*fc Jaargang ZATERDAG 6 FEBRUARI 1932 No. 22050 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. eidsch Crisis-Comité. jicieele Kennisgevingen. If BRIJEN, Secretaris.meeSter TER OVERPEINZING. VISSCHERIJBERICHTEN. STADSNIEUWS. ONZE BRIDGE-PRIJSVRAAG Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN :i «Cts. per regel voor advertentlën alt Lelden en plaatsen mar agentschappen vpn ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën Kluitend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. mi een maximum aantal woorden van 30. incasso volgens postreeht. Voor eventueele opzending van televen 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.:] Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35, per week 1.0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. t nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. Giro No. 188690. r ons werd ontvangen: A. B. f. 2.50; E. L. G. f.7.- rijving van leerlingen voor openbare bewaarscholen. gemeester en Wethouders van Lei- rengen ter kennis van belangheb- n, dat aan de Openbare Bewaarscho- het Elisabethshof, aan de Van dei aat en hi de Groenesteeg tot en den 15en Februari a.s. gelegenheid 'rt tot het doen inschrijven van leer- en wel des voormiddags van kwart 9 tot halftien en uitgezonderd dag des namiddags van kwart twee tot kwart over twee uur. a van DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. van STRIJEN, Secretaris. 6 Februari 1932. 3384 IJVING VAN LEERLINGEN VOOR PENBARE LAGERE SCHOLEN. emeester en Wethouders van Lei- rengen ter kennis van belangheb- dat tot het doen Inschrijven van voor de toelating, met Maart t de openbare lagere scholen op ersveld, aan de Duivenbodestraat, It Haverstraat, aan de Paul Kruger- lan den Zuidsingel, aan de Me at en aan de Vrouwenkerksteeg, nheid zal worden gegeven aan die n tot en met 20 Februari e.k. dage- behalve 's Zondags, van des voor- "gs halt negen tot negen uur en op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag dien van half twee tot twee uren "middags; dat bij de inschrijving het bewijs geboorte-inschrijving moet worden "nd; dat de kinderen op 1 Maart a.s. den 'd van vijl en een half Jaar moeten n bereikt. 3385 A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, den, den 6en Februari 1932. hinderwet. emeester en Wethouders van Leiden en ter algemeene kennis, dat door de beslissing op het verzoek van; a. Koningsveld om vergunning tot het chting van een chemigrafisch bedrijf héfabriek) in het perceel St. Aagten- r t No. 24, Sectie B. No. 320; b. de "ratieve Drukkerij „Luctor et Emer- om vergunning tot het uitbreiden de drukkerij in het perceel Nieuw- No. 9, Sectie G. No. 1040; c. de N.V. w. Limonadefabriek (Riedel, Hoogen- ten, Willaars) om vergunning tot het chten van een mineraalwaterfabriek e perceelen Rembrandtstraat Nis. 17, U en 23, Sectie A. Nis. 1229, is ver- hl. a. van DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. van STRIJEN, Secretaris. I beiden, 6 Februari 1932. HINDERWET. eemeester en Wethouders van Leiden; en het vervoek van de firma J. en A. verêunnng tot het oprichten een fabriek van wollen stoffen in de eeien Garenmarkt Nis. 8, 10, 12 en Jfvendaal Nis. 15 en 17 en Korte g N's 10 en 14, kadastraal be- 81 fie»?eente Leiden, Sectie E. Nis 1657, EL 1162, 1529. 1461, 1462 en 117; ?a» op de artikelen 6 en 7 der Hin- lvrien Lennis aan het publiek, dat ge- meL de bijlagen op de d is- r semeente ter visie ge- op Zaterdag, den 20en n in w s v°ormiddags te half elf rL™ Perceel Breestraat 125 (Bur. meentewerken) ereleeenheid zal dacht werken) gelegenheid zal R'® om bezwaren tegen dit it on ePSen' terwijl zij er den ebtigd viin n' dat nlet tot beroeP art i i 2iL die niet overeenkom- atei»rt„7,er Hinderwet voor het Ge- benen t/ een 'PJrrer 'eden zijn tn«.n einde hun bezwaren mon- e re lichten. a' van de sande bakhuyzen, 3383 jojj oecrecar: rlden' 6 Februari 1932. f. 2.40 OF f 55.000 We lazen dezer dagen een tweetal waar- deerïngen van een menschenkind, niet bestemd om zijn gevoel van eigenwaarde te streelen. Een Russisch geleerde heeft precies uitgerekend, wat de verschillende stoffen, waaruit het mensclielijk lichaam samengesteld is, wel waard is. Zooveel kalk enz. Hij komt dan tot een totaal bedrag in Nederlandsch geld van f. 2.40. Het is inderdaad niet veel. De chef van exploi tatie van de Londensche Autobus Maat schappij heeft aan de bestuurders en con ducteurs opdracht gegeven om toch te stoppen aan haltes waar maar één passa gier staat te wachten en vooral geen pas sagiers over te slaan bij het innen van het tramgeld. Het verlies van één passagier per dag de gansche berekening voert ons te ver komt der maatschappij per jaar te staan op een verlies van 55.000 pond sterling. De professor ziet een mensch en denkt, daar gaat een reëele waarde van f. 2.40. Hij ziet alleen maar de stof. De chef van exploitatie ziet den eenzamen passagier bij de tram-halte en denkt: 55.000 pond sterling. Hij denkt alleen maar aan winst. Zouden nu die twee menschen moeder ziel alleen staan op deze wereld in hun schamele waardeering van het menschen kind? We gelooven het niet; meenen zelfs, dat er zeer, zeer velen zijn, die zóó denken of bijna evenwijdig zoo. Ze zien de men schen en misschien ook zichzelf alleen maar als stof en hebben geen of heel weinig oog voor den geestelijken kant, voor de ideëele beteekenis van het menschen- leven. Dan wel, ze vragen bij iederen mensch dien ze op hun levenspad ontmoe ten, wat nut, wat voordeel kan ik van hem hebben. En is dat nut, dat voordeel bin nengehaald, dan volgen Ze de citroen- politiek; uitgeknepen, weggeworpen als zonder waarde. Er is op deze wereld ontzaglijk veel goeds en edels; veel, dat wél luidt. We klagen over onzen slechten tijd; over cri sis, inzinking, ja wat niet al. We zuchten over toenemende criminaliteit; toenemend in den afschuwelijken vorm, waarin deze zich nu openbaart. Het menschdom klaagt, van pool tot pool en langs den ganschen meridiaan! Omdat we de laatste tientallen jaren gingen op den weg der verstoffelij king en het ideëele niet op de volle waarde taxeerden. Toch is wat uit den geest is meer dan wat uit de stof is. De menschen die achter den Russischen professor in de scheikunde aanwandelen, bereiken het hoogtepunt van de stof vergodingeen mensch heeft een handelswaarde van f. 2.40. Maar met zoo'n opvatting kunnen we geen vrede hebben en mogen we ook geen vrede hebben. Er is gelukkig nog heel wat ideëels, wat we niet kunnen tasten of zien of waardeeren in geld; al wat ons verheft boven de alledaagschheid van het sleurleven; boven de gelijkvloerschheid van de dingen van al den dag. Wie dat zoekt, die vindt het. Wie het vindt, die wordt opgeheven boven wat uit het stof is. Neen, een menschenkind, nog zoo gering, nog zoo eenvoudig, nog zoo gebrekkig, is meer waard dan f. 2.40. Ook de geest telt mee en weegt mee. En weegt het zwaarst! Geen f. 2.40. Jan soms 55.000? Mag de maatstaf waarmede we den medemensch waardeeren, zijn eigen-voordeel; eigen be lang? Als we de vraag zoo scherp stellen, zeggen we dadelijk; neen. En toch, hoe vaak komt het voor dat die gedachte, misschien onderbewust, onze verhouding tot anderen bepaalt! Volgt uit de droeve ervaring van vele geslachten, dat dank baarheid een schaarsch artikel op de levensmarkt is, niet als vanzelf, dat ande ren uitgingen van de veronderstelling, dat wij er waren om hun tot nut en voordeel te wezen? Zooals een hotelportier er is om den gasten behulpzaam te wezen. We gebruiken dan wel geen woorden, spreken niet van uitbuiten en wat dies meer zij, maar we voelen toch iets In ons van: daar staat er weer één van 55.000. Och, er is op dit ondermaansche zooveel eigen belang zooveel zoeken van zichzelf, waar aan zonder eenige gewetensbezwaar de naaste opgeofferd wordt. Dus geen f. 2.40, geen 55.000. Hoeveel dan? Ja. dat is nu juist niet in stomme cijfers uit te drukken. Omdat het vér uit gaat boven de stoffelijke dingen en zelf zuchtige bedoelingen. Maar wat dat is, dat voelt toch ieder die nog het woord „Mensch" ook met een hoofdletter kan schrijven. IJMUIDEN, 6 Febr. Tarbot per K.G. f. 1.651.30, Griet per kist van 50 K.G. f.45—18.50, Tongen per K.G. f 1.95—1.25, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 18—13.50, Middelschol f. 18.50—15, Zetscho. f. 2216, Kleine Schol f. 23.50 10.50, Bot f. 5.40—4, Schar f. 9—3.80 Roggen per 20 stuks f. 31, Vleeten per stuk f. 2.70 —1.78, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.45—31, Gullen per kist van 50 K.G. f.17 11, Wijting f. 14—6. Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM. 491 met f.3025, IJM, 118 met f. 2264, IJM. 86 met f.1642, IJM. 45 met f.1570. de loggers: K.W. 48 met f 887, K.W. 23 met f. 681, K.W. 96 met f.502, K.W. 89 met f.669, K.W. 40 met f.602, K.W. 62 met f.507, SHV. 69 met f.425, SHV. 379 met f.861, de collecten voor het leidsche crisis-comite. Waar de organisatie der collecten voor het Leidsche Crisis-Comité nog niet ge heel gereed is, zal de eerste collecte in plaats van Woensdag 10 dezer. Woensdag 17 dezer plaats vinden. Dames, die zich alsnog geroepen voelen, haar krachten te geven voor dit mooie doel, kunnen zich opgeven bij mevr. S. de VriesDe Vries Rapenburg 38. DE A.S. BOLLAND-HERDENKING. „Een der grootsten van ons volk". Men schrijft ons: Den llen Februari 1932 zal, tien jaar na zijn overlijden, wijlen prof. G. J. P. Bolland, in leven hoogleeraar der wijsbe geerte alhier, herdacht worden in de aula der Amsterdamsche Universiteit. Het plan tot deze herdenking is uitgegaan van het Philosophisch Gezelschap tot Bevordering der Leergangen in Zuivere Rede en van den Amsterdamschen Bolland-Kring. Dat een Bollandherdenking juist in de hoofd stad zal plaats hebben, is niet zonder re den. Bolland, die gedurende zeventien ja ren in Amsterdam college heeft gegeven, de laatste jaren, wegens het groote aantal collegianten, in dezelfde zaal waarin hij nu herdacht zal worden, toonde menig maal een zekere voorliefde voor zijn Am sterdamsche colleges. Onder zijn gehoor bevonden zich velen, die Bolland's levens werk op de juiste waarde wisten te schat ten. Toen Bolland stierf, schreef Lodewijk van Deijssel in de Nieuwe Gids, dat Ne derland „een der grootste van zijn volk" verloren had. Er zijn nog te weinig jaren na Bolland's dood verloopen dan dat Ne derland, als geheel genomen, dit zal kun nen nazeggen. Wellicht gaat het in ons land als in Duitschland. dat eerst hon derd jaren na Hegei's sterfdag zijn groo- ten philosoof algemeen op plechtige wijze vermocht te herdenken. Dat in Nederland door velen gedacht en gewerkt wordt in Hegelischen geest, is aan Bolland te dan ken. Zoo is op het in October 1.1. te Ber lijn gehouden Hegelcongres gebleken, dat bijna 43% van het aantal leden van den Internationalen Hegelbond Nederlanders waren tegenover maar 31% Duitschers. „Een der grootsten van ons volk" is Bolland inderdaad geweest. Hij behoorde tot die denkers, die gedacht en gewerkt hebben in het licht der eeuwigheid. Het is daarom te verwachten, dat Bolland's geestelijke nalatenschap eerlang meer al gemeen gewaardeerd zal worden als een kostbaar bezit van het Nederlandsche volk. Er mag wel eens de aandacht op gevestigd worden, dat Bolland zich bijna uitsluitend bediende van zijn moedertaal. De wijsgeer gaf, ondanks het feit, dat daardoor zijn werk vrijwel terra incognita bleef voor buitenlandsche philosophen, aan het Nederlandsch de voorkeur boven het Duitsch, omdat hij onze taal bij uit stek geschikt achtte, om er de diepzin nigste gedachten in uit te drukken. Zijn „Collegicum Logicum", waarvan een on veranderde herdruk is verschenen, het hoofdwerk „Zuivere Rede en hare Werke lijkheid". „De Boeken der Spreuken", zij zijn te beschouwen als even zoovele geeste lijke monumenten, waarop Nederland trotsch mag zijn. In het bijzonder mag er wel eens de nadruk op worden gelegd, dat Bolland onvermoeid er naar gestreefd heeft, zijn hoorders te leeren denken. Bolland eischte een onbevooroordeelde geesteshouding ten opzichte van al wat zich als leerstelling, axioma of hoe men een of andere be paaldheid o»k noemen wil, aankondigde. Hoeveel er voor een bepaalde gedachte mocht te zeggen zijn. Bolland doordacht ze zóó, dat ze zonder meer niet houdbaar bleek te zijn. Hij toonde aan, dat, om het eens op de wijze eener populaire vergelij king uit te drukken, elke medaille hare keerzijde heeft. Bolland liet het daarbij niet. Hij verzoende als het ware wat lijn recht en onverzoenlijk tegenover elkander scheen te staan. En zoo was Bolland's geesteshouding, hoezeer de schijn ook tegen hem mocht zijn, door en door gemoedelijk. Het was echter de gemoedelijkheid van hooger orde, die te veroveren is na zwaren strijd, na wat Bolland noemde, den zuren arbeid des begrips. De Bolland-herdenking in de aula der Amsterdamsche Universiteit, waar, zooals gemeld, prof. dr. G. A. van den Bergh van Eijslnga zal spreken over: „Het reli- gleuse in Bolland"; dr. J. E. Brijn over; „Eenige persoonlijke herinneringen aan Bolland"; dr. P. C. E. Meerum Terwogt over: „Vergeestelijkte Werkelijkheid" en de heer J.i C. van Zelm over: „Hoe Bol land te eeren". moet beschouwd worden als een uiting van piëteit jegens de nage dachtenis van „een der grootsten" van ons volk. OVERWEG-MISÈRE. Gisteravond te ruim elf uur zijn de boomen van den overweg aan den Rijns- burgerweg als gevolg van een defect aan de ophaal-inrichtlng gedurende bijna twintig minuten achtereen gesloten ge weest. Het gevolg was. dat vrijwel alle in dienst zijnde stadstrams zoomede een groot aantal auto's aan weerszijden van den overweg stond te wachten. We hopen, dat de geëlectrificeerde ophaal-inrichtlng ons in het vervolg voor dergelijke buiten kansjes zal bewaren. Het is zoo reeds erg genoegt I. In het Vijfde Blad zal men den uitslag vinden van onze Bridge-prijsvraag. De win naars zijn: 1. de heer F. W. Stapel, alhier, 2. de heer F. L. Bergansius, alhier, 3. de heer P Timmers, alhier, 4. de heer W. de Clercq te Noordwijk. Maandag kunnen de prijzen, kunstvoor werpen, aan ons Bureau worden afgehaald. CHR. H. B. S.-VEREENIG ING. Een geslaagde uitvoering. De Stadsgehoorzaal daverde gisteravond van de toejuichingen en het applaus, dat de Chr. H. B. S.-Vereeniging in ontvangst had te nemen op haar jaarlijksche uitvoe ring, de zevende reeds sedert haar bestaan. De belangstelling was ditmaal al bijzon der groot; de geheele zaal was bezet. De presidente, mej. H G. Heertjes, heette in haar openingswoord de aanwezigen welkom, in het bijzonder den directeur, den heer Van Arkel, leeraren en zuster verenigingen. In 't kort schetste zij hoe voor een uit voering als deze veler medewerking noodig is om ,den boel in elkaar te zetten". Allen hiervoor te bedanken is onmogelijk, een enkele uitzondering wil spr. toch maken en wel voor de dames Van Nes en Brouwer, den heer N. Heertjes en den concierge van de Chr. H. B. S„ den heer Van den Brink. Spr. besloot met een opwekking om lid te worden van de club. Een dameskoor, onder leiding van mej. B. van Nes, zong op voortreffelijke wijze eenige liederen, waarna een partii floret- schermen tusschen de gebroeders De Jong volgde. Het volgende nummer was de opvoering van een „Elfentanz", ingestudeerd onder leiding van mei. S. Brouwer. Dit nummer had een geweldig succes, zoodat het her haald moest worden. De opvoering van „Vadertje Langbeen" (Daddy Long Legs) een geestig blijspel naar het boek van Jean Webster, was het glanspunt van het programma. Slechts dit: alle medewerkenden speel den hun rol goed, terwijl een apart woord van lof verdienen mej. Joop Duymaer van Twist en N. Heertjes. Het intermezzo der „Nikkertjes", onder leiding van mej. Brouwer, bracht ook de lachspieren in actie. Al met al kan de „club" met genoegen op dit 7de jaarfeest terugblikken; alleen de „pauzes" tusschen de nummers waren wel wat héél lang. Dat dit een volgend maal herzien worde! Aan den uitgang werd een collecte ge houden ten bate van het Leidsch Crisis- Comité. GRATIS BIOSCOOPVOORSTELLINGEN. Het aanbod van de directie van het Luxor-Theater, hier ter stede om 2 gratis middagvoorstellingen te geven ten be hoeve van werkloozen is door het Leid sche Crisis-Comité aanvaard, zoodat met ingang van de volgende week de toewij zing van de plaatskaarten door het Crisis- Comité zal plaats vinden. Werkloozen, die deze voorstellingen wil len bezoeken, dienen zich met medebren- ging van hun stempelkaart van Arbeids beurs of Maatschappelijk Hulpbetoon te vervoegen aan het Crisis-Comité, Stille Rijn 3, op Maandag, 8 Februari as. des namiddags te halfacht. de rij jool en. DE CRISIS. Wij vermeldden reeds, dat de eerste- jaars-rijjool van het Leidsch Studenten corps, die steeds ter gelegenheid van den Dies op 8 Febr. gehouden wordt, in ver band met de tijdsomstandigheden achter wege zal blijven. Thans is besloten, dat de gelden, die in andere jaren aan dezen rij - jool worden besteed, ongeveer f. 500, dit jaar te storten in de kas van het plaat selijk crisis-comité. Wij herinneren eraan, dat de leden van het corps reeds eerder besloten gedurende 5 maanden achtereen een bedrag ten be hoeve van het nationaal crisis-comité in te zamelen. Juist dezer dagen is een be drag van f. 1000 overgemaakt. de stoomtramlijn leiden— heemstede. Vermoedelijk reeds tegen het einde van dit jaar geëlectrificeerd. Naar wij van betrouwbare zijde verne men ligt het in de bedoeling, dat de electrificatie van de stoomtramlijn Leiden- Heemstede reeds aan het einde van dit jaar haar beslag zal hebben gekregen. De directie der N. Z. H. heeft bereids een aantal z.g.n. „tweeling-wagens" bij de firma Beijnes te Haarlem besteld. N. Z. H. t. M. Het vervoer op de N. Z. H. T. M.-lijnen SchevenlngenLeiden-Katwijk/Noordwijk (inclusief stadslijn Leiden) en Leiden— Heemstede heeft in de maand Januari res pectievelijk opgebracht f. 110.627 en f. 9400, BINNENLAND. Het ontwapeningspetitionnement, door de Nederl. Dagbladpers georganiseerd, is heden te Genève door Tituleseu overhan digd. (Laatste Berichten, le Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot in stelling van een economischen raad. (Bin nenland, 2e Blad). Verschenen is een contingenteeringsbe- sluit voor schoenen, wollen stoffen, con- fectie-artikelen en tricotage. (Binnenland 2e Blad). Ons parlementair overzicht. (4e Blad). De moord op den heer Eschauzier; tegen verdachte K. is 16 jaar gevangenisstraf geëischt. (Rechtzaken, 4e Blad en le Blad) De Olympische winterspelen; ernstige ontstemming wegens de qualificatie van meerdere deelnemers; het wedstrijd comité zwicht voor dreigementen der Ca- nadeezen. (Sport, 2e Blad). BUITENLAND. De Franschen doen een voorstel ter ontwapeningsconferentie. (Buitenl. le BI.) Het conflict in het Verre Oosten. (Bui tenland, le Blad). JAPANSCHE BLOEMSCHIKKUNST. Lezing van den heer Ballego. Gisteravond hield de heer J. G. Ballego voor de Ver. van Oud-leerlingen der Tuin- bouwcursussen een lezing over bovenge noemd onderwerp. Hij deed dat met ge noegen, omdat hij sprak voor een gehoor van werkers in het vak, die ook haar al gemeene belangen behartigde. Spreker begon zijn voordracht met de ligging en het klimaat van Japan uiteen te zetten en besprak de prachtige Flora waaraan Japan zoo rijk is en waarvan de Japanners zulk een goed gebruik weten te maken. De aandacht werd gevestigd op de natuur, waarbij spr. als voorbeeld nam den „Leidsche Hout" met zijn schitteren den wilden plantengroei. Ook nam spr. zijn toehoorders een oogenblik mede op een korte wandeling langs Witte Singel en Plantsoen, waar de natuur gezorgd heeft, dat verscheidene prachtige boomen met hun grillige groeiwijze een sierlijk effect geven boven den waterspiegel. Ook de Japanner gebruikt bij het bloem schikken de natuur als voorbeeld, het bergachtige, de vele eilanden en de vele vormen in den rijken plantengroei weet hij in zijn bloemschikkunst weer te geven. Zelfs tusschen de vele rijstvelden weet de Japanner zoo hier en daar een schit terende bloemschikking aan te brengen. Hij is een geboren kweeker, een natuur minnaar. Spr. behandelde de verschillende bloei tijden der gewassen, b.v. der kersen, chry santhen, camellia enz., waarmede op die tijdstippen de Japanner zijn kunst naar voren brengt. De bouquetten worden in drie hoofddeelen gehouden, n 1. de hoofd tak, de zweeftak en de steuntak, het even wicht, de ruimte en de afwisseling wordt streng in het oog gehouden en steeds wordt een oneven getal verwerkt. Bij alles wat de Japanner vervaardigt, volgt hij strikt de natuur. Ook in het gebruik van materiaal is hij zeer kieskeurigzoo zal hij steeds brons, bamboe of aardewerk ge bruiken. Altijd zal hij zijn planten en bloemen verwerken zooals het de natuur weergeeft en zal hij rekening houden met water, oever, berg- of valleiplanten. Sei- zoenbloemen genieten in Japan steeds de voorkeur, hetgeen bij ons niet het ge val is. Nog even wees spr. met teekeningen op een bord hoe de Japanner het evenwicht, de ruimte en afwisseling weet te behou den door b.v. bloemen aan den voet van een boom, waterplanten aan den voet van oeverplanten te gebruiken, enz. enz. Nadat spr. nog een en ander verteld had van de massale kweekkunst der Japanners besloot hij deze duidelijke, leerzame voor dracht. Door vele oud-leerlingen werden vragen gesteld en door spr. op afdoende wijze beantwoord. De voorzitter dankte den heer Ballego voor zijn mooie lezing, hetgeen door een applaus der leden werd ondersteund. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexa- men Geschiedenis de heeren H. N. Boon (Den Dolder) en J. Moora (Den Haag). Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de dames E. L. van Lawick (Den Haag) en C. J. M. Lutz (Rotterdam)doctoraal exa men Rechtsgeleerdheid de heer J. A. Hannlvoort (Lelden).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1