhoud met B. en W. mede. Hij maande allen tot kajnite aan en cok om ,in hun optreden, te handelen volgens georganiseerd overleg. Op hoeken en straten waren de gebeurte nissen van dezen namiddag bij velen de onderwerpen der gesprekken, die daar ge houden werden. De 15-jarige J. v. d. B. uit 4e Stenge- Ünstraat gooide uit een der pakhuizen langs het Prins Hendrikkanaal een steen naar beneden, waardoor mëj. N. v. D. uit de Noordstraat érnstig aan het hoofd werd verwond. Op het politiebureau werd de wond voórloopig verbonden. H. de V. uit Duinoord deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn fiets gestolen is, die hij voor deur had neergezet. Werkverschaffing. Als, gevolg van onderhandelingen tusschen rijk en gemeente zal dezer dagen een 50- tal werkloozen aan een nieuw werkobject werden tewerk gestsld p„'. het aanleggen van wegen in de bebosctjte rijksduinen ten Noorden van het dorp. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen, dat op het oogen blik bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staat ingeschreven bedraagt 424, waarvan 66 bouwvakarbeiders, 1 straatmaker, 213 landarbeiders, 69 visschers, 27 losse ar beiders, 45 jongens, 1 dienstbode 1 smid en 1' boekdrukker. Aanbestedingen. Gisteren heeft op het raadhuis plaats gebad de aanbesteding voor het maken van .grondkeërende muren aan den Nieu wen Zeeweg en den Duinweg. Ingeschre ven is als v^lgt: C. van der Wiel f.3434; G. Vogelaar f.3443; S. W. Langelaan f,3645; H. A. J. Rooyers f.3692; B. van der Wiel f.3595; van Duin en Vink f.3619; N.V. Erica f.3590; N. van der Wiel f.3700; J. van der Loo f.3453; C. G. J. Alkemade Jr. f. 3615. Alle in schrijvers hebben woonplaats te Noordwijk. De gunning heeft nog niet plaats gehad. Tevens werd aanbesteed het vervoeren en onder pröfiel verwerken van circa 900 M3. duinzand ten behoeve van den aanleg van de Daliastraat. Ingeschreven is als vclgt: A. Opdam f.665; H. van der Putten f. 338; Gebr. van der Putten f.522; C. Meewenoord f. 575. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. KATWITK AAN ZEE. EEN AANDACHTTREKKENDE DEMONSTRATIE. Onderhoud met B. en W. Uit de buitengewone drukte, die er gister middag in onze gemeente plaats had. bleek dat er iets bijzonders aan de hand was. Er heerschte onder de werkloozen een opgewonden toestand, die zijn oorzaak vond in hel uitvoeren van de werken tot nivel leering van den grond van het voormalig Groot-Badhotel. Volgens hen zouden daar werkloozen aan den arbeid zijn, die verleden week ook reeds werkzaam waren geweest. De hoofden werden bij elkaar gestoken en één van hen liet de „klink" door het derp gaan, dat men om half 2 bij ge noemd terrein zich met schoppén gewapend moest verzamelen om te werk te worden gesteld. Men kwam bijeen aan den achter kant van het terrein op den Sluisweg. Het verkeer werd daardoor op die plaats gestremd. Met zachten drang van de politie werden de menschen in verschillende rich tingen gedreven, zoodat het verkeer kon doorgaan. Daarna werd besloten om een demon stratie te houden naar het gemeentehuis te Katwijk aan den Rijn, waar iuist B. en W. in vergadering bijeen was. Volgens sommigen maakten op zijn minst een 25n man deel uit van deze b4tnnging. volgens anderen waren er een 300 a 400 man. Een denu+atie van twee nersonen werd tct het college van B. en W. toegelaten n.l J K'ok en J. Bervoet, r?so loden van den Ce^t'-alen Bond en van d"»n Ned C.hr. Bnuwva'^arheWersbond; zij legd-n hun be zwaren aan het college voor. Ook waren .gistermiddag op reis naar Katwijk aan Zee de heeren Nauta en Neeleman, hoofdbestuurders van den Cen- LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren; Alida Johanna* d. van A. Th. v. d. Aart en M. v. d. Aar; Helena Theresia, d. van J. Befjk en A. M. Doeswijk. Johannes Cornelis, z. van A. Wijsman en A M. Onderwater: Gertrw'a Cecilia, d. van L. J. Beugelsdijk en G. de Ree; Geertruida Johanna, d. van J. v. d. Zaal en G. J. Huge- Helene Maria Johanna, d. van A. C. M. Bon en C. C.'"vK Dijk. .Overleden: Wilhelmus Adrianus Cornelis Duipeveld, 4 dagen; Johannes Langeveld, echtgen. van C. M. Verdegaal. .70 jaar; Adriann Margaretha van As. echtgen. van A. Visser. 55 jaar; Catharina Alberdina van der Bent, 1 jaar. Getrouwd: J. F. M. J. Kamphuijs en A. W. S. Thei-sen. Gevonden voorwerpen. 2 bankbiljetten van f. 10.-; 2 rij wiel- belastingplaatjes; 1 kinder jasje en man teltje: 1 boodschappenmandje; diverse sleutels. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar Baak alhier hoopt op 16 Februari a.s. het gouden huwelijksfeest te vieren, een voorrecht dat ook hun ouders ten deel viel. Bollendiefstal. Ten nadeele van den heer W. alhier is een partij bolgewassen ontvreemd. Bij de politie is aangifte gedaan. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. W. Schoone, van Velsen, Julianastraat 78. Vertrokken: F. Gerst, naar Amsterdam; Mej. G. Does, naar Voorhout; Th. Wilden burg, naar Haarlemmermeer; M. C. A. Krekelaar, naar Noordwijkerhout; Mej. M. M. Tijssen, naar 's Gravenhage. Voor het uitbaggeren van de Malle- gatsloot is ingeschreven voor perceel I en II door den heer Th. de Klerk voor f. 590 en f. 610 en voor de perceelen III, IV, V en VI door den heer A. Jansen voor f. 2588. Bij de Arbeidsbeurs staan thans inge schreven 346 werkzoekenden. In de Geref. School werd een goed bezochte ouderavond gehouden. De band tusschen onderwijzend personeel en de ouders der kinderen werd bij vernieuwing versterkt. NOORDWIJK AAN ZEE. Het Ontspanningslokaal geopend. Gistermiddag is het ontspanningslokaal voor werkloozen geopend. Hiervoor had zich een commissie gevormd op initiatief van den Chr. Besturenbond. Twee lokalen van de Chr. U.L.O. School zijn hiervoor heel goed ingericht. Wegens ongesteldheid van ds. Cupedo en verhindering wegens ambt:bezigheden van ds. Siddré, heeft ds. Visser een ernstig openingswoord gesproken na het gemeen schappelijk zingen van Psalm 103 vers 5 en het lezen van Rom. 12. Door den pre dikant werd gewezen op de droeve nood- zakeliikheid van het ingebruiknemen van een dergelijk lokaal. Vroeger waren het slechts enkelen, die de werkloosheid van nabij kenden. - Doch in dezen tijd is het een groote massa die dit gevoelen moet. Spr. wekte op, om te gedenken dat 't vroeger bij veel werk kon zijn, dat velen er tegenop zagen, terwijl nu de begeerte naar werk er is, maar de werkloosheid heerscht. En nu zal deze tijd veel inne:te brengen aan hen, die hun tijd in ledigheid nor dgedwongen doorbrengen. Daarom kan dit lokaal in een behoefte voorzien, daar kan men gezellig ramenrijn met spelen, pratop enz. Sor. wekte allen op om mede te werken, dat het streven van de commissie wordt fcekr-ond, door hier ontsnanning te zoeken als Christenen, en dan in voorspoed dankbaar en in tegenspoed geduldig te ziin. Hiermede verklaarde ds. Visser het lokaal voor geooend. Namens de Commissie bracht spr. dank aan het bestuur van „Ons Huis' en aan de U.L.O School. Voorts aan allen die op de een of andere wijze hadden hijgedragen tct de totstandkoming. Tenslotte las snr. het reglement voor wat in dit lokaal gel dend zal zijn. Namens het bestuur van ..Ons Hu-s' sprak hierna de lieer Joh. O de Witt en namens het bestuur der U.L O School ds. N. H Koers en tenslotte de voorz'tter der commissie de heer D. v. d. Niet. welke mededeelde dat 's morgens koffie en 's middags thee verstrekt zou wo-doii. Na g"m°eosc'aip'lHk zi"gen van Ps-lm 84 vers 6, eindigde ds. Koers met gebed. NOORDWIJK. Noordwijksche Rederijkerskamer. Alhier gaf de Tooneelclub „De Noord wijksche Rederijkerskamer" haar 28e uit voering voor een goed bezette zaal in hotel Royal". Te ruim 8 uur heette de voorzitter, de heer T H van Spanje, met een toepasse lijk woord de aanwezigen hartelijk welkom, waarna de Rederijkers aan het woord kwamen. Opgevoerd werd „Pantoffelpijn tragiscji blijspel in 3 bedrijven door P. A. Bruinsma. Wat hebben wij gelachen. Er werd schitterend gespeeld. De rollen wer den allen zeer goed vertolkt. Dit bleek ge noegzaam uit de bijval. Een woord van dank is hier zeer zeker op zijn plaats aan den heer P. Pranger uit Leiden, regisseur der vereeniging. Een gezellig bal, onder leiding van den voorzitter besloot deze recht gezellige uitvoering. Het was half arte toen de aanwezigen zeer voldaan huiswaarts keerden! De Rederijkerskamer heeft weer een schitterende uitvoering te boeken. NOORDWITKERHOUT. Ouderavond in de Christelijke Hervormde School. Voor een groot aantal genoodieden en belangstellenden werd in de Christel Herv. School een „Ouderavond" gehouden. De voorzitter ds. J. v. Noort opende de bijeenkomst met gebed, en met het zingen van Ps. 89 vers 1 waarna Ps. M6 vers 5 gelezen werd. Hierop zongen de kleintjes liedjes, de grootere leerlingen droegen verzen voor en hielden voordrachten, alles op zeer on berispelijke wijze. Het personeel der school maakte zich eveneens verdienstelijk Er werd gesproken over „huisgezin en School" alsook over „Tiuiswerk". Met groote aan dacht werd alles aangehoord. In de pauze werden allen onthaald. De voorzitter dankte de 70 aanwezige ouders voor hun belangstelling, waarna te zamen gezongen werd Ps. 72 vers 11. De ouders kregen gelegenheid het werk der leerlingen te bewonderen. De firma's W J. Guldemond. J. Mars bergen en P. Zonderwijk hadden een fraaie collectie bloemen ingezonden. WARMOND. (Vervolg). Huurverlaging Warmunda? Komt ter tafel een voorstel van B en W. tot demping en rioleering sloot schip- persdam zulks naar aanleiding van een te dezer zake ontvangen advies van de ge zondheidscommissie. De voorzitter deelt mede dat B. en W. deze aangelegenheid met de desbetreffen de eigenaren van den sloot hei sproken en tot de volgende overt ming zijn gekomen. De heeren g2 gelsdljk en L. de Vrijer hebben tL elk f. 50 te zullen bijdragen in d» jL Het recht van invaart zal word>l gegeven op het achterste gedeelte sloot, terwijl de gronden na dempM. tis aan de gemeente zullen wordc'1 staan. De gemeente zal daar te-T een riool, leggen en dit riool doen a ten op het hoofdriool. De heer Weyers zegt dat door van de sloot de riolen van de dtj fende panden zullen worden dicht: waarop de voorzitter antwoord 4 panden verplicht zijn volgens de b" de verordening deze te doen aai aan het gemeenteriool. Op een vraag van den heer Wejer de voorzitter mede dat het werk al den uitgevoerd met werkloozen. deelt de voorzitter mede dat de 1 ken bereid gevonden is de grondi zijn terrein liggende aan de Dogj voor wegverbreedlng af te staan a gemeente voor een behoorlijke afscb van zijn terrein zorgt. Aldus wordt beide gevallen besloten. De voorzitter deelt mede dat B. met het N.H. Kerkbestuur ln ondeit ling zijn getreden inzake den aankocj bermen en gedeelte sloot aan r monderdamschen weg voor we. ding. Het Kerkbestuur was in dei- meegaand en was bereid deze eigen men aan de gemgente af te staan vt totale som van f. 1500 te betalen jaar, elk jaar f. 100 terwijl over he; afgeloste gedeelte een rente moet s vergoed van 5 pet. Waar verbeten; verbreeding van dezen weg zeer noodi lijk is stellen B. en W. voor tot over te gaan. De heer Weyers vraagt of waning verbreeding van den weg zal worden i gegaan ook de straat zal worden va hetgeen volgens hem zeer noodzakeli De voorzitter zegt dat B. en W. te tijd met voorstellen te dezer zake r komen. Hierna wordt met alg. st. I tot aankoop over te gaan. Hierna komt aan de orde een va van de bewoners van de woningstid Warmunda om verlaging der huist Dit verzoek was ondersteund door schrijven van den Algemeenen Neder! schen Bouwvakarbeidersbond aide Leiden en van den Nederlandschet Volksbond afdeeiing Warmond. De voorzitter zegt dat B. en w. schrijven hebben gezonden om advi« het bestuur van bedoelde stichting. advies zegt het bestuur dat aan hel zoek om algeheele verlaging der hum over de geheele lijn niet kan worde» gestaan. Echter ontveinsde het te zich niet, dat er inderdaad onder dei ders zich personen bevinden die inde zwaar getroffen zijn door de huidin sis. Het bestuur meende die te t verdeelen in 2 groepen: 1. werklooze arbeiders dus zij dier dienst hun brood verdienen en al a steun genieten; 2. de door de crisis getroffen eigei kers en ondernemers; ofschoon den sten door het ontbreken van eiken zooals dat is voorzien in de werkl ondersteuningen, meende het beslui die laatsten zich allereerst tot hetr comité moeten wenden. Blijkt dit n machte tot afdoende hulp dan pas de het bestuur dat^ voor maatre plaats was als hieronder voor de groep uiteengezet. Wat de eerste groep betreft hiera zijn er die ook met hun steun door zeer lang duren der crisis niet in staat een huurprijs van f. 5 ad. f5.50 per1 op te brengen. Onder voorbehoud va goedkeuring van het College meende bestuur niet te mogen weigeren aan personen een korting toe te staak hunnen huren wel een tijdelijke, nu bloc doch elk geval afzonderlijk op li ven. De grenzen van die korting zal bestuur gelegen tusschen f. 0.50 en f.1 week. De heer Weyers vindt het adres Warmunda een buitengewoon paskvi het verbaasd hem, dat Warmunda zulk een advies durft komen. Hij gedacht dat in Warmunda menschen» die de zaak anders kónden zien. Dil vies, aldus spreker, is mij verschrikt tegengevallen. Ik wil over dit advies ook maar zwijgen zegt spreker doei) voorstellen een algemeene nuurverll toe te kennen van minstens f1 per y en bovendien nog aan hen die wera zijn nog op ingrijpender wijze tegen te komen. Het zal blijken dat Warm door dit advies de paarden achter wagen spant want wanneer straks de ra wordt opgehaald zal de ophaler vanfl tot deur te hooren krijgen: „Ik kanos gelijk betalen, ik heb het niet want moet met mijn gezin toch ook leven".! kunnen die menschen weer wel in W® kruipen maar is dat de bedoeling ge*1 van den bouw dezer woningen. De voorzitter zegt dat hij het oogeo' om tot huur verlaging over te gaan niet gekomen acht. Er wordt nog gem op de hooge loonen aldus spreker, dus i ten wij wachten tot de loonen defin» zijn vastgesteld. Wij hebben dan kans dat wij ook het Rijk voor onzen pa nen winnen. Spreker belooft deze aas! legenheid zoo spoedig mogelijk riU Haag te zullen bespreken De heer W wil nu een voorstel Indienen om tot as meene verlaging over te gaan. De heer Bakker wil ook liever over w advies niet praten. De huren zijn deze zeer slecht gebouwde huizen Mj veel te hoog geweest. Deze huren, spreker, moeten afgezien van alles J- merkelijk verlaagd worden. Het won van Warmunda geeft lapmiddelen, a» spreker, en daar hebben wij niets mil nog eenige bespreking wordt goeds®]; den dat B. en W. direct de noodige1* pen zullen nemen om tot verlagutL huren te geraken. Mede was binnengekomen een - schrift van de bewoners der Bijier*; eveneens om huurverlaging althans bin bij den eigenaars der huizen aan te ff c» gen. De heer Weyers zou B. en aandrang willen verzoeken hun in'-„ willen aanwenden om tot verlagin? huizen te geraken. De voorzitter zegt dat de deze geen rechten heeft maar B. zullen doen wat zij kunnen. Hierna wordt overgegaan tot -1»1 stelling van diverse commissies. Aan de bijzondere scholen ««J, voorschot op de vergoeding conw™ L. O. wet verleend. rtr. De rondvraag bracht nog eenig® van ondergeschikt belang naar waarna de voorzitter de bijeenkoinf nadat de heer van Schie den no» danv had gebracht voor de gerichte woorden voor de beste v®- voor het jaar 1932 aan den Raad.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12